Team Scores
CLASS LL BOYS CROSS COUNTRY
Saturday, October 26, 3:10 p.m. at Wickham Park
Results
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Ridgefield
2 5 9 10 34 (50) = 60
Trevor Hopper, Will Bordash, Austin Gilbert, Gabe Altopp, Ethan
Realander, Clint Corso
2. Danbury
11 13 23 25 32 (36) (55) = 104
Ryan Ansel, Corey Mullins, Rohit Das, Zachary Stemple, Kyle O'Brien,
Ryan Fox, Mickey Kozak
3. Staples
6 7 15 18 59 (85) (88) = 105
Oliver Hickson, Peter Elkind, Chase Gornbein, Jake Berman, Daniel
Landy, Luis Cruz, William McDonald
4. Amity
20 24 28 29 46 (64) (68) = 147
Sricharan Kadimi, Kyle Beaudette, Michael Yuan, Aaron Barkin,
Christopher MacKay, Aidan Leonard-Pasley, Joshua Meier
5. Fairfield Prep
1 22 26 38 61 (69) = 148
Christian Alvarado, Alec Hilton, James Mulliken, Andrew Thane, John
O'Connor, Matthew Scholl
6. New Milford
12 16 35 39 49 (51) (75) = 151
Hugh Sichel, Zachary Guptill, Jay Humphreys, Jonathan Davis, Gregory
Hansell, Lucas Simmonds, Richard Grudzwick
7. Cheshire
19 27 31 33 53 (72)(103) = 163
Russell Adam, Mark Fusco, Rafael Phillips, Lucas Marcouiller, Steven
Caldwell, Ryan Shalagan, Jordan Kolpak
8. Glastonbury
8 30 41 54 80 (102)(108) = 213
Randall Neish, Thomas Chamberlin, Gabriel Julien, Roberto Piotto,
Justin Damone, Ryan Leahy, Christopher Dency
9. Fairfield Warde
4 42 79 84 92 (109)(137) = 301
Aidan Fiol, Nick Gans, Charles Kieffer, William Brisman, Alex Petrecca,
Quinn Herman, Jackson Stearns
10. Simsbury
37 43 71 76 78 (81) (82) = 305
Conall Hughes, Daniel Schmetterling, David Kratzer, Andrew Gutierrez,
Joseph Adorno, Philip Brown, Matthew Werner
11. Xavier
3 14 58 112 125 (127)(148) = 312
Zachary Williams, John O'Hara, Dan Hergott, Steele Moran, Matt Welch,
Graham Gilarde, Ethan Rodrigues
12. Newtown
17 44 63 96 105 (130)(143) = 325
Chris Gamble, Grandon Smith, Tom Floros, Joey Whelan, Ethan Burg, Kyle
Mangold, Nathaniel Steinebray
13. Norwich Free Academy
56 57 65 77 83 (99)(100) = 338
Tyler Sholes, Conner Gralton, William Strong, Normand Manning, Brandon
Mehlinger, Niceforo Reyes, Sean Carney
14. Conard
40 86 91 95 98 (111)(116) = 410
Alec Ferguson-Hull, Benjamin McMahon, Benjamin Hadra, Jacob Binder,
Brian Torsiello, Samuel Nanni, Isaac Oda-Bayliss
15. Greenwich
66 67 87 89 126 (135)(141) = 435
Spencer Helmrich, Mark Jarombek, Andrew Kates, Thomas Glover,
Sebastian Oe, Sean Clarke, Zachary James
16. Shelton
48 62 101 121 132 (133)(142) = 464
Joseph Edelstein, Liam Fama, Jacob Martin, Mike Lynders, Seth Shuster,
Christopher Buchanan, Chase Arsenault
17. Hamden
45 70 119 120 123 (124)(138) = 477
Calum Wright, Daniel Tozzi, Kychoon Park, Suneeth Keerthy, Matt Loalbo,
Daniel Perusina, Henry Goerig
18. Southington
60 97 107 113 117 (122)(128) = 494
Sean Garrison, Colin Murphy, Damiaen Florian, Andrzej Bielecki, Jack
Myers, Brandon Bayron, Matthew Albrecht
19. Trumbull
74 93 104 118 134 (139) = 523
Shane Romanchick, Mitch Vecchione, Joseph Matera, Jake Cappello,
Taylor Auten, Jj Pfohl
20. Manchester
52 73 115 140 150 (153)(155) = 530
Joseph Ruggiero, Jakob Lopez, James Moran, Ryan Adams, James Lee, Will
Armstrong, Adam Moffit
21. Stamford
47 94 147 152 154 (163)(168) = 594
Gilmar Barrios, Pierre Fils, Mike Costello, Ameya Phansallar, Daniel
Berger, Byran Fleisher, Tim Walsh
22. Norwalk
21 136 156 157 158 (169) = 628
Ezequiel Rodriguez, Andrew Goldstein, Doug Bretherton, Jacob Alexander,
Shivam Patel, Daniel Lott
22. Fairfield Ludlowe
110 114 129 131 144 (149)(151) = 628
Josh Archer, Aren Heitmann, Donald Mecca, Jake Duncan, Cole Stearns,
Daniel Leto, George Wales
24. Westhill
90 159 160 161 162 (166)(171) = 732
Larry Yancy, Connor Matheny, Kajon Woodfine, Vladyslav Vlad, Guillermo
Jiminez, Jake Cortigiano, Ian Handler
25. Crosby
106 145 146 170 173 (175)(176) = 740
Thaddaeus Vaichus, Kenny Tang, Avery Liotta-Henders, Juston Scott,
Moises Navarrette, Dione Francis, Tevin Rivera
26. West Haven
164 165 167 172 174 = 842
Quinton Morrison, Alejandro Zitlalpopca, Ryan Weber, Coleman Walsh,
Mario Perez
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Ridgefield
16:07 16:21 16:26 16:31 17:20 ( 17:39) = 1:22:45
Trevor Hopper, Will Bordash, Austin Gilbert, Gabe Altopp, Ethan
Realander, Clint Corso
2. Staples
16:22 16:23 16:50 16:57 17:48 ( 18:14) ( 18:16) = 1:24:20
Oliver Hickson, Peter Elkind, Chase Gornbein, Jake Berman, Daniel
Landy, Luis Cruz, William McDonald
3. Danbury
16:32 16:46 17:09 17:11 17:19 ( 17:24) ( 17:45) = 1:24:57
Ryan Ansel, Corey Mullins, Rohit Das, Zachary Stemple, Kyle O'Brien,
Ryan Fox, Mickey Kozak
4. Fairfield Prep
15:55 17:07 17:12 17:26 17:50 ( 18:01) = 1:25:30
Christian Alvarado, Alec Hilton, James Mulliken, Andrew Thane, John
O'Connor, Matthew Scholl
5. New Milford
16:43 16:53 17:23 17:27 17:38 ( 17:39) ( 18:09) = 1:26:04
Hugh Sichel, Zachary Guptill, Jay Humphreys, Jonathan Davis, Gregory
Hansell, Lucas Simmonds, Richard Grudzwick
6. Amity
17:04 17:10 17:14 17:15 17:34 ( 17:56) ( 18:01) = 1:26:17
Sricharan Kadimi, Kyle Beaudette, Michael Yuan, Aaron Barkin,
Christopher MacKay, Aidan Leonard-Pasley, Joshua Meier
7. Cheshire
17:01 17:13 17:18 17:19 17:40 ( 18:03) ( 18:36) = 1:26:31
Russell Adam, Mark Fusco, Rafael Phillips, Lucas Marcouiller, Steven
Caldwell, Ryan Shalagan, Jordan Kolpak
8. Glastonbury
16:25 17:17 17:29 17:44 18:11 ( 18:35) ( 18:41) = 1:27:06
Randall Neish, Thomas Chamberlin, Gabriel Julien, Roberto Piotto,
Justin Damone, Ryan Leahy, Christopher Dency
9. Fairfield Warde
16:17 17:29 18:11 18:13 18:20 ( 18:41) ( 19:20) = 1:28:30
Aidan Fiol, Nick Gans, Charles Kieffer, William Brisman, Alex Petrecca,
Quinn Herman, Jackson Stearns
10. Xavier
16:16 16:47 17:48 18:44 19:00 ( 19:03) ( 19:38) = 1:28:35
Zachary Williams, John O'Hara, Dan Hergott, Steele Moran, Matt Welch,
Graham Gilarde, Ethan Rodrigues
11. Simsbury
17:25 17:30 18:02 18:10 18:10 ( 18:12) ( 18:12) = 1:29:17
Conall Hughes, Daniel Schmetterling, David Kratzer, Andrew Gutierrez,
Joseph Adorno, Philip Brown, Matthew Werner
12. Newtown
16:55 17:30 17:51 18:24 18:38 ( 19:07) ( 19:28) = 1:29:18
Chris Gamble, Grandon Smith, Tom Floros, Joey Whelan, Ethan Burg, Kyle
Mangold, Nathaniel Steinebray
13. Norwich Free Academy
17:46 17:47 17:56 18:10 18:13 ( 18:29) ( 18:29) = 1:29:52
Tyler Sholes, Conner Gralton, William Strong, Normand Manning, Brandon
Mehlinger, Niceforo Reyes, Sean Carney
14. Conard
17:27 18:15 18:19 18:22 18:26 ( 18:43) ( 18:47) = 1:30:49
Alec Ferguson-Hull, Benjamin McMahon, Benjamin Hadra, Jacob Binder,
Brian Torsiello, Samuel Nanni, Isaac Oda-Bayliss
15. Greenwich
17:57 18:00 18:16 18:18 19:01 ( 19:16) ( 19:24) = 1:31:32
Spencer Helmrich, Mark Jarombek, Andrew Kates, Thomas Glover,
Sebastian Oe, Sean Clarke, Zachary James
16. Shelton
17:37 17:50 18:32 18:57 19:12 ( 19:14) ( 19:25) = 1:32:08
Joseph Edelstein, Liam Fama, Jacob Martin, Mike Lynders, Seth Shuster,
Christopher Buchanan, Chase Arsenault
17. Hamden
17:31 18:02 18:54 18:56 18:58 ( 19:00) ( 19:23) = 1:32:21
Calum Wright, Daniel Tozzi, Kychoon Park, Suneeth Keerthy, Matt Loalbo,
Daniel Perusina, Henry Goerig
18. Southington
17:49 18:25 18:40 18:44 18:48 ( 18:58) ( 19:03) = 1:32:26
Sean Garrison, Colin Murphy, Damiaen Florian, Andrzej Bielecki, Jack
Myers, Brandon Bayron, Matthew Albrecht
19. Trumbull
18:04 18:20 18:37 18:50 19:14 ( 19:23) = 1:33:05
Shane Romanchick, Mitch Vecchione, Joseph Matera, Jake Cappello,
Taylor Auten, Jj Pfohl
20. Manchester
17:39 18:04 18:47 19:23 19:42 ( 20:00) ( 20:10) = 1:33:35
Joseph Ruggiero, Jakob Lopez, James Moran, Ryan Adams, James Lee, Will
Armstrong, Adam Moffit
21. Fairfield Ludlowe
18:42 18:45 19:06 19:12 19:30 ( 19:40) ( 19:51) = 1:35:15
Josh Archer, Aren Heitmann, Donald Mecca, Jake Duncan, Cole Stearns,
Daniel Leto, George Wales
22. Stamford
17:35 18:21 19:37 19:52 20:06 ( 21:02) ( 22:02) = 1:35:31
Gilmar Barrios, Pierre Fils, Mike Costello, Ameya Phansallar, Daniel
Berger, Byran Fleisher, Tim Walsh
23. Norwalk
17:05 19:17 20:33 20:36 20:37 ( 22:08) = 1:38:08
Ezequiel Rodriguez, Andrew Goldstein, Doug Bretherton, Jacob Alexander,
Shivam Patel, Daniel Lott
24. Westhill
18:19 20:39 20:55 20:57 21:01 ( 21:54) ( 22:13) = 1:41:51
Larry Yancy, Connor Matheny, Kajon Woodfine, Vladyslav Vlad, Guillermo
Jiminez, Jake Cortigiano, Ian Handler
25. Crosby
18:39 19:33 19:36 22:08 23:32 ( 23:36) ( 27:58) = 1:43:28
Thaddaeus Vaichus, Kenny Tang, Avery Liotta-Henders, Juston Scott,
Moises Navarrette, Dione Francis, Tevin Rivera
26. West Haven
21:02 21:24 21:59 23:29 23:35 = 1:51:29
Quinton Morrison, Alejandro Zitlalpopca, Ryan Weber, Coleman Walsh,
Mario Perez
CLASS L BOYS CROSS COUNTRY
Saturday, October 26, 2:05 p.m. at Wickham Park
Results
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Darien
1 4 5 13 17 (23) (25) = 40
Alex Ostberg, Marshall Huffman, Armstrong Noonan, Colten Appleby, Ben
Olsen, Peter Kreuch, Brian Davey
2. Hall
2 3 11 19 21 (33) (35) = 56
Ari Klau, Zachary Magin, Grant O'Connor, Christopher Ahlquist, Zachary
Feiner, Benjamin Gross, Devon Aldave
3. South Windsor
12 20 29 30 40 (52) (67) = 131
Michael Stoker, Ethan Gasta, Cooper Goslin, Kenneth Erikson, Garrett
Brown, Christopher Erikson, Daniel Ray
4. Pomperaug
9 16 34 36 54 (56) (88) = 149
Samuel Depalma, Thomas Depalma, Alexander Abraham, Michael Schenk,
Frank Sinapi, Scott Gaffney, Michael Wynne
5. Naugatuck
10 24 31 46 85 (128)(135) = 196
Dan Schumacher, Brody Hale, Graden Beasley, Tyler Hayward, Mark Zamani,
Brandon Thomas, James Dorosh
6. Farmington
6 7 28 69 94 (106)(129) = 204
Palmer Weimann, Matt Chisholm, Edward Tomasso, Zachary Ruh, James
Heath-Ringrose, Alex Vetre, Joseph Siuta
7. Daniel Hand
37 38 39 41 50 (63) (65) = 205
Griffin Pardales, Connor Favre, Jakob Leichtman, Collin Roth, Adam
Taylor, Howard Odom, Daniel Healey
8. Middletown
26 32 47 68 71 (73)(110) = 244
Mateo Alvarez, Ben Schaff, Evan Dunn, Ben Lanza, Tyler Mann, Nathan
Roy, Will O'Reilly
9. Bristol Central
44 45 48 57 60 (81) (87) = 254
Joshua Nelson, Justin Zaino, Joshua Signore, Jean-Souver Rioux,
Matthew Varnum, Andrew Damon-Smith, Jason Zaino
10. New Canaan
15 27 58 75 83 (84)(145) = 258
Spencer Lyman, Alexander Ellsworth, Aidan Buck, Sam Reynolds, Colin
Tiller, Michael Schulte, Charlie Hoffman
11. Notre Dame-West Haven
22 61 76 78 91 (105) = 328
David Napierkowski, Michael Deluca, Alexander Hassen, Kevin Oxsalida,
Nicholas Andreozzi, Luke Sofair
12. North Haven
18 42 64 113 125 (126)(144) = 362
Ryan Brennan, Zach Munck, Nicholas Crispi, Jesse Morrow, Andrew Amuro,
Michael Rich-Fiondella, Nicholas Sbabo
13. Wilton
8 66 79 89 121 (122)(132) = 363
Spencer Brown, Nathan Briglin, Kristian Langholm, Nick Dicorato, Jack
Deangelis, Erik Danvers, William Hoffman
14. Kennedy
14 62 95 119 127 (152)(153) = 417
William Ducham, John McMahon, Grant Stuarte, Aaron Stuarte, Jon Gaynor,
Vilkas Olsen, Donald Cianciolo
15. Bristol Eastern
55 74 99 102 104 (108)(141) = 434
Maximillian Girouard, Anthony Cassanta, Kenneth Tenan, Michael Centoni,
Harrison Dayton, Richard Franklin, Justin Seamour
16. Newington
72 82 97 98 111 (112)(114) = 460
Michael Schumacher, Evan Mach, Christian Junquera, Roman Szewczak,
David Giangrave, Joshua Brown, Syed Asar
17. Windsor
43 49 100 134 136 (137) = 462
Ryan Harrington, Alex Cheney, Tristan Enkler, Dillon Vibes, Juwan Wood,
Seamus Coleman
18. RHAM
