Folders |
2014 Results - Champaign Centennial Charger Indoor InvitationalPublished by
Website:Click here Mens 60 Meter Dash
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Tony Durns 11 Aurora (Waubonsie Va 7.11
2 Trent Sherfield 12 Danville 7.15
3 Christian Neal 11 Bloomington 7.17
4 Romello Hatter 11 Belleville (West) 7.17
5 Leland Groves 12 Normal (Community We 7.18
6 Jeremiah Peoples 11 Champaign (Centennial) 7.19
7 Malik Hamilton 11 Chicago (Lane) 7.20
8 Roman Hampton 11 Dunlap 7.21
9 Anthony Woods 12 Plainfield (South) 7.22
10 Thomas Harris 11 Plainfield (North) 7.22
11 Tim Roels 12 Geneva 7.22
12 Palise Neal 12 Douglas MacArthur 7.31
13 Rene Perry 11 Edwardsville 7.35
14 David Nuskiewicz 10 Oak Forest 7.37
15 Tyree Allen 11 Country Club Hills ( 7.41
16 Daivyon Bates 11 Springfield (Lanphier) 7.60
17 Willie Rodriguez 10 Oswego 7.77
Stret Beal 9 Mahomet (M.-Seymour) FS
Mens 60 Meter Dash
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Davion Mcmanis 12 Dunlap 7.15
2 Deshon Buchanan 10 Belleville (West) 7.16
3 Tommie Van 12 Plainfield (South) 7.19
4 Dajour Forrest 10 Normal (Community We 7.26
5 Kyonn Keith 12 Bloomington 7.30
6 Corey Hrobowski 10 Plainfield (North) 7.34
7 Devince Lewis Douglas MacArthur 7.34
8 Ja'Far Muhammad 11 Champaign (Centennial) 7.35
9 Devin Cunningham 10 Edwardsville 7.36
10 Chris Collier 12 Danville 7.43
11 Tristen Sutton 11 Aurora (Waubonsie Va 7.48
12 Bright Boachie 10 Chicago (Lane) 7.55
13 Byron Brown 12 Country Club Hills ( 7.55
14 Steve Strange 10 Oswego 7.59
15 Mike Watkins 12 Oak Forest 7.85
16 T. J. Miller 12 Geneva 7.94
17 Tyler Morfey 10 Mahomet (M.-Seymour) 7.96
18 Qwest Tucker 9 Springfield (Lanphier) 7.99
Mens 60 Meter Dash
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Jaylon Moton 11 Belleville (West) 7.27
2 Treston Fowler 12 Dunlap 7.33
3 Yansay Williams 12 Normal (Community We 7.37
4 Cary Lockhart 9 Bloomington 7.37
5 Rob Spalding 11 Champaign (Centennial) 7.40
6 Eli Crockett 12 Edwardsville 7.43
7 Najee Sylvester 9 Country Club Hills ( 7.43
8 Jared Samms 11 Plainfield (North) 7.55
9 Josh Scudder 11 Aurora (Waubonsie Va 7.59
10 Braden Timmons 12 Plainfield (South) 7.60
11 Kyle Williams 10 Chicago (Lane) 7.66
12 Tovion Watson 9 Danville 7.78
13 Fred Horton 12 Oswego 7.82
14 Eric Thomas 9 Douglas MacArthur 7.86
15 Khristian Smith 9 Springfield (Lanphier) 7.95
16 Andrew Longfellow 9 Mahomet (M.-Seymour) 8.18
17 Mohammad Abdallah 10 Oak Forest 8.33
Zeke Buck 10 Geneva DNS
Mens 200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Trent Sherfield 12 Danville 22.55
2 Thomas Harris 11 Plainfield (North) 22.97
3 Deshon Buchanan 10 Belleville (West) 22.98
4 Tim Roels 12 Geneva 23.08
5 Jaylon Gillispie 12 Plainfield (South) 23.24
6 Dajour Forrest 10 Normal (Community We 24.03
7 Malik Matthews 11 Bloomington 24.07
8 Phillip Hassell 12 Champaign (Centennial) 24.12
9 Celso Ramos 12 Chicago (Lane) 24.38
10 Jerimiah Wyatt 12 Dunlap 24.42
11 Tyree Allen 11 Country Club Hills ( 24.69
12 Tyler Strode 11 Springfield (Lanphier) 24.88
13 Devince Lewis Douglas MacArthur 24.96
14 Mashood Ashogbon 10 Oak Forest 25.82
15 Jack Turner 10 Mahomet (M.-Seymour) 25.86
Craig James 12 Edwardsville DNS
Willie Rodriguez 10 Oswego DNS
Tony Durns 11 Aurora (Waubonsie Va DNS
Mens 200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Fontez Davis 11 Edwardsville 23.30
2 Jelani Day 12 Danville 23.54
3 Jeremiah Peoples 11 Champaign (Centennial) 23.59
4 Tristen Sutton 11 Aurora (Waubonsie Va 23.65
