Folders |
2015 Results - Baldwinsville Cross Country InvitationalPublished by
Website:Click here Results by: Leone Timing THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS MODIFIED SMALL SCHOOL RACE - 1.5 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Brooke Rauber 7 1 Tully 8:38.5 5:46 D 1
2 Liz Kessler 8 1 Westhill-Ludden 9:38.6 6:26 B 1
3 2 Kyler Langhorn 7 2 Jordan-Elbridge 9:44.2 6:30 C 1
4 3 Abby Linton 8 2 Thousand Islands (CA) 9:47.5 6:32 F 1
5 4 Olivia Kocher 7 3 Marcellus 9:50.1 6:34 C 2
6 5 Julianna Lewis 8 3 Phoenix 9:53.2 6:36 B 2
7 6 Marissa Evans 8 4 LaFayette 9:54.5 6:37 D 2
8 7 Reagan Bathurst 8 5 Thousand Islands (CA) 9:55.4 6:37 F 2
9 8 Abby Jones 8 6 Thousand Islands (CA) 9:55.9 6:38 F 3
10 9 Julia Dillon 8 7 Thousand Islands (CA) 9:56.8 6:38 F 4
11 Kylie Nowicki 7 4 Westhill-Ludden 9:59.1 6:40 B 3
12 10 Allison Evans 8 8 LaFayette 10:01.5 6:41 D 3
13 Ashley Heffernan 8 9 Westhill-Ludden 10:10.0 6:47 B 4
14 11 Teighan Wallace 8 10 Thousand Islands (CA) 10:14.1 6:50 F 5
15 12 Clara Derby 7 5 Jordan-Elbridge 10:15.0 6:50 C 3
16 13 Kaitlyn Feely 8 11 Trumansburg 10:15.3 6:51 D 4
17 14 Haley Yorkey 8 12 Port Byron 10:16.8 6:52 D 5
18 15 Evelyn Ryan 7 6 LaFayette 10:19.0 6:53 D 6
19 16 Lauren Yonko 7 7 Tully 10:21.9 6:55 D 7
20 17 Josie Avery 8 13 Cazenovia 10:23.0 6:56 C 4
21 18 Madeleine Caron 7 8 Marcellus 10:25.0 6:57 C 5
22 19 Lacey Robertson 8 14 Thousand Islands (CA) 10:28.6 7:00 F 6
23 20 Betsy Gloss 8 15 Southern Cayuga 10:30.4 7:01 D 8
24 21 Megan Gearinger 8 16 Siena Catholic Academ 10:30.8 7:01 C 6
25 22 Lydia Cox 8 17 Cato-Meridian 10:31.0 7:01 D 9
26 23 Chelsea Phillips 8 18 Tully 10:32.1 7:02 D 10
27 24 Allayna Dillon 8 19 Port Byron 10:32.9 7:02 D 11
28 Maren Hubler 8 20 St. Mary-Cananadaigua 10:33.4 7:03 D 12
29 25 McKayla Capeling 7 9 Chittenango 10:33.7 7:03 B 5
30 26 Lyndsey Szalach 8 21 Chenango Forks 10:38.5 7:06 C 7
31 27 Megan Sanders 8 22 LaFayette 10:42.4 7:09 D 13
32 28 McKenna McCormack 8 23 Pulaski 10:43.6 7:10 C 8
33 Georgia McSwain 8 24 Skaneateles 10:46.9 7:12 C 9
34 Laura Panara 8 25 St. Mary-Cananadaigua 10:48.1 7:13 D 14
35 29 Sarah Garczysnki 8 26 Siena Catholic Academ 10:48.6 7:13 C 10
36 Sam Cargian 7 10 Groton 10:52.8 7:16 D 15
37 Gillian Keough 8 27 Bath-Haverling 10:55.6 7:18 C 11
38 30 Ella Taylor 8 28 Thousand Islands (CA) 10:56.4 7:18 F 7
39 Sarah Thompson 8 29 Westhill-Ludden 10:58.8 7:20 B 6
40 31 Julia Ketcham 7 11 Cazenovia 11:02.3 7:22 C 12
41 32 Nicki Edinger 7 12 Tully 11:03.0 7:22 D 16
42 33 Glen Parker 7 13 Trumansburg 11:03.6 7:23 D 17
43 34 Zoe Nestoryak 8 30 Chenango Forks 11:04.1 7:23 C 13
44 35 Holly McCarty 7 14 Pulaski 11:04.3 7:23 C 14
45 Allie Vargo 8 31 Faith Heritage 11:04.7 7:24 D 18
46 36 Sarah Wertis 8 32 Trumansburg 11:07.2 7:25 D 19
47 37 Emma Wright 7 15 Trumansburg 11:07.5 7:25 D 20
48 38 Evelyn Vanness 8 33 Trumansburg 11:09.6 7:27 D 21
49 39 Makenzie Masters 7 16 Trumansburg 11:10.6 7:28 D 22
50 40 Samantha Halverson 8 34 Southern Cayuga 11:15.0 7:30 D 23
51 41 Tabitha Clark 7 17 Phoenix 11:16.5 7:31 B 7
52 42 Peyton Basic 8 35 Cazenovia 11:16.8 7:32 C 15
53 Jocelyn Guanciale 7 18 Hannibal 11:17.3 7:32 C 16
54 43 Wren Martinson 8 36 Trumansburg 11:17.9 7:32 D 24
55 44 Amber Garneau 7 19 Mynderse Academy 11:18.8 7:33 C 17
56 Deayza Peebles 8 37 Trumansburg 11:19.5 7:33 D 25
57 Sophia Gerasimovich 7 20 Faith Heritage 11:22.1 7:35 D 26
58 45 Fabiana Suarez 8 38 Pulaski 11:22.3 7:35 C 18
59 46 Molly Hart 7 21 Cazenovia 11:22.6 7:36 C 19
60 47 Lindsey Clements 7 22 Cazenovia 11:22.8 7:36 C 20
61 Rose Stroh 8 39 Fabius-Pompey 11:23.3 7:36 D 27
62 Payne McKayla 7 23 Afton-Harpursville 11:24.3 7:37 D 28
63 48 Hailey Short 7 24 Port Byron 11:26.7 7:38 D 29
64 49 Emily Knapp 7 25 Cazenovia 11:27.3 7:39 C 21
65 50 Kasey Gleason 8 40 Port Byron 11:28.3 7:39 D 30
66 51 Delaney Dunham 8 41 Jordan-Elbridge 11:30.5 7:41 C 22
67 Sarah Berg 8 42 Bath-Haverling 11:32.2 7:42 C 23
68 52 Raegyn Garbutt 8 43 LaFayette 11:32.8 7:42 D 31
69 53 Maggie Sak 8 44 Siena Catholic Academ 11:34.2 7:43 C 24
70 Sara Britschge 7 26 Fabius-Pompey 11:37.0 7:45 D 32
71 54 Emma Morrell 7 27 Jordan-Elbridge 11:37.4 7:45 C 25
72 55 Katie Haier 7 28 Tully 11:38.2 7:46 D 33
73 56 Kendall Shaw 7 29 Jordan-Elbridge 11:39.1 7:47 C 26
74 57 Genea Kadlubowski 7 30 Solvay 11:40.8 7:48 C 27
75 58 Adelyn Bush 8 45 Solvay 11:42.0 7:48 C 28
76 59 Julianna Bresha 7 31 APW 11:45.3 7:51 C 29
77 Logan Ives 7 32 Afton-Harpursville 11:46.0 7:51 D 34
78 Maddie Hager 8 46 Trumansburg 11:49.6 7:53 D 35
79 Madison Green 7 33 Faith Heritage 11:52.4 7:55 D 36
80 60 Madison Kittelberge 8 47 Marcellus 11:54.4 7:57 C 30
81 61 Lizzy Bartoszewski 7 34 Jordan-Elbridge 11:55.2 7:57 C 31
82 62 Emma Greene 8 48 Cato-Meridian 11:55.5 7:57 D 37
83 63 Savannah Gamble 7 35 Pulaski 11:55.8 7:58 C 32
84 64 Molly Lavy 8 49 Marcellus 11:56.7 7:58 C 33
85 65 Kennedy Pelkey 7 36 Cato-Meridian 11:57.1 7:59 D 38
86 66 Amelia Jaworski 7 37 Tully 11:57.6 7:59 D 39
87 67 Rachel Mahoney 8 50 Mynderse Academy 11:59.4 8:00 C 34
88 Josie Giarrusso 8 51 Fabius-Pompey 11:59.7 8:00 D 40
89 68 Terri Clarke 8 52 LaFayette 12:01.1 8:01 D 41
90 69 Lindsay Jackson 8 53 Jordan-Elbridge 12:03.4 8:03 C 35
91 70 Jianna Speach 8 54 Solvay 12:04.1 8:03 C 36
92 71 Violet Ameele 8 55 Phoenix 12:05.8 8:04 B 8
93 Lauren Walling 7 38 Homer 12:08.4 8:06 B 9
94 72 Izzy Lambert 8 56 Solvay 12:10.7 8:08 C 37
95 Johnson Evelyse 7 39 East Rochester 12:11.7 8:08 D 42
96 Sydney Manchester 7 40 Weedsport 12:13.0 8:09 D 43
97 73 Laila Jones 8 57 Phoenix 12:15.2 8:11 B 10
98 74 Grace Colpoys 8 58 Siena Catholic Academ 12:16.7 8:12 C 38
99 75 Lowry Miller 7 41 Southern Cayuga 12:18.4 8:13 D 44
100 76 Amy Francesconi 8 59 Marcellus 12:18.8 8:13 C 39
101 77 Katie Hefti 7 42 Pulaski 12:19.2 8:13 C 40
102 78 Bridget Whitney 7 43 Tully 12:19.8 8:14 D 45
103 Brianna Shaver 7 44 Afton-Harpursville 12:20.2 8:14 D 46
104 79 Marilla Bongiovanni 7 45 Chittenango 12:20.8 8:14 B 11
105 Nadia Fenu 8 60 Bishop Grimes 12:21.4 8:15 D 47
106 Brianna Farrelly 7 46 Weedsport 12:21.7 8:15 D 48
107 80 Lailah Emad 7 47 Chittenango 12:22.0 8:15 B 12
108 81 Kiersten Rurka 7 48 LaFayette 12:22.3 8:15 D 49
109 82 Jordan Horzempa 7 49 Chittenango 12:24.3 8:17 B 13
110 Katherine Chapman 8 61 DeRuyter 12:25.9 8:18 D 50
111 83 Meaghan Strempel 8 62 Marcellus 12:27.1 8:19 C 41
112 Candace Converse 8 63 LaFayette 12:27.5 8:19 D 51
113 Frankie Brown 7 50 Jordan-Elbridge 12:27.8 8:19 C 42
114 84 Isabella Allen 7 51 Phoenix 12:28.1 8:19 B 14
115 85 Megan Mahoney 8 64 Pulaski 12:28.3 8:19 C 43
116 86 Rebecca Coon 7 52 Phoenix 12:29.4 8:20 B 15
117 87 Kiarra Waite 7 53 Chittenango 12:34.6 8:23 B 16
118 88 Makayla Marro 7 54 Mynderse Academy 12:36.4 8:25 C 44
119 89 Sarah Perez 8 65 Cato-Meridian 12:38.0 8:26 D 52
120 Chelsea Curtis 8 66 Jordan-Elbridge 12:38.4 8:26 C 45
121 90 Rainee Thayer 7 55 Southern Cayuga 12:38.6 8:26 D 53
122 Brenda Oakman 7 56 LaFayette 12:39.2 8:27 D 54
123 91 Mattison Cole 8 67 Chittenango 12:39.8 8:27 B 17
124 Elias Paige 7 57 East Rochester 12:40.1 8:27 D 55
125 92 Jamie Fisher 7 58 Mynderse Academy 12:40.5 8:27 C 46
126 Gwenyth Lastine 8 68 Weedsport 12:40.8 8:28 D 56
127 93 Meira Wood 8 69 Chenango Forks 12:41.1 8:28 C 47
128 94 Julianne Kent 7 59 Chittenango 12:44.8 8:30 B 18
129 95 Amelia Auringer 7 60 APW 12:45.8 8:31 C 48
130 Jessica Meyer 8 70 Waterloo 12:55.1 8:37 C 49
131 Chaimberlain Ellasu 8 71 East Rochester 12:57.5 8:39 D 57
132 96 Kylie Rejman 7 61 Southern Cayuga 12:57.7 8:39 D 58
133 Sasha Whitney 7 62 Afton-Harpursville 13:06.9 8:45 D 59
134 Jersey Winkleblack 7 63 Trumansburg 13:07.6 8:46 D 60
135 Kristin Kellogg 7 64 Hannibal 13:11.1 8:48 C 50
136 Erin Czarnecki 8 72 Fabius-Pompey 13:11.3 8:48 D 61
137 Margo Miller 7 65 Jordan-Elbridge 13:13.4 8:49 C 51
138 Jackie Charbono 8 73 Groton 13:18.5 8:53 D 62
139 Grace Abrams 7 66 LaFayette 13:22.8 8:56 D 63
140 97 Destiny Soutar 7 67 Cato-Meridian 13:23.4 8:56 D 64
141 98 Brook Wheeler JR 1 Mynderse Academy 13:24.8 8:57 C 52
142 99 Sophia Guadagnolo 8 74 Solvay 13:25.8 8:58 C 53
143 100 Kaliess Evans 7 68 Cato-Meridian 13:29.8 9:00 D 65
144 101 Samantha Combs 7 69 Cazenovia 13:31.1 9:01 C 54
145 102 Jennifer Klix 8 75 Solvay 13:32.4 9:02 C 55
146 Cindy Julmisse 7 70 Sodus 13:33.0 9:02 C 56
147 Paige Lane 7 71 Jordan-Elbridge 13:34.3 9:03 C 57
148 103 Faith Norstad 8 76 Marcellus 13:39.5 9:07 C 58
149 104 Jena Klimaszewski 8 77 Phoenix 13:48.5 9:13 B 19
150 Brianna Bowles 8 78 Bishop Grimes 13:51.9 9:15 D 66
151 105 Allie Wilmot 8 79 Port Byron 13:52.8 9:16 D 67
152 Maya Heimes 7 72 Manlius Pebble Hill 13:54.5 9:17 D 68
153 Abby Ives 8 80 Trumansburg 13:57.4 9:19 D 69
154 106 Julionna Mero 7 73 Solvay 13:58.2 9:19 C 59
155 Brianna Marshall 8 81 Thousand Islands (CA) 14:04.3 9:23 F 8
156 Julia Carey 7 74 St. Mary-Cananadaigua 14:05.9 9:24 D 70
157 Abby Lee 8 82 Solvay 14:08.4 9:26 C 60
158 Kai Moore 8 83 Trumansburg 14:08.7 9:26 D 71
159 Sarah Jeske 8 84 Marcellus 14:09.2 9:27 C 61
160 107 Olivia Yancey 8 85 Mynderse Academy 14:10.2 9:27 C 62
161 108 Sara Kate Giallanza 7 75 Siena Catholic Academ 14:12.1 9:29 C 63
162 109 Elizabeth Molstead 7 76 Chenango Forks 14:13.8 9:30 C 64
163 Kylah Magarrell 8 86 Solvay 14:15.0 9:30 C 65
164 Ashley Torres 8 87 Trumansburg 14:15.3 9:31 D 72
165 Trisha Fiumara 7 77 Hannibal 14:23.1 9:36 C 66
166 Madelyn Alibrandi 8 88 Solvay 14:23.6 9:36 C 67
167 110 Triniti Arnold 7 78 Chenango Forks 14:25.5 9:37 C 68
168 111 Madison Burdick 7 79 APW 14:26.3 9:38 C 69
169 112 Zoey Tarvin 7 80 Chenango Forks 14:30.2 9:41 C 70
170 Summer Koegel 7 81 Phoenix 14:36.4 9:45 B 20
171 Mackenzie Crossett 7 82 Solvay 14:40.0 9:47 C 71
172 Natalie Tresco 7 83 Cazenovia 14:50.2 9:54 C 72
173 113 Rose Nageldinger 7 84 Port Byron 14:52.6 9:56 D 73
174 Annelise Kubecka 8 89 Faith Heritage 15:04.5 10:03 D 74
175 Hope Toombs 7 85 Chittenango 15:09.2 10:07 B 21
176 114 Alissa Janack 7 86 APW 15:14.4 10:10 C 73
177 115 Delilah Paternoster 8 90 APW 15:16.5 10:11 C 74
178 Kiarra Gershbacher 7 87 Jordan-Elbridge 15:30.4 10:21 C 75
179 116 Joslyn Steinfeld 7 88 APW 15:34.1 10:23 C 76
180 117 Brittany Cross 8 91 APW 15:37.2 10:25 C 77
181 Gabby Skotniski 7 89 Jordan-Elbridge 15:45.1 10:31 C 78
182 Madajiaha McLaughli 7 90 Hannibal 15:49.1 10:33 C 79
183 Torrie Randall 8 92 DeRuyter 16:00.5 10:41 D 75
184 Reaghan Donigan 7 91 Solvay 16:06.0 10:44 C 80
185 Marlene St. Fleur 8 93 Sodus 16:16.1 10:51 C 81
186 Lara Kinney FR 1 APW 16:24.7 10:57 C 82
187 Nancy Gonzales 7 92 Solvay 16:38.9 11:06 C 83
188 Julia Belonsoff 8 94 Groton 17:10.4 11:27 D 76
189 Jada Johnson 7 93 APW 19:47.8 13:12 C 84
190 Holly Dunham 8 95 Groton 19:55.0 13:17 D 77
191 Lilly Sweeney 7 94 APW 19:57.0 13:18 C 85
192 Bella Burton-Defio 7 95 Solvay 19:57.9 13:19 C 86
193 118 Jessica Hall 7 96 Chenango Forks 19:58.5 13:19 C 87
194 Jozzlyn Hall 7 97 Chenango Forks 20:19.4 13:33 C 88
195 Jessica Vale 7 98 Solvay 21:51.0 14:34 C 89
196 Autumn Baum 7 99 APW 22:11.6 14:48 C 90
197 Olivia Degraw 7100 APW 22:12.7 14:49 C 91
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS MODIFIED SMALL SCHOOL RACE - 1.5 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 Matthew McMullen 8 1 St. Mary-Cananadaigua 8:13.1 5:29 D 1
2 1 Spencer Dovi 8 2 Siena Catholic Academ 8:19.5 5:33 C 1
3 2 Evan Brunelle 8 3 Jordan-Elbridge 8:24.7 5:37 C 2
4 3 Noah Kuc 8 4 Hannibal 8:37.2 5:45 C 3
5 4 Mason Jones 8 5 Thousand Islands (CA) 8:45.8 5:51 F 1
6 Ashton Maracle 8 6 East Rochester 8:52.5 5:55 D 2
7 5 Will Thornton 8 7 Westhill-Ludden 8:53.8 5:56 B 1
8 6 Tony Dirubbo 8 8 Skaneateles 8:54.3 5:57 C 4
9 7 Ryan Spingler 8 9 Weedsport 8:57.9 5:59 D 3
10 8 Will Remillard 8 10 Westhill-Ludden 9:00.0 6:00 B 2
11 Josiah Soto 8 11 Waterloo 9:02.1 6:02 C 5
12 9 Jake Brown 8 12 Weedsport 9:03.7 6:03 D 4
13 10 Bronson Greaves 7 1 Thousand Islands (CA) 9:04.9 6:04 F 2
14 11 Dillon Plantz 8 13 Hannibal 9:09.4 6:07 C 6
15 12 Aidan Shea 8 14 Marcellus 9:12.6 6:09 C 7
16 13 Kevin Gabalski 8 15 Siena Catholic Academ 9:13.5 6:09 C 8
17 14 Sean Dristle 8 16 Jordan-Elbridge 9:15.3 6:11 C 9
18 15 Edwin Mooney 8 17 Thousand Islands (CA) 9:16.7 6:12 F 3
19 16 Max Chew 8 18 Siena Catholic Academ 9:16.9 6:12 C 10
20 17 Coulson Dowsley 8 19 Thousand Islands (CA) 9:19.4 6:13 F 4
21 18 David Gill 8 20 Thousand Islands (CA) 9:24.2 6:17 F 5
22 Ethan Mitchell 8 21 Groton 9:28.2 6:19 D 5
23 19 Josh Carguello 7 2 Pulaski 9:28.7 6:20 C 11
24 20 Ryan Givogue 8 22 Thousand Islands (CA) 9:30.1 6:21 F 6
25 21 Chris Stevens 8 23 Cazenovia 9:30.5 6:21 C 12
26 22 Jacob Powell 8 24 Hannibal 9:30.9 6:21 C 13
27 23 Derek Quigley 8 25 Jordan-Elbridge 9:31.1 6:21 C 14
28 24 Ben Kringer 8 26 Skaneateles 9:31.5 6:21 C 15
29 25 Braden York 8 27 Port Byron 9:32.7 6:22 D 6
30 26 Ethan Lowell 7 3 Homer 9:34.4 6:23 B 3
31 27 Kaden Porter 8 28 LaFayette 9:34.6 6:24 D 7
32 28 Emmett Donnelly 8 29 Westhill-Ludden 9:37.0 6:25 B 4
33 29 Joe Norris 7 4 Skaneateles 9:37.6 6:26 C 16
34 30 Landon Jones 7 5 Pulaski 9:38.4 6:26 C 17
35 31 Sean Kennedy 7 6 Southern Cayuga 9:39.3 6:27 D 8
36 32 Caleb Bender 7 7 Port Byron 9:41.0 6:28 D 9
37 Griffin Jones 7 8 St. Mary-Cananadaigua 9:42.4 6:29 D 10
38 33 Jackson Charman 8 30 Thousand Islands (CA) 9:43.2 6:29 F 7
39 34 Gabe Stevens 8 31 Southern Cayuga 9:43.6 6:30 D 11
40 35 Trevor Hill 8 32 LaFayette 9:44.2 6:30 D 12
41 36 Mike Ferrara 8 33 Westhill-Ludden 9:45.2 6:31 B 5
42 37 Sean Smithers 7 9 Cazenovia 9:46.0 6:31 C 18
43 Eric Verdehem 8 34 Waterloo 9:46.6 6:32 C 19
44 Hayden Gavin 8 35 Thousand Islands (CA) 9:47.6 6:32 F 8
45 38 Cormac Race 8 36 Cazenovia 9:48.4 6:33 C 20
46 39 Jakob Buckley 7 10 Cazenovia 9:48.9 6:33 C 21
47 40 Kaleb Benedict 8 37 LaFayette 9:49.2 6:33 D 13
48 41 Phillip Jang 8 38 Mynderse Academy 9:51.8 6:35 C 22
49 42 Kevin Huss 8 39 Marcellus 9:53.2 6:36 C 23
50 Lane Anthony 8 40 Tully 9:53.9 6:36 D 14
51 43 Hayden Sadler 8 41 Marcellus 9:54.8 6:37 C 24
52 44 Mason Watkins 7 11 Phoenix 9:55.2 6:37 B 6
53 45 Jed Swayze 7 12 Homer 9:56.9 6:38 B 7
54 46 Jacob Ives 7 13 Cazenovia 9:58.0 6:39 C 25
55 47 Owen Stevens 7 14 Pulaski 10:03.1 6:43 C 26
56 48 Gabe Brodeur 8 42 Pulaski 10:03.6 6:43 C 27
57 49 Josiah Miggiani 8 43 Westhill-Ludden 10:03.8 6:43 B 8
58 50 Mitchall Holt 7 15 Jordan-Elbridge 10:04.2 6:43 C 28
59 51 Dom Squadrito 8 44 Cato-Meridian 10:04.8 6:44 D 15
60 52 Ryan McLaughlin 7 16 Homer 10:05.1 6:44 B 9
61 53 David Seale 7 17 Chittenango 10:05.3 6:44 B 10
62 54 Jamie Schappi 7 18 Trumansburg 10:08.1 6:46 D 16
63 55 Kyle Crouse 7 19 LaFayette 10:09.4 6:47 D 17
64 56 Colton Keane 7 20 LaFayette 10:10.3 6:47 D 18
65 57 Aiden Farmer 8 45 Pulaski 10:10.6 6:48 C 29
66 58 Keith Allen 8 46 Sodus 10:12.4 6:49 C 30
67 59 Luke Wanless 7 21 LaFayette 10:13.7 6:50 D 19
68 Jordan Serson 8 47 Thousand Islands (CA) 10:14.9 6:50 F 9
69 60 Ethan Pernisi 8 48 APW 10:15.2 6:51 C 31
70 61 Brandon Webster 8 49 Weedsport 10:17.3 6:52 D 20
71 62 Jack Masters 8 50 Trumansburg 10:17.5 6:52 D 21
72 63 Nick Repp 8 51 Siena Catholic Academ 10:19.8 6:54 C 32
73 64 Brandon Timmerman 7 22 Pulaski 10:20.5 6:54 C 33
74 Coleman Bailey 8 52 Thousand Islands (CA) 10:20.7 6:54 F 10
75 65 Samuel Rosokoff 7 23 LaFayette 10:21.4 6:55 D 22
76 66 Joe Czyz FR 1 Westhill-Ludden 10:23.8 6:56 B 11
77 67 Ben Morenus 7 24 Homer 10:25.8 6:58 B 12
78 Owen Geraghty 8 53 Thousand Islands (CA) 10:29.4 7:00 F 11
79 68 Collin Watrous 7 25 Chenango Forks 10:30.4 7:01 C 34
80 John Manchester 8 54 Faith Heritage 10:32.3 7:02 D 23
81 69 William Bortle 7 26 Port Byron 10:32.7 7:02 D 24
82 70 Jonah Hauf 8 55 Mynderse Academy 10:33.0 7:02 C 35
83 71 Mikyl Franklin 7 27 Homer 10:35.4 7:04 B 13
84 72 Dante Hovancic 8 56 Chenango Forks 10:35.7 7:04 C 36
85 73 Nick Gugino 8 57 Cazenovia 10:36.1 7:05 C 37
86 74 Dominik Burghardt 7 28 Hannibal 10:37.2 7:05 C 38
87 75 Tyler Poole 8 58 Homer 10:38.4 7:06 B 14
88 Dillon Amidon 7 29 Waterloo 10:39.6 7:07 C 39
89 76 Zach Washburn 7 30 Sodus 10:42.7 7:09 C 40
90 Tanner Gibson 8 59 Thousand Islands (CA) 10:43.7 7:10 F 12
91 77 Jake Cziplicki FR 2 Westhill-Ludden 10:46.5 7:11 B 15
92 78 Matt Norris 8 60 Marcellus 10:46.8 7:12 C 41
93 79 Chauncey Denman 8 61 Port Byron 10:47.0 7:12 D 25
94 80 Kell Grady 7 31 Southern Cayuga 10:47.3 7:12 D 26
95 Zak Lapierre 8 62 Thousand Islands (CA) 10:53.1 7:16 F 13
96 81 Ed Heller 8 63 Chittenango 10:53.6 7:16 B 16
97 John Baker 8 64 LaFayette 10:54.3 7:17 D 27
98 82 Gesten Manhannah 7 32 Southern Cayuga 10:55.5 7:17 D 28
99 Ron Bianchi 8 65 Faith Heritage 10:56.2 7:18 D 29
100 Angelo Carr 7 33 Westhill-Ludden 10:56.9 7:18 B 17
101 83 Jack Dodds 8 66 Siena Catholic Academ 10:58.5 7:19 C 42
102 Rob Finger 7 34 Bishop Grimes 10:58.8 7:20 D 30
103 84 Qualen Lamarre 7 35 Trumansburg 10:59.3 7:20 D 31
104 85 Seth McIntyre 7 36 Trumansburg 10:59.7 7:20 D 32
105 86 Nico Sawester 8 67 Trumansburg 11:00.4 7:21 D 33
106 87 Daniel Gregory 7 37 Chenango Forks 11:01.2 7:21 C 43
107 88 Tom Crowley 8 68 Siena Catholic Academ 11:03.0 7:22 C 44
108 Aidan Felter 7 38 Westhill-Ludden 11:03.3 7:23 B 18
109 89 George Barclay 7 39 Pulaski 11:05.1 7:24 C 45
110 90 Caleb Turner 7 40 Mynderse Academy 11:06.4 7:25 C 46
111 Blake Krueders 8 69 Thousand Islands (CA) 11:06.9 7:25 F 14
112 Daniel Nicoletti 8 70 St. Mary-Cananadaigua 11:07.6 7:26 D 34
113 Jalen McDonald 7 41 East Rochester 11:07.8 7:26 D 35
114 Reid Cassidy 8 71 Thousand Islands (CA) 11:10.2 7:27 F 15
115 91 Cj Watts 8 72 Hannibal 11:12.1 7:29 C 47
116 Scott MacBain 8 73 Westhill-Ludden 11:12.8 7:29 B 19
117 Justin Fitch 8 74 Westhill-Ludden 11:13.3 7:29 B 20
118 92 Gabe Newton 8 75 Port Byron 11:14.6 7:30 D 36
119 Luke Bergett 7 42 Westhill-Ludden 11:15.6 7:31 B 21
120 93 Nicholas Spingler 7 43 Weedsport 11:17.2 7:32 D 37
121 94 Alex Murray 8 76 Weedsport 11:20.3 7:34 D 38
122 95 Quinn Clarke 8 77 Marcellus 11:21.3 7:35 C 48
123 96 Kyle Stevens 7 44 Southern Cayuga 11:22.0 7:35 D 39
124 Michael Savage 8 78 Westhill-Ludden 11:22.4 7:35 B 22
125 97 Jack Flynn 8 79 Marcellus 11:22.9 7:36 C 49
126 Logan Penizotto 7 45 Pulaski 11:25.6 7:38 C 50
127 98 Ryan Teabo 7 46 Port Byron 11:26.8 7:38 D 40
128 Zack Swislosky 7 47 Afton-Harpursville 11:29.2 7:40 D 41
129 99 Brice Hodges 7 48 Cazenovia 11:29.6 7:40 C 51
130 100 Nathan Kosakowski 7 49 Phoenix 11:30.9 7:41 B 23
131 101 Quinn Mayer 8 80 Skaneateles 11:31.2 7:41 C 52
132 102 Zach Barber 8 81 Jordan-Elbridge 11:31.4 7:41 C 53
133 Aiden Coffey 7 50 Cazenovia 11:34.5 7:43 C 54
134 Tim Brusa 8 82 Solvay 11:35.0 7:44 C 55
135 David Laborde 8 83 St. Mary-Cananadaigua 11:36.0 7:44 D 42
136 103 Joe Geertgens 7 51 Chenango Forks 11:38.2 7:46 C 56
137 104 J.P. Turner 7 52 Mynderse Academy 11:40.1 7:47 C 57
138 105 Christian Torres 7 53 Mynderse Academy 11:40.6 7:48 C 58
139 Alex Rodriguez 7 54 Cazenovia 11:41.0 7:48 C 59
140 106 Preston Blake 8 84 Skaneateles 11:41.2 7:48 C 60
141 107 Andrew Englert 8 85 Sodus 11:43.1 7:49 C 61
142 Spencer Fountain 8 86 Westhill-Ludden 11:44.4 7:50 B 24
143 Eli Hunt 7 55 Cazenovia 11:47.5 7:52 C 62
144 108 Eian Kauffman 7 56 Jordan-Elbridge 11:47.8 7:52 C 63
145 Wyatt Knapp 8 87 Thousand Islands (CA) 11:49.2 7:53 F 16
146 Tommy Miller 8 88 Groton 11:50.7 7:54 D 43
147 109 Matthew Barnhart 8 89 Hannibal 11:52.4 7:55 C 64
148 110 Kaylob Deyo 7 57 APW 11:55.4 7:57 C 65
149 111 Tyler Hill 7 58 Weedsport 11:57.2 7:59 D 44
150 Tyler McCarthy 7 59 Solvay 11:58.1 7:59 C 66
151 112 Gage Britton 7 60 APW 12:00.2 8:01 C 67
152 113 Jacob Dennison 7 61 Hannibal 12:00.6 8:01 C 68
153 Xavier Lastra 7 62 Hannibal 12:01.4 8:01 C 69
154 Sam Stehle 8 90 Cazenovia 12:01.8 8:02 C 70
155 114 Aaron Kowal 8 91 Weedsport 12:02.1 8:02 D 45
156 115 Kyle Schnauffer 7 63 Chittenango 12:02.4 8:02 B 25
157 116 Schuyler Goodwin 7 64 Cato-Meridian 12:03.7 8:03 D 46
158 Will Davis 8 92 Westhill-Ludden 12:05.2 8:04 B 26
159 Kyle Dixon 7 65 Hannibal 12:09.3 8:07 C 71
160 117 Braeden Rolfe 7 66 Homer 12:10.3 8:07 B 27
161 118 Jake Lugena 8 93 Chittenango 12:11.1 8:08 B 28
162 119 Sam Brunacini 7 67 Siena Catholic Academ 12:15.2 8:11 C 72
163 120 Sam Oxley 7 68 Trumansburg 12:17.9 8:12 D 47
164 Sean Stack 7 69 Westhill-Ludden 12:21.8 8:15 B 29
165 121 Cody Cumber 8 94 Chittenango 12:22.7 8:16 B 30
166 Thomas Kenyon 7 70 Hannibal 12:23.2 8:16 C 73
167 Collin Walker 7 71 Westhill-Ludden 12:23.5 8:16 B 31
168 122 Carter Paylara 7 72 Mynderse Academy 12:24.2 8:17 C 74
169 Jake Roberts FR 3 Westhill-Ludden 12:25.6 8:18 B 32
170 Will Anderson 7 73 Westhill-Ludden 12:25.9 8:18 B 33
171 123 Nick Hahn 8 95 Marcellus 12:26.5 8:18 C 75
172 Jaiden Capozzi 7 74 Marcellus 12:27.9 8:19 C 76
173 Jacob Grosse 8 96 Homer 12:28.3 8:19 B 34