53 92 101 103 116 (130)(133) = 465
Tom Furey, Mike Wulftange, Owen Henderschmidt, Ethan Cummings, Dan
Kmetz, Jack Collins, Liam Shea
19. Masuk
51 59 115 118 146 (149)(150) = 489
Shawn Pavlik, Christopher Strachan, Colin Dablain, Dane Krchnavy, Owen
Rully, Adam Madison, Kirill Riesinger
20. Wethersfield
86 90 93 107 120 (124) = 496
Thomas Duggan, Michael Pazdziora, Carl Diluvio, Kyle Setzko, Lukas
Pearson, Wojciech Skowronek
21. Wilbur Cross
77 109 117 140 161 (162) = 604
Emmanuel Ruiz, Enoch Cain, Roland Galberth III, Foster Hall, Tai Le,
Justin Gomez-Stafford
22. Maloney
80 123 139 143 156 (158)(159) = 641
Christopher Bischoff, Bryan Felix, Daniel Fornaciari, Logan Hayes,
David Kroll, Jeffrey Coveleski, Richard Verdin
23. Harding
96 131 138 142 147 (148)(160) = 654
Donte Rodriguez, Jason Spencer, Junior Fontilus, Zachariah Febus, Amir
Phipps, William Figueroa, Christopher Santana
24. Platt
70 151 154 155 157 (163)(164) = 687
Daj'jah Dudley, Ruben Ligero, Brian Peach, Dante Matias, Edyn Zapata,
Jose Figueroa, Matt Mordarski
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Darien
15:34 16:30 16:30 17:07 17:23 ( 17:32) ( 17:35) = 1:23:04
Alex Ostberg, Marshall Huffman, Armstrong Noonan, Colten Appleby, Ben
Olsen, Peter Kreuch, Brian Davey
2. Hall
16:18 16:26 16:50 17:24 17:25 ( 17:53) ( 18:00) = 1:24:23
Ari Klau, Zachary Magin, Grant O'Connor, Christopher Ahlquist, Zachary
Feiner, Benjamin Gross, Devon Aldave
3. South Windsor
16:59 17:24 17:49 17:50 18:06 ( 18:24) ( 18:41) = 1:28:08
Michael Stoker, Ethan Gasta, Cooper Goslin, Kenneth Erikson, Garrett
Brown, Christopher Erikson, Daniel Ray
4. Pomperaug
16:43 17:22 17:53 18:00 18:31 ( 18:33) ( 19:20) = 1:28:29
Samuel Depalma, Thomas Depalma, Alexander Abraham, Michael Schenk,
Frank Sinapi, Scott Gaffney, Michael Wynne
5. Farmington
16:31 16:35 17:46 18:42 19:34 ( 19:46) ( 20:25) = 1:29:08
Palmer Weimann, Matt Chisholm, Edward Tomasso, Zachary Ruh, James
Heath-Ringrose, Alex Vetre, Joseph Siuta
6. Naugatuck
16:44 17:35 17:50 18:17 19:12 ( 20:24) ( 20:34) = 1:29:38
Dan Schumacher, Brody Hale, Graden Beasley, Tyler Hayward, Mark Zamani,
Brandon Thomas, James Dorosh
7. Daniel Hand
18:03 18:03 18:04 18:08 18:20 ( 18:37) ( 18:39) = 1:30:38
Griffin Pardales, Connor Favre, Jakob Leichtman, Collin Roth, Adam
Taylor, Howard Odom, Daniel Healey
8. Middletown
17:36 17:51 18:18 18:42 18:45 ( 18:51) ( 19:53) = 1:31:12
Mateo Alvarez, Ben Schaff, Evan Dunn, Ben Lanza, Tyler Mann, Nathan
Roy, Will O'Reilly
9. New Canaan
17:16 17:42 18:33 18:53 19:03 ( 19:09) ( 21:32) = 1:31:27
Spencer Lyman, Alexander Ellsworth, Aidan Buck, Sam Reynolds, Colin
Tiller, Michael Schulte, Charlie Hoffman
10. Bristol Central
18:12 18:13 18:20 18:33 18:36 ( 19:02) ( 19:19) = 1:31:54
Joshua Nelson, Justin Zaino, Joshua Signore, Jean-Souver Rioux,
Matthew Varnum, Andrew Damon-Smith, Jason Zaino
11. Notre Dame-West Haven
17:25 18:37 18:55 19:01 19:26 ( 19:45) = 1:33:24
David Napierkowski, Michael Deluca, Alexander Hassen, Kevin Oxsalida,
Nicholas Andreozzi, Luke Sofair
12. Wilton
16:36 18:40 19:01 19:23 20:12 ( 20:13) ( 20:28) = 1:33:52
Spencer Brown, Nathan Briglin, Kristian Langholm, Nick Dicorato, Jack
Deangelis, Erik Danvers, William Hoffman
13. North Haven
17:24 18:08 18:38 19:59 20:19 ( 20:21) ( 21:30) = 1:34:28
Ryan Brennan, Zach Munck, Nicholas Crispi, Jesse Morrow, Andrew Amuro,
Michael Rich-Fiondella, Nicholas Sbabo
14. Kennedy
17:08 18:37 19:34 20:11 20:22 ( 22:06) ( 22:10) = 1:35:52
William Ducham, John McMahon, Grant Stuarte, Aaron Stuarte, Jon Gaynor,
Vilkas Olsen, Donald Cianciolo
15. Bristol Eastern
18:32 18:52 19:37 19:44 19:45 ( 19:47) ( 21:02) = 1:36:30
Maximillian Girouard, Anthony Cassanta, Kenneth Tenan, Michael Centoni,
Harrison Dayton, Richard Franklin, Justin Seamour
16. Newington
18:49 19:03 19:36 19:37 19:57 ( 19:58) ( 20:00) = 1:37:02
Michael Schumacher, Evan Mach, Christian Junquera, Roman Szewczak,
David Giangrave, Joshua Brown, Syed Asar
17. Windsor
18:08 18:20 19:40 20:32 20:37 ( 20:45) = 1:37:17
Ryan Harrington, Alex Cheney, Tristan Enkler, Dillon Vibes, Juwan Wood,
Seamus Coleman
18. RHAM
18:27 19:29 19:41 19:44 20:05 ( 20:26) ( 20:30) = 1:37:26
Tom Furey, Mike Wulftange, Owen Henderschmidt, Ethan Cummings, Dan
Kmetz, Jack Collins, Liam Shea
19. Wethersfield
19:13 19:24 19:33 19:47 20:11 ( 20:16) = 1:38:08
Thomas Duggan, Michael Pazdziora, Carl Diluvio, Kyle Setzko, Lukas
Pearson, Wojciech Skowronek
20. Masuk
18:22 18:34 20:02 20:10 21:34 ( 22:01) ( 22:01) = 1:38:42
Shawn Pavlik, Christopher Strachan, Colin Dablain, Dane Krchnavy, Owen
Rully, Adam Madison, Kirill Riesinger
21. Wilbur Cross
18:56 19:50 20:07 20:58 23:13 ( 23:47) = 1:43:04
Emmanuel Ruiz, Enoch Cain, Roland Galberth III, Foster Hall, Tai Le,
Justin Gomez-Stafford
22. Maloney
19:02 20:13 20:48 21:23 22:22 ( 22:49) ( 22:49) = 1:43:48
Christopher Bischoff, Bryan Felix, Daniel Fornaciari, Logan Hayes,
David Kroll, Jeffrey Coveleski, Richard Verdin
23. Harding
19:35 20:28 20:46 21:21 21:51 ( 22:01) ( 23:03) = 1:44:01
Donte Rodriguez, Jason Spencer, Junior Fontilus, Zachariah Febus, Amir
Phipps, William Figueroa, Christopher Santana
24. Platt
18:44 22:03 22:11 22:15 22:25 ( 23:54) ( 25:32) = 1:47:38
Daj'jah Dudley, Ruben Ligero, Brian Peach, Dante Matias, Edyn Zapata,
Jose Figueroa, Matt Mordarski
CLASS MM BOYS CROSS COUNTRY
Saturday, October 26, 1:00 p.m. at Wickham Park
Results
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. New Fairfield
1 7 8 15 16 (37) (39) = 47
Zach Anderson, Matt Deleon, Michael McGonnigle, Jake Nevins, Evan
Opsal, Andrew Kenny, Michael Rautter
2. Guilford
2 3 9 12 22 (26) (51) = 48
Salvatore Siciliano, Timothy Kenefick, Corey Gambardella, Ian Connell,
Benjamin Moskow, Benjamin Siciliano, Austin Sattler
3. Branford
11 13 24 25 55 (68) (82) = 128
Luke Arsenault, Patrick Laske, Ryan Connell, Alec Janis, Nathan
D'Amico, Jackson Mariotti, Dan Jakubiak
4. E.O. Smith
10 23 31 33 35 (40) (50) = 132
Kennedy Bailey, Geoff Russell, Kevin Moynihan, Connor Knecht, Sam
Barnes, Justin Vampatella, Jason Ball
5. Watertown
5 6 48 71 75 (78) (93) = 205
Seamus Rafferty, Bryan Maloney, John Mundo, Anthony Guglielmo,
Nicholas Sasso, Jacob Holmes, Eric Giampietro
6. Foran
19 43 52 53 86 (103)(104) = 253
Kevin Mastriano, Steven Cugini, Matthew Tylutki, Liam Oliver, Kevin
Aiken, Jack Ardry, Kyle Anderson
7. Woodstock Academy
21 27 62 67 79 (81)(109) = 256
Patrick Clarke, Brent Sorensen, Matt McMerriman, Chris Lowry, Dan
Murphy, William Bourgeois, Matt Rich
8. Bunnell
20 45 49 57 91 (125)(136) = 262
A'Hsantay Manning, Michael Roman, Alex Ghajar, Daniel Ghajar, Jacob
Roettger, Tyler Lecomer, Dexter Mercado
9. Avon
30 42 56 61 80 (95)(105) = 269
Collin Pritchard, Bryant St. Jean, Andrew Suter, James Grant, Matthew
Reagan, Eric Kirk, Jack Wendler
10. Ledyard
4 28 34 92 113 (124)(130) = 271
Bryce Hedman, Maxwell Armstrong, Aaron Norcia, Christian Fogg,
Geralson Withrow, Zachary Jones, Albert III Miller
11. Bacon Academy
14 41 59 83 87 (94)(144) = 284
Griffin Waller, Jeffrey Noonan, Anthony Ramos, Mike Rumbel, Nathaniel
Baldi, Daniel Barrack, Ryan Litwin
12. Berlin
18 46 54 65 102 (106)(121) = 285
James Dwyer, Sam Papacoda, Connor Ladd, Jake Harris, Daniel Perales,
Kenny Beardsley, Sean Pollock
13. Joel Barlow
36 47 58 85 88 (107)(110) = 314
Benjamin Ruffing, Stephen St. Raymond, Henry Pronovost, Sven Vogel,
Declan Cummiskey, Maxwell Triano, Chris Levene
14. East Lyme
29 44 72 84 96 (111)(137) = 325
Andrew Handfield, Vann Moffett, Noah Hallisey, Evan Opsahl, Joe
Casiano, Thomas Kenny, Nicholas Hotary
15. Fitch
32 90 97 98 101 (115)(135) = 418
Cameron Wilhelm, Conor O'Donnell, Jesse Moroyoqui, Mark Dunning,
Joseph Conahan, Adam Reinhold, Aaron Panciera
16. Bethel
63 64 66 114 116 (142)(145) = 423
Kevin Michalka, Ryan Polistena, Matthew Marx, Patrick Daly, Willis
Ballard, Joseph Esposito, Gregory Zanchelli
17. Fermi
69 76 77 117 131 (171)(177) = 470
Garrett Choiniere, Thomas Vose, Robert Macon-Wells, Daniel Salisbury,
Quinn Gaston, Jacobs Ekenbarger, James Callaghan
18. Jonathan Law
60 108 112 120 123 (141)(150) = 523
Jeremy Doucette, Thomas Gambardella, Sean Berg, Jordan Betz, Eric
Kogan, Michael Vaccaro, Benjamin Buczek
19. Lyman Hall
70 89 118 143 146 (147)(164) = 566
Jon Gill, Zack Taylor, Robert Driscoll, Nick Juliano, Esau Vanhouten,
Conner Jameson, Paul Nigro
20. Stratford
17 128 152 161 163 (167)(168) = 621
Michael Petillo, Harrison Brooks, Carlos Flores, William Rooney, Sean
Hines, Alex Pale, Dan Schaefer
21. Torrington
73 74 157 162 169 (178) = 635
Adonys Langual, Matthew Titus, Matt Groebl, Jerry Aguero, Jaime Miasek,
John Pirla
22. Rockville
99 100 138 151 158 (159)(172) = 646
Sean O'Gara, Stephen Hatch, Adam Barselau, Jake Kennedy, Michael
Mastroianno, Tyler Hull, Benjamin Allyn
23. Platt Tech
119 133 134 139 140 (148)(156) = 665
Jake Forgette, Bill Caple, David Maler, Mike Gonzalez, Brian Zheng,
Sergio Araujo, Anthony Avila
24. New London
38 127 165 170 173 (175) = 673
Xavier Jones, Andrew Souza, Skrabacz Nathaniel, Austin Burgess, Pierre
Laurent, Moore Zachary
25. Cheney Tech
122 126 129 154 155 = 686
Emmanuel Soto, Corey Leduc, Brayden Barone, Nicholas Ortiz, Allen
Menasian
26. East Haven
132 149 153 160 166 (174)(176) = 760
Stephen Martindale, Conor Reynolds, Jake Ferrara, Alphonse Delucia,
Paul Demaio, Ryan Hanlon, Brady Reynolds
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Guilford
16:35 16:42 17:16 17:29 17:57 ( 18:03) ( 18:36) = 1:25:59
Salvatore Siciliano, Timothy Kenefick, Corey Gambardella, Ian Connell,
Benjamin Moskow, Benjamin Siciliano, Austin Sattler
2. New Fairfield
16:31 17:10 17:11 17:43 17:45 ( 18:23) ( 18:23) = 1:26:20
Zach Anderson, Matt Deleon, Michael McGonnigle, Jake Nevins, Evan
Opsal, Andrew Kenny, Michael Rautter
3. Branford
17:23 17:38 18:02 18:03 18:37 ( 18:57) ( 19:10) = 1:29:43
Luke Arsenault, Patrick Laske, Ryan Connell, Alec Janis, Nathan
D'Amico, Jackson Mariotti, Dan Jakubiak
4. E.O. Smith
17:18 17:59 18:11 18:12 18:14 ( 18:25) ( 18:35) = 1:29:54
Kennedy Bailey, Geoff Russell, Kevin Moynihan, Connor Knecht, Sam
Barnes, Justin Vampatella, Jason Ball
5. Watertown
17:04 17:09 18:34 19:00 19:04 ( 19:05) ( 19:24) = 1:30:51
Seamus Rafferty, Bryan Maloney, John Mundo, Anthony Guglielmo,
Nicholas Sasso, Jacob Holmes, Eric Giampietro
6. Ledyard
16:55 18:08 18:12 19:23 20:08 ( 20:42) ( 20:56) = 1:32:46
Bryce Hedman, Maxwell Armstrong, Aaron Norcia, Christian Fogg,
Geralson Withrow, Zachary Jones, Albert III Miller
6. Foran
17:51 18:28 18:36 18:36 19:15 ( 19:43) ( 19:49) = 1:32:46
Kevin Mastriano, Steven Cugini, Matthew Tylutki, Liam Oliver, Kevin
Aiken, Jack Ardry, Kyle Anderson
8. Woodstock Academy
17:56 18:06 18:45 18:56 19:05 ( 19:10) ( 20:02) = 1:32:48
Patrick Clarke, Brent Sorensen, Matt McMerriman, Chris Lowry, Dan
Murphy, William Bourgeois, Matt Rich
9. Bunnell
17:52 18:31 18:35 18:38 19:22 ( 20:53) ( 21:08) = 1:32:58
A'Hsantay Manning, Michael Roman, Alex Ghajar, Daniel Ghajar, Jacob
Roettger, Tyler Lecomer, Dexter Mercado
10. Avon
18:10 18:27 18:38 18:43 19:09 ( 19:28) ( 19:51) = 1:33:07
Collin Pritchard, Bryant St. Jean, Andrew Suter, James Grant, Matthew
Reagan, Eric Kirk, Jack Wendler
11. Bacon Academy
17:40 18:25 18:39 19:12 19:18 ( 19:26) ( 21:40) = 1:33:14
Griffin Waller, Jeffrey Noonan, Anthony Ramos, Mike Rumbel, Nathaniel
