Folders |
2014 Results - NXN Northeast RegionalPublished by
MEET DATE & LOCATION STATES INCLUDED
NORTHEAST BOYS CHAMPIONSHIP RACE - 5000 METERS
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
---------------------------------------------------------------------------------
1st 2nd
PLACE PTS NAME YR TEAM TIME 2.5K 2.5K
---------------------------------------------------------------------------------
1 1 Austin Gilbert SR Ridgefield Running Club 16:01.2 8:09 7:53
2 2 Blaise Ferro JR Brothers XC Club 16:02.7 8:10 7:53
3 3 Nikhil Pulimood SR Pirate Cross 16:05.2 8:08 7:58
4 4 Kevin James SR Cardinal O'Hara XC Club 16:05.9 8:08 7:58
5 5 Craig Corti SR Wallkill Valley 16:08.0 8:08 8:00
6 6 Aaron Groff JR Cherry HIll Track/XC Club 16:12.1 8:10 8:03
7 P.J. Garmon SR UNA-MA-Billerica 16:13.8 8:17 7:57
8 7 David Principe, Jr. SO La Salle XC Club 16:17.7 8:13 8:05
9 8 Matthew Bouthillett JR La Salle XC Club 16:18.9 8:14 8:05
10 Aaron Gebhart SR UNA-PA-New Oxford 16:20.4 8:16 8:05
11 9 Gabe Altopp JR Ridgefield Running Club 16:25.9 8:11 8:15
12 10 Timothy Bason JR Pirate Cross 16:26.4 8:20 8:07
13 11 Jack Salisbury JR La Salle XC Club 16:26.5 8:18 8:09
14 12 Leland Jones SR Top of the Hill Track Club 16:26.6 8:17 8:10
15 13 Matt McGoey SR Wexford Flats 16:27.6 8:11 8:17
16 14 Eric Waterman SR DXC2K14 16:30.6 8:21 8:10
17 15 Alex Knapp SR Warrior Track club 16:31.4 8:17 8:15
18 16 Matthew Russo SR Blue Devil XC Club 16:33.5 8:21 8:13
19 17 Jake Grundy SR La Salle XC Club 16:33.9 8:20 8:14
20 18 Nick Trigani JR Brothers XC Club 16:35.1 8:19 8:17
21 19 Hunter Wharrey SR Wexford Flats 16:37.1 8:15 8:23
22 Ben Jacobson SR Minutemen Running Company 16:37.4 8:18 8:20
23 20 Daniel Paiva SR La Salle XC Club 16:38.6 8:22 8:17
24 21 Josh Kruppa SR Brothers XC Club 16:40.4 8:20 8:21
25 22 Zachary Weland SR Don Bosco Track Club 16:40.8 8:16 8:25
26 23 Ryan James SO Cardinal O'Hara XC Club 16:42.6 8:29 8:14
27 24 Joe Dragon JR HP Wildcats 16:42.6 8:18 8:25
28 25 Scott Seel SR Wexford Flats 16:43.4 8:22 8:22
29 26 Dominic Parlato JR Hawks TC 16:44.3 8:22 8:23
30 27 Nicholas Neville SR SBXC 16:45.3 8:19 8:27
31 Mike Marano SR Lions Track Club 16:46.8 8:24 8:23
32 28 Sean Martinek JR Brothers XC Club 16:47.7 8:22 8:26
33 29 Oliver Hickson SR Minutemen Track Club 16:48.6 8:28 8:21
34 30 Kyle McCann SR SBXC 16:48.7 8:24 8:25
35 Joshua Clark JR Highland 16:49.8 8:39 8:11
36 31 Andrew Marston SR Irish Road T.C. 16:50.0 8:20 8:30
37 32 Matthew Zamorski SR SBXC 16:50.2 8:16 8:35
38 33 Jon Dooling JR Brothers XC Club 16:53.2 8:23 8:31
39 Garrett Butters SR UNA-PA-Mansfield 16:55.3 8:33 8:23
40 34 Noah Culbreath SR Kingsway 16:56.1 8:34 8:23
41 35 Dan Helfand SR Cherry HIll Track/XC Club 16:57.0 8:39 8:18
42 36 Robert Whitney JR Carroll TC 16:58.0 8:37 8:21
43 37 Ryan Barton SO Whippet Footracing Team 16:59.6 8:39 8:21
44 38 Rob Morro JR Cardinal O'Hara XC Club 17:00.0 8:36 8:24
45 39 Richie Kasper JR Mercer Patriots 17:00.4 8:38 8:23
46 40 Jake Berman SR Minutemen Track Club 17:02.5 8:28 8:35
47 41 Brian Dengler JR Brothers XC Club 17:03.2 8:32 8:32
48 42 Patrick Sullivan JR Don Bosco Track Club 17:05.4 8:36 8:30
49 43 Ryan Budhu JR SBXC 17:05.8 8:39 8:27
50 44 David Rosas SO Don Bosco Track Club 17:05.9 8:36 8:30
51 45 Kristian Sogaard SR Ridgefield Running Club 17:08.1 8:37 8:32
52 46 James Lewis JR Minutemen Track Club 17:08.6 8:45 8:24
53 47 Ryan Ansel SR DXC2K14 17:09.4 8:42 8:28
54 48 Josh Dillon SR Cherry HIll Track/XC Club 17:09.5 8:41 8:29
55 Tyler Marshall SO UNA-VT-Hinesburg 17:10.0 8:35 8:35
56 49 Isaiah Jean-Baptist SR Cherry HIll Track/XC Club 17:10.2 8:44 8:27
57 50 Tom McMahon JR Hawks TC 17:10.9 8:36 8:35
58 51 Christopher Notaria SR La Salle XC Club 17:11.4 8:36 8:36
59 52 Nick Dahl SO Germantown Friends 17:11.9 8:22 8:50
60 53 Connor Nicholson JR Don Bosco Track Club 17:13.9 8:35 8:39
61 Liam Raehsler SR UNA-PA-Clarion 17:16.6 8:44 8:33
62 54 Tom Grizzetti SR Hawks TC 17:17.4 8:46 8:32
63 55 Zack Michon JR Mercer Patriots 17:18.1 8:54 8:25
64 Grant Hauver JR UNA-MA-Holden 17:19.3 8:43 8:37
65 56 Myles Boerlin SR Kingsway 17:19.5 8:45 8:35
66 57 Henry Sappey JR Whippet Footracing Team 17:19.6 8:53 8:27
67 58 Sam Williams JR Pirate Cross 17:20.2 8:43 8:38
68 59 Cory Mullins SR DXC2K14 17:20.7 8:52 8:29
69 60 Christian Mele SR Cherry HIll Track/XC Club 17:21.1 8:56 8:26
70 61 Zack Deible SO Wexford Flats 17:21.4 8:41 8:41
71 62 Pj Murray JR Irish Road T.C. 17:22.4 8:50 8:33
72 63 Colin Wills JR Black Friar XC Club 17:22.8 8:44 8:39
73 64 Nicholas Cauley JR SBXC 17:23.5 8:42 8:42
74 65 Will Swart SR Warrior Track club 17:23.5 8:38 8:46
75 66 Sean MacDonald SR Tracklife802 17:23.8 8:38 8:46
76 67 Joseph Weber SR SBXC 17:24.3 8:40 8:45
77 68 James Placco SR La Salle XC Club 17:24.6 8:47 8:38
78 69 Ryan Fox SR DXC2K14 17:24.9 8:53 8:32
79 70 Kyle Evernham SR Kingsway 17:25.3 8:42 8:44
80 71 Jack Adamski JR DXC2K14 17:25.5 9:01 8:25
81 72 Jimmy Cooper SR Irish Road T.C. 17:27.6 8:45 8:43
82 73 Thomas Sommer SR East Greewnich Track Club 17:27.6 8:38 8:50
83 74 John Morris SR Brothers XC Club 17:27.9 8:48 8:40
84 75 Jacob Stupak JR Wexford Flats 17:28.5 8:56 8:33
85 76 Brandon Parrado SO St. Peter's Race Team 17:28.8 8:43 8:46
86 77 Kilian Nelson SR Irish Road T.C. 17:29.1 8:48 8:42
87 78 Kyle Zajaczkowski SR Old Bridge Track Club 17:29.5 8:53 8:37
88 79 Mitchell Booth SR Top of the Hill Track Club 17:29.7 8:51 8:39
89 80 Joseph Erskine SO Don Bosco Track Club 17:31.1 8:47 8:45
90 81 Zack Csipkay JR Colts Neck 17:31.2 8:54 8:38
91 82 Brad D'Antuono SO Colts Neck 17:32.3 9:03 8:30
92 83 Brandon Tubby JR Hillsborough XC Club 17:32.7 8:50 8:43
93 84 Andrew Harting-Smit SR Blue Devil XC Club 17:33.2 8:53 8:41
94 Ben Martell SR Minutemen Running Company 17:34.9 9:02 8:33
95 85 Ryan Wollensak SR Hopedale Track Club 17:35.4 8:46 8:50
96 86 Charlie Barton SR Whippet Footracing Team 17:36.0 8:59 8:37
97 87 Ben Ryherd JR Whippet Footracing Team 17:36.8 8:56 8:41
98 88 Grayson Hepp JR Germantown Friends 17:37.4 8:59 8:39
99 89 Chase Gornbein JR Minutemen Track Club 17:38.4 8:58 8:41
100 90 Ben Foster JR Minutemen Track Club 17:38.8 8:57 8:42
101 91 Joey Staples SR Tracklife802 17:38.9 8:52 8:47
102 92 Drew Pastore SR Cardinal O'Hara XC Club 17:39.9 8:55 8:45
103 93 Gordy Barchet SR Warrior Track club 17:40.3 8:47 8:54
104 94 Gerard D'Ambrosio JR Old Bridge Track Club 17:40.3 9:01 8:40
105 95 Jake O'Neill SO Whippet Footracing Team 17:41.0 9:03 8:38
106 96 Patrick James SO Cardinal O'Hara XC Club 17:41.2 8:56 8:46
107 97 Joe Grandizio FR Kingsway 17:41.9 8:51 8:51
108 98 Noah Barreto SR East Greewnich Track Club 17:42.0 9:11 8:31
109 99 Scott Belton JR Old Bridge Track Club 17:45.1 9:07 8:39
110 100 Michael Gormley SR Notre Dame Track Club 17:47.1 8:55 8:53
111 101 Jack Iffert SR Irish Road T.C. 17:49.6 9:04 8:46
112 Hunter Crawley SO UNA-PA-S. Williamsport 17:49.8 8:57 8:53
113 102 Luke Novak JR Don Bosco Track Club 17:49.9 8:58 8:52
114 James Weissenborn JR UNA-NJ-Old Tappan 17:50.3 8:54 8:57
115 103 Matt Vira JR Carroll TC 17:51.3 8:56 8:56
116 104 Matt Farrell SR Whippet Footracing Team 17:51.7 9:01 8:51
117 105 Joe Newmann SR Germantown Friends 17:52.0 8:52 9:00
118 106 Gerard Gill JR Old Bridge Track Club 17:52.2 9:01 8:52
119 107 Bryan Jackler SR Blue Devil XC Club 17:52.3 8:54 8:59
120 108 Ethan Realander SR Ridgefield Running Club 17:52.5 8:55 8:58
121 Doug Wrede SR UNA-NJ-Stewartsville 17:52.6 8:57 8:56
122 109 Tim Moore JR DXC2K14 17:53.3 9:09 8:45
123 110 Marc Migliozzi JR Wexford Flats 17:53.4 9:04 8:50
124 111 Brandon Hall FR Hopedale Track Club 17:53.7 8:59 8:55
125 112 Farris Ahmed SR SBXC 17:53.8 9:02 8:52
126 113 Billy McDevitt SR Black Friar XC Club 17:54.3 8:19 9:36
127 Sean Sullivan JR UNA-NJ-Rutherford 17:56.2 9:07 8:50
128 114 Zabih Kotecha SR Pirate Cross 17:57.5 9:01 8:57
129 115 Jackson Cronin SO East Greewnich Track Club 17:57.8 8:59 8:59
130 116 Ryan Siegel JR Blue Devil XC Club 17:58.3 8:56 9:03
131 117 Grant Gauthier SR Hawks TC 18:00.3 8:55 9:06
132 118 Chris Heckelman SO Top of the Hill Track Club 18:00.7 9:17 8:44
133 119 Shaun Bullock SO Whippet Footracing Team 18:01.0 9:05 8:56
134 120 Cole Parsons SR Cherry HIll Track/XC Club 18:01.3 8:52 9:10
135 Eric Klem SR UNA-MA-Berkshire 18:01.8 9:14 8:48
136 121 Sean Hobson JR Old Bridge Track Club 18:01.9 9:10 8:52
137 Patrik Andersen SR UNA-NJ-Mendham 18:02.5 8:58 9:05
138 122 Jack Sommer SO East Greewnich Track Club 18:03.1 9:00 9:04
139 123 Patrick Manion SR Top of the Hill Track Club 18:03.3 9:06 8:58
140 124 Brandon Moran SR Tracklife802 18:04.2 9:01 9:04
141 Ethan Linderman SR UNA-PA-Canonsburg 18:04.8 9:00 9:05
142 125 Avery Ingegneri JR Hawks TC 18:05.0 8:44 9:21
143 126 Scott McCluskey SR CCXC running club 18:05.3 9:01 9:05
144 127 Wally Fitzhugh SR Hawks TC 18:05.5 9:09 8:57
145 128 Ian Mickool JR Ridgefield Running Club 18:05.9 9:04 9:02
146 129 Bobby Hastie SO Mercer Patriots 18:07.2 9:08 9:00
147 130 Tj Robinson FR Wexford Flats 18:07.7 9:14 8:54
148 131 Sean Malone SR Ridgefield Running Club 18:08.4 9:10 8:59
149 132 Blake Ettien JR Eagle Running 18:08.9 9:19 8:50
150 Ian Anderson SR UNA-NJ-Fredon 18:08.9 9:13 8:56
151 133 Dylan Depriest JR East Greewnich Track Club 18:09.2 9:14 8:56
152 134 Noah Chen JR Princeton 18:09.5 9:14 8:56
153 135 Patrick Buonamassa SR Mercer Patriots 18:09.8 9:20 8:50
154 136 Tom Moxham SO Pirate Cross 18:09.9 9:14 8:56
155 137 James Gregoire SR Tracklife802 18:11.0 9:08 9:03
156 138 Sean Lange SR HP Wildcats 18:11.1 9:02 9:10
157 139 Daniel Landy SR Minutemen Track Club 18:11.4 9:14 8:58
158 Tyler Wong JR UNA-VT-Williston 18:11.4 9:07 9:05
159 140 Ben Berkman SO Warrior Track club 18:11.8 9:08 9:04
160 Will Lacroix SR UNA-VT-Hinesburg 18:11.9 9:09 9:03
161 141 Trevor Culbreath SR Kingsway 18:12.5 9:06 9:07
162 142 Patrick Murray SR Top of the Hill Track Club 18:13.5 9:23 8:51
163 143 Liam Hoagland FR Colts Neck 18:13.6 9:24 8:50
164 144 Jordan Brannen SO Colts Neck 18:13.8 9:30 8:44
165 145 Ryan Gross SR Mercer Patriots 18:14.4 9:13 9:02
166 146 Evan Minor SO Carroll TC 18:14.6 9:10 9:05
167 147 Yaroslav Borodenko SR Hopedale Track Club 18:14.8 9:02 9:13
168 148 Andy Tuttle SR Tracklife802 18:15.0 9:03 9:12
169 149 Connor McSwain JR Warrior Track club 18:15.1 9:15 9:01
170 150 Michael Digricoli SR Hillsborough XC Club 18:17.1 9:10 9:08
171 151 Joseph Higgins JR East Greewnich Track Club 18:18.8 9:04 9:15
172 152 Harish Ventkatraman JR Pirate Cross 18:18.9 9:12 9:07
173 Michael Yang JR Minutemen Running Company 18:19.1 9:15 9:05
174 153 Nick Celico SR Hawks TC 18:19.6 9:16 9:04
175 154 Gordon Goldstein JR Germantown Friends 18:20.6 9:13 9:08
176 155 David Wollensak SO Hopedale Track Club 18:20.6 9:09 9:12
177 156 Justin Fuhrman JR Don Bosco Track Club 18:20.7 9:01 9:20
178 Brian Hackman SR Wolves Running Club 18:21.0 9:03 9:18
179 157 Apurva Deshmukh JR Warrior Track club 18:21.1 9:17 9:05
180 Matt Rabasco SR UNA-MA-Berkshire 18:21.4 9:14 9:08
181 158 Kevin Le SO Tracklife802 18:22.8 9:33 8:50
182 159 Brandon Harrington SO Minutemen Track Club 18:23.9 9:22 9:02
183 160 Brad Demassa SO Ridgefield Running Club 18:24.4 9:18 9:07
184 161 William Chandler SR Blue Devil XC Club 18:24.7 9:09 9:16
185 162 Mike Milazzo SR Old Bridge Track Club 18:24.7 9:19 9:06
186 163 Matt Cowell SO Carroll TC 18:24.9 9:16 9:09
187 164 Ryan Morello SO Carroll TC 18:24.9 9:20 9:05
188 165 Moorly Mehta JR Old Bridge Track Club 18:25.7 9:32 8:54
189 166 Billy Donovan SO Cardinal O'Hara XC Club 18:25.8 9:18 9:08
190 167 Zach Goldberg FR Germantown Friends 18:25.8 9:11 9:15
191 168 Michael Allara SR H-W XC Club 18:26.8 9:18 9:09
192 169 Alex Megerle JR Colts Neck 18:27.2 9:23 9:05
193 170 Kevin Berry SO Colts Neck 18:27.9 9:31 8:57
194 171 Daniel Stassen SO Germantown Friends 18:28.1 9:12 9:17
195 172 Terrell Cunningham SO DXC2K14 18:29.3 9:25 9:05
196 Mark Solomon JR Minutemen Running Company 18:30.2 9:24 9:07
197 173 Cameron Gec FR Wallkill Valley 18:30.9 9:23 9:08
198 174 Evan Bush JR Notre Dame Track Club 18:31.2 9:21 9:11
199 Jacob Hardin JR UNA-NJ-Alpha 18:31.3 9:23 9:09
200 175 Ryan Doane SR Black Friar XC Club 18:31.6 9:16 9:16
201 176 Marc Meltzer SR Cherry HIll Track/XC Club 18:32.5 9:15 9:18
202 177 Jacob Witalec SR Notre Dame Track Club 18:32.5 9:18 9:15
203 178 Seamus Breslin JR Eagle Running 18:33.3 9:26 9:08
204 179 Jack Nolen SR Cardinal O'Hara XC Club 18:33.3 9:24 9:10
205 180 Jack Gourdeau SO H-W XC Club 18:33.8 9:21 9:13
206 181 Anton Alekseyev JR Mercer Patriots 18:34.2 9:31 9:04
207 182 Nick Boccella SR Irish Road T.C. 18:34.4 9:15 9:20
208 183 Andrew Imbesi JR Colts Neck 18:34.6 9:30 9:05
209 184 Ryan Blume SR Top of the Hill Track Club 18:34.6 9:31 9:04
210 185 Luke Vanderhoff JR Wallkill Valley 18:34.8 9:12 9:23
211 186 Joseph Gill SO CCXC running club 18:36.0 9:30 9:06
212 187 Jason Mays JR Notre Dame Track Club 18:36.1 9:26 9:11
213 188 Chris Kolimago JR Eagle Running 18:38.6 9:35 9:04
214 189 Brandon Rossi FR St. Peter's Race Team 18:39.0 9:20 9:19
215 190 Jake Murray SO Hopedale Track Club 18:39.4 9:20 9:20
216 191 Spencer Russo SR Hillsborough XC Club 18:39.9 9:25 9:15
217 192 Brendan Stevens JR Kingsway 18:43.7 9:21 9:23
218 193 Josh Zaklis JR Pirate Cross 18:43.9 9:14 9:30
219 194 Ryan Dec SO Carroll TC 18:44.3 9:34 9:11
220 195 Addison Mueller JR Black Friar XC Club 18:44.3 9:28 9:17
221 196 Henry Perretta SO East Greewnich Track Club 18:44.4 9:33 9:12
222 197 Andrew Weller JR Warrior Track club 18:44.7 9:24 9:21
223 198 Jacob Rist SR Princeton 18:46.4 9:26 9:21
224 199 Jake McGranaghan SR Eagle Running 18:47.5 9:20 9:28