174 124 Nate Lampman 8 97 Chittenango 12:28.8 8:20 B 35
175 Ryan McManmon 7 75 Fabius-Pompey 12:29.5 8:20 D 48
176 125 Gavin Rhinehart 7 76 Mynderse Academy 12:30.5 8:21 C 77
177 126 Jamison Murray 7 77 Southern Cayuga 12:35.2 8:24 D 49
178 Jaiden Ryfun 7 78 Marcellus 12:36.8 8:25 C 78
179 Devin Sager 7 79 Marcellus 12:37.9 8:26 C 79
180 127 Nick Foran 7 80 Chittenango 12:38.7 8:26 B 36
181 Gavin Vescio 8 98 Thousand Islands (CA) 12:39.2 8:27 F 17
182 Darren McConaghy 8 99 Thousand Islands (CA) 12:39.8 8:27 F 18
183 128 Keith Callahan 7 81 Sodus 12:40.4 8:27 C 80
184 Michael Maher 8100 Siena Catholic Academ 12:43.1 8:29 C 81
185 129 Nathan Cornell 7 82 Jordan-Elbridge 12:43.5 8:29 C 82
186 130 Nick Reinhardt 8101 Port Byron 12:56.8 8:38 D 50
187 131 Josh Knebel 7 83 Trumansburg 12:58.7 8:40 D 51
188 Ted Koppers 8102 Cazenovia 13:00.3 8:41 C 83
189 Chris Thayer 8103 Westhill-Ludden 13:00.7 8:41 B 37
190 Robert Adamski 7 84 Pulaski 13:03.8 8:43 C 84
191 Kevin Killmeier 8104 Afton-Harpursville 13:04.5 8:43 D 52
192 Isaac Holden 7 85 Weedsport 13:07.5 8:45 D 53
193 Parker Goodrum 7 86 Fabius-Pompey 13:09.0 8:46 D 54
194 Jordan Beach 7 87 Hannibal 13:12.9 8:49 C 85
195 Drew Busa 8105 Chittenango 13:15.9 8:51 B 38
196 John Kopacko 7 88 Westhill-Ludden 13:20.3 8:54 B 39
197 Austin Calkins 7 89 Hannibal 13:21.5 8:55 C 86
198 Layne Peters 7 90 Pulaski 13:22.6 8:55 C 87
199 132 Ben Saunders 8106 Chenango Forks 13:23.3 8:56 C 88
200 Joseph Wloch 8107 Weedsport 13:23.7 8:56 D 55
201 Ethan Travis 7 91 Homer 13:24.9 8:57 B 40
202 Ethan France 8108 Hannibal 13:26.8 8:58 C 89
203 Lew Atkinson 8109 Siena Catholic Academ 13:29.5 9:00 C 90
204 Javen Kelley 7 92 Hannibal 13:30.5 9:01 C 91
205 Griffen David 8110 Marcellus 13:32.6 9:02 C 92
206 Manny Feliciano 7 93 Fabius-Pompey 13:38.4 9:06 D 56
207 Colin Weber 7 94 Marcellus 13:48.5 9:13 C 93
208 Patrick Livingston 7 95 Cazenovia 13:48.7 9:13 C 94
209 Daniel Lathrop 7 96 Hannibal 13:49.6 9:14 C 95
210 Ben Swan 7 97 Marcellus 13:52.6 9:16 C 96
211 133 Aiden Southworth 7 98 Phoenix 13:55.3 9:17 B 41
212 134 Dominic Episale 7 99 Chenango Forks 14:01.0 9:21 C 97
213 135 Christian McCay 8111 Phoenix 14:06.8 9:25 B 42
214 Joshua Yarnell 7100 Homer 14:07.6 9:26 B 43
215 Andrew Rabbia 7101 Bishop Grimes 14:10.9 9:28 D 57
216 Caleb Tracy 7102 Weedsport 14:11.1 9:28 D 58
217 William Sterling 7103 Weedsport 14:11.3 9:28 D 59
218 Connor George 8112 Homer 14:14.3 9:30 B 44
219 136 Nickolas Richards 7104 APW 14:18.8 9:33 C 98
220 Jack Martorella 7105 LaFayette 14:20.2 9:34 D 60
221 Connor Lillie 8113 Port Byron 14:27.7 9:39 D 61
222 Elijah Griep 8114 Groton 14:39.9 9:47 D 62
223 Mason Garbus 7106 Hannibal 14:40.1 9:47 C 99
224 Adam Gomez 8115 East Rochester 14:47.6 9:52 D 63
225 Kobe Laprade 7107 Mynderse Academy 14:51.2 9:55 C100
226 Griffin Lafleur 8116 Jordan-Elbridge 15:11.7 10:08 C101
227 Lucas Mason 7108 Hannibal 15:13.9 10:10 C102
228 137 Joshua Stafford 7109 Phoenix 15:14.3 10:10 B 45
229 138 Dominick Havard 7110 Chenango Forks 15:31.6 10:22 C103
230 139 Nathan Lloyd 7111 Cato-Meridian 15:37.7 10:26 D 64
231 Mark Saxton 7112 Port Byron 15:44.3 10:30 D 65
232 Gavin Redmond 8117 Trumansburg 15:46.0 10:31 D 66
233 Caleb Mulvaney 7113 Homer 15:48.7 10:33 B 46
234 140 Darren Fischel 7114 Phoenix 15:57.1 10:39 B 47
235 141 Travis Phelps FR 4 Cato-Meridian 16:31.5 11:01 D 67
236 Eddie Flynn 7115 Marcellus 16:32.3 11:02 C104
237 142 Darien Horn 7116 Cato-Meridian 17:34.4 11:43 D 68
238 Scot Crego 8118 Hannibal 18:57.9 12:39 C105
239 Shawn Clark 7117 Hannibal 18:58.4 12:39 C106
240 143 Hunter Degraw 7118 APW 19:10.3 12:47 C107
241 Cam Spiridilozzi 7119 Chittenango 19:17.5 12:52 B 48
242 144 David Salazar 7120 APW 19:41.1 13:08 C108
243 145 Lucas Torres FR 5 Sodus 20:04.0 13:23 C109
244 Adam Thompson 7121 Cazenovia 20:16.7 13:32 C110
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS VARSITY SMALL SCHOOL RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Abby Gugel SR 1 Jordan-Elbridge 17:51.5 6:04 C 1
2 2 Meggie Hart SO 1 Cazenovia 18:00.2 6:07 C 2
3 Ashleigh Crawford SR 2 Tully 18:01.6 6:07 D 1
4 3 Molly MacQueen 8 1 Trumansburg 18:47.5 6:23 D 2
5 4 Emily Pamainville JR 1 Franklin Academy 18:51.1 6:24 B 1
6 5 McKayla Crawford SR 3 Homer 18:54.5 6:25 B 2
7 6 Theresa Dristle SO 2 Jordan-Elbridge 19:13.6 6:32 C 3
8 7 Julia Willcox JR 2 Skaneateles 19:33.7 6:38 C 4
9 8 Brianna Karboski JR 3 APW 19:40.2 6:41 C 5
10 9 Reilly Harris SO 3 Hannibal 19:46.5 6:43 C 6
11 10 Claire Melvin JR 4 Trumansburg 19:50.3 6:44 D 3
12 11 Ginny Clifford 8 2 Trumansburg 19:52.5 6:45 D 4
13 12 Mary Dristle JR 5 Jordan-Elbridge 19:54.1 6:45 C 7
14 13 Zoe Fish SO 4 Homer 20:08.5 6:50 B 3
15 Alison Carr FR 1 Tully 20:11.0 6:51 D 5
16 14 Caroline Carlic FR 2 Marcellus 20:14.9 6:52 C 8
17 15 Emily Weaver FR 3 Hannibal 20:16.5 6:53 C 9
18 16 Arielle Moheimani JR 6 Homer 20:16.8 6:53 B 4
19 17 Katie Flynn SO 5 Chenango Forks 20:19.0 6:54 C 10
20 Angelina Shenandoah FR 4 Manlius Pebble Hill 20:20.3 6:54 D 6
21 18 Finan Malcolm SR 4 Skaneateles 20:25.1 6:56 C 11
22 19 Riley Corey FR 5 Waterloo 20:25.5 6:56 C 12
23 20 Natalie Condon SO 6 Skaneateles 20:33.1 6:58 C 13
24 21 Kristin Whittaker SR 5 Trumansburg 20:34.6 6:59 D 7
25 22 Olivia Leonti JR 7 Port Byron 20:36.0 6:59 D 8
26 23 Liliana Cushman SO 7 Marcellus 20:38.7 7:00 C 14
27 24 Megan McIntyre SR 6 Trumansburg 20:39.6 7:01 D 9
28 25 Hannah Yorkey SO 8 Port Byron 20:40.5 7:01 D 10
29 Daphne Knapp SR 7 Afton-Harpursville 20:42.1 7:02 D 11
30 26 Elara Martin FR 6 Franklin Academy 20:42.3 7:02 B 5
31 27 McKenzie Dombroski FR 7 Chittenango 20:43.3 7:02 B 6
32 28 Liz Colgan JR 8 Port Byron 20:45.0 7:03 D 12
33 29 Clara Rowles FR 8 Cazenovia 20:51.4 7:05 C 15
34 Abigail Wilkinson FR 9 Bishop Grimes 20:53.6 7:05 D 13
35 30 Annika Campbell SR 8 Franklin Academy 20:55.1 7:06 B 7
36 Sara Hopkins JR 9 Bishop Grimes 20:58.8 7:07 D 14
37 Hanna Greulich SR 9 Pulaski 20:59.6 7:07 C 16
38 31 Mya Walters SR 10 Cazenovia 21:02.1 7:08 C 17
39 Jaime Kurmis SR 11 East Rochester 21:03.9 7:09 D 15
40 Mackenzie Delles FR 10 Tully 21:04.3 7:09 D 16
41 32 Mia Callahan JR 10 Sodus 21:06.0 7:10 C 18
42 33 Tori Albro 8 3 LaFayette 21:08.0 7:10 D 17
43 34 Megan Cady FR 11 Cato-Meridian 21:08.4 7:10 D 18
44 35 Schuyler Stuart SR 12 Marcellus 21:09.1 7:11 C 19
45 Jordyn Willsey SO 9 Solvay 21:14.4 7:12 C 20
46 36 Sarah Knox SO 10 Chenango Forks 21:16.0 7:13 C 21
47 37 Aurora Wulff FR 12 Trumansburg 21:22.9 7:15 D 19
48 38 Veronica Nichols SO 11 Franklin Academy 21:25.9 7:16 B 8
49 39 Crystal Silliman JR 11 Marcellus 21:27.9 7:17 C 22
50 40 Whitney Denison JR 12 Cazenovia 21:28.4 7:17 C 23
51 41 Jackie Gamlen FR 13 Cazenovia 21:35.1 7:19 C 24
52 Bethany Van Pelt SR 13 East Rochester 21:39.3 7:21 D 20
53 42 Karina Soto JR 13 Waterloo 21:40.2 7:21 C 25
54 43 Berkley Sawester JR 14 Trumansburg 21:40.5 7:21 D 21
55 44 Vivian Mueller JR 15 LaFayette 21:42.1 7:22 D 22
56 45 Carissa Robistow SO 12 Franklin Academy 21:43.8 7:22 B 9
57 46 Chelsea Ratliff SR 14 Fabius-Pompey 21:46.3 7:23 D 23
58 47 Maya Prosser 8 4 Mynderse Academy 21:48.0 7:24 C 26
59 48 Morgan Dodds FR 14 Skaneateles 21:48.6 7:24 C 27
60 49 Alexa Tillman SO 13 Cazenovia 21:49.4 7:24 C 28
61 50 Devin Czarnecki SR 15 Fabius-Pompey 21:50.9 7:25 D 24
62 51 Brooke Alder SO 14 APW 21:53.5 7:26 C 29
63 52 Alyson Witt FR 15 Homer 22:01.6 7:28 B 10
64 53 Morgan Gould SO 15 Marcellus 22:02.9 7:29 C 30
65 Chloe Goodnow JR 16 Phoenix 22:03.9 7:29 B 11
66 54 Allyson Hyde JR 17 Franklin Academy 22:06.5 7:30 B 12
67 55 Kaitlyn Swain SR 16 Chittenango 22:08.8 7:31 B 13
68 56 Maggie Dejohn JR 18 Jordan-Elbridge 22:12.8 7:32 C 31
69 57 Olivia Baxter SR 17 Mynderse Academy 22:13.6 7:33 C 32
70 58 Emily Hess SR 18 Groton 22:14.4 7:33 D 25
71 Jordan Cole SO 16 Phoenix 22:14.8 7:33 B 14
72 59 Vanessa Waldron JR 19 Hannibal 22:15.7 7:33 C 33
73 60 Jane Schaefer SR 19 LaFayette 22:16.2 7:33 D 26
74 61 Haley Shangraw FR 16 Waterloo 22:16.6 7:34 C 34
75 62 Erynn Harris FR 17 Hannibal 22:20.6 7:35 C 35
76 63 Adrien Owens SR 20 Cazenovia 22:23.7 7:36 C 36
77 Ruthie Van Der Heid JR 20 Pulaski 22:23.9 7:36 C 37
78 64 Autumn Reinhardt JR 21 Port Byron 22:25.8 7:37 D 27
79 65 Erica Barbay SR 21 Mynderse Academy 22:26.4 7:37 C 38
80 66 Madi Chapin SO 17 Sodus 22:32.8 7:39 C 39
81 67 Maggie Lowe JR 22 Chittenango 22:33.1 7:39 B 15
82 68 Sydney Bennett SO 18 Chittenango 22:33.3 7:39 B 16
83 Harley Mattison JR 23 Bath-Haverling 22:34.4 7:40 C 40
84 Zoe Francemone FR 18 Solvay 22:35.0 7:40 C 41
85 69 Brooke Warpus JR 24 Chenango Forks 22:35.2 7:40 C 42
86 70 Alyssa Crystal SR 22 Chittenango 22:36.1 7:40 B 17
87 Brooke Hammersley FR 19 Weedsport 22:37.0 7:40 D 28
88 71 Payton Clingerman SO 19 Waterloo 22:37.5 7:41 C 43
89 72 Kelly Saroka SR 23 Chenango Forks 22:42.7 7:42 C 44
90 73 Mary-Catherine Coon JR 25 Marcellus 22:46.6 7:44 C 45
91 74 Catherine Jenks SO 20 Groton 22:55.4 7:47 D 29
92 75 Emily Kuehnle SR 24 Jordan-Elbridge 22:58.4 7:48 C 46
93 76 Karlee Martin JR 26 Franklin Academy 23:01.7 7:49 B 18
94 77 Kelly Parmeter SR 25 Chenango Forks 23:04.0 7:50 C 47
95 Morgan Gravlin SO 21 Phoenix 23:04.3 7:50 B 19
96 78 Brooke Twitchell SO 22 Groton 23:07.0 7:51 D 30
97 79 Jillian Vanleer SR 26 Skaneateles 23:08.0 7:51 C 48
98 Dorothea Hamblin SR 27 Manlius Pebble Hill 23:19.2 7:55 D 31
99 80 Emma Stuart SO 23 Marcellus 23:19.5 7:55 C 49
100 81 Paige Closser SR 28 Fabius-Pompey 23:23.6 7:56 D 32
101 82 Marissa Cronk SR 29 Groton 23:24.7 7:57 D 33
102 83 Aubreah Lynn SR 30 Skaneateles 23:25.9 7:57 C 50
103 84 Mary Keefe SR 31 Homer 23:26.2 7:57 B 20
104 85 Isabell Berthelsen SR 32 Homer 23:30.9 7:59 B 21
105 86 Katie Matthews FR 20 Mynderse Academy 23:31.5 7:59 C 51
106 Carli Arbon SO 24 Manlius Pebble Hill 23:32.2 7:59 D 34
107 87 Bailey Price SR 33 Chittenango 23:33.8 8:00 B 22
108 88 Hailey Corbett SO 25 Waterloo 23:36.1 8:01 C 52
109 89 Lauren Tyler JR 27 Mynderse Academy 23:41.0 8:02 C 53
110 90 Gg Giarrusso SR 34 Fabius-Pompey 23:46.2 8:04 D 35
111 91 Kaitlin P. Rurka JR 28 LaFayette 23:47.8 8:04 D 36
112 92 Hannah Peake SO 26 Mynderse Academy 23:48.0 8:05 C 54
113 Monet Harris JR 29 Bath-Haverling 23:49.6 8:05 C 55
114 93 Danielle Tebo JR 30 DeRuyter 23:50.5 8:05 D 37
115 94 Mattie Caughey JR 31 LaFayette 23:54.1 8:07 D 38
116 Genna McCormack SR 35 Pulaski 23:57.0 8:08 C 56
117 95 Abby Rescorl SO 27 Mynderse Academy 23:59.1 8:08 C 57
118 96 Madelyn Romeo SR 36 Port Byron 24:00.7 8:09 D 39
119 97 Piper Hakes SO 28 DeRuyter 24:05.8 8:11 D 40
120 98 Abbie Cox JR 32 Cato-Meridian 24:12.6 8:13 D 41
121 99 Tori Sims JR 33 Fabius-Pompey 24:22.9 8:16 D 42
122 100 Brooke Raymond JR 34 Cato-Meridian 24:25.5 8:17 D 43
123 101 Rachel Brady SR 37 Homer 24:25.7 8:17 B 23
124 102 Paige Lafurney JR 35 Hannibal 24:26.5 8:18 C 58
125 103 Brandi Jezerski SR 38 Cato-Meridian 24:29.4 8:19 D 44
126 104 Chelsea Rooker FR 21 Port Byron 24:30.9 8:19 D 45
127 105 Megan Jackson FR 22 Jordan-Elbridge 24:42.1 8:23 C 59
128 106 Loretta Wachter FR 23 Chenango Forks 24:45.2 8:24 C 60
129 107 Sarah Boulos JR 36 Faith Heritage 24:45.7 8:24 D 46
130 108 Olivia Minikhiem FR 24 Jordan-Elbridge 24:55.3 8:27 C 61
131 109 Kyra Salinkas SR 39 Chenango Forks 25:02.5 8:30 C 62
132 110 Kassidy Spoon SO 29 APW 25:05.5 8:31 C 63
133 111 Meaghan McDevitt SR 40 Fabius-Pompey 25:12.3 8:33 D 47
134 112 Zoe Barclay FR 25 Groton 25:12.7 8:33 D 48
135 Chloe Whittington SO 30 Homer 25:16.9 8:35 B 24
136 113 Katherine Martinez SR 41 Hannibal 25:21.2 8:36 C 64
137 Hannah Pellettiere FR 26 Tully 25:21.6 8:36 D 49
138 114 Nicole June SR 42 Fabius-Pompey 25:26.0 8:38 D 50
139 Abi Clark FR 27 Phoenix 25:26.3 8:38 B 25
140 115 Alexus Ratliff JR 37 DeRuyter 25:27.8 8:38 D 51
141 116 Holly Manchester JR 38 Faith Heritage 25:40.3 8:43 D 52
142 Katie Kelley JR 39 Weedsport 25:46.2 8:45 D 53
143 117 Hope Vanduyne FR 28 Sodus 25:46.7 8:45 C 65
144 118 Molly Fitzpatrick SO 31 LaFayette 26:05.1 8:51 D 54
145 119 Lauren Bianchi FR 29 Faith Heritage 26:10.8 8:53 D 55
146 120 Jillian Mueller FR 30 APW 26:17.1 8:55 C 66
147 Alena Manchester FR 31 Weedsport 26:36.0 9:01 D 56
148 121 Rachael Digiambatti FR 32 Cato-Meridian 26:40.0 9:03 D 57
149 122 Jaidin Degraw SO 32 APW 26:56.4 9:08 C 67
150 123 Catrina Soutar SO 33 Cato-Meridian 27:00.7 9:10 D 58
151 124 Kenzie Dolan FR 33 Faith Heritage 27:02.8 9:11 D 59
152 Ariel Bowman SR 43 Weedsport 27:28.1 9:19 D 60
153 Jennifer O'Neil FR 34 Southern Cayuga 27:37.5 9:22 D 61
154 125 Drianni Bennett SO 34 Sodus 28:05.4 9:32 C 68
155 126 Peyton Nadeau SO 35 APW 28:06.6 9:32 C 69
156 127 Alexis Diver SR 44 Sodus 30:37.5 10:23 C 70
157 Julia Rhodes SR 45 Chenango Forks 30:45.3 10:26 C 71
158 128 Robyn Richardson JR 40 Port Byron 32:40.6 11:05 D 62
159 129 Alana Joe FR 35 Faith Heritage 34:39.0 11:45 D 63
160 130 Adrianna Baker SR 46 DeRuyter 34:58.7 11:52 D 64
161 131 Elizabeth Thomas JR 41 DeRuyter 43:43.9 14:50 D 65
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS VARSITY SMALL SCHOOL RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Dawson Bathgate SR 1 East Rochester 15:10.1 5:09 D 1
2 2 Connor Oakman SR 2 LaFayette 15:26.1 5:14 D 2
3 3 Patrick McGuane SR 3 Marcellus 15:54.9 5:24 C 1
4 4 Evan Whittaker SO 1 Trumansburg 15:58.5 5:25 D 3
5 5 Jospeh Riccardi SO 2 Marcellus 16:27.3 5:35 C 2
6 6 Evan Ulrich SR 4 Homer 16:28.3 5:35 B 1
7 7 Mitchell Marlow SR 5 Franklin Academy 16:30.0 5:36 B 2
8 Joe Devona SR 6 Afton-Harpursville 16:33.4 5:37 D 4
9 8 Ethan Mosure SO 3 Marcellus 16:34.1 5:37 C 3
10 9 Curtis Landry JR 1 Franklin Academy 16:35.9 5:38 B 3
11 10 Ryan Hanson JR 2 Tully 16:37.0 5:38 D 5
12 11 Grant Stokoe SO 4 Homer 16:38.5 5:39 B 4
13 Chris Larson JR 3 Bishop Grimes 16:40.9 5:40 D 6
14 12 Jason Phelps JR 4 Tully 16:41.5 5:40 D 7
15 13 Ethan Dorrow SR 7 East Rochester 16:43.6 5:41 D 8
16 14 Kai Soderberg SO 5 Skaneateles 16:43.8 5:41 C 4
17 15 Zach Davis SR 8 Franklin Academy 16:45.3 5:41 B 5
18 16 Hunter Brunelle SO 6 Jordan-Elbridge 16:46.4 5:42 C 5
19 17 Justin Janes SR 9 Port Byron 16:52.9 5:44 D 9
20 18 Joseph Phillips SR 10 Cato-Meridian 16:53.2 5:44 D 10
21 19 Troy Brown SO 7 APW 16:54.4 5:44 C 6
22 20 Sam Ives JR 5 Trumansburg 16:57.7 5:45 D 11
23 21 Ben Parrow SR 11 Waterloo 16:59.5 5:46 C 7
24 22 Jordan Cash-Rawleig JR 6 Bath-Haverling 17:00.3 5:46 C 8
25 23 Conner Bennett FR 1 Southern Cayuga 17:01.0 5:47 D 12
26 24 Michael Brown JR 7 Marcellus 17:01.6 5:47 C 9
27 25 Patrick Hall FR 2 Hannibal 17:02.1 5:47 C 10
28 26 Joe Karboski SR 12 APW 17:03.3 5:47 C 11
29 27 Aaron Stewart JR 8 Bath-Haverling 17:06.0 5:48 C 12
30 28 Sean Raymond JR 9 Marcellus 17:10.1 5:50 C 13
31 29 Dan Frisbee SO 8 Waterloo 17:12.0 5:50 C 14
32 30 Ethan Kinney SO 9 Jordan-Elbridge 17:12.6 5:50 C 15
33 31 Jared Alpha SO 10 Jordan-Elbridge 17:13.7 5:51 C 16
34 32 Tyler Smith JR 10 Bath-Haverling 17:14.3 5:51 C 17
35 33 Sage Bartlett SR 13 APW 17:14.6 5:51 C 18
36 34 Ethan Murray JR 11 LaFayette 17:15.4 5:51 D 13
37 35 Nathan Raymond JR 12 Hannibal 17:18.0 5:52 C 19
38 36 Mathew Strempel JR 13 Marcellus 17:19.2 5:53 C 20
39 37 Owen Braun SR 14 Hannibal 17:19.5 5:53 C 21
40 38 Andrew Jones SR 15 Blessed Virgin Mary 17:22.3 5:54 D 14
41 39 Andrew Marsh JR 14 Marcellus 17:22.9 5:54 C 22
42 40 Blake Farnham SR 16 Hannibal 17:23.4 5:54 C 23
43 41 Austin Cooper SO 11 Hannibal 17:23.6 5:54 C 24
44 42 Zach Demay JR 15 East Rochester 17:28.3 5:56 D 15
45 Patrick Moade JR 16 DeRuyter 17:28.5 5:56 D 16
46 43 Ryan Morrissette SO 12 Pulaski 17:28.8 5:56 C 25
47 44 Corey Sprague JR 17 Bath-Haverling 17:33.1 5:57 C 26
48 45 Daniel Bort SO 13 Tully 17:34.2 5:58 D 17
49 46 Danny Hefti FR 3 Pulaski 17:35.0 5:58 C 27
50 47 Ben Pesco SR 17 Trumansburg 17:36.0 5:58 D 18
51 48 Hugh Schader SO 14 Jordan-Elbridge 17:36.3 5:59 C 28
52 49 Logan Grihin SR 18 Homer 17:37.4 5:59 B 6
53 50 Bryce Byrns SO 15 Phoenix 17:38.0 5:59 B 7
54 51 Cameron D'Angio SR 19 Waterloo 17:39.7 6:00 C 29
55 52 Kyle Matson JR 18 Chenango Forks 17:40.6 6:00 C 30
56 53 Eric Leach JR 19 Phoenix 17:41.3 6:00 B 8
57 Moore Richard SO 16 Groton 17:41.9 6:00 D 19
58 54 Nick Stenberg SR 20 Waterloo 17:42.3 6:01 C 31
59 55 Gavin Bathgate FR 4 East Rochester 17:42.6 6:01 D 20
60 56 Oliver Sugarman JR 20 Trumansburg 17:43.8 6:01 D 21
61 57 Dom Mikula SO 17 Trumansburg 17:44.1 6:01 D 22
62 58 Zach Balog SR 21 Port Byron 17:44.3 6:01 D 23
63 59 Jackson Deal SO 18 Tully 17:44.7 6:01 D 24
64 60 Andy Swenson SO 19 Homer 17:45.1 6:02 B 9
65 61 Troy Phillips JR 21 Tully 17:45.3 6:02 D 25
66 62 James Morrissette SR 22 Pulaski 17:46.9 6:02 C 32
67 63 Logan Carnicelli SO 20 Cato-Meridian 17:47.4 6:02 D 26
68 64 Zachary Gombas FR 5 Hannibal 17:48.4 6:03 C 33
69 65 Eric Lally SO 21 Weedsport 17:49.1 6:03 D 27
70 66 Brendan Bourque SR 23 Jordan-Elbridge 17:49.3 6:03 C 34
71 67 Brady Hart JR 22 Homer 17:50.0 6:03 B 10
72 68 Brandon Northup JR 23 Waterloo 17:52.5 6:04 C 35
73 69 Aidan Houlihan JR 24 Chenango Forks 17:53.6 6:04 C 36
74 70 Torrin Lisi SR 24 Bath-Haverling 17:54.4 6:05 C 37
75 71 Cale Schad FR 6 Fabius-Pompey 17:54.6 6:05 D 28
76 Hans Matzal FR 7 Faith Heritage 17:58.8 6:06 D 29
77 72 Kellen Arnold SR 25 Phoenix 17:59.0 6:06 B 11
78 73 Nicholas Dimatos JR 25 Chenango Forks 18:00.6 6:07 C 38
79 74 Gh Wood JR 26 Trumansburg 18:01.5 6:07 D 30
80 75 Colton Francemone SR 26 Solvay 18:02.7 6:07 C 39
81 Matt Johnson SO 22 Afton-Harpursville 18:03.5 6:08 D 31
82 76 Joey Brillo SO 23 Skaneateles 18:04.1 6:08 C 40
83 77 Garrett Watkins FR 8 Phoenix 18:04.6 6:08 B 12
84 78 Jordan Anthony SR 27 Port Byron 18:05.8 6:09 D 32
85 79 Austin Baker SR 28 Hannibal 18:06.6 6:09 C 41
86 80 Kevin Lampman FR 9 Trumansburg 18:09.7 6:10 D 33
87 81 Jack Morris JR 27 Cato-Meridian 18:14.1 6:11 D 34
88 82 Lucas Fudo SR 29 Weedsport 18:16.1 6:12 D 35
89 Brehm Robert FR 10 Groton 18:17.5 6:13 D 36
90 83 Josh Dievendorf SR 30 Phoenix 18:19.4 6:13 B 13
91 84 Jared Wilmot JR 28 Port Byron 18:22.0 6:14 D 37
92 Steven Johnson SR 31 Bishop Grimes 18:24.7 6:15 D 38
93 85 Ezra Belknap SO 24 Homer 18:27.0 6:16 B 14
94 86 Brandon Sebelowitz SR 32 APW 18:28.5 6:16 C 42
95 87 Ben Davis JR 29 Southern Cayuga 18:28.9 6:16 D 39
96 88 Jacob Simpson SR 33 Phoenix 18:29.2 6:16 B 15
97 89 Matt Sheldon FR 11 Jordan-Elbridge 18:30.1 6:17 C 43
98 90 Spencer George SR 34 Tully 18:30.9 6:17 D 40
99 91 Jon Jackson SO 25 Port Byron 18:32.6 6:18 D 41
100 92 Joe Settineri SR 35 Homer 18:35.5 6:19 B 16
101 93 Cameron Horning JR 30 APW 18:36.6 6:19 C 44
102 94 Evan Jones JR 31 Pulaski 18:42.4 6:21 C 45
103 95 Jeremiah Carnicelli SO 26 Mynderse Academy 18:44.3 6:22 C 46
104 96 Chris Niebuhr SR 36 Skaneateles 18:45.2 6:22 C 47
105 97 Hunter Brignall FR 12 Mynderse Academy 18:45.7 6:22 C 48
106 98 Nathan Carman SR 37 Mynderse Academy 18:46.3 6:22 C 49
107 99 Jeremy Reynolds JR 32 LaFayette 18:47.3 6:23 D 42
108 100 Brennan Goetz SO 27 Chenango Forks 18:50.1 6:24 C 50
109 101 Jacob Pierson JR 33 Chenango Forks 18:50.4 6:24 C 51
110 102 Alex Wulff JR 34 Skaneateles 18:52.0 6:24 C 52
111 103 Peter Wood JR 35 Chenango Forks 18:52.7 6:24 C 53
112 104 Rj Pearsall JR 36 Franklin Academy 18:53.7 6:25 B 17
113 105 Michael Schumaker FR 13 Port Byron 18:57.9 6:26 D 43
114 106 Stephen Ciaccio SR 38 Skaneateles 19:01.1 6:27 C 54
115 Ben Masten JR 37 Faith Heritage 19:01.6 6:27 D 44
116 107 Ben York SO 28 Port Byron 19:06.4 6:29 D 45
117 108 Jonah Wheeler SO 29 Solvay 19:08.9 6:30 C 55
118 Matthew Moade SR 39 DeRuyter 19:11.3 6:31 D 46
119 109 Joe Capozza JR 38 Skaneateles 19:17.1 6:33 C 56
120 110 John Brusa JR 39 Solvay 19:18.4 6:33 C 57
121 Jair Vanduyne JR 40 Sodus 19:19.9 6:34 C 58
122 111 Larry Pilon SO 30 Phoenix 19:20.1 6:34 B 18
123 112 Dan Jorolemon SO 31 Jordan-Elbridge 19:23.4 6:35 C 59
124 113 Tom Shafer SO 32 Franklin Academy 19:23.8 6:35 B 19
125 114 Ethan Knox JR 41 Chenango Forks 19:24.3 6:35 C 60
126 115 Dominic Grasso SR 40 Skaneateles 19:28.1 6:36 C 61
127 Redfield Zachary SO 33 Groton 19:28.9 6:37 D 47
128 116 Jonathan Westmiller SO 34 Weedsport 19:32.9 6:38 D 48
129 Nathan Lesch SO 35 Manlius Pebble Hill 19:33.7 6:38 D 49
130 117 Austin McGregor SO 36 Cato-Meridian 19:35.6 6:39 D 50
131 118 Aaron Spoor SO 37 Weedsport 19:37.1 6:39 D 51
132 119 Matt Miller SR 41 APW 19:38.1 6:40 C 62
133 120 Alexander Decarco SR 42 Weedsport 19:39.4 6:40 D 52
134 121 Christopher McDonou FR 14 Blessed Virgin Mary 19:41.4 6:41 D 53
135 122 Brad Bruso SO 38 Franklin Academy 19:42.9 6:41 B 20
136 123 Emerson Shenandoah SR 43 LaFayette 19:43.6 6:42 D 54
137 124 Peter Roloson SR 44 Mynderse Academy 19:47.7 6:43 C 63
138 125 Duvante Cora SO 39 Waterloo 19:47.9 6:43 C 64
139 126 Sam Kippen SR 45 Solvay 19:50.0 6:44 C 65