Baldi, Daniel Barrack, Ryan Litwin
12. Berlin
17:50 18:32 18:37 18:51 19:42 ( 19:53) ( 20:31) = 1:33:32
James Dwyer, Sam Papacoda, Connor Ladd, Jake Harris, Daniel Perales,
Kenny Beardsley, Sean Pollock
13. Joel Barlow
18:20 18:33 18:39 19:14 19:19 ( 19:55) ( 20:06) = 1:34:05
Benjamin Ruffing, Stephen St. Raymond, Henry Pronovost, Sven Vogel,
Declan Cummiskey, Maxwell Triano, Chris Levene
14. East Lyme
18:10 18:29 19:02 19:13 19:30 ( 20:07) ( 21:10) = 1:34:24
Andrew Handfield, Vann Moffett, Noah Hallisey, Evan Opsahl, Joe
Casiano, Thomas Kenny, Nicholas Hotary
15. Fitch
18:12 19:21 19:32 19:33 19:40 ( 20:15) ( 21:06) = 1:36:18
Cameron Wilhelm, Conor O'Donnell, Jesse Moroyoqui, Mark Dunning,
Joseph Conahan, Adam Reinhold, Aaron Panciera
16. Bethel
18:48 18:49 18:53 20:11 20:20 ( 21:27) ( 21:42) = 1:37:01
Kevin Michalka, Ryan Polistena, Matthew Marx, Patrick Daly, Willis
Ballard, Joseph Esposito, Gregory Zanchelli
17. Fermi
18:58 19:04 19:05 20:21 20:57 ( 23:55) ( 27:08) = 1:38:25
Garrett Choiniere, Thomas Vose, Robert Macon-Wells, Daniel Salisbury,
Quinn Gaston, Jacobs Ekenbarger, James Callaghan
18. Jonathan Law
18:39 19:55 20:07 20:29 20:41 ( 21:19) ( 21:48) = 1:39:51
Jeremy Doucette, Thomas Gambardella, Sean Berg, Jordan Betz, Eric
Kogan, Michael Vaccaro, Benjamin Buczek
19. Lyman Hall
18:58 19:20 20:25 21:36 21:42 ( 21:43) ( 22:54) = 1:42:01
Jon Gill, Zack Taylor, Robert Driscoll, Nick Juliano, Esau Vanhouten,
Conner Jameson, Paul Nigro
20. Rockville
19:38 19:40 21:12 21:49 22:13 ( 22:16) ( 24:14) = 1:44:32
Sean O'Gara, Stephen Hatch, Adam Barselau, Jake Kennedy, Michael
Mastroianno, Tyler Hull, Benjamin Allyn
21. Platt Tech
20:29 21:02 21:04 21:13 21:17 ( 21:47) ( 22:03) = 1:45:05
Jake Forgette, Bill Caple, David Maler, Mike Gonzalez, Brian Zheng,
Sergio Araujo, Anthony Avila
22. Stratford
17:45 20:55 21:50 22:36 22:50 ( 23:09) ( 23:16) = 1:45:56
Michael Petillo, Harrison Brooks, Carlos Flores, William Rooney, Sean
Hines, Alex Pale, Dan Schaefer
23. Cheney Tech
20:36 20:53 20:55 21:54 21:54 = 1:46:12
Emmanuel Soto, Corey Leduc, Brayden Barone, Nicholas Ortiz, Allen
Menasian
24. Torrington
19:03 19:03 22:03 22:49 23:17 ( 27:18) = 1:46:15
Adonys Langual, Matthew Titus, Matt Groebl, Jerry Aguero, Jaime Miasek,
John Pirla
25. East Haven
21:00 21:47 21:54 22:24 23:08 ( 25:00) ( 25:46) = 1:50:13
Stephen Martindale, Conor Reynolds, Jake Ferrara, Alphonse Delucia,
Paul Demaio, Ryan Hanlon, Brady Reynolds
26. New London
18:23 20:54 23:05 23:55 24:31 ( 25:04) = 1:50:48
Xavier Jones, Andrew Souza, Skrabacz Nathaniel, Austin Burgess, Pierre
Laurent, Moore Zachary
CLASS M BOYS CROSS COUNTRY
Saturday, October 26, 11:25 a.m. at Wickham Park
Results
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Brookfield
1 7 12 13 15 (42) (57) = 48
Parker Timmerman, Tommy Consalvo, Tyler Mannion, Alexander Smith,
Christopher Rivas, Cory McCullough, Michael Bodie
2. Ellington
3 8 18 24 34 (56) (62) = 87
Jordan Dixon, Spencer Lebel, David Clavet, Drew Brennan, Jonathan Wing,
Andrew Oliwa, Timothy Daigle
3. Suffield
2 9 25 35 37 (38) (52) = 108
Patrick Begley, Kevin Powell, Justin Walch, Ryan Jones, Michael Allan,
Joseph Frare, Benjamin Gee
4. Lewis Mills
4 14 30 33 49 (65) (72) = 130
Jackson Morrow, Michael Mudgett, Jesse Quinn-Alger, Samuel Wazorko,
Timothy Forella, Daniel Kryzanski, Connor McNaboe
5. Northwestern
10 26 29 36 44 (106)(127) = 145
Matthew Mona, Peter Bakker, Gavin Woodward, Chaz Hamel, Sean Labbe,
Chris Mangini, Marcus Johansson
6. Weston
17 28 32 46 51 (83)(108) = 174
James Murphy, Henry Morris, Brian Babyak, Barrett Fitzgerald, Cole
Clark, Trammell Saltzgaber, Bailey Schweitzer
7. Tolland
19 21 23 43 70 (73) (90) = 176
Connor Lafontaine, Josh Bedard, Jared Bedard, Mike Johnson, Alex
Medina, Ethan Davis, Jack Suitor
8. Stonington
31 39 47 64 74 (81) (89) = 255
Kieran Thornell, Frank Sternberg, William Robinson, Henry Kaczman,
Seth Burger, Jacob Aubrecht, Sean Crowley
9. Plainville
6 45 48 79 85 (110)(111) = 263
Omar Abdelsame, Ryan Sifuentes, Jordan Nicholson, Jarod Romankiw, Gabe
Yawin, Jacob Dallas, Neahmiah Freitas
10. St. Joseph
5 61 66 82 84 (104)(114) = 298
James Mas, Jared Quigley, Kyle O'Brien, Nick Zannis, Evan Aldo, Will
Gallagher, Aidan Quigley
11. Granby Memorial
54 59 68 71 91 (92)(119) = 343
Jeremy Ray, Daniel Jacobs, Blake Wickham, Raymond Mooney, Noah
Weymouth, William Rice, Zachary Ziemnicki
12. Norwich Tech
27 53 67 103 107 (134)(144) = 357
Michael Froscello, Aaron Pelletier, Carl Feder-Craney, Troy Anderson,
Ryan Schulze, Zachery Cloudas, Blake Wawrzynowicz
13. Windham Tech
20 78 93 96 97 (152) = 384
Dwight Worthington, Alex Bean, Ian Zadroga, Ben Paquin, Giovanni Rios,
Shawn Gilbert
14. Waterford
41 50 88 95 112 (117)(123) = 386
Daniel Clark, Caleb Harris, Dylan Abate, Brian Roscover, Samuel
Lindblom, Matthew Labreque, Joshua McDonough
15. Woodland
55 80 86 87 99 (113)(126) = 407
Jeff Giusto, Dean Conway, Brian Sardinskas, Zach Noreika, James Jensen,
Matthew Butterworth, Paul Jones
16. Sheehan
11 77 102 116 120 (130)(132) = 426
Tommy Laydon, Ian Mayne, Linus Koepfer, Carl Verch, Carl Thurston, Tim
Angeletti, Kenny Dewey
17. Montville
22 63 105 118 138 (146)(157) = 446
Daniel Linkinhoker, Kevin Fitzgerald, Chase Lewis, Neil Schneeberg,
Keith Trotochaud, Ryan Wrobel, Joshua Anderson
18. Plainfield
16 76 98 145 150 (154)(156) = 485
Ryan Saros, Devan Slosek, Brodie Gibson, Gay Spencer, Jarod Denomme,
Colin Barry, Jackson Carlson
19. Wolcott
58 100 115 125 135 (141)(153) = 533
Darrell Dublin, Tyler Sheldon, Nathan Murphy, Jacob Gabriel, Ryan
Tumel, Dustin Lavoie, Michael Gabriel
20. Ellis Tech
75 94 101 129 143 (155)(158) = 542
Ben Brouillard, Alex Levesque, Jacob Lopriore, Dillion Lopriore,
Austin Weagle, Brandon Tatro, Andrew Tatro
21. Wilcox Tech
40 121 124 131 136 (142) = 552
Christopher Gill, James Wagner, Christopher Moro, Nick Petro, Noah
Oquendo, George Maldonado
22. Enfield
60 109 133 137 147 (148)(151) = 586
Connor Shannahan, Kyle Baker, Marc Falcone, Ryan Radziewicz, Matt
Legere, Damien Carrasquillo, Chris Tweedale
23. Killingly
69 122 128 139 140 (149) = 598
James Saritelli, Nicholas Allsworth, Devon Parker, Hunter Daley,
Joseph Santese, Zachary Samaros
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Brookfield
16:27 17:09 17:27 17:29 17:37 ( 18:37) ( 18:49) = 1:26:09
Parker Timmerman, Tommy Consalvo, Tyler Mannion, Alexander Smith,
Christopher Rivas, Cory McCullough, Michael Bodie
2. Ellington
16:53 17:17 17:50 17:59 18:26 ( 18:48) ( 18:54) = 1:28:25
Jordan Dixon, Spencer Lebel, David Clavet, Drew Brennan, Jonathan Wing,
Andrew Oliwa, Timothy Daigle
3. Suffield
16:39 17:17 18:01 18:26 18:30 ( 18:34) ( 18:46) = 1:28:53
Patrick Begley, Kevin Powell, Justin Walch, Ryan Jones, Michael Allan,
Joseph Frare, Benjamin Gee
4. Lewis Mills
17:02 17:31 18:10 18:24 18:44 ( 19:01) ( 19:06) = 1:29:51
Jackson Morrow, Michael Mudgett, Jesse Quinn-Alger, Samuel Wazorko,
Timothy Forella, Daniel Kryzanski, Connor McNaboe
5. Northwestern
17:22 18:04 18:08 18:29 18:38 ( 20:11) ( 21:01) = 1:30:41
Matthew Mona, Peter Bakker, Gavin Woodward, Chaz Hamel, Sean Labbe,
Chris Mangini, Marcus Johansson
6. Tolland
17:51 17:54 17:56 18:38 19:05 ( 19:08) ( 19:38) = 1:31:24
Connor Lafontaine, Josh Bedard, Jared Bedard, Mike Johnson, Alex
Medina, Ethan Davis, Jack Suitor
7. Weston
17:40 18:08 18:21 18:41 18:45 ( 19:27) ( 20:19) = 1:31:35
James Murphy, Henry Morris, Brian Babyak, Barrett Fitzgerald, Cole
Clark, Trammell Saltzgaber, Bailey Schweitzer
8. Plainville
17:07 18:41 18:43 19:17 19:28 ( 20:23) ( 20:24) = 1:33:16
Omar Abdelsame, Ryan Sifuentes, Jordan Nicholson, Jarod Romankiw, Gabe
Yawin, Jacob Dallas, Neahmiah Freitas
9. Stonington
18:20 18:35 18:43 19:00 19:10 ( 19:19) ( 19:37) = 1:33:48
Kieran Thornell, Frank Sternberg, William Robinson, Henry Kaczman,
Seth Burger, Jacob Aubrecht, Sean Crowley
10. St. Joseph
17:05 18:53 19:02 19:26 19:27 ( 20:07) ( 20:27) = 1:33:53
James Mas, Jared Quigley, Kyle O'Brien, Nick Zannis, Evan Aldo, Will
Gallagher, Aidan Quigley
11. Granby Memorial
18:47 18:52 19:04 19:06 19:43 ( 19:44) ( 20:37) = 1:35:32
Jeremy Ray, Daniel Jacobs, Blake Wickham, Raymond Mooney, Noah
Weymouth, William Rice, Zachary Ziemnicki
12. Norwich Tech
18:05 18:46 19:03 20:02 20:17 ( 21:37) ( 22:23) = 1:36:13
Michael Froscello, Aaron Pelletier, Carl Feder-Craney, Troy Anderson,
Ryan Schulze, Zachery Cloudas, Blake Wawrzynowicz
13. Windham Tech
17:53 19:17 19:45 19:55 19:55 ( 23:18) = 1:36:45
Dwight Worthington, Alex Bean, Ian Zadroga, Ben Paquin, Giovanni Rios,
Shawn Gilbert
14. Woodland
18:48 19:18 19:30 19:32 19:58 ( 20:26) ( 20:59) = 1:37:06
Jeff Giusto, Dean Conway, Brian Sardinskas, Zach Noreika, James Jensen,
Matthew Butterworth, Paul Jones
15. Waterford
18:37 18:44 19:34 19:53 20:26 ( 20:33) ( 20:53) = 1:37:14
Daniel Clark, Caleb Harris, Dylan Abate, Brian Roscover, Samuel
Lindblom, Matthew Labreque, Joshua McDonough
16. Sheehan
17:26 19:14 20:01 20:29 20:38 ( 21:10) ( 21:27) = 1:37:48
Tommy Laydon, Ian Mayne, Linus Koepfer, Carl Verch, Carl Thurston, Tim
Angeletti, Kenny Dewey
17. Montville
17:55 18:54 20:08 20:35 21:55 ( 22:30) ( 24:14) = 1:39:27
Daniel Linkinhoker, Kevin Fitzgerald, Chase Lewis, Neil Schneeberg,
Keith Trotochaud, Ryan Wrobel, Joshua Anderson
18. Wolcott
18:51 20:00 20:27 20:59 21:38 ( 22:03) ( 23:36) = 1:41:55
Darrell Dublin, Tyler Sheldon, Nathan Murphy, Jacob Gabriel, Ryan
Tumel, Dustin Lavoie, Michael Gabriel
19. Plainfield
17:39 19:12 19:55 22:27 22:47 ( 24:05) ( 24:12) = 1:42:00
Ryan Saros, Devan Slosek, Brodie Gibson, Gay Spencer, Jarod Denomme,
Colin Barry, Jackson Carlson
20. Ellis Tech
19:11 19:51 20:01 21:07 22:20 ( 24:10) ( 24:50) = 1:42:30
Ben Brouillard, Alex Levesque, Jacob Lopriore, Dillion Lopriore,
Austin Weagle, Brandon Tatro, Andrew Tatro
21. Wilcox Tech
18:37 20:45 20:55 21:17 21:50 ( 22:08) = 1:43:24
Christopher Gill, James Wagner, Christopher Moro, Nick Petro, Noah
Oquendo, George Maldonado
22. Killingly
19:05 20:50 21:06 21:55 22:02 ( 22:40) = 1:44:58
James Saritelli, Nicholas Allsworth, Devon Parker, Hunter Daley,
Joseph Santese, Zachary Samaros
23. Enfield
18:53 20:22 21:28 21:52 22:32 ( 22:35) ( 23:17) = 1:45:07
Connor Shannahan, Kyle Baker, Marc Falcone, Ryan Radziewicz, Matt
Legere, Damien Carrasquillo, Chris Tweedale
CLASS SS BOYS CROSS COUNTRY
Saturday, October 26, 10:20 a.m. at Wickham Park
Results
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Old Lyme
1 9 10 14 23 (37) (39) = 57
Ross Golebiewski, Stuart Ross, Cole McKnight, Jacob Watts-St. Germ,
Nicholas Milazzo, Jeff Davis, Jack Castonguay
2. Haddam-Killingworth
3 8 19 20 24 (29) (45) = 74
Cameron Garrelts, Patrick Fitzgibbons, David Baird, Gavin Manzi,
Randin Manzi, Ian MacDonald, Michael Rutledge
3. Canton
5 12 18 25 41 (47) (57) = 101
James Yost, Dean Yost, Jacob Whittingslow, William Briggs, Ethan
Porter, Athan Chekas, Zach Oliver
4. Somers
16 36 43 54 62 (96)(119) = 211
Jacob Berry Parker, Cameron Scott, Ryan Lynch, Marc Beaulieu, Matthew
McGuane, Elliot Scott, Ethan Belisle
5. Coventry
13 27 32 66 88 (135) = 226
Alex Norstrom, Hunter Byram, Adam Grace, Connor Ratte, Christopher
Grupe, Sean McHugo
6. Nonnewaug
7 26 34 73 90 (116)(159) = 230
Vincent Pistritto, Sean Bodnar, Matthew Albino, Thomas Shreve, D.J.