225 200 Alex Alberti SR St. Peter's Race Team 18:47.7 9:31 9:17
226 201 Billy Fitzpatrick JR St. Peter's Race Team 18:47.9 9:31 9:17
227 202 Gabe Nelson JR Tracklife802 18:48.5 9:34 9:15
228 203 Seamus Fromhartz JR Eagle Running 18:48.8 9:33 9:16
229 204 Will Delaney JR St. Peter's Race Team 18:48.9 9:28 9:21
230 Eli Urban JR Wolves Running Club 18:50.6 9:22 9:29
231 205 Anthony Ciro JR Black Friar XC Club 18:52.1 9:32 9:21
232 206 Mark Dipaola SR Notre Dame Track Club 18:55.8 9:24 9:32
233 207 Jonathan Petrozzini SO Princeton 18:56.1 9:45 9:12
234 208 Bennett Wong SR St. Peter's Race Team 18:56.4 9:36 9:21
235 209 Joseph Celia JR CCXC running club 18:59.8 9:31 9:29
236 210 Charles Cring JR H-W XC Club 19:00.7 9:35 9:26
237 211 Michael Kinney JR Hillsborough XC Club 19:02.0 9:30 9:32
238 Brendan Thorp SR UNA-NJ-Fair Haven 19:03.1 9:41 9:23
239 212 Thomas Spillers JR Hopedale Track Club 19:04.2 8:51 10:14
240 213 Zach Schwartz JR Germantown Friends 19:04.8 9:28 9:37
241 214 Nick Delaney FR Princeton 19:05.4 9:30 9:36
242 215 Andrew Doran FR Hopedale Track Club 19:06.3 9:29 9:38
243 216 Theo Roberts JR Irish Road T.C. 19:06.9 9:29 9:38
244 217 Greg House SR Trail Blazers 19:07.7 9:43 9:25
245 218 Alex Ackerman FR Princeton 19:10.8 9:33 9:38
246 219 Jimmy Perez JR Wallkill Valley 19:11.3 9:52 9:20
247 220 Gabriel Givelber SO Blue Devil XC Club 19:16.3 9:36 9:41
248 221 Sean Lynch SO Hillsborough XC Club 19:19.4 9:39 9:41
249 222 Mike Elliott SR Notre Dame Track Club 19:19.5 9:37 9:43
250 223 Jeremy Shipley SO Hillsborough XC Club 19:19.5 9:37 9:43
251 224 Nick Zarra JR Carroll TC 19:20.9 9:40 9:41
252 225 Dan Banas SO HP Wildcats 19:22.6 9:42 9:41
253 226 Alex Harvey SR Trail Blazers 19:25.3 9:39 9:47
254 227 Josh Gangemi SR CCXC running club 19:27.5 9:46 9:42
255 228 Nick Southworth SO CCXC running club 19:29.7 9:40 9:50
256 Will Hillegas JR UNA-PA-Chester Spring 19:33.9 9:51 9:43
257 Michael Peters SO Wolves Running Club 19:39.8 9:48 9:52
258 229 Patrick O'Connell SO Princeton 19:41.5 9:55 9:47
259 Anthony Donatelli JR UNA-NJ-Newton 19:43.2 9:51 9:53
260 230 Michael McHugh SR Black Friar XC Club 19:45.9 9:28 10:18
261 231 Alex Campbell JR Blue Devil XC Club 19:48.0 8:52 10:56
262 232 David Lebender SR Notre Dame Track Club 19:48.9 9:49 10:00
263 233 Sean Kelly JR Eagle Running 19:51.9 9:50 10:02
264 234 Peter Horvath SO CCXC running club 19:53.1 9:47 10:07
265 235 Jake Thoden SR Hillsborough XC Club 19:54.3 9:41 10:14
266 Jacob Kruger SR UNA-NJ-Pottersville 19:57.6 9:50 10:08
267 Connor Croke SO Watertown Running Club 20:06.9 10:16 9:51
268 236 Jim Finnegan SR Black Friar XC Club 20:08.9 9:54 10:15
269 237 Nick Boyle SO Wallkill Valley 20:13.7 10:01 10:13
270 238 Michael Logie JR Trail Blazers 20:16.4 10:17 10:00
271 239 Cory Schoaf SR CCXC running club 20:20.5 10:08 10:13
272 240 Matt Honig SO St. Peter's Race Team 20:24.7 9:59 10:26
273 241 Nathaniel Shepard SR H-W XC Club 20:28.1 10:30 9:59
274 242 Griffin Marshall SO H-W XC Club 20:28.2 10:00 10:29
275 243 Chris Cammarata FR Trail Blazers 20:29.8 10:14 10:16
276 Alexander Lauzon SR UNA-VT-Milton 20:34.7 10:18 10:17
277 244 John Blatchford SR H-W XC Club 20:35.9 10:00 10:36
278 245 Aidan Donahue JR Princeton 20:55.2 10:20 10:36
279 246 Zachary Disanza SO HP Wildcats 21:00.3 10:26 10:35
280 247 Ian Miller JR HP Wildcats 21:00.3 10:27 10:34
281 248 Sam Lombardi SO Trail Blazers 21:08.0 10:40 10:28
282 249 Peter Russo JR Wallkill Valley 21:08.5 10:38 10:31
283 250 Brad Neumann JR Trail Blazers 21:14.4 10:37 10:38
284 Marcus Sergeant SR UNA-NJ-Irvington 21:17.5 10:43 10:35
285 Nick Sasso SR Watertown Running Club 21:18.1 10:30 10:49
286 Chuckie Moses SO UNA-NJ-Irvington 21:21.7 10:41 10:41
287 251 Joshua House SO Trail Blazers 21:23.3 10:38 10:46
288 Andy Rogan FR Wolves Running Club 21:23.7 10:21 11:03
289 Marvin Val FR UNA-NJ-Irvington 21:32.7 11:00 10:33
290 252 Lucas Watson SR Eagle Running 21:48.9 10:22 11:27
291 253 Dan Juliano SO HP Wildcats 22:11.5 10:44 11:28
292 Trevor Gursky SO Watertown Running Club 22:29.1 11:00 11:30
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 63 La Salle XC Club (16:27.2 82:15.6 0:20.9)
=============================================
1 7 David Principe, Jr. SO 16:17.7
2 8 Matthew Bouthillette JR 16:18.9
3 11 Jack Salisbury JR 16:26.5
4 17 Jake Grundy SR 16:33.9
5 20 Daniel Paiva SR 16:38.6
6 ( 51) Christopher Notarianni SR 17:11.4
7 ( 68) James Placco SR 17:24.6
2. 102 Brothers XC Club (16:35.9 82:59.1 0:50.5)
=============================================
1 2 Blaise Ferro JR 16:02.7
2 18 Nick Trigani JR 16:35.1
3 21 Josh Kruppa SR 16:40.4
4 28 Sean Martinek JR 16:47.7
5 33 Jon Dooling JR 16:53.2
6 ( 41) Brian Dengler JR 17:03.2
7 ( 74) John Morris SR 17:27.9
3. 193 Wexford Flats (16:55.6 84:38.0 1:00.9)
=============================================
1 13 Matt McGoey SR 16:27.6
2 19 Hunter Wharrey SR 16:37.1
3 25 Scott Seel SR 16:43.4
4 61 Zack Deible SO 17:21.4
5 75 Jacob Stupak JR 17:28.5
6 (110) Marc Migliozzi JR 17:53.4
7 (130) Tj Robinson FR 18:07.7
4. 196 SBXC (16:58.7 84:53.5 0:38.2)
=============================================
1 27 Nicholas Neville SR 16:45.3
2 30 Kyle McCann SR 16:48.7
3 32 Matthew Zamorski SR 16:50.2
4 43 Ryan Budhu JR 17:05.8
5 64 Nicholas Cauley JR 17:23.5
6 ( 67) Joseph Weber SR 17:24.3
7 (112) Farris Ahmed SR 17:53.8
5. 198 Cherry HIll Track/XC Club (16:58.0 84:49.9 1:09.0)
=============================================
1 6 Aaron Groff JR 16:12.1
2 35 Dan Helfand SR 16:57.0
3 48 Josh Dillon SR 17:09.5
4 49 Isaiah Jean-Baptiste SR 17:10.2
5 60 Christian Mele SR 17:21.1
6 (120) Cole Parsons SR 18:01.3
7 (176) Marc Meltzer SR 18:32.5
6. 241 Don Bosco Track Club (17:07.5 85:37.1 0:50.3)
=============================================
1 22 Zachary Weland SR 16:40.8
2 42 Patrick Sullivan JR 17:05.4
3 44 David Rosas SO 17:05.9
4 53 Connor Nicholson JR 17:13.9
5 80 Joseph Erskine SO 17:31.1
6 (102) Luke Novak JR 17:49.9
7 (156) Justin Fuhrman JR 18:20.7
7. 253 Cardinal O'Hara XC Club (17:02.0 85:09.6 1:35.3)
=============================================
1 4 Kevin James SR 16:05.9
2 23 Ryan James SO 16:42.6
3 38 Rob Morro JR 17:00.0
4 92 Drew Pastore SR 17:39.9
5 96 Patrick James SO 17:41.2
6 (166) Billy Donovan SO 18:25.8
7 (179) Jack Nolen SR 18:33.3
8. 260 DXC2K14 (17:10.3 85:51.1 0:54.9)
=============================================
1 14 Eric Waterman SR 16:30.6
2 47 Ryan Ansel SR 17:09.4
3 59 Cory Mullins SR 17:20.7
4 69 Ryan Fox SR 17:24.9
5 71 Jack Adamski JR 17:25.5
6 (109) Tim Moore JR 17:53.3
7 (172) Terrell Cunningham SO 18:29.3
9. 291 Ridgefield Running Club (17:06.8 85:33.6 2:04.7)
=============================================
1 1 Austin Gilbert SR 16:01.2
2 9 Gabe Altopp JR 16:25.9
3 45 Kristian Sogaard SR 17:08.1
4 108 Ethan Realander SR 17:52.5
5 128 Ian Mickool JR 18:05.9
6 (131) Sean Malone SR 18:08.4
7 (160) Brad Demassa SO 18:24.4
10. 294 Minutemen Track Club (17:15.4 86:16.9 0:50.2)
=============================================
1 29 Oliver Hickson SR 16:48.6
2 40 Jake Berman SR 17:02.5
3 46 James Lewis JR 17:08.6
4 89 Chase Gornbein JR 17:38.4
5 90 Ben Foster JR 17:38.8
6 (139) Daniel Landy SR 18:11.4
7 (159) Brandon Harrington SO 18:23.9
11. 321 Pirate Cross (17:11.9 85:59.2 2:04.7)
=============================================
1 3 Nikhil Pulimood SR 16:05.2
2 10 Timothy Bason JR 16:26.4
3 58 Sam Williams JR 17:20.2
4 114 Zabih Kotecha SR 17:57.5
5 136 Tom Moxham SO 18:09.9
6 (152) Harish Ventkatraman JR 18:18.9
7 (193) Josh Zaklis JR 18:43.9
12. 343 Irish Road T.C. (17:23.8 86:58.7 0:59.6)
=============================================
1 31 Andrew Marston SR 16:50.0
2 62 Pj Murray JR 17:22.4
3 72 Jimmy Cooper SR 17:27.6
4 77 Kilian Nelson SR 17:29.1
5 101 Jack Iffert SR 17:49.6
6 (182) Nick Boccella SR 18:34.4
7 (216) Theo Roberts JR 19:06.9
13. 362 Whippet Footracing Team (17:26.6 87:13.0 0:41.4)
=============================================
1 37 Ryan Barton SO 16:59.6
2 57 Henry Sappey JR 17:19.6
3 86 Charlie Barton SR 17:36.0
4 87 Ben Ryherd JR 17:36.8
5 95 Jake O'Neill SO 17:41.0
6 (104) Matt Farrell SR 17:51.7
7 (119) Shaun Bullock SO 18:01.0
14. 372 Hawks TC (17:27.6 87:17.9 1:20.7)
=============================================
1 26 Dominic Parlato JR 16:44.3
2 50 Tom McMahon JR 17:10.9
3 54 Tom Grizzetti SR 17:17.4
4 117 Grant Gauthier SR 18:00.3
5 125 Avery Ingegneri JR 18:05.0
6 (127) Wally Fitzhugh SR 18:05.5
7 (153) Nick Celico SR 18:19.6
15. 398 Kingsway (17:31.1 87:35.3 1:16.4)
=============================================
1 34 Noah Culbreath SR 16:56.1
2 56 Myles Boerlin SR 17:19.5
3 70 Kyle Evernham SR 17:25.3
4 97 Joe Grandizio FR 17:41.9
5 141 Trevor Culbreath SR 18:12.5
6 (192) Brendan Stevens JR 18:43.7
16. 462 Warrior Track club (17:36.5 88:02.1 1:43.7)
=============================================
1 15 Alex Knapp SR 16:31.4
2 65 Will Swart SR 17:23.5
3 93 Gordy Barchet SR 17:40.3
4 140 Ben Berkman SO 18:11.8
5 149 Connor McSwain JR 18:15.1
6 (157) Apurva Deshmukh JR 18:21.1
7 (197) Andrew Weller JR 18:44.7
17. 474 Top of the Hill Track Club (17:38.8 88:13.8 1:46.9)
=============================================
1 12 Leland Jones SR 16:26.6
2 79 Mitchell Booth SR 17:29.7
3 118 Chris Heckelman SO 18:00.7
4 123 Patrick Manion SR 18:03.3
5 142 Patrick Murray SR 18:13.5
6 (184) Ryan Blume SR 18:34.6
18. 484 Blue Devil XC Club (17:40.4 88:22.0 1:51.2)
=============================================
1 16 Matthew Russo SR 16:33.5
2 84 Andrew Harting-Smith SR 17:33.2
3 107 Bryan Jackler SR 17:52.3
4 116 Ryan Siegel JR 17:58.3
5 161 William Chandler SR 18:24.7
6 (220) Gabriel Givelber SO 19:16.3
7 (231) Alex Campbell JR 19:48.0
19. 498 Old Bridge Track Club (17:45.8 88:49.0 0:32.4)
=============================================
1 78 Kyle Zajaczkowski SR 17:29.5
2 94 Gerard D'Ambrosio JR 17:40.3
3 99 Scott Belton JR 17:45.1
4 106 Gerard Gill JR 17:52.2
5 121 Sean Hobson JR 18:01.9
6 (162) Mike Milazzo SR 18:24.7
7 (165) Moorly Mehta JR 18:25.7
20. 503 Mercer Patriots (17:46.0 88:49.9 1:14.0)
=============================================
1 39 Richie Kasper JR 17:00.4
2 55 Zack Michon JR 17:18.1
3 129 Bobby Hastie SO 18:07.2
4 135 Patrick Buonamassa SR 18:09.8
5 145 Ryan Gross SR 18:14.4
6 (181) Anton Alekseyev JR 18:34.2
21. 541 East Greewnich Track Club (17:52.0 89:19.7 0:41.6)
=============================================
1 73 Thomas Sommer SR 17:27.6
2 98 Noah Barreto SR 17:42.0
3 115 Jackson Cronin SO 17:57.8
4 122 Jack Sommer SO 18:03.1
5 133 Dylan Depriest JR 18:09.2
6 (151) Joseph Higgins JR 18:18.8
7 (196) Henry Perretta SO 18:44.4
22. 566 Tracklife802 (17:54.6 89:32.9 0:51.2)
=============================================
1 66 Sean MacDonald SR 17:23.8
2 91 Joey Staples SR 17:38.9
3 124 Brandon Moran SR 18:04.2
4 137 James Gregoire SR 18:11.0
5 148 Andy Tuttle SR 18:15.0
6 (158) Kevin Le SO 18:22.8
7 (202) Gabe Nelson JR 18:48.5
23. 566 Germantown Friends (17:53.6 89:27.7 1:13.9)
=============================================
1 52 Nick Dahl SO 17:11.9
2 88 Grayson Hepp JR 17:37.4
3 105 Joe Newmann SR 17:52.0
4 154 Gordon Goldstein JR 18:20.6
5 167 Zach Goldberg FR 18:25.8
6 (171) Daniel Stassen SO 18:28.1
7 (213) Zach Schwartz JR 19:04.8
24. 612 Carroll TC (17:58.8 89:53.7 1:26.9)
=============================================
1 36 Robert Whitney JR 16:58.0
2 103 Matt Vira JR 17:51.3
3 146 Evan Minor SO 18:14.6
4 163 Matt Cowell SO 18:24.9
5 164 Ryan Morello SO 18:24.9
6 (194) Ryan Dec SO 18:44.3
7 (224) Nick Zarra JR 19:20.9
25. 619 Colts Neck (17:59.7 89:58.1 0:56.0)
=============================================
1 81 Zack Csipkay JR 17:31.2
2 82 Brad D'Antuono SO 17:32.3
3 143 Liam Hoagland FR 18:13.6
4 144 Jordan Brannen SO 18:13.8
5 169 Alex Megerle JR 18:27.2
6 (170) Kevin Berry SO 18:27.9
7 (183) Andrew Imbesi JR 18:34.6
26. 688 Hopedale Track Club (18:08.8 90:43.9 1:04.0)
=============================================
1 85 Ryan Wollensak SR 17:35.4
2 111 Brandon Hall FR 17:53.7
3 147 Yaroslav Borodenko SR 18:14.8
4 155 David Wollensak SO 18:20.6
5 190 Jake Murray SO 18:39.4
6 (212) Thomas Spillers JR 19:04.2
7 (215) Andrew Doran FR 19:06.3
27. 751 Black Friar XC Club (18:17.1 91:25.1 1:29.3)
=============================================
1 63 Colin Wills JR 17:22.8
2 113 Billy McDevitt SR 17:54.3
3 175 Ryan Doane SR 18:31.6
4 195 Addison Mueller JR 18:44.3
5 205 Anthony Ciro JR 18:52.1
6 (230) Michael McHugh SR 19:45.9
7 (236) Jim Finnegan SR 20:08.9
28. 819 Wallkill Valley (18:31.8 92:38.7 4:05.7)
=============================================
1 5 Craig Corti SR 16:08.0
2 173 Cameron Gec FR 18:30.9
3 185 Luke Vanderhoff JR 18:34.8
4 219 Jimmy Perez JR 19:11.3
5 237 Nick Boyle SO 20:13.7
6 (249) Peter Russo JR 21:08.5
29. 844 Notre Dame Track Club (18:28.6 92:22.7 1:08.7)
=============================================
1 100 Michael Gormley SR 17:47.1
2 174 Evan Bush JR 18:31.2
3 177 Jacob Witalec SR 18:32.5
4 187 Jason Mays JR 18:36.1
5 206 Mark Dipaola SR 18:55.8
6 (222) Mike Elliott SR 19:19.5
7 (232) David Lebender SR 19:48.9
30. 856 Hillsborough XC Club (18:34.3 92:51.1 1:46.7)
=============================================
1 83 Brandon Tubby JR 17:32.7
2 150 Michael Digricoli SR 18:17.1
3 191 Spencer Russo SR 18:39.9
4 211 Michael Kinney JR 19:02.0
5 221 Sean Lynch SO 19:19.4
6 (223) Jeremy Shipley SO 19:19.5
7 (235) Jake Thoden SR 19:54.3
31. 870 St. Peter's Race Team (18:30.5 92:32.3 1:20.1)
=============================================
1 76 Brandon Parrado SO 17:28.8
2 189 Brandon Rossi FR 18:39.0