140 127 Max McDermott FR 15 Mynderse Academy 19:53.7 6:45 C 66
141 Scarlata Griffin SO 40 Groton 19:54.0 6:45 D 55
142 128 Jack Caughey 8 1 LaFayette 19:54.4 6:45 D 56
143 129 Greg Lamphier SR 46 Southern Cayuga 19:55.8 6:46 D 57
144 130 Stephen Schroeder JR 42 Blessed Virgin Mary 19:58.5 6:47 D 58
145 131 Joe Soucia JR 43 Franklin Academy 20:04.1 6:49 B 21
146 Aaron Lesch 8 2 Manlius Pebble Hill 20:05.7 6:49 D 59
147 132 Haenhyanonhna' Powl FR 16 LaFayette 20:06.7 6:50 D 60
148 Ethan Marshall JR 44 DeRuyter 20:07.5 6:50 D 61
149 133 Andrew Clemens SO 41 LaFayette 20:07.8 6:50 D 62
150 134 Kevin Niles JR 45 Fabius-Pompey 20:09.3 6:50 D 63
151 135 Sean Church SR 47 Southern Cayuga 20:15.2 6:52 D 64
152 136 Oliver Bernhart SR 48 Cato-Meridian 20:17.4 6:53 D 65
153 137 Glen Shuster JR 46 Mynderse Academy 20:26.7 6:56 C 67
154 Harrison Vandewalle FR 17 Sodus 20:32.2 6:58 C 68
155 138 Ben Stroh JR 47 Fabius-Pompey 20:32.6 6:58 D 66
156 Alex Pritchard SR 49 Afton-Harpursville 20:37.9 7:00 D 67
157 John Bierut SR 50 Manlius Pebble Hill 20:38.3 7:00 D 68
158 139 Dominic Caley SR 51 Blessed Virgin Mary 20:38.6 7:00 D 69
159 140 Brendan Webster SO 42 Blessed Virgin Mary 20:39.8 7:01 D 70
160 141 Malachi Taylor FR 18 Mynderse Academy 20:41.7 7:01 C 69
161 142 Collin Rejman FR 19 Southern Cayuga 20:50.5 7:04 D 71
162 143 Adrian Warner JR 48 Fabius-Pompey 20:51.8 7:05 D 72
163 144 Riley Hathaway FR 20 Pulaski 20:57.6 7:07 C 70
164 145 Daniel Novak FR 21 Pulaski 21:07.1 7:10 C 71
165 146 Alex Mogavero SR 52 Weedsport 21:11.6 7:12 D 73
166 147 Ben Carguello FR 22 Pulaski 21:36.8 7:20 C 72
167 148 Dominic Beck FR 23 Blessed Virgin Mary 21:42.7 7:22 D 74
168 Adam Oliver SR 53 Manlius Pebble Hill 21:56.8 7:27 D 75
169 149 Parker Jackson SO 43 Fabius-Pompey 21:57.8 7:27 D 76
170 150 Matthew Delmar FR 24 Weedsport 22:08.8 7:31 D 77
171 151 Cody Smith SO 44 East Rochester 22:12.4 7:32 D 78
172 152 Zach Howell FR 25 Fabius-Pompey 22:30.0 7:38 D 79
173 153 Wesly Dorrow FR 26 East Rochester 23:02.2 7:49 D 80
174 Eli Krupka FR 27 Faith Heritage 23:11.4 7:52 D 81
175 154 Paycen Klingerman FR 28 Blessed Virgin Mary 23:31.8 7:59 D 82
176 155 Anthony Troiano SR 54 East Rochester 24:01.0 8:09 D 83
177 156 Adam Short JR 49 Cato-Meridian 24:33.4 8:20 D 84
178 Dylan Diver SO 45 Sodus 24:33.7 8:20 C 73
179 Jacob Aller JR 50 DeRuyter 25:40.6 8:43 D 85
180 Martin Welych-Flana SO 46 Bishop Grimes 28:28.4 9:40 D 86
181 157 Mark Carpenter SR 55 Solvay 28:54.3 9:48 C 74
182 John Kane FR 29 Bishop Grimes 28:55.4 9:49 D 87
183 158 Jacob Oot SO 47 Cato-Meridian 29:52.8 10:08 D 88
184 159 Nasef Jillson JR 51 Southern Cayuga 34:04.1 11:33 D 89
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS JUNIOR VARSITY SMALL SCHOOL RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Riley Burns SO 1 Marcellus 17:17.4 5:52 C 1
2 2 Grayson Hoag FR 1 Marcellus 17:35.3 5:58 C 2
3 3 Tyler Gerbsch JR 1 Marcellus 18:09.6 6:10 C 3
4 4 Michael Welch JR 2 Marcellus 18:18.0 6:13 C 4
5 5 James Somers 8 1 Hannibal 18:21.9 6:14 C 5
6 6 Cahal Donovan FR 2 Phoenix 18:32.2 6:17 B 1
7 7 John Motell SR 1 Hannibal 18:33.0 6:18 C 6
8 8 John Salisbury SO 2 Tully 18:36.2 6:19 D 1
9 9 Riley Donovan SO 3 Marcellus 18:40.6 6:20 C 7
10 10 Ben Haeffner FR 3 Trumansburg 18:43.5 6:21 D 2
11 11 Kollin Van Wagenen SO 4 Homer 18:47.3 6:23 B 2
12 12 Brad Wylde SR 2 Phoenix 18:48.1 6:23 B 3
13 13 Matt Haeffner SR 3 Trumansburg 18:48.5 6:23 D 3
14 14 Teddy Mercer FR 4 Homer 18:48.7 6:23 B 4
15 15 Jim O'Connell SR 4 Skaneateles 18:50.1 6:24 C 8
16 16 Michael Morse SR 5 Homer 18:51.1 6:24 B 5
17 17 Maverick Keegan SR 6 Marcellus 18:51.8 6:24 C 9
18 18 Nick Paciorek FR 5 Skaneateles 18:52.0 6:24 C 10
19 19 Mike Sawmiller JR 3 Tully 18:52.2 6:24 D 4
20 20 Calvin Blackwell JR 4 Skaneateles 18:55.9 6:26 C 11
21 21 Jakob Dillon SO 5 Port Byron 18:58.5 6:26 D 5
22 22 Nicholas Lavy JR 5 Marcellus 18:58.9 6:27 C 12
23 23 Kobe Noon SO 6 Franklin Academy 18:59.3 6:27 B 6
24 Nicholas Roseboom FR 6 Marcellus 19:04.2 6:28 C 13
25 24 Kieran Hermann SR 7 Port Byron 19:08.1 6:30 D 6
26 25 Max Hall SO 7 Skaneateles 19:08.4 6:30 C 14
27 Kevin Brown JR 6 Marcellus 19:14.8 6:32 C 15
28 26 Carlos Santiago JR 7 Phoenix 19:16.3 6:32 B 7
29 27 Gavin Maloney FR 7 Tully 19:17.9 6:33 D 7
30 28 Lucas Eggleston SO 8 Bath-Haverling 19:19.3 6:33 C 16
31 29 Zach Hamilton JR 8 Chenango Forks 19:19.8 6:34 C 17
32 30 Dylan Templeton FR 8 Chenango Forks 19:20.4 6:34 C 18
33 31 Adam Walling JR 9 Homer 19:21.8 6:34 B 8
34 32 Dan Knowlton JR 10 Phoenix 19:29.5 6:37 B 9
35 33 Nathan Yehl 8 2 Bath-Haverling 19:31.4 6:38 C 19
36 34 Elijah Decastro FR 9 Trumansburg 19:33.0 6:38 D 8
37 James Farrell FR 10 Marcellus 19:33.8 6:38 C 20
38 Jackson Masters FR 11 Marcellus 19:36.2 6:39 C 21
39 35 Tim Kennerson JR 11 Waterloo 19:38.6 6:40 C 22
40 36 Liam Narby SO 9 Bath-Haverling 19:38.8 6:40 C 23
41 37 Eliot McRoberts SR 8 Chenango Forks 19:39.5 6:40 C 24
42 38 Nolan Meier SO 10 Skaneateles 19:40.2 6:41 C 25
43 39 Paul Zogg SO 11 Phoenix 19:42.7 6:41 B 10
44 40 Lucas Evangelista SO 12 Homer 19:43.8 6:42 B 11
45 41 Mark Zogg FR 12 Phoenix 19:44.8 6:42 B 12
46 42 Maxwell Gottshall JR 12 Bath-Haverling 19:45.1 6:42 C 26
47 43 Joe McIntyre JR 13 Phoenix 19:45.9 6:42 B 13
48 44 Josh Paquin SO 13 Franklin Academy 19:46.4 6:43 B 14
49 45 Isaac McPherson FR 13 Franklin Academy 19:46.8 6:43 B 15
50 46 Logan Kinney FR 14 Jordan-Elbridge 19:51.2 6:44 C 27
51 47 Andy Wheeler JR 14 Hannibal 19:59.8 6:47 C 28
52 48 Tad Patterson FR 15 Port Byron 20:03.2 6:48 D 9
53 49 Mike Orzelek JR 15 Chenango Forks 20:04.8 6:49 C 29
54 50 Aiden Begeal FR 16 Trumansburg 20:06.7 6:50 D 10
55 51 Blake Spina SO 14 Waterloo 20:07.6 6:50 C 30
56 52 Nick Rowe SO 15 Chenango Forks 20:13.7 6:52 C 31
57 53 Tyler Haney FR 17 Tully 20:14.7 6:52 D 11
58 54 Ryan Frisbee FR 18 Waterloo 20:15.4 6:52 C 32
59 55 Brenton Newcomb SR 9 Homer 20:17.4 6:53 B 16
60 56 Declan Houlihan FR 19 Chenango Forks 20:23.6 6:55 C 33
61 57 Jacob Bush JR 16 Homer 20:25.3 6:56 B 17
62 Skylar Tracy SO 16 Weedsport 20:27.3 6:57 D 12
63 John Riccardi SO 17 Marcellus 20:34.1 6:59 C 34
64 58 Matt Perez FR 20 Chenango Forks 20:43.1 7:02 C 35
65 Sam Moheimani FR 21 Homer 20:44.0 7:02 B 18
66 Riley Houde SO 18 APW 20:51.7 7:05 C 36
67 Andrew McLaughlin JR 17 Homer 20:53.7 7:05 B 19
68 59 Jordan Gunnip JR 18 Jordan-Elbridge 20:55.3 7:06 C 37
69 Jason Guth SR 10 Chenango Forks 20:55.5 7:06 C 38
70 60 Trevor Sax JR 19 Waterloo 20:57.0 7:07 C 39
71 61 Nicola Kunz FR 22 Skaneateles 21:06.5 7:10 C 40
72 62 Alex Vanriper JR 20 Skaneateles 21:07.0 7:10 C 41
73 Nate Petrella FR 23 Homer 21:09.7 7:11 B 20
74 63 Xavier Harrison JR 21 Bath-Haverling 21:11.4 7:11 C 42
75 Zach Szigeti FR 24 Chenango Forks 21:11.6 7:12 C 43
76 Justin Schoeneck FR 25 Marcellus 21:12.5 7:12 C 44
77 64 Ryan Gordona SO 19 Tully 21:14.1 7:12 D 13
78 65 Caleb Doughty SO 20 Bath-Haverling 21:31.7 7:18 C 45
79 Alex McRoberts SO 21 Chenango Forks 21:33.2 7:19 C 46
80 66 Evan Lamica FR 26 Franklin Academy 21:33.8 7:19 B 21
81 Ryan Simmons SR 11 Chenango Forks 21:38.0 7:20 C 47
82 67 Nate Davis SR 12 Franklin Academy 21:40.2 7:21 B 22
83 68 Nathan Larock SR 13 Hannibal 21:46.4 7:23 C 48
84 Eli Clark JR 22 Phoenix 21:56.1 7:27 B 23
85 Lucas Payne SO 22 Homer 21:59.5 7:28 B 24
86 Brandon Caufield FR 27 Pulaski 22:00.1 7:28 C 49
87 69 Keegan Moore SO 23 Trumansburg 22:00.9 7:28 D 14
88 70 Nate Woods SO 24 Franklin Academy 22:03.2 7:29 B 25
89 71 Nathan Williams FR 28 Jordan-Elbridge 22:04.2 7:29 C 50
90 James Wachter JR 23 Chenango Forks 22:06.4 7:30 C 51
91 Trevor Guerrina FR 29 Marcellus 22:10.5 7:31 C 52
92 Mike Zellers FR 30 Mynderse Academy 22:12.7 7:32 C 53
93 Joseph Rahner SO 25 Homer 22:17.2 7:34 B 26
94 72 Will Dungey JR 24 Jordan-Elbridge 22:18.5 7:34 C 54
95 Nick Meyers FR 31 Mynderse Academy 22:22.8 7:36 C 55
96 Aaron Newcomb FR 32 Homer 22:28.4 7:38 B 27
97 73 Caleb Macie FR 33 Tully 22:28.8 7:38 D 15
98 74 Jared Mason JR 25 Hannibal 22:33.5 7:39 C 56
99 75 Matt Conner SR 14 Port Byron 22:35.3 7:40 D 16
100 Joshua Bartolotta SR 15 Marcellus 22:47.1 7:44 C 57
101 Josh Finch FR 34 Chenango Forks 22:48.9 7:45 C 58
102 76 Josh Garland SO 26 Franklin Academy 22:53.4 7:46 B 28
103 Ryan Chesbro JR 26 Phoenix 22:55.7 7:47 B 29
104 Austin Wilson SR 16 Phoenix 23:01.2 7:49 B 30
105 77 Henry Graner SO 27 Bath-Haverling 23:11.6 7:52 C 59
106 Thomas Waldron FR 35 Phoenix 23:12.5 7:52 B 31
107 Dixon Ameele SO 28 Phoenix 23:12.7 7:53 B 32
108 Brian Glosky SO 29 Chenango Forks 23:20.4 7:55 C 60
109 Jacob Maxwell SO 30 Homer 23:29.9 7:58 B 33
110 Brian Allen SO 31 Chenango Forks 23:34.9 8:00 C 61
111 Jared Rogers SR 17 Homer 23:35.4 8:00 B 34
112 Fred Garland SO 32 Franklin Academy 23:37.3 8:01 B 35
113 78 Ethan Madden JR 27 Jordan-Elbridge 23:38.5 8:01 C 62
114 79 Ryan Mitchell JR 28 Trumansburg 23:53.7 8:06 D 17
115 Joshua Felix FR 36 Blessed Virgin Mary 24:05.7 8:11 D 18
116 Tim Swenson SR 18 Homer 24:07.5 8:11 B 36
117 80 Ben Bowers SR 19 Hannibal 24:12.8 8:13 C 63
118 81 Chris Johnson JR 29 Port Byron 24:35.5 8:21 D 19
119 82 Brendan Gordona SR 20 Tully 24:48.3 8:25 D 20
120 83 Jalen Corbett JR 30 Waterloo 24:51.4 8:26 C 64
121 Benjamin Grieco JR 31 Weedsport 26:16.4 8:55 D 21
122 Keenan Butler SO 33 Mynderse Academy 26:41.4 9:03 C 65
123 Tyler Gabriele SR 21 Phoenix 26:54.6 9:08 B 37
124 Khalil Hamrouni JR 32 Chenango Forks 28:00.7 9:30 C 66
125 84 Austin Poticher SO 34 Jordan-Elbridge 29:14.4 9:55 C 67
126 85 Sean Mason FR 37 Hannibal 29:20.6 9:57 C 68
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS JUNIOR VARSITY RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Megan Menz SR 1 Fayetteville-Manlius 18:24.8 6:15 A 1
2 2 Christy Berge' JR 1 Fayetteville-Manlius 18:30.5 6:17 A 2
3 3 Reilly Madsen JR 2 Fayetteville-Manlius 18:53.6 6:25 A 3
4 4 Keita Peden JR 3 Fayetteville-Manlius 19:22.2 6:34 A 4
5 5 Jess Aspinall JR 4 Fayetteville-Manlius 19:30.5 6:37 A 5
6 6 Alexis Villalba SO 1 Fayetteville-Manlius 19:40.4 6:41 A 6
7 7 Sarah Klein FR 1 Baldwinsville 19:46.1 6:43 A 7
8 8 Phoebe White 8 1 Fayetteville-Manlius 19:49.8 6:44 A 8
9 Maya Chiesa JR 5 Fayetteville-Manlius 20:00.6 6:47 A 9
10 Hannah Fishman SR 2 Fayetteville-Manlius 20:05.7 6:49 A 10
11 9 Sarah Longuil FR 2 Mercy 20:20.6 6:54 B 1
12 10 Caelan Baldridge-He 8 2 Vestal 20:21.4 6:55 B 2
13 11 Abby Palin FR 3 Jamesville-Dewitt 20:32.9 6:58 B 3
14 12 Nadine Dickter JR 6 Baldwinsville 20:36.1 6:59 A 11
15 13 Simone Davey 8 3 Vestal 20:37.8 7:00 B 4
16 Grace Hausladen SR 3 Fayetteville-Manlius 20:47.1 7:03 A 12
17 Katie Krieger SR 4 Fayetteville-Manlius 20:52.7 7:05 A 13
18 Isabella Wojnovich SO 2 Fayetteville-Manlius 20:55.2 7:06 A 14
19 14 Ally Draveck SR 5 West Genesee 20:59.2 7:07 A 15
20 15 Mariahn Plesh FR 4 Clarence 21:01.1 7:08 A 16
21 16 Maykayla Spicer SO 3 Baldwinsville 21:02.1 7:08 A 17
22 Emily Cook FR 5 Fayetteville-Manlius 21:03.0 7:09 A 18
23 17 Sarah Rodman SO 4 Baldwinsville 21:08.9 7:11 A 19
24 18 Alicia Symons SR 6 Clarence 21:12.7 7:12 A 20
25 19 Rachel Flynn SR 7 West Genesee 21:14.6 7:13 A 21
26 20 Jenna Costello SO 5 Baldwinsville 21:22.5 7:15 A 22
27 21 Natalie Farnett JR 7 Baldwinsville 21:30.3 7:18 A 23
28 22 Christina Bartelli SO 6 Baldwinsville 21:34.6 7:19 A 24
29 23 Bridgette Melvin SO 7 Central Square 21:35.2 7:20 A 25
30 24 Zoe Marschner FR 6 Ithaca 21:35.8 7:20 A 26
31 Lindsay Guild JR 8 Baldwinsville 21:41.2 7:22 A 27
32 25 Julia Sinton SR 8 Ithaca 21:44.4 7:23 A 28
33 26 Yamila Wunsch FR 7 East Syracuse-Minoa 21:45.0 7:23 B 5
34 27 Kendra Allen SO 8 Canandaigua 21:45.3 7:23 B 6
35 Alison Gern SR 9 Fayetteville-Manlius 21:51.7 7:25 A 29
36 28 Catherine Flugel SR 10 Mercy 21:54.8 7:26 B 7
37 Rebecca Dromms SO 9 Liverpool 21:56.7 7:27 A 30
38 29 Toni Decuffa FR 8 Central Square 21:59.1 7:28 A 31
39 30 Haley Drabot SR 11 Central Square 21:59.6 7:28 A 32
40 Virginia Forester JR 9 Baldwinsville 22:04.6 7:29 A 33
41 Meredith Laque JR 10 Baldwinsville 22:07.4 7:30 A 34
42 31 Emma Farmer FR 9 West Genesee 22:10.6 7:32 A 35
43 Sydney Degirolamo SO 10 Fayetteville-Manlius 22:11.3 7:32 A 36
44 32 Corrinne Hartshorne FR 10 Ithaca 22:11.6 7:32 A 37
45 33 Rachael Jeon SO 11 Ithaca 22:16.0 7:33 A 38
46 34 Molly Ciarla SR 12 West Genesee 22:16.5 7:34 A 39
47 35 Jade Asmus JR 11 Central Square 22:18.1 7:34 A 40
48 Bridget Smith JR 12 Baldwinsville 22:21.6 7:35 A 41
49 Lyndsay Slavik JR 13 Baldwinsville 22:22.7 7:36 A 42
50 Elizabeth Dawson FR 11 Trumansburg 22:23.6 7:36 D 1
51 36 Ayla Erwin SO 12 Jamesville-Dewitt 22:25.6 7:37 B 8
52 37 Madison Johnston FR 12 Vestal 22:31.0 7:38 B 9
53 Kaylee Marlow FR 13 Franklin Academy 22:33.2 7:39 B 10
54 38 Ingrid Comella FR 14 Ithaca 22:34.3 7:40 A 43
55 39 Colette McCormick SO 13 Canandaigua 22:35.2 7:40 B 11
56 40 Sarah Hildreth JR 14 Jamesville-Dewitt 22:38.3 7:41 B 12
57 41 Marissa Andrews JR 15 Canandaigua 22:40.7 7:42 B 13
58 42 Rotem Leshed FR 15 Ithaca 22:41.5 7:42 A 44
59 43 Olivia Budelmann FR 16 Jamesville-Dewitt 22:41.8 7:42 B 14
60 Sydney O'Dell JR 16 Fayetteville-Manlius 22:42.9 7:42 A 45
61 44 Amanda Semmel FR 17 Jamesville-Dewitt 22:43.9 7:43 B 15
62 Megan Feely SO 14 Trumansburg 22:45.9 7:43 D 2
63 45 Olivia Ravera SO 15 East Syracuse-Minoa 22:47.2 7:44 B 16
64 46 Elena Muscato SO 16 Canandaigua 22:48.1 7:44 B 17
65 47 Julia McLaughlin SR 13 Mercy 22:51.0 7:45 B 18
66 48 Aliza Ellner SO 17 Ithaca 22:51.6 7:45 A 46
67 49 Alexa Keys FR 18 Central Square 22:52.2 7:46 A 47
68 Logan Eicholzer SR 14 Liverpool 22:52.8 7:46 A 48
69 Maya Hewitt FR 19 Baldwinsville 22:53.0 7:46 A 49
70 50 Bernadette Hayes SR 15 Mercy 22:54.4 7:46 B 19
71 51 Marina Gentilcore JR 17 Clarence 22:56.9 7:47 A 50
72 Kara Febres FR 20 Liverpool 23:00.6 7:48 A 51
73 Kayleigh Sattler SR 16 Baldwinsville 23:00.8 7:49 A 52
74 52 Michelle Gloska SR 17 Central Square 23:01.7 7:49 A 53
75 Eryn Thompson SO 18 Chittenango 23:02.8 7:49 B 20
76 53 Kelsey Kissane SR 18 Jamesville-Dewitt 23:11.6 7:52 B 21
77 Madison Dickter JR 18 Baldwinsville 23:13.9 7:53 A 54
78 Angelina Ciciriello FR 21 Liverpool 23:17.8 7:54 A 55
79 54 Ashley Newman SR 19 Central Square 23:22.3 7:56 A 56
80 Alivia Speight FR 22 Baldwinsville 23:24.3 7:57 A 57
81 Elizabeth Erich FR 23 Baldwinsville 23:26.1 7:57 A 58
82 55 Meghan Keyes JR 19 Mercy 23:29.3 7:58 B 22
83 Brittanyt Laclair SR 20 Marcellus 23:33.0 7:59 C 1
84 56 Rebecca Shen SR 21 Jamesville-Dewitt 23:33.7 8:00 B 23
85 57 Autumn Wetmore FR 24 West Genesee 23:39.4 8:02 A 59
86 Ashley Lawless SR 22 Jamesville-Dewitt 23:44.5 8:03 B 24
87 58 Zoe Martin JR 20 Canandaigua 23:45.2 8:04 B 25
88 59 Madison Carr FR 25 East Syracuse-Minoa 23:48.0 8:05 B 26
89 Emma Clardy FR 26 Jamesville-Dewitt 23:50.4 8:05 B 27
90 Lily O'Bryan SO 19 Jamesville-Dewitt 23:52.2 8:06 B 28
91 Anna Capria SR 23 Baldwinsville 23:53.5 8:06 A 60
92 60 Adrianna Tomasello SO 20 Clarence 23:56.5 8:07 A 61
93 61 Elizabeth Szulgit SO 21 Mercy 23:57.5 8:08 B 29
94 Kamry Herne JR 21 Franklin Academy 23:59.2 8:08 B 30
95 Sofia Liaw FR 27 Jamesville-Dewitt 24:09.6 8:12 B 31
96 62 Sam Impostato SR 24 Mynderse Academy 24:10.4 8:12 C 2
97 63 Grace Frarey SR 25 Canandaigua 24:11.9 8:13 B 32
98 64 Amy Havill SO 22 East Syracuse-Minoa 24:12.1 8:13 B 33
99 April Christodoulou FR 28 Central Square 24:12.9 8:13 A 62
100 65 Kailey Whelan FR 29 Clarence 24:13.1 8:13 A 63
101 Lexi Trump SO 23 Pulaski 24:13.5 8:13 C 3
102 Guine Nabinger JR 22 Jamesville-Dewitt 24:16.6 8:14 B 34
103 Melissa Bauer SR 26 Central Square 24:17.9 8:15 A 64
104 66 Shelby Brennessel FR 30 Canandaigua 24:21.4 8:16 B 35
105 Lena Weiss JR 23 Ithaca 24:26.0 8:17 A 65
106 Isabela Budelmann JR 24 Jamesville-Dewitt 24:28.5 8:18 B 36
107 Moriah Spencer SR 27 Waterloo 24:32.7 8:20 C 4
108 Danielle Garvin FR 31 Central Square 24:35.0 8:20 A 66
109 67 Emma Raulli SR 28 East Syracuse-Minoa 24:38.2 8:22 B 37
110 Ariella Kornfeld FR 32 Jamesville-Dewitt 24:47.8 8:25 B 38
111 Kiana Severance SR 29 Central Square 24:54.1 8:27 A 67
112 Kaila Feiman SO 24 Franklin Academy 24:57.5 8:28 B 39
113 Nejia Spencer JR 25 Canandaigua 25:12.3 8:33 B 40
114 68 Arianna Cammisa SO 25 Vestal 25:13.0 8:33 B 41
115 69 Lindsay Ball FR 33 Clarence 25:19.7 8:36 A 68
116 Danielle Jaffe SO 26 Jamesville-Dewitt 25:21.0 8:36 B 42
117 70 Shannon May JR 26 East Syracuse-Minoa 25:23.2 8:37 B 43
118 Alexis Waldron SO 27 Central Square 25:25.8 8:38 A 69
119 Cali Scahill SR 30 Central Square 25:27.9 8:38 A 70
120 Samantha Czolowski JR 27 Central Square 25:30.8 8:39 A 71
121 Allyson Brown SO 28 Canandaigua 25:32.4 8:40 B 44
122 Emily Abplanalp SO 29 Canandaigua 25:35.3 8:41 B 45
123 71 Tori Hughes SR 31 Clarence 25:36.6 8:41 A 72
124 Jada Sowich FR 34 Chittenango 25:51.5 8:46 B 46
125 72 Victoria Lutz SR 32 Mynderse Academy 25:52.2 8:47 C 5
126 Sarah Teel JR 28 Waterloo 25:56.4 8:48 C 6
127 73 Sara Lozy-Lester SR 33 Mercy 26:03.8 8:51 B 47
128 Ashley Cummings SO 30 Mercy 26:07.5 8:52 B 48
129 Sarah Pfeiffer SO 31 Baldwinsville 26:18.3 8:55 A 73
130 Susan Gloska SR 34 Central Square 26:22.7 8:57 A 74
131 Cecilia Loeffler JR 29 Canandaigua 26:24.2 8:57 B 49
132 Claire Wildman SO 32 Mercy 26:25.0 8:58 B 50
133 74 Victoria McClosky SO 33 Mynderse Academy 26:31.7 9:00 C 7
134 Leah Lawson SO 34 Mercy 26:39.4 9:03 B 51
135 Inbal Grossman JR 30 Ithaca 26:39.7 9:03 A 75
136 75 Katie Shumway SR 35 Mynderse Academy 26:39.9 9:03 C 8
137 Sarah Stowell FR 35 Marcellus 26:43.3 9:04 C 9
138 Luiza Vieira JR 31 Ithaca 26:45.4 9:05 A 76
139 Olivia Giovannini-D SR 36 Waterloo 26:52.4 9:07 C 10
140 Anna Miller SO 35 Baldwinsville 27:24.8 9:18 A 77
141 Caroline Ryan SO 36 Canandaigua 27:53.4 9:28 B 52
142 76 Sara Miller FR 36 Vestal 28:05.1 9:32 B 53
143 Varin Isaksen SR 37 Central Square 28:12.9 9:34 A 78
144 77 Michelle Horn SO 37 Mynderse Academy 28:28.8 9:40 C 11
145 Lauren Burton SO 38 Fabius-Pompey 28:34.0 9:41 D 3
146 Lauren Bogardus JR 32 Baldwinsville 28:38.9 9:43 A 79
147 Hailey Fish SO 39 Canandaigua 28:44.3 9:45 B 54
148 Samantha Hefti FR 37 Pulaski 29:01.9 9:51 C 12
149 Savannah Laue SO 40 Central Square 29:11.2 9:54 A 80
150 Logan Ellis SR 38 Mercy 29:20.6 9:57 B 55
151 Mackenzie Macklin FR 38 Canandaigua 30:18.0 10:17 B 56
152 Sarah Cook SR 39 Mercy 30:20.3 10:18 B 57
153 78 Emily Barker SR 40 East Syracuse-Minoa 30:33.4 10:22 B 58
154 79 Jess Dougherty SO 41 Mynderse Academy 30:47.5 10:27 C 13
155 Jules Godici SR 41 Central Square 31:30.3 10:41 A 81
156 Brenna Klawitter SR 42 Fabius-Pompey 31:41.9 10:45 D 4
157 Kayleigh Chartrand FR 39 Fabius-Pompey 33:19.0 11:18 D 5
158 Krisanne Nabinger SO 42 Pulaski 37:11.0 12:37 C 14
159 Darien Waldron SR 43 Central Square 38:32.8 13:04 A 82
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS JUNIOR VARSITY LARGE SCHOOL RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Evan Brennan FR 1 Burnt Hills 16:14.9 5:31 B 1
2 2 Evan Vannatta JR 1 Baldwinsville 16:27.3 5:35 A 1
3 3 Sean Donlon SR 1 Fayetteville-Manlius 16:38.3 5:39 A 2
4 4 Eli Capri FR 2 Fayetteville-Manlius 16:40.6 5:40 A 3
5 5 Ben Timmons SO 1 Baldwinsville 16:43.3 5:41 A 4
6 6 Ken Kaiser SR 2 Fayetteville-Manlius 16:50.5 5:43 A 5
7 7 John Kresovich JR 2 Baldwinsville 16:51.1 5:43 A 6
8 8 Connor McManus FR 3 Baldwinsville 16:58.0 5:46 A 7
9 9 Nick Hunziker FR 4 Burnt Hills 17:00.1 5:46 B 2
10 10 Andrew Vanslyke SR 3 Baldwinsville 17:00.9 5:47 A 8
11 11 Sam McIlroy FR 5 Baldwinsville 17:01.2 5:47 A 9
12 12 Mark Vaccaro SR 4 Fayetteville-Manlius 17:01.6 5:47 A 10
13 13 Joe Licameli FR 6 Baldwinsville 17:01.9 5:47 A 11
14 Evan Biedermann JR 3 Baldwinsville 17:04.6 5:48 A 12
15 Nash Augustus JR 4 Baldwinsville 17:06.0 5:48 A 13
16 14 Michael Messere SO 2 Burnt Hills 17:07.4 5:49 B 3
17 Kenny Stehle JR 5 Baldwinsville 17:09.8 5:50 A 14
18 15 Dominick Battaglia SR 5 Liverpool 17:15.5 5:52 A 15
19 16 Nick Davis SR 6 Liverpool 17:21.1 5:53 A 16
20 Sam Kellner FR 7 Baldwinsville 17:21.9 5:54 A 17
21 17 Steven Abbott SR 7 Fayetteville-Manlius 17:22.1 5:54 A 18
22 Kieran Sheridan SO 3 Baldwinsville 17:22.6 5:54 A 19
23 18 Bobby Killeen JR 6 Burnt Hills 17:23.8 5:54 B 4
24 19 Mark Dellefave SR 8 West Genesee 17:24.9 5:55 A 20
25 20 Dante Ubriaco 8 1 Burnt Hills 17:27.6 5:56 B 5
26 21 Alex Klein SR 9 Liverpool 17:30.2 5:56 A 21
27 Spencer Bruce JR 7 Baldwinsville 17:31.4 5:57 A 22
28 22 Michael Young SR 10 Fayetteville-Manlius 17:33.2 5:57 A 23
29 23 Sam Glisson SO 4 Jamesville-Dewitt 17:33.7 5:58 B 6
30 24 Grey Benham SO 5 Canandaigua 17:34.3 5:58 B 7
31 Tim Demjanenko SO 6 Baldwinsville 17:35.9 5:58 A 24
32 25 Eli Barbour FR 8 Liverpool 17:36.1 5:58 A 25
33 Jake Wicks SR 11 Baldwinsville 17:36.9 5:59 A 26
34 26 Lennier Stynes SO 7 Jamesville-Dewitt 17:37.3 5:59 B 8
