Folders |
2014 Results - Brooks PR InvitationalPublished by
Website: Click here Boys 100 Meter Dash
============================================================================
Name Yr Team Time Wind
============================================================================
1 Christian Coleman Our Lady Of Mercy, GA 10.29 2.6
2 Terry Jernigan East Ridge, FL 10.41 2.6
3 Jaalen Jones Thompson, AL 10.55 2.6
4 Cravon Gillespie Monrovia, CA 10.60 2.6
5 Jonathan Green Ephrata, WA 10.63 2.6
6 Andre Ewers Piper, FL 10.75 2.6
Girls 100 Meter Dash
===========================================================================
Name Yr Team Time Wind
===========================================================================
1 Kaylin Whitney East Ridge, FL 11.35 2.5
2 Krystal Sparling St. Thomas Aquinas, FL 11.61 2.5
3 Ky Westbrook Chandler, AZ 11.66 2.5
4 Deanna Hill Lake Highland, FL 11.90 2.5
5 Dior Hall George Washington, CO 11.90 2.5
6 Ashley Miller Cherry Creek, CO 12.11 2.5
Boys 400 Meter Dash
======================================================================
Name Yr Team Time
======================================================================
1 Devante Lacy Klein Oak, TX 46.74
2 Ricky Morgan Forest Park, VA 47.28
3 Richard Rose Boys and Girls, NY 48.08
4 Kevin McClanahan Erie, CO 48.71
5 Grant Swinton Shiloh, GA 48.91
6 Ryan Clark Banneker, GA 49.16
Girls 400 Meter Dash
======================================================================
Name Yr Team Time
======================================================================
1 Olivia Baker Columbia, NJ 53.26
2 Madeline Price Menlo School, CA 54.54
3 Anna Jefferson Oak Park, MI 55.10
4 Hannah Derby Bellarmine Prep, WA 57.69
5 Deja Parrish American Heritage, FL 58.63
Boys 800 Meter Run
======================================================================
Name Yr Team Time
======================================================================
1 Derek Holdsworth Lafayette, VA 1:49.98
2 Myles Marshall Kingwood, TX 1:51.02
3 Robert Ford Johnson, TX 1:51.17
4 Carlton Orange Memphis University, TN 1:51.41
5 Charles Jones Jr. Cardinal Ritter, MO 1:52.03
6 Jeramey Hampton North Gwinnett, GA 1:53.18
7 Blake Haney Stockdale, CA 1:53.19
8 Javon Patterson Boyd Anderson, FL 1:54.07
9 Joe White DePaul, NJ 1:54.73
Girls 800 Meter Run
======================================================================
Name Yr Team Time
======================================================================
1 Alexa Efraimson Camas, WA 2:03.26
2 Hannah Parker Coe-Brown, NH 2:06.12
3 Rose Christen Central Kitsap, WA 2:06.35
4 Kailee Sawyer Laurel Creek, PA 2:06.62
5 Raevyn Rogers Kinkaid, TX 2:06.67
6 Kaley Ciluffo Pleasant Valley, IA 2:07.24
7 Ersula Farrow Grosse Pointe South, MI 2:10.58
8 Lauren Ellsworth Highland, AZ 2:12.96
9 Alexis Daugherty Skyline, WA 2:16.80
Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
Name Yr Team Time Wind
============================================================================
1 Isaiah Moore Hugh M Cummings, NC 13.52 NWI
2 Justin Cromartie Lawton Chiles, FL 14.01 NWI
3 Tevin Mayfield Corona Del Sol, AZ 14.10 NWI
4 Eric Simpson Gov John Rogers, WA 14.12 NWI
5 Jeremy Mcduffie Shiloh, GA 14.22 NWI
6 Kaleb Dobson Cascade, WA 14.42 NWI
7 Kenny Selmon Pace Academy, GA 14.60 NWI
Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
Name Yr Team Time Wind
============================================================================
1 Dior Hall George Washington, CO 13.32 0.9
2 Jasmine Quinn Fort Dorchester, SC 13.37 0.9
3 Ashley Miller Cherry Creek, CO 13.56 0.9
4 Tiana Bonds Centennial, NV 13.77 0.9
5 Stefani Kerrison Jones, FL 13.86 0.9
6 Daeshon Gordon Northeast, FL 13.89 0.9
7 Chantel Ray Hampton, VA 13.93 0.9
8 Ariel Jones Atascocita, TX 14.14 0.9
Boys 4x1 Mile Relay
========================================================
Team Time
========================================================
1 Northport, NY A 17:06.92
2 Nathan Hale, WA A 17:18.81
3 Gig Harbor, WA A 17:19.03
4 Garfield, WA A 17:27.21
5 North Central, WA A 18:08.80
Boys Two Mile Run
======================================================================
Name Yr Team Time
======================================================================
1 Grant Fisher Grand Blanc, MI 8:51.28
2 Steven Fahy La Costa Canyon, CA 8:55.24
3 Andrew Rafla Timberline, ID 8:56.06
4 Conner Mantz Sky View, UT 8:56.62
5 Thomas Pollard Gilbert, IA 8:56.83
6 Cerake Geberkidane Denver East, CO 8:58.08
7 John Dressel Mt Spokane, WA 8:58.38
8 Blair Hurlock De La Salle, CA 8:58.51
9 Dan Curts Ellsworth, ME 9:00.18
10 Aaron Templeton Hardin Valley Academy, TN 9:01.83
11 Noah Kauppila Marquette, MO 9:21.75
Girls Two Mile Run
=====================================================================
Name Yr Team Time
=====================================================================
1 Bethan Knights Northwood, CA 9:53.54
2 Hannah Debalsi Staples, CT 9:55.05
3 Stephanie Jenks Linn-Mar, IA 10:06.54
4 Audrey Belf Ernest W. Seaholm, MI 10:11.24
5 Caroline Alcorta West Springfield, VA 10:11.71
6 Makena Morley Bigfork, MT 10:15.37
7 Destiny Collins Great Oak, CA 10:19.28
8 Ella Donaghu Grant, OR 10:25.12
9 Brianna Scwartz Shaler Area, PA 10:31.48
10 Addi Zerrenner Dos Pueblos, CA 10:32.80
11 Bella Burda Arlington, NY 10:33.02
12 Hannah Christen Lake Braddock. VA 10:44.30
Boys One Mile Run
=====================================================================
Name Yr Team Time
=====================================================================
1 Matthew Maton Summit, OR 4:06.32
2 Austin Tamagno Brea Olinda, CA 4:06.67
3 Josh Evans Linn-Mar, IA 4:07.20
4 Patrick Perrier O'Fallon, IL 4:08.25
5 Drew Schreiber Eisenhower, WA 4:09.28
6 Sukhi Khosla Leon, FL 4:09.39
7 Wesley Pectol Greeneville, TN 4:09.77
8 Andrew Brewer Bingham, UT 4:10.13
9 Fred Huxham Redwood -NC, CA 4:10.53
10 Garrett Corcoran Villa Park, CA 4:11.69
11 Elijah Armstrong Pocatello, ID 4:13.74
12 Nathan Rodriguez Corona Del Sol, AZ 4:15.85
13 Ellis Newton Mayfair, CA 4:18.66
14 Jack Yearian Tacoma, WA 4:27.79
Girls One Mile Run
=====================================================================
Name Yr Team Time
=====================================================================
1 Sarah Feeny Ogden, UT 4:39.42
2 Katie Rainsberger Air Academy, CO 4:41.07
3 Anna Maxwell San Lorenzo Valley, CA 4:44.07
4 Amelia Paladino University, WV 4:46.69
5 Emma Abrahamson La Costa Canyon, CA 4:47.39
6 Devin Clark Smithson Valley, TX 4:49.01
7 Rachel Coleman Northville, MI 4:50.87
8 Megan Beauchene Kamiakin, WA 4:52.06
9 Haley Dorris Great Oak, CA 4:52.34
|