5 Alex Ruscitti 11 Plainfield (North) 24.24
6 Kevin Ehringer 9 Plainfield (South) 24.42
7 Aarin Powers 12 Oswego 24.46
8 Leland Groves 12 Normal (Community We 24.61
9 Joey Matthews 10 Bloomington 24.63
10 Bright Boachie 10 Chicago (Lane) 24.64
11 Kevin Hopson 12 Belleville (West) 24.68
12 Byron Brown 12 Country Club Hills ( 24.69
13 Nick Carlton 11 Geneva 25.20
14 Marcus Louis 11 Dunlap 25.45
15 Tony Lathan 12 Springfield (Lanphier) 25.91
16 Nik Cook 11 Mahomet (M.-Seymour) 26.24
17 Mike Watkins 12 Oak Forest 26.29
Eric Thomas 9 Douglas MacArthur DNS
Mens 200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Devaughn Hrobowski 10 Plainfield (North) 23.49
2 Brian Crowe 12 Edwardsville 23.89
3 Ja'Far Muhammad 11 Champaign (Centennial) 23.96
4 Jaylon Moton 11 Belleville (West) 24.10
5 Najee Sylvester 9 Country Club Hills ( 24.81
6 Mason Hillison 10 Plainfield (South) 24.86
7 Kyle Williams 10 Chicago (Lane) 25.01
8 Jabari Osaze 12 Danville 25.05
9 Fred Horton 12 Oswego 25.09
10 Stret Beal 9 Mahomet (M.-Seymour) 25.15
11 Haneef Spikener 9 Aurora (Waubonsie Va 25.73
12 Mac Dougan 12 Normal (Community We 25.78
13 Terryl Banks 9 Dunlap 25.83
14 Detric Mitchell 11 Springfield (Lanphier) 26.82
15 Mohammad Abdallah 10 Oak Forest 27.35
16 Corey Norwood 9 Douglas MacArthur 28.61
Cary Lockhart 9 Bloomington DNS
Mens 400 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Yansay Williams 12 Normal (Community We 52.40
2 Jonathon Warren 11 Bloomington 52.62
3 Jelani Day 12 Danville 52.71
4 Tim Roels 12 Geneva 53.27
5 Malik Hamilton 11 Chicago (Lane) 53.73
6 Cesar Guzman 10 Plainfield (South) 53.75
7 Scotty Krone 12 Edwardsville 54.71
8 Luke Moran 10 Oswego 55.29
9 Tyree Allen 11 Country Club Hills ( 55.47
10 Tarryan Burrage 10 Belleville (West) 55.50
11 Shawn Whalen 10 Dunlap 55.61
12 Mason Mcanally 10 Mahomet (M.-Seymour) 55.77
13 Michael Risinger 11 Champaign (Centennial) 55.84
14 Palise Neal 12 Douglas MacArthur 56.41
15 Darius Rivera 11 Oak Forest 57.99
16 Dalyon Taylor 11 Springfield (Lanphier) 59.58
Annile Williams 11 Plainfield (North) DNS
Dean Pineda 11 Aurora (Waubonsie Va DNS
Mens 400 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Steve Strange 10 Oswego 53.41
2 Jawanza Merriweather 11 Plainfield (South) 54.57
3 Dakota Gash 12 Danville 54.81
4 Yasser Arrocha 12 Chicago (Lane) 54.97
5 Nick Carlton 11 Geneva 55.01
6 Teantez Anthony 10 Belleville (West) 56.31
7 Tyler Dedianous 12 Normal (Community We 56.65
8 D'Andre Libscomb 12 Country Club Hills ( 56.75
9 Johnny Mcconnaughey 10 Plainfield (North) 56.83
10 Austin Pizzini 11 Edwardsville 57.62
11 Josh Hernandez 11 Oak Forest 58.42
12 Amario Small 10 Douglas MacArthur 58.44
13 Cj Echols 11 Champaign (Centennial) 58.48
14 Billy Carson 10 Aurora (Waubonsie Va 58.82
Donovan Loftin 11 Bloomington DNS
Bailey Kokos 11 Dunlap DNS
Carl Ghess 10 Springfield (Lanphier) DNS
Mens 400 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Justin Nebel 11 Geneva 54.56
2 Lonnie Buggs 12 Danville 55.13
3 Carey Ferguson 10 Bloomington 55.62
4 Ricky Berry 9 Belleville (West) 56.02
5 Brad Ehringer 11 Plainfield (South) 56.70
6 Robert Ritchey 10 Oswego 56.72
7 Richie Matway 10 Plainfield (North) 56.74
8 Max Obasiolu 10 Chicago (Lane) 56.79
9 Austin Echols 11 Champaign (Centennial) 56.87
10 Logan Kirby 11 Dunlap 57.62
11 Seth Jacobs 10 Edwardsville 59.93
12 Jakob Braner 10 Springfield (Lanphier) 1:00.66
13 Jacob Liss 10 Aurora (Waubonsie Va 1:01.07
14 Ricky Lewis 12 Normal (Community We 1:01.76