35 27 Jack Richards SO 8 West Genesee 17:39.9 6:00 A 27
36 28 Pat Trivison SO 9 West Genesee 17:42.3 6:01 A 28
37 29 Kevin Board 8 2 Burnt Hills 17:43.5 6:01 B 9
38 30 Noah Mattice SO 10 Ithaca 17:46.7 6:02 A 29
39 George Kresovich JR 8 Baldwinsville 17:47.0 6:02 A 30
40 31 Darren Rich SO 11 Ithaca 17:50.6 6:03 A 31
41 32 Josh Hickmott JR 9 Liverpool 17:56.3 6:05 A 32
42 33 Tj Praschunus FR 9 Liverpool 17:56.6 6:05 A 33
43 Jake Naples JR 10 Baldwinsville 17:58.1 6:06 A 34
44 Zach Hahn SO 12 Baldwinsville 17:58.5 6:06 A 35
45 Kyle Micho SR 12 Baldwinsville 17:58.9 6:06 A 36
46 34 Matt Woods JR 11 Clarence 18:01.0 6:07 A 37
47 James Dugan JR 12 Baldwinsville 18:02.1 6:07 A 38
48 35 John Magnan SR 13 Canandaigua 18:03.9 6:08 B 10
49 36 Adam Hyatt SO 13 Jamesville-Dewitt 18:04.9 6:08 B 11
50 37 Harland Wunrow JR 13 Canandaigua 18:08.0 6:09 B 12
51 38 Soren Jung JR 14 Ithaca 18:08.8 6:10 A 39
52 Anthony Delvecchio FR 10 Baldwinsville 18:10.5 6:10 A 40
53 39 Nate Weinel SR 14 Canandaigua 18:11.6 6:11 B 13
54 40 Hunter Reed SO 14 Clarence 18:12.1 6:11 A 41
55 41 Ryan Sheppard FR 11 Burnt Hills 18:12.4 6:11 B 14
56 42 Paul Stannard SO 15 West Genesee 18:12.7 6:11 A 42
57 43 Nathan Reeves FR 12 Liverpool 18:13.1 6:11 A 43
58 44 Josh Martin SO 16 Clarence 18:13.3 6:11 A 44
59 45 Connor Evans SR 15 Jamesville-Dewitt 18:17.7 6:13 B 15
60 46 Andrew Comanici SR 16 Jamesville-Dewitt 18:18.2 6:13 B 16
61 47 Anthony Gettino SO 17 West Genesee 18:20.2 6:13 A 45
62 Jake Thurnau SR 17 Burnt Hills 18:23.1 6:14 B 17
63 David Metacarpa 8 3 Burnt Hills 18:23.9 6:15 B 18
64 48 Vincent Perry SR 18 Fayetteville-Manlius 18:24.7 6:15 A 46
65 49 Alan Gao FR 13 Jamesville-Dewitt 18:25.4 6:15 B 19
66 Matthew Sinnenberg FR 14 Burnt Hills 18:25.8 6:15 B 20
67 50 Pat Macko SR 19 West Genesee 18:26.3 6:15 A 47
68 51 Tommy Christen FR 15 Ithaca 18:27.7 6:16 A 48
69 Logan Short SO 18 Burnt Hills 18:32.2 6:17 B 21
70 52 Logan Murdock SR 20 Vestal 18:33.0 6:18 B 22
71 53 Ryan North SR 21 West Genesee 18:33.4 6:18 A 49
72 Nate Couse SO 19 West Genesee 18:34.3 6:18 A 50
73 54 Tristan Engst JR 15 Ithaca 18:35.4 6:19 A 51
74 55 Graham Wilcox JR 16 Vestal 18:35.7 6:19 B 23
75 56 Casey Friscia JR 17 Central Square 18:35.9 6:19 A 52
76 57 Parker Wing SO 20 Jamesville-Dewitt 18:37.8 6:19 B 24
77 Cameron O'Connell FR 16 Liverpool 18:39.5 6:20 A 53
78 58 Blake Kiesinger FR 17 Central Square 18:41.0 6:20 A 54
79 59 Simon Brand SO 21 Ithaca 18:41.2 6:21 A 55
80 Josh Jones SO 22 Burnt Hills 18:42.2 6:21 B 25
81 60 Paul Lyman JR 18 Cortland 18:42.5 6:21 B 26
82 Mason Smith SO 23 Baldwinsville 18:42.8 6:21 A 56
83 Chris Petosa SR 22 West Genesee 18:43.1 6:21 A 57
84 61 Cole Cutri FR 18 Canandaigua 18:45.1 6:22 B 27
85 Nick Brancato FR 19 Liverpool 18:46.8 6:22 A 58
86 Mac Tupper SO 24 Jamesville-Dewitt 18:47.2 6:23 B 28
87 Evan Bohman FR 20 Baldwinsville 18:47.8 6:23 A 59
88 Shawn Markowsky SO 25 Liverpool 18:49.2 6:23 A 60
89 62 Pearse Anderson SR 23 Ithaca 18:49.4 6:23 A 61
90 Ryan Allen JR 19 West Genesee 18:50.3 6:24 A 62
91 63 Sam Demuzio SR 24 Canandaigua 18:50.6 6:24 B 29
92 64 Joe Lamoureux FR 21 Vestal 18:51.4 6:24 B 30
93 John Arvantides FR 22 Baldwinsville 18:52.8 6:24 A 63
94 Ryan Leech FR 23 Burnt Hills 18:55.7 6:25 B 31
95 65 Eric Riddle SO 26 Canandaigua 18:56.2 6:26 B 32
96 Alex Henwood SR 25 Baldwinsville 18:57.0 6:26 A 64
97 66 Wade Backman SO 27 Central Square 18:57.6 6:26 A 65
98 James Humphrey SR 26 Burnt Hills 18:57.8 6:26 B 33
99 James Dougherty SO 28 Jamesville-Dewitt 18:58.1 6:26 B 34
100 67 Eric Wolf JR 20 Central Square 18:58.3 6:26 A 66
101 Conor Florczyk SR 27 Fayetteville-Manlius 18:59.3 6:27 A 67
102 68 Logan Shepardson FR 24 Oswego 19:01.6 6:27 B 35
103 Joseph Desocio FR 25 West Genesee 19:06.1 6:29 A 68
104 Jack Test JR 21 Burnt Hills 19:08.3 6:30 B 36
105 Jeremy Pond JR 22 Baldwinsville 19:09.0 6:30 A 69
106 69 Ryan Waroby FR 26 Vestal 19:09.2 6:30 B 37
107 Tom Mossotti SR 28 West Genesee 19:09.5 6:30 A 70
108 Peter Yoder FR 27 Canandaigua 19:09.9 6:30 B 38
109 Charlie Poole FR 28 Fayetteville-Manlius 19:11.3 6:31 A 71
110 Jeremy Coyle JR 23 Ithaca 19:11.7 6:31 A 72
111 Evan Maestri JR 24 Liverpool 19:12.1 6:31 A 73
112 Zack Perez JR 25 Baldwinsville 19:13.8 6:32 A 74
113 70 Jacob Howe JR 26 Central Square 19:14.1 6:32 A 75
114 71 Gavin Bleir SO 29 Vestal 19:15.8 6:32 B 39
115 Willard Gideon FR 29 Burnt Hills 19:21.0 6:34 B 40
116 Mitchell Patrowicz SR 29 Canandaigua 19:21.8 6:34 B 41
117 Pat Stnistreet SO 30 West Genesee 19:23.2 6:35 A 76
118 Jacob Delvecchio FR 30 Baldwinsville 19:24.5 6:35 A 77
119 Kyle Potrzeba FR 31 Liverpool 19:25.4 6:36 A 78
120 Aaron Sprague FR 32 Baldwinsville 19:25.8 6:36 A 79
121 Broc Augustus FR 33 Baldwinsville 19:26.1 6:36 A 80
122 Austin Leitgeb JR 27 Liverpool 19:32.0 6:38 A 81
123 Mark Salanger FR 34 West Genesee 19:38.1 6:40 A 82
124 Ben Zinger SO 31 Liverpool 19:41.6 6:41 A 83
125 Zach Scott SR 30 Canandaigua 19:42.6 6:41 B 42
126 Addison Crook JR 28 Baldwinsville 19:42.8 6:41 A 84
127 Alex Becerra JR 29 Liverpool 19:43.5 6:42 A 85
128 72 Noah Towne SR 31 Clarence 19:47.5 6:43 A 86
129 73 Marcus Koesterer SR 32 Cortland 19:47.7 6:43 B 43
130 74 Michael Emm SR 33 Cortland 19:48.5 6:43 B 44
131 75 Jared Bronson JR 30 Cortland 19:48.7 6:43 B 45
132 Ben MacCrindle JR 31 Jamesville-Dewitt 19:49.0 6:44 B 46
133 Tyler Cayea SR 34 Baldwinsville 19:49.6 6:44 A 87
134 76 John Insinna FR 35 Clarence 19:53.0 6:45 A 88
135 David Hansen SR 35 Canandaigua 19:53.6 6:45 B 47
136 Jamus Socker SO 32 Baldwinsville 19:55.2 6:46 A 89
137 Ryan Ashe SO 33 Jamesville-Dewitt 19:59.3 6:47 B 48
138 Alder Flecker JR 32 Ithaca 19:59.8 6:47 A 90
139 77 Dan Daddario FR 36 Clarence 20:02.9 6:48 A 91
140 Grant Thomas FR 37 Canandaigua 20:05.4 6:49 B 49
141 Chester Polack JR 33 Ithaca 20:06.1 6:49 A 92
142 Logan Barrella SO 34 Baldwinsville 20:07.3 6:50 A 93
143 78 Mitch Labeef JR 34 Fulton 20:08.0 6:50 B 50
144 Sam Bull SR 36 Baldwinsville 20:08.6 6:50 A 94
145 Hunter McIlroy SO 35 West Genesee 20:11.2 6:51 A 95
146 79 Aaric Celeste JR 35 Oswego 20:12.3 6:51 B 51
147 Sean Stewart FR 38 Burnt Hills 20:12.9 6:52 B 52
148 80 Wyatt Rogers FR 39 Central Square 20:15.3 6:52 A 96
149 Jack Darstein FR 40 Baldwinsville 20:16.0 6:53 A 97
150 Kobe Sanders SR 37 Canandaigua 20:22.7 6:55 B 53
151 Ted Gibbons FR 41 Liverpool 20:23.8 6:55 A 98
152 Gaganjot Sekhon JR 36 Liverpool 20:25.3 6:56 A 99
153 81 Trae Plesh FR 42 Clarence 20:25.5 6:56 A100
154 Brendan Sharon SO 36 Jamesville-Dewitt 20:26.1 6:56 B 54
155 82 Joe Seif SR 38 Vestal 20:29.7 6:57 B 55
156 83 David Kirchoff SR 39 East Syracuse-Minoa 20:33.6 6:59 B 56
157 Tim Huppman JR 37 West Genesee 20:39.9 7:01 A101
158 Markos Petkopoulos SO 37 Jamesville-Dewitt 20:42.8 7:02 B 57
159 Peter Fioramonti JR 38 Baldwinsville 20:49.8 7:04 A102
160 84 Brad Patterson JR 39 Oswego 20:50.9 7:04 B 58
161 85 Nate Shaw JR 40 Fulton 20:51.9 7:05 B 59
162 Anthony Impellizzer JR 41 Jamesville-Dewitt 20:53.3 7:05 B 60
163 86 Jack O'Donnell FR 43 Vestal 20:53.6 7:05 B 61
164 Tom Adamescu FR 44 Canandaigua 20:54.2 7:06 B 62
165 87 Rishov Chatterjee JR 42 East Syracuse-Minoa 20:56.7 7:06 B 63
166 Marc Okon JR 43 Clarence 20:57.4 7:07 A103
167 Jaeho Lee SO 38 Baldwinsville 20:58.5 7:07 A104
168 88 Nate Greene JR 44 Oswego 20:59.1 7:07 B 64
169 Konstantin Sergeev SO 39 Baldwinsville 20:59.4 7:07 A105
170 Conor Craib SO 40 Ithaca 21:05.5 7:09 A106
171 Mike Braddon FR 45 Canandaigua 21:07.5 7:10 B 65
172 Noah Bruster FR 46 Vestal 21:10.1 7:11 B 66
173 Dylan Salisbury SR 40 Vestal 21:11.2 7:11 B 67
174 89 Andrew Hyde FR 47 Fulton 21:12.7 7:12 B 68
175 Garrit Vanvranken SO 41 Jamesville-Dewitt 21:13.1 7:12 B 69
176 Jake Ecker FR 48 Clarence 21:13.5 7:12 A107
177 Joe Glichowski FR 49 Clarence 21:14.0 7:12 A108
178 90 Sam Waldron FR 50 Fulton 21:15.7 7:13 B 70
179 Nathan Purvis FR 51 Liverpool 21:16.9 7:13 A109
180 Truman Kurst FR 52 Vestal 21:24.3 7:16 B 71
181 91 Sam Forrester FR 53 Cortland 21:24.6 7:16 B 72
182 Albert Wang FR 54 Jamesville-Dewitt 21:31.0 7:18 B 73
183 Ben Harding FR 55 Canandaigua 21:38.7 7:21 B 74
184 Liam Welch JR 45 Canandaigua 21:42.0 7:22 B 75
185 Tom Briggs FR 56 Vestal 21:43.5 7:22 B 76
186 Carter Gates FR 57 Baldwinsville 21:44.0 7:23 A110
187 92 Noah Lieberman SO 42 Cortland 21:45.1 7:23 B 77
188 Matt McMahon FR 58 West Genesee 21:51.4 7:25 A111
189 Shea Nolan FR 59 Ithaca 21:54.0 7:26 A112
190 93 Jason Hayes FR 60 East Syracuse-Minoa 21:54.2 7:26 B 78
191 94 Dane George JR 46 Cortland 21:56.3 7:27 B 79
192 Collin Brady FR 61 Burnt Hills 21:58.1 7:27 B 80
193 Jack Ormsbee 8 4 Burnt Hills 21:58.4 7:27 B 81
194 95 Andrew Hayes SO 43 East Syracuse-Minoa 21:58.9 7:28 B 82
195 Matt Sherry FR 62 Clarence 22:02.9 7:29 A113
196 96 Kaleb Perry JR 47 Oswego 22:10.6 7:32 B 83
197 Lucus Mussi SO 44 Liverpool 22:10.8 7:32 A114
198 Jack Widrig SR 41 Burnt Hills 22:11.1 7:32 B 84
199 97 Alex Stoutenger SO 45 Fulton 22:13.3 7:32 B 85
200 Tom Serron FR 63 Canandaigua 22:15.6 7:33 B 86
201 Mike Yonta JR 48 Jamesville-Dewitt 22:17.9 7:34 B 87
202 Mitchell Colvin SR 42 West Genesee 22:20.4 7:35 A115
203 Nick Potter FR 64 Jamesville-Dewitt 22:23.6 7:36 B 88
204 98 Collin Flynn SR 43 Fulton 22:24.9 7:36 B 89
205 99 Brenden Todt FR 65 Fulton 22:25.7 7:37 B 90
206 Patrick Scheel FR 66 Vestal 22:49.2 7:45 B 91
207 Geoffrey Brunette SR 44 Vestal 22:50.8 7:45 B 92
208 Tyler Dingman JR 49 Vestal 22:54.2 7:46 B 93
209 Reed Wolff JR 50 Ithaca 22:54.4 7:46 A116
210 David Kim FR 67 Vestal 22:59.6 7:48 B 94
211 Zach Esch FR 68 Clarence 23:02.5 7:49 A117
212 100 Keegan Gamble FR 69 East Syracuse-Minoa 23:04.1 7:50 B 95
213 101 Nick Thorne FR 70 Central Square 23:06.6 7:50 A118
214 Spencer Wood FR 71 Vestal 23:10.0 7:52 B 96
215 Chris Meinhold FR 72 Clarence 23:10.5 7:52 A119
216 Jakob Sanchez SR 45 Oneida 23:10.8 7:52 B 97
217 Jacob Canne SO 46 Canandaigua 23:17.0 7:54 B 98
218 Daniel Prucha FR 73 Jamesville-Dewitt 23:20.0 7:55 B 99
219 Jake Brang FR 74 Jamesville-Dewitt 23:23.2 7:56 B100
220 Riley Trumble SO 47 Baldwinsville 23:48.3 8:05 A120
221 102 Joshua Cain FR 75 East Syracuse-Minoa 23:51.2 8:06 B101
222 103 Evan Wojtalewski FR 76 East Syracuse-Minoa 23:51.6 8:06 B102
223 Justin Rolfe SR 46 Canandaigua 24:11.4 8:12 B103
224 Tommy Bidwell FR 77 West Genesee 24:39.9 8:22 A121
225 Will York SO 48 Canandaigua 25:11.7 8:33 B104
226 Gabe Webb SO 49 Fulton 25:26.1 8:38 B105
227 John Contrata JR 51 Vestal 25:28.6 8:39 B106
228 Matt Miller SR 47 Oneida 26:00.4 8:49 B107
229 Joe West SO 50 Vestal 26:44.9 9:05 B108
230 Cole Severance SO 51 Central Square 26:46.8 9:05 A122
231 Adam Martin SO 52 West Genesee 31:05.1 10:33 A123
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS MODIFIED LARGE SCHOOL RACE - 1.5 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Jenna Schulz 8 1 Liverpool 9:12.1 6:09 A 1
2 2 Melaina Nappa 7 1 Liverpool 9:31.4 6:21 A 2
3 3 McKenzie Schmidt 7 2 Baldwinsville 9:36.7 6:25 A 3
4 4 Mia Mitchell 8 2 West Genesee 9:39.7 6:27 A 4
5 5 Julia Mann 7 3 Central Square 9:44.3 6:30 A 5
6 6 Abbie Izzo 7 4 Auburn 9:44.7 6:30 A 6
7 7 Libby Morey 8 3 West Genesee 9:56.3 6:38 A 7
8 8 Hannah Crybas 8 4 West Genesee 9:57.9 6:39 A 8
9 9 Sarah Crovella 8 5 Fayetteville-Manlius 10:00.6 6:41 A 9
10 10 Sydney Carlson 7 5 Liverpool 10:00.9 6:41 A 10
11 11 Claire Myers 7 6 Ithaca 10:02.8 6:42 A 11
12 12 Isabel Crovella 7 7 Fayetteville-Manlius 10:04.2 6:43 A 12
13 13 Grace Kaercher 7 8 Fayetteville-Manlius 10:09.3 6:47 A 13
14 14 Helen Nash 8 6 Liverpool 10:10.1 6:47 A 14
15 15 Claudia Brown 7 9 Liverpool 10:11.2 6:48 A 15
16 16 Flavia Scott 8 7 Fayetteville-Manlius 10:11.5 6:48 A 16
17 17 Alexia Boswell 8 8 West Genesee 10:11.8 6:48 A 17
18 18 Katie Berge 8 9 Fayetteville-Manlius 10:12.7 6:49 A 18
19 19 Bella Brancato 8 10 Liverpool 10:14.1 6:50 A 19
20 20 Claire Snyder 7 10 Fayetteville-Manlius 10:17.2 6:52 A 20
21 21 Sarah Miles 7 11 Liverpool 10:21.3 6:55 A 21
22 22 Lily Dougherty 8 11 Jamesville-Dewitt 10:22.0 6:55 B 1
23 23 Faith Knox 7 12 West Genesee 10:23.2 6:56 A 22
24 24 Olivia Norden 7 13 Jamesville-Dewitt 10:26.5 6:58 B 2
25 25 Isabell Giannuzzi 8 12 West Genesee 10:27.1 6:59 A 23
26 26 Maggie Moulton FR 1 Mercy 10:28.5 6:59 B 3
27 27 Laura Ferris FR 2 Mercy 10:32.9 7:02 B 4
28 Janae Dewan 8 13 Liverpool 10:34.0 7:03 A 24
29 Rosie Petrella 8 14 Liverpool 10:35.3 7:04 A 25
30 28 Naveena Dvonch 7 14 Mercy 10:35.9 7:04 B 5
31 29 Pranathi Adhikari 8 15 Jamesville-Dewitt 10:36.6 7:05 B 6
32 30 Michaelya Dejesus 8 16 West Genesee 10:36.8 7:05 A 26
33 31 Cara Vrendenburg 7 15 Baldwinsville 10:37.3 7:05 A 27
34 32 Nikita Declaire 8 17 Thousand Islands (CA) 10:38.6 7:06 F 1
35 Elizabeth Creaser 8 18 West Genesee 10:39.6 7:07 A 28
36 Presley Sheley 8 19 West Genesee 10:40.3 7:07 A 29
37 Katherine Reale 7 16 Liverpool 10:43.4 7:09 A 30
38 33 Emma Nolan 8 20 Auburn 10:43.8 7:10 A 31
39 34 Madison Domachowske 8 21 Central Square 10:46.2 7:11 A 32
40 35 Natalie Ryan 7 17 Auburn 10:47.0 7:12 A 33
41 36 Alex Raven 8 22 Fayetteville-Manlius 10:47.5 7:12 A 34
42 37 Marissa Moore 7 18 Auburn 10:50.2 7:14 A 35
43 38 Gracie Ryfun 8 23 Central Square 10:52.3 7:15 A 36
44 Haley Miles 7 19 Liverpool 10:52.7 7:16 A 37
45 Victoria Morgan 7 20 Liverpool 10:53.0 7:16 A 38
46 39 Vivian Holden-Betts 7 21 Baldwinsville 10:53.5 7:16 A 39
47 40 Lauren Rupert 7 22 Central Square 10:56.4 7:18 A 40
48 41 Gabriella Sartori 8 24 Mercy 10:57.8 7:19 B 7
49 Grace Coulter 8 25 Oneida 10:58.1 7:19 B 8
50 42 Leah Jones 7 23 Mercy 10:59.1 7:20 B 9
51 43 Abby Clapper 7 24 Jamesville-Dewitt 10:59.5 7:20 B 10
52 44 Skyler Constantino 7 25 Jamesville-Dewitt 11:00.8 7:21 B 11
53 45 Colleen Vrendenburg 7 26 Baldwinsville 11:05.4 7:24 A 41
54 46 Brooke Curtis 7 27 Thousand Islands (CA) 11:06.5 7:25 F 2
55 47 Payton Barkley 7 28 Thousand Islands (CA) 11:08.1 7:26 F 3
56 Lexi Pitcher 8 26 West Genesee 11:09.0 7:26 A 42
57 Elysia Carbajal 8 27 Oneida 11:11.2 7:28 B 12
58 Julia Sherwin 8 28 Liverpool 11:12.0 7:28 A 43
59 Amelia Loop 7 29 Liverpool 11:12.5 7:29 A 44
60 48 Anna Gras 7 30 Ithaca 11:13.5 7:29 A 45
61 49 Alina Achenbach-Sch 7 31 Ithaca 11:13.8 7:30 A 46
62 Frankie Rey 8 29 Liverpool 11:16.2 7:31 A 47
63 Sophia Lowery 8 30 West Genesee 11:16.6 7:32 A 48
64 Maureen Hoover 8 31 West Genesee 11:20.3 7:34 A 49
65 50 Allison Harry 8 32 Baldwinsville 11:21.1 7:35 A 50
66 51 Grace Morgan 7 32 Auburn 11:21.3 7:35 A 51
67 Alexia Ostrander 8 33 Liverpool 11:21.6 7:35 A 52
68 52 Cassidy Clarke 7 33 Thousand Islands (CA) 11:21.7 7:35 F 4
69 Kendal Henning 7 34 Liverpool 11:22.0 7:35 A 53
70 53 Grace Colaprete FR 3 Mercy 11:23.4 7:36 B 13
71 Emma Yeager 8 34 West Genesee 11:24.3 7:37 A 54
72 54 Emily Schlueter 7 35 Central Square 11:24.8 7:37 A 55
73 55 Sophie Southin 7 36 Thousand Islands (CA) 11:30.2 7:41 F 5
74 56 Annabelle Horan 7 37 Baldwinsville 11:30.8 7:41 A 56
75 Kali Hayes 8 35 Liverpool 11:32.1 7:42 A 57
76 57 Margaret Dec 7 38 Baldwinsville 11:32.7 7:42 A 58
77 Taylor Rech 7 39 West Genesee 11:32.9 7:42 A 59
78 58 Nora Cowett 8 36 Ithaca 11:34.2 7:43 A 60
79 59 Kelly Lozy-Lester FR 4 Mercy 11:36.0 7:44 B 14
80 Megan Allen 7 40 Mercy 11:36.4 7:45 B 15
81 60 Hadar Klein 8 37 Jamesville-Dewitt 11:37.2 7:45 B 16
82 61 Libby Blair 8 38 Jamesville-Dewitt 11:37.6 7:45 B 17
83 Bianca Sacco 8 39 West Genesee 11:37.9 7:46 A 61
84 Natalie Buckout 7 41 West Genesee 11:38.2 7:46 A 62
85 62 Hannah Kowanes 7 42 East Syracuse-Minoa 11:38.8 7:46 B 18
86 Kelly Ferris 7 43 Mercy 11:40.4 7:47 B 19
87 63 Jane Putnam 7 44 Ithaca 11:40.9 7:48 A 63
88 Maddy Richardson 7 45 West Genesee 11:41.1 7:48 A 64
89 Janna Vanvranken 8 40 Jamesville-Dewitt 11:41.5 7:48 B 20
90 Margo Lance 8 41 Jamesville-Dewitt 11:41.7 7:48 B 21
91 64 Samantha McRae 7 46 Fulton 11:41.9 7:48 B 22
92 Julia Cahn-Hidalgo 7 47 Mercy 11:42.2 7:49 B 23
93 Samantha Rizzo 7 48 Fayetteville-Manlius 11:42.5 7:49 A 65
94 Lanya Liebler-Bendi 8 42 Jamesville-Dewitt 11:43.1 7:49 B 24
95 Sarah Cavacos FR 5 Mercy 11:43.8 7:50 B 25
96 65 Claire Alexander 8 43 Auburn 11:45.7 7:51 A 66
97 66 Brianna Perkins 7 49 Thousand Islands (CA) 11:49.2 7:53 F 6
98 Lucy Olcott 7 50 Fayetteville-Manlius 11:51.4 7:55 A 67
99 Caitlin Mullally 7 51 Liverpool 11:51.9 7:55 A 68
100 Carley Debaise FR 6 Mercy 11:52.8 7:56 B 26
101 Louisa Reitzel 8 44 Syracuse West 11:55.4 7:57 A 69
102 Lily Fleet 8 45 Jamesville-Dewitt 11:56.0 7:58 B 27
103 67 Elise Schwartz-Sacc 8 46 Ithaca 11:57.6 7:59 A 70
104 Hayley Saint Amour 7 52 Liverpool 11:58.4 7:59 A 71
105 Jessica Jacobs FR 7 Mercy 12:00.0 8:00 B 28
106 68 Cassidy Raponi 8 47 Ithaca 12:01.3 8:01 A 72
107 Morgan White 8 48 Liverpool 12:01.9 8:02 A 73
108 Jillian Doucette 8 49 Baldwinsville 12:02.3 8:02 A 74
109 69 Brianna Catellier 7 53 Thousand Islands (CA) 12:03.6 8:03 F 7
110 Emma Garvey 8 50 West Genesee 12:04.3 8:03 A 75
111 Kristina Moore 8 51 West Genesee 12:04.6 8:04 A 76
112 Ainsley Durant 7 54 Thousand Islands (CA) 12:05.3 8:04 F 8
113 Emilie Mussi 7 55 Liverpool 12:06.9 8:05 A 77
114 Kaleigh Wallace 7 56 Thousand Islands (CA) 12:08.6 8:06 F 9
115 70 Ella Hicks 7 57 Fulton 12:10.3 8:07 B 29
116 Sissi Zhu 8 52 Fayetteville-Manlius 12:11.8 8:08 A 78
117 Alyssa Brown 7 58 Jamesville-Dewitt 12:12.6 8:09 B 30
118 Catherine Charnoky 8 53 Ithaca 12:14.9 8:10 A 79
119 Phoebe Wang 7 59 Fayetteville-Manlius 12:15.3 8:11 A 80
120 Ioana Pitici 8 54 Ithaca 12:17.2 8:12 A 81
121 Emma Maturo 7 60 Liverpool 12:18.0 8:12 A 82
122 71 Elizabeth Kincaid 7 61 Central Square 12:18.7 8:13 A 83
123 72 Meghan Filmer 7 62 East Syracuse-Minoa 12:22.0 8:15 B 31
124 Jian Clermont 8 55 Ithaca 12:25.4 8:17 A 84
125 Alyssa Demmon 8 56 Jamesville-Dewitt 12:28.2 8:19 B 32
126 Lauren Purvis 7 63 Liverpool 12:28.4 8:19 A 85
127 73 Ellie Fraher 8 57 Auburn 12:28.7 8:20 A 86
128 Emma Fritzen 8 58 Liverpool 12:28.9 8:20 A 87
129 74 Brooke Podejko 8 59 Central Square 12:30.2 8:21 A 88
130 Madison Davis 7 64 Central Square 12:31.3 8:21 A 89
131 Gabriella McCarthy 7 65 Liverpool 12:31.7 8:22 A 90
132 Theran Last 7 66 Thousand Islands (CA) 12:41.4 8:28 F 10
133 Chiara Bondi 8 60 Thousand Islands (CA) 12:43.4 8:29 F 11
134 Mahella Soavelo 7 67 Syracuse West 12:45.3 8:31 A 91
135 Shiann Fenton 8 61 Liverpool 12:49.7 8:34 A 92
136 Alaisia Henderson 7 68 Mexico 12:52.1 8:35 B 33
137 Lanie Crossed 7 69 Mercy 12:56.0 8:38 B 34
138 Sophie Clinton 8 62 Jamesville-Dewitt 12:56.4 8:38 B 35
139 Haley Dalgleish 7 70 Thousand Islands (CA) 12:57.1 8:39 F 12
140 Malorie Mitchell 8 63 Liverpool 12:57.4 8:39 A 93
141 Brianna Marshall 8 64 Thousand Islands (CA) 13:00.2 8:41 F 13
142 75 Madison Pepper 8 65 Fulton 13:00.6 8:41 B 36
143 Morgan Foster 7 71 Central Square 13:02.9 8:42 A 94
144 Kimberly Gabriel 7 72 Fayetteville-Manlius 13:07.7 8:46 A 95
145 Brooke Matthews 7 73 Syracuse East 13:08.9 8:46 A 96
146 Morgan Mastrosimone 7 74 Mercy 13:15.5 8:51 B 37
147 Amy Brennan 7 75 Mercy 13:16.6 8:52 B 38
148 Hannah Havens 7 76 Central Square 13:16.9 8:52 A 97
149 Sara Garrow 8 66 Central Square 13:19.2 8:53 A 98
150 76 Mary Roach 7 77 East Syracuse-Minoa 13:22.7 8:56 B 39
151 Sarah Leeder 7 78 Thousand Islands (CA) 13:24.0 8:56 F 14
152 Clare Talty 8 67 Mercy 13:28.0 8:59 B 40
153 Jaden Golley 8 68 Liverpool 13:31.2 9:01 A 99
154 Ariana Bondi FR 8 Mercy 13:34.0 9:03 B 41
155 Bira Harper 7 79 Thousand Islands (CA) 13:35.2 9:04 F 15
156 Emma Gosselin 7 80 Jamesville-Dewitt 13:35.6 9:04 B 42
157 Nyla Snyder 7 81 Oneida 13:36.1 9:05 B 43
158 77 Lauren Riihinen 7 82 East Syracuse-Minoa 13:40.6 9:08 B 44
159 Olivia Spignardo 8 69 Fayetteville-Manlius 13:42.1 9:09 A100
160 Hillary Eyre 8 70 Thousand Islands (CA) 13:45.3 9:11 F 16
161 Ayla Deboer 7 83 Ithaca 13:46.5 9:11 A101
162 Gisella Alex 8 71 Central Square 13:49.3 9:13 A102
163 Hannah Cormier FR 9 Mercy 13:54.9 9:17 B 45
164 Morgan Fischer 8 72 Mexico 13:55.3 9:17 B 46
165 Quinn Brady 7 84 Auburn 14:09.6 9:27 A103
166 Morgan Foland 8 73 Central Square 14:14.5 9:30 A104
167 Jenna Hyndman 7 85 Central Square 14:14.8 9:30 A105
168 78 Lauren Goss 7 86 Fulton 14:16.3 9:31 B 47
169 Sophie Wilson 7 87 Thousand Islands (CA) 14:23.1 9:36 F 17
170 Freey Pleasants 8 74 Syracuse East 14:24.6 9:37 A106
171 Taylor Fisher 8 75 Central Square 14:28.7 9:40 A107
172 Emma Repice 8 76 West Genesee 14:29.2 9:40 A108
173 Cerenity Cochan 8 77 Syracuse East 14:33.8 9:43 A109
174 79 Emma Wilson 7 88 East Syracuse-Minoa 14:45.0 9:50 B 48
175 Diamond Tanco 8 78 Central Square 14:49.9 9:54 A110
176 Skylar Webb 8 79 Central Square 14:51.1 9:55 A111
177 Sasha Gore 7 89 Ithaca 15:01.5 10:01 A112
178 Kirstyn Hastings 7 90 Central Square 15:02.0 10:02 A113
179 Amelia Goff 7 91 Mercy 15:03.7 10:03 B 49
