Boys State Top 10 By Grade
(Based on Results as of Nov. 10)
By Erik Boal, DyeStatCAL Editor
SENIORS
1. Caleb Webb, Big Bear (Southern Section Division IV)
2. Robert Brandt, Loyola (Southern Section Division I)
3. Chris Foster, Los Gatos (Central Coast Section Division II)
4. Steven Sum, Saratoga (Central Coast Section Division III)
5. Alex Torres, Kingsburg (Central Section Division IV)
6. Kasey Knevelbaard, Immanuel (Central Section Division V)
7. Branden Randall, Roosevelt (Southern Section Division I)
8. Brian Zabilski, Saugus (Southern Section Division II)
9. Nick Doan, Great Oak (Southern Section Division I)
T10. Millen Trujillo, Walnut (Southern Section Division I)
T10. Michael Teran, Jurupa Hills (Southern Section Division II)
JUNIORS
1. Austin Tamagno, Brea-Olinda (Southern Section Division III)
2. Phillip Rocha, Arcadia (Southern Section Division I)
3. Eduardo "Lalo" Herrera, Madera South (Central Section Division I)
4. Jake Ogden, Dana Hills (Southern Section Division I)
5. Mason Coppi, Dana Hills (Southern Section Division I)
6. Isaac Cortes, Great Oak (Southern Section Division I)
7. Cole Spencer, Great Oak (Southern Section Division I)
8. Chance Lamberth, Anaheim Canyon (Southern Section Division II)
9. Jack Van Scoter, Flintridge Prep (Southern Section Division V)
10. Andrew Burkhardt, JSerra (Southern Section Division IV)
SOPHOMORES
1. Miguel Villar, Madera South (Central Section Division I)
2. Christian Ricketts, Arroyo Grande (Southern Section Division II)
3. Ethan Comeaux, Redondo Union (Southern Section Division II)
4. Charlie Sherman, Loyola (Southern Section Division I)
5. Jorge Suarez, Santa Ana (Southern Section Division I)
6. Callum Bolger, San Luis Obispo (Southern Section Division IV)
7. Michael Ochoa, Madera South (Central Section Division I)
8. Gio Orellana, Brea-Olinda (Southern Section Division III)
9. Brandon Hough, Dana Hills (Southern Section Division I)
10. Dillon Beckum, Bonita (Southern Section Division III)
FRESHMEN
1. Jorge Estrella, Andrew P. Hill (Central Coast Section Division I)
2. Raymon Ornelas, Roosevelt (Southern Section Division I)
3. Joaquin Martinez, Cathedral Catholic (San Diego Section Division III)
4. Alexander Hirsch, Burroughs (Southern Section Division I)
5. Xavier Court, Mira Costa (Southern Section Division II)
6. Melecio Gonzalez, McFarland (Central Section Division II)
7. Jack Landgraf, Dana Hills (Southern Section Division I)
8. Colin Fitzgerald, Crescenta Valley (Southern Section Division I)
9. Jacob Korgan, Great Oak (Southern Section Division I)
T10. Carlos Carvajal, Great Oak (Southern Section Division I)
T10. Alex Scales, Bellarmine (Central Coast Section Division I)