15 Cody Jesswein 10 Mahomet (M.-Seymour) 1:02.43
16 Paul Sewell 11 Country Club Hills ( 1:06.92
Aramis Bal 12 Oak Forest DNS
Mens 800 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 David Schmieg 12 Chicago (Lane) 1:57.72
2 Misael Tobias 12 Plainfield (South) 2:01.53
3 Jeff Colvin 12 Aurora (Waubonsie Va 2:01.86
4 Reis Desantis 12 Champaign (Centennial) 2:05.03
5 Tommy Session 10 Danville 2:07.39
6 Chase Hall 12 Oswego 2:08.21
7 Mitchell Demantopolus 11 Geneva 2:09.68
8 Trevor Hanlon 11 Mahomet (M.-Seymour) 2:10.90
9 Robert Murphy 12 Normal (Community We 2:11.15
10 Deandre Crockarell 12 Belleville (West) 2:12.31
11 Hunter Hessler 11 Edwardsville 2:12.50
12 Devonte Brewer 12 Country Club Hills ( 2:13.07
13 Justin Vozzo 11 Dunlap 2:13.55
14 John Conley 11 Plainfield (North) 2:14.14
15 Jared Collier 11 Bloomington 2:14.23
16 Austin Boyett 10 Springfield (Lanphier) 2:38.34
17 Joe Hernandez 10 Oak Forest 2:40.70
Mens 800 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Kenny Peters 11 Plainfield (South) 2:05.80
2 Luis Ramirez 11 Chicago (Lane) 2:07.38
3 Julian Desens 10 Geneva 2:11.69
4 Griffin Eicher 12 Aurora (Waubonsie Va 2:12.13
5 Nathan Beckett 12 Danville 2:12.55
6 Clifton Lovett 10 Belleville (West) 2:12.69
7 Matt Hosler 10 Plainfield (North) 2:14.48
8 Matt Taves 11 Oswego 2:14.74
9 Grant Bradley 10 Edwardsville 2:14.92
10 John Eberle 12 Dunlap 2:17.81
11 Ben Craw 9 Mahomet (M.-Seymour) 2:18.01
12 Jj Billingham 9 Normal (Community We 2:21.09
13 Tyron Jolly 11 Bloomington 2:21.78
14 Manny Esparza 12 Oak Forest 2:32.16
15 Austin Duffie 10 Springfield (Lanphier) 2:45.39
Jon Stephen 11 Champaign (Centennial) DNS
Kris Shelton 12 Country Club Hills ( DNS
Mens 800 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Matias Garcia 12 Chicago (Lane) 2:12.84
2 Nick Ernst 10 Belleville (West) 2:12.92
3 Stephen Scott 12 Aurora (Waubonsie Va 2:13.59
4 Aaron Fordyce 11 Dunlap 2:13.60
5 Jon Quinones 10 Plainfield (South) 2:14.82
6 Kevin Riordan 12 Geneva 2:16.99
7 Mike Dolenak 12 Oswego 2:17.32
8 Darryl Harlan 9 Edwardsville 2:17.83
9 Jackson Hyde 10 Mahomet (M.-Seymour) 2:17.89
10 Gabe Npke 9 Plainfield (North) 2:22.72
11 Micah Sire 11 Normal (Community We 2:26.54
12 Devin Mcmillan 11 Danville 2:30.64
13 Konnor Clodfelter 10 Springfield (Lanphier) 2:41.18
14 Ryan O'Daniel 10 Bloomington 2:42.38
15 Robert Vivian 9 Oak Forest 3:07.44
Farel Tshimakinda 9 Champaign (Centennial) DNS
Tylaen Williams 10 Country Club Hills ( DNS
Mens 1600 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Johnny Leverenz 12 Danville 4:16.57
2 Pavlo Hutsalyuk 11 Chicago (Lane) 4:22.94
3 Dan Lathrop 12 Plainfield (South) 4:28.11
4 Wes Schoenthal 11 Edwardsville 4:30.56
5 Blaine Bartel 12 Geneva 4:38.06
6 Anthony Holhouser 12 Dunlap 4:39.29
7 Alex Keeble 10 Mahomet (M.-Seymour) 4:40.09
8 Peter Johnsrud 11 Oswego 4:42.67
9 John Vollrath 11 Aurora (Waubonsie Va 4:45.60
10 Alex Hillegass 10 Normal (Community We 4:47.71
11 Zachary Johnson 12 Douglas MacArthur 4:49.31
12 Tanner Thurman 11 Plainfield (North) 5:01.28
13 Hunter Cason 10 Belleville (West) 5:01.31
14 Nathaniel Hinds 11 Champaign (Centennial) 5:08.46
15 Eric Mason 10 Springfield (Lanphier) 5:09.54
16 Peter Boyajian 12 Oak Forest 5:20.45
Jon Davis 10 Fithian (Oakwood) 4:32.50
Charles Smith 12 Bloomington DNS
Mens 1600 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Jonathan Vara 12 Chicago (Lane) 4:30.07
2 Zach Howerton 12 Aurora (Waubonsie Va 4:38.61
3 Dan Macdonald 12 Geneva 4:41.40