180 80 Autumn Schneider 7 92 Fulton 15:03.9 10:03 B 50
181 81 Phoebe Blair 7 93 Fulton 15:22.4 10:15 B 51
182 Madison Babcock 7 94 Central Square 15:28.1 10:19 A114
183 82 Lori Daino 7 95 Fulton 15:38.0 10:26 B 52
184 Ehlanna Brinley 7 96 Syracuse East 15:40.4 10:27 A115
185 Patrice Hudson 8 80 Fulton 15:42.1 10:29 B 53
186 Atira Glenn-Keough 8 81 Ithaca 15:50.7 10:34 A116
187 Leanne Kinlin 7 97 Thousand Islands (CA) 15:50.9 10:34 F 18
188 83 Sadie Fero 7 98 East Syracuse-Minoa 15:52.1 10:35 B 54
189 Gabby Black 8 82 Thousand Islands (CA) 16:05.1 10:44 F 19
190 Amor Williams 8 83 Syracuse West 16:23.2 10:56 A117
191 Cassandra Seaton 8 84 Fulton 17:26.6 11:38 B 55
192 Chloe Devendorf 7 99 Fulton 17:58.0 11:59 B 56
193 Jenna Aragona 7100 Central Square 21:20.0 14:14 A118
194 Isabella Ferrante 7101 Central Square 23:29.0 15:40 A119
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS MODIFIED LARGE SCHOOL RACE - 1.5 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Jack Moochler 8 1 Auburn 8:26.4 5:38 A 1
2 2 Vincent Calabria 8 2 West Genesee 8:30.6 5:41 A 2
3 3 Nolan Byrd 8 3 East Syracuse-Minoa 8:35.4 5:44 B 1
4 4 Shakim Braxton 8 4 Syracuse East 8:35.6 5:44 A 3
5 5 Alexander Simpson 8 5 Ithaca 8:40.2 5:47 A 4
6 6 Bryce Gunderman 8 6 McQuaid Jesuit 8:44.9 5:50 A 5
7 7 John Netti 7 1 McQuaid Jesuit 8:49.0 5:53 A 6
8 8 Brent Penwarden 8 7 McQuaid Jesuit 8:51.7 5:55 A 7
9 9 Keegan Reardon 8 8 West Genesee 8:53.7 5:56 A 8
10 Dominic Abbott 7 2 Fulton 8:55.9 5:58 B 2
11 10 Billy Guild 7 3 Baldwinsville 8:56.5 5:58 A 9
12 11 Ahviere Reese 8 9 Syracuse East 9:00.0 6:00 A 10
13 12 Mark Hanlon 8 10 Fayetteville-Manlius 9:00.3 6:01 A 11
14 13 Derek Joseph Rice 8 11 Liverpool 9:00.5 6:01 A 12
15 14 Paker Cote 8 12 Jamesville-Dewitt 9:01.6 6:02 B 3
16 15 Sam Theoharis 8 13 Fayetteville-Manlius 9:02.1 6:02 A 13
17 16 Matt Bartolotta 8 14 West Genesee 9:03.5 6:03 A 14
18 17 Nathan Rindfuss 7 4 Jamesville-Dewitt 9:03.8 6:03 B 4
19 18 Colin Delaney 7 5 Baldwinsville 9:04.7 6:04 A 15
20 19 Carter Rodriquez 7 6 Liverpool 9:05.1 6:04 A 16
21 20 Brendan Byrne FR 1 McQuaid Jesuit 9:06.9 6:05 A 17
22 21 Nick Maw 8 15 Central Square 9:09.1 6:07 A 18
23 22 Ben Degirolamo 7 7 Fayetteville-Manlius 9:10.5 6:07 A 19
24 23 Ryan McMahon 8 16 West Genesee 9:11.1 6:08 A 20
25 24 Essex Glowaki 7 8 Jamesville-Dewitt 9:11.5 6:08 B 5
26 25 Logan Wing 8 17 Jamesville-Dewitt 9:11.7 6:08 B 6
27 26 Ben Supron 7 9 Ithaca 9:13.0 6:09 A 21
28 Benjamin Demars 7 10 Fulton 9:13.4 6:09 B 7
29 27 Sam Gallager 8 18 West Genesee 9:13.7 6:10 A 22
30 28 Lewis Nazarian FR 2 McQuaid Jesuit 9:13.9 6:10 A 23
31 29 Norbusanten Naftel 7 11 Ithaca 9:16.6 6:12 A 24
32 30 Oliver Nazarian 8 19 McQuaid Jesuit 9:17.0 6:12 A 25
33 31 Andrew Guinto 8 20 West Genesee 9:19.1 6:13 A 26
34 Nathaniel Jennings 8 21 Oneida 9:19.8 6:14 B 8
35 32 Nick Mulderig 8 22 West Genesee 9:20.2 6:14 A 27
36 33 Tristan Noseworthy 7 12 Thousand Islands (CA) 9:20.6 6:14 F 1
37 Chris Cuttler 8 23 West Genesee 9:21.5 6:15 A 28
38 34 Peter Herrmann 8 24 Liverpool 9:23.9 6:16 A 29
39 Jimmy Alberts 8 25 West Genesee 9:26.8 6:18 A 30
40 Joe Parisi 8 26 West Genesee 9:28.2 6:19 A 31
41 35 Thomas Tobin 8 27 Liverpool 9:29.1 6:20 A 32
42 Max Mekker 8 28 West Genesee 9:29.5 6:20 A 33
43 36 Kaleel Boykins 8 29 Syracuse West 9:32.9 6:22 A 34
44 37 Jed Danaher 7 13 Fayetteville-Manlius 9:33.3 6:23 A 35
45 Ryan Joyce 8 30 West Genesee 9:35.6 6:24 A 36
46 38 Jack Andrejko 7 14 Liverpool 9:37.3 6:25 A 37
47 39 Ben Volpi 8 31 Central Square 9:37.5 6:25 A 38
48 40 Gabe Cuello 7 15 Jamesville-Dewitt 9:40.7 6:28 B 9
49 Brendan Kemp 8 32 West Genesee 9:42.1 6:29 A 39
50 41 Ryan Cartwright 7 16 Liverpool 9:42.6 6:29 A 40
51 42 James Cary 7 17 Baldwinsville 9:43.0 6:29 A 41
52 43 Miguel Gonzales 7 18 Liverpool 9:44.8 6:30 A 42
53 44 Peyton Geehrer 7 19 Fayetteville-Manlius 9:45.1 6:31 A 43
54 Luke Ruggaber 8 33 Liverpool 9:46.1 6:31 A 44
55 45 Ryuki Yamasaki 8 34 Ithaca 9:46.3 6:31 A 45
56 Ethan Glashauser 8 35 Liverpool 9:47.2 6:32 A 46
57 46 Aidan Micho 7 20 Baldwinsville 9:47.9 6:32 A 47
58 47 Carson Wright 7 21 Thousand Islands (CA) 9:48.3 6:33 F 2
59 48 Owen Opalenick 7 22 Jamesville-Dewitt 9:49.2 6:33 B 10
60 Joe McLaughlin 7 23 West Genesee 9:49.6 6:33 A 48
61 Alex Desantis 8 36 West Genesee 9:50.3 6:34 A 49
62 Jacob Hahn 7 24 Fulton 9:53.1 6:36 B 11
63 49 Josh Abbott 7 25 Syracuse West 9:53.4 6:36 A 50
64 50 Parker Todd 7 26 Central Square 9:53.7 6:36 A 51
65 51 Garrett Hough 7 27 Thousand Islands (CA) 9:55.6 6:38 F 3
66 52 Elijah Widercrantz 7 28 Ithaca 9:56.4 6:38 A 52
67 53 Phoenix Thomas 7 29 Syracuse West 9:59.1 6:40 A 53
68 54 Richard Wills 7 30 Thousand Islands (CA) 10:00.3 6:41 F 4
69 55 Max Creamer 8 37 Central Square 10:00.6 6:41 A 54
70 Aidan Bradshaw 8 38 Liverpool 10:00.8 6:41 A 55
71 56 Joe Staples 8 39 Jamesville-Dewitt 10:02.5 6:42 B 12
72 57 John Parrotta 8 40 Central Square 10:03.4 6:43 A 56
73 58 Colin Socker 7 31 Baldwinsville 10:04.6 6:44 A 57
74 59 Carter Hale 8 41 Fayetteville-Manlius 10:05.0 6:44 A 58
75 60 Connor Kerr 7 32 McQuaid Jesuit 10:06.6 6:45 A 59
76 Christian Seabrook 7 33 West Genesee 10:06.9 6:45 A 60
77 61 Darrick Fortino 8 42 Central Square 10:07.5 6:45 A 61
78 Ryan Fennelly 8 43 Liverpool 10:08.6 6:46 A 62
79 62 William Coleman 7 34 Auburn 10:09.7 6:47 A 63
80 63 Ryan Lapp 8 44 Syracuse East 10:11.3 6:48 A 64
81 Justin Byrne 7 35 West Genesee 10:11.9 6:48 A 65
82 64 Dallas McCarthy 7 36 Thousand Islands (CA) 10:12.4 6:49 F 5
83 Jake McGowan 7 37 Liverpool 10:12.5 6:49 A 66
84 65 Sam Elbadawi 7 38 Fayetteville-Manlius 10:12.7 6:49 A 67
85 Matt Cleplicki 8 45 Jamesville-Dewitt 10:15.2 6:51 B 13
86 66 Ryan Boulier 8 46 Syracuse East 10:16.2 6:51 A 68
87 67 Matt Lewis 8 47 Central Square 10:17.0 6:52 A 69
88 68 Adrian Freeman 7 39 Syracuse East 10:20.0 6:54 A 70
89 69 Coby Hickey 8 48 Syracuse West 10:20.6 6:54 A 71
90 Julien Brownlow 8 49 Liverpool 10:22.1 6:55 A 72
91 70 Riley Greer 8 50 Thousand Islands (CA) 10:23.3 6:56 F 6
92 71 Faris Mohamed 8 51 Syracuse East 10:23.5 6:56 A 73
93 Sean Geen 7 40 McQuaid Jesuit 10:24.1 6:57 A 74
94 Connor Lavigne 7 41 Central Square 10:24.6 6:57 A 75
95 Jude Aman 7 42 McQuaid Jesuit 10:24.8 6:57 A 76
96 Dominic Fico 8 52 Liverpool 10:26.0 6:58 A 77
97 72 Josh Rivas 8 53 Syracuse West 10:26.9 6:58 A 78
98 73 Anthony White 8 54 Baldwinsville 10:27.3 6:59 A 79
99 Paul Molinari 7 43 McQuaid Jesuit 10:28.0 6:59 A 80
100 Kyle Jones 8 55 McQuaid Jesuit 10:29.8 7:00 A 81
101 James Paden 7 44 Fayetteville-Manlius 10:30.6 7:01 A 82
102 74 Trevor Best 8 56 Baldwinsville 10:30.9 7:01 A 83
103 Stan Refermat 8 57 McQuaid Jesuit 10:32.0 7:02 A 84
104 75 Sam Livingston 8 58 Syracuse West 10:32.3 7:02 A 85
105 Julian Galletta 7 45 Jamesville-Dewitt 10:32.6 7:02 B 14
106 76 Robert Hunter 8 59 Syracuse West 10:32.8 7:02 A 86
107 77 Dillon Husick 8 60 Ithaca 10:33.1 7:03 A 87
108 Connor Shanahan 8 61 Syracuse West 10:34.2 7:03 A 88
109 78 Kaz Peasley 7 46 Thousand Islands (CA) 10:35.5 7:04 F 7
110 Brady Brown 7 47 Thousand Islands (CA) 10:36.8 7:05 F 8
111 Zach Perez 8 62 Fayetteville-Manlius 10:37.7 7:06 A 89
112 Isaac Geesaman 8 63 Central Square 10:38.1 7:06 A 90
113 79 Chris Dev 8 64 Ithaca 10:38.6 7:06 A 91
114 80 Ryan Bochenek 7 48 Auburn 10:41.2 7:08 A 92
115 81 Griffin Dautrich 8 65 Auburn 10:41.9 7:08 A 93
116 Tyler Spaulding 8 66 Liverpool 10:42.4 7:09 A 94
117 Seth Scheiwiller 7 49 Baldwinsville 10:42.6 7:09 A 95
118 Jonathan Howland 7 50 Liverpool 10:43.1 7:09 A 96
119 Zach Quinn 8 67 West Genesee 10:43.4 7:09 A 97
120 Connor MacDougall 7 51 Liverpool 10:44.1 7:10 A 98
121 82 Jason Baranick 8 68 Auburn 10:45.3 7:11 A 99
122 Sean Magna 8 69 McQuaid Jesuit 10:45.6 7:11 A100
123 83 James Vasile 7 52 Auburn 10:46.9 7:12 A101
124 84 Mario Melendez 7 53 Syracuse East 10:48.3 7:13 A102
125 Alavar Garza 8 70 Fayetteville-Manlius 10:48.9 7:13 A103
126 Zachary Phipps 7 54 Liverpool 10:49.2 7:13 A104
127 Cj Roziock 8 71 Baldwinsville 10:49.4 7:13 A105
128 Alexander Cantone 7 55 Jamesville-Dewitt 10:49.9 7:14 B 15
129 Connor Waldron 7 56 Baldwinsville 10:50.6 7:14 A106
130 Dylan Drury 8 72 Jamesville-Dewitt 10:51.4 7:15 B 16
131 85 Jack Carbonaro 7 57 Auburn 10:52.9 7:16 A107
132 Elias Hibbert 7 58 Mexico 10:53.3 7:16 B 17
133 Johannes Vanosselae 8 73 Ithaca 10:54.7 7:17 A108
134 Nathaniel Dengler 7 59 Ithaca 10:55.0 7:17 A109
135 86 Jack Walters 8 74 East Syracuse-Minoa 10:56.9 7:18 B 18
136 Nicholas Barry 7 60 Ithaca 10:58.2 7:19 A110
137 Jacob Barkley 7 61 Thousand Islands (CA) 10:58.5 7:19 F 9
138 Hayden Weedmark 7 62 Thousand Islands (CA) 11:01.2 7:21 F 10
139 Dan Good 7 63 West Genesee 11:01.7 7:22 A111
140 Nathan Belisle 7 64 Thousand Islands (CA) 11:03.4 7:23 F 11
141 Morse Ryan 8 75 Ithaca 11:03.6 7:23 A112
142 Ethan Tait 7 65 West Genesee 11:05.4 7:24 A113
143 Ryan Taylor 7 66 Liverpool 11:07.2 7:25 A114
144 Camden Hocker 7 67 McQuaid Jesuit 11:07.6 7:26 A115
145 Nate Long 7 68 West Genesee 11:08.1 7:26 A116
146 Tim Beshers 7 69 Jamesville-Dewitt 11:09.1 7:27 B 19
147 Jamie Johnson 8 76 Syracuse East 11:10.4 7:27 A117
148 Christopher Schug 7 70 Liverpool 11:11.2 7:28 A118
149 Ezequiel Gonzalez 8 77 Liverpool 11:15.3 7:31 A119
150 Daniel Grevelding 7 71 Liverpool 11:15.7 7:31 A120
151 Hunter Price 7 72 Thousand Islands (CA) 11:16.3 7:31 F 12
152 Casey Davenport 7 73 Ithaca 11:16.7 7:32 A121
153 Sam Sparks 8 78 Liverpool 11:17.3 7:32 A122
154 Jack Martin 8 79 Central Square 11:18.0 7:32 A123
155 Matthew Russo 7 74 Liverpool 11:18.7 7:33 A124
156 Jordan Throop 7 75 Thousand Islands (CA) 11:21.2 7:35 F 13
157 Michael Sabatino 7 76 Baldwinsville 11:22.5 7:35 A125
158 Aidan Henry 7 77 Thousand Islands (CA) 11:25.5 7:37 F 14
159 Griffin Gerharz 7 78 Baldwinsville 11:26.0 7:38 A126
160 Caleb Janhonen 8 80 Central Square 11:26.3 7:38 A127
161 Elias Strook 7 79 Ithaca 11:26.7 7:38 A128
162 87 Carr Patrick 8 81 East Syracuse-Minoa 11:27.0 7:38 B 20
163 Liam Cooper 7 80 Ithaca 11:27.4 7:39 A129
164 Jason Cho 8 82 Fayetteville-Manlius 11:27.9 7:39 A130
165 Justin Derouchie 8 83 Liverpool 11:28.9 7:40 A131
166 88 Gabriel Kelsey 8 84 East Syracuse-Minoa 11:31.3 7:41 B 21
167 Calvin Saarie 8 85 Baldwinsville 11:32.1 7:42 A132
168 Zackery Glickert 8 86 Baldwinsville 11:33.2 7:43 A133
169 Keegan Lake 7 81 Thousand Islands (CA) 11:36.7 7:45 F 15
170 Jason Baycura 8 87 Liverpool 11:37.2 7:45 A134
171 Sam Mosher 7 82 West Genesee 11:38.8 7:46 A135
172 Aleksander Maksymys 7 83 Liverpool 11:41.6 7:48 A136
173 Daniel Dumont 7 84 Ithaca 11:42.9 7:49 A137
174 Joey Sojewicz 8 88 Syracuse West 11:43.2 7:49 A138
175 Jose Montalvo 8 89 Syracuse East 11:44.8 7:50 A139
176 Aaron Williams 8 90 Auburn 11:45.1 7:51 A140
177 Kevin Murphy FR 3 McQuaid Jesuit 11:48.0 7:52 A141
178 Jariel Melendez 7 85 Syracuse East 11:48.4 7:53 A142
179 89 Benjamin Sellers 7 86 East Syracuse-Minoa 11:48.7 7:53 B 22
180 Leo Brisson 7 87 Ithaca 11:49.1 7:53 A143
181 Jeremy Sauer 8 91 Ithaca 11:50.0 7:54 A144
182 Sunny Verma 8 92 McQuaid Jesuit 11:50.6 7:54 A145
183 Sebastian Robbillar 7 88 Thousand Islands (CA) 11:51.6 7:55 F 16
184 Nathan Gates 8 93 Liverpool 11:52.0 7:55 A146
185 Ayden White 7 89 Central Square 11:53.9 7:56 A147
186 Craig Welsh 7 90 Thousand Islands (CA) 11:55.4 7:57 F 17
187 Anthony Bowden 7 91 Baldwinsville 11:58.8 8:00 A148
188 Noah Major 7 92 Thousand Islands (CA) 12:07.3 8:05 F 18
189 Joe McCallops 7 93 West Genesee 12:10.5 8:07 A149
190 Abdi Farah 8 94 Syracuse East 12:11.8 8:08 A150
191 Ross Quinlan 7 94 Thousand Islands (CA) 12:13.3 8:09 F 19
192 Jon Martin 7 95 West Genesee 12:19.5 8:13 A151
193 90 Nicolas Roseamelia 7 96 East Syracuse-Minoa 12:22.7 8:16 B 23
194 Sidney Bradshaw 7 97 Fulton 12:24.3 8:17 B 24
195 Brandon Davis 7 98 Liverpool 12:25.2 8:17 A152
196 Aiden Hence 7 99 Jamesville-Dewitt 12:25.5 8:17 B 25
197 Joseph Kenney 7100 Baldwinsville 12:25.8 8:18 A153
198 Tredo James 7101 Syracuse East 12:26.5 8:18 A154
199 Preston Vella 7102 West Genesee 12:27.3 8:19 A155
200 Joe McManus 7103 West Genesee 12:27.7 8:19 A156
201 Silas Peters 7104 Ithaca 12:27.9 8:19 A157
202 Jeramiah Waterman 8 95 Mexico 12:28.3 8:19 B 26
203 Jack McManus 7105 Baldwinsville 12:28.6 8:20 A158
204 Robert Kohler 8 96 Oneida 12:28.8 8:20 B 27
205 Josh Czyz 7106 Auburn 12:29.2 8:20 A159
206 Jonathan Clarke 7107 Central Square 12:29.7 8:20 A160
207 Anthony Jennings 7108 Auburn 12:32.4 8:22 A161
208 Ronan Drozd 7109 Fayetteville-Manlius 12:33.0 8:22 A162
209 Salvamsi Adabala 7110 Liverpool 12:36.8 8:25 A163
210 Duffy Berkowitz 7111 Ithaca 12:40.9 8:28 A164
211 Justin Malinowski 7112 West Genesee 12:43.0 8:29 A165
212 Avery Thompson 7113 Liverpool 12:43.7 8:30 A166
213 Nolan Gannon 7114 Syracuse West 12:45.7 8:31 A167
214 Aiden Burlingame 7115 West Genesee 12:48.7 8:33 A168
215 Matthew Michaud 8 97 Syracuse East 12:49.0 8:33 A169
216 Zachary Mayo 7116 Central Square 12:51.7 8:35 A170
217 Ryan Clewis 7117 Jamesville-Dewitt 12:51.9 8:35 B 28
218 Aidan Barbour 7118 Liverpool 12:52.4 8:35 A171
219 Alex Delrosario 8 98 Syracuse East 12:53.1 8:36 A172
220 Aidan Nugent 7119 Fayetteville-Manlius 12:59.2 8:40 A173
221 Dan Grooms 8 99 West Genesee 13:01.5 8:41 A174
222 Collin Dudley 7120 Liverpool 13:04.7 8:44 A175
223 Ian Szuck 7121 Central Square 13:05.6 8:44 A176
224 Ian Denny 7122 Liverpool 13:14.4 8:50 A177
225 Jacob Spier 7123 Central Square 13:16.8 8:52 A178
226 Russel Meeker 8100 Baldwinsville 13:20.9 8:54 A179
227 Patrick Dattler 8101 Central Square 13:33.3 9:03 A180
228 Alex Couture 7124 West Genesee 13:43.2 9:09 A181
229 Garrett Breen 8102 Ithaca 13:51.4 9:15 A182
230 Khalil Davis 8103 Syracuse East 14:00.0 9:20 A183
231 Nick Cruz 7125 Syracuse West 14:06.6 9:25 A184
232 Isaac Aldringer 8104 West Genesee 14:19.6 9:34 A185
233 Reese Fitzgerald 7126 Baldwinsville 14:23.0 9:36 A186
234 Agrim Mangla 8105 Fayetteville-Manlius 14:26.1 9:38 A187
235 Chase Coleman 8106 Syracuse West 14:48.4 9:53 A188
236 Matthew Limpert 8107 Syracuse East 14:56.1 9:58 A189
237 Justin Karnisky 7127 McQuaid Jesuit 15:18.7 10:13 A190
238 Ian Shaw 7128 Central Square 16:22.7 10:56 A191
239 Aidan Nabinger 7129 Jamesville-Dewitt 16:44.4 11:10 B 29
240 Chase Parry 7130 Liverpool 16:47.2 11:12 A192
241 Julian Mellberg 8108 Jamesville-Dewitt 17:01.7 11:22 B 30
242 Alex Becker 8109 Jamesville-Dewitt 17:01.9 11:22 B 31
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS VARSITY LARGE SCHOOL RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Kaitlyn Neal SR 1 Fayetteville-Manlius 16:48.6 5:42 A 1
2 2 Carly Benson SO 1 West Genesee 17:14.3 5:51 A 2
3 3 Palmer Madsen SO 2 Fayetteville-Manlius 17:23.1 5:54 A 3
4 4 Samantha Levy SR 2 Fayetteville-Manlius 17:24.3 5:54 A 4
5 5 Katrina Patterson JR 1 Clarence 17:26.9 5:55 A 5
6 6 Jenna Farrell SR 3 Fayetteville-Manlius 17:33.8 5:58 A 6
7 7 Rebecca Walters SO 3 Fayetteville-Manlius 17:38.0 5:59 A 7
8 8 Claire Walters FR 1 Fayetteville-Manlius 17:39.9 6:00 A 8
9 9 Juliana Basla SR 4 Liverpool 17:40.2 6:00 A 9
10 10 Hannah Butler JR 2 Jamesville-Dewitt 17:45.6 6:02 B 1
11 11 Natalie Marra SR 5 East Syracuse-Minoa 17:56.8 6:05 B 2
12 12 Sophia Ryan SO 4 Fayetteville-Manlius 18:06.8 6:09 A 10
13 13 Lizzy Rayle SO 5 Ithaca 18:32.8 6:18 A 11
14 14 Justus Holden-Betts FR 2 Baldwinsville 18:50.3 6:24 A 12
15 15 Maria Matkoski SR 6 West Genesee 18:54.4 6:25 A 13
16 16 Elisabeth Rott JR 3 Clarence 18:55.6 6:25 A 14
17 17 Charlotte Williams JR 4 Ithaca 18:55.8 6:26 A 15
18 18 Sylvia Frank SR 7 Ithaca 18:57.2 6:26 A 16
19 19 Morgan Chewning-Kul SR 8 Liverpool 19:03.0 6:28 A 17
20 20 Cristina Ray FR 3 Clarence 19:07.1 6:29 A 18
21 21 Charlotte Kurzweil SR 9 Mercy 19:17.3 6:33 B 3
22 22 Eva Keohane JR 5 Central Square 19:18.8 6:33 A 19
23 23 Megan Brown SO 6 Jamesville-Dewitt 19:21.0 6:34 B 4
24 24 Sarah Ferranti SR 10 West Genesee 19:21.2 6:34 A 20
25 25 Elizabeth Fawwaz SO 7 Baldwinsville 19:35.1 6:39 A 21
26 26 Grace Widercrantz SO 8 Ithaca 19:37.1 6:39 A 22
27 27 Katie Giugno SO 9 Mercy 19:40.4 6:41 B 5
28 28 Maddie Dovi SO 10 Mercy 19:43.3 6:42 B 6
29 29 Amy Milner SO 11 Ithaca 19:46.5 6:43 A 23
30 30 Jasmine Fahrenkrug FR 4 Vestal 19:47.8 6:43 B 7
31 31 Natalie Badding JR 6 Clarence 19:49.3 6:44 A 24
32 32 Alexandra Street JR 7 Jamesville-Dewitt 19:49.7 6:44 B 8
33 33 Gillian Fedor SO 12 Clarence 19:54.1 6:45 A 25
34 34 Katie Sergeant SR 11 Mercy 19:57.2 6:46 B 9
35 35 Zoe Tomasik SO 13 Ithaca 19:58.0 6:47 A 26
36 Lauren Phetteplace SO 14 Cortland 20:01.1 6:48 B 10
37 36 Emma Weber JR 8 Mercy 20:02.7 6:48 B 11
38 37 Leah Carpenter FR 5 Baldwinsville 20:06.5 6:49 A 27
39 Mackenzie Rice JR 9 Oswego 20:06.7 6:50 B 12
40 38 Amelia Gilbert FR 6 Jamesville-Dewitt 20:10.6 6:51 B 13
41 39 Anna Demer SO 15 Baldwinsville 20:12.1 6:51 A 28
42 40 Sophie Simone FR 7 Baldwinsville 20:15.7 6:53 A 29
43 41 Kendall Dombroske FR 8 West Genesee 20:16.2 6:53 A 30
44 42 Tessa Beiter JR 10 Clarence 20:16.4 6:53 A 31
45 43 Kelley Hull SR 12 Baldwinsville 20:18.5 6:54 A 32
46 44 Mikayla Baker SR 13 Central Square 20:18.9 6:54 A 33
47 45 Natalie Kurz SO 16 Liverpool 20:31.1 6:58 A 34
48 46 Anna Wheeler FR 9 Central Square 20:32.6 6:58 A 35
49 47 Jillian Stagnitta SR 14 Liverpool 20:34.7 6:59 A 36
50 48 Julia Spagnola FR 10 Mercy 20:35.0 6:59 B 14
51 49 Brittney Flaten SR 15 Ithaca 20:39.4 7:01 A 37
52 50 Windsor Ardner FR 11 Liverpool 20:41.4 7:01 A 38
53 51 Corrie Bernd SO 17 Clarence 20:43.0 7:02 A 39
54 52 Sawako Suzuki SR 16 Vestal 20:44.5 7:02 B 15
55 53 Kate Labosky SO 18 Vestal 20:45.7 7:03 B 16
56 54 Sara Ciurca FR 12 Mercy 20:46.5 7:03 B 17
57 55 Megan Farmer SR 17 West Genesee 20:46.8 7:03 A 40
58 56 Mia Bolton JR 11 Baldwinsville 20:57.3 7:07 A 41
59 Dominique Hopkins JR 12 Syracuse East 21:03.3 7:09 A 42
60 57 Amanda Lowther JR 13 West Genesee 21:03.6 7:09 A 43
61 58 Sarah Sedlock FR 13 Liverpool 21:11.3 7:11 A 44
62 59 Mallory Woytowicz JR 14 Liverpool 21:11.9 7:12 A 45
63 60 Emily Shapiro SR 18 Jamesville-Dewitt 21:14.4 7:12 B 18
64 61 Bridget Spiddle SR 19 West Genesee 21:17.5 7:14 A 46
65 Hannah Koster SO 19 Oswego 21:21.9 7:15 B 19
66 62 Megan Vandewarker SR 20 East Syracuse-Minoa 21:23.6 7:16 B 20
67 Marisa Livoti SR 21 Fulton 21:23.9 7:16 B 21
68 63 Meghan Hoaglin SR 22 Central Square 21:24.8 7:16 A 47
69 64 Alisa Salbert SO 20 Jamesville-Dewitt 21:26.0 7:16 B 22
70 65 Lindsey Kelley SO 21 Central Square 21:30.6 7:18 A 48
71 66 Sarah Tingley JR 15 East Syracuse-Minoa 21:32.7 7:19 B 23
72 67 Olivia McGranaghan SO 22 Oneida 22:20.2 7:35 B 24
73 68 Abby Leavitt SO 23 Jamesville-Dewitt 22:28.4 7:38 B 25
74 69 Marina Lopez FR 14 East Syracuse-Minoa 22:47.3 7:44 B 26
75 70 Kayla Marshall SR 23 Oneida 23:37.7 8:01 B 27
76 Meredith Brafman FR 15 Cortland 23:42.7 8:03 B 28
77 71 Mary Neff SO 24 East Syracuse-Minoa 23:46.0 8:04 B 29
78 Victoria Eckhard SR 24 Fulton 24:05.1 8:10 B 30
79 Julia Birdsall SO 25 Cortland 24:06.1 8:11 B 31
80 72 Alison Vandyke SR 25 Vestal 24:26.3 8:18 B 32
81 Mary Zook SO 26 Syracuse East 24:32.4 8:20 A 49
82 Logan Sullivan SR 26 Oswego 24:43.4 8:23 B 33
83 73 Bridget Forbes JR 16 Oneida 24:47.0 8:25 B 34
84 74 Hannah Ali JR 17 Oneida 25:00.0 8:29 B 35
85 75 Sonia Wilson FR 16 Oneida 25:16.7 8:35 B 36
86 Melisha Egerton FR 17 Syracuse East 26:56.2 9:08 A 50
87 Katie Gardiner-Rohl SR 27 Mexico 27:09.1 9:13 B 37
88 Marissa Dovi JR 18 Cortland 27:09.5 9:13 B 38
89 76 Taylor Kranbuhl SO 27 Oneida 27:42.9 9:24 B 39
90 Rose Huang SO 28 Oswego 29:17.9 9:56 B 40
91 June O'Brien JR 19 Syracuse East 29:29.5 10:00 A 51
92 77 Angel Dixon FR 18 Central Square 29:30.5 10:01 A 52
93 78 Makaila White JR 20 East Syracuse-Minoa 29:32.0 10:01 B 41
94 79 Julia Ferrante SR 28 Vestal 29:39.2 10:04 B 42
95 80 Sierra Fehrman FR 19 Central Square 29:51.8 10:08 A 53
96 81 Paige Raulli SR 29 East Syracuse-Minoa 29:54.9 10:09 B 43
97 82 Rachael Kohler JR 21 Oneida 31:25.6 10:40 B 44
98 Kayleigh Hotaling SO 29 Fulton 42:53.9 14:33 B 45
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS VARSITY LARGE SCHOOL RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Peter Ryan SR 1 Fayetteville-Manlius 14:50.9 5:02 A 1
2 2 Patrick Perry JR 1 Fayetteville-Manlius 14:57.1 5:05 A 2
3 3 Sean Kuehn SR 2 Central Square 15:06.0 5:08 A 3
4 4 David Leff JR 2 West Genesee 15:15.4 5:11 A 4
5 5 Terrell Coleman SR 3 Liverpool 15:17.2 5:11 A 5
6 6 Jake Avery JR 3 Ithaca 15:17.6 5:12 A 6
7 7 Kevin Gideon SR 4 Burnt Hills 15:19.4 5:12 B 1
8 8 Joe Walters JR 4 Fayetteville-Manlius 15:21.1 5:13 A 7
9 9 Silas Derfel SO 1 Ithaca 15:29.4 5:16 A 8
10 10 Neil Kolhatkar JR 5 Ithaca 15:32.3 5:17 A 9
11 11 Matthew Young SR 5 East Syracuse-Minoa 15:42.1 5:20 B 2
12 12 Ben Otis SO 2 Fayetteville-Manlius 15:43.1 5:20 A 10