3 200 Alex Alberti SR 18:47.7
4 201 Billy Fitzpatrick JR 18:47.9
5 204 Will Delaney JR 18:48.9
6 (208) Bennett Wong SR 18:56.4
7 (240) Matt Honig SO 20:24.7
32. 880 HP Wildcats (19:15.4 96:16.9 4:17.7)
=============================================
1 24 Joe Dragon JR 16:42.6
2 138 Sean Lange SR 18:11.1
3 225 Dan Banas SO 19:22.6
4 246 Zachary Disanza SO 21:00.3
5 247 Ian Miller JR 21:00.3
6 (253) Dan Juliano SO 22:11.5
33. 900 Eagle Running (18:35.5 92:57.1 0:39.9)
=============================================
1 132 Blake Ettien JR 18:08.9
2 178 Seamus Breslin JR 18:33.3
3 188 Chris Kolimago JR 18:38.6
4 199 Jake McGranaghan SR 18:47.5
5 203 Seamus Fromhartz JR 18:48.8
6 (233) Sean Kelly JR 19:51.9
7 (252) Lucas Watson SR 21:48.9
34. 971 Princeton (18:49.7 94:08.2 1:01.3)
=============================================
1 134 Noah Chen JR 18:09.5
2 198 Jacob Rist SR 18:46.4
3 207 Jonathan Petrozzini SO 18:56.1
4 214 Nick Delaney FR 19:05.4
5 218 Alex Ackerman FR 19:10.8
6 (229) Patrick O'Connell SO 19:41.5
7 (245) Aidan Donahue JR 20:55.2
35. 976 CCXC running club (18:55.7 94:38.3 1:24.4)
=============================================
1 126 Scott McCluskey SR 18:05.3
2 186 Joseph Gill SO 18:36.0
3 209 Joseph Celia JR 18:59.8
4 227 Josh Gangemi SR 19:27.5
5 228 Nick Southworth SO 19:29.7
6 (234) Peter Horvath SO 19:53.1
7 (239) Cory Schoaf SR 20:20.5
36. 1041 H-W XC Club (19:23.6 96:57.6 2:01.4)
=============================================
1 168 Michael Allara SR 18:26.8
2 180 Jack Gourdeau SO 18:33.8
3 210 Charles Cring JR 19:00.7
4 241 Nathaniel Shepard SR 20:28.1
5 242 Griffin Marshall SO 20:28.2
6 (244) John Blatchford SR 20:35.9
37. 1172 Trail Blazers (20:05.5 100:27.2 2:00.3)
=============================================
1 217 Greg House SR 19:07.7
2 226 Alex Harvey SR 19:25.3
3 238 Michael Logie JR 20:16.4
4 243 Chris Cammarata FR 20:29.8
5 248 Sam Lombardi SO 21:08.0
6 (250) Brad Neumann JR 21:14.4
7 (251) Joshua House SO 21:23.3
NORTHEAST GIRLS CHAMPIONSHIP RACE - 5000 METERS
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
---------------------------------------------------------------------------------
1st 2nd
PLACE PTS NAME YR TEAM TIME 2.5K 2.5K
---------------------------------------------------------------------------------
1 1 Olivia Sargent JR Lower Bucks XC 18:18.2 9:13 9:06
2 2 Sierra Castaneda JR West Morris Track Club 18:37.6 9:25 9:13
3 3 Olivia Young SR U-Ville Running Club 18:39.3 9:24 9:16
4 4 Eleanor Lawler FR Rebels 18:44.1 9:24 9:21
5 5 Elisabeth Danis JR Black Bear Running 18:52.2 9:26 9:27
6 Aislinn Devlin SO UNA-PA-Downingtown 18:52.5 9:27 9:26
7 6 Hannah Parker SR Black Bear Running 18:52.8 9:23 9:30
8 Maegan Doody JR UNA-NH-Lee 19:00.0 9:25 9:35
9 7 Stephanie Mauer JR Hillsborough XC Club 19:02.6 9:27 9:36
10 8 Carleen Jeffers SR Ridgewood - NJ 19:08.5 9:38 9:31
11 9 Eliza Rego JR La Salle XC Club 19:11.7 9:25 9:47
12 10 Sheridan Wilbur SR La Salle XC Club 19:14.0 9:38 9:36
13 11 Gretchen Mills SR U-Ville Running Club 19:17.7 9:53 9:25
14 12 Samantha Halvorsen JR Ridgewood - NJ 19:26.0 9:51 9:35
15 13 Allison Pratt SO Black Bear Running 19:27.5 9:43 9:45
16 14 Paige Novak JR Hillsborough XC Club 19:29.5 9:46 9:44
17 15 Kacie Breeding JR U-Ville Running Club 19:33.4 9:46 9:48
18 16 Sophia Gorman SO Champlain Valley XC club 19:34.0 9:52 9:42
19 Grace Dwyer JR UNA-NJ-Mercerville 19:34.1 9:41 9:54
20 17 Elizabeth Mancini FR Cardinal O'Hara XC Club 19:34.4 9:53 9:42
21 18 Caitlin Swanson JR Tolland Track Club 19:35.7 9:54 9:42
22 19 Carmen Bango JR Big Blue Running Club 19:36.1 9:57 9:40
23 20 Sarah Walker JR Germantown Friends 19:37.6 10:00 9:38
24 21 Michaela Jones FR Big Blue Running Club 19:39.9 9:55 9:45
25 Bethany Nunnery JR Excellerate North 19:40.4 9:53 9:48
26 22 Eryn Mills SR Runner's High Racing Club 19:41.6 9:57 9:45
27 Gianna Mastromatteo SO UNA-MA-Worcester 19:41.6 9:43 9:59
28 23 Anna Juul SO U-Ville Running Club 19:43.0 9:58 9:45
29 24 Hannah Molloy JR Lower Bucks XC 19:43.3 9:45 9:59
30 25 Christina Rancan JR Pirate Cross 19:44.2 9:42 10:03
31 Kelly Shaffer JR UNA-NJ-Ringoes 19:44.7 9:52 9:53
32 Meaghan Driscoll SR UNA-NJ-Glen Garnder 19:46.3 9:54 9:53
33 26 Rachel Lehnert SR Meadowridge XC Club 19:46.6 10:04 9:43
34 27 Katherine Deloreto SO Tolland Track Club 19:47.5 10:08 9:40
35 28 Meridith Twomey JR Lower Bucks XC 19:48.0 9:57 9:51
36 29 Molly Doyle SR Hillsborough XC Club 19:51.8 10:05 9:47
37 30 Megan Cronk JR Runner's High Racing Club 19:52.9 10:02 9:51
38 31 Abagail Long SO Rocks XC 19:53.0 9:58 9:55
39 32 Elizabeth Edwards SO U-Ville Running Club 19:57.4 10:07 9:51
40 33 Caitlin O'Hare FR Runner's High Racing Club 19:58.1 10:00 9:59
41 34 Olympia Martin SO Ridgewood - NJ 19:59.6 10:16 9:44
42 35 Audrey O'Neill JR La Salle XC Club 20:00.1 10:01 10:00
43 36 Peyton McGovern JR Big Blue Running Club 20:00.6 10:05 9:56
44 37 Courtney Akerley SR Tolland Track Club 20:00.9 10:14 9:47
45 38 Elizabeth Newman SR Ridge Runners 20:01.0 10:05 9:56
46 39 Lauren Sapone JR RunningBucs 20:01.0 9:51 10:10
47 40 Mackenzie Pias JR Flying Tigers Running Club 20:01.2 10:01 10:01
48 41 Gracie Eckstein SR Runner's High Racing Club 20:02.3 10:01 10:02
49 Margaret McCaffrey SR East Greewnich Track Club 20:05.3 10:08 9:58
50 Olivia Viparina SR UNA-NJ-Ledgewood 20:05.7 10:00 10:06
51 42 Marykate McNamara SR Runner's High Racing Club 20:06.6 10:19 9:48
52 43 Grace Rademacher FR Big Blue Running Club 20:07.2 10:12 9:56
53 44 Gaelyn Kattman SO Tomahawk XC Club 20:07.5 10:09 9:59
54 45 Sarah Hayes SO Cardinal O'Hara XC Club 20:08.6 10:16 9:53
55 46 Hayley Collins SO Tolland Track Club 20:09.8 10:08 10:02
56 47 Lou Mialhe JR Princeton 20:10.1 10:10 10:01
57 48 Elise Papazian JR La Salle XC Club 20:10.6 10:18 9:53
58 49 Anoush Shehadeh SR Big Blue Running Club 20:15.3 10:14 10:02
59 Mary Watters SR UNA-NY-Pearl River 20:16.8 10:19 9:58
60 50 Emily Weigand SR H-W XC Club 20:17.6 10:17 10:01
61 51 Catherine Giuseffi SO Ridge Runners 20:17.9 10:10 10:08
62 52 Deirdre Casey SR Pirate Cross 20:18.1 9:56 10:23
63 53 Abby Regner SR Ridge Runners 20:18.4 10:10 10:09
64 54 Elizabeth Hannon SR Rocks XC 20:18.5 10:09 10:10
65 55 Grace Mancini JR Cardinal O'Hara XC Club 20:19.5 10:21 9:59
66 Abby Gauthier SR UNA-NJ-Forked River 20:20.3 10:17 10:04
67 56 Rachel Estey FR Lower Bucks XC 20:20.4 10:22 9:59
68 57 Gabrielle Ferrigine JR Runner's High Racing Club 20:21.3 10:21 10:01
69 58 Michele Renzi SO La Salle XC Club 20:21.6 10:15 10:07
70 59 Brooke Laskowsky JR Black Bear Running 20:23.0 10:18 10:05
71 60 Hannah Anderson SR Meadowridge XC Club 20:23.1 10:13 10:11
72 61 Julia Cormier JR Black Bear Running 20:24.1 10:15 10:10
73 62 Giavanna Tabbachino SO Blue Eagle XC Club 20:24.9 10:20 10:05
74 Hannah Springhorn SR UNA-CT-Guilford 20:25.1 10:08 10:18
75 63 Carly Neeld SR Champlain Valley XC club 20:28.5 10:20 10:09
76 64 Sophie Spring JR Ridge Runners 20:28.9 10:26 10:03
77 65 Olivia Delorenzo JR Hillsborough XC Club 20:31.8 10:18 10:14
78 Alexandra Wolf SO UNA-MA-Lexington 20:34.3 10:27 10:08
79 66 Mary Sutton SR Princeton 20:37.3 10:30 10:08
80 67 Paige Metzheiser SR Princeton 20:38.7 10:29 10:10
81 68 Megan Carmody JR Rocks XC 20:39.2 10:32 10:08
82 69 Cianna Lynch JR La Salle XC Club 20:39.4 10:19 10:21
83 70 Madeline Sauer JR Lower Bucks XC 20:39.7 10:12 10:28
84 71 Olivia Arizin SO Cardinal O'Hara XC Club 20:39.8 10:28 10:12
85 Coralea Geraniotis SR UNA-MA-Orleans 20:41.6 10:18 10:24
86 72 Emily Hellman JR Meadowridge XC Club 20:44.6 10:33 10:12
87 73 Amanda Brodow SR Top of the Hill Track Club 20:45.7 10:25 10:21
88 74 Emiy Rienzo SR Runner's High Racing Club 20:46.3 10:34 10:13
89 75 Courtney Skikus SO Hillsborough XC Club 20:46.9 10:31 10:16
90 76 Leah Talley SR U-Ville Running Club 20:47.4 10:31 10:17
91 77 Jackie Cutillo SR Rocks XC 20:48.2 10:23 10:26
92 78 Chloe Taylor FR Princeton 20:48.5 10:36 10:13
93 79 Kaitlyn Hebert SR Tomahawk XC Club 20:48.9 10:29 10:20
94 80 Edlyn Gulama SR Pirate Cross 20:50.1 10:27 10:24
95 81 Regan Asay SR Ridge Runners 20:51.0 10:29 10:22
96 82 Una Treanor FR Rebels 20:52.0 10:30 10:22
97 83 Kelly Cianciola JR Hillsborough XC Club 20:53.6 10:36 10:18
98 Kelly McLaughlin SO UNA-NJ-Califon 20:54.5 10:37 10:18
99 84 Sara Amato SR Rocks XC 20:55.4 10:22 10:34
100 85 Lauren Smeltzer SR Kiski 20:55.7 10:35 10:21
101 86 Alice Wistar JR Germantown Friends 20:56.1 10:34 10:23
102 87 Eleanor Mancini FR Cardinal O'Hara XC Club 20:56.7 10:32 10:25
103 88 Megan Brockmeier SO Blue Eagle XC Club 20:59.5 10:35 10:25
104 89 Michaela Caron SO Tolland Track Club 20:59.9 10:38 10:22
105 Rachel Vick SO Kingsway 21:00.4 10:30 10:31
106 90 Abby Taylor SR Ridgewood - NJ 21:00.6 10:45 10:16
107 91 Karina Tavares JR La Salle XC Club 21:01.0 10:18 10:43
108 92 Emily Hirsch SO Ridge Runners 21:01.1 10:26 10:36
109 93 Erin O'Connell SR Lower Bucks XC 21:01.8 10:36 10:26
110 94 Peri Bongiovanni SO Hillsborough XC Club 21:02.5 10:40 10:23
111 95 Griffin Kaulbach SO Germantown Friends 21:02.6 10:30 10:33
112 Megan Lindstrom SR Monmouth Track Club 21:03.1 10:36 10:28
113 96 Grace Moroney FR H-W XC Club 21:04.2 10:32 10:33
114 97 Morgan Steinhacker JR Meadowridge XC Club 21:05.3 10:48 10:18
115 98 Bailey Balmer JR Lower Bucks XC 21:05.8 10:41 10:25
116 99 Kelly Cleary SR Ridgewood - NJ 21:07.8 10:39 10:29
117 Jordan Wiser JR Wolves Running Club 21:09.0 10:42 10:27
118 100 Sarah Nelson JR Meadowridge XC Club 21:09.1 10:49 10:21
119 101 Cameron Irvine SO Meadowridge XC Club 21:10.0 10:46 10:24
120 102 Meghan O'Dwyer SR Blue Devil XC Club 21:10.8 10:56 10:15
121 Katie Martin FR UNA-NJ-Newton 21:11.7 10:42 10:30
122 Andrea Shade JR UNA-PA-Spring City 21:12.8 10:41 10:32
123 103 Shayna Bains SO Ridge Runners 21:13.8 10:46 10:28
124 104 Elise Hocking FR Germantown Friends 21:14.0 10:47 10:27
125 105 Caroline Stocking SR Blue Devil XC Club 21:15.4 10:58 10:18
126 106 Alexadra Hesterberg SO Pirate Cross 21:15.5 10:39 10:37
127 107 Sidney Perryman SO Tolland Track Club 21:20.1 10:57 10:24
128 108 Parker Tope JR Big Blue Running Club 21:20.6 10:50 10:31
129 109 Jennifer Ireland FR Champlain Valley XC club 21:21.3 10:45 10:37
130 110 Charlotte Cochrane FR RunningBucs 21:22.0 10:36 10:46
131 111 Maura Lyons SO Cardinal O'Hara XC Club 21:23.3 10:37 10:47
132 112 Kaylee Stebbins JR Tomahawk XC Club 21:24.7 10:53 10:32
133 113 Gabrielle Heilman SR Tolland Track Club 21:25.8 10:55 10:31
134 114 Alexis Charpentier JR Rebels 21:26.1 10:40 10:47
135 115 Megan Aller JR Kiski 21:26.6 10:35 10:52
136 116 Meghan Stone JR H-W XC Club 21:26.9 10:56 10:31
137 Thedita Pedersen SR East Greewnich Track Club 21:27.1 10:48 10:40
138 117 Haley Rich SO Pirate Cross 21:27.3 10:52 10:36
139 118 Corinna Cobb SO Ridgewood - NJ 21:29.2 10:59 10:31
140 119 Elizabeth Costantin SR ACES XC 21:30.1 11:02 10:29
141 120 Elizabeth Harringto SR ACES XC 21:30.4 11:01 10:30
142 Tricia Varner SO UNA-PA-Sidman 21:31.5 10:52 10:40
143 Gabby Devito JR Monmouth Track Club 21:31.9 11:01 10:31
144 121 Colleen Donahue JR Rocks XC 21:32.4 10:38 10:55
145 122 Stephanie Lednak SR Kiski 21:33.2 11:05 10:29
146 123 Hannah Southwick SO Rebels 21:34.3 11:01 10:34
147 124 Marissa Albano SR RunningBucs 21:35.1 10:57 10:39
148 125 Fini Satzke SR Meadowridge XC Club 21:42.8 10:52 10:51
149 126 Kathryn Hastings JR Tomahawk XC Club 21:44.3 11:13 10:32
150 Raeann Giannastasio SO Colts Neck 21:45.6 11:01 10:45
151 127 Mikayla Cochrane JR West Morris Track Club 21:45.7 10:47 10:59
152 128 Talia Staiger SR Flying Tigers Running Club 21:48.2 11:03 10:46
153 129 Abigail Cobb SO Rebels 21:49.1 11:05 10:45
154 130 Megan Scannell JR Black Bear Running 21:50.1 10:54 10:57
155 131 Meghan Adams FR Ridgewood - NJ 21:51.4 10:59 10:53
156 132 Anna Cassidento FR H-W XC Club 21:51.6 11:03 10:49
157 133 Julia Myers SR Blue Devil XC Club 21:51.7 11:06 10:46
158 134 Haley Harder JR Champlain Valley XC club 21:52.3 11:02 10:51
159 135 Gabrielle Brennan SR Blue Devil XC Club 21:52.9 11:05 10:48
160 Rachel Berman FR East Greewnich Track Club 21:54.3 10:48 11:07
161 136 Sophia Zahn SR Princeton 21:56.1 11:10 10:47
162 137 Catherine Howley SO H-W XC Club 21:57.9 11:04 10:54
163 138 Katelynn Scannell SR Black Bear Running 21:58.1 10:58 11:01
164 139 Naomi Fastovsky JR Rebels 21:59.4 11:02 10:58
165 140 Cara Power SR Blue Eagle XC Club 22:01.3 11:03 10:59
166 141 Elizabeth Petrov FR Pirate Cross 22:02.8 10:58 11:05
167 142 Jeanine Zheng JR H-W XC Club 22:04.5 11:07 10:58
168 Makenzie Cyr SR UNA-MA-Douglas 22:04.7 10:25 11:40
169 143 Abby Keim SR Champlain Valley XC club 22:09.4 11:11 10:59
170 144 Jane Servin SO Champlain Valley XC club 22:13.7 11:11 11:03
171 145 Sophie Smith SO Germantown Friends 22:16.9 11:18 10:59
172 146 Natalie Marcotullio SR Blue Devil XC Club 22:18.4 10:59 11:20
173 147 Erika Brodow SR Top of the Hill Track Club 22:19.0 11:19 11:00
174 148 Emma Eikelberner JR Princeton 22:19.0 11:31 10:48
175 149 Adrienne Santoro SR Rocks XC 22:19.3 11:02 11:18
176 150 Caitlin Harrity JR Germantown Friends 22:22.0 11:12 11:10
177 151 Emily Chin SR Top of the Hill Track Club 22:24.5 11:09 11:16
178 Emily Hansell SO UNA-PA-Pottstown 22:26.1 11:21 11:06
179 152 Noelle Blackford JR Blue Devil XC Club 22:28.0 11:33 10:55
180 153 Maeve Higgins JR Champlain Valley XC club 22:31.6 11:13 11:19
181 154 Jillian Brislin SO U-Ville Running Club 22:32.5 10:38 11:55
182 155 Niki Buechel SR RunningBucs 22:32.9 11:44 10:49
183 156 Erin Hughes JR West Morris Track Club 22:33.7 11:19 11:15
184 157 Bridget Kelly JR RunningBucs 22:36.4 11:20 11:17
185 Molly Kozlowski JR UNA-CT-Tolland 22:38.1 11:20 11:19