Geissinger-Tut, John Guillemette, Tanner Lopresti
7. Griswold
11 33 51 53 84 (86) (87) = 232
Lucas Meddling, Kyle Davis, Steven Murphy, James Finley, Brandon
Kinnie, Trevor Frizzell, Fred Levesque
8. East Hampton
15 50 55 68 71 (72) (79) = 259
Dan Klemonski, Jordan Thomas, Jacob Gagliastri, Garrett Roberts,
Matthew Barber, Cole Phillips, Kevin Radavich
9. Rocky Hill
6 59 63 65 70 (106)(167) = 263
Alex Tan, Kyle Devine, Sanil Patel, Scott Kennedy, William Crafa,
Kristopher Begen, Mack Sullivan
10. University
31 38 61 92 95 (126) = 317
Marques Johnson, Ryan Vandine, Roderick Akwokem, Abdullahi Aden, Dylan
Lindsay, Austin Gallimore
11. Notre Dame-Fairfield
35 42 67 97 99 (143)(175) = 340
Sean Bradley, Kevin Bradley, Daniel McCarthy, Sean Cronan, Mike
Degennaro, Adam Riobo, Queshon Webley
12. Morgan
2 77 83 91 103 (144)(149) = 356
Brian Gendron, Sharone Foster, Al Viglione, Justin Santamaria, Chris
Waterbury, Mike Murray, Mike Fiorillo
13. Old Saybrook
17 69 76 85 121 (165) = 368
Connel Henderson, Jack Olivieri, James Deantonis, Josh Chang, John
Guarnaccia, Jeff Dicker
14. Terryville
4 75 81 104 113 (117)(128) = 377
Connor Levins, Tyler Krampitz, Ronnie Brock, Joe Covello, Zachary
Guarriello, John Grimes, John Leavenworth
15. East Catholic
49 52 78 102 110 (140)(154) = 391
Alex Dahlem, Zach Hess, John Mantese, David Mantese, Cole Tamburri,
Chris Hanna, Peter Crowley
16. Holy Cross
40 74 82 108 120 (142)(166) = 424
Adam Pakalnis, Tadas Racevicius, Devin Guimaraes, Nick Hernandez,
Justin Sanzari, Dom Mancini, Chris Flynn
17. North Branford
21 28 127 133 134 (152)(160) = 443
Sean O'Connor, Zachary Augur, Issac Cammarata, Spencer Bryden, Richard
Hernandez, Patrick Fisher, Austin Gibilisco
17. Bloomfield
22 44 109 132 136 (172) = 443
Kemani Hume, Chancie Williams, Lloyd Weir Jr, Naquan Smith, Troy
Mitchell, Jamar Hanson
19. Valley Regional
46 93 94 100 111 (123)(153) = 444
Austin Karg, Tyler McConnell, Ben Toles, Daniel Russo, Spencer Russo,
Sam Spitzschuh, Sean Porter
20. Oxford
56 80 105 112 114 (124)(141) = 467
Jackson Willis, Ethan Lafrance, Christopher Gee, Noah Budris, Joseph
Venturini, Matt Nilsen, Greg Herold
21. Cromwell
58 60 115 118 151 (155)(164) = 502
Erik Rodriguez, Luke Grandprie, Aaron Kelleher, Adam Kochanowicz,
Trevor Cook, Alec Drzewiecki, Joe Stroneski
22. Northwest Catholic
30 98 122 125 129 (157)(171) = 504
Adam Vancisin, Nicholas Klingman, Andrew Doran, David Kalamarides,
Damian MacKay-Morgan, Chris Poniatowski, Samuel Spak
23. Stafford
48 89 138 148 158 (174)(176) = 581
Brenden Goodwin, Matt Moore, Ben Gluck, Austin Elliott, Shane Kalette,
Nathan Fish, Noah Combs
24. Seymour
64 107 130 131 162 (163)(169) = 594
Kevin Koval, Matthew Maloy, Dan Peterson, Joe Adiletta, Rabhjyot Kohli,
Spencer Beddington, Joey Gombos
25. Coginchaug
101 137 139 156 161 (173) = 694
Nathan Sperl, Connor Stewart, Tyler McDonald, Sam Marteka, Ryan
Gossart, Joseph Ertle
26. Windsor Locks
145 146 147 150 168 (170)(177) = 756
Vincent Russo, Ryan Podann, Michael Long, Ethan Gregoire, Pauel
Bezubik, Rafal Bezubik, Darien Arnum
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Old Lyme
16:47 17:06 17:34 17:53 18:07 ( 18:33) ( 18:40) = 1:27:27
Ross Golebiewski, Stuart Ross, Cole McKnight, Jacob Watts-St. Germ,
Nicholas Milazzo, Jeff Davis, Jack Castonguay
2. Haddam-Killingworth
16:52 17:01 17:58 18:01 18:09 ( 18:21) ( 18:47) = 1:28:01
Cameron Garrelts, Patrick Fitzgibbons, David Baird, Gavin Manzi,
Randin Manzi, Ian MacDonald, Michael Rutledge
3. Canton
16:57 17:43 17:56 18:11 18:42 ( 18:49) ( 19:09) = 1:29:29
James Yost, Dean Yost, Jacob Whittingslow, William Briggs, Ethan
Porter, Athan Chekas, Zach Oliver
4. Nonnewaug
16:59 18:15 18:25 19:30 19:43 ( 20:18) ( 22:19) = 1:32:52
Vincent Pistritto, Sean Bodnar, Matthew Albino, Thomas Shreve, D.J.
Geissinger-Tut, John Guillemette, Tanner Lopresti
5. Somers
17:55 18:31 18:44 19:07 19:22 ( 19:46) ( 20:20) = 1:33:39
Jacob Berry Parker, Cameron Scott, Ryan Lynch, Marc Beaulieu, Matthew
McGuane, Elliot Scott, Ethan Belisle
6. Coventry
17:53 18:18 18:23 19:24 19:42 ( 20:58) = 1:33:40
Alex Norstrom, Hunter Byram, Adam Grace, Connor Ratte, Christopher
Grupe, Sean McHugo
7. Griswold
17:43 18:24 19:03 19:05 19:37 ( 19:40) ( 19:41) = 1:33:52
Lucas Meddling, Kyle Davis, Steven Murphy, James Finley, Brandon
Kinnie, Trevor Frizzell, Fred Levesque
8. Rocky Hill
16:58 19:13 19:23 19:23 19:26 ( 20:08) ( 22:50) = 1:34:23
Alex Tan, Kyle Devine, Sanil Patel, Scott Kennedy, William Crafa,
Kristopher Begen, Mack Sullivan
9. East Hampton
17:54 18:59 19:07 19:25 19:29 ( 19:29) ( 19:34) = 1:34:54
Dan Klemonski, Jordan Thomas, Jacob Gagliastri, Garrett Roberts,
Matthew Barber, Cole Phillips, Kevin Radavich
10. Morgan
16:50 19:32 19:36 19:44 20:05 ( 21:31) ( 21:39) = 1:35:47
Brian Gendron, Sharone Foster, Al Viglione, Justin Santamaria, Chris
Waterbury, Mike Murray, Mike Fiorillo
11. University
18:22 18:35 19:20 19:45 19:46 ( 20:32) = 1:35:48
Marques Johnson, Ryan Vandine, Roderick Akwokem, Abdullahi Aden, Dylan
Lindsay, Austin Gallimore
12. Terryville
16:56 19:30 19:36 20:06 20:15 ( 20:19) ( 20:41) = 1:36:23
Connor Levins, Tyler Krampitz, Ronnie Brock, Joe Covello, Zachary
Guarriello, John Grimes, John Leavenworth
13. Notre Dame-Fairfield
18:30 18:43 19:24 19:50 20:01 ( 21:28) ( 23:50) = 1:36:28
Sean Bradley, Kevin Bradley, Daniel McCarthy, Sean Cronan, Mike
Degennaro, Adam Riobo, Queshon Webley
14. Old Saybrook
17:56 19:26 19:32 19:38 20:25 ( 22:46) = 1:36:57
Connel Henderson, Jack Olivieri, James Deantonis, Josh Chang, John
Guarnaccia, Jeff Dicker
15. East Catholic
18:51 19:03 19:32 20:05 20:10 ( 21:09) ( 22:00) = 1:37:41
Alex Dahlem, Zach Hess, John Mantese, David Mantese, Cole Tamburri,
Chris Hanna, Peter Crowley
16. Holy Cross
18:42 19:30 19:36 20:09 20:21 ( 21:24) ( 22:48) = 1:38:18
Adam Pakalnis, Tadas Racevicius, Devin Guimaraes, Nick Hernandez,
Justin Sanzari, Dom Mancini, Chris Flynn
17. Valley Regional
18:48 19:45 19:45 20:03 20:12 ( 20:29) ( 21:59) = 1:38:33
Austin Karg, Tyler McConnell, Ben Toles, Daniel Russo, Spencer Russo,
Sam Spitzschuh, Sean Porter
18. North Branford
18:02 18:19 20:33 20:51 20:52 ( 21:58) ( 22:25) = 1:38:37
Sean O'Connor, Zachary Augur, Issac Cammarata, Spencer Bryden, Richard
Hernandez, Patrick Fisher, Austin Gibilisco
19. Bloomfield
18:03 18:46 20:10 20:45 21:05 ( 23:17) = 1:38:49
Kemani Hume, Chancie Williams, Lloyd Weir Jr, Naquan Smith, Troy
Mitchell, Jamar Hanson
20. Oxford
19:08 19:36 20:07 20:13 20:16 ( 20:30) ( 21:24) = 1:39:20
Jackson Willis, Ethan Lafrance, Christopher Gee, Noah Budris, Joseph
Venturini, Matt Nilsen, Greg Herold
21. Northwest Catholic
18:22 19:57 20:27 20:31 20:42 ( 22:17) ( 22:59) = 1:39:59
Adam Vancisin, Nicholas Klingman, Andrew Doran, David Kalamarides,
Damian MacKay-Morgan, Chris Poniatowski, Samuel Spak
22. Cromwell
19:10 19:14 20:16 20:20 21:55 ( 22:02) ( 22:38) = 1:40:55
Erik Rodriguez, Luke Grandprie, Aaron Kelleher, Adam Kochanowicz,
Trevor Cook, Alec Drzewiecki, Joe Stroneski
23. Seymour
19:23 20:08 20:42 20:45 22:28 ( 22:29) ( 22:56) = 1:43:26
Kevin Koval, Matthew Maloy, Dan Peterson, Joe Adiletta, Rabhjyot Kohli,
Spencer Beddington, Joey Gombos
24. Stafford
18:49 19:43 21:07 21:37 22:18 ( 23:32) ( 23:59) = 1:43:34
Brenden Goodwin, Matt Moore, Ben Gluck, Austin Elliott, Shane Kalette,
Nathan Fish, Noah Combs
25. Coginchaug
20:04 21:07 21:08 22:08 22:27 ( 23:30) = 1:46:54
Nathan Sperl, Connor Stewart, Tyler McDonald, Sam Marteka, Ryan
Gossart, Joseph Ertle
26. Windsor Locks
21:32 21:35 21:35 21:41 22:52 ( 22:57) ( 25:54) = 1:49:15
Vincent Russo, Ryan Podann, Michael Long, Ethan Gregoire, Pauel
Bezubik, Rafal Bezubik, Darien Arnum
CLASS S BOYS CROSS COUNTRY
Saturday, October 26, 9:15 a.m. at Wickham Park
Results
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Capital Prep
1 2 5 10 25 (44) (75) = 43
Dhahran Velasquez, Devin Nelson, Kevin Rivera, Joseph Dobson, Phillip
Cruz, Mohammed Khadeer, Marquise Maxwell
2. Bolton
3 4 15 19 33 (53) (68) = 74
Trevor Chambers, Evan Jaworski, James Fritsche, Chris Casello, Drew
Monroe, Samuel Furlong, Dominic Godi
3. Shepaug Valley
11 13 14 17 21 (32) (57) = 76
Clayton Firmender, Erik Quist, Ed Wolfe, Joeseph Freeland, Sean Parker,
Quinton Walsh, Steve Williams
4. St. Bernard
8 9 37 55 56 (78) (81) = 165
James Rose, Jonathan Cabral, Nicholas Kane, Ethan Rossier, John
Burianek, Carter Wallace, Charles Rose
5. Thomaston
6 27 28 41 67 (70) (72) = 169
Luke McMahon, Trevor Daigle, Noe Gaudette, Alex Scougall, Seth Abbott,
Dylan Krasnowski, Jacob Morneault
6. Portland
7 29 42 61 65 (83)(100) = 204
Jonathan Dolan, David Tacey, Anthony Archuleta, Justin Staub, Andrew
Donahue, Ryan Pititto, Nicholas Lee
7. Litchfield
12 34 60 73 80 (107)(118) = 259
Conor Courtney, Peter Wihbey, Peyton Mello, Mateo Tiul, Antonio
Muratori, Tom Hinkel, Garrett Conaghan
7. Immaculate
23 45 62 63 66 (90)(111) = 259
Mike Hudak, Nicholas Hatcher, Will Hatcher, Dan Hagen, Ben Schultz,
James Broderick, Phil Kalberg
9. East Windsor
20 35 58 79 82 (88)(101) = 274
Brendan Carone, Daniel Guagni, Clay Harmon, Aaron Graef, Nathan Blais,
Dylan Costa, Nick Masse
10. Hale Ray
18 31 47 64 115 (128) = 275
Thomas Barlow, Matt Tung, Jake Lanning, Mark Nichols, Rocky Soucy,
Jake Leach
11. Derby
26 46 49 85 86 (102)(119) = 292
Zach Narowski, Ben Garcia, Antonio Prizio, Jonathan Mercado, Josh Vega,
Akshar Patel, Ed Sharpe
12. Lyman Memorial
24 50 51 71 99 (108)(121) = 295
Holt Sihvonen, Mason Madison, Dylan Welch, Matt Bessette, Noah Chokas,
Ian Lake, Jonathan Gallagher
13. Wheeler
16 40 69 87 97 (105)(120) = 309
Troy Stefanski, Max Reck, Anton Smith, Billy Grigg, Henry Smith, Joe
Dellaporta, Tyler Dibrino
14. East Granby
38 43 74 92 93 (103)(116) = 340
Jason Bourgault, Nate Marin, Sai Chintalpelly, Bryan Chester, Troy
Marin, Zackary Winalski, Johathan Kelly
15. St. Paul Catholic
39 54 84 91 106 (110)(114) = 374
Jonathan Hylan, Joshua Dobratz, James Bueno, John Sullivan, Ryan Mills,
Colin McGowan, Kyle Lipka
16. Wamogo
48 77 89 95 96 (129)(133) = 405
Stuart Abrams, Stanley Nerkowski, Aidan Keilty, Wyatt Tillman, Michael
McCarthy, Paul Marceski, Christopher Schullery
17. Housatonic Regional
52 59 94 98 117 (124)(130) = 420
Patrick Considine, Nicholas Winsser, Declan Saint Onge, Malcolm Scott,
Blake Buckley, Cody Nettleton, Samuel Thaler
18. Sacred Heart
30 36 112 122 123 (137)(139) = 423
Siddharth Awasthi, Joe Spagnolo, Charles Fisher, Christian Traver,
David Gallino, Tomas Ramirez, Francisco Cortez
19. Gilbert
22 104 125 126 131 (138)(140) = 508
Alec Goulet, Cameron Goulet, Luis Davis, Cassius Pac, Andrew
Christensen, Roger Auidi, John Oakes-Rogers
20. Classical Magnet
76 109 113 132 134 = 564
Austin Bertrand, Austin Francis, Nkosi Johnson-Thornt, Timothy J
Noel-Sullivan, John Castro
21. Amistad
127 135 136 141 142 (143) = 681
Anthony Maldonado, Cameron Johnson-Jenkin, William Dimbo, Jordan
Chappel-Duncan, Carlos Roman, Anthony Boone
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Capital Prep
16:18 16:49 17:14 17:35 18:26 ( 19:09) ( 20:10) = 1:26:22