13 13 Ryan Delola SR 6 Baldwinsville 15:47.3 5:22 A 11
14 14 Tyler Berg FR 1 Burnt Hills 15:51.3 5:23 B 3
15 15 Austin Bolton FR 2 Baldwinsville 15:52.6 5:23 A 12
16 16 Ian Tomasik JR 6 Ithaca 15:53.9 5:24 A 13
17 17 Aidan Gillooley FR 3 Burnt Hills 15:56.4 5:25 B 4
18 18 Cameron Morrissey JR 7 Baldwinsville 15:57.5 5:25 A 14
19 19 Michael Bashant JR 8 Burnt Hills 16:02.5 5:27 B 5
20 20 Sam Costich SR 7 Clarence 16:06.1 5:28 A 15
21 21 Adam Davis FR 4 Baldwinsville 16:07.1 5:28 A 16
22 22 Andrew Olds JR 9 Baldwinsville 16:08.5 5:29 A 17
23 23 Kenneth Deloff JR 10 Fulton 16:16.8 5:32 B 6
24 24 Denis Keegan SR 8 Baldwinsville 16:17.1 5:32 A 18
25 25 Ethan Craig SR 9 Baldwinsville 16:20.8 5:33 A 19
26 26 Cole Eells JR 11 Ithaca 16:21.6 5:33 A 20
27 27 Matt Johnson SR 10 Clarence 16:22.7 5:34 A 21
28 28 Jack Boltman JR 12 Fayetteville-Manlius 16:25.7 5:35 A 22
29 29 Luke Dehart SO 3 Vestal 16:26.6 5:35 B 7
30 30 Luke Gobel JR 13 Burnt Hills 16:27.8 5:35 B 8
31 31 Collin Gwilt SR 11 Liverpool 16:30.1 5:36 A 23
32 32 Ryan Dunning JR 14 West Genesee 16:30.5 5:36 A 24
33 33 Max Perry FR 5 Fayetteville-Manlius 16:30.9 5:36 A 25
34 34 Sean O'Brien JR 15 West Genesee 16:32.6 5:37 A 26
35 35 Jared Henry JR 16 East Syracuse-Minoa 16:33.2 5:37 B 9
36 36 Hunter Buza SR 12 West Genesee 16:33.4 5:37 A 27
37 37 Dakota Corney SR 13 Oneida 16:33.8 5:37 B 10
38 38 Kieran Loehr SR 14 Ithaca 16:34.0 5:37 A 28
39 39 Simon Lee SO 4 Ithaca 16:35.1 5:38 A 29
40 40 Julio Roman SR 15 Liverpool 16:36.2 5:38 A 30
41 41 Forrest Stewert SR 16 Cortland 16:36.7 5:38 B 11
42 42 Dan Phillips JR 17 Fulton 16:37.4 5:39 B 12
43 43 Rani Marhaba SR 17 Vestal 16:38.8 5:39 B 13
44 44 Shawn Rousseau SR 18 Burnt Hills 16:40.2 5:40 B 14
45 45 Gabe Chisari FR 6 Central Square 16:41.0 5:40 A 31
46 46 Isaac Crandall FR 7 Fulton 16:41.2 5:40 B 15
47 47 Brendon Pearl SR 19 Fayetteville-Manlius 16:42.9 5:40 A 32
48 48 Eric Houck SR 20 Syracuse East 16:44.1 5:41 A 33
49 49 Dan Hunt SR 21 Liverpool 16:45.0 5:41 A 34
50 50 Grey Conover FR 8 Clarence 16:46.1 5:42 A 35
51 51 Nick Berg 8 1 East Syracuse-Minoa 16:48.1 5:42 B 16
52 52 Sean Byrnes SO 5 West Genesee 16:50.2 5:43 A 36
53 53 Gabe Albert JR 18 Liverpool 16:51.8 5:43 A 37
54 54 Chris Painter SR 22 Vestal 16:54.8 5:44 B 17
55 55 Cullen McLaughlin SO 6 Liverpool 16:58.6 5:46 A 38
56 56 Vinny Gettino SR 23 West Genesee 17:02.0 5:47 A 39
57 57 Will Gordon SR 24 Central Square 17:05.9 5:48 A 40
58 58 Josh Lewis SR 25 Vestal 17:08.3 5:49 B 18
59 59 Cory Andres JR 19 Clarence 17:09.0 5:49 A 41
60 60 Drew Biegner FR 9 Clarence 17:10.8 5:50 A 42
61 61 Kyle Jenkins SO 7 West Genesee 17:14.9 5:51 A 43
62 62 Matt Salbert SR 26 Jamesville-Dewitt 17:19.7 5:53 B 19
63 63 Nick O'Keefe SR 27 Clarence 17:25.5 5:55 A 44
64 64 Ngor Nyang JR 20 Syracuse East 17:35.0 5:58 A 45
65 65 Dalton Babcock JR 21 Oswego 17:37.5 5:59 B 20
66 66 Frank Derdzinski FR 10 Central Square 17:37.7 5:59 A 46
67 67 Tyler Fleming JR 22 Central Square 17:38.1 5:59 A 47
68 68 Seth Maurer SO 8 Clarence 17:43.0 6:01 A 48
69 69 Christian Davis SR 28 Oswego 17:43.7 6:01 B 21
70 70 Tyler Glowaki JR 23 Jamesville-Dewitt 17:44.5 6:01 B 22
71 71 James Pieri SR 29 Jamesville-Dewitt 17:46.6 6:02 B 23
72 72 Andy Ryan FR 11 Cortland 17:47.7 6:02 B 24
73 73 Miles Chandler SR 30 Jamesville-Dewitt 17:49.6 6:03 B 25
74 74 Bach Nguyen SR 31 Vestal 17:50.7 6:03 B 26
75 75 Evan James SR 32 Oswego 17:52.9 6:04 B 27
76 76 Ezra Hulbert SR 33 Mexico 17:53.9 6:05 B 28
77 77 Josh Dynka JR 24 Central Square 17:59.5 6:06 A 49
78 78 Patrick Dye JR 25 Jamesville-Dewitt 18:00.3 6:07 B 29
79 79 Stephen Wilson SR 34 Vestal 18:01.9 6:07 B 30
80 80 Tyler Stevens FR 12 Cortland 18:04.6 6:08 B 31
81 81 Nick Mannion FR 13 Jamesville-Dewitt 18:05.4 6:08 B 32
82 82 Nick Manaseri SR 35 Oneida 18:06.9 6:09 B 33
83 83 Dylan Rogers FR 14 Cortland 18:07.1 6:09 B 34
84 84 Jossman Vasques-Hea JR 26 Fulton 18:07.4 6:09 B 35
85 85 Trevor Hines SR 36 Syracuse East 18:08.8 6:10 A 50
86 86 Joe Kuchera SR 37 Vestal 18:12.4 6:11 B 36
87 87 Jon Rzepka JR 27 Cortland 18:12.7 6:11 B 37
88 Josh Tomaka SO 9 Vestal 18:15.3 6:12 B 38
89 88 Chris Blust JR 28 Jamesville-Dewitt 18:18.4 6:13 B 39
90 89 Tyler Ruttan SO 10 Fulton 18:22.0 6:14 B 40
91 90 Gavin Vlainich SR 38 Burnt Hills 18:28.3 6:16 B 41
92 91 Jacob Perrotta JR 29 East Syracuse-Minoa 18:32.4 6:18 B 42
93 92 Austin Attwood JR 30 Oswego 18:35.6 6:19 B 43
94 93 Murphy Lowery JR 31 Central Square 18:38.8 6:20 A 51
95 94 Noah Watkins JR 32 Cortland 18:42.3 6:21 B 44
96 95 Alex Flack SR 39 Oswego 18:43.7 6:21 B 45
97 96 Nick Magari SO 11 Syracuse East 18:45.5 6:22 A 52
98 97 Alex Joss-Forbes SR 40 Mexico 18:54.8 6:25 B 46
99 98 Nate Castor JR 33 East Syracuse-Minoa 18:58.8 6:27 B 47
100 99 Dylan Long FR 15 Mexico 19:09.1 6:30 B 48
101 100 Michael Sanders FR 16 East Syracuse-Minoa 19:42.9 6:41 B 49
102 101 Justin Gardner SR 41 Mexico 19:47.8 6:43 B 50
103 102 Tyler Laflamm SR 42 Mexico 20:01.4 6:48 B 51
104 103 Matthew Thompson JR 34 East Syracuse-Minoa 20:18.7 6:54 B 52
105 104 Justin Brewer JR 35 Oneida 20:31.2 6:58 B 53
106 105 Wilson Allen SO 12 Oneida 20:35.6 6:59 B 54
107 106 Shant Danadian FR 17 Oneida 20:37.5 7:00 B 55
108 107 Jacob Bailey SR 43 Fulton 20:47.4 7:03 B 56
109 108 Bailey Hourihan FR 18 Fulton 20:57.7 7:07 B 57
110 109 Kevin Mason SO 13 Mexico 21:54.9 7:26 B 58
111 110 Tawakal Rashid SR 44 Syracuse East 22:02.3 7:29 A 53
112 111 Derrick Mosher SO 14 Mexico 22:43.9 7:43 B 59
113 112 Noah Endreny FR 19 Syracuse East 26:08.5 8:52 A 54
114 113 Britton Pikarsky SO 15 Syracuse East 26:32.1 9:00 A 55
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS MODIFIED SMALL SCHOOL RACE - 1.5 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 38 Thousand Islands (CA) ( 9:58.0 49:49.7 0:26.6)
========================================
1 3 Abby Linton 9:47.5
2 7 Reagan Bathurst 9:55.4
3 8 Abby Jones 9:55.9
4 9 Julia Dillon 9:56.8
5 11 Teighan Wallace 10:14.1
6 ( 19) Lacey Robertson 10:28.6
7 ( 30) Ella Taylor 10:56.4
2. 110 LaFayette (10:30.1 52:30.2 1:38.3)
========================================
1 6 Marissa Evans 9:54.5
2 10 Allison Evans 10:01.5
3 15 Evelyn Ryan 10:19.0
4 27 Megan Sanders 10:42.4
5 52 Raegyn Garbutt 11:32.8
6 ( 68) Terri Clarke 12:01.1
7 ( 81) Kiersten Rurka 12:22.3
3. 127 Tully (10:26.8 52:13.7 2:59.7)
========================================
1 1 Brooke Rauber 8:38.5
2 16 Lauren Yonko 10:21.9
3 23 Chelsea Phillips 10:32.1
4 32 Nicki Edinger 11:03.0
5 55 Katie Haier 11:38.2
6 ( 66) Amelia Jaworski 11:57.6
7 ( 78) Bridget Whitney 12:19.8
4. 157 Trumansburg (10:56.7 54:43.2 0:54.3)
========================================
1 13 Kaitlyn Feely 10:15.3
2 33 Glen Parker 11:03.6
3 36 Sarah Wertis 11:07.2
4 37 Emma Wright 11:07.5
5 38 Evelyn Vanness 11:09.6
6 ( 39) Makenzie Masters 11:10.6
7 ( 43) Wren Martinson 11:17.9
5. 175 Jordan-Elbridge (10:57.3 54:46.2 1:54.9)
========================================
1 2 Kyler Langhorn 9:44.2
2 12 Clara Derby 10:15.0
3 51 Delaney Dunham 11:30.5
4 54 Emma Morrell 11:37.4
5 56 Kendall Shaw 11:39.1
6 ( 61) Lizzy Bartoszewski 11:55.2
7 ( 69) Lindsay Jackson 12:03.4
6. 183 Cazenovia (11:05.5 55:27.5 0:59.8)
========================================
1 17 Josie Avery 10:23.0
2 31 Julia Ketcham 11:02.3
3 42 Peyton Basic 11:16.8
4 46 Molly Hart 11:22.6
5 47 Lindsey Clements 11:22.8
6 ( 49) Emily Knapp 11:27.3
7 (101) Samantha Combs 13:31.1
7. 222 Marcellus (11:17.0 56:25.0 2:28.7)
========================================
1 4 Olivia Kocher 9:50.1
2 18 Madeleine Caron 10:25.0
3 60 Madison Kittelberger 11:54.4
4 64 Molly Lavy 11:56.7
5 76 Amy Francesconi 12:18.8
6 ( 83) Meaghan Strempel 12:27.1
7 (103) Faith Norstad 13:39.5
8. 241 Port Byron (11:31.5 57:37.5 3:36.0)
========================================
1 14 Haley Yorkey 10:16.8
2 24 Allayna Dillon 10:32.9
3 48 Hailey Short 11:26.7
4 50 Kasey Gleason 11:28.3
5 105 Allie Wilmot 13:52.8
6 (113) Rose Nageldinger 14:52.6
9. 248 Pulaski (11:29.1 57:25.2 1:35.6)
========================================
1 28 McKenna McCormack 10:43.6
2 35 Holly McCarty 11:04.3
3 45 Fabiana Suarez 11:22.3
4 63 Savannah Gamble 11:55.8
5 77 Katie Hefti 12:19.2
6 ( 85) Megan Mahoney 12:28.3
10. 274 Phoenix (11:35.8 57:58.8 2:34.9)
========================================
1 5 Julianna Lewis 9:53.2
2 41 Tabitha Clark 11:16.5
3 71 Violet Ameele 12:05.8
4 73 Laila Jones 12:15.2
5 84 Isabella Allen 12:28.1
6 ( 86) Rebecca Coon 12:29.4
7 (104) Jena Klimaszewski 13:48.5
11. 285 Siena Catholic Academy (11:52.5 59:22.4 3:41.3)
========================================
1 21 Megan Gearinger 10:30.8
2 29 Sarah Garczysnki 10:48.6
3 53 Maggie Sak 11:34.2
4 74 Grace Colpoys 12:16.7
5 108 Sara Kate Giallanza 14:12.1
12. 321 Southern Cayuga (11:56.1 59:40.1 2:27.3)
========================================
1 20 Betsy Gloss 10:30.4
2 40 Samantha Halverson 11:15.0
3 75 Lowry Miller 12:18.4
4 90 Rainee Thayer 12:38.6
5 96 Kylie Rejman 12:57.7
13. 335 Cato-Meridian (12:05.0 60:25.0 2:52.4)
========================================
1 22 Lydia Cox 10:31.0
2 62 Emma Greene 11:55.5
3 65 Kennedy Pelkey 11:57.1
4 89 Sarah Perez 12:38.0
5 97 Destiny Soutar 13:23.4
6 (100) Kaliess Evans 13:29.8
14. 353 Chittenango (12:03.1 60:15.4 2:00.9)
========================================
1 25 McKayla Capeling 10:33.7
2 79 Marilla Bongiovanni 12:20.8
3 80 Lailah Emad 12:22.0
4 82 Jordan Horzempa 12:24.3
5 87 Kiarra Waite 12:34.6
6 ( 91) Mattison Cole 12:39.8
7 ( 94) Julianne Kent 12:44.8
15. 356 Solvay (12:12.7 61:03.4 1:45.0)
========================================
1 57 Genea Kadlubowski 11:40.8
2 58 Adelyn Bush 11:42.0
3 70 Jianna Speach 12:04.1
4 72 Izzy Lambert 12:10.7
5 99 Sophia Guadagnolo 13:25.8
6 (102) Jennifer Klix 13:32.4
7 (106) Julionna Mero 13:58.2
16. 372 Chenango Forks (12:36.6 63:03.0 3:47.0)
========================================
1 26 Lyndsey Szalach 10:38.5
2 34 Zoe Nestoryak 11:04.1
3 93 Meira Wood 12:41.1
4 109 Elizabeth Molstead 14:13.8
5 110 Triniti Arnold 14:25.5
6 (112) Zoey Tarvin 14:30.2
7 (118) Jessica Hall 19:58.5
17. 389 Mynderse Academy (12:24.0 61:59.9 2:06.0)
========================================
1 44 Amber Garneau 11:18.8
2 67 Rachel Mahoney 11:59.4
3 88 Makayla Marro 12:36.4
4 92 Jamie Fisher 12:40.5
5 98 Brook Wheeler 13:24.8
6 (107) Olivia Yancey 14:10.2
18. 494 APW (13:53.7 69:28.3 3:31.2)
========================================
1 59 Julianna Bresha 11:45.3
2 95 Amelia Auringer 12:45.8
3 111 Madison Burdick 14:26.3
4 114 Alissa Janack 15:14.4
5 115 Delilah Paternoster 15:16.5
6 (116) Joslyn Steinfeld 15:34.1
7 (117) Brittany Cross 15:37.2
Incomplete Teams:
Westhill-Ludden
Liz Kessler , Kylie Nowicki , Ashley Heffernan , Sarah Thompson
St. Mary-Cananadaigua
Maren Hubler , Laura Panara , Julia Carey
Skaneateles
Georgia McSwain
Groton
Sam Cargian , Jackie Charbono , Julia Belonsoff , Holly Dunham
Bath-Haverling
Gillian Keough , Sarah Berg
Faith Heritage
Allie Vargo , Sophia Gerasimovich , Madison Green , Annelise Kubecka
Hannibal
Jocelyn Guanciale , Kristin Kellogg , Trisha Fiumara , Madajiaha McLaughlin
Fabius-Pompey
Rose Stroh , Sara Britschge , Josie Giarrusso , Erin Czarnecki
Afton-Harpursville
Payne McKayla , Logan Ives , Brianna Shaver , Sasha Whitney
Homer
Lauren Walling
East Rochester
Johnson Evelyse , Elias Paige , Chaimberlain Ellasun
Weedsport
Sydney Manchester , Brianna Farrelly , Gwenyth Lastine
Bishop Grimes
Nadia Fenu , Brianna Bowles
DeRuyter
Katherine Chapman , Torrie Randall
Waterloo
Jessica Meyer
Sodus
Cindy Julmisse , Marlene St. Fleur
Manlius Pebble Hill
Maya Heimes
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS MODIFIED SMALL SCHOOL RACE - 1.5 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 64 Thousand Islands (CA) ( 9:10.2 45:51.0 0:38.4)
========================================
1 4 Mason Jones 8:45.8
2 10 Bronson Greaves 9:04.9
3 15 Edwin Mooney 9:16.7
4 17 Coulson Dowsley 9:19.4
5 18 David Gill 9:24.2
6 ( 20) Ryan Givogue 9:30.1
7 ( 33) Jackson Charman 9:43.2
2. 126 Westhill-Ludden ( 9:28.0 47:19.8 1:10.0)
========================================
1 5 Will Thornton 8:53.8
2 8 Will Remillard 9:00.0
3 28 Emmett Donnelly 9:37.0
4 36 Mike Ferrara 9:45.2
5 49 Josiah Miggiani 10:03.8
6 ( 66) Joe Czyz 10:23.8
7 ( 77) Jake Cziplicki 10:46.5
3. 176 Siena Catholic Academy ( 9:37.7 48:08.2 2:39.0)
========================================
1 1 Spencer Dovi 8:19.5
2 13 Kevin Gabalski 9:13.5
3 16 Max Chew 9:16.9
4 63 Nick Repp 10:19.8
5 83 Jack Dodds 10:58.5
6 ( 88) Tom Crowley 11:03.0
7 (119) Sam Brunacini 12:15.2
4. 181 Cazenovia ( 9:46.4 48:51.8 0:27.5)
========================================
1 21 Chris Stevens 9:30.5
2 37 Sean Smithers 9:46.0
3 38 Cormac Race 9:48.4
4 39 Jakob Buckley 9:48.9
5 46 Jacob Ives 9:58.0
6 ( 73) Nick Gugino 10:36.1
7 ( 99) Brice Hodges 11:29.6
5. 191 Jordan-Elbridge ( 9:45.4 48:46.7 3:06.7)
========================================
1 2 Evan Brunelle 8:24.7
2 14 Sean Dristle 9:15.3
3 23 Derek Quigley 9:31.1
4 50 Mitchall Holt 10:04.2
5 102 Zach Barber 11:31.4
6 (108) Eian Kauffman 11:47.8
7 (129) Nathan Cornell 12:43.5
6. 201 Pulaski ( 9:52.9 49:24.4 0:41.9)
========================================
1 19 Josh Carguello 9:28.7
2 30 Landon Jones 9:38.4
3 47 Owen Stevens 10:03.1
4 48 Gabe Brodeur 10:03.6
5 57 Aiden Farmer 10:10.6
6 ( 64) Brandon Timmerman 10:20.5
7 ( 89) George Barclay 11:05.1
7. 201 Hannibal ( 9:49.4 49:06.8 2:34.9)
========================================
1 3 Noah Kuc 8:37.2
2 11 Dillon Plantz 9:09.4
3 22 Jacob Powell 9:30.9
4 74 Dominik Burghardt 10:37.2
5 91 Cj Watts 11:12.1
6 (109) Matthew Barnhart 11:52.4
7 (113) Jacob Dennison 12:00.6
8. 213 LaFayette ( 9:53.6 49:27.7 0:35.7)
========================================
1 27 Kaden Porter 9:34.6
2 35 Trevor Hill 9:44.2
3 40 Kaleb Benedict 9:49.2
4 55 Kyle Crouse 10:09.4
5 56 Colton Keane 10:10.3
6 ( 59) Luke Wanless 10:13.7
7 ( 65) Samuel Rosokoff 10:21.4
9. 261 Homer (10:07.6 50:37.6 1:01.0)
========================================
1 26 Ethan Lowell 9:34.4
2 45 Jed Swayze 9:56.9
3 52 Ryan McLaughlin 10:05.1
4 67 Ben Morenus 10:25.8
5 71 Mikyl Franklin 10:35.4
6 ( 75) Tyler Poole 10:38.4
7 (117) Braeden Rolfe 12:10.3
10. 264 Weedsport (10:11.3 50:56.4 2:22.4)
========================================
1 7 Ryan Spingler 8:57.9
2 9 Jake Brown 9:03.7
3 61 Brandon Webster 10:17.3
4 93 Nicholas Spingler 11:17.2
5 94 Alex Murray 11:20.3
6 (111) Tyler Hill 11:57.2
7 (114) Aaron Kowal 12:02.1
11. 266 Skaneateles (10:15.2 51:15.8 2:46.9)
========================================
1 6 Tony Dirubbo 8:54.3
2 24 Ben Kringer 9:31.5
3 29 Joe Norris 9:37.6
4 101 Quinn Mayer 11:31.2
5 106 Preston Blake 11:41.2
12. 270 Marcellus (10:13.8 51:08.7 2:08.7)
========================================
1 12 Aidan Shea 9:12.6
2 42 Kevin Huss 9:53.2
3 43 Hayden Sadler 9:54.8
4 78 Matt Norris 10:46.8
5 95 Quinn Clarke 11:21.3
6 ( 97) Jack Flynn 11:22.9
7 (123) Nick Hahn 12:26.5
13. 297 Port Byron (10:21.6 51:48.0 1:41.9)
========================================
1 25 Braden York 9:32.7
2 32 Caleb Bender 9:41.0
3 69 William Bortle 10:32.7
4 79 Chauncey Denman 10:47.0
5 92 Gabe Newton 11:14.6
6 ( 98) Ryan Teabo 11:26.8
7 (130) Nick Reinhardt 12:56.8
14. 323 Southern Cayuga (10:29.6 52:27.7 1:42.7)
========================================
1 31 Sean Kennedy 9:39.3
2 34 Gabe Stevens 9:43.6
3 80 Kell Grady 10:47.3
4 82 Gesten Manhannah 10:55.5
5 96 Kyle Stevens 11:22.0
6 (126) Jamison Murray 12:35.2
15. 371 Trumansburg (10:41.0 53:25.0 0:52.3)
========================================
1 54 Jamie Schappi 10:08.1
2 62 Jack Masters 10:17.5
3 84 Qualen Lamarre 10:59.3
4 85 Seth McIntyre 10:59.7
5 86 Nico Sawester 11:00.4
6 (120) Sam Oxley 12:17.9
7 (131) Josh Knebel 12:58.7
16. 410 Mynderse Academy (10:58.4 54:51.9 1:48.8)
========================================
1 41 Phillip Jang 9:51.8
2 70 Jonah Hauf 10:33.0
3 90 Caleb Turner 11:06.4
4 104 J.P. Turner 11:40.1
5 105 Christian Torres 11:40.6
6 (122) Carter Paylara 12:24.2
7 (125) Gavin Rhinehart 12:30.5
17. 462 Chenango Forks (11:25.8 57:08.8 2:52.9)
========================================
1 68 Collin Watrous 10:30.4
2 72 Dante Hovancic 10:35.7
3 87 Daniel Gregory 11:01.2
4 103 Joe Geertgens 11:38.2
5 132 Ben Saunders 13:23.3
6 (134) Dominic Episale 14:01.0
7 (138) Dominick Havard 15:31.6
18. 488 Chittenango (11:31.1 57:35.1 2:17.4)
========================================
1 53 David Seale 10:05.3
2 81 Ed Heller 10:53.6
3 115 Kyle Schnauffer 12:02.4
4 118 Jake Lugena 12:11.1
5 121 Cody Cumber 12:22.7
6 (124) Nate Lampman 12:28.8
7 (127) Nick Foran 12:38.7
19. 514 Sodus (13:04.6 65:22.6 9:51.6)
========================================
1 58 Keith Allen 10:12.4
2 76 Zach Washburn 10:42.7
3 107 Andrew Englert 11:43.1
4 128 Keith Callahan 12:40.4
5 145 Lucas Torres 20:04.0
20. 549 Phoenix (12:56.5 64:42.5 5:19.1)
========================================
1 44 Mason Watkins 9:55.2
2 100 Nathan Kosakowski 11:30.9
3 133 Aiden Southworth 13:55.3
4 135 Christian McCay 14:06.8
5 137 Joshua Stafford 15:14.3
6 (140) Darren Fischel 15:57.1
21. 561 APW (13:32.0 67:39.9 8:55.1)
========================================
1 60 Ethan Pernisi 10:15.2
2 110 Kaylob Deyo 11:55.4
3 112 Gage Britton 12:00.2
4 136 Nickolas Richards 14:18.8
5 143 Hunter Degraw 19:10.3
6 (144) David Salazar 19:41.1
22. 589 Cato-Meridian (14:22.5 71:52.1 7:29.6)
========================================
1 51 Dom Squadrito 10:04.8
2 116 Schuyler Goodwin 12:03.7
3 139 Nathan Lloyd 15:37.7
4 141 Travis Phelps 16:31.5
5 142 Darien Horn 17:34.4
Incomplete Teams: St. Mary-Cananadaigua Matthew McMullen, Griffin Jones, Daniel Nicoletti, David Laborde East Rochester Ashton Maracle, Jalen McDonald, Adam Gomez Waterloo Josiah Soto, Eric Verdehem, Dillon Amidon Groton Ethan Mitchell, Tommy Miller, Elijah Griep Tully Lane Anthony Faith Heritage John Manchester, Ron Bianchi Bishop Grimes Rob Finger, Andrew Rabbia Afton-Harpursville Zack Swislosky, Kevin Killmeier Solvay Tim Brusa, Tyler McCarthy Fabius-Pompey Ryan McManmon, Parker Goodrum, Manny Feliciano
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS VARSITY SMALL SCHOOL RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 69 Trumansburg (19:56.9 99:44.5 1:52.1)
========================================
1 3 Molly MacQueen 8 18:47.5
2 10 Claire Melvin JR 19:50.3
3 11 Ginny Clifford 8 19:52.5
4 21 Kristin Whittaker SR 20:34.6
5 24 Megan McIntyre SR 20:39.6
6 ( 37) Aurora Wulff FR 21:22.9
7 ( 43) Berkley Sawester JR 21:40.5
2. 143 Cazenovia (20:35.5 102:57.2 3:34.9)
========================================
1 2 Meggie Hart SO 18:00.2
2 29 Clara Rowles FR 20:51.4
3 31 Mya Walters SR 21:02.1
4 40 Whitney Denison JR 21:28.4
5 41 Jackie Gamlen FR 21:35.1
6 ( 49) Alexa Tillman SO 21:49.4
7 ( 63) Adrien Owens SR 22:23.7
3. 143 Franklin Academy (20:43.7 103:38.2 2:52.7)
========================================
1 4 Emily Pamainville JR 18:51.1
2 26 Elara Martin FR 20:42.3
3 30 Annika Campbell SR 20:55.1
4 38 Veronica Nichols SO 21:25.9
5 45 Carissa Robistow SO 21:43.8
6 ( 54) Allyson Hyde JR 22:06.5
7 ( 76) Karlee Martin JR 23:01.7
4. 150 Jordan-Elbridge (20:26.1 102:10.4 5:06.9)
========================================
1 1 Abby Gugel SR 17:51.5
2 6 Theresa Dristle SO 19:13.6
3 12 Mary Dristle JR 19:54.1
4 56 Maggie Dejohn JR 22:12.8
5 75 Emily Kuehnle SR 22:58.4
6 (105) Megan Jackson FR 24:42.1
7 (108) Olivia Minikhiem FR 24:55.3
5. 164 Marcellus (21:06.7 105:33.5 1:48.0)
========================================
1 14 Caroline Carlic FR 20:14.9
2 23 Liliana Cushman SO 20:38.7
3 35 Schuyler Stuart SR 21:09.1
4 39 Crystal Silliman JR 21:27.9
5 53 Morgan Gould SO 22:02.9
6 ( 73) Mary-Catherine Coon JR 22:46.6
7 ( 80) Emma Stuart SO 23:19.5
6. 170 Homer (20:57.6 104:47.6 4:31.7)
========================================
1 5 McKayla Crawford SR 18:54.5
2 13 Zoe Fish SO 20:08.5
3 16 Arielle Moheimani JR 20:16.8
4 52 Alyson Witt FR 22:01.6
5 84 Mary Keefe SR 23:26.2
6 ( 85) Isabell Berthelsen SR 23:30.9
7 (101) Rachel Brady SR 24:25.7
7. 172 Skaneateles (21:05.7 105:28.5 3:34.3)
========================================
1 7 Julia Willcox JR 19:33.7
2 18 Finan Malcolm SR 20:25.1
3 20 Natalie Condon SO 20:33.1
4 48 Morgan Dodds FR 21:48.6
5 79 Jillian Vanleer SR 23:08.0
6 ( 83) Aubreah Lynn SR 23:25.9
8. 235 Port Byron (21:41.6 108:28.0 3:24.7)
========================================
1 22 Olivia Leonti JR 20:36.0
2 25 Hannah Yorkey SO 20:40.5
3 28 Liz Colgan JR 20:45.0
4 64 Autumn Reinhardt JR 22:25.8
5 96 Madelyn Romeo SR 24:00.7
6 (104) Chelsea Rooker FR 24:30.9
7 (128) Robyn Richardson JR 32:40.6
9. 247 Hannibal (21:49.2 109:05.8 4:40.0)
========================================