186 Heather Minue SO Monmouth Track Club 22:40.3 11:17 11:24
187 158 Jayne Hohman JR Kiski 22:40.9 11:28 11:13
188 159 Lindsey Caldwell JR Kiski 22:43.4 11:28 11:16
189 160 Caitlin Rodway SO ACES XC 22:43.9 11:30 11:14
190 Stephanie Griffin JR UNA-VT-Enosburg Falls 22:46.1 11:20 11:27
191 161 Alex Filiault JR Top of the Hill Track Club 22:49.7 11:26 11:24
192 162 Mia Tompkins SR Flying Tigers Running Club 22:52.3 11:15 11:38
193 163 Clare Golden FR ACES XC 22:54.2 11:17 11:38
194 164 Elizabeth Baker SR ACES XC 22:54.3 11:21 11:34
195 165 Hannah Albert SR Flying Tigers Running Club 22:54.7 11:22 11:33
196 166 Catie Lobianco FR Flying Tigers Running Club 22:56.2 11:27 11:30
197 167 Sarah Klebanov JR Princeton 22:59.6 11:44 11:16
198 168 Anika Becker SR Top of the Hill Track Club 23:02.4 11:32 11:31
199 169 Celia Pastore FR Cardinal O'Hara XC Club 23:05.7 11:14 11:52
200 170 Brittany Anderson FR Tomahawk XC Club 23:07.1 11:41 11:27
201 171 Elisa Orsini SR RunningBucs 23:09.1 11:35 11:35
202 172 Amber Bumbaugh SO Kiski 23:15.7 11:40 11:36
203 173 Maddy Piel JR Flying Tigers Running Club 23:25.4 11:46 11:40
204 174 Audrey Hannigan SO Top of the Hill Track Club 23:25.7 11:32 11:54
205 175 Amy Tsai JR Pirate Cross 23:27.0 11:34 11:53
206 176 Amanda Naylor FR Tomahawk XC Club 23:29.9 11:47 11:43
207 177 Emma Alai SO West Morris Track Club 23:31.0 11:35 11:56
208 178 Isabella Westcott SO Rebels 23:50.1 11:48 12:03
209 Izzy Doran 8 UNA-MA-Hopedale 24:02.2 11:52 12:11
210 179 Heather O'Rourke SR Blue Eagle XC Club 24:07.2 12:11 11:57
211 Samantha Garvey JR UNA-PA-Spring City 24:07.9 12:14 11:54
212 180 Jill Neggia SO Blue Eagle XC Club 24:17.2 12:13 12:05
213 181 Kate Twilley SR West Morris Track Club 24:23.7 11:48 12:36
214 182 Lauren Easley JR Germantown Friends 25:09.0 12:27 12:42
215 183 Rachel Hayden SR Blue Devil XC Club 25:26.0 13:02 12:24
216 184 Julia Castaneda SO West Morris Track Club 25:29.7 12:32 12:58
217 185 Tanna Holzworth SR West Morris Track Club 25:29.9 12:32 12:58
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 84 U-Ville Running Club (19:26.2 97:10.8 1:18.1)
=============================================
1 3 Olivia Young SR 18:39.3
2 11 Gretchen Mills SR 19:17.7
3 15 Kacie Breeding JR 19:33.4
4 23 Anna Juul SO 19:43.0
5 32 Elizabeth Edwards SO 19:57.4
6 ( 76) Leah Talley SR 20:47.4
7 (154) Jillian Brislin SO 22:32.5
2. 144 Black Bear Running (19:36.0 97:59.6 1:31.9)
=============================================
1 5 Elisabeth Danis JR 18:52.2
2 6 Hannah Parker SR 18:52.8
3 13 Allison Pratt SO 19:27.5
4 59 Brooke Laskowsky JR 20:23.0
5 61 Julia Cormier JR 20:24.1
6 (130) Megan Scannell JR 21:50.1
7 (138) Katelynn Scannell SR 21:58.1
3. 160 La Salle XC Club (19:47.6 98:58.0 1:09.9)
=============================================
1 9 Eliza Rego JR 19:11.7
2 10 Sheridan Wilbur SR 19:14.0
3 35 Audrey O'Neill JR 20:00.1
4 48 Elise Papazian JR 20:10.6
5 58 Michele Renzi SO 20:21.6
6 ( 69) Cianna Lynch JR 20:39.4
7 ( 91) Karina Tavares JR 21:01.0
4. 168 Runner's High Racing Club (19:56.3 99:41.5 0:25.0)
=============================================
1 22 Eryn Mills SR 19:41.6
2 30 Megan Cronk JR 19:52.9
3 33 Caitlin O'Hare FR 19:58.1
4 41 Gracie Eckstein SR 20:02.3
5 42 Marykate McNamara SR 20:06.6
6 ( 57) Gabrielle Ferrigine JR 20:21.3
7 ( 74) Emiy Rienzo SR 20:46.3
5. 168 Big Blue Running Club (19:55.9 99:39.1 0:39.2)
=============================================
1 19 Carmen Bango JR 19:36.1
2 21 Michaela Jones FR 19:39.9
3 36 Peyton McGovern JR 20:00.6
4 43 Grace Rademacher FR 20:07.2
5 49 Anoush Shehadeh SR 20:15.3
6 (108) Parker Tope JR 21:20.6
6. 179 Lower Bucks XC (19:46.0 98:49.6 2:21.5)
=============================================
1 1 Olivia Sargent JR 18:18.2
2 24 Hannah Molloy JR 19:43.3
3 28 Meridith Twomey JR 19:48.0
4 56 Rachel Estey FR 20:20.4
5 70 Madeline Sauer JR 20:39.7
6 ( 93) Erin O'Connell SR 21:01.8
7 ( 98) Bailey Balmer JR 21:05.8
7. 190 Hillsborough XC Club (19:56.6 99:42.6 1:44.3)
=============================================
1 7 Stephanie Mauer JR 19:02.6
2 14 Paige Novak JR 19:29.5
3 29 Molly Doyle SR 19:51.8
4 65 Olivia Delorenzo JR 20:31.8
5 75 Courtney Skikus SO 20:46.9
6 ( 83) Kelly Cianciola JR 20:53.6
7 ( 94) Peri Bongiovanni SO 21:02.5
8. 217 Tolland Track Club (20:06.8 100:33.8 1:24.2)
=============================================
1 18 Caitlin Swanson JR 19:35.7
2 27 Katherine Deloreto SO 19:47.5
3 37 Courtney Akerley SR 20:00.9
4 46 Hayley Collins SO 20:09.8
5 89 Michaela Caron SO 20:59.9
6 (107) Sidney Perryman SO 21:20.1
7 (113) Gabrielle Heilman SR 21:25.8
9. 243 Ridgewood - NJ (20:08.5 100:42.5 1:59.3)
=============================================
1 8 Carleen Jeffers SR 19:08.5
2 12 Samantha Halvorsen JR 19:26.0
3 34 Olympia Martin SO 19:59.6
4 90 Abby Taylor SR 21:00.6
5 99 Kelly Cleary SR 21:07.8
6 (118) Corinna Cobb SO 21:29.2
7 (131) Meghan Adams FR 21:51.4
10. 275 Cardinal O'Hara XC Club (20:19.8 101:39.0 1:22.3)
=============================================
1 17 Elizabeth Mancini FR 19:34.4
2 45 Sarah Hayes SO 20:08.6
3 55 Grace Mancini JR 20:19.5
4 71 Olivia Arizin SO 20:39.8
5 87 Eleanor Mancini FR 20:56.7
6 (111) Maura Lyons SO 21:23.3
7 (169) Celia Pastore FR 23:05.7
11. 287 Ridge Runners (20:23.5 101:57.2 0:50.0)
=============================================
1 38 Elizabeth Newman SR 20:01.0
2 51 Catherine Giuseffi SO 20:17.9
3 53 Abby Regner SR 20:18.4
4 64 Sophie Spring JR 20:28.9
5 81 Regan Asay SR 20:51.0
6 ( 92) Emily Hirsch SO 21:01.1
7 (103) Shayna Bains SO 21:13.8
12. 314 Rocks XC (20:30.9 102:34.3 1:02.4)
=============================================
1 31 Abagail Long SO 19:53.0
2 54 Elizabeth Hannon SR 20:18.5
3 68 Megan Carmody JR 20:39.2
4 77 Jackie Cutillo SR 20:48.2
5 84 Sara Amato SR 20:55.4
6 (121) Colleen Donahue JR 21:32.4
7 (149) Adrienne Santoro SR 22:19.3
13. 355 Meadowridge XC Club (20:37.8 103:08.7 1:22.5)
=============================================
1 26 Rachel Lehnert SR 19:46.6
2 60 Hannah Anderson SR 20:23.1
3 72 Emily Hellman JR 20:44.6
4 97 Morgan Steinhacker JR 21:05.3
5 100 Sarah Nelson JR 21:09.1
6 (101) Cameron Irvine SO 21:10.0
7 (125) Fini Satzke SR 21:42.8
14. 380 Pirate Cross (20:43.1 103:35.2 1:43.1)
=============================================
1 25 Christina Rancan JR 19:44.2
2 52 Deirdre Casey SR 20:18.1
3 80 Edlyn Gulama SR 20:50.1
4 106 Alexadra Hesterberg SO 21:15.5
5 117 Haley Rich SO 21:27.3
6 (141) Elizabeth Petrov FR 22:02.8
7 (175) Amy Tsai JR 23:27.0
15. 394 Princeton (20:50.2 104:10.7 1:46.0)
=============================================
1 47 Lou Mialhe JR 20:10.1
2 66 Mary Sutton SR 20:37.3
3 67 Paige Metzheiser SR 20:38.7
4 78 Chloe Taylor FR 20:48.5
5 136 Sophia Zahn SR 21:56.1
6 (148) Emma Eikelberner JR 22:19.0
7 (167) Sarah Klebanov JR 22:59.6
16. 450 Germantown Friends (21:01.5 105:07.2 2:39.3)
=============================================
1 20 Sarah Walker JR 19:37.6
2 86 Alice Wistar JR 20:56.1
3 95 Griffin Kaulbach SO 21:02.6
4 104 Elise Hocking FR 21:14.0
5 145 Sophie Smith SO 22:16.9
6 (150) Caitlin Harrity JR 22:22.0
7 (182) Lauren Easley JR 25:09.0
17. 452 Rebels (20:53.2 104:25.6 3:05.0)
=============================================
1 4 Eleanor Lawler FR 18:44.1
2 82 Una Treanor FR 20:52.0
3 114 Alexis Charpentier JR 21:26.1
4 123 Hannah Southwick SO 21:34.3
5 129 Abigail Cobb SO 21:49.1
6 (139) Naomi Fastovsky JR 21:59.4
7 (178) Isabella Westcott SO 23:50.1
18. 465 Champlain Valley XC club (21:05.1 105:25.5 2:35.4)
=============================================
1 16 Sophia Gorman SO 19:34.0
2 63 Carly Neeld SR 20:28.5
3 109 Jennifer Ireland FR 21:21.3
4 134 Haley Harder JR 21:52.3
5 143 Abby Keim SR 22:09.4
6 (144) Jane Servin SO 22:13.7
7 (153) Maeve Higgins JR 22:31.6
19. 531 H-W XC Club (21:19.7 106:38.2 1:40.3)
=============================================
1 50 Emily Weigand SR 20:17.6
2 96 Grace Moroney FR 21:04.2
3 116 Meghan Stone JR 21:26.9
4 132 Anna Cassidento FR 21:51.6
5 137 Catherine Howley SO 21:57.9
6 (142) Jeanine Zheng JR 22:04.5
20. 531 Tomahawk XC Club (21:26.5 107:12.5 2:59.6)
=============================================
1 44 Gaelyn Kattman SO 20:07.5
2 79 Kaitlyn Hebert SR 20:48.9
3 112 Kaylee Stebbins JR 21:24.7
4 126 Kathryn Hastings JR 21:44.3
5 170 Brittany Anderson FR 23:07.1
6 (176) Amanda Naylor FR 23:29.9
21. 585 RunningBucs (21:37.5 108:07.4 2:35.4)
=============================================
1 39 Lauren Sapone JR 20:01.0
2 110 Charlotte Cochrane FR 21:22.0
3 124 Marissa Albano SR 21:35.1
4 155 Niki Buechel SR 22:32.9
5 157 Bridget Kelly JR 22:36.4
6 (171) Elisa Orsini SR 23:09.1
22. 621 Blue Devil XC Club (21:41.9 108:29.2 1:07.6)
=============================================
1 102 Meghan O'Dwyer SR 21:10.8
2 105 Caroline Stocking SR 21:15.4
3 133 Julia Myers SR 21:51.7
4 135 Gabrielle Brennan SR 21:52.9
5 146 Natalie Marcotullio SR 22:18.4
6 (152) Noelle Blackford JR 22:28.0
7 (183) Rachel Hayden SR 25:26.0
23. 639 Kiski (21:52.0 109:19.8 1:47.7)
=============================================
1 85 Lauren Smeltzer SR 20:55.7
2 115 Megan Aller JR 21:26.6
3 122 Stephanie Lednak SR 21:33.2
4 158 Jayne Hohman JR 22:40.9
5 159 Lindsey Caldwell JR 22:43.4
6 (172) Amber Bumbaugh SO 23:15.7
24. 643 West Morris Track Club (22:10.4 110:51.7 5:46.1)
=============================================
1 2 Sierra Castaneda JR 18:37.6
2 127 Mikayla Cochrane JR 21:45.7
3 156 Erin Hughes JR 22:33.7
4 177 Emma Alai SO 23:31.0
5 181 Kate Twilley SR 24:23.7
6 (184) Julia Castaneda SO 25:29.7
7 (185) Tanna Holzworth SR 25:29.9
25. 649 Blue Eagle XC Club (22:22.1 111:50.1 3:52.3)
=============================================
1 62 Giavanna Tabbachino SO 20:24.9
2 88 Megan Brockmeier SO 20:59.5
3 140 Cara Power SR 22:01.3
4 179 Heather O'Rourke SR 24:07.2
5 180 Jill Neggia SO 24:17.2
26. 661 Flying Tigers Running Club (22:06.6 110:32.6 2:55.0)
=============================================
1 40 Mackenzie Pias JR 20:01.2
2 128 Talia Staiger SR 21:48.2
3 162 Mia Tompkins SR 22:52.3
4 165 Hannah Albert SR 22:54.7
5 166 Catie Lobianco FR 22:56.2
6 (173) Maddy Piel JR 23:25.4
27. 700 Top of the Hill Track Club (22:16.3 111:21.3 2:16.7)
=============================================
1 73 Amanda Brodow SR 20:45.7
2 147 Erika Brodow SR 22:19.0
3 151 Emily Chin SR 22:24.5
4 161 Alex Filiault JR 22:49.7
5 168 Anika Becker SR 23:02.4
6 (174) Audrey Hannigan SO 23:25.7
28. 726 ACES XC (22:18.6 111:32.9 1:24.2)
=============================================
1 119 Elizabeth Costantino SR 21:30.1
2 120 Elizabeth Harrington SR 21:30.4
3 160 Caitlin Rodway SO 22:43.9
4 163 Clare Golden FR 22:54.2
5 164 Elizabeth Baker SR 22:54.3
NORTHEAST BOYS OPEN RACE - 5000 METERS
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
---------------------------------------------------------------------------------
1st 2nd
PLACE PTS NAME YR TEAM TIME 2.5K 2.5K
---------------------------------------------------------------------------------
1 1 Thomas Dengler SR Brothers XC Club 16:53.9 8:26 8:28
2 2 Drake Anzano SO Brothers XC Club 17:22.5 8:32 8:51
3 3 David Seybert SO Attleboro Harriers 17:26.3 8:39 8:48
4 4 Michael Kiernan JR Hawks TC 17:32.6 8:44 8:49
5 5 Alex Zeepvat JR Don Bosco Track Club 17:33.3 8:47 8:47
6 6 Joe Molvar JR Maudslay Track Club 17:33.7 8:53 8:41
7 7 Noah Yuro SO Brothers XC Club 17:35.8 8:50 8:46
8 8 Alex Martinez JR La Salle XC Club 17:40.8 8:49 8:52
9 9 Andrew Pearl JR Rocks XC 17:42.1 8:48 8:55
10 10 Connor Hennessey SR La Salle XC Club 17:43.3 8:55 8:49
11 11 Jack Rossi SR Hawks TC 17:47.0 8:52 8:55
12 12 Jared Boulanger SR Hawks TC 17:48.1 8:59 8:50
13 13 Alex Campagna JR La Salle XC Club 17:49.6 8:57 8:53
14 14 Nick Musumeci JR Excellerate North 17:50.2 9:13 8:38
15 15 Genaro Anzalone SO Brothers XC Club 17:50.8 9:01 8:50
16 16 Jake Triarsi SO Blue Devil XC Club 17:52.3 9:06 8:47
17 17 Colin Trigani SO Brothers XC Club 17:54.3 8:58 8:57
18 18 Jp Stark SO Brothers XC Club 17:54.4 9:05 8:50
19 19 Mitchell Carrier SR Chargers XC 17:54.6 9:08 8:47
20 20 Owen Wright JR Amherst Octohawks XC Club 17:55.7 8:55 9:01
21 21 Matthew Roma JR Brothers XC Club 17:58.0 9:04 8:54
22 22 Bo Dinger SR Club 24 Cross Country 17:59.5 9:16 8:44
23 23 Brian Hill FR Brothers XC Club (B) 18:01.4 8:56 9:06
24 24 Jack Carleo JR Maudslay Track Club 18:05.3 9:13 8:53
25 25 Geoffrey Warne JR Warriors 18:07.4 9:11 8:57
26 26 Jeremy Savlov JR SBXC 18:07.6 9:02 9:06
27 27 Matt Todaro JR Lions Track Club 18:08.2 9:06 9:03
28 28 Andrew Chaves SO Warriors 18:08.4 9:02 9:07
29 29 George Tammaro SO Lions Track Club 18:10.8 9:04 9:07
30 30 Mark Landergan SR Maudslay Track Club 18:12.4 9:13 9:00
31 31 Steve Scala SR Rocks XC 18:12.9 9:07 9:06
32 32 Jake Cardello JR Hawks TC 18:13.9 9:04 9:10
33 33 Caleb George SR Hawks TC 18:14.5 9:07 9:08
34 Timmy McCarthy JR Irish Road T.C. 18:15.8 9:10 9:06
35 34 Benjamin Carlisle SO La Salle XC Club 18:17.7 9:14 9:04
36 Dexter Benkard SO Pirate Cross 18:19.0 9:13 9:06
37 35 Jung Kim SR Chargers XC 18:19.1 9:08 9:12
38 Dylan McAulay SR DXC2K14 18:19.3 9:05 9:15
39 36 Justin Touey SO Don Bosco Track Club 18:19.4 9:16 9:04
40 37 Brian Hempe SR Hawks TC 18:19.5 9:08 9:12
41 Julio Arredondo SR DXC2K14 18:19.7 9:10 9:10
42 38 Stephen Sandoli SR SBXC 18:20.1 9:15 9:06
43 39 Joey Cioffi JR Lions Track Club 18:20.7 9:14 9:07
44 40 Tai Smith JR Old Bridge Track Club 18:21.4 9:15 9:07
45 41 Matt Wilks JR Hawks TC 18:21.6 9:13 9:09
46 Alex Petri SO Pirate Cross 18:22.2 9:15 9:08
47 42 Brian Johnson SR Blue Devil XC Club 18:23.8 9:18 9:06