Dhahran Velasquez, Devin Nelson, Kevin Rivera, Joseph Dobson, Phillip
Cruz, Mohammed Khadeer, Marquise Maxwell
2. Bolton
17:11 17:12 18:03 18:13 18:45 ( 19:27) ( 19:54) = 1:29:24
Trevor Chambers, Evan Jaworski, James Fritsche, Chris Casello, Drew
Monroe, Samuel Furlong, Dominic Godi
3. Shepaug Valley
17:37 17:53 17:55 18:12 18:20 ( 18:43) ( 19:32) = 1:29:57
Clayton Firmender, Erik Quist, Ed Wolfe, Joeseph Freeland, Sean Parker,
Quinton Walsh, Steve Williams
4. St. Bernard
17:32 17:32 18:59 19:29 19:31 ( 20:14) ( 20:20) = 1:33:03
James Rose, Jonathan Cabral, Nicholas Kane, Ethan Rossier, John
Burianek, Carter Wallace, Charles Rose
5. Thomaston
17:15 18:35 18:38 19:03 19:53 ( 20:01) ( 20:06) = 1:33:24
Luke McMahon, Trevor Daigle, Noe Gaudette, Alex Scougall, Seth Abbott,
Dylan Krasnowski, Jacob Morneault
6. Portland
17:29 18:40 19:05 19:44 19:51 ( 20:22) ( 21:01) = 1:34:49
Jonathan Dolan, David Tacey, Anthony Archuleta, Justin Staub, Andrew
Donahue, Ryan Pititto, Nicholas Lee
7. Litchfield
17:42 18:46 19:42 20:07 20:20 ( 21:16) ( 21:44) = 1:36:37
Conor Courtney, Peter Wihbey, Peyton Mello, Mateo Tiul, Antonio
Muratori, Tom Hinkel, Garrett Conaghan
8. Immaculate
18:21 19:10 19:45 19:46 19:53 ( 20:36) ( 21:26) = 1:36:55
Mike Hudak, Nicholas Hatcher, Will Hatcher, Dan Hagen, Ben Schultz,
James Broderick, Phil Kalberg
9. East Windsor
18:18 18:48 19:35 20:17 20:22 ( 20:32) ( 21:06) = 1:37:20
Brendan Carone, Daniel Guagni, Clay Harmon, Aaron Graef, Nathan Blais,
Dylan Costa, Nick Masse
10. Hale Ray
18:13 18:42 19:15 19:47 21:38 ( 22:33) = 1:37:35
Thomas Barlow, Matt Tung, Jake Lanning, Mark Nichols, Rocky Soucy,
Jake Leach
11. Derby
18:34 19:10 19:17 20:25 20:25 ( 21:06) ( 21:46) = 1:37:51
Zach Narowski, Ben Garcia, Antonio Prizio, Jonathan Mercado, Josh Vega,
Akshar Patel, Ed Sharpe
12. Lyman Memorial
18:25 19:19 19:20 20:02 20:59 ( 21:17) ( 21:48) = 1:38:05
Holt Sihvonen, Mason Madison, Dylan Welch, Matt Bessette, Noah Chokas,
Ian Lake, Jonathan Gallagher
13. Wheeler
18:09 19:03 19:58 20:28 20:48 ( 21:14) ( 21:46) = 1:38:26
Troy Stefanski, Max Reck, Anton Smith, Billy Grigg, Henry Smith, Joe
Dellaporta, Tyler Dibrino
14. East Granby
19:02 19:07 20:10 20:40 20:40 ( 21:07) ( 21:41) = 1:39:39
Jason Bourgault, Nate Marin, Sai Chintalpelly, Bryan Chester, Troy
Marin, Zackary Winalski, Johathan Kelly
15. St. Paul Catholic
19:02 19:28 20:23 20:38 21:15 ( 21:25) ( 21:38) = 1:40:46
Jonathan Hylan, Joshua Dobratz, James Bueno, John Sullivan, Ryan Mills,
Colin McGowan, Kyle Lipka
16. Wamogo
19:17 20:12 20:36 20:46 20:47 ( 22:35) ( 22:52) = 1:41:38
Stuart Abrams, Stanley Nerkowski, Aidan Keilty, Wyatt Tillman, Michael
McCarthy, Paul Marceski, Christopher Schullery
17. Housatonic Regional
19:23 19:38 20:42 20:56 21:42 ( 22:10) ( 22:40) = 1:42:21
Patrick Considine, Nicholas Winsser, Declan Saint Onge, Malcolm Scott,
Blake Buckley, Cody Nettleton, Samuel Thaler
18. Sacred Heart
18:41 18:52 21:27 21:57 21:58 ( 23:23) ( 24:30) = 1:42:55
Siddharth Awasthi, Joe Spagnolo, Charles Fisher, Christian Traver,
David Gallino, Tomas Ramirez, Francisco Cortez
19. Gilbert
18:20 21:08 22:20 22:22 22:48 ( 23:40) ( 24:41) = 1:46:58
Alec Goulet, Cameron Goulet, Luis Davis, Cassius Pac, Andrew
Christensen, Roger Auidi, John Oakes-Rogers
20. Classical Magnet
20:12 21:19 21:34 22:50 22:53 = 1:48:48
Austin Bertrand, Austin Francis, Nkosi Johnson-Thornt, Timothy J
Noel-Sullivan, John Castro
21. Amistad
22:28 23:03 23:07 25:46 26:02 ( 26:18) = 2:00:26
Anthony Maldonado, Cameron Johnson-Jenkin, William Dimbo, Jordan
Chappel-Duncan, Carlos Roman, Anthony Boone
CLASS LL GIRLS CROSS COUNTRY
Saturday, October 26, 3:40 p.m. at Wickham Park
Results
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Glastonbury
6 7 9 13 16 (27) (74) = 51
Allison McArdle, Gaelyn Kattman, Kaitlyn Hebert, Kristen Arborio,
Kaylee Stebbins, Kathryn Hastings, Sara Wilcox
2. Ridgefield
2 10 14 19 26 (64) (68) = 71
Laura Hergenrother, Hannah Fleming, Melissa Budicini, Hannah
Mercorella, Haley Greene, Megan Schellong, Emma Hergenrother
3. Conard
3 11 17 21 28 (76)(102) = 80
Elizabeth Lagoy, Shea Williams, Randa Griffin, Alana Waggoner,
Margaret Byrne, Jamin Margaret, Olivia Bourquin
4. Simsbury
5 12 22 23 24 (25) (61) = 86
Sarah Mattison, Caroline Smith, Abigail Hotaling, Sarah Soja, Haley
Denninger, Julie Longfritz, Ashley Meuser
5. Staples
1 4 30 32 33 (35) (47) = 100
Hannah Debalsi, Erica Hefnawy, Angelee Parmar, Erin Munley, Katharine
Smith, Elisabeth French, Caroline Koenig
6. Amity
8 34 42 80 81 (103)(113) = 245
Emily Criscuolo, Lisa Gorham, Melissa Taggart, Sarah Stein, Claire
Pite, Julia Forbes, Marina Tomei
7. Southington
41 49 51 52 62 (72) (94) = 255
Lauren Perkowski, Gabrielle Napoli, Amanda Hamel, Catherine Myers,
Aliza Rodriguez, Margaret Meehan, Raquel Romano
8. Cheshire
20 45 60 66 71 (86) (92) = 262
Natalie Wickenheisser, Erin Strahley, Camille Lewis, Elizabeth
Cunningham, Kimberly Grove, Kelley Jefferis, Maya Kreidwise
9. Trumbull
40 50 53 69 70 (93)(110) = 282
Kate Romanchick, Julia Provenzano, Olivia Nestro, Rebecca Buck, Emily
Tinnesz, Michelle Hesse, Paige Haviland
10. Newtown
15 43 48 88 99 (118)(119) = 293
Brianne Moulder, Hannah Schwartz, Sarah Mawdsley, Kelly Coughlin,
Kiera Elkow, Anna Pinckney, Kathryn D'Alessandro
11. Hamden
37 39 55 65 114 (126)(130) = 310
Abby Lieberman, Nicole Wilkes, Ashley Cambisaca, Rebecca Flores-Vitti,
Amelia Lewis, Isabella Mongillo, Maggie O'Donnell
12. Shelton
29 36 56 98 105 (122)(123) = 324
Joelle Schumacher, Virginia Lewis, Johnna Bakalar, Kayla Sekelsky,
Sarah Scuilla, Courtney Russo, Nikki Vartuli
13. Greenwich
31 58 75 82 87 (90)(100) = 333
Amy Wyle, Sarah Callahan, Jennnifer Goggin, Daryl Kennedy, Emily Hunt,
Emma Fountain, Kana Jitsuno
14. Norwich Free Academy
46 59 79 84 89 (97)(108) = 357
Alyssa Field, Lindsay Sylvia, Evelyn Cournoyer, Samantha Trombley,
Kelsie Hall, Henley Smith, Erica Traini
15. Danbury
38 63 83 85 95 (106)(107) = 364
Brittany Kenyon, Sarah Krate, Kaleigh Constantine, Kerry Moore,
Abigail Llanos, Kylie Schultz, Norelis Collado
16. New Milford
18 54 104 111 112 (115)(116) = 399
Greer Kramer, Nicole McCarthy, Meghan Perry, Julia Malumphy, Alexis
Kersten, Kelly Flynn, Emily Shiffman
17. Fairfield Ludlowe
57 77 78 96 101 (109)(117) = 409
Kelly Walsh, Samantha Rossi, Kristen Chen, Anna Leatherwood, Francesca
Barucci, Julia Von Ehr, Mary Kate Brown
18. Manchester
44 67 91 120 124 (127)(129) = 446
Rachael Suhie, Anna Maloney, Khylie Hill, Natalie Pacheco, Julia Parda,
Shaylee Sadosky, Clare Farrell
19. Stamford
73 121 125 128 131 = 578
Megan Rule, Marilyn Diaz, Mollie Rutz, Isabella Husu, Olivia Wilder
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Staples
17:41 19:22 20:57 20:58 20:59 ( 21:07) ( 21:33) = 1:39:57
Hannah Debalsi, Erica Hefnawy, Angelee Parmar, Erin Munley, Katharine
Smith, Elisabeth French, Caroline Koenig
2. Glastonbury
19:34 19:41 19:58 20:14 20:32 ( 20:55) ( 22:15) = 1:39:59
Allison McArdle, Gaelyn Kattman, Kaitlyn Hebert, Kristen Arborio,
Kaylee Stebbins, Kathryn Hastings, Sara Wilcox
3. Ridgefield
19:11 20:02 20:16 20:40 20:54 ( 21:59) ( 22:03) = 1:41:03
Laura Hergenrother, Hannah Fleming, Melissa Budicini, Hannah
Mercorella, Haley Greene, Megan Schellong, Emma Hergenrother
4. Conard
19:20 20:09 20:35 20:45 20:56 ( 22:24) ( 23:15) = 1:41:45
Elizabeth Lagoy, Shea Williams, Randa Griffin, Alana Waggoner,
Margaret Byrne, Jamin Margaret, Olivia Bourquin
5. Simsbury
19:26 20:13 20:46 20:47 20:49 ( 20:53) ( 21:53) = 1:42:01
Sarah Mattison, Caroline Smith, Abigail Hotaling, Sarah Soja, Haley
Denninger, Julie Longfritz, Ashley Meuser
6. Amity
19:57 21:05 21:19 22:29 22:31 ( 23:15) ( 23:55) = 1:47:21
Emily Criscuolo, Lisa Gorham, Melissa Taggart, Sarah Stein, Claire
Pite, Julia Forbes, Marina Tomei
7. Cheshire
20:41 21:28 21:52 22:01 22:09 ( 22:44) ( 22:51) = 1:48:11
Natalie Wickenheisser, Erin Strahley, Camille Lewis, Elizabeth
Cunningham, Kimberly Grove, Kelley Jefferis, Maya Kreidwise
8. Southington
21:18 21:40 21:43 21:44 21:54 ( 22:11) ( 22:58) = 1:48:19
Lauren Perkowski, Gabrielle Napoli, Amanda Hamel, Catherine Myers,
Aliza Rodriguez, Margaret Meehan, Raquel Romano
9. Trumbull
21:18 21:41 21:45 22:05 22:06 ( 22:57) ( 23:38) = 1:48:55
Kate Romanchick, Julia Provenzano, Olivia Nestro, Rebecca Buck, Emily
Tinnesz, Michelle Hesse, Paige Haviland
10. Newtown
20:27 21:22 21:33 22:46 23:09 ( 24:27) ( 24:29) = 1:49:17
Brianne Moulder, Hannah Schwartz, Sarah Mawdsley, Kelly Coughlin,
Kiera Elkow, Anna Pinckney, Kathryn D'Alessandro
11. Hamden
21:13 21:16 21:45 22:00 23:57 ( 25:41) ( 27:05) = 1:50:11
Abby Lieberman, Nicole Wilkes, Ashley Cambisaca, Rebecca Flores-Vitti,
Amelia Lewis, Isabella Mongillo, Maggie O'Donnell
12. Greenwich
20:58 21:50 22:18 22:32 22:44 ( 22:49) ( 23:10) = 1:50:22
Amy Wyle, Sarah Callahan, Jennnifer Goggin, Daryl Kennedy, Emily Hunt,
Emma Fountain, Kana Jitsuno
13. Shelton
20:57 21:10 21:47 23:06 23:30 ( 24:57) ( 25:11) = 1:50:30
Joelle Schumacher, Virginia Lewis, Johnna Bakalar, Kayla Sekelsky,
Sarah Scuilla, Courtney Russo, Nikki Vartuli
14. Norwich Free Academy
21:32 21:52 22:28 22:35 22:48 ( 23:01) ( 23:36) = 1:51:15
Alyssa Field, Lindsay Sylvia, Evelyn Cournoyer, Samantha Trombley,
Kelsie Hall, Henley Smith, Erica Traini
15. Danbury
21:15 21:57 22:33 22:41 23:00 ( 23:31) ( 23:33) = 1:51:26
Brittany Kenyon, Sarah Krate, Kaleigh Constantine, Kerry Moore,
Abigail Llanos, Kylie Schultz, Norelis Collado
16. Fairfield Ludlowe
21:49 22:26 22:26 23:01 23:13 ( 23:37) ( 24:26) = 1:52:55
Kelly Walsh, Samantha Rossi, Kristen Chen, Anna Leatherwood, Francesca
Barucci, Julia Von Ehr, Mary Kate Brown
17. New Milford
20:36 21:45 23:16 23:43 23:52 ( 24:00) ( 24:05) = 1:53:12
Greer Kramer, Nicole McCarthy, Meghan Perry, Julia Malumphy, Alexis
Kersten, Kelly Flynn, Emily Shiffman
18. Manchester
21:25 22:03 22:50 24:36 25:23 ( 26:26) ( 26:43) = 1:56:17
Rachael Suhie, Anna Maloney, Khylie Hill, Natalie Pacheco, Julia Parda,
Shaylee Sadosky, Clare Farrell
19. Stamford
22:12 24:40 25:36 26:27 27:24 = 2:06:19
Megan Rule, Marilyn Diaz, Mollie Rutz, Isabella Husu, Olivia Wilder
CLASS L GIRLS CROSS COUNTRY
Saturday, October 26, 2:35 p.m. at Wickham Park
Results
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Wilton
2 7 14 21 24 (49) = 68
Sarah Healy, Mary Lynch, Olivia Bernardini, Keiley Gaston, Larkin
Brown, Maddie Murphy
2. Pomperaug
4 6 25 26 40 (69) (94) = 101
Sara Tarascio, Erin Gibbons, Allison Meyer, Kelly Gaffney, Michaela
Meyer, Kim Theleen, Halle Benoit
2. Mercy
5 9 15 22 50 (66) (67) = 101
Kaleigh Roberts, MacKenzie Pias, Bridgid Selfors, Hannah Albert,
Melanie Cirillo, Janine Mouland, Mikayla Mooney
4. E.O. Smith
8 13 16 29 39 (60) = 105
McKenna Spaulding, Alyssa Coulter, Anna Barnes, Rebecca Kaufman,
Annika Morrison, Meghan Powers
5. Darien
3 19 28 31 35 (36) (46) = 116
Anne Johnston, Erika Osherow, Alex Ford, Alexandra Barnard, Amanda
Percarpio, Kate Halabi, Grace Evanich
6. Fairfield Warde
1 27 30 32 33 (34) (74) = 123