1 9 Reilly Harris SO 19:46.5
2 15 Emily Weaver FR 20:16.5
3 59 Vanessa Waldron JR 22:15.7
4 62 Erynn Harris FR 22:20.6
5 102 Paige Lafurney JR 24:26.5
6 (113) Katherine Martinez SR 25:21.2
10. 271 Chenango Forks (21:59.4 109:56.9 2:45.0)
========================================
1 17 Katie Flynn SO 20:19.0
2 36 Sarah Knox SO 21:16.0
3 69 Brooke Warpus JR 22:35.2
4 72 Kelly Saroka SR 22:42.7
5 77 Kelly Parmeter SR 23:04.0
6 (106) Loretta Wachter FR 24:45.2
7 (109) Kyra Salinkas SR 25:02.5
11. 281 Waterloo (22:07.2 110:35.9 3:10.6)
========================================
1 19 Riley Corey FR 20:25.5
2 42 Karina Soto JR 21:40.2
3 61 Haley Shangraw FR 22:16.6
4 71 Payton Clingerman SO 22:37.5
5 88 Hailey Corbett SO 23:36.1
12. 287 Chittenango (22:07.0 110:34.6 1:52.8)
========================================
1 27 McKenzie Dombroski FR 20:43.3
2 55 Kaitlyn Swain SR 22:08.8
3 67 Maggie Lowe JR 22:33.1
4 68 Sydney Bennett SO 22:33.3
5 70 Alyssa Crystal SR 22:36.1
6 ( 87) Bailey Price SR 23:33.8
13. 322 LaFayette (22:33.7 112:48.2 2:46.1)
========================================
1 33 Tori Albro 8 21:08.0
2 44 Vivian Mueller JR 21:42.1
3 60 Jane Schaefer SR 22:16.2
4 91 Kaitlin P. Rurka JR 23:47.8
5 94 Mattie Caughey JR 23:54.1
6 (118) Molly Fitzpatrick SO 26:05.1
14. 344 Mynderse Academy (22:44.1 113:40.5 1:53.0)
========================================
1 47 Maya Prosser 8 21:48.0
2 57 Olivia Baxter SR 22:13.6
3 65 Erica Barbay SR 22:26.4
4 86 Katie Matthews FR 23:31.5
5 89 Lauren Tyler JR 23:41.0
6 ( 92) Hannah Peake SO 23:48.0
7 ( 95) Abby Rescorl SO 23:59.1
15. 366 Fabius-Pompey (23:02.0 115:09.9 2:36.6)
========================================
1 46 Chelsea Ratliff SR 21:46.3
2 50 Devin Czarnecki SR 21:50.9
3 81 Paige Closser SR 23:23.6
4 90 Gg Giarrusso SR 23:46.2
5 99 Tori Sims JR 24:22.9
6 (111) Meaghan McDevitt SR 25:12.3
7 (114) Nicole June SR 25:26.0
16. 404 Groton (23:22.9 116:54.2 2:58.3)
========================================
1 58 Emily Hess SR 22:14.4
2 74 Catherine Jenks SO 22:55.4
3 78 Brooke Twitchell SO 23:07.0
4 82 Marissa Cronk SR 23:24.7
5 112 Zoe Barclay FR 25:12.7
17. 411 APW (23:58.6 119:52.7 7:16.2)
========================================
1 8 Brianna Karboski JR 19:40.2
2 51 Brooke Alder SO 21:53.5
3 110 Kassidy Spoon SO 25:05.5
4 120 Jillian Mueller FR 26:17.1
5 122 Jaidin Degraw SO 26:56.4
6 (126) Peyton Nadeau SO 28:06.6
18. 456 Cato-Meridian (24:11.2 120:55.9 5:31.6)
========================================
1 34 Megan Cady FR 21:08.4
2 98 Abbie Cox JR 24:12.6
3 100 Brooke Raymond JR 24:25.5
4 103 Brandi Jezerski SR 24:29.4
5 121 Rachael Digiambattista FR 26:40.0
6 (123) Catrina Soutar SO 27:00.7
19. 467 Sodus (25:37.7 128:08.4 9:31.5)
========================================
1 32 Mia Callahan JR 21:06.0
2 66 Madi Chapin SO 22:32.8
3 117 Hope Vanduyne FR 25:46.7
4 125 Drianni Bennett SO 28:05.4
5 127 Alexis Diver SR 30:37.5
20. 566 DeRuyter (30:25.4 152:06.719:53.4)
========================================
1 93 Danielle Tebo JR 23:50.5
2 97 Piper Hakes SO 24:05.8
3 115 Alexus Ratliff JR 25:27.8
4 130 Adrianna Baker SR 34:58.7
5 131 Elizabeth Thomas JR 43:43.9
21. 595 Faith Heritage (27:39.8 138:18.6 9:53.3)
========================================
1 107 Sarah Boulos JR 24:45.7
2 116 Holly Manchester JR 25:40.3
3 119 Lauren Bianchi FR 26:10.8
4 124 Kenzie Dolan FR 27:02.8
5 129 Alana Joe FR 34:39.0
Incomplete Teams:
Tully
Ashleigh Crawford SR , Alison Carr FR , Mackenzie Delles FR , Hannah Pellettiere FR
Manlius Pebble Hill
Angelina Shenandoah FR , Dorothea Hamblin SR , Carli Arbon SO
Afton-Harpursville
Daphne Knapp SR
Bishop Grimes
Abigail Wilkinson FR , Sara Hopkins JR
Pulaski
Hanna Greulich SR , Ruthie Van Der Heide JR , Genna McCormack SR
East Rochester
Jaime Kurmis SR , Bethany Van Pelt SR
Solvay
Jordyn Willsey SO , Zoe Francemone FR
Phoenix
Chloe Goodnow JR , Jordan Cole SO , Morgan Gravlin SO , Abi Clark FR
Bath-Haverling
Harley Mattison JR , Monet Harris JR
Weedsport
Brooke Hammersley FR , Katie Kelley JR , Alena Manchester FR , Ariel Bowman SR
Southern Cayuga
Jennifer O'Neil FR
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS VARSITY SMALL SCHOOL RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 68 Marcellus (16:37.6 83:08.0 1:15.2)
========================================
1 3 Patrick McGuane SR 15:54.9
2 5 Jospeh Riccardi SO 16:27.3
3 8 Ethan Mosure SO 16:34.1
4 24 Michael Brown JR 17:01.6
5 28 Sean Raymond JR 17:10.1
6 ( 36) Mathew Strempel JR 17:19.2
7 ( 39) Andrew Marsh JR 17:22.9
2. 178 Hannibal (17:17.4 86:26.6 0:21.5)
========================================
1 25 Patrick Hall FR 17:02.1
2 35 Nathan Raymond JR 17:18.0
3 37 Owen Braun SR 17:19.5
4 40 Blake Farnham SR 17:23.4
5 41 Austin Cooper SO 17:23.6
6 ( 64) Zachary Gombas FR 17:48.4
7 ( 79) Austin Baker SR 18:06.6
3. 184 Trumansburg (17:12.1 86:00.1 1:45.6)
========================================
1 4 Evan Whittaker SO 15:58.5
2 20 Sam Ives JR 16:57.7
3 47 Ben Pesco SR 17:36.0
4 56 Oliver Sugarman JR 17:43.8
5 57 Dom Mikula SO 17:44.1
6 ( 74) Gh Wood JR 18:01.5
7 ( 80) Kevin Lampman FR 18:09.7
4. 187 Tully (17:16.6 86:22.7 1:08.3)
========================================
1 10 Ryan Hanson JR 16:37.0
2 12 Jason Phelps JR 16:41.5
3 45 Daniel Bort SO 17:34.2
4 59 Jackson Deal SO 17:44.7
5 61 Troy Phillips JR 17:45.3
6 ( 90) Spencer George SR 18:30.9
5. 191 Jordan-Elbridge (17:19.7 86:38.3 1:02.9)
========================================
1 16 Hunter Brunelle SO 16:46.4
2 30 Ethan Kinney SO 17:12.6
3 31 Jared Alpha SO 17:13.7
4 48 Hugh Schader SO 17:36.3
5 66 Brendan Bourque SR 17:49.3
6 ( 89) Matt Sheldon FR 18:30.1
7 (112) Dan Jorolemon SO 19:23.4
6. 193 Homer (17:15.9 86:19.3 1:21.7)
========================================
1 6 Evan Ulrich SR 16:28.3
2 11 Grant Stokoe SO 16:38.5
3 49 Logan Grihin SR 17:37.4
4 60 Andy Swenson SO 17:45.1
5 67 Brady Hart JR 17:50.0
6 ( 85) Ezra Belknap SO 18:27.0
7 ( 92) Joe Settineri SR 18:35.5
7. 195 Bath-Haverling (17:21.7 86:48.1 0:54.1)
========================================
1 22 Jordan Cash-Rawleigh JR 17:00.3
2 27 Aaron Stewart JR 17:06.0
3 32 Tyler Smith JR 17:14.3
4 44 Corey Sprague JR 17:33.1
5 70 Torrin Lisi SR 17:54.4
8. 223 Waterloo (17:29.2 87:26.0 0:53.0)
========================================
1 21 Ben Parrow SR 16:59.5
2 29 Dan Frisbee SO 17:12.0
3 51 Cameron D'Angio SR 17:39.7
4 54 Nick Stenberg SR 17:42.3
5 68 Brandon Northup JR 17:52.5
6 (125) Duvante Cora SO 19:47.9
9. 248 Franklin Academy (17:37.8 88:08.7 2:53.8)
========================================
1 7 Mitchell Marlow SR 16:30.0
2 9 Curtis Landry JR 16:35.9
3 15 Zach Davis SR 16:45.3
4 104 Rj Pearsall JR 18:53.7
5 113 Tom Shafer SO 19:23.8
6 (122) Brad Bruso SO 19:42.9
7 (131) Joe Soucia JR 20:04.1
10. 257 APW (17:39.5 88:17.4 1:42.2)
========================================
1 19 Troy Brown SO 16:54.4
2 26 Joe Karboski SR 17:03.3
3 33 Sage Bartlett SR 17:14.6
4 86 Brandon Sebelowitz SR 18:28.5
5 93 Cameron Horning JR 18:36.6
6 (119) Matt Miller SR 19:38.1
11. 262 East Rochester (17:51.4 89:17.0 7:02.3)
========================================
1 1 Dawson Bathgate SR 15:10.1
2 13 Ethan Dorrow SR 16:43.6
3 42 Zach Demay JR 17:28.3
4 55 Gavin Bathgate FR 17:42.6
5 151 Cody Smith SO 22:12.4
6 (153) Wesly Dorrow FR 23:02.2
7 (155) Anthony Troiano SR 24:01.0
12. 328 Port Byron (17:55.6 89:37.6 1:39.7)
========================================
1 17 Justin Janes SR 16:52.9
2 58 Zach Balog SR 17:44.3
3 78 Jordan Anthony SR 18:05.8
4 84 Jared Wilmot JR 18:22.0
5 91 Jon Jackson SO 18:32.6
6 (105) Michael Schumaker FR 18:57.9
7 (107) Ben York SO 19:06.4
13. 335 Phoenix (17:56.5 89:42.3 0:41.4)
========================================
1 50 Bryce Byrns SO 17:38.0
2 53 Eric Leach JR 17:41.3
3 72 Kellen Arnold SR 17:59.0
4 77 Garrett Watkins FR 18:04.6
5 83 Josh Dievendorf SR 18:19.4
6 ( 88) Jacob Simpson SR 18:29.2
7 (111) Larry Pilon SO 19:20.1
14. 386 LaFayette (18:13.4 91:06.8 4:28.3)
========================================
1 2 Connor Oakman SR 15:26.1
2 34 Ethan Murray JR 17:15.4
3 99 Jeremy Reynolds JR 18:47.3
4 123 Emerson Shenandoah SR 19:43.6
5 128 Jack Caughey 8 19:54.4
6 (132) Haenhyanonhna' Powless FR 20:06.7
7 (133) Andrew Clemens SO 20:07.8
15. 389 Pulaski (18:30.2 92:30.7 3:28.8)
========================================
1 43 Ryan Morrissette SO 17:28.8
2 46 Danny Hefti FR 17:35.0
3 62 James Morrissette SR 17:46.9
4 94 Evan Jones JR 18:42.4
5 144 Riley Hathaway FR 20:57.6
6 (145) Daniel Novak FR 21:07.1
7 (147) Ben Carguello FR 21:36.8
16. 394 Skaneateles (18:17.3 91:26.2 2:17.3)
========================================
1 14 Kai Soderberg SO 16:43.8
2 76 Joey Brillo SO 18:04.1
3 96 Chris Niebuhr SR 18:45.2
4 102 Alex Wulff JR 18:52.0
5 106 Stephen Ciaccio SR 19:01.1
6 (109) Joe Capozza JR 19:17.1
7 (115) Dominic Grasso SR 19:28.1
17. 395 Chenango Forks (18:15.1 91:15.3 1:09.8)
========================================
1 52 Kyle Matson JR 17:40.6
2 69 Aidan Houlihan JR 17:53.6
3 73 Nicholas Dimatos JR 18:00.6
4 100 Brennan Goetz SO 18:50.1
5 101 Jacob Pierson JR 18:50.4
6 (103) Peter Wood JR 18:52.7
7 (114) Ethan Knox JR 19:24.3
18. 415 Cato-Meridian (18:33.6 92:47.7 3:24.2)
========================================
1 18 Joseph Phillips SR 16:53.2
2 63 Logan Carnicelli SO 17:47.4
3 81 Jack Morris JR 18:14.1
4 117 Austin McGregor SO 19:35.6
5 136 Oliver Bernhart SR 20:17.4
6 (156) Adam Short JR 24:33.4
7 (158) Jacob Oot SO 29:52.8
19. 501 Weedsport (18:59.0 94:54.6 1:50.3)
========================================
1 65 Eric Lally SO 17:49.1
2 82 Lucas Fudo SR 18:16.1
3 116 Jonathan Westmiller SO 19:32.9
4 118 Aaron Spoor SO 19:37.1
5 120 Alexander Decarco SR 19:39.4
6 (146) Alex Mogavero SR 21:11.6
7 (150) Matthew Delmar FR 22:08.8
20. 516 Southern Cayuga (19:18.3 96:31.4 3:49.5)
========================================
1 23 Conner Bennett FR 17:01.0
2 87 Ben Davis JR 18:28.9
3 129 Greg Lamphier SR 19:55.8
4 135 Sean Church SR 20:15.2
5 142 Collin Rejman FR 20:50.5
6 (159) Nasef Jillson JR 34:04.1
21. 541 Mynderse Academy (19:11.6 95:57.7 1:09.4)
========================================
1 95 Jeremiah Carnicelli SO 18:44.3
2 97 Hunter Brignall FR 18:45.7
3 98 Nathan Carman SR 18:46.3
4 124 Peter Roloson SR 19:47.7
5 127 Max McDermott FR 19:53.7
6 (137) Glen Shuster JR 20:26.7
7 (141) Malachi Taylor FR 20:41.7
22. 568 Blessed Virgin Mary (19:40.2 98:20.6 3:17.5)
========================================
1 38 Andrew Jones SR 17:22.3
2 121 Christopher McDonough FR 19:41.4
3 130 Stephen Schroeder JR 19:58.5
4 139 Dominic Caley SR 20:38.6
5 140 Brendan Webster SO 20:39.8
6 (148) Dominic Beck FR 21:42.7
7 (154) Paycen Klingerman FR 23:31.8
23. 576 Solvay (21:02.9 105:14.310:51.6)
========================================
1 75 Colton Francemone SR 18:02.7
2 108 Jonah Wheeler SO 19:08.9
3 110 John Brusa JR 19:18.4
4 126 Sam Kippen SR 19:50.0
5 157 Mark Carpenter SR 28:54.3
24. 635 Fabius-Pompey (20:17.3 101:26.1 4:03.2)
========================================
1 71 Cale Schad FR 17:54.6
2 134 Kevin Niles JR 20:09.3
3 138 Ben Stroh JR 20:32.6
4 143 Adrian Warner JR 20:51.8
5 149 Parker Jackson SO 21:57.8
6 (152) Zach Howell FR 22:30.0
Incomplete Teams:
Afton-Harpursville
Joe Devona SR , Matt Johnson SO , Alex Pritchard SR
Bishop Grimes
Chris Larson JR , Steven Johnson SR , Martin Welych-Flanaga SO , John Kane FR
DeRuyter
Patrick Moade JR , Matthew Moade SR , Ethan Marshall JR , Jacob Aller JR
Groton
Moore Richard SO , Brehm Robert FR , Redfield Zachary SO , Scarlata Griffin SO
Faith Heritage
Hans Matzal FR , Ben Masten JR , Eli Krupka FR
Sodus
Jair Vanduyne JR , Harrison Vandewalle FR , Dylan Diver SO
Manlius Pebble Hill
Nathan Lesch SO , Aaron Lesch 8 , John Bierut SR , Adam Oliver SR
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS JUNIOR VARSITY SMALL SCHOOL RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 19 Marcellus (18:00.2 90:00.9 1:23.2)
========================================
1 1 Riley Burns SO 17:17.4
2 2 Grayson Hoag FR 17:35.3
3 3 Tyler Gerbsch JR 18:09.6
4 4 Michael Welch JR 18:18.0
5 9 Riley Donovan SO 18:40.6
6 ( 17) Maverick Keegan SR 18:51.8
7 ( 22) Nicholas Lavy JR 18:58.9
2. 112 Homer (19:06.6 95:32.7 0:56.5)
========================================
1 11 Kollin Van Wagenen SO 18:47.3
2 14 Teddy Mercer FR 18:48.7
3 16 Michael Morse SR 18:51.1
4 31 Adam Walling JR 19:21.8
5 40 Lucas Evangelista SO 19:43.8
6 ( 55) Brenton Newcomb SR 20:17.4
7 ( 57) Jacob Bush JR 20:25.3
3. 115 Phoenix (19:09.8 95:48.8 1:10.5)
========================================
1 6 Cahal Donovan FR 18:32.2
2 12 Brad Wylde SR 18:48.1
3 26 Carlos Santiago JR 19:16.3
4 32 Dan Knowlton JR 19:29.5
5 39 Paul Zogg SO 19:42.7
6 ( 41) Mark Zogg FR 19:44.8
7 ( 43) Joe McIntyre JR 19:45.9
4. 116 Skaneateles (19:05.4 95:26.6 0:50.1)
========================================
1 15 Jim O'Connell SR 18:50.1
2 18 Nick Paciorek FR 18:52.0
3 20 Calvin Blackwell JR 18:55.9
4 25 Max Hall SO 19:08.4
5 38 Nolan Meier SO 19:40.2
6 ( 61) Nicola Kunz FR 21:06.5
7 ( 62) Alex Vanriper JR 21:07.0
5. 171 Tully (19:39.1 98:15.1 2:37.9)
========================================
1 8 John Salisbury SO 18:36.2
2 19 Mike Sawmiller JR 18:52.2
3 27 Gavin Maloney FR 19:17.9
4 53 Tyler Haney FR 20:14.7
5 64 Ryan Gordona SO 21:14.1
6 ( 73) Caleb Macie FR 22:28.8
7 ( 82) Brendan Gordona SR 24:48.3
6. 176 Trumansburg (19:50.6 99:12.6 3:17.4)
========================================
1 10 Ben Haeffner FR 18:43.5
2 13 Matt Haeffner SR 18:48.5
3 34 Elijah Decastro FR 19:33.0
4 50 Aiden Begeal FR 20:06.7
5 69 Keegan Moore SO 22:00.9
6 ( 79) Ryan Mitchell JR 23:53.7
7. 197 Chenango Forks (19:43.7 98:38.2 0:53.9)
========================================
1 29 Zach Hamilton JR 19:19.8
2 30 Dylan Templeton FR 19:20.4
3 37 Eliot McRoberts SR 19:39.5
4 49 Mike Orzelek JR 20:04.8
5 52 Nick Rowe SO 20:13.7
6 ( 56) Declan Houlihan FR 20:23.6
7 ( 58) Matt Perez FR 20:43.1
8. 201 Hannibal (20:15.0 101:14.6 4:11.6)
========================================
1 5 James Somers 8 18:21.9
2 7 John Motell SR 18:33.0
3 47 Andy Wheeler JR 19:59.8
4 68 Nathan Larock SR 21:46.4
5 74 Jared Mason JR 22:33.5
6 ( 80) Ben Bowers SR 24:12.8
7 ( 85) Sean Mason FR 29:20.6
9. 202 Bath-Haverling (19:53.2 99:26.0 1:52.1)
========================================
1 28 Lucas Eggleston SO 19:19.3
2 33 Nathan Yehl 8 19:31.4
3 36 Liam Narby SO 19:38.8
4 42 Maxwell Gottshall JR 19:45.1
5 63 Xavier Harrison JR 21:11.4
6 ( 65) Caleb Doughty SO 21:31.7
7 ( 77) Henry Graner SO 23:11.6
10. 245 Franklin Academy (20:21.3 101:46.5 2:40.9)
========================================
1 23 Kobe Noon SO 18:59.3
2 44 Josh Paquin SO 19:46.4
3 45 Isaac McPherson FR 19:46.8
4 66 Evan Lamica FR 21:33.8
5 67 Nate Davis SR 21:40.2
6 ( 70) Nate Woods SO 22:03.2
7 ( 76) Josh Garland SO 22:53.4
11. 249 Port Byron (21:04.2 105:20.6 5:37.0)
========================================
1 21 Jakob Dillon SO 18:58.5
2 24 Kieran Hermann SR 19:08.1
3 48 Tad Patterson FR 20:03.2
4 75 Matt Conner SR 22:35.3
5 81 Chris Johnson JR 24:35.5
12. 283 Waterloo (21:10.0 105:50.0 5:12.8)
========================================
1 35 Tim Kennerson JR 19:38.6
2 51 Blake Spina SO 20:07.6
3 54 Ryan Frisbee FR 20:15.4
4 60 Trevor Sax JR 20:57.0
5 83 Jalen Corbett JR 24:51.4
13. 326 Jordan-Elbridge (21:45.6 108:47.7 3:47.3)
========================================
1 46 Logan Kinney FR 19:51.2
2 59 Jordan Gunnip JR 20:55.3
3 71 Nathan Williams FR 22:04.2
4 72 Will Dungey JR 22:18.5
5 78 Ethan Madden JR 23:38.5
6 ( 84) Austin Poticher SO 29:14.4
Incomplete Teams:
Weedsport
Skylar Tracy SO , Benjamin Grieco JR
APW
Riley Houde SO
Pulaski
Brandon Caufield FR
Mynderse Academy
Mike Zellers FR , Nick Meyers FR , Keenan Butler SO
Blessed Virgin Mary
Joshua Felix FR
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS JUNIOR VARSITY RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 15 Fayetteville-Manlius (18:56.4 94:41.6 1:05.7)
========================================
1 1 Megan Menz SR 18:24.8
2 2 Christy Berge' JR 18:30.5
3 3 Reilly Madsen JR 18:53.6
4 4 Keita Peden JR 19:22.2
5 5 Jess Aspinall JR 19:30.5
6 ( 6) Alexis Villalba SO 19:40.4
7 ( 8) Phoebe White 8 19:49.8
2. 72 Baldwinsville (20:47.2 103:55.7 1:36.4)
========================================
1 7 Sarah Klein FR 19:46.1
2 12 Nadine Dickter JR 20:36.1
3 16 Maykayla Spicer SO 21:02.1
4 17 Sarah Rodman SO 21:08.9
5 20 Jenna Costello SO 21:22.5
6 ( 21) Natalie Farnett JR 21:30.3
7 ( 22) Christina Bartelli SO 21:34.6
3. 152 Ithaca (22:04.5 110:22.1 0:58.5)
========================================
1 24 Zoe Marschner FR 21:35.8
2 25 Julia Sinton SR 21:44.4
3 32 Corrinne Hartshorne FR 22:11.6
4 33 Rachael Jeon SO 22:16.0
5 38 Ingrid Comella FR 22:34.3
6 ( 42) Rotem Leshed FR 22:41.5
7 ( 48) Aliza Ellner SO 22:51.6
4. 155 West Genesee (22:04.1 110:20.3 2:40.2)
========================================
1 14 Ally Draveck SR 20:59.2
2 19 Rachel Flynn SR 21:14.6
3 31 Emma Farmer FR 22:10.6
4 34 Molly Ciarla SR 22:16.5
5 57 Autumn Wetmore FR 23:39.4
5. 166 Central Square (22:08.9 110:44.2 1:17.0)
========================================
1 23 Bridgette Melvin SO 21:35.2
2 29 Toni Decuffa FR 21:59.1
3 30 Haley Drabot SR 21:59.6
4 35 Jade Asmus JR 22:18.1
5 49 Alexa Keys FR 22:52.2
6 ( 52) Michelle Gloska SR 23:01.7
7 ( 54) Ashley Newman SR 23:22.3
6. 174 Jamesville-Dewitt (22:12.5 111:02.5 2:11.0)
========================================
1 11 Abby Palin FR 20:32.9
2 36 Ayla Erwin SO 22:25.6
3 40 Sarah Hildreth JR 22:38.3
4 43 Olivia Budelmann FR 22:41.8
5 44 Amanda Semmel FR 22:43.9
6 ( 53) Kelsey Kissane SR 23:11.6
7 ( 56) Rebecca Shen SR 23:33.7
7. 189 Mercy (22:18.1 111:30.1 3:08.7)
========================================
1 9 Sarah Longuil FR 20:20.6
2 28 Catherine Flugel SR 21:54.8
3 47 Julia McLaughlin SR 22:51.0
4 50 Bernadette Hayes SR 22:54.4
5 55 Meghan Keyes JR 23:29.3
6 ( 61) Elizabeth Szulgit SO 23:57.5
7 ( 73) Sara Lozy-Lester SR 26:03.8
8. 204 Vestal (23:21.7 116:48.3 7:43.7)
========================================
1 10 Caelan Baldridge-Heyw 8 20:21.4
2 13 Simone Davey 8 20:37.8
3 37 Madison Johnston FR 22:31.0
4 68 Arianna Cammisa SO 25:13.0
5 76 Sara Miller FR 28:05.1
9. 209 Clarence (22:40.1 113:20.3 3:12.0)
========================================
1 15 Mariahn Plesh FR 21:01.1
2 18 Alicia Symons SR 21:12.7
3 51 Marina Gentilcore JR 22:56.9
4 60 Adrianna Tomasello SO 23:56.5
5 65 Kailey Whelan FR 24:13.1
6 ( 69) Lindsay Ball FR 25:19.7
7 ( 71) Tori Hughes SR 25:36.6
10. 211 Canandaigua (22:42.9 113:34.5 1:59.9)
========================================
1 27 Kendra Allen SO 21:45.3
2 39 Colette McCormick SO 22:35.2
3 41 Marissa Andrews JR 22:40.7
4 46 Elena Muscato SO 22:48.1
5 58 Zoe Martin JR 23:45.2
6 ( 63) Grace Frarey SR 24:11.9
7 ( 66) Shelby Brennessel FR 24:21.4
11. 261 East Syracuse-Minoa (23:26.1 117:10.5 2:53.2)
========================================
1 26 Yamila Wunsch FR 21:45.0
2 45 Olivia Ravera SO 22:47.2
3 59 Madison Carr FR 23:48.0
4 64 Amy Havill SO 24:12.1
5 67 Emma Raulli SR 24:38.2
6 ( 70) Shannon May JR 25:23.2
7 ( 78) Emily Barker SR 30:33.4
12. 360 Mynderse Academy (26:20.6 131:43.0 4:18.4)
========================================
1 62 Sam Impostato SR 24:10.4
2 72 Victoria Lutz SR 25:52.2
3 74 Victoria McClosky SO 26:31.7
4 75 Katie Shumway SR 26:39.9
5 77 Michelle Horn SO 28:28.8
6 ( 79) Jess Dougherty SO 30:47.5
Incomplete Teams:
Liverpool
Rebecca Dromms SO , Logan Eicholzer SR , Kara Febres FR , Angelina Ciciriello FR
Trumansburg
Elizabeth Dawson FR , Megan Feely SO
Franklin Academy
Kaylee Marlow FR , Kamry Herne JR , Kaila Feiman SO
Chittenango
Eryn Thompson SO , Jada Sowich FR
Marcellus
Brittanyt Laclair SR , Sarah Stowell FR
Pulaski
Lexi Trump SO , Samantha Hefti FR , Krisanne Nabinger SO
Waterloo
Moriah Spencer SR , Sarah Teel JR , Olivia Giovannini-Dol SR
Fabius-Pompey
Lauren Burton SO , Brenna Klawitter SR , Kayleigh Chartrand FR
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS JUNIOR VARSITY LARGE SCHOOL RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 32 Baldwinsville (16:48.2 84:00.6 0:33.6)
========================================
1 2 Evan Vannatta JR 16:27.3
2 5 Ben Timmons SO 16:43.3
3 7 John Kresovich JR 16:51.1
4 8 Connor McManus FR 16:58.0
5 10 Andrew Vanslyke SR 17:00.9
6 ( 11) Sam McIlroy FR 17:01.2
7 ( 13) Joe Licameli FR 17:01.9
2. 42 Fayetteville-Manlius (16:54.7 84:33.1 0:43.8)
========================================
1 3 Sean Donlon SR 16:38.3
2 4 Eli Capri FR 16:40.6
3 6 Ken Kaiser SR 16:50.5
4 12 Mark Vaccaro SR 17:01.6
5 17 Steven Abbott SR 17:22.1
6 ( 22) Michael Young SR 17:33.2