48 43 Kyle Keefe SO Chargers XC 18:24.5 9:08 9:17
49 Alec Gannon JR East Greewnich Track Club 18:24.5 9:10 9:15
50 44 Alex Bowen SR Excellerate North 18:26.9 9:18 9:09
51 45 Mike O'Brien JR Excellerate North 18:27.1 9:22 9:06
52 46 Bobby Bissit SO La Salle XC Club 18:27.3 9:13 9:15
53 47 Brian Henderson SR Brothers XC Club (B) 18:27.7 9:17 9:11
54 48 Riley Gardner SO Brothers XC Club (B) 18:30.0 9:19 9:11
55 49 Gavin O'Keefe JR Rocks XC 18:31.7 9:21 9:11
56 50 Seamus McFadden SR Top of the Hill Track Club 18:34.5 9:23 9:12
57 51 Mohammed Eltahir SR Minutemen Running Company 18:36.3 9:24 9:13
58 52 Stephen Heck FR Warrior Track club 18:38.1 9:23 9:16
59 53 Jared Fisher JR SBXC 18:38.1 9:26 9:13
60 54 Joe Boyle SO Brothers XC Club (B) 18:39.6 9:25 9:15
61 55 Teddy McNulty JR Rocks XC 18:40.1 9:22 9:19
62 56 Chris Ferreira SR Hawks TC (B) 18:40.3 9:20 9:21
63 57 Nicholas Antonelli JR Blue Devil XC Club 18:41.9 9:25 9:17
64 58 Connor Hausmann SO Minutemen Running Company 18:42.9 9:16 9:27
65 59 Allen Vance SR Amherst Octohawks XC Club 18:44.5 9:29 9:16
66 60 Mattew Cavallaro SO Brothers XC Club (B) 18:44.9 9:19 9:26
67 Mike Taraborelli SR Cardinal O'Hara XC Club 18:45.0 9:22 9:23
68 61 Quinn Vinbury FR Excellerate North 18:45.3 9:30 9:16
69 62 Jackson Kealey JR Maudslay Track Club 18:46.3 9:30 9:17
70 63 William McKenzie JR Attleboro Harriers 18:46.4 9:31 9:16
71 64 Ryan Miele FR Brothers XC Club (B) 18:46.6 9:17 9:30
72 65 Victor Porcelli SO SBXC 18:47.4 9:31 9:17
73 66 John Palladino JR Kingsway 18:47.6 9:27 9:21
74 67 Tommy Colucci SR La Salle XC Club 18:49.3 9:28 9:22
75 Jonathan Eckel SO UNA-RI-Westerly 18:49.4 9:32 9:18
76 68 Matt Stevens FR Minutemen Running Company 18:49.5 9:26 9:24
77 69 Tim Andraka SR Hawks TC (B) 18:50.3 9:30 9:21
78 Ryan King SR UNA-RI-Carolina 18:50.5 9:39 9:12
79 70 Josh Clift SO Hawks TC (B) 18:52.3 9:39 9:14
80 71 Kevin Kane SO Brothers XC Club (B) 18:52.6 9:34 9:19
81 72 Liam Conway FR RoadRunners 18:52.9 9:41 9:12
82 73 Dan Caputo SR Lions Track Club 18:53.4 9:16 9:38
83 74 Kevin Murray JR Top of the Hill Track Club 18:56.9 9:38 9:19
84 75 Vikram Daesety SO Warriors 18:57.2 9:39 9:19
85 76 Maxwell Waite SO Hawks TC (B) 18:57.8 9:36 9:22
86 77 Romeil Dave SR SBXC 18:58.2 9:28 9:31
87 78 James Lawless SO Excellerate North 18:58.7 9:33 9:26
88 79 Ethan Febinger FR SBXC 18:58.7 9:50 9:09
89 Jeffrey Pedersen FR East Greewnich Track Club 18:59.2 9:43 9:17
90 Jacob Manchester SO East Greewnich Track Club 18:59.3 9:43 9:17
91 80 Patrick Blair SO Whippet Footracing Team 18:59.3 9:58 9:02
92 81 Brian Mangiaracina FR Kingsway 19:00.2 9:28 9:33
93 82 Cy Watsky SO Princeton 19:00.6 9:34 9:27
94 83 Sukrut Sonty JR Top of the Hill Track Club 19:00.8 9:37 9:24
95 84 Kevin Leight SO Old Bridge Track Club 19:00.9 9:34 9:27
96 85 Aditya Singh SO Blue Devil XC Club 19:01.2 9:41 9:21
97 86 Darian Siegel JR Blue Devil XC Club 19:05.5 9:39 9:27
98 87 Evan O'Neil FR Chargers XC 19:06.7 9:38 9:29
99 88 Dan Watson SO Hawks TC (B) 19:07.6 9:30 9:38
100 89 Elliot Wailoo SO Princeton 19:10.0 9:44 9:26
101 90 Petey Conway JR Maudslay Track Club 19:12.1 9:48 9:25
102 Aidan Lake SO Irish Road T.C. 19:13.1 9:31 9:43
103 91 Jalyn Alvarez JR Lions Track Club 19:13.5 9:41 9:33
104 92 Steven Haddad JR Old Bridge Track Club 19:13.7 9:48 9:26
105 93 Chris Cilento SR Warrior Track club 19:14.2 9:31 9:44
106 94 Dan Ruggiero SO Hawks TC (B) 19:15.2 9:20 9:56
107 95 Matthew Baker JR Blue Devil XC Club 19:15.8 9:46 9:30
108 96 Matt Castro SR Rocks XC 19:16.7 9:47 9:30
109 97 Omer Geva JR Minutemen Running Company 19:17.2 9:36 9:42
110 98 Patrick Hagerty SR Hawks TC (B) 19:17.3 9:32 9:46
111 99 Brian Borig SR Whippet Footracing Team 19:17.6 9:38 9:40
112 100 Shaun Gamelin SO Chargers XC 19:18.1 9:48 9:31
113 101 Abdall Ahmed SR SBXC 19:19.2 9:51 9:29
114 102 Alexander Hall JR Blue Devil XC Club 19:20.1 9:39 9:42
115 103 Kevin Lutz SR RoadRunners 19:20.9 9:45 9:36
116 Kent Anzano FR Brothers XC Club (C) 19:24.4 9:40 9:45
117 104 Aidan Diskin SO Warrior Track club 19:24.8 9:42 9:43
118 105 Matt Ryder SO Warrior Track club 19:25.0 9:36 9:49
119 106 Brett Szlachciuk SO Attleboro Harriers 19:26.0 9:51 9:35
120 107 Gabe Ficht SR Maudslay Track Club 19:27.5 9:49 9:39
121 108 Joseph Corkery SR Rocks XC 19:29.0 9:56 9:33
122 109 William Frey JR Blue Devil XC Club (B) 19:32.7 9:43 9:50
123 110 Ross Grandfield JR Rocks XC 19:33.9 9:59 9:35
124 111 Rob Sailer SR Amherst Octohawks XC Club 19:34.1 9:52 9:43
125 112 Nate Hubertus FR Chargers XC 19:34.2 9:55 9:40
126 113 Tyler Alansky SR Whippet Footracing Team 19:34.6 10:06 9:29
127 Johnathon Marshall FR East Greewnich Track Club 19:35.5 9:46 9:50
128 114 Kipp Erickson SO Maudslay Track Club 19:36.5 10:04 9:33
129 115 Evan Paige SO Warriors 19:37.4 9:49 9:49
130 116 Andrew Wolstenholme SO La Salle XC Club 19:37.7 9:55 9:43
131 Josh Molvar SO Maudslay Track Club (B) 19:37.8 10:05 9:33
132 117 Matthew Tringale JR Warriors 19:38.2 9:58 9:41
133 118 Declan Morrison SO Kingsway 19:39.1 9:57 9:43
134 Patrick Landrieu JR SBXC (B) 19:39.4 10:08 9:32
135 119 Jake Dunleavy SO Warrior Track club 19:40.4 9:45 9:56
136 120 Matt Towers SO Princeton 19:41.4 10:01 9:41
137 Jay Holcombe JR Hillsborough XC Club 19:41.7 10:02 9:40
138 121 Garrett Gillard SO Attleboro Harriers 19:43.3 10:06 9:38
139 122 Griffin Feeney SO Top of the Hill Track Club 19:43.5 9:51 9:53
140 123 Daniel Scalia FR Blue Devil XC Club (B) 19:46.1 10:13 9:34
141 124 Christopher Swingle SO Blue Devil XC Club (B) 19:46.2 10:09 9:38
142 125 Michael Thompson JR Warrior Track club 19:47.8 10:10 9:38
143 126 Will Gamble SO Warrior Track club 19:48.3 9:54 9:55
144 Cameron Doherty SO UNA-RI-Newport 19:50.0 9:57 9:53
145 Jack Borenius FR Brothers XC Club (C) 19:51.5 9:40 10:12
146 127 Garrett Miller FR Chargers XC 19:52.0 10:07 9:45
147 Austin Raymond JR Hillsborough XC Club 19:53.7 9:32 10:22
148 128 Marshall Passey JR Top of the Hill Track Club 19:54.0 10:12 9:42
149 129 Griffin Mooney SR Blue Devil XC Club (B) 19:54.3 10:11 9:44
150 130 Tom Ellison SR Top of the Hill Track Club 19:54.7 9:56 9:59
151 131 Brian Kolakowski SR Old Bridge Track Club 19:55.1 9:53 10:03
152 132 Liam Loughlin JR Blue Devil XC Club (B) 19:56.0 10:09 9:47
153 133 Will Robertson SO Top of the Hill Track Club 19:56.1 10:09 9:48
154 134 Spencer Weigand FR Blue Devil XC Club (B) 19:56.2 10:08 9:49
155 135 Michael Shea JR Don Bosco Track Club 19:56.4 10:04 9:53
156 136 Jared Forrest SO Hawks TC (C) 19:58.4 9:55 10:04
157 Dominic Zengel SR UNA-PA-West Chester 19:58.4 10:04 9:55
158 Mark Baumeister SO H-W XC Club 19:58.4 10:06 9:53
159 Ari Carlat SR Maudslay Track Club (B) 19:59.0 10:00 9:59
160 137 Ben Estabillo JR Kingsway 19:59.2 10:09 9:51
161 138 John Leonard SO Rocks XC (B) 19:59.3 10:09 9:51
162 139 Dom Feola FR Warrior Track club (B) 19:59.5 10:02 9:58
163 140 Nate Greenwood SR Whippet Footracing Team 19:59.9 10:10 9:50
164 141 Dan Gable JR Kingsway 20:00.3 9:55 10:06
165 142 Alex Eberhart SO Club 24 Cross Country 20:00.8 10:03 9:58
166 Nick Rienzo FR Brothers XC Club (C) 20:01.2 10:02 10:00
167 143 Mike Cran FR Rocks XC (B) 20:02.0 10:03 9:59
168 144 Ed Golas SO Chargers XC (B) 20:03.3 9:21 10:43
169 145 Andreas Kinget JR Top of the Hill Track Club 20:04.9 10:02 10:03
170 146 John Sauerzopf JR Whippet Footracing Team 20:05.7 10:13 9:53
171 147 Benjamin Salerno SO Blue Devil XC Club (B) 20:06.0 10:19 9:47
172 148 Gary Henderson JR Kingsway 20:06.6 10:19 9:48
173 149 Zachary Moore SR Club 24 Cross Country 20:06.9 10:18 9:49
174 150 Alex Norris FR Excellerate North 20:07.2 10:11 9:57
175 151 Jackson Donahue FR Princeton 20:07.4 10:09 9:59
176 152 Jacob Pariseau SO Attleboro Harriers 20:10.3 10:07 10:04
177 153 Alex Gokan JR Top of the Hill Track Club 20:12.1 10:07 10:06
178 154 Micheal Stuart SR Warriors 20:12.9 10:22 9:51
179 155 Will Kelly JR Don Bosco Track Club 20:12.9 10:14 9:59
180 156 Matt Davis SR RoadRunners 20:13.4 10:05 10:09
181 157 Clay Heller SO Lions Track Club 20:15.3 10:18 9:58
182 158 Conor Krueger SR Blue Devil XC Club (C) 20:15.5 10:26 9:50
183 Christian Vera SR UNA-MA-Worcester 20:15.7 10:38 9:38
184 159 Joey Guerrieri FR Lions Track Club 20:15.8 10:18 9:58
185 160 Reuben Hagen SR Amherst Octohawks XC Club 20:16.2 10:21 9:56
186 161 Chase Parr SO RoadRunners 20:16.9 10:17 10:00
187 162 Chiraag Patil JR Top of the Hill Track Club 20:17.3 10:12 10:06
188 163 Patrick Cooke SR Rocks XC (B) 20:18.5 10:09 10:10
189 164 Matt Mormile SO Top of the Hill Track Club 20:19.4 10:07 10:13
190 Frankie Marrone FR Lions Track Club (B) 20:19.5 10:20 10:00
191 165 Brandon Andrews JR Old Bridge Track Club 20:19.9 10:22 9:58
192 166 Gian Pandolfini FR Hawks TC (C) 20:20.1 10:10 10:11
193 167 Dylan Disano FR Hawks TC (C) 20:20.3 10:15 10:06
194 168 Ben Feeney SO Chargers XC (B) 20:20.5 10:14 10:07
195 169 Brady Young SO Club 24 Cross Country 20:20.6 10:20 10:01
196 170 Eric Carlson FR Hawks TC (C) 20:22.1 10:09 10:14
197 171 Brennan Reynolds SR Chargers XC (B) 20:23.1 10:14 10:10
198 172 Alexander Fromm SR Blue Devil XC Club (C) 20:24.3 10:01 10:24
199 173 Ian McCormack SO Don Bosco Track Club 20:26.1 10:12 10:15
200 174 Abe Vanhelmond JR RoadRunners 20:29.9 10:06 10:24
201 175 Ryan Case SO Warriors 20:31.7 10:32 10:00
202 176 Jack Humiston SO Blue Devil XC Club (C) 20:32.5 10:13 10:20
203 Sam Erhard SR H-W XC Club 20:33.4 10:14 10:20
204 177 Mike Messina SO Kingsway 20:33.9 10:17 10:17
205 178 Braden Siegel SO Blue Devil XC Club (C) 20:35.9 10:30 10:06
206 179 Ryan Murphy SO Blue Devil XC Club (C) 20:38.5 10:27 10:12
207 180 Jon Roth SO Warrior Track club (B) 20:40.1 10:37 10:04
208 181 Matt Liberman SR Minutemen Running Company 20:40.5 10:31 10:10
209 182 Anirudh Watturkar SO Warrior Track club (B) 20:40.6 10:35 10:06
210 183 Nick Edwards SO Chargers XC (B) 20:44.1 10:33 10:12
211 184 Daniel Vega FR RunningBucs 20:44.2 10:21 10:24
212 Joseph Ionta FR Wallkill Valley 20:46.2 10:15 10:32
213 185 Henry Roberts JR Top of the Hill Track Club 20:46.4 10:05 10:42
214 186 Noah Kulak SR Germantown Friends 20:46.7 10:29 10:18
215 187 Cameron Clift SR Hawks TC (C) 20:48.5 10:29 10:20
216 Issac Black SR Maudslay Track Club (B) 20:53.2 10:18 10:36
217 Danny Malloy FR Black Friar XC Club 20:53.8 10:28 10:26
218 188 Bobby Woutersz SR Warrior Track club (B) 20:55.2 10:41 10:15
219 189 Kirk Steele FR Hawks TC (C) 20:55.4 10:54 10:02
220 Harry Dewitt JR La Salle XC Club (B) 20:55.6 10:13 10:43
221 190 Antonio Ranieri SR RunningBucs 20:55.7 10:36 10:20
222 191 Houston Migdon SR RunningBucs 20:55.8 10:35 10:21
223 192 Christian Mangold SR RunningBucs 20:55.8 10:35 10:21
224 193 Aidan Lynch SO RunningBucs 20:56.0 10:36 10:20
225 194 Chris Klemm FR Don Bosco Track Club 20:58.9 10:42 10:17
226 195 Nick Deluca JR Warrior Track club (B) 20:59.4 10:38 10:22
227 196 Seth Karten SO Old Bridge Track Club 21:01.4 10:39 10:23
228 Thomas Hannish FR Wallkill Valley 21:01.8 10:29 10:33
229 197 Kyle Johnson SR Warrior Track club (B) 21:03.3 10:27 10:37
230 198 Will Ratner FR Princeton 21:03.5 10:40 10:24
231 199 Brandon Johnston SO Top of the Hill Track Club 21:08.5 10:42 10:27
232 200 Michael Villucci SO Hawks TC (C) 21:10.5 10:34 10:37
233 201 Jesse Mingalone SO Don Bosco Track Club 21:11.0 10:34 10:37
234 Clayton Steyling FR Wallkill Valley 21:11.5 10:45 10:27
235 202 Sean Melone FR Blue Devil XC Club (C) 21:12.8 10:51 10:22
236 203 Matt Herwig JR Princeton 21:13.0 10:44 10:29
237 204 Liam McKenzie FR Hawks TC (D) 21:14.4 10:39 10:36
238 205 Alexander Simoneau FR Rocks XC (B) 21:16.0 10:44 10:32
239 206 Sam Mauro FR Germantown Friends 21:17.0 10:37 10:40
240 207 Kyle Jason SR Blue Devil XC Club (C) 21:17.3 10:54 10:24
241 208 Paul Dunham JR Blue Devil XC Club (D) 21:17.6 10:55 10:23
242 209 Peter Lally FR Rocks XC (B) 21:20.8 10:44 10:37
243 210 Justin Dudzinski JR Blue Devil XC Club (D) 21:21.7 10:57 10:25
244 211 Jack Crossan SO Whippet Footracing Team 21:21.9 10:44 10:38
245 212 Kento Abeywardane FR Excellerate North 21:22.1 10:45 10:38
246 213 Nick Laurito SO Hawks TC (D) 21:24.5 10:39 10:46
247 214 Nate Shimkus SO Chargers XC (B) 21:26.5 10:42 10:45
248 Billy Gray SR Kingsway (B) 21:27.9 10:42 10:46
249 215 Christopher Prasek SR Blue Devil XC Club (D) 21:29.0 10:47 10:42
250 216 Nick Ditusa FR Hawks TC (D) 21:29.7 10:47 10:43
251 217 Zack Crenshaw SO Germantown Friends 21:30.6 10:53 10:38
252 218 Jasper Ophel SR Top of the Hill Track Club 21:32.2 10:45 10:48
253 219 Tyler Chicules FR Top of the Hill Track Club 21:32.9 10:43 10:50
254 220 Dylan Scott JR Blue Devil XC Club (D) 21:33.9 11:03 10:31
255 Brian Sayers SR Black Friar XC Club 21:34.8 11:01 10:34
256 221 Kevin Larkin SO Old Bridge Track Club 21:36.4 10:33 11:04
257 Avery Templo SO Old Bridge Track Club (B) 21:36.8 10:52 10:45
258 222 Chad Spears FR Rocks XC (B) 21:37.1 10:48 10:50
259 223 Connor Murphy JR Top of the Hill Track Club 21:39.5 10:51 10:49
260 224 Simon Bazillion SR Germantown Friends 21:41.6 10:53 10:49
261 225 Jake Dinger SO Club 24 Cross Country 21:43.4 11:02 10:42
262 226 Ethan Conway JR RoadRunners 21:47.3 11:00 10:48
263 227 Jared Bonina SO Blue Devil XC Club (D) 21:48.2 11:06 10:43
264 228 Ben Powell SR Top of the Hill Track Club 21:49.3 10:50 11:00
265 229 Jonnie Plass SO Germantown Friends 21:49.4 10:49 11:01
266 230 Zachery Valade FR Attleboro Harriers 21:56.6 11:04 10:53
267 231 Henry Sherman FR Rocks XC (B) 21:56.8 11:03 10:54
268 232 Max Hempe SO Hawks TC (D) 21:58.4 10:59 11:00
269 233 Sean Meehan FR Hawks TC (D) 22:02.3 11:01 11:02
270 Zach Destefano SO Black Friar XC Club 22:03.9 11:12 10:52