4 John Partee 10 Plainfield (South) 4:43.05
5 Iain Perry 12 Edwardsville 4:46.78
6 Desmond Meyer 12 Oswego 4:48.95
7 Jeremiah Cooley 10 Danville 4:49.62
8 Jake Billapando 11 Plainfield (North) 4:52.42
9 Jackson Powell 11 Mahomet (M.-Seymour) 4:53.90
10 Reid Henry 12 Normal (Community We 5:00.56
11 Carter Ware 9 Champaign (Centennial) 5:11.85
12 Nick Ernst 10 Belleville (West) 5:14.02
13 Sam Warner 9 Bloomington 5:14.28
14 Robbie Miller 10 Douglas MacArthur 5:20.69
15 Brenden Boughter 10 Springfield (Lanphier) 5:25.91
16 Joe Hernandez 10 Oak Forest 6:38.55
Phillip Copeland 11 Dunlap DNS
Mens 1600 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Christian Badillo 11 Chicago (Lane) 4:40.51
2 Zain Pyarali 11 Edwardsville 4:48.76
3 Austin Brown 10 Plainfield (South) 4:49.65
4 Carl Way 10 Danville 4:49.99
5 James Williams 12 Mahomet (M.-Seymour) 4:54.32
6 Justin Poythress 11 Geneva 4:59.06
7 Lucas Kammerer 12 Oswego 4:59.80
8 Matt Klaus 9 Aurora (Waubonsie Va 5:02.78
9 Tim Schrank 11 Plainfield (North) 5:02.92
10 Glenn Kinley 9 Normal (Community We 5:09.93
11 Ben Meyer 12 Dunlap 5:10.96
12 Josh Mcginnis 11 Belleville (West) 5:11.24
13 Zach Shanks 12 Springfield (Lanphier) 5:17.80
14 David Lee 10 Champaign (Centennial) 5:20.64
15 Billy Price 10 Douglas MacArthur 5:23.57
16 Stephen Kelly 9 Bloomington 5:30.55
17 Jacob Stanfort 12 Country Club Hills ( 6:58.69
18 Robert Vivian 9 Oak Forest 7:42.35
Mens 3200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Dan Lathrop 12 Plainfield (South) 9:27.36
2 Brydon Groves-Scott 11 Edwardsville 9:46.76
3 Oswaldo Lorenzana 12 Chicago (Lane) 9:52.59
4 Peter Johnsrud 11 Oswego 9:55.01
5 Patrick Wolak 10 Aurora (Waubonsie Va 10:00.26
6 Jack Sebok 10 Plainfield (North) 10:07.89
7 Phillip Copeland 11 Dunlap 10:25.47
8 Matt Degroot 10 Normal (Community We 10:43.15
9 Jake Tracey 10 Geneva 10:47.51
10 Alec Shedelbower 11 Champaign (Centennial) 10:47.64
11 Tyler Huckelberry 9 Danville 11:00.42
12 Grant Lytle 11 Springfield (Lanphier) 11:56.81
13 Dallin Marston 11 Douglas MacArthur 12:21.41
14 Amar Patel 12 Bloomington 13:49.79
William Wolf 11 Mahomet (M.-Seymour) DNS
Mens 3200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Jake Lorenz 12 Plainfield (South) 10:26.94
2 Matthew Haak 12 Chicago (Lane) 10:32.36
3 Adam Bruyere 11 Plainfield (North) 10:32.38
4 Joe Shannon 11 Edwardsville 10:36.88
5 Desmond Meyer 12 Oswego 10:39.28
6 Gabe Pommier 9 Mahomet (M.-Seymour) 10:46.04
7 Riley Blackmore 10 Aurora (Waubonsie Va 10:48.71
8 Thomas Skeels 11 Dunlap 10:58.22
9 Nick O'Neal 10 Normal (Community We 11:10.04
10 Skyler Huckelberry 10 Danville 11:15.42
11 Aaron Riggins 10 Springfield (Lanphier) 11:16.27
12 Jack Doud 9 Bloomington 11:17.83
13 Corey Shaughnessy 10 Geneva 11:21.00
Manny Esparza 12 Oak Forest DNS
Riley Skube 11 Champaign (Centennial) DNF
Mens 3200 Meters
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Chris Pagan 11 Oswego 10:26.96
2 Ben Wolendowski 11 Plainfield (North) 10:32.28
3 Steven Homecgoy 11 Plainfield (South) 10:34.78
4 Alexander Rodriguez 12 Chicago (Lane) 10:45.50
5 Clark Tow 10 Dunlap 11:09.37
6 Brian Butcher 9 Mahomet (M.-Seymour) 11:19.85
7 Josh King 11 Danville 11:21.20
8 Connor Dunaway 11 Edwardsville 11:23.01
9 Alex Miller 9 Champaign (Centennial) 11:24.30
10 Brian Kuehl 10 Geneva 11:28.84
11 Christian Freitag 9 Aurora (Waubonsie Va 11:30.54
12 Connell Gapinski 9 Bloomington 12:20.56
13 Johnny Aycock 9 Normal (Community We 12:27.41
Mike Mcmasters 9 Springfield (Lanphier) DNS