Cate Allen, Molly Davidson, Hannah Dougherty, Sarah Radziewicz, Kelly
Powlishen, Amanda Kuczo, Isabelle Radziewicz
7. Daniel Hand
10 17 47 53 63 (65) = 190
Kathryn Phillips, Sheila Flaherty, Sarah Odabashia, Gabrielle Martin,
Megan Phillips, Kori-Anne Citrin
8. Hall
20 37 38 51 52 (75) (89) = 198
Alyssa Freiman, Elizabeth Salzman-Fiske, Virginia Bruns, Caroline
Reynolds, Taylor Coursey, Emily Kenny, Eliane Helitzer
9. Bristol Central
11 23 48 59 70 (77) = 211
Nadia Kreciglowa, Hannah Jones, Natalie Kreciglowa, Angela Barton,
Danisha Craig, Haley Knox
10. South Windsor
12 42 45 54 81 (85) (90) = 234
Kaitlin Bakas, Megan McAndrew, Katie Zalaski, Emily Appleton, Melissa
Jakaj, Alexandra Goslin, Katelyn Buonanducci
11. New Canaan
41 44 55 57 61 (72) (73) = 258
Emma Rosenstein, Elizabeth Perry, Sarah Endres, Samantha Santoni,
Keaton McAuliffe, Corinne Vietorisz, Emily Wood
12. North Haven
43 58 91 93 104 (106) = 389
Dawn Hubbell, Erica Salvo, Elizabeth Stern, Hillary Hoyt, Reaghan
Bathrick, Maily Tran
13. Lyman Hall
56 68 87 95 101 (121) = 407
Hayley Hergott, Lily Morentz, Hanan Sofiane, Julia Neri, Birgetta
Johnson, Eliza Denegris
14. Naugatuck
18 92 100 102 108 (109)(119) = 420
Madison Beasley, Courtney Morin, Lauren Stankiewicz, Heyi Cheng,
Meghan Wright, Elizabeth Trumbley, Jillian Ortz
14. Newington
64 79 82 96 99 (105)(107) = 420
Ashleigh Beauford, Mariah Mendes, Laura Buonocore, Selina Mendes,
Nicole Lacasse, Mia Dulay, Carolyn Wawrzynowski
16. Bristol Eastern
76 78 86 88 98 (114)(115) = 426
Emily Deloge, Emily Baranowski, Nahndi Ali, Caroline Boyce, Nina
Pasqua, Ciera Thurston, Tejal Monteiro
17. Middletown
71 83 84 110 111 (118)(120) = 459
Ashley Comeau, Jamie Gassman, Courtney Pusz, Leianna Dolce, Kayla
Little, Katie Tetrault, Jackie Pawlak
18. Kennedy
62 80 103 113 117 (122) = 475
Deanna Jo Alberto, Caitlin Silva, Erika Cavanaugh, Kimberly Woodin,
Dominique Moss, Knychelle Passmore
19. Masuk
97 112 123 124 127 (129) = 583
Eva Kocab, Briana Gralia, Stephanie Gentle, Megan Tynan, Tori
Memmesheimer, Caroline Gulia
20. Harding
116 125 126 128 130 = 625
Taisha Roberts, Theresa Rose, Zsaqueena Edwards, Shanice Davidson,
Johanna Desir
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Wilton
19:25 20:07 20:45 21:05 21:10 ( 21:58) = 1:42:32
Sarah Healy, Mary Lynch, Olivia Bernardini, Keiley Gaston, Larkin
Brown, Maddie Murphy
2. Pomperaug
19:41 20:03 21:12 21:12 21:34 ( 22:45) ( 24:07) = 1:43:42
Sara Tarascio, Erin Gibbons, Allison Meyer, Kelly Gaffney, Michaela
Meyer, Kim Theleen, Halle Benoit
3. Mercy
19:51 20:25 20:46 21:08 22:06 ( 22:41) ( 22:44) = 1:44:16
Kaleigh Roberts, MacKenzie Pias, Bridgid Selfors, Hannah Albert,
Melanie Cirillo, Janine Mouland, Mikayla Mooney
4. Fairfield Warde
19:13 21:13 21:20 21:23 21:25 ( 21:26) ( 23:02) = 1:44:34
Cate Allen, Molly Davidson, Hannah Dougherty, Sarah Radziewicz, Kelly
Powlishen, Amanda Kuczo, Isabelle Radziewicz
5. Darien
19:33 21:02 21:16 21:22 21:28 ( 21:29) ( 21:50) = 1:44:41
Anne Johnston, Erika Osherow, Alex Ford, Alexandra Barnard, Amanda
Percarpio, Kate Halabi, Grace Evanich
5. E.O. Smith
20:20 20:36 20:55 21:17 21:33 ( 22:35) = 1:44:41
McKenna Spaulding, Alyssa Coulter, Anna Barnes, Rebecca Kaufman,
Annika Morrison, Meghan Powers
7. Daniel Hand
20:25 20:57 21:52 22:21 22:38 ( 22:41) = 1:48:13
Kathryn Phillips, Sheila Flaherty, Sarah Odabashia, Gabrielle Martin,
Megan Phillips, Kori-Anne Citrin
8. Hall
21:04 21:29 21:31 22:09 22:15 ( 23:07) ( 23:54) = 1:48:28
Alyssa Freiman, Elizabeth Salzman-Fiske, Virginia Bruns, Caroline
Reynolds, Taylor Coursey, Emily Kenny, Eliane Helitzer
9. Bristol Central
20:34 21:09 21:56 22:34 22:46 ( 23:12) = 1:48:59
Nadia Kreciglowa, Hannah Jones, Natalie Kreciglowa, Angela Barton,
Danisha Craig, Haley Knox
10. South Windsor
20:35 21:37 21:48 22:22 23:20 ( 23:29) ( 23:58) = 1:49:42
Kaitlin Bakas, Megan McAndrew, Katie Zalaski, Emily Appleton, Melissa
Jakaj, Alexandra Goslin, Katelyn Buonanducci
11. New Canaan
21:36 21:46 22:25 22:29 22:36 ( 22:50) ( 22:57) = 1:50:52
Emma Rosenstein, Elizabeth Perry, Sarah Endres, Samantha Santoni,
Keaton McAuliffe, Corinne Vietorisz, Emily Wood
12. North Haven
21:45 22:30 23:59 24:01 25:19 ( 25:28) = 1:57:34
Dawn Hubbell, Erica Salvo, Elizabeth Stern, Hillary Hoyt, Reaghan
Bathrick, Maily Tran
13. Lyman Hall
22:26 22:45 23:42 24:11 24:59 ( 27:49) = 1:58:03
Hayley Hergott, Lily Morentz, Hanan Sofiane, Julia Neri, Birgetta
Johnson, Eliza Denegris
14. Newington
22:40 23:19 23:21 24:12 24:37 ( 25:22) ( 25:31) = 1:58:09
Ashleigh Beauford, Mariah Mendes, Laura Buonocore, Selina Mendes,
Nicole Lacasse, Mia Dulay, Carolyn Wawrzynowski
15. Bristol Eastern
23:08 23:17 23:38 23:45 24:35 ( 26:53) ( 27:11) = 1:58:23
Emily Deloge, Emily Baranowski, Nahndi Ali, Caroline Boyce, Nina
Pasqua, Ciera Thurston, Tejal Monteiro
16. Naugatuck
20:57 24:00 24:57 25:09 25:34 ( 25:40) ( 27:30) = 2:00:37
Madison Beasley, Courtney Morin, Lauren Stankiewicz, Heyi Cheng,
Meghan Wright, Elizabeth Trumbley, Jillian Ortz
17. Middletown
22:49 23:24 23:27 25:55 26:09 ( 27:21) ( 27:33) = 2:01:44
Ashley Comeau, Jamie Gassman, Courtney Pusz, Leianna Dolce, Kayla
Little, Katie Tetrault, Jackie Pawlak
18. Kennedy
22:37 23:19 25:17 26:46 27:18 ( 27:51) = 2:05:17
Deanna Jo Alberto, Caitlin Silva, Erika Cavanaugh, Kimberly Woodin,
Dominique Moss, Knychelle Passmore
19. Masuk
24:21 26:14 27:53 28:08 30:41 ( 34:22) = 2:17:17
Eva Kocab, Briana Gralia, Stephanie Gentle, Megan Tynan, Tori
Memmesheimer, Caroline Gulia
20. Harding
27:18 29:11 29:12 32:00 35:56 = 2:33:37
Taisha Roberts, Theresa Rose, Zsaqueena Edwards, Shanice Davidson,
Johanna Desir
CLASS MM GIRLS CROSS COUNTRY
Saturday, October 26, 1:30 p.m. at Wickham Park
Results
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Branford
3 9 26 27 52 (74) (92) = 117
Cyrene Nicholas, Anneliese Troidle, Tracy Crookston, Jessica Lohret,
Madeline Vitale, Sophie Bysiewicz, Cleo Kyriakides
2. New Fairfield
1 20 30 32 44 (117)(118) = 127
Gabrielle Richichi, Sabrina Rautter, Bridget Zima, Kristen Richichi,
Courtney Yaroscak, Kelly Laregina, Hannah Mullally
3. Joel Barlow
8 15 22 53 55 (62)(110) = 153
Caitlin Neary, Olivia Wilson, Gabrielle Lemma, Elizabeth West, Dana
Ceva, Maia Lemma, Sydney Higgins
4. Avon
5 11 29 47 66 (91) = 158
Molly Hamel, Sara Stokesbury, Rachael Rosow, Kristen Goldie, Christina
Martin, Ryley Higgins
5. Guilford
23 38 39 41 45 (83) = 186
Evelyn Ferrall, Olivia Schultes, Kathryn Nolan, Kirsten Morro,
Krisandra Cusanelli, Amy Rand
6. RHAM
2 17 40 65 76 (94) (96) = 200
Chrissy Bendzinski, Mari Larcheveque, Madeline Mondo, Nicole
Parenchuck, Josalyn Cipkas, Corinne Cannon, Mary Kate Cannon
6. Fitch
21 25 36 46 72 (86)(109) = 200
Sarah Dinovelli, Molly Reinhold, Alana Olendorf, Alicia Moroyoqui,
Kitty Potter, Kaleigh Coers, Kailey Sullivan
8. Windsor
6 7 18 67 111 (116)(121) = 209
Brittney Brown, Taylor Brown, Emily Kopacz, Candice Johnson, Brianna
Balfour, Brianna Dooley, Shaneisia Bloomfield
9. Woodstock Academy
10 35 42 69 73 (81)(119) = 229
Sylvia Lawrence, Abigail Lamarre, Shai-Lin Gothreau, Jordyn Woodland,
Brittany Eber, Nicole Cadro, Keeling Chiu
10. Rockville
13 24 28 57 115 = 237
Haley Hasty, Shayla Schoeneberger, Chelsea Chatterton, Laura Dawson,
Mariah Wine
11. Bunnell
31 34 61 70 85 (95)(107) = 281
Ariel Smith, Julia Prusaczyk, Isabella Puzzo, Nicole Terrizzi, Ashley
Young, Hailey Young, Kaytlyn Trower
12. Wilbur Cross
4 14 16 124 130 (131) = 288
Danae Rivers, Leah Rivers, Claudia Schatz, Mairead Brennan, Danajah
Pugh, Mariah Lopez
13. Ledyard
43 48 63 71 79 (82) (98) = 304
Carina Mitchell, Katharine Woodmansee, Jordan Houdeshell, Megan
Brawner, Olivia Lyon, Ming May Zhang, Erin Gralton
14. East Lyme
19 49 68 88 93 (99) = 317
Kirsten Thompson, Olivia Otter, Aleia Vaughn, Allie Fenton, Rebecca
Alamo, Hannah Stiles
15. Wethersfield
33 56 64 78 90 (106)(108) = 321
Rebecca Hine, Helen Stec, Rebecca Stefano, Nicole Varca, Erica Teti,
Kassandrah Banks, Katherine Lamberti
16. Bacon Academy
12 58 75 80 100 (102)(104) = 325
Katherine Hageman, Katie Stevens, Megan Stevens, Katharine Brice,
Abigail Stratton, Alicia Szostak, Nicole Ouellette
17. Sacred Heart Academy
51 59 60 87 89 (97)(103) = 346
Sara Fagan, Molly Duffy, Rebecca Golia, Caroline Jo Berberian,
Elizabeth Hammerberg, Madeline Hekeler, Ashley Garcia
18. Brookfield
37 50 77 84 112 (120)(123) = 360
Sarah Lyon, Laura Pino, Emily Stoeppel, Julia Rhyins, Kendra Lennon,
Sarah Lauri, Lauren White
19. Fermi
54 113 126 128 129 = 550
Katie Saltzgiver, Samantha Jackson, Amber Prose, Abigail Shaughnessy,
Ellen Lambert
20. Foran
101 105 114 122 125 (127) = 567
Lily Stiffler, Amanda Portoff, Sarah Barrett, Colleen Chrzanowski,
Angela Vu, Ariel Magowan
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. New Fairfield
18:28 21:04 21:44 21:49 22:10 ( 25:43) ( 25:45) = 1:45:15
Gabrielle Richichi, Sabrina Rautter, Bridget Zima, Kristen Richichi,
Courtney Yaroscak, Kelly Laregina, Hannah Mullally
2. Branford
19:43 20:26 21:33 21:38 22:25 ( 23:03) ( 23:39) = 1:45:45
Cyrene Nicholas, Anneliese Troidle, Tracy Crookston, Jessica Lohret,
Madeline Vitale, Sophie Bysiewicz, Cleo Kyriakides
3. Joel Barlow
20:25 20:54 21:15 22:29 22:32 ( 22:39) ( 24:34) = 1:47:35
Caitlin Neary, Olivia Wilson, Gabrielle Lemma, Elizabeth West, Dana
Ceva, Maia Lemma, Sydney Higgins
4. Avon
20:12 20:34 21:43 22:18 22:53 ( 23:37) = 1:47:40
Molly Hamel, Sara Stokesbury, Rachael Rosow, Kristen Goldie, Christina
Martin, Ryley Higgins
5. RHAM
19:34 20:59 22:05 22:50 23:10 ( 23:47) ( 24:01) = 1:48:38
Chrissy Bendzinski, Mari Larcheveque, Madeline Mondo, Nicole
Parenchuck, Josalyn Cipkas, Corinne Cannon, Mary Kate Cannon
6. Windsor
20:15 20:21 21:00 22:55 24:46 ( 25:20) ( 25:58) = 1:49:17
Brittney Brown, Taylor Brown, Emily Kopacz, Candice Johnson, Brianna
Balfour, Brianna Dooley, Shaneisia Bloomfield
7. Guilford
21:18 22:02 22:04 22:06 22:11 ( 23:21) = 1:49:41
Evelyn Ferrall, Olivia Schultes, Kathryn Nolan, Kirsten Morro,
Krisandra Cusanelli, Amy Rand
8. Fitch
21:14 21:30 21:58 22:12 23:01 ( 23:26) ( 24:29) = 1:49:55
Sarah Dinovelli, Molly Reinhold, Alana Olendorf, Alicia Moroyoqui,
Kitty Potter, Kaleigh Coers, Kailey Sullivan
9. Woodstock Academy
20:27 21:57 22:07 22:57 23:02 ( 23:20) ( 25:46) = 1:50:30
Sylvia Lawrence, Abigail Lamarre, Shai-Lin Gothreau, Jordyn Woodland,
Brittany Eber, Nicole Cadro, Keeling Chiu
10. Rockville
20:36 21:20 21:39 22:34 25:03 = 1:51:12
Haley Hasty, Shayla Schoeneberger, Chelsea Chatterton, Laura Dawson,
Mariah Wine
11. Bunnell
21:45 21:54 22:38 22:57 23:25 ( 23:50) ( 24:20) = 1:52:39
Ariel Smith, Julia Prusaczyk, Isabella Puzzo, Nicole Terrizzi, Ashley
Young, Hailey Young, Kaytlyn Trower
12. Ledyard
22:08 22:22 22:42 23:00 23:19 ( 23:21) ( 24:06) = 1:53:31
Carina Mitchell, Katharine Woodmansee, Jordan Houdeshell, Megan
Brawner, Olivia Lyon, Ming May Zhang, Erin Gralton
13. East Lyme
21:03 22:22 22:56 23:30 23:42 ( 24:07) = 1:53:33
Kirsten Thompson, Olivia Otter, Aleia Vaughn, Allie Fenton, Rebecca
Alamo, Hannah Stiles
14. Bacon Academy