271 234 Jose Tepoz-Rojas SO RunningBucs 22:04.1 11:03 11:02
272 235 Thomas Rohwetter SR Blue Devil XC Club (D) 22:11.5 11:08 11:04
273 236 David Gilday FR RunningBucs 22:13.1 11:05 11:09
274 237 Joshua Capistrano SR Blue Devil XC Club (D) 22:13.3 11:09 11:05
275 238 Cole Swingle FR Blue Devil XC Club (E) 22:14.0 10:46 11:28
276 239 Patrick Woods SR Blue Devil XC Club (E) 22:14.7 11:16 10:59
277 240 Tyler Jakubek JR Blue Devil XC Club (E) 22:23.1 10:59 11:25
278 241 Logan Bixler SO Warrior Track club (B) 22:24.1 10:55 11:30
279 242 Kyle Huber FR Blue Devil XC Club (E) 22:35.2 11:29 11:07
280 243 Duncan Van Dyck JR Princeton 22:36.8 11:13 11:24
281 Jacob Maclean JR Kiski 22:39.5 11:10 11:30
282 Jake Zappala FR Lions Track Club (B) 23:11.5 11:30 11:42
283 244 Owen Vanhelmond FR RoadRunners 23:16.1 11:34 11:43
284 245 Kevin Codd SO Whippet Footracing Team 23:16.4 11:13 12:04
285 246 Sam Hines FR Hawks TC (D) 23:17.9 11:00 12:18
286 247 Greg Vlass FR Top of the Hill Track Club 23:18.8 11:11 12:08
287 248 Benjamin Ryan SO Amherst Octohawks XC Club 23:24.6 11:43 11:42
288 Dan Gamble SR Warrior Track club (C) 23:34.2 11:32 12:03
289 Michael Ramirez SO Princeton (B) 23:34.5 11:40 11:55
290 249 Jared Foley JR Blue Devil XC Club (E) 23:40.5 11:54 11:47
291 250 Jordan Sheft-Ason SR Blue Devil XC Club (E) 23:44.4 11:38 12:07
292 251 Paul Jakobovic JR Blue Devil XC Club (E) 23:55.2 11:47 12:09
293 252 Mitchell Boyer FR Hawks TC (D) 24:36.4 12:15 12:22
294 Ryan Moore FR Blue Devil XC Club (F) 24:39.3 12:14 12:26
295 253 Sam Fleischman FR Top of the Hill Track Club 25:13.1 12:03 13:11
296 254 Benjamin Tan SO Amherst Octohawks XC Club 25:19.6 12:14 13:06
297 Emmanuel Vera FR UNA-MA-Worcester 25:22.1 12:33 12:50
298 Thomas Brinckman FR Princeton (B) 25:29.9 12:16 13:14
299 255 Bradley Sherwood FR Amherst Octohawks XC Club 26:09.5 12:32 13:38
------------------------------------------------------------------------------
OPEN TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 42 Brothers XC Club (17:31.5 87:37.3 1:00.4)
=======================================================
1 1 Thomas Dengler SR 16:53.9
2 2 Drake Anzano SO 17:22.5
3 7 Noah Yuro SO 17:35.8
4 15 Genaro Anzalone SO 17:50.8
5 17 Colin Trigani SO 17:54.3
6 ( 18) Jp Stark SO 17:54.4
7 ( 21) Matthew Roma JR 17:58.0
2. 92 Hawks TC (17:55.3 89:36.1 0:41.9)
=======================================================
1 4 Michael Kiernan JR 17:32.6
2 11 Jack Rossi SR 17:47.0
3 12 Jared Boulanger SR 17:48.1
4 32 Jake Cardello JR 18:13.9
5 33 Caleb George SR 18:14.5
6 ( 37) Brian Hempe SR 18:19.5
7 ( 41) Matt Wilks JR 18:21.6
3. 111 La Salle XC Club (17:59.8 89:58.7 0:46.5)
=======================================================
1 8 Alex Martinez JR 17:40.8
2 10 Connor Hennessey SR 17:43.3
3 13 Alex Campagna JR 17:49.6
4 34 Benjamin Carlisle SO 18:17.7
5 46 Bobby Bissit SO 18:27.3
6 ( 67) Tommy Colucci SR 18:49.3
7 (116) Andrew Wolstenholme SO 19:37.7
4. 212 Maudslay Track Club (18:22.0 91:49.8 1:38.4)
=======================================================
1 6 Joe Molvar JR 17:33.7
2 24 Jack Carleo JR 18:05.3
3 30 Mark Landergan SR 18:12.4
4 62 Jackson Kealey JR 18:46.3
5 90 Petey Conway JR 19:12.1
6 (107) Gabe Ficht SR 19:27.5
7 (114) Kipp Erickson SO 19:36.5
5. 232 Brothers XC Club (B) (18:28.8 92:23.6 0:43.5)
=======================================================
1 23 Brian Hill FR 18:01.4
2 47 Brian Henderson SR 18:27.7
3 48 Riley Gardner SO 18:30.0
4 54 Joe Boyle SO 18:39.6
5 60 Mattew Cavallaro SO 18:44.9
6 ( 64) Ryan Miele FR 18:46.6
7 ( 71) Kevin Kane SO 18:52.6
6. 240 Rocks XC (18:28.7 92:23.5 1:34.6)
=======================================================
1 9 Andrew Pearl JR 17:42.1
2 31 Steve Scala SR 18:12.9
3 49 Gavin O'Keefe JR 18:31.7
4 55 Teddy McNulty JR 18:40.1
5 96 Matt Castro SR 19:16.7
6 (108) Joseph Corkery SR 19:29.0
7 (110) Ross Grandfield JR 19:33.9
7. 242 Excellerate North (18:29.7 92:28.2 1:08.5)
=======================================================
1 14 Nick Musumeci JR 17:50.2
2 44 Alex Bowen SR 18:26.9
3 45 Mike O'Brien JR 18:27.1
4 61 Quinn Vinbury FR 18:45.3
5 78 James Lawless SO 18:58.7
6 (150) Alex Norris FR 20:07.2
7 (212) Kento Abeywardane FR 21:22.1
8. 259 SBXC (18:34.3 92:51.4 0:50.6)
=======================================================
1 26 Jeremy Savlov JR 18:07.6
2 38 Stephen Sandoli SR 18:20.1
3 53 Jared Fisher JR 18:38.1
4 65 Victor Porcelli SO 18:47.4
5 77 Romeil Dave SR 18:58.2
6 ( 79) Ethan Febinger FR 18:58.7
7 (101) Abdall Ahmed SR 19:19.2
9. 259 Lions Track Club (18:33.4 92:46.6 1:05.3)
=======================================================
1 27 Matt Todaro JR 18:08.2
2 29 George Tammaro SO 18:10.8
3 39 Joey Cioffi JR 18:20.7
4 73 Dan Caputo SR 18:53.4
5 91 Jalyn Alvarez JR 19:13.5
6 (157) Clay Heller SO 20:15.3
7 (159) Joey Guerrieri FR 20:15.8
10. 284 Chargers XC (18:36.6 93:03.0 1:23.5)
=======================================================
1 19 Mitchell Carrier SR 17:54.6
2 35 Jung Kim SR 18:19.1
3 43 Kyle Keefe SO 18:24.5
4 87 Evan O'Neil FR 19:06.7
5 100 Shaun Gamelin SO 19:18.1
6 (112) Nate Hubertus FR 19:34.2
7 (127) Garrett Miller FR 19:52.0
11. 286 Blue Devil XC Club (18:37.0 93:04.7 1:13.2)
=======================================================
1 16 Jake Triarsi SO 17:52.3
2 42 Brian Johnson SR 18:23.8
3 57 Nicholas Antonelli JR 18:41.9
4 85 Aditya Singh SO 19:01.2
5 86 Darian Siegel JR 19:05.5
6 ( 95) Matthew Baker JR 19:15.8
7 (102) Alexander Hall JR 19:20.1
12. 359 Hawks TC (B) (18:53.7 94:28.3 0:27.3)
=======================================================
1 56 Chris Ferreira SR 18:40.3
2 69 Tim Andraka SR 18:50.3
3 70 Josh Clift SO 18:52.3
4 76 Maxwell Waite SO 18:57.8
5 88 Dan Watson SO 19:07.6
6 ( 94) Dan Ruggiero SO 19:15.2
7 ( 98) Patrick Hagerty SR 19:17.3
13. 360 Warriors (18:53.8 94:28.6 1:30.8)
=======================================================
1 25 Geoffrey Warne JR 18:07.4
2 28 Andrew Chaves SO 18:08.4
3 75 Vikram Daesety SO 18:57.2
4 115 Evan Paige SO 19:37.4
5 117 Matthew Tringale JR 19:38.2
6 (154) Micheal Stuart SR 20:12.9
7 (175) Ryan Case SO 20:31.7
14. 445 Attleboro Harriers (19:06.5 95:32.3 2:44.0)
=======================================================
1 3 David Seybert SO 17:26.3
2 63 William McKenzie JR 18:46.4
3 106 Brett Szlachciuk SO 19:26.0
4 121 Garrett Gillard SO 19:43.3
5 152 Jacob Pariseau SO 20:10.3
6 (230) Zachery Valade FR 21:56.6
15. 455 Minutemen Running Company (19:13.3 96:06.4 2:04.2)
=======================================================
1 51 Mohammed Eltahir SR 18:36.3
2 58 Connor Hausmann SO 18:42.9
3 68 Matt Stevens FR 18:49.5
4 97 Omer Geva JR 19:17.2
5 181 Matt Liberman SR 20:40.5
16. 457 Top of the Hill Track Club (19:14.0 96:09.7 1:19.5)
=======================================================
1 50 Seamus McFadden SR 18:34.5
2 74 Kevin Murray JR 18:56.9
3 83 Sukrut Sonty JR 19:00.8
4 122 Griffin Feeney SO 19:43.5
5 128 Marshall Passey JR 19:54.0
6 (130) Tom Ellison SR 19:54.7
7 (133) Will Robertson SO 19:56.1
17. 473 Warrior Track club (19:16.5 96:22.5 1:02.3)
=======================================================
1 52 Stephen Heck FR 18:38.1
2 93 Chris Cilento SR 19:14.2
3 104 Aidan Diskin SO 19:24.8
4 105 Matt Ryder SO 19:25.0
5 119 Jake Dunleavy SO 19:40.4
6 (125) Michael Thompson JR 19:47.8
7 (126) Will Gamble SO 19:48.3
18. 504 Don Bosco Track Club (19:17.7 96:28.1 2:52.8)
=======================================================
1 5 Alex Zeepvat JR 17:33.3
2 36 Justin Touey SO 18:19.4
3 135 Michael Shea JR 19:56.4
4 155 Will Kelly JR 20:12.9
5 173 Ian McCormack SO 20:26.1
6 (194) Chris Klemm FR 20:58.9
7 (201) Jesse Mingalone SO 21:11.0
19. 512 Old Bridge Track Club (19:22.2 96:51.0 1:58.5)
=======================================================
1 40 Tai Smith JR 18:21.4
2 84 Kevin Leight SO 19:00.9
3 92 Steven Haddad JR 19:13.7
4 131 Brian Kolakowski SR 19:55.1
5 165 Brandon Andrews JR 20:19.9
6 (196) Seth Karten SO 21:01.4
7 (221) Kevin Larkin SO 21:36.4
20. 543 Kingsway (19:29.3 97:26.4 1:12.7)
=======================================================
1 66 John Palladino JR 18:47.6
2 81 Brian Mangiaracina FR 19:00.2
3 118 Declan Morrison SO 19:39.1
4 137 Ben Estabillo JR 19:59.2
5 141 Dan Gable JR 20:00.3
6 (148) Gary Henderson JR 20:06.6
7 (177) Mike Messina SO 20:33.9
21. 578 Whippet Footracing Team (19:35.5 97:57.1 1:06.4)
=======================================================
1 80 Patrick Blair SO 18:59.3
2 99 Brian Borig SR 19:17.6
3 113 Tyler Alansky SR 19:34.6
4 140 Nate Greenwood SR 19:59.9
5 146 John Sauerzopf JR 20:05.7
6 (211) Jack Crossan SO 21:21.9
7 (245) Kevin Codd SO 23:16.4
22. 598 Amherst Octohawks XC Club (19:59.1 99:55.1 5:28.9)
=======================================================
1 20 Owen Wright JR 17:55.7
2 59 Allen Vance SR 18:44.5
3 111 Rob Sailer SR 19:34.1
4 160 Reuben Hagen SR 20:16.2
5 248 Benjamin Ryan SO 23:24.6
6 (254) Benjamin Tan SO 25:19.6
7 (255) Bradley Sherwood FR 26:09.5
23. 617 Blue Devil XC Club (B) (19:47.1 98:55.3 0:23.3)
=======================================================
1 109 William Frey JR 19:32.7
2 123 Daniel Scalia FR 19:46.1
3 124 Christopher Swingle SO 19:46.2
4 129 Griffin Mooney SR 19:54.3
5 132 Liam Loughlin JR 19:56.0
6 (134) Spencer Weigand FR 19:56.2
7 (147) Benjamin Salerno SO 20:06.0
24. 640 Princeton (19:48.6 99:02.9 2:02.9)
=======================================================
1 82 Cy Watsky SO 19:00.6
2 89 Elliot Wailoo SO 19:10.0
3 120 Matt Towers SO 19:41.4
4 151 Jackson Donahue FR 20:07.4
5 198 Will Ratner FR 21:03.5
6 (203) Matt Herwig JR 21:13.0
7 (243) Duncan Van Dyck JR 22:36.8
25. 666 RoadRunners (19:50.8 99:14.0 1:37.0)
=======================================================
1 72 Liam Conway FR 18:52.9
2 103 Kevin Lutz SR 19:20.9
3 156 Matt Davis SR 20:13.4
4 161 Chase Parr SO 20:16.9
5 174 Abe Vanhelmond JR 20:29.9
6 (226) Ethan Conway JR 21:47.3
7 (244) Owen Vanhelmond FR 23:16.1
26. 707 Club 24 Cross Country (20:02.3 100:11.2 3:43.9)
=======================================================
1 22 Bo Dinger SR 17:59.5
2 142 Alex Eberhart SO 20:00.8
3 149 Zachary Moore SR 20:06.9
4 169 Brady Young SO 20:20.6
5 225 Jake Dinger SO 21:43.4
27. 809 Top of the Hill Track Club (B) (20:20.1 101:40.1 0:41.5)
=======================================================
1 145 Andreas Kinget JR 20:04.9
2 153 Alex Gokan JR 20:12.1
3 162 Chiraag Patil JR 20:17.3
4 164 Matt Mormile SO 20:19.4
5 185 Henry Roberts JR 20:46.4
6 (199) Brandon Johnston SO 21:08.5
7 (218) Jasper Ophel SR 21:32.2
28. 826 Hawks TC (C) (20:21.9 101:49.4 0:50.1)
=======================================================
1 136 Jared Forrest SO 19:58.4
2 166 Gian Pandolfini FR 20:20.1
3 167 Dylan Disano FR 20:20.3
4 170 Eric Carlson FR 20:22.1
5 187 Cameron Clift SR 20:48.5
6 (189) Kirk Steele FR 20:55.4
7 (200) Michael Villucci SO 21:10.5
29. 858 Rocks XC (B) (20:35.4 102:56.6 1:21.5)
=======================================================
1 138 John Leonard SO 19:59.3
2 143 Mike Cran FR 20:02.0
3 163 Patrick Cooke SR 20:18.5
4 205 Alexander Simoneau FR 21:16.0
5 209 Peter Lally FR 21:20.8
6 (222) Chad Spears FR 21:37.1
7 (231) Henry Sherman FR 21:56.8
30. 863 Blue Devil XC Club (C) (20:29.4 102:26.7 0:23.0)
=======================================================
1 158 Conor Krueger SR 20:15.5
2 172 Alexander Fromm SR 20:24.3
3 176 Jack Humiston SO 20:32.5
4 178 Braden Siegel SO 20:35.9
5 179 Ryan Murphy SO 20:38.5
6 (202) Sean Melone FR 21:12.8
7 (207) Kyle Jason SR 21:17.3
31. 880 Chargers XC (B) (20:35.5 102:57.5 1:23.2)
=======================================================
1 144 Ed Golas SO 20:03.3
2 168 Ben Feeney SO 20:20.5
3 171 Brennan Reynolds SR 20:23.1
4 183 Nick Edwards SO 20:44.1
5 214 Nate Shimkus SO 21:26.5
32. 884 Warrior Track club (B) (20:39.0 103:14.8 0:59.9)
=======================================================
1 139 Dom Feola FR 19:59.5
2 180 Jon Roth SO 20:40.1
3 182 Anirudh Watturkar SO 20:40.6
4 188 Bobby Woutersz SR 20:55.2
5 195 Nick Deluca JR 20:59.4
6 (197) Kyle Johnson SR 21:03.3
7 (241) Logan Bixler SO 22:24.1
33. 950 RunningBucs (20:53.5 104:27.5 0:11.8)
=======================================================
1 184 Daniel Vega FR 20:44.2
2 190 Antonio Ranieri SR 20:55.7
3 191 Houston Migdon SR 20:55.8
4 192 Christian Mangold SR 20:55.8
5 193 Aidan Lynch SO 20:56.0
6 (234) Jose Tepoz-Rojas SO 22:04.1
7 (236) David Gilday FR 22:13.1
34. 1062 Germantown Friends (21:25.1 107:05.3 1:02.7)
=======================================================
1 186 Noah Kulak SR 20:46.7
2 206 Sam Mauro FR 21:17.0
3 217 Zack Crenshaw SO 21:30.6
4 224 Simon Bazillion SR 21:41.6
5 229 Jonnie Plass SO 21:49.4
35. 1080 Blue Devil XC Club (D) (21:30.1 107:30.4 0:30.6)
=======================================================
1 208 Paul Dunham JR 21:17.6
2 210 Justin Dudzinski JR 21:21.7
3 215 Christopher Prasek SR 21:29.0
4 220 Dylan Scott JR 21:33.9
5 227 Jared Bonina SO 21:48.2
6 (235) Thomas Rohwetter SR 22:11.5
7 (237) Joshua Capistrano SR 22:13.3
36. 1098 Hawks TC (D) (21:37.9 108:09.3 0:47.9)
=======================================================
1 204 Liam McKenzie FR 21:14.4
2 213 Nick Laurito SO 21:24.5
3 216 Nick Ditusa FR 21:29.7
4 232 Max Hempe SO 21:58.4
5 233 Sean Meehan FR 22:02.3
6 (246) Sam Hines FR 23:17.9
7 (252) Mitchell Boyer FR 24:36.4
37. 1170 Top of the Hill Track Club (C) (22:42.8 113:33.6 3:40.2)
=======================================================
1 219 Tyler Chicules FR 21:32.9
2 223 Connor Murphy JR 21:39.5
3 228 Ben Powell SR 21:49.3
4 247 Greg Vlass FR 23:18.8