Mens 60 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Tyler Kirkwood 10 Aurora (Waubonsie Va 8.49
2 Christian Neal 11 Bloomington 8.55
3 Tevin Graham 12 Country Club Hills ( 8.57
4 Annile Williams 11 Plainfield (North) 8.65
5 Allen Terry 12 Champaign (Centennial) 8.67
6 Dakota Gash 12 Danville 8.71
7 Maciej Markiewicz 12 Chicago (Lane) 8.81
8 Isaiah Michl 11 Edwardsville 8.85
9 Jalen Foster 12 Belleville (West) 8.91
10 Jonathan Flores 11 Plainfield (South) 9.07
11 Josh Immke 11 Normal (Community We 9.26
12 Nick Czeszewski 10 Oak Forest 9.71
13 Tyler Schleicher 12 Geneva 9.75
14 Robert Ritchey 10 Oswego 10.01
15 Austin Linne 10 Springfield (Lanphier) 10.43
Bailey Kokos 11 Dunlap DNS
Mens 60 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Lonnie Buggs 12 Danville 8.81
2 Alex Pincsak 11 Chicago (Lane) 8.89
3 Jeff Penny 11 Aurora (Waubonsie Va 9.04
4 Bobby Ratini 11 Plainfield (North) 9.07
5 Brandon Harris 11 Belleville (West) 9.09
6 Danny Diurczak 11 Plainfield (South) 9.63
7 Nick Carlton 11 Geneva 9.85
8 Trevoun Mcgee 9 Normal (Community We 10.26
9 Patrick Burke 10 Oak Forest 10.29
10 Khalil Alexander 11 Springfield (Lanphier) 10.30
11 Jordan Battleson 12 Oswego 10.92
12 John Smith 12 Country Club Hills ( 11.15
13 Tracker Harris 9 Dunlap 13.11
Eric Dreyer 11 Bloomington No Mark
Mens 60 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Manny Bofah 12 Plainfield (North) 8.75
2 Darren Arzu 11 Country Club Hills ( 9.57
3 Austin Deal 10 Plainfield (South) 9.62
4 Christian Rogger 10 Danville 9.81
5 Zach Sills 12 Dunlap 9.82
6 River Flot 9 Normal (Community We 10.15
7 Demarlo Nesbitt 10 Belleville (West) 10.23
8 Cameron Smith 9 Springfield (Lanphier) 10.31
9 Ben Mitchell 9 Mahomet (M.-Seymour) 10.46
10 Kris Moore 11 Edwardsville 10.60
11 Kaemon Bommarito 10 Bloomington 10.92
12 Jaron Johnson 10 Oak Forest 12.50
Edmond Fitzgerald 11 Chicago (Lane) DNS
Mens 4x200 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Bloomington 1:33.03
2 Dunlap 1:34.16
3 Belleville (West) 1:34.45
4 Champaign (Centennial) 1:35.45
5 Aurora (Waubonsie Va 1:35.80
6 Plainfield (South) 1:36.85
7 Edwardsville 1:37.36
8 Springfield (Lanphier) 1:37.98
9 Oak Forest 1:38.53
10 Chicago (Lane) 1:39.53
11 Danville 1:40.05
12 Country Club Hills ( 1:40.07
13 Plainfield (North) 1:41.18
14 Normal (Community We 1:41.59
15 Oswego 1:41.68
16 Geneva 1:44.05
17 Mahomet (M.-Seymour) 1:44.32
18 Douglas MacArthur 1:45.05
Mens 4x400 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Belleville (West) 3:30.42
2 Edwardsville 3:30.46
3 Plainfield (South) 3:36.79
4 Bloomington 3:37.54
5 Normal (Community We 3:40.27
6 Chicago (Lane) 3:40.51
7 Champaign (Centennial) 3:44.26
8 Geneva 3:46.86
9 Aurora (Waubonsie Va 3:48.24
10 Danville 3:48.27
11 Mahomet (M.-Seymour) 3:52.04
12 Dunlap 3:52.97
13 Plainfield (North) 3:54.03
14 Oak Forest 3:55.28
15 Springfield (Lanphier) 4:01.24
Oswego DQ
Country Club Hills ( DNS
Mens 4x800 Relay
=====================================================
Place School Final
=====================================================
1 Belleville (West) 8:16.51
2 Geneva 8:25.79
3 Edwardsville 8:28.28
4 Oswego 8:43.43
5 Plainfield (North) 8:43.58
6 Mahomet (M.-Seymour) 8:47.93
7 Dunlap 8:51.72
8 Bloomington 8:57.54
9 Aurora (Waubonsie Va 9:00.32
10 Normal (Community We 9:00.87
11 Oak Forest 9:40.30
12 Country Club Hills ( 10:23.10
Chicago (Lane) DQ
Springfield (Lanphier) DQ
Plainfield (South) DQ
Mens Shot Put