20:35 22:35 23:10 23:20 24:09 ( 24:11) ( 24:12) = 1:53:49
Katherine Hageman, Katie Stevens, Megan Stevens, Katharine Brice,
Abigail Stratton, Alicia Szostak, Nicole Ouellette
15. Wethersfield
21:50 22:33 22:46 23:18 23:36 ( 24:14) ( 24:28) = 1:54:03
Rebecca Hine, Helen Stec, Rebecca Stefano, Nicole Varca, Erica Teti,
Kassandrah Banks, Katherine Lamberti
16. Sacred Heart Academy
22:25 22:36 22:37 23:29 23:33 ( 24:03) ( 24:12) = 1:54:40
Sara Fagan, Molly Duffy, Rebecca Golia, Caroline Jo Berberian,
Elizabeth Hammerberg, Madeline Hekeler, Ashley Garcia
17. Brookfield
22:00 22:25 23:13 23:23 24:48 ( 25:55) ( 26:37) = 1:55:49
Sarah Lyon, Laura Pino, Emily Stoeppel, Julia Rhyins, Kendra Lennon,
Sarah Lauri, Lauren White
18. Wilbur Cross
20:11 20:49 20:57 26:48 31:13 ( 31:47) = 1:59:58
Danae Rivers, Leah Rivers, Claudia Schatz, Mairead Brennan, Danajah
Pugh, Mariah Lopez
19. Foran
24:10 24:13 24:53 26:22 26:56 ( 29:26) = 2:06:34
Lily Stiffler, Amanda Portoff, Sarah Barrett, Colleen Chrzanowski,
Angela Vu, Ariel Magowan
20. Fermi
22:31 24:53 28:54 29:40 30:48 = 2:16:46
Katie Saltzgiver, Samantha Jackson, Amber Prose, Abigail Shaughnessy,
Ellen Lambert
CLASS M GIRLS CROSS COUNTRY
Saturday, October 26, 11:25 a.m. at Wickham Park
Results
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Tolland
1 2 3 4 7 (9) (11) = 17
Courtney Akerley, Caitlin Swanson, Megan Steinhilber, Katherine
Deloreto, Hayley Collins, Molly Kozlowski, Melissa Caron
2. Suffield
8 10 12 15 25 (32) (48) = 70
Monique Labarre, Nina Begley, Katie Baker, Laura Sweeney, Erin Kost,
Erin Reynolds, Lauren Izabel
3. Berlin
6 18 20 34 39 (44) (84) = 117
Lisa Grieco, Taylor Lupini, Nicole Grieco, Brittany Sullivan, Sarah
Hagan, Nicole Vasil, Samantha Bengiovanni
4. Ellington
23 24 26 43 46 (57) (77) = 162
Leah Cawthorn, Anna Chamberland, Katherine Lee, Jenni Giacalone, Erin
Magnuson, Elisha Feenstra, Kathryne Bergeron
5. Nonnewaug
21 30 33 37 58 (86) (89) = 179
Bridget Nicholas, Sarah Woodward, Sara Velleca, Emmalee Levesque,
Hanna Gregory, Emily Wisniewski, Macenzie Lautenschager
6. Bethel
16 27 40 49 54 (61) (79) = 186
Julia Fragomeli, Gwenyth Gallagher, Sarah Mello, Kilwienny Gomes,
Romana Pilipech, Savannah Pipkin, Evalin Brautigam
7. Northwestern
17 29 35 45 65 (78) = 191
Kathleen Wysocki, Cheyenne Schumacher, Maddie Malczynski, Sidney Hock,
Maggie Hahn, Jessica Seymour
8. Watertown
13 14 47 51 73 (83)(104) = 198
Mary Szarkowicz, Destinie Braun, Lily Retallick, Julia Locke, Shannon
Pflomm, Samantha Kelly, Katherine Giroux
9. Waterford
22 31 52 66 71 (75) (88) = 242
Jeannette Mooney, Emily Pyka, Kelly O'Connor, Megan O'Connor, Sarah
Coiro, Christina Zhang, Genevieve Nuttall
10. Wolcott
19 28 42 81 91 = 261
Julia Bickford, Meghan Kelly, Julia Vanasse, Bridget Forte, Alicia
McWeeney
11. Sheehan
5 62 76 80 87 (111)(119) = 310
Liz Fengler, Francesca Amarone, Ashley Addona, Amanda Addona, Marlena
Williams, Amy Thai, Sydney Spizzoucco
12. Lauralton Hall
53 59 67 68 72 (85)(101) = 319
Presley Elletson, Alexandra Ende, Aigneis Frey, Lily Reed, Caroline
Rogers, Sara Dunleavy, Megan Dobensky
13. Lewis Mills
38 63 64 70 105 (108)(112) = 340
Nicole Crockett, Mary Claffey, Madeline Powell, Tessa McNaboe, Alexi
Beaulieu, Sarah Sandefur, Kiley Hallet
14. Jonathan Law
41 55 69 90 93 (94)(100) = 348
Maryann Lonergan, Monica Macchio, Destiny Jennings, Amita Sastry,
Lianne Maynard, Haley Palmer, Marissa Prizio
15. Rocky Hill
74 82 95 98 103 (107)(110) = 452
Jackie Saucier, Erica Lucante, Margaret Begen, Jessica Greenspan,
Morgan Guerra, Olivia Osgood, Laura Dobmeier
16. Weston
56 60 109 114 117 (121)(125) = 456
Rachel Buddenhagen, Sara Schweitzer, Naiara Parker, Helena Low, Elena
Valteris, Molly Morris, Miriam Low
17. St. Joseph
50 96 99 102 116 (122)(126) = 463
Kathryn Fitzsimmons, Lauren Fitzsimmons, Madeline Meier, Amanda
Sloditskie, Emily Pleszko, Emily Buccigross, Julia Spinelli
18. New London
36 97 115 127 128 = 503
Deanna McCarvell, Rebecca Weigel, Audrey Waterman, Enna Pierce,
Kessiah Splane
19. East Haven
92 106 113 118 120 (123)(124) = 549
Melissa Palma, Michele Kabel, Dana Ross, Gabby Capuano, Taylor Maffeo,
Qiana Mendez, Alexis Hernandez
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Tolland
19:17 19:19 19:32 19:38 19:58 ( 20:25) ( 20:43) = 1:37:44
Courtney Akerley, Caitlin Swanson, Megan Steinhilber, Katherine
Deloreto, Hayley Collins, Molly Kozlowski, Melissa Caron
2. Suffield
20:16 20:31 20:46 21:17 21:40 ( 22:30) ( 23:15) = 1:44:30
Monique Labarre, Nina Begley, Katie Baker, Laura Sweeney, Erin Kost,
Erin Reynolds, Lauren Izabel
3. Berlin
19:48 21:25 21:30 22:32 22:47 ( 23:01) ( 24:52) = 1:48:02
Lisa Grieco, Taylor Lupini, Nicole Grieco, Brittany Sullivan, Sarah
Hagan, Nicole Vasil, Samantha Bengiovanni
4. Ellington
21:35 21:38 21:42 23:00 23:09 ( 23:33) ( 24:42) = 1:51:04
Leah Cawthorn, Anna Chamberland, Katherine Lee, Jenni Giacalone, Erin
Magnuson, Elisha Feenstra, Kathryne Bergeron
5. Nonnewaug
21:33 22:10 22:32 22:37 23:33 ( 24:54) ( 25:03) = 1:52:25
Bridget Nicholas, Sarah Woodward, Sara Velleca, Emmalee Levesque,
Hanna Gregory, Emily Wisniewski, Macenzie Lautenschager
6. Bethel
21:21 21:54 22:53 23:19 23:28 ( 23:41) ( 24:43) = 1:52:55
Julia Fragomeli, Gwenyth Gallagher, Sarah Mello, Kilwienny Gomes,
Romana Pilipech, Savannah Pipkin, Evalin Brautigam
7. Watertown
20:57 21:11 23:11 23:22 24:30 ( 24:51) ( 26:07) = 1:53:11
Mary Szarkowicz, Destinie Braun, Lily Retallick, Julia Locke, Shannon
Pflomm, Samantha Kelly, Katherine Giroux
8. Northwestern
21:23 22:01 22:33 23:06 24:11 ( 24:42) = 1:53:14
Kathleen Wysocki, Cheyenne Schumacher, Maddie Malczynski, Sidney Hock,
Maggie Hahn, Jessica Seymour
9. Waterford
21:33 22:21 23:23 24:12 24:26 ( 24:39) ( 25:03) = 1:55:55
Jeannette Mooney, Emily Pyka, Kelly O'Connor, Megan O'Connor, Sarah
Coiro, Christina Zhang, Genevieve Nuttall
10. Wolcott
21:29 21:58 22:55 24:47 25:08 = 1:56:17
Julia Bickford, Meghan Kelly, Julia Vanasse, Bridget Forte, Alicia
McWeeney
11. Sheehan
19:41 23:55 24:41 24:44 25:02 ( 27:09) ( 28:17) = 1:58:03
Liz Fengler, Francesca Amarone, Ashley Addona, Amanda Addona, Marlena
Williams, Amy Thai, Sydney Spizzoucco
12. Lauralton Hall
23:28 23:33 24:13 24:13 24:27 ( 24:53) ( 25:45) = 1:59:54
Presley Elletson, Alexandra Ende, Aigneis Frey, Lily Reed, Caroline
Rogers, Sara Dunleavy, Megan Dobensky
13. Jonathan Law
22:54 23:30 24:18 25:05 25:13 ( 25:14) ( 25:42) = 2:01:00
Maryann Lonergan, Monica Macchio, Destiny Jennings, Amita Sastry,
Lianne Maynard, Haley Palmer, Marissa Prizio
14. Lewis Mills
22:46 24:02 24:03 24:21 26:10 ( 26:33) ( 27:11) = 2:01:22
Nicole Crockett, Mary Claffey, Madeline Powell, Tessa McNaboe, Alexi
Beaulieu, Sarah Sandefur, Kiley Hallet
15. Rocky Hill
24:36 24:49 25:15 25:34 26:01 ( 26:30) ( 27:01) = 2:06:15
Jackie Saucier, Erica Lucante, Margaret Begen, Jessica Greenspan,
Morgan Guerra, Olivia Osgood, Laura Dobmeier
16. St. Joseph
23:20 25:17 25:37 25:54 27:50 ( 29:51) ( 30:36) = 2:07:58
Kathryn Fitzsimmons, Lauren Fitzsimmons, Madeline Meier, Amanda
Sloditskie, Emily Pleszko, Emily Buccigross, Julia Spinelli
17. Weston
23:32 23:38 26:44 27:17 27:59 ( 29:48) ( 30:35) = 2:09:10
Rachel Buddenhagen, Sara Schweitzer, Naiara Parker, Helena Low, Elena
Valteris, Molly Morris, Miriam Low
18. East Haven
25:08 26:17 27:17 28:09 28:37 ( 30:16) ( 30:27) = 2:15:28
Melissa Palma, Michele Kabel, Dana Ross, Gabby Capuano, Taylor Maffeo,
Qiana Mendez, Alexis Hernandez
19. New London
22:34 25:25 27:31 30:58 31:36 = 2:18:04
Deanna McCarvell, Rebecca Weigel, Audrey Waterman, Enna Pierce,
Kessiah Splane
CLASS SS GIRLS CROSS COUNTRY
Saturday, October 26, 10:50 a.m. at Wickham Park
Results
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Griswold
1 2 14 35 44 (57) (68) = 96
Alyssa Brehler, Meagan Perez, Makalya Kinnie, Melina Labossiere, Thara
Saint-Surinam, Claudia Marsh, Caitlyn Ellis
2. East Hampton
11 15 23 26 32 (50) (75) = 107
Sydney Georgiades, McKenzie Boyce, Madison Roberts, Hannah Cook,
Madison Boyce, Taylor Muncy, Erin Provost
3. Old Saybrook
6 13 16 36 37 (56) (65) = 108
Mahlah Givehand, Kelsey Sparrow, Jael Givehand, Daniell Lemay, Megan
Delaney, Megan Rubano, Kristy Ledwith
4. Oxford
8 19 27 29 30 (34) (38) = 113
Brianna Hoffner, Sara Ponce Tovar, Olivia Richter, Kristen Au, Kristen
Speaker, Marisa Bruno, Hannah Latka
5. Plainfield
4 10 24 39 51 = 128
Kerri Ruffo, Elizabeth Learned, Kathryn Sanborn, Kathleen Silveira,
Cassandra Miller
6. Woodland
18 20 22 28 62 (81) (91) = 150
Clara Drozdowski, Mary Sardinskas, Stephanie Kiley, Kelsey Mitchell,
Bianca Poehailos, Carly Guisto, Angeline Rosato
7. Haddam-Killingworth
3 33 42 53 61 (69) (70) = 192
Madeleine Brandon, Menalie Hyde, Elizabeth Early, Emma Clark, Meghan
Gamache, Lauren O'Brien, Annelise Walsh
8. Cromwell
7 9 58 79 105 (132) = 258
Nicole Faucette, Nichole Bitinatis, Emily Bacon, Kira Bradley,
Katherine Kelleher, Shelly Delaney
9. Granby Memorial
5 17 43 64 134 (149) = 263
Catherine Pinson, Alexa Cipkas, Emma Sheahan, Lauren Sannizzaro,
Kathryn Wheeler, Abby Sannizzaro
10. Coginchaug
12 25 52 92 119 (133)(136) = 300
Samantha Drop, Samantha Vigue, Bailey Thayer, Tara Dandelski, Lilian
Zhou, Jordan Olivieri, Anna Ferrari
11. East Catholic
49 59 63 73 77 (98)(125) = 321
Maura Oei, Kearney Worthingon, Llaria Monteleone, Emilie Dufresne,
Marissa Cadieux, Amanda Duvall, Emma Dolen
12. Stonington
46 54 71 83 88 (111)(145) = 342
Elise Huysman, Antonia Reynolds, Anna Bornstein, Serena Monteiro,
Caralyn Granato, Margaret Rolfe, Katherine Brandon
13. Valley Regional
21 60 87 96 99 (104)(109) = 363
Holly Riccitelli, Anastasia Cusack-Mercede, Monique Johnson, Lila
Kozlik, Lindsey Lent, Emma Peterson, Grace Burleson
14. Coventry
47 66 76 84 97 (120)(127) = 370
Briana Belekewicz, Samantha Carpino, Heather Strauss, Emma Grimaldi,
Julia Stickles, Amanda Joslin, Emma Gould
15. Kaynor Tech
45 78 93 110 116 (118)(121) = 442
Arianna Wasley, Mabel Guzman, Cassandra Couture, Heather Torpey, Ruby
Rodriguez, Jillian Ducham, Janeidy Villar
16. Somers
41 86 90 107 124 (154)(156) = 448
Ava Roche, Emily Pruden, Danielle Hollister, Mary Baumann, Emily
Jewell, Haley Burgmyer, Melanie Bonneau
17. Plainville
40 101 112 115 117 (128)(141) = 485
Delaney Russell, Madison Ware, Stephanie Tata, Annie Florance,
Elizabeth Tata, Justyce King, Nikki-Ann Duncan
18. Stafford
31 89 108 138 140 (144)(153) = 506
Rachel Gallison, Erica Lawlor, Marissa Dwyer, Raeanna Tumel, Alyson
Pisciotta, Hannah Wood, Lyndsay Dobitsky
19. North Branford
55 82 102 126 143 (147) = 508
Marissa Bale, Winnie Chan, Victoria Pawlak, Rachel Sauro, Megan Oakes,
Alana Cotton
20. Northwest Catholic
67 85 113 123 139 (152)(157) = 527
Megan Grandell, Caroline Gill, Jessica Follo, Rachael Ogbonna, Emma
Barnes, Kathleen Yorio, Julia Malave
21. Montville
48 100 122 129 146 (150) = 545
Suzanna Fitzgerald, Taylor Lavallie, Isabella Persons, Laura Commons,
Ane Ueland, Anna Moeller
22. Morgan
72 94 130 131 137 (155)(159) = 564
Caitlin Goss, Kasey Waterbury, Hannah Zirkelbach, Jenna Egan, Angelina