5 253 Sam Fleischman FR 25:13.1
38. 1208 Blue Devil XC Club (E) (22:37.5 113:07.5 1:26.5)
=======================================================
1 238 Cole Swingle FR 22:14.0
2 239 Patrick Woods SR 22:14.7
3 240 Tyler Jakubek JR 22:23.1
4 242 Kyle Huber FR 22:35.2
5 249 Jared Foley JR 23:40.5
6 (250) Jordan Sheft-Ason SR 23:44.4
7 (251) Paul Jakobovic JR 23:55.2
GIRLS OPEN RACE - 5000 METERS
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
---------------------------------------------------------------------------------
1st 2nd
PLACE PTS NAME YR TEAM TIME 2.5K 2.5K
---------------------------------------------------------------------------------
1 Samantha Vetter FR Kinetic 20:16.3 10:10 10:07
2 1 Katy Brayman FR Excellerate North 20:16.5 10:30 9:47
3 2 Sarah Rothman SR Warriors 20:21.5 10:15 10:07
4 3 Erin Clark JR Red Hot Running Club 20:22.8 10:20 10:03
5 4 Delaney Lynch JR Rocks XC 20:31.5 10:34 9:58
6 Kristina Watrobski JR Legacy Track Club 20:39.5 10:24 10:16
7 5 Sara Tarascio JR Road Runners 20:41.3 10:26 10:16
8 6 Colette O'Leary SO Paka Mwitu XC Club 20:43.0 10:35 10:08
9 7 Chole Wong FR Hillsborough XC Club 20:44.5 10:36 10:09
10 8 Bridget Mitchell FR Paka Mwitu XC Club 20:44.7 10:35 10:10
11 9 Hannah Niebel JR Excellerate North 20:49.2 10:39 10:11
12 10 Chantal Kellard JR Warriors 20:53.7 10:26 10:28
13 11 Caroline Wacome SO Warriors 20:55.4 10:45 10:11
14 12 Allison Meyer JR Road Runners 21:01.5 10:32 10:30
15 Maddie Marrone SR Lions Track Club 21:02.5 10:30 10:33
16 Sydney McDaniel JR UNA-NY-Honeoye Falls 21:06.1 10:43 10:24
17 13 Taylor Rettig JR Chiefs XC 21:12.5 10:53 10:20
18 14 Emily Scheck SO Lakeside 21:15.5 10:40 10:36
19 15 Kaitlin Ryan SO Runner's High Racing Club 21:17.3 10:46 10:32
20 16 Molly Kearney FR Maudslay Track Club 21:25.5 11:03 10:23
21 17 Meghan Latuso JR JAC 21:36.5 10:40 10:57
22 18 Diana Voronin FR Hillsborough XC Club 21:36.5 10:51 10:46
23 19 Alanah Gaudreau JR Excellerate North 21:39.9 10:50 10:50
24 20 Allie Reilly SR Excellerate North 21:41.3 10:55 10:47
25 21 Hailey Barnhill SR Whippet Footracing Team 21:42.1 10:56 10:47
26 22 Erin Miceli FR Guilderland RC 21:44.9 10:51 10:54
27 23 Christiana Praterle SR JAC 21:46.4 10:52 10:55
28 Camryn Johnson JR UNA-NY-Walden 21:48.3 11:04 10:45
29 24 Kelsie Canessa SO Lakeside 21:48.4 11:08 10:41
30 25 Guminski Louisa JR Runner's High Racing Club 21:48.5 11:02 10:47
31 Olivia Lomoscolo FR Legacy Track Club 21:51.0 10:39 11:12
32 26 Emily Dold JR Rocks XC 21:53.5 11:11 10:43
33 Sydney Johnson JR UNA-NY-Walden 21:56.6 11:07 10:50
34 27 Mae Corrigan SO Runner's High Racing Club 21:59.7 11:05 10:55
35 28 Kaitlyn Van Baalen FR Ridge Runners 22:03.7 10:59 11:05
36 29 Claire Jones SO Ridge Runners 22:04.0 11:08 10:56
37 30 Michaela Meyer JR Road Runners 22:06.0 11:00 11:06
38 31 Amy Kaiser JR Whippet Footracing Team 22:07.6 11:01 11:07
39 32 Riley Loughlin SO JAC 22:08.8 10:53 11:16
40 33 Anna Cutrone FR Maudslay Track Club 22:10.9 11:13 10:58
41 34 Hallie Allen FR Red Hot Running Club 22:12.1 11:02 11:11
42 35 Rebecca Rodriguez SO Rocks XC 22:12.3 11:21 10:52
43 36 Natalie Keefe SO Chargers XC 22:13.4 11:22 10:52
44 37 Julia Cangialosi JR Runner's High Racing Club 22:13.7 11:06 11:08
45 38 Natalie Tavares SO Hillsborough XC Club 22:15.0 11:12 11:03
46 Megan Long FR UNA-NY-Addison 22:18.4 11:10 11:09
47 Mari Larcheveque SR UNA-CT-Hebron 22:22.3 11:28 10:55
48 39 Lauren Nowak SR Rocks XC 22:22.6 11:02 11:21
49 40 Maive Obrien JR Runner's High Racing Club 22:22.8 11:24 10:59
50 41 Kate Thomas JR Excellerate North 22:25.7 11:22 11:04
51 Mazey Loomis SO H-W XC Club 22:26.3 11:09 11:18
52 42 Caroline Rocchio JR Excellerate North 22:28.1 11:31 10:58
53 43 Casey Kelly SR Hillsborough XC Club 22:28.5 11:28 11:01
54 44 Julia Wiseman SR Lakeside 22:30.2 11:33 10:58
55 45 Sydney Malaspina SR Road Runners 22:30.6 11:24 11:07
56 Ashley Dunteman JR UNA-NJ-McGuire AFB 22:31.2 11:29 11:03
57 Emma Joseph JR UNA-NY-Merrick 22:36.7 11:35 11:02
58 46 Alyssa Balzarotti JR Ridge Runners 22:39.0 11:27 11:12
59 47 Brenna Thibodeau SO Rocks XC 22:39.4 11:20 11:20
60 48 Aleziah Brooks 8 Express XC Club 22:40.3 11:28 11:13
61 49 Amanda Fastiggi SR JAC 22:42.6 11:26 11:17
62 Alicia Stratman FR Warrior Track club 22:42.9 11:28 11:15
63 Laura Meade FR Lady Tartans Of Scotia 22:43.2 11:38 11:06
64 Joanna Desousa JR UNA-NY-Massapequa 22:44.6 11:36 11:09
65 Natalie Moon JR Minutemen Running Company 22:44.9 11:39 11:06
66 Sophie Cooke SR East Greewnich Track Club 22:45.0 11:38 11:07
67 Hannah Evans SO Cardinal O'Hara XC Club 22:46.3 11:30 11:17
68 50 Kelly Van Baalen SR Ridge Runners 22:46.3 11:26 11:21
69 Bernadette Cao JR Pirate Cross 22:47.5 11:47 11:01
70 Georgia Rabin JR Minutemen Running Company 22:49.3 11:49 11:01
71 51 Christine Myers JR Guilderland RC 22:50.4 11:19 11:32
72 52 Kaitlin Veigl JR Sachem Spiked Shoe Club 22:51.0 11:52 10:59
73 53 Morgan Cecce FR Express XC Club 22:52.4 11:40 11:13
74 54 Meghan Galvin SR Syosset XC 22:54.1 11:45 11:10
75 55 Allie Aird JR Chiefs XC 22:55.1 11:55 11:01
76 56 Devin McQuillan SR Chiefs XC 22:55.1 11:54 11:02
77 Anna Kohlasch FR Minutemen Running Company 22:56.3 11:39 11:18
78 57 Berit Palma FR Maudslay Track Club 22:56.9 11:41 11:16
79 58 Jennifer Askin JR Ridge Runners 22:57.8 11:47 11:11
80 Lauren Fitzgerald SR UNA-MA-Worcester 22:59.4 11:32 11:28
81 Eloise Hendricks JR Blue Devil XC Club 22:59.7 11:53 11:07
82 59 Grace Sullivan SO Warriors Running Club 23:00.2 12:03 10:58
83 Alli Bacher SR Pirate Cross 23:00.6 11:51 11:10
84 60 Anna Sherman 8 Grtr. Rotterdam Road Runner 23:01.7 11:44 11:18
85 61 Shayna Arrigo FR Sachem Spiked Shoe Club 23:02.8 12:08 10:55
86 Anna Murphy JR H-W XC Club 23:04.6 12:01 11:04
87 62 Isabella Perrin SR Excellerate North 23:04.7 11:42 11:23
88 63 Liz Hertz SR Runner's High Racing Club 23:05.1 11:51 11:15
89 Ala Small SR Club 24 Cross Country 23:05.9 11:54 11:12
90 Miranda Messeck SR UNA-VT-Franklin 23:06.4 11:51 11:16
91 Jessica Hoey SR Cardinal O'Hara XC Club 23:07.2 12:05 11:03
92 64 Kristen Mackie SR Maudslay Track Club 23:08.3 11:52 11:17
93 Christina Garbarino SO UNA-NY-Merrick 23:08.8 12:00 11:09
94 65 Mairead Dambruch JR Paka Mwitu XC Club 23:09.0 11:51 11:18
95 66 Felicia Lepore SR Rocks XC 23:11.3 11:50 11:22
96 67 Lauren Magill FR Rocks XC 23:12.1 11:38 11:35
97 Caroline Blessing SR East Greewnich Track Club 23:13.2 11:42 11:32
98 Haile Calhoun JR Lions Track Club 23:13.9 12:04 11:10
99 68 Tiffany Amentler JR Express XC Club 23:16.4 11:43 11:34
100 69 Madeline Garrett FR JAC 23:17.4 11:37 11:41
101 Sasha Clarick SR Rebels 23:18.4 11:43 11:36
102 70 McKenzie Burns JR Grtr. Rotterdam Road Runner 23:18.5 11:46 11:33
103 Noelle Coolican FR Syracuse Track Club 23:18.6 11:52 11:27
104 71 Aileen Wu FR Princeton 23:21.9 11:51 11:31
105 72 Marissa Polack SR Warriors Running Club 23:22.0 12:00 11:22
106 Sabine Galvis JR UNA-MA-Bedford 23:22.1 12:00 11:23
107 73 Naomi Negassi SO Paka Mwitu XC Club 23:22.9 11:51 11:32
108 74 Michelle Teich FR Lakeside 23:23.4 11:50 11:34
109 Sara Leventhal SO North Shore RC 23:23.7 11:41 11:43
110 75 Alexis Wheeler JR Express XC Club 23:23.8 11:55 11:29
111 Rebecca Erhard FR H-W XC Club 23:24.3 11:48 11:37
112 76 Rachael Farah SO Syosset XC 23:24.3 11:47 11:38
113 77 Caitlin Haggard FR Ridge Runners 23:24.7 11:19 12:06
114 Carly Searing SR UNA-NY-Honeoye Falls 23:26.4 11:48 11:39
115 78 Rachel Semetsis JR Sachem Spiked Shoe Club 23:28.5 12:08 11:21
116 Erika Feurtado SO UNA-NY-Elmont 23:29.7 12:12 11:18
117 79 Alyssa Soethout SR Warriors Running Club 23:31.9 12:09 11:23
118 Caroline Keech SR Cardinal O'Hara XC Club 23:36.5 12:05 11:32
119 Katie Spitalnic JR Excellerate North (B) 23:37.6 12:02 11:36
120 80 Abagail McCarthy SO Rocks XC (B) 23:38.2 11:50 11:49
121 Maddy Berry JR Blue Devil XC Club 23:40.6 12:02 11:39
122 81 Lauren Kenworthy SO Aurora Runners 23:40.8 11:58 11:43
123 82 Brooke Howell SO Sachem Spiked Shoe Club 23:41.0 12:18 11:23
124 83 Cortney Evola SR Sachem Spiked Shoe Club 23:41.5 12:15 11:27
125 84 Maria Sterling SR Maudslay Track Club 23:42.1 12:02 11:41
126 85 Gina Campbell SO Warriors 23:42.7 11:59 11:44
127 86 Olivia Kearney JR Maudslay Track Club 23:42.8 12:02 11:41
128 87 Julia Sclafani SO JAC 23:43.5 11:47 11:57
129 88 Lydia Cleaveland JR JAC 23:43.5 12:05 11:39
130 89 Abigail Roberts JR Rocks XC (B) 23:44.6 11:52 11:53
131 Morgan Feisthamel 8 South Lewis TC 23:45.9 12:11 11:35
132 Emily Bermudez SO Blue Eagle XC Club 23:47.2 12:16 11:32
133 Bailey Wallick JR H-W XC Club 23:47.8 12:02 11:46
134 Maura McAnaney FR Syracuse Track Club 23:48.0 12:06 11:42
135 90 Lauren Harris SO Sachem Spiked Shoe Club 23:48.9 12:27 11:22
136 91 Brenna O'Brien JR Guilderland RC 23:51.9 12:19 11:33
137 Jess Lohret SR B-Squad 23:52.4 12:11 11:42
138 Anneliese Troidle JR B-Squad 23:52.5 11:57 11:56
139 Courtney Cosgrove SO B-Squad 23:52.8 12:13 11:40
140 Grace McGrath SR UNA-NY-Pawling 23:55.4 12:30 11:26
141 Erin Doherty JR Lions Track Club 23:55.8 12:18 11:38
142 92 Ashleigh Burroughs JR Rocks XC (B) 23:58.5 12:06 11:53
143 93 Kyleigh Watson FR Warriors Running Club 23:59.5 12:30 11:30
144 Alexandra Murray SR Pirate Cross 24:00.1 12:14 11:47
145 94 Hannah Shepard SR Paka Mwitu XC Club 24:00.3 12:11 11:50
146 95 Alexis Bortell JR Guilderland RC 24:01.3 12:07 11:55
147 Amanda Fleres SR Pirate Cross 24:01.3 11:56 12:06
148 Eileen Shea SR UNA-NY-Poughkeepsie 24:03.9 12:31 11:33
149 96 Becca Jones SO Aurora Runners 24:04.9 12:01 12:04
150 97 Ava Pellor SO Express XC Club 24:05.7 12:15 11:51
151 98 Haruna Togawa JR Syosset XC 24:06.0 12:12 11:54
152 Jenna Donohue SR North Shore RC 24:07.4 12:04 12:04
153 99 Ashley Wargo FR Road Runners 24:15.6 12:16 12:00
154 100 Tess Duignan FR Warriors Running Club 24:16.0 12:28 11:48
155 101 Erin Cocca FR Aurora Runners 24:16.2 12:01 12:16
156 102 Marcella Mastrocola SR Maudslay Track Club 24:16.7 12:22 11:55
157 Juliet Stevenson SR Maudslay Track Club (B) 24:16.8 12:24 11:53
158 103 Madison Bini SO Guilderland RC 24:17.3 11:57 12:21
159 104 Miah Hunkele SO Express XC Club 24:18.0 12:22 11:56
160 105 Pam Lelli JR Chargers XC 24:18.1 12:34 11:45
161 106 Althea Brennan 8 Red Hot Running Club 24:18.4 12:26 11:53
162 107 Brianna Walker FR Lakeside 24:18.6 12:06 12:13
163 108 Bridget Bastien SO Rocks XC (B) 24:20.3 12:25 11:56
164 109 Willow Martin FR RunningBucs 24:22.4 12:25 11:58
165 Emelyn Chiang JR Minutemen Running Company 24:23.7 12:30 11:54
166 Meg Scognamiglio SO Lady Tartans Of Scotia 24:25.7 12:19 12:07
167 110 Kim Theleen SO Road Runners 24:26.2 12:21 12:06
168 111 Jamie Fleming SR Sachem Spiked Shoe Club 24:26.7 12:32 11:55
169 112 Eva Scarpa FR Aurora Runners 24:26.8 12:15 12:12
170 Morgan Burd SO South Lewis TC 24:28.1 12:28 12:01
171 113 Jourdyn Nicholson FR Grtr. Rotterdam Road Runner 24:30.0 12:27 12:03
172 114 Brooke Foster JR Rocks XC (B) 24:31.6 12:29 12:03
173 115 Sydney Sunderland FR Rocks XC (B) 24:32.6 12:27 12:06
174 116 Allegra Migliaccio SO Chargers XC 24:32.9 12:43 11:50
175 Jacqueline Napolita SR Blue Devil XC Club 24:33.9 12:21 12:13
176 117 Molly Lahiff JR Rocks XC (B) 24:34.9 12:32 12:03
177 118 Caitlin Smith SR Paka Mwitu XC Club 24:38.4 12:19 12:20
178 119 Juliet Malkowski FR Princeton 24:40.5 12:43 11:58
179 Samantha David FR UNA-NY-Whitesboro 24:40.7 12:28 12:13
180 Lauren Martinez JR Blue Eagle XC Club 24:40.7 12:32 12:09
181 120 Riley Ford JR ACES XC 24:48.3 12:20 12:29
182 121 Kaitlyn Paul FR Guilderland RC 24:49.6 12:16 12:34
183 Aeriel Smith JR UNA-MA-Hanscom AFB 24:49.6 12:15 12:35
184 Cassandra Michaud JR UNA-CT-Hebron 24:50.1 12:28 12:23
185 Meghan Slinskey SR UNA-NY-Fishkill 24:50.4 12:48 12:03
186 122 Nicole Dollar SR Grtr. Rotterdam Road Runner 24:50.4 12:36 12:15
187 123 Kira Hellard FR Rocks XC (C) 24:52.4 12:35 12:18
188 124 Samantha Hardy JR ACES XC 24:53.1 12:31 12:23
189 Nikki Gazdik SO Adirondack Runners 24:55.1 12:36 12:20
190 Danielle Fossett FR North Shore RC 24:56.5 12:41 12:16
191 125 Anna Lares FR Express XC Club 24:57.6 12:26 12:32
192 Mackenzie Dezolt FR UNA-NY-Fort Johnson 24:57.7 12:22 12:36
193 126 Tanya Miller JR Road Runners 24:58.6 12:29 12:30
194 127 Rachel Tegiacchi JR Grtr. Rotterdam Road Runner 25:00.5 12:31 12:30
195 128 Nicole Solomon SO Syosset XC 25:03.4 12:56 12:08
196 Tara Mandel SO UNA-NY-Farmingdale 25:04.5 12:36 12:29
197 Julia Scherer SO Blue Eagle XC Club 25:04.6 12:29 12:36
198 129 Peri Chase SO ACES XC 25:05.2 12:44 12:22
199 Claudia Hinsdale JR UNA-NY-Highland 25:06.3 12:22 12:45
200 130 Megan Sokol SR Whippet Footracing Team 25:07.7 12:27 12:41
201 131 Keira Albano FR RunningBucs 25:10.2 12:57 12:14
202 132 Sarah Kerrigan JR ACES XC 25:10.8 12:49 12:22
203 133 Kellsey O'Rourke SO ACES XC 25:11.2 12:46 12:26
204 134 Callie Braudis SR ACES XC 25:11.3 12:47 12:25
205 135 Anya Liotta JR Whippet Footracing Team 25:12.1 12:51 12:22
206 Lisa Bogardus SO Syracuse Track Club 25:12.6 12:37 12:36
207 136 Edith Torres SO RunningBucs 25:12.9 13:10 12:03
208 Rachel Sandri JR UNA-NY-Marlboro 25:13.3 12:41 12:33
209 Angela Hidalgo JR JAC (B) 25:15.8 12:44 12:32
210 Margaret Velez SR UNA-NY-Farmingdale 25:22.1 12:53 12:30
211 Alexa Dunteman JR UNA-NJ-McGuire AFB 25:28.1 13:01 12:28
212 137 Catina Hinz FR RunningBucs 25:30.7 13:06 12:25
213 Samantha Sutton JR Blue Eagle XC Club 25:33.1 13:09 12:25
214 Madaleen Nelan 8 Express XC Club (B) 25:36.0 12:40 12:56
215 138 Laura O'Brien SO Warriors 25:37.7 12:57 12:41
216 139 Ellen Whiteside FR Princeton 25:47.6 13:06 12:42
217 140 Grace Vargo-Willefo SO Chargers XC 25:48.9 13:19 12:30