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Kyrin Tucker 12 Normal (Community We 54-05.25
2 Trevor Fox 12 Dunlap 53-11.25
3 Luke Taccola 12 Oak Forest 50-07.25
4 Kavan Weiss 12 Edwardsville 50-00.00
5 Jon Harris 12 Aurora (Waubonsie Va 49-08.50
6 James Honey 12 Plainfield (North) 45-02.25
7 Kylan Dubose 11 Champaign (Centennial) 44-06.75
8 Chris Crawford 12 Springfield (Lanphier) 44-04.50
9 Tom Grady 11 Plainfield (South) 43-11.50
10 Jose Flores 11 Oswego 41-01.25
11 Tim Pittman 12 Danville 39-07.75
12 Matt Weston 11 Geneva 38-03.25
13 Zebedee Ducree 11 Chicago (Lane) 38-00.25
14 Chris Shivers 11 Country Club Hills ( 36-08.25
15 Anthony Johnson 12 Douglas MacArthur 36-06.00
16 Ryan Rembert 11 Bloomington 35-04.00
17 Matt Tjahjadi 10 Mahomet (M.-Seymour) 30-08.00
Tori Millender 12 Belleville (West) No Time
Mens Shot Put
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Nick Wolf 11 Plainfield (North) 43-09.75
2 Austin O'Leary 11 Champaign (Centennial) 43-07.00
3 Nick Horn 10 Aurora (Waubonsie Va 41-10.00
4 William Price 10 Normal (Community We 41-09.50
5 Ben Perry 12 Edwardsville 41-09.50
6 Gus Spentzos 12 Geneva 41-06.75
7 Jake Disney 10 Plainfield (South) 40-11.00
8 Jared Conners 11 Oswego 40-09.50
9 Kelton Richardson 11 Springfield (Lanphier) 40-03.00
10 Kenneth Nesbitt 10 Belleville (West) 40-02.50
11 Joel Barker 12 Oak Forest 39-09.00
12 Kolby Mayfield 9 Danville 37-10.25
13 Chris Williams 11 Mahomet (M.-Seymour) 37-00.25
14 Shane Boyster 9 Douglas MacArthur 35-09.50
15 Gabe Sahakyan 11 Dunlap 35-03.50
16 Dario Torres 11 Chicago (Lane) 35-01.25
17 Kendall Johnson 11 Bloomington 33-10.50
Jay Branch 11 Country Club Hills ( No Time
Mens Shot Put
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Nick Allen 12 Belleville (West) 44-08.00
2 Neil Gutterman 11 Edwardsville 42-09.50
3 Vinnie Russo 12 Plainfield (North) 41-10.00
4 Seth Taccola 10 Oak Forest 41-03.50
5 Tim Kello 12 Plainfield (South) 41-02.75
6 Parker Evans 10 Champaign (Centennial) 40-08.00
7 Jaiden Nelson 9 Danville 39-03.50
8 Sam Smith 11 Dunlap 38-05.25
9 Christopher Orange 12 Chicago (Lane) 38-02.00
10 Jake Shepherd 11 Oswego 37-09.25
11 John Boenzi 10 Geneva 36-00.50
12 Anderson Klay 12 Normal (Community We 35-09.00
13 John Vaughn 9 Springfield (Lanphier) 32-04.25
14 Zachary Weimer 10 Mahomet (M.-Seymour) 31-11.75
15 Marcus Amador 9 Country Club Hills ( 29-08.00
16 Jadon Jasso 9 Bloomington 20-00.00
Jacob Battaglia 10 Aurora (Waubonsie Va ND
Mens High Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Manny Bofah 12 Plainfield (North) 6-04.00
2 Aarin Powers 12 Oswego 6-02.00
3 Brian Hill 12 Belleville (West) 5-10.00
4 Aramis Bal 12 Oak Forest 5-10.00
5 Tyler Kirkwood 10 Aurora (Waubonsie Va 5-10.00
6 Trevoun Mcgee 9 Normal (Community We 5-06.00
7 Cameron Smith 9 Springfield (Lanphier) 5-04.00
Justin White 9 Edwardsville NH
Scott Creger 9 Geneva NH
Robert Partee 12 Plainfield (South) NH
Erick Howard 10 Bloomington NH
Taylor Adway 11 Country Club Hills ( NH
Palise Neal 12 Douglas MacArthur NH
Bailey Kokos 11 Dunlap NH
Mens High Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Jared Samms 11 Plainfield (North) 6-00.00
2 Luther Newburn 10 Country Club Hills ( 5-10.00
3 Demario Webb 12 Aurora (Waubonsie Va 5-08.00
3 Rashaan Lincoln 12 Plainfield (South) 5-08.00
5 Jalen Foster 12 Belleville (West) 5-08.00
6 Tyson Burch 11 Dunlap 5-06.00
7 Seth Jacobs 10 Edwardsville 5-06.00
8 Zeke Buck 10 Geneva 5-02.00
9 Donovan Loftin 11 Bloomington 5-00.00
Eric Thomas 9 Douglas MacArthur NH