7 ( 48) Vincent Perry SR 18:24.7
3. 62 Burnt Hills (17:02.8 85:13.8 1:12.7)
========================================
1 1 Evan Brennan FR 16:14.9
2 9 Nick Hunziker FR 17:00.1
3 14 Michael Messere SO 17:07.4
4 18 Bobby Killeen JR 17:23.8
5 20 Dante Ubriaco 8 17:27.6
6 ( 29) Kevin Board 8 17:43.5
7 ( 41) Ryan Sheppard FR 18:12.4
4. 109 Liverpool (17:31.9 87:39.2 0:40.8)
========================================
1 15 Dominick Battaglia SR 17:15.5
2 16 Nick Davis SR 17:21.1
3 21 Alex Klein SR 17:30.2
4 25 Eli Barbour FR 17:36.1
5 32 Josh Hickmott JR 17:56.3
6 ( 33) Tj Praschunus FR 17:56.6
7 ( 43) Nathan Reeves FR 18:13.1
5. 163 West Genesee (17:52.0 89:20.0 0:55.3)
========================================
1 19 Mark Dellefave SR 17:24.9
2 27 Jack Richards SO 17:39.9
3 28 Pat Trivison SO 17:42.3
4 42 Paul Stannard SO 18:12.7
5 47 Anthony Gettino SO 18:20.2
6 ( 50) Pat Macko SR 18:26.3
7 ( 53) Ryan North SR 18:33.4
6. 176 Jamesville-Dewitt (17:58.4 89:51.8 0:44.5)
========================================
1 23 Sam Glisson SO 17:33.7
2 26 Lennier Stynes SO 17:37.3
3 36 Adam Hyatt SO 18:04.9
4 45 Connor Evans SR 18:17.7
5 46 Andrew Comanici SR 18:18.2
6 ( 49) Alan Gao FR 18:25.4
7 ( 57) Parker Wing SO 18:37.8
7. 196 Canandaigua (18:08.6 90:42.9 1:10.8)
========================================
1 24 Grey Benham SO 17:34.3
2 35 John Magnan SR 18:03.9
3 37 Harland Wunrow JR 18:08.0
4 39 Nate Weinel SR 18:11.6
5 61 Cole Cutri FR 18:45.1
6 ( 63) Sam Demuzio SR 18:50.6
7 ( 65) Eric Riddle SO 18:56.2
8. 204 Ithaca (18:09.9 90:49.2 0:48.7)
========================================
1 30 Noah Mattice SO 17:46.7
2 31 Darren Rich SO 17:50.6
3 38 Soren Jung JR 18:08.8
4 51 Tommy Christen FR 18:27.7
5 54 Tristan Engst JR 18:35.4
6 ( 59) Simon Brand SO 18:41.2
7 ( 62) Pearse Anderson SR 18:49.4
9. 266 Clarence (18:49.4 94:06.9 1:52.0)
========================================
1 34 Matt Woods JR 18:01.0
2 40 Hunter Reed SO 18:12.1
3 44 Josh Martin SO 18:13.3
4 72 Noah Towne SR 19:47.5
5 76 John Insinna FR 19:53.0
6 ( 77) Dan Daddario FR 20:02.9
7 ( 81) Trae Plesh FR 20:25.5
10. 311 Vestal (18:53.1 94:25.1 0:42.8)
========================================
1 52 Logan Murdock SR 18:33.0
2 55 Graham Wilcox JR 18:35.7
3 64 Joe Lamoureux FR 18:51.4
4 69 Ryan Waroby FR 19:09.2
5 71 Gavin Bleir SO 19:15.8
6 ( 82) Joe Seif SR 20:29.7
7 ( 86) Jack O'Donnell FR 20:53.6
11. 317 Central Square (18:53.4 94:26.9 0:38.2)
========================================
1 56 Casey Friscia JR 18:35.9
2 58 Blake Kiesinger FR 18:41.0
3 66 Wade Backman SO 18:57.6
4 67 Eric Wolf JR 18:58.3
5 70 Jacob Howe JR 19:14.1
6 ( 80) Wyatt Rogers FR 20:15.3
7 (101) Nick Thorne FR 23:06.6
12. 373 Cortland (19:54.4 99:32.0 2:42.1)
========================================
1 60 Paul Lyman JR 18:42.5
2 73 Marcus Koesterer SR 19:47.7
3 74 Michael Emm SR 19:48.5
4 75 Jared Bronson JR 19:48.7
5 91 Sam Forrester FR 21:24.6
6 ( 92) Noah Lieberman SO 21:45.1
7 ( 94) Dane George JR 21:56.3
13. 415 Oswego (20:38.9 103:14.5 3:09.0)
========================================
1 68 Logan Shepardson FR 19:01.6
2 79 Aaric Celeste JR 20:12.3
3 84 Brad Patterson JR 20:50.9
4 88 Nate Greene JR 20:59.1
5 96 Kaleb Perry JR 22:10.6
14. 439 Fulton (21:08.4 105:41.6 2:05.3)
========================================
1 78 Mitch Labeef JR 20:08.0
2 85 Nate Shaw JR 20:51.9
3 89 Andrew Hyde FR 21:12.7
4 90 Sam Waldron FR 21:15.7
5 97 Alex Stoutenger SO 22:13.3
6 ( 98) Collin Flynn SR 22:24.9
7 ( 99) Brenden Todt FR 22:25.7
15. 458 East Syracuse-Minoa (21:41.5 108:27.5 2:30.5)
========================================
1 83 David Kirchoff SR 20:33.6
2 87 Rishov Chatterjee JR 20:56.7
3 93 Jason Hayes FR 21:54.2
4 95 Andrew Hayes SO 21:58.9
5 100 Keegan Gamble FR 23:04.1
6 (102) Joshua Cain FR 23:51.2
7 (103) Evan Wojtalewski FR 23:51.6
Incomplete Teams:
Oneida
Jakob Sanchez SR , Matt Miller SR
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS MODIFIED LARGE SCHOOL RACE - 1.5 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 42 Liverpool ( 9:49.2 49:05.7 0:59.1)
========================================
1 1 Jenna Schulz 9:12.1
2 2 Melaina Nappa 9:31.4
3 10 Sydney Carlson 10:00.9
4 14 Helen Nash 10:10.1
5 15 Claudia Brown 10:11.2
6 ( 19) Bella Brancato 10:14.1
7 ( 21) Sarah Miles 10:21.3
2. 59 West Genesee (10:01.8 50:08.9 0:43.5)
========================================
1 4 Mia Mitchell 9:39.7
2 7 Libby Morey 9:56.3
3 8 Hannah Crybas 9:57.9
4 17 Alexia Boswell 10:11.8
5 23 Faith Knox 10:23.2
6 ( 25) Isabell Giannuzzi 10:27.1
7 ( 30) Michaelya Dejesus 10:36.8
3. 68 Fayetteville-Manlius (10:07.7 50:38.3 0:12.1)
========================================
1 9 Sarah Crovella 10:00.6
2 12 Isabel Crovella 10:04.2
3 13 Grace Kaercher 10:09.3
4 16 Flavia Scott 10:11.5
5 18 Katie Berge 10:12.7
6 ( 20) Claire Snyder 10:17.2
7 ( 36) Alex Raven 10:47.5
4. 162 Jamesville-Dewitt (10:41.1 53:25.4 0:38.8)
========================================
1 22 Lily Dougherty 10:22.0
2 24 Olivia Norden 10:26.5
3 29 Pranathi Adhikari 10:36.6
4 43 Abby Clapper 10:59.5
5 44 Skyler Constantino 11:00.8
6 ( 60) Hadar Klein 11:37.2
7 ( 61) Libby Blair 11:37.6
5. 162 Auburn (10:41.4 53:27.0 1:36.6)
========================================
1 6 Abbie Izzo 9:44.7
2 33 Emma Nolan 10:43.8
3 35 Natalie Ryan 10:47.0
4 37 Marissa Moore 10:50.2
5 51 Grace Morgan 11:21.3
6 ( 65) Claire Alexander 11:45.7
7 ( 73) Ellie Fraher 12:28.7
6. 164 Mercy (10:42.9 53:34.2 0:30.6)
========================================
1 26 Maggie Moulton 10:28.5
2 27 Laura Ferris 10:32.9
3 28 Naveena Dvonch 10:35.9
4 41 Gabriella Sartori 10:57.8
5 42 Leah Jones 10:59.1
6 ( 53) Grace Colaprete 11:23.4
7 ( 59) Kelly Lozy-Lester 11:36.0
7. 168 Baldwinsville (10:42.8 53:34.0 1:44.4)
========================================
1 3 McKenzie Schmidt 9:36.7
2 31 Cara Vrendenburg 10:37.3
3 39 Vivian Holden-Betts 10:53.5
4 45 Colleen Vrendenburg 11:05.4
5 50 Allison Harry 11:21.1
6 ( 56) Annabelle Horan 11:30.8
7 ( 57) Margaret Dec 11:32.7
8. 171 Central Square (10:44.8 53:44.0 1:40.5)
========================================
1 5 Julia Mann 9:44.3
2 34 Madison Domachowske 10:46.2
3 38 Gracie Ryfun 10:52.3
4 40 Lauren Rupert 10:56.4
5 54 Emily Schlueter 11:24.8
6 ( 71) Elizabeth Kincaid 12:18.7
7 ( 74) Brooke Podejko 12:30.2
9. 229 Ithaca (11:09.1 55:45.2 1:38.1)
========================================
1 11 Claire Myers 10:02.8
2 48 Anna Gras 11:13.5
3 49 Alina Achenbach-Schi 11:13.8
4 58 Nora Cowett 11:34.2
5 63 Jane Putnam 11:40.9
6 ( 67) Elise Schwartz-Sacca 11:57.6
7 ( 68) Cassidy Raponi 12:01.3
10. 232 Thousand Islands (CA) (11:09.1 55:45.1 0:51.6)
========================================
1 32 Nikita Declaire 10:38.6
2 46 Brooke Curtis 11:06.5
3 47 Payton Barkley 11:08.1
4 52 Cassidy Clarke 11:21.7
5 55 Sophie Southin 11:30.2
6 ( 66) Brianna Perkins 11:49.2
7 ( 69) Brianna Catellier 12:03.6
11. 366 East Syracuse-Minoa (13:09.9 65:49.1 3:06.2)
========================================
1 62 Hannah Kowanes 11:38.8
2 72 Meghan Filmer 12:22.0
3 76 Mary Roach 13:22.7
4 77 Lauren Riihinen 13:40.6
5 79 Emma Wilson 14:45.0
6 ( 83) Sadie Fero 15:52.1
12. 367 Fulton (13:14.6 66:13.0 3:22.0)
========================================
1 64 Samantha McRae 11:41.9
2 70 Ella Hicks 12:10.3
3 75 Madison Pepper 13:00.6
4 78 Lauren Goss 14:16.3
5 80 Autumn Schneider 15:03.9
6 ( 81) Phoebe Blair 15:22.4
7 ( 82) Lori Daino 15:38.0
Incomplete Teams:
Oneida
Grace Coulter , Elysia Carbajal , Nyla Snyder
Syracuse West
Louisa Reitzel , Mahella Soavelo , Amor Williams
Mexico
Alaisia Henderson , Morgan Fischer
Syracuse East
Brooke Matthews , Freey Pleasants , Cerenity Cochan , Ehlanna Brinley
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS MODIFIED LARGE SCHOOL RACE - 1.5 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 69 McQuaid Jesuit ( 8:57.3 44:46.4 0:29.0)
========================================
1 6 Bryce Gunderman 8:44.9
2 7 John Netti 8:49.0
3 8 Brent Penwarden 8:51.7
4 20 Brendan Byrne 9:06.9
5 28 Lewis Nazarian 9:13.9
6 ( 30) Oliver Nazarian 9:17.0
7 ( 60) Connor Kerr 10:06.6
2. 77 West Genesee ( 8:58.6 44:52.6 0:43.1)
========================================
1 2 Vincent Calabria 8:30.6
2 9 Keegan Reardon 8:53.7
3 16 Matt Bartolotta 9:03.5
4 23 Ryan McMahon 9:11.1
5 27 Sam Gallager 9:13.7
6 ( 31) Andrew Guinto 9:19.1
7 ( 32) Nick Mulderig 9:20.2
3. 120 Jamesville-Dewitt ( 9:13.9 46:09.3 0:39.1)
========================================
1 14 Paker Cote 9:01.6
2 17 Nathan Rindfuss 9:03.8
3 24 Essex Glowaki 9:11.5
4 25 Logan Wing 9:11.7
5 40 Gabe Cuello 9:40.7
6 ( 48) Owen Opalenick 9:49.2
7 ( 56) Joe Staples 10:02.5
4. 130 Fayetteville-Manlius ( 9:18.3 46:31.3 0:44.8)
========================================
1 12 Mark Hanlon 9:00.3
2 15 Sam Theoharis 9:02.1
3 22 Ben Degirolamo 9:10.5
4 37 Jed Danaher 9:33.3
5 44 Peyton Geehrer 9:45.1
6 ( 59) Carter Hale 10:05.0
7 ( 65) Sam Elbadawi 10:12.7
5. 139 Liverpool ( 9:19.2 46:35.9 0:36.8)
========================================
1 13 Derek Joseph Rice 9:00.5
2 19 Carter Rodriquez 9:05.1
3 34 Peter Herrmann 9:23.9
4 35 Thomas Tobin 9:29.1
5 38 Jack Andrejko 9:37.3
6 ( 41) Ryan Cartwright 9:42.6
7 ( 43) Miguel Gonzales 9:44.8
6. 157 Ithaca ( 9:22.5 46:52.5 1:16.2)
========================================
1 5 Alexander Simpson 8:40.2
2 26 Ben Supron 9:13.0
3 29 Norbusanten Naftel 9:16.6
4 45 Ryuki Yamasaki 9:46.3
5 52 Elijah Widercrantz 9:56.4
6 ( 77) Dillon Husick 10:33.1
7 ( 79) Chris Dev 10:38.6
7. 174 Baldwinsville ( 9:31.4 47:36.7 1:08.1)
========================================
1 10 Billy Guild 8:56.5
2 18 Colin Delaney 9:04.7
3 42 James Cary 9:43.0
4 46 Aidan Micho 9:47.9
5 58 Colin Socker 10:04.6
6 ( 73) Anthony White 10:27.3
7 ( 74) Trevor Best 10:30.9
8. 212 Syracuse East ( 9:40.7 48:23.1 1:44.4)
========================================
1 4 Shakim Braxton 8:35.6
2 11 Ahviere Reese 9:00.0
3 63 Ryan Lapp 10:11.3
4 66 Ryan Boulier 10:16.2
5 68 Adrian Freeman 10:20.0
6 ( 71) Faris Mohamed 10:23.5
7 ( 84) Mario Melendez 10:48.3
9. 222 Central Square ( 9:44.9 48:44.3 0:54.3)
========================================
1 21 Nick Maw 9:09.1
2 39 Ben Volpi 9:37.5
3 50 Parker Todd 9:53.7
4 55 Max Creamer 10:00.6
5 57 John Parrotta 10:03.4
6 ( 61) Darrick Fortino 10:07.5
7 ( 67) Matt Lewis 10:17.0
10. 249 Thousand Islands (CA) ( 9:51.5 49:17.2 0:51.8)
========================================
1 33 Tristan Noseworthy 9:20.6
2 47 Carson Wright 9:48.3
3 51 Garrett Hough 9:55.6
4 54 Richard Wills 10:00.3
5 64 Dallas McCarthy 10:12.4
6 ( 70) Riley Greer 10:23.3
7 ( 78) Kaz Peasley 10:35.5
11. 279 Syracuse West (10:02.6 50:12.9 0:54.0)
========================================
1 36 Kaleel Boykins 9:32.9
2 49 Josh Abbott 9:53.4
3 53 Phoenix Thomas 9:59.1
4 69 Coby Hickey 10:20.6
5 72 Josh Rivas 10:26.9
6 ( 75) Sam Livingston 10:32.3
7 ( 76) Robert Hunter 10:32.8
12. 306 Auburn (10:08.9 50:44.5 2:18.9)
========================================
1 1 Jack Moochler 8:26.4
2 62 William Coleman 10:09.7
3 80 Ryan Bochenek 10:41.2
4 81 Griffin Dautrich 10:41.9
5 82 Jason Baranick 10:45.3
6 ( 83) James Vasile 10:46.9
7 ( 85) Jack Carbonaro 10:52.9
13. 353 East Syracuse-Minoa (10:51.9 54:19.3 3:13.3)
========================================
1 3 Nolan Byrd 8:35.4
2 86 Jack Walters 10:56.9
3 87 Carr Patrick 11:27.0
4 88 Gabriel Kelsey 11:31.3
5 89 Benjamin Sellers 11:48.7
6 ( 90) Nicolas Roseamelia 12:22.7
Incomplete Teams:
Fulton
Dominic Abbott, Benjamin Demars, Jacob Hahn, Sidney Bradshaw
Oneida
Nathaniel Jennings, Robert Kohler
Mexico
Elias Hibbert, Jeramiah Waterman
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS VARSITY LARGE SCHOOL RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 21 Fayetteville-Manlius (17:21.6 86:47.8 0:49.4)
========================================
1 1 Kaitlyn Neal SR 16:48.6
2 3 Palmer Madsen SO 17:23.1
3 4 Samantha Levy SR 17:24.3
4 6 Jenna Farrell SR 17:33.8
5 7 Rebecca Walters SO 17:38.0
6 ( 8) Claire Walters FR 17:39.9
7 ( 12) Sophia Ryan SO 18:06.8
2. 103 Ithaca (19:09.9 95:49.4 1:13.7)
========================================
1 13 Lizzy Rayle SO 18:32.8
2 17 Charlotte Williams JR 18:55.8
3 18 Sylvia Frank SR 18:57.2
4 26 Grace Widercrantz SO 19:37.1
5 29 Amy Milner SO 19:46.5
6 ( 35) Zoe Tomasik SO 19:58.0
7 ( 49) Brittney Flaten SR 20:39.4
3. 105 Clarence (19:02.6 95:13.0 2:27.2)
========================================
1 5 Katrina Patterson JR 17:26.9
2 16 Elisabeth Rott JR 18:55.6
3 20 Cristina Ray FR 19:07.1
4 31 Natalie Badding JR 19:49.3
5 33 Gillian Fedor SO 19:54.1
6 ( 42) Tessa Beiter JR 20:16.4
7 ( 51) Corrie Bernd SO 20:43.0
4. 137 West Genesee (19:18.6 96:32.9 3:32.5)
========================================
1 2 Carly Benson SO 17:14.3
2 15 Maria Matkoski SR 18:54.4
3 24 Sarah Ferranti SR 19:21.2
4 41 Kendall Dombroske FR 20:16.2
5 55 Megan Farmer SR 20:46.8
6 ( 57) Amanda Lowther JR 21:03.6
7 ( 61) Bridget Spiddle SR 21:17.5
5. 146 Mercy (19:44.2 98:40.9 0:45.4)
========================================
1 21 Charlotte Kurzweil SR 19:17.3
2 27 Katie Giugno SO 19:40.4
3 28 Maddie Dovi SO 19:43.3
4 34 Katie Sergeant SR 19:57.2
5 36 Emma Weber JR 20:02.7
6 ( 48) Julia Spagnola FR 20:35.0
7 ( 54) Sara Ciurca FR 20:46.5
6. 155 Baldwinsville (19:48.0 98:59.7 1:25.4)
========================================
1 14 Justus Holden-Betts FR 18:50.3
2 25 Elizabeth Fawwaz SO 19:35.1
3 37 Leah Carpenter FR 20:06.5
4 39 Anna Demer SO 20:12.1
5 40 Sophie Simone FR 20:15.7
6 ( 43) Kelley Hull SR 20:18.5
7 ( 56) Mia Bolton JR 20:57.3
7. 163 Jamesville-Dewitt (19:40.3 98:21.3 3:28.8)
========================================
1 10 Hannah Butler JR 17:45.6
2 23 Megan Brown SO 19:21.0
3 32 Alexandra Street JR 19:49.7
4 38 Amelia Gilbert FR 20:10.6
5 60 Emily Shapiro SR 21:14.4
6 ( 64) Alisa Salbert SO 21:26.0
7 ( 68) Abby Leavitt SO 22:28.4
8. 170 Liverpool (19:42.1 98:30.4 3:01.2)
========================================
1 9 Juliana Basla SR 17:40.2
2 19 Morgan Chewning-Kulic SR 19:03.0
3 45 Natalie Kurz SO 20:31.1
4 47 Jillian Stagnitta SR 20:34.7
5 50 Windsor Ardner FR 20:41.4
6 ( 58) Sarah Sedlock FR 21:11.3
7 ( 59) Mallory Woytowicz JR 21:11.9
9. 240 Central Square (20:37.2 103:05.7 2:11.8)
========================================
1 22 Eva Keohane JR 19:18.8
2 44 Mikayla Baker SR 20:18.9
3 46 Anna Wheeler FR 20:32.6
4 63 Meghan Hoaglin SR 21:24.8
5 65 Lindsey Kelley SO 21:30.6
6 ( 77) Angel Dixon FR 29:30.5
7 ( 80) Sierra Fehrman FR 29:51.8
10. 279 East Syracuse-Minoa (21:29.3 107:26.4 5:49.2)
========================================
1 11 Natalie Marra SR 17:56.8
2 62 Megan Vandewarker SR 21:23.6
3 66 Sarah Tingley JR 21:32.7
4 69 Marina Lopez FR 22:47.3
5 71 Mary Neff SO 23:46.0
6 ( 78) Makaila White JR 29:32.0
7 ( 81) Paige Raulli SR 29:54.9
11. 286 Vestal (23:04.7 115:23.5 9:51.4)
========================================
1 30 Jasmine Fahrenkrug FR 19:47.8
2 52 Sawako Suzuki SR 20:44.5
3 53 Kate Labosky SO 20:45.7
4 72 Alison Vandyke SR 24:26.3
5 79 Julia Ferrante SR 29:39.2
12. 359 Oneida (24:12.4 121:01.6 2:56.5)
========================================
1 67 Olivia McGranaghan SO 22:20.2
2 70 Kayla Marshall SR 23:37.7
3 73 Bridget Forbes JR 24:47.0
4 74 Hannah Ali JR 25:00.0
5 75 Sonia Wilson FR 25:16.7
6 ( 76) Taylor Kranbuhl SO 27:42.9
7 ( 82) Rachael Kohler JR 31:25.6
Incomplete Teams:
Cortland
Lauren Phetteplace SO , Meredith Brafman FR , Julia Birdsall SO , Marissa Dovi JR
Oswego
Mackenzie Rice JR , Hannah Koster SO , Logan Sullivan SR , Rose Huang SO
Syracuse East
Dominique Hopkins JR , Mary Zook SO , Melisha Egerton FR , June O'Brien JR
Fulton
Marisa Livoti SR , Victoria Eckhard SR , Kayleigh Hotaling SO
Mexico
Katie Gardiner-Rohli SR
THE 64th ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
BOYS VARSITY LARGE SCHOOL RACE - 2.95 MILES
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 51 Fayetteville-Manlius (15:27.6 77:17.9 1:34.8)
========================================
1 1 Peter Ryan SR 14:50.9
2 2 Patrick Perry JR 14:57.1
3 8 Joe Walters JR 15:21.1
4 12 Ben Otis SO 15:43.1
5 28 Jack Boltman JR 16:25.7
6 ( 33) Max Perry FR 16:30.9
7 ( 47) Brendon Pearl SR 16:42.9
2. 67 Ithaca (15:43.0 78:34.8 1:04.0)
========================================
1 6 Jake Avery JR 15:17.6
2 9 Silas Derfel SO 15:29.4
3 10 Neil Kolhatkar JR 15:32.3
4 16 Ian Tomasik JR 15:53.9
5 26 Cole Eells JR 16:21.6
6 ( 38) Kieran Loehr SR 16:34.0
7 ( 39) Simon Lee SO 16:35.1
3. 87 Burnt Hills (15:55.5 79:37.4 1:08.4)
========================================
1 7 Kevin Gideon SR 15:19.4
2 14 Tyler Berg FR 15:51.3
3 17 Aidan Gillooley FR 15:56.4
4 19 Michael Bashant JR 16:02.5
5 30 Luke Gobel JR 16:27.8
6 ( 44) Shawn Rousseau SR 16:40.2
7 ( 90) Gavin Vlainich SR 18:28.3
4. 89 Baldwinsville (15:58.6 79:53.0 0:21.2)
========================================
1 13 Ryan Delola SR 15:47.3
2 15 Austin Bolton FR 15:52.6
3 18 Cameron Morrissey JR 15:57.5
4 21 Adam Davis FR 16:07.1
5 22 Andrew Olds JR 16:08.5
6 ( 24) Denis Keegan SR 16:17.1
7 ( 25) Ethan Craig SR 16:20.8
5. 158 West Genesee (16:20.5 81:42.1 1:34.8)
========================================
1 4 David Leff JR 15:15.4
2 32 Ryan Dunning JR 16:30.5
3 34 Sean O'Brien JR 16:32.6
4 36 Hunter Buza SR 16:33.4
5 52 Sean Byrnes SO 16:50.2
6 ( 56) Vinny Gettino SR 17:02.0
7 ( 61) Kyle Jenkins SO 17:14.9
6. 178 Liverpool (16:24.1 82:00.3 1:34.6)
========================================
1 5 Terrell Coleman SR 15:17.2
2 31 Collin Gwilt SR 16:30.1
3 40 Julio Roman SR 16:36.2
4 49 Dan Hunt SR 16:45.0
5 53 Gabe Albert JR 16:51.8
6 ( 55) Cullen McLaughlin SO 16:58.6
7. 216 Clarence (16:43.0 83:34.7 1:04.7)
========================================
1 20 Sam Costich SR 16:06.1
2 27 Matt Johnson SR 16:22.7
3 50 Grey Conover FR 16:46.1
4 59 Cory Andres JR 17:09.0
5 60 Drew Biegner FR 17:10.8
6 ( 63) Nick O'Keefe SR 17:25.5
7 ( 68) Seth Maurer SO 17:43.0
8. 238 Central Square (16:49.8 84:08.7 2:32.1)
========================================
1 3 Sean Kuehn SR 15:06.0
2 45 Gabe Chisari FR 16:41.0
3 57 Will Gordon SR 17:05.9
4 66 Frank Derdzinski FR 17:37.7
5 67 Tyler Fleming JR 17:38.1
6 ( 77) Josh Dynka JR 17:59.5
7 ( 93) Murphy Lowery JR 18:38.8
9. 258 Vestal (16:59.9 84:59.2 1:24.1)
========================================
1 29 Luke Dehart SO 16:26.6
2 43 Rani Marhaba SR 16:38.8
3 54 Chris Painter SR 16:54.8
4 58 Josh Lewis SR 17:08.3
5 74 Bach Nguyen SR 17:50.7
6 ( 79) Stephen Wilson SR 18:01.9
7 ( 86) Joe Kuchera SR 18:12.4
10. 284 Fulton (17:13.0 86:04.8 2:05.2)
========================================
1 23 Kenneth Deloff JR 16:16.8
2 42 Dan Phillips JR 16:37.4
3 46 Isaac Crandall FR 16:41.2
4 84 Jossman Vasques-Heaney JR 18:07.4
5 89 Tyler Ruttan SO 18:22.0
6 (107) Jacob Bailey SR 20:47.4
7 (108) Bailey Hourihan FR 20:57.7
11. 286 East Syracuse-Minoa (17:19.0 86:34.6 3:16.7)
========================================
1 11 Matthew Young SR 15:42.1
2 35 Jared Henry JR 16:33.2
3 51 Nick Berg 8 16:48.1
4 91 Jacob Perrotta JR 18:32.4
5 98 Nate Castor JR 18:58.8
6 (100) Michael Sanders FR 19:42.9
7 (103) Matthew Thompson JR 20:18.7
12. 354 Jamesville-Dewitt (17:44.2 88:40.7 0:40.6)
========================================
1 62 Matt Salbert SR 17:19.7
2 70 Tyler Glowaki JR 17:44.5
3 71 James Pieri SR 17:46.6
4 73 Miles Chandler SR 17:49.6
5 78 Patrick Dye JR 18:00.3
6 ( 81) Nick Mannion FR 18:05.4
7 ( 88) Chris Blust JR 18:18.4
13. 363 Cortland (17:45.8 88:48.8 1:36.0)
========================================
1 41 Forrest Stewert SR 16:36.7
2 72 Andy Ryan FR 17:47.7
3 80 Tyler Stevens FR 18:04.6
4 83 Dylan Rogers FR 18:07.1
5 87 Jon Rzepka JR 18:12.7
6 ( 94) Noah Watkins JR 18:42.3
14. 396 Oswego (18:06.7 90:33.4 1:06.2)
========================================
1 65 Dalton Babcock JR 17:37.5
2 69 Christian Davis SR 17:43.7
3 75 Evan James SR 17:52.9
4 92 Austin Attwood JR 18:35.6
5 95 Alex Flack SR 18:43.7
15. 403 Syracuse East (18:39.2 93:15.7 5:18.2)
========================================
1 48 Eric Houck SR 16:44.1
2 64 Ngor Nyang JR 17:35.0
3 85 Trevor Hines SR 18:08.8
4 96 Nick Magari SO 18:45.5
5 110 Tawakal Rashid SR 22:02.3
6 (112) Noah Endreny FR 26:08.5
7 (113) Britton Pikarsky SO 26:32.1
16. 434 Oneida (19:17.0 96:25.0 4:03.7)
========================================
1 37 Dakota Corney SR 16:33.8
2 82 Nick Manaseri SR 18:06.9
3 104 Justin Brewer JR 20:31.2
4 105 Wilson Allen SO 20:35.6
5 106 Shant Danadian FR 20:37.5
17. 475 Mexico (19:09.4 95:47.0 2:07.5)
========================================
1 76 Ezra Hulbert SR 17:53.9
2 97 Alex Joss-Forbes SR 18:54.8
3 99 Dylan Long FR 19:09.1
4 101 Justin Gardner SR 19:47.8
5 102 Tyler Laflamm SR 20:01.4
6 (109) Kevin Mason SO 21:54.9
7 (111) Derrick Mosher SO 22:43.9
More news |