Taylor, Tasha Walker, Alexandra Jones
23. Holy Cross
80 95 103 135 158 = 571
Rashana Siders, Melanie Mancini, Julia Walters, Veronica Tripodi,
Angela Hickey
24. Bloomfield
74 106 114 142 148 (151) = 584
Tashay Roberts, Jamilla Williams, Ciana Belton, Jordane Ellington,
Shelden Brown, Siara Soto
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Griswold
19:17 19:29 21:19 22:06 22:46 ( 23:18) ( 23:40) = 1:44:57
Alyssa Brehler, Meagan Perez, Makalya Kinnie, Melina Labossiere, Thara
Saint-Surinam, Claudia Marsh, Caitlyn Ellis
2. East Hampton
20:57 21:22 21:39 21:46 22:00 ( 22:56) ( 24:01) = 1:47:44
Sydney Georgiades, McKenzie Boyce, Madison Roberts, Hannah Cook,
Madison Boyce, Taylor Muncy, Erin Provost
3. Old Saybrook
20:30 21:17 21:24 22:12 22:25 ( 23:12) ( 23:32) = 1:47:48
Mahlah Givehand, Kelsey Sparrow, Jael Givehand, Daniell Lemay, Megan
Delaney, Megan Rubano, Kristy Ledwith
4. Oxford
20:41 21:28 21:48 21:55 21:57 ( 22:04) ( 22:26) = 1:47:49
Brianna Hoffner, Sara Ponce Tovar, Olivia Richter, Kristen Au, Kristen
Speaker, Marisa Bruno, Hannah Latka
5. Plainfield
20:11 20:45 21:41 22:40 22:57 = 1:48:14
Kerri Ruffo, Elizabeth Learned, Kathryn Sanborn, Kathleen Silveira,
Cassandra Miller
6. Woodland
21:27 21:34 21:37 21:49 23:23 ( 24:17) ( 24:36) = 1:49:50
Clara Drozdowski, Mary Sardinskas, Stephanie Kiley, Kelsey Mitchell,
Bianca Poehailos, Carly Guisto, Angeline Rosato
7. Haddam-Killingworth
19:51 22:01 22:43 23:00 23:22 ( 23:43) ( 23:45) = 1:50:57
Madeleine Brandon, Menalie Hyde, Elizabeth Early, Emma Clark, Meghan
Gamache, Lauren O'Brien, Annelise Walsh
8. Cromwell
20:40 20:42 23:20 24:14 25:12 ( 26:31) = 1:54:08
Nicole Faucette, Nichole Bitinatis, Emily Bacon, Kira Bradley,
Katherine Kelleher, Shelly Delaney
9. Granby Memorial
20:24 21:25 22:44 23:31 26:35 ( 28:21) = 1:54:39
Catherine Pinson, Alexa Cipkas, Emma Sheahan, Lauren Sannizzaro,
Kathryn Wheeler, Abby Sannizzaro
10. Coginchaug
21:03 21:44 22:58 24:37 25:38 ( 26:33) ( 26:49) = 1:56:00
Samantha Drop, Samantha Vigue, Bailey Thayer, Tara Dandelski, Lilian
Zhou, Jordan Olivieri, Anna Ferrari
11. East Catholic
22:54 23:21 23:25 23:53 24:06 ( 24:50) ( 25:53) = 1:57:39
Maura Oei, Kearney Worthingon, Llaria Monteleone, Emilie Dufresne,
Marissa Cadieux, Amanda Duvall, Emma Dolen
12. Stonington
22:52 23:07 23:50 24:24 24:29 ( 25:23) ( 27:38) = 1:58:42
Elise Huysman, Antonia Reynolds, Anna Bornstein, Serena Monteiro,
Caralyn Granato, Margaret Rolfe, Katherine Brandon
13. Valley Regional
21:35 23:21 24:28 24:43 24:55 ( 25:04) ( 25:21) = 1:59:02
Holly Riccitelli, Anastasia Cusack-Mercede, Monique Johnson, Lila
Kozlik, Lindsey Lent, Emma Peterson, Grace Burleson
14. Coventry
22:53 23:33 24:04 24:25 24:45 ( 25:41) ( 26:03) = 1:59:40
Briana Belekewicz, Samantha Carpino, Heather Strauss, Emma Grimaldi,
Julia Stickles, Amanda Joslin, Emma Gould
15. Kaynor Tech
22:46 24:09 24:38 25:21 25:30 ( 25:38) ( 25:47) = 2:02:24
Arianna Wasley, Mabel Guzman, Cassandra Couture, Heather Torpey, Ruby
Rodriguez, Jillian Ducham, Janeidy Villar
16. Somers
22:42 24:27 24:34 25:20 25:53 ( 29:33) ( 29:52) = 2:02:56
Ava Roche, Emily Pruden, Danielle Hollister, Mary Baumann, Emily
Jewell, Haley Burgmyer, Melanie Bonneau
17. Plainville
22:41 24:57 25:26 25:29 25:32 ( 26:12) ( 27:16) = 2:04:05
Delaney Russell, Madison Ware, Stephanie Tata, Annie Florance,
Elizabeth Tata, Justyce King, Nikki-Ann Duncan
18. North Branford
23:08 24:19 24:57 26:01 27:32 ( 27:56) = 2:05:57
Marissa Bale, Winnie Chan, Victoria Pawlak, Rachel Sauro, Megan Oakes,
Alana Cotton
19. Stafford
21:58 24:33 25:21 27:05 27:12 ( 27:35) ( 29:08) = 2:06:09
Rachel Gallison, Erica Lawlor, Marissa Dwyer, Raeanna Tumel, Alyson
Pisciotta, Hannah Wood, Lyndsay Dobitsky
20. Northwest Catholic
23:33 24:26 25:27 25:51 27:10 ( 28:55) ( 30:05) = 2:06:27
Megan Grandell, Caroline Gill, Jessica Follo, Rachael Ogbonna, Emma
Barnes, Kathleen Yorio, Julia Malave
21. Montville
22:53 24:56 25:48 26:13 27:50 ( 28:29) = 2:07:40
Suzanna Fitzgerald, Taylor Lavallie, Isabella Persons, Laura Commons,
Ane Ueland, Anna Moeller
22. Morgan
23:52 24:39 26:25 26:28 26:58 ( 29:46) ( 30:14) = 2:08:22
Caitlin Goss, Kasey Waterbury, Hannah Zirkelbach, Jenna Egan, Angelina
Taylor, Tasha Walker, Alexandra Jones
23. Bloomfield
24:00 25:16 25:28 27:30 28:07 ( 28:30) = 2:10:21
Tashay Roberts, Jamilla Williams, Ciana Belton, Jordane Ellington,
Shelden Brown, Siara Soto
24. Holy Cross
24:16 24:40 24:57 26:40 30:14 = 2:10:47
Rashana Siders, Melanie Mancini, Julia Walters, Veronica Tripodi,
Angela Hickey
CLASS S GIRLS CROSS COUNTRY
Saturday, October 26, 9:45 a.m. at Wickham Park
Results
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by PLACE
----------------------------------------------------------------------------
1. Immaculate
1 4 5 9 17 (27) (37) = 36
Carly Schuyler, Jenna Gasparrini, Jessica Wojnicki, Danielle Marcone,
Maeve Reilly, Sarah Baker, Shannon Ducey
2. Bolton
3 12 22 25 33 (44) (45) = 95
Samantha Nyser, Christina Langton, Molly Caruso, Julia Assard, Emily
Fiano, Zoe Ounpuu-Adams, Leah Seften
3. Thomaston
2 13 15 32 46 (53) (77) = 108
Sabrina Olsen, Sammi Breier, Becky Perugini, Charlotte Eberhardt,
Haley Pinho, Bryttnie Thomas, Sarah Guay
4. Canton
19 21 30 43 50 (58) (64) = 163
Eliza Chekas, Emily Briggs, Jocelyn Rossitto, Emma Frawley, Emily
Coleman, Emily Jarka, Allison Bahre
5. Lyman Memorial
14 16 41 49 60 (69) = 180
Alyssa Tacchi, Hannah Kaplan, Brenna Anderson, Olivia Mott, Kamden
Hutchins, Victoria Lugli
6. Portland
20 29 35 47 66 (73) (91) = 197
Brooke Townsend, Rachel Osak, Gianna D'Angelo, Amelia Cooper, Molly
Kidd, Michaela Paternostro, Molly Donahue
7. Old Lyme
23 31 40 59 67 (76) (79) = 220
Rachel Vandette, Ava Restrepo, Jenna Duxbury, Abbey Guitar, Meredith
Duxbury, Sophie Warlitz, Aliza Hackling
8. Housatonic Regional
6 52 54 55 56 (90)(121) = 223
Olivia Lafontan, Katherine Starr, Eve Cullerton, Chelsea Kearns, Mari
Cullerton, Kyra Cullerton, Elizabeth Riccardelli
9. St. Bernard
11 34 51 63 65 (84) (87) = 224
Ellen Arvidson, Autumn Kane, Corrie Meehan, Heather Wallace, Anna
McKinley, Hattie Grant, Erica Massad
10. Shepaug Valley
7 24 78 89 92 (122)(124) = 290
Clara Wolfe, Kelsey Hall, Daniela Cespedes, Sarah Williams, Jemma
Roche, Emma Lovelace, Lauren Desrochers
11. Derby
8 18 80 94 98 = 298
Gabriella Prizio, Kiley Rodriguez, Anna Chevarella, Nicole Tasi, Abby
MacGregor
12. Parish Hill
10 36 83 86 99 (101)(120) = 314
Sabrina Chester, Sam Card, Angellina Martinez, Courtney Beaulieu,
Molly O'Connor, Lily Rowntree, Cassidy Allen
13. Litchfield
48 61 68 71 88 = 336
Natalie Wihbey, Cassandra Rockness, Chelsea Hayward, Courtney Rockness,
Cat Partrick
14. St. Paul Catholic
38 39 81 107 110 (111)(123) = 375
Emily Lindsley, Kara Lipka, Stephanie Speaker, Kaitlin Moriarty,
Melissa Gurzenda, Emma Bartley, Emily Vilhotti
15. Wheeler
26 62 82 95 118 = 383
Kelsey Melinosky, Lea Janz, Elizabeth O'Gara, Kalee Lewis, Ziwei Zheng
16. Notre Dame-Fairfield
42 70 93 100 108 (116)(119) = 413
Caitlin Lonergan, Jennifer Carriera, Morgan Sweeney, Teresa Salamone,
Kayla Croswell, Stella Henry, Whitney Fulton
17. Wamogo
28 72 102 112 113 = 427
Robin Carlson, Evangeline Marecki, Naomi Hart Whittlesey, Adrianna
Corona, Katherine Johnson
18. East Granby
57 75 103 104 109 (115)(117) = 448
Sydney Geer, Casey Tobin, Francesca Brose, Alexandria Geer, Melanie
Sobota, Jolie Berger, Kendall Comstock
19. Sacred Heart
74 85 96 97 105 (106)(114) = 457
Caitlin Mulhall, Rachel Guay, Julie Frenis, Carlie Vaillancourt,
Katerina Valente, Katherine Gomes, Maryn Vaillancourt
----------------------------------------------------------------------------
TEAM Results by TIME
----------------------------------------------------------------------------
1. Immaculate
19:10 20:19 20:24 20:29 21:20 ( 22:11) ( 22:33) = 1:41:42
Carly Schuyler, Jenna Gasparrini, Jessica Wojnicki, Danielle Marcone,
Maeve Reilly, Sarah Baker, Shannon Ducey
2. Bolton
20:12 20:41 21:42 21:53 22:23 ( 22:55) ( 23:02) = 1:46:51
Samantha Nyser, Christina Langton, Molly Caruso, Julia Assard, Emily
Fiano, Zoe Ounpuu-Adams, Leah Seften
3. Thomaston
19:28 20:47 21:14 22:22 23:08 ( 23:20) ( 24:36) = 1:46:59
Sabrina Olsen, Sammi Breier, Becky Perugini, Charlotte Eberhardt,
Haley Pinho, Bryttnie Thomas, Sarah Guay
4. Canton
21:21 21:34 22:19 22:52 23:18 ( 23:29) ( 23:54) = 1:51:24
Eliza Chekas, Emily Briggs, Jocelyn Rossitto, Emma Frawley, Emily
Coleman, Emily Jarka, Allison Bahre
5. Lyman Memorial
21:01 21:17 22:47 23:16 23:34 ( 24:13) = 1:51:55
Alyssa Tacchi, Hannah Kaplan, Brenna Anderson, Olivia Mott, Kamden
Hutchins, Victoria Lugli
6. Portland
21:32 22:16 22:30 23:09 23:59 ( 24:28) ( 25:23) = 1:53:26
Brooke Townsend, Rachel Osak, Gianna D'Angelo, Amelia Cooper, Molly
Kidd, Michaela Paternostro, Molly Donahue
7. Housatonic Regional
20:25 23:19 23:20 23:20 23:21 ( 25:22) ( 29:36) = 1:53:45
Olivia Lafontan, Katherine Starr, Eve Cullerton, Chelsea Kearns, Mari
Cullerton, Kyra Cullerton, Elizabeth Riccardelli
8. St. Bernard
20:38 22:27 23:18 23:48 23:59 ( 24:57) ( 25:10) = 1:54:10
Ellen Arvidson, Autumn Kane, Corrie Meehan, Heather Wallace, Anna
McKinley, Hattie Grant, Erica Massad
9. Old Lyme
21:48 22:20 22:36 23:32 24:01 ( 24:35) ( 24:45) = 1:54:17
Rachel Vandette, Ava Restrepo, Jenna Duxbury, Abbey Guitar, Meredith
Duxbury, Sophie Warlitz, Aliza Hackling
10. Shepaug Valley
20:26 21:50 24:44 25:20 25:30 ( 29:49) ( 32:24) = 1:57:50
Clara Wolfe, Kelsey Hall, Daniela Cespedes, Sarah Williams, Jemma
Roche, Emma Lovelace, Lauren Desrochers
11. Derby
20:28 21:20 24:52 25:40 26:10 = 1:58:30
Gabriella Prizio, Kiley Rodriguez, Anna Chevarella, Nicole Tasi, Abby
MacGregor
12. Parish Hill
20:31 22:33 24:56 25:05 26:26 ( 26:34) ( 29:13) = 1:59:31
Sabrina Chester, Sam Card, Angellina Martinez, Courtney Beaulieu,
Molly O'Connor, Lily Rowntree, Cassidy Allen
13. Litchfield
23:14 23:39 24:13 24:19 25:11 = 2:00:36
Natalie Wihbey, Cassandra Rockness, Chelsea Hayward, Courtney Rockness,
Cat Partrick
14. Wheeler
21:59 23:42 24:55 25:45 29:04 = 2:05:25
Kelsey Melinosky, Lea Janz, Elizabeth O'Gara, Kalee Lewis, Ziwei Zheng
15. St. Paul Catholic
22:34 22:34 24:53 27:35 28:13 ( 28:17) ( 30:07) = 2:05:49
Emily Lindsley, Kara Lipka, Stephanie Speaker, Kaitlin Moriarty,
Melissa Gurzenda, Emma Bartley, Emily Vilhotti
16. Notre Dame-Fairfield
22:49 24:14 25:38 26:30 27:59 ( 28:34) ( 29:07) = 2:07:10
Caitlin Lonergan, Jennifer Carriera, Morgan Sweeney, Teresa Salamone,
Kayla Croswell, Stella Henry, Whitney Fulton
17. Sacred Heart
24:28 24:59 25:49 26:07 27:18 ( 27:26) ( 28:29) = 2:08:41
Caitlin Mulhall, Rachel Guay, Julie Frenis, Carlie Vaillancourt,
Katerina Valente, Katherine Gomes, Maryn Vaillancourt
18. East Granby
23:24 24:32 26:46 27:14 28:05 ( 28:33) ( 28:40) = 2:10:01
Sydney Geer, Casey Tobin, Francesca Brose, Alexandria Geer, Melanie
Sobota, Jolie Berger, Kendall Comstock
19. Wamogo
22:16 24:23 26:43 28:21 28:25 = 2:10:08
Robin Carlson, Evangeline Marecki, Naomi Hart Whittlesey, Adrianna
Corona, Katherine Johnson