Khiri Coleman 10 Springfield (Lanphier) NH
Nick Janca 9 Oswego NH
River Flot 9 Normal (Community We NH
Mens High Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Johnny Mcconnaughey 10 Plainfield (North) 5-08.00
2 Terryl Banks 9 Dunlap 5-06.00
3 C'Carro Grice 10 Oswego 5-04.00
4 Ben Mitchell 9 Mahomet (M.-Seymour) 5-04.00
5 T. J. Miller 12 Geneva 5-02.00
6 Max Obasiolu 10 Chicago (Lane) 5-00.00
7 Jake Contreras 9 Plainfield (South) 5-00.00
David Blackburn 10 Edwardsville NH
Kendrick Grifin 10 Springfield (Lanphier) NH
Matt Holt 11 Aurora (Waubonsie Va NH
Phillip Tuttle 9 Normal (Community We NH
Mens Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Ryan Ashenbremer 9 Normal (Community We 13-00.00
2 Brendan Northcutt 12 Edwardsville 12-06.00
3 Chris Collier 12 Danville 12-06.00
4 Hunter Rohn 9 Dunlap 11-06.00
5 Reese Richardson 10 Champaign (Centennial) 11-00.00
6 Dylan Leuthje 11 Geneva 10-06.00
7 Tanner Vann 11 Oswego 10-06.00
8 Danny Gulino 11 Plainfield (North) 10-00.00
9 Ibraheem Hamzat 10 Chicago (Lane) 10-00.00
10 Dean Pineda 11 Aurora (Waubonsie Va 9-00.00
Steven Bradford 12 Bloomington No Time
Khalil Alexander 11 Springfield (Lanphier) NH
Robert Wolf 11 Mahomet (M.-Seymour) No Time
Nick Markese 11 Plainfield (South) NH
Mens Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Zach Sills 12 Dunlap 12-00.00
2 Hunter Dunlap 12 Normal (Community We 12-00.00
3 Sam Griffin 11 Edwardsville 11-06.00
4 Donovan Loftin 11 Bloomington 11-00.00
5 Aleks Buchak 11 Chicago (Lane) 10-06.00
6 Matthew Schaschwary 10 Oswego 9-06.00
7 Luke Stell 10 Plainfield (North) 9-00.00
8 Zeke Buck 10 Geneva 9-00.00
9 Jacob Liss 10 Aurora (Waubonsie Va 8-00.00
Isiaiah Mccrary 12 Springfield (Lanphier) NH
Alex Marcusiu 10 Mahomet (M.-Seymour) NH
Mens Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Hunter Whitwood 9 Normal (Community We 11-06.00
2 Brennen Shobe 9 Mahomet (M.-Seymour) 11-00.00
3 Andre Fredericks 12 Chicago (Lane) 9-06.00
Lucas Baldwin 9 Bloomington NH
Nick Hoerr 9 Dunlap NH
Mic Peddicord 11 Edwardsville NH
Will Gibson 9 Geneva NH
Brandon Cassens 12 Springfield (Lanphier) NH
Brett Tomter 11 Oswego NH
Michael West 10 Plainfield (South) NH
Mens Long Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 James Travis 11 Aurora (Waubonsie Va 21-07.00
2 Fontez Davis 11 Edwardsville 21-04.50
3 Davion Mcmanis 12 Dunlap 21-03.50
4 Trent Sherfield 12 Danville 20-03.50
5 Davion Foster 11 Champaign (Centennial) 20-02.75
6 Cole Bumpus 12 Normal (Community We 20-02.50
7 Drew Sahni 12 Mahomet (M.-Seymour) 19-11.00
8 Justin Nebel 11 Geneva 19-10.00
9 Garrett Lyle 11 Bloomington 19-03.00
10 Dominic Davis 11 Belleville (West) 19-02.75
11 Jared Samms 11 Plainfield (North) 19-02.25
12 Luther Newburn 10 Country Club Hills ( 18-10.75
13 Mashood Ashogbon 10 Oak Forest 18-04.75
14 Dakota Follis 12 Springfield (Lanphier) 17-08.50
15 Jalen Combs 11 Chicago (Lane) 17-04.75
15 Amario Small 10 Douglas MacArthur 17-04.75
17 Derrick Chaney 10 Oswego 16-08.75
18 Tommy Wade 10 Plainfield (South) 15-05.50
Mens Long Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Lonnie Buggs 12 Danville 20-08.50
2 Coree Harrell 11 Bloomington 20-02.75
3 Dajour Forrest 10 Normal (Community We 19-06.50
4 Austin Pizzini 11 Edwardsville 19-04.75
5 Brian Hill 12 Belleville (West) 19-03.00
6 Demario Webb 12 Aurora (Waubonsie Va 19-01.25
7 Aaron Quinn 12 Champaign (Centennial) 19-00.50
8 Christian Melching 10 Geneva 18-09.25
9 Bright Boachie 10 Chicago (Lane) 18-08.25