218 Rylee Kolek 8 UNA-NY-Utica 25:51.6 12:45 13:07
219 141 Lindsay Scott JR Road Runners (B) 25:52.1 12:53 13:00
220 142 Sarah Mullin FR Rocks XC (C) 25:55.8 12:57 12:59
221 143 Maggie McLaughlin 7 Aurora Runners 25:58.6 12:54 13:05
222 144 Maggie Ellis FR Rocks XC (C) 25:59.5 12:57 13:03
223 145 Jen Lobody SR Syosset XC 25:59.6 12:57 13:03
224 146 Charlotte Vogel SO Rocks XC (C) 26:02.0 12:56 13:06
225 147 Elizabeth Evens FR Road Runners (B) 26:07.4 12:54 13:14
226 148 Nicole Montague SO Chargers XC 26:07.7 13:19 12:49
227 149 Halle Martosella SO Whippet Footracing Team 26:08.0 12:48 13:20
228 Elizabeth Darling SO Lady Tartans Of Scotia 26:13.7 12:58 13:16
229 Reilly Tubbs 8 Express XC Club (B) 26:15.8 13:18 12:58
230 150 Lindsey Smith Rocks XC (C) 26:17.6 13:32 12:46
231 151 Isabelle Clemens SR Lakeside 26:18.5 13:34 12:45
232 Makenzie Caisse SO Attleboro Harriers 26:20.6 13:00 13:21
233 Samantha Majuri JR Adirondack Runners 26:21.4 13:15 13:07
234 152 Grayson Shanley Bar FR Princeton 26:23.5 13:24 13:00
235 153 Mackenzie Klein JR Road Runners (B) 26:24.9 13:08 13:17
236 Sarajane Drewett SR UNA-Drewett-NY-Eldred 26:25.0 13:26 12:59
237 154 Kelsey Hadsall JR Chiefs XC 26:25.3 13:28 12:58
238 155 Liliana Simon FR Red Hot Running Club 26:27.4 13:07 13:21
239 156 Erin McWilliams JR Chiefs XC 26:29.7 13:30 13:00
240 157 Tessa Clark FR Lakeside 26:34.4 13:33 13:02
241 Jianna Stucchi 8 UNA-NY-Whitesboro 26:35.7 13:09 13:27
242 158 Taylor Held SR The Impastas 26:41.4 13:44 12:58
243 159 Carissa Khan SO The Impastas 26:41.4 13:42 13:00
244 160 Samantha Coppola JR The Impastas 26:41.6 13:42 13:00
245 161 Roseanna Skidmore SO The Impastas 26:41.7 13:44 12:58
246 162 Elizabeth Eisenberg JR The Impastas 26:41.9 13:41 13:01
247 163 Tara Derosa SR The Impastas 26:42.1 13:57 12:46
248 Anders Carlton SR Rebels 26:47.1 13:21 13:27
249 164 Hannah Kilson JR Road Runners (B) 26:48.3 13:22 13:27
250 165 Lisa Knigge SO Princeton 27:00.6 13:55 13:06
251 166 Margaret Evered FR Princeton 27:02.6 13:54 13:09
252 167 Tori Vance SR Aurora Runners 27:08.2 13:47 13:22
253 168 Brooke Migdon FR RunningBucs 27:11.2 13:42 13:30
254 Elizabeth Geiser JR Lakeside (B) 27:15.6 13:58 13:18
255 169 Annelies McCann SR Whippet Footracing Team 27:17.5 13:57 13:21
256 Allison Beard SO Attleboro Harriers 27:24.5 13:01 14:24
257 Hannah Wells SR UNA-VT-Highgate 27:28.0 13:58 13:30
258 170 Bridget Craig JR Warriors Running Club 27:29.6 13:43 13:47
259 McKayla West JR South Lewis TC 27:32.4 13:59 13:34
260 171 Carissa Ouellette FR Road Runners (B) 27:33.4 13:21 14:13
261 172 Nicole Middendorf FR Road Runners (B) 27:33.5 13:21 14:13
262 Elizabeth Carney FR Lakeside (B) 27:41.3 14:02 13:40
263 173 Claire McEvoy SO RunningBucs 27:47.6 14:04 13:44
264 174 Mikala Meneglo-Stah JR Red Hot Running Club 27:50.9 14:07 13:44
265 175 Megan Powers SO Chargers XC 27:52.2 14:03 13:50
266 Eliza Fry SO Rebels 27:53.6 13:57 13:57
267 176 Emma Casidy FR Aurora Runners 27:56.5 13:50 14:07
268 177 Caroline Rizzuto SO RunningBucs 28:00.6 13:43 14:18
269 178 Kim Mondoro JR Hillsborough XC Club 28:03.1 13:52 14:12
270 179 Shelby Layton JR Red Hot Running Club 28:06.8 14:00 14:07
271 Rita Murphy SR Blue Devil XC Club 28:08.2 14:13 13:56
272 180 Ashley Driscoll SR ACES XC 28:09.3 14:21 13:49
273 181 Jennifer Rodriguez JR Warriors Running Club 28:10.3 14:23 13:48
274 Claira Janover JR B-Squad 28:26.6 14:14 14:13
275 Corinne Brath FR Panther Track Club 28:33.8 14:03 14:31
276 Morgan Ashton FR UNA-NY-Whitesboro 28:45.6 13:57 14:49
277 Carly Boccone FR The Roadrunners 29:29.5 14:58 14:32
278 Jaime Marvin SR The Roadrunners 29:29.5 14:59 14:31
279 Haley McPartland SR The Roadrunners 29:29.5 14:58 14:32
280 Lisa Condoluci SR The Roadrunners 29:29.6 14:56 14:34
281 Isabel Halloran FR RunningBucs (B) 29:49.5 14:43 15:07
282 Kayla Mahns SR RunningBucs (B) 29:49.5 14:43 15:07
283 182 Emily Li JR Chiefs XC 29:53.3 14:53 15:01
284 Alex Gazdik FR Adirondack Runners 29:59.0 14:31 15:28
285 183 Brielle Eisler JR Schorthings 31:06.1 16:01 15:06
286 184 Stephanie Engeleit JR Schorthings 31:06.3 16:00 15:07
287 185 Amanda Stutz SR Schorthings 31:06.4 16:00 15:07
288 186 Melissa Perez SR Schorthings 31:06.6 16:01 15:06
289 187 Jasmine Pineda SR Schorthings 31:06.9 16:00 15:07
290 188 Kate Meneglo-Stahl SR Red Hot Running Club 35:19.0 18:02 17:17
------------------------------------------------------------------------------
OPEN TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 90 Excellerate North (21:22.6 106:52.6 2:09.2)
=======================================================
1 1 Katy Brayman FR 20:16.5
2 9 Hannah Niebel JR 20:49.2
3 19 Alanah Gaudreau JR 21:39.9
4 20 Allie Reilly SR 21:41.3
5 41 Kate Thomas JR 22:25.7
6 ( 42) Caroline Rocchio JR 22:28.1
7 ( 62) Isabella Perrin SR 23:04.7
2. 144 Runner's High Racing Club (21:56.4 109:42.0 1:05.5)
=======================================================
1 15 Kaitlin Ryan SO 21:17.3
2 25 Guminski Louisa JR 21:48.5
3 27 Mae Corrigan SO 21:59.7
4 37 Julia Cangialosi JR 22:13.7
5 40 Maive Obrien JR 22:22.8
6 ( 63) Liz Hertz SR 23:05.1
3. 151 Rocks XC (21:55.9 109:39.3 2:07.9)
=======================================================
1 4 Delaney Lynch JR 20:31.5
2 26 Emily Dold JR 21:53.5
3 35 Rebecca Rodriguez SO 22:12.3
4 39 Lauren Nowak SR 22:22.6
5 47 Brenna Thibodeau SO 22:39.4
6 ( 66) Felicia Lepore SR 23:11.3
7 ( 67) Lauren Magill FR 23:12.1
4. 190 JAC (22:18.4 111:31.7 1:40.9)
=======================================================
1 17 Meghan Latuso JR 21:36.5
2 23 Christiana Praterlee SR 21:46.4
3 32 Riley Loughlin SO 22:08.8
4 49 Amanda Fastiggi SR 22:42.6
5 69 Madeline Garrett FR 23:17.4
6 ( 87) Julia Sclafani SO 23:43.5
7 ( 88) Lydia Cleaveland JR 23:43.5
5. 191 Road Runners (22:07.0 110:35.0 3:34.3)
=======================================================
1 5 Sara Tarascio JR 20:41.3
2 12 Allison Meyer JR 21:01.5
3 30 Michaela Meyer JR 22:06.0
4 45 Sydney Malaspina SR 22:30.6
5 99 Ashley Wargo FR 24:15.6
6 (110) Kim Theleen SO 24:26.2
7 (126) Tanya Miller JR 24:58.6
6. 211 Ridge Runners (22:30.2 112:30.8 0:54.1)
=======================================================
1 28 Kaitlyn Van Baalen FR 22:03.7
2 29 Claire Jones SO 22:04.0
3 46 Alyssa Balzarotti JR 22:39.0
4 50 Kelly Van Baalen SR 22:46.3
5 58 Jennifer Askin JR 22:57.8
6 ( 77) Caitlin Haggard FR 23:24.7
7. 246 Paka Mwitu XC Club (22:24.0 111:59.9 3:17.3)
=======================================================
1 6 Colette O'Leary SO 20:43.0
2 8 Bridget Mitchell FR 20:44.7
3 65 Mairead Dambruch JR 23:09.0
4 73 Naomi Negassi SO 23:22.9
5 94 Hannah Shepard SR 24:00.3
6 (118) Caitlin Smith SR 24:38.4
8. 246 Warriors (22:18.2 111:31.0 5:16.2)
=======================================================
1 2 Sarah Rothman SR 20:21.5
2 10 Chantal Kellard JR 20:53.7
3 11 Caroline Wacome SO 20:55.4
4 85 Gina Campbell SO 23:42.7
5 138 Laura O'Brien SO 25:37.7
9. 254 Maudslay Track Club (22:40.8 113:23.7 2:16.6)
=======================================================
1 16 Molly Kearney FR 21:25.5
2 33 Anna Cutrone FR 22:10.9
3 57 Berit Palma FR 22:56.9
4 64 Kristen Mackie SR 23:08.3
5 84 Maria Sterling SR 23:42.1
6 ( 86) Olivia Kearney JR 23:42.8
7 (102) Marcella Mastrocola SR 24:16.7
10. 263 Lakeside (22:39.3 113:16.1 3:03.1)
=======================================================
1 14 Emily Scheck SO 21:15.5
2 24 Kelsie Canessa SO 21:48.4
3 44 Julia Wiseman SR 22:30.2
4 74 Michelle Teich FR 23:23.4
5 107 Brianna Walker FR 24:18.6
6 (151) Isabelle Clemens SR 26:18.5
7 (157) Tessa Clark FR 26:34.4
11. 284 Hillsborough XC Club (23:01.6 115:07.6 7:18.6)
=======================================================
1 7 Chole Wong FR 20:44.5
2 18 Diana Voronin FR 21:36.5
3 38 Natalie Tavares SO 22:15.0
4 43 Casey Kelly SR 22:28.5
5 178 Kim Mondoro JR 28:03.1
12. 341 Express XC Club (23:15.8 116:18.6 1:25.4)
=======================================================
1 48 Aleziah Brooks 8 22:40.3
2 53 Morgan Cecce FR 22:52.4
3 68 Tiffany Amentler JR 23:16.4
4 75 Alexis Wheeler JR 23:23.8
5 97 Ava Pellor SO 24:05.7
6 (104) Miah Hunkele SO 24:18.0
7 (125) Anna Lares FR 24:57.6
13. 356 Sachem Spiked Shoe Club (23:21.0 116:44.8 0:50.5)
=======================================================
1 52 Kaitlin Veigl JR 22:51.0
2 61 Shayna Arrigo FR 23:02.8
3 78 Rachel Semetsis JR 23:28.5
4 82 Brooke Howell SO 23:41.0
5 83 Cortney Evola SR 23:41.5
6 ( 90) Lauren Harris SO 23:48.9
7 (111) Jamie Fleming SR 24:26.7
14. 362 Guilderland RC (23:21.2 116:45.8 2:32.4)
=======================================================
1 22 Erin Miceli FR 21:44.9
2 51 Christine Myers JR 22:50.4
3 91 Brenna O'Brien JR 23:51.9
4 95 Alexis Bortell JR 24:01.3
5 103 Madison Bini SO 24:17.3
6 (121) Kaitlyn Paul FR 24:49.6
15. 403 Warriors Running Club (23:38.0 118:09.6 1:15.8)
=======================================================
1 59 Grace Sullivan SO 23:00.2
2 72 Marissa Polack SR 23:22.0
3 79 Alyssa Soethout SR 23:31.9
4 93 Kyleigh Watson FR 23:59.5
5 100 Tess Duignan FR 24:16.0
6 (170) Bridget Craig JR 27:29.6
7 (181) Jennifer Rodriguez JR 28:10.3
16. 434 Chiefs XC (23:59.6 119:57.7 5:17.2)
=======================================================
1 13 Taylor Rettig JR 21:12.5
2 55 Allie Aird JR 22:55.1
3 56 Devin McQuillan SR 22:55.1
4 154 Kelsey Hadsall JR 26:25.3
5 156 Erin McWilliams JR 26:29.7
6 (182) Emily Li JR 29:53.3
17. 466 Whippet Footracing Team (24:03.5 120:17.5 4:25.9)
=======================================================
1 21 Hailey Barnhill SR 21:42.1
2 31 Amy Kaiser JR 22:07.6
3 130 Megan Sokol SR 25:07.7
4 135 Anya Liotta JR 25:12.1
5 149 Halle Martosella SO 26:08.0
6 (169) Annelies McCann SR 27:17.5
18. 472 Red Hot Running Club (24:14.4 121:11.6 7:28.1)
=======================================================
1 3 Erin Clark JR 20:22.8
2 34 Hallie Allen FR 22:12.1
3 106 Althea Brennan 8 24:18.4
4 155 Liliana Simon FR 26:27.4
5 174 Mikala Meneglo-Stahl JR 27:50.9
6 (179) Shelby Layton JR 28:06.8
7 (188) Kate Meneglo-Stahl SR 35:19.0
19. 483 Rocks XC (B) (24:02.7 120:13.2 0:53.4)
=======================================================
1 80 Abagail McCarthy SO 23:38.2
2 89 Abigail Roberts JR 23:44.6
3 92 Ashleigh Burroughs JR 23:58.5
4 108 Bridget Bastien SO 24:20.3
5 114 Brooke Foster JR 24:31.6
6 (115) Sydney Sunderland FR 24:32.6
7 (117) Molly Lahiff JR 24:34.9
20. 492 Grtr. Rotterdam Road Runners (24:08.3 120:41.1 1:58.8)
=======================================================
1 60 Anna Sherman 8 23:01.7
2 70 McKenzie Burns JR 23:18.5
3 113 Jourdyn Nicholson FR 24:30.0
4 122 Nicole Dollar SR 24:50.4
5 127 Rachel Tegiacchi JR 25:00.5
21. 501 Syosset XC (24:17.5 121:27.4 3:05.5)
=======================================================
1 54 Meghan Galvin SR 22:54.1
2 76 Rachael Farah SO 23:24.3
3 98 Haruna Togawa JR 24:06.0
4 128 Nicole Solomon SO 25:03.4
5 145 Jen Lobody SR 25:59.6
22. 533 Aurora Runners (24:29.5 122:27.3 2:17.8)
=======================================================
1 81 Lauren Kenworthy SO 23:40.8
2 96 Becca Jones SO 24:04.9
3 101 Erin Cocca FR 24:16.2
4 112 Eva Scarpa FR 24:26.8
5 143 Maggie McLaughlin 7 25:58.6
6 (167) Tori Vance SR 27:08.2
7 (176) Emma Casidy FR 27:56.5
23. 545 Chargers XC (24:36.2 123:01.0 3:54.3)
=======================================================
1 36 Natalie Keefe SO 22:13.4
2 105 Pam Lelli JR 24:18.1
3 116 Allegra Migliaccio SO 24:32.9
4 140 Grace Vargo-Willeford SO 25:48.9
5 148 Nicole Montague SO 26:07.7
6 (175) Megan Powers SO 27:52.2
24. 638 ACES XC (25:01.8 125:08.6 0:22.9)
=======================================================
1 120 Riley Ford JR 24:48.3
2 124 Samantha Hardy JR 24:53.1
3 129 Peri Chase SO 25:05.2
4 132 Sarah Kerrigan JR 25:10.8
5 133 Kellsey O'Rourke SO 25:11.2
6 (134) Callie Braudis SR 25:11.3
7 (180) Ashley Driscoll SR 28:09.3
25. 646 Princeton (25:26.9 127:14.1 3:38.7)
=======================================================
1 71 Aileen Wu FR 23:21.9
2 119 Juliet Malkowski FR 24:40.5
3 139 Ellen Whiteside FR 25:47.6
4 152 Grayson Shanley Barr FR 26:23.5
5 165 Lisa Knigge SO 27:00.6
6 (166) Margaret Evered FR 27:02.6
26. 681 RunningBucs (25:29.5 127:27.4 2:48.8)
=======================================================
1 109 Willow Martin FR 24:22.4
2 131 Keira Albano FR 25:10.2
3 136 Edith Torres SO 25:12.9
4 137 Catina Hinz FR 25:30.7
5 168 Brooke Migdon FR 27:11.2
6 (173) Claire McEvoy SO 27:47.6
7 (177) Caroline Rizzuto SO 28:00.6
27. 705 Rocks XC (C) (25:49.5 129:07.3 1:25.2)
=======================================================
1 123 Kira Hellard FR 24:52.4
2 142 Sarah Mullin FR 25:55.8
3 144 Maggie Ellis FR 25:59.5
4 146 Charlotte Vogel SO 26:02.0
5 150 Lindsey Smith 26:17.6
28. 776 Road Runners (B) (26:33.3 132:46.1 1:41.3)
=======================================================
1 141 Lindsay Scott JR 25:52.1
2 147 Elizabeth Evens FR 26:07.4
3 153 Mackenzie Klein JR 26:24.9
4 164 Hannah Kilson JR 26:48.3
5 171 Carissa Ouellette FR 27:33.4
6 (172) Nicole Middendorf FR 27:33.5
29. 800 The Impastas (26:41.6 133:28.0 0:00.5)
=======================================================
1 158 Taylor Held SR 26:41.4
2 159 Carissa Khan SO 26:41.4
3 160 Samantha Coppola JR 26:41.6
4 161 Roseanna Skidmore SO 26:41.7
5 162 Elizabeth Eisenberg JR 26:41.9
6 (163) Tara Derosa SR 26:42.1
30. 925 Schorthings (31:06.5 155:32.3 0:00.8)
=======================================================
1 183 Brielle Eisler JR 31:06.1
2 184 Stephanie Engeleit JR 31:06.3
3 185 Amanda Stutz SR 31:06.4
4 186 Melissa Perez SR 31:06.6
5 187 Jasmine Pineda SR 31:06.9
|