10 David Chapman 9 Plainfield (South) 18-06.50
11 Roman Hampton 11 Dunlap 18-05.00
12 Daivyon Bates 11 Springfield (Lanphier) 17-08.50
13 Nick Czeszewski 10 Oak Forest 17-02.25
14 Robert Ritchey 10 Oswego 16-08.00
15 Nik Cook 11 Mahomet (M.-Seymour) 16-02.25
Annile Williams 11 Plainfield (North) No Time
Tylaen Williams 10 Country Club Hills ( No Time
Jecory Lofton 11 Douglas MacArthur No Time
Mens Long Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Chris Collier 12 Danville 19-00.50
2 Demarlo Nesbitt 10 Belleville (West) 18-08.50
3 Cary Lockhart 9 Bloomington 18-08.50
4 Tyler Thompson 11 Aurora (Waubonsie Va 18-07.50
5 Peyton Finkbeiner 10 Champaign (Centennial) 18-02.50
6 Terryl Banks 9 Dunlap 18-00.50
7 Tre Segers 10 Plainfield (South) 17-09.00
8 Kaden Mccann 9 Edwardsville 17-02.50
9 Lambert Wong 11 Oswego 17-01.75
10 David Nuskiewicz 10 Oak Forest 17-01.00
11 Ayden Marcano 9 Chicago (Lane) 17-00.00
12 Paul Sewell 11 Country Club Hills ( 16-09.50
13 Detric Mitchell 11 Springfield (Lanphier) 15-10.25
14 Andrew Longfellow 9 Mahomet (M.-Seymour) 15-08.75
15 Corey Norwood 9 Douglas MacArthur 14-07.75
Kimo Burton 10 Plainfield (North) ND
Dakota Justus 11 Normal (Community We ND
Mens Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 James Travis 11 Aurora (Waubonsie Va 45-03.00
2 Trent Sherfield 12 Danville 43-06.75
3 Garrett Lyle 11 Bloomington 43-03.00
4 Davion Foster 11 Champaign (Centennial) 42-10.50
5 Tariq Minor 10 Edwardsville 42-06.50
6 Cole Bumpus 12 Normal (Community We 40-08.00
7 Justin Nebel 11 Geneva 38-03.00
8 Robert Partee 12 Plainfield (South) 37-08.75
9 Caleb Bright 12 Mahomet (M.-Seymour) 37-01.75
10 Amario Small 10 Douglas MacArthur 35-10.00
11 Darren Arzu 11 Country Club Hills ( 35-02.00
12 Patrick Burke 10 Oak Forest 35-00.25
Quintin Hoosman 11 Plainfield (North) DNS
Carl Ghess 10 Springfield (Lanphier) DNS
Jalen Combs 11 Chicago (Lane) DNS
Ramon Stacker 11 Belleville (West) No Time
Mens Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Coree Harrell 11 Bloomington 43-03.00
2 Lonnie Buggs 12 Danville 41-01.25
3 Chris Keske 12 Plainfield (South) 39-10.75
4 Ryan Grizzard 12 Champaign (Centennial) 39-03.50
5 Jeff Penny 11 Aurora (Waubonsie Va 38-11.50
6 Devonte' Tincher 9 Edwardsville 38-10.50
7 Aleks Buchak 11 Chicago (Lane) 38-07.25
8 Christian Melching 10 Geneva 36-10.25
9 Aramis Bal 12 Oak Forest 36-07.50
10 Devonte Brewer 12 Country Club Hills ( 36-03.25
11 Detric Mitchell 11 Springfield (Lanphier) 34-06.75
12 Aaron Okeke 12 Dunlap 33-09.00
13 River Flot 9 Normal (Community We 33-01.00
Alex Marcusiu 10 Mahomet (M.-Seymour) ND
Manny Bofah 12 Plainfield (North) No Time
Jecory Lofton 11 Douglas MacArthur No Time
Mens Triple Jump
=========================================================================
Name Year School Final
=========================================================================
1 Rashaan Lincoln 12 Plainfield (South) 38-09.00
2 Levon Hendricks 10 Edwardsville 38-03.50
3 Marcus Griffin 11 Bloomington 38-00.25
4 Darryl Kelly 9 Danville 35-11.50
5 Andre Fredericks 12 Chicago (Lane) 35-09.50
6 Tyson Burch 11 Dunlap 33-09.00
7 Charles Burke 9 Aurora (Waubonsie Va 32-08.00
8 Nathan Dehaan 10 Mahomet (M.-Seymour) 32-07.00
9 Phillip Smith 10 Springfield (Lanphier) 32-00.75
Alex Ruscitti 11 Plainfield (North) ND
Caleb Fogler 11 Normal (Community We No Time
Peyton Finkbeiner 10 Champaign (Centennial) No Time
Corey Norwood 9 Douglas MacArthur No Time
Leron Williams 12 Country Club Hills ( ND
More news |