Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

Featured (241)
AK (0)
AZ (0)
CT (0)
DE (0)
DC (0)
FL (0)
GA (0)
HI (0)
KY (0)
ME (0)
MD (0)
MS (0)
NV (0)
NH (0)
NM (0)
NC (0)
ND (0)
OK (0)
RI (0)
SC (0)
SD (0)
TN (0)
VT (0)
VA (0)
WA (0)
WV (0)
WY (0)
All (11107)
 

News

 

2013 Results - Texas UIL Outdoor State Championships

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on May 12 2013, 02:16 AM
Texas UIL Outdoor State Championships
May 10, 2013 to May 11, 2013
Mike A. Myers Track Stadium, University of Texas, Austin, TX, US, 78705
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Morgan, Tre'von   Gateway Charter 10.77w +2.7 1 10
2 Davis, Anwar   St Augustine 10.84w +2.7 1 8
3 Simmons, Alfred   Lovelady 10.84w +2.7 1 6
4 Williams, Austin   Quanah 10.87w +2.7 1 4
5 Totten, Matthew   Evadale 11.00w +2.7 1 2
6 Jackson, Adrian   Medina 11.05w +2.7 1 1
7 Simon, Garrett   Medina 11.07w +2.7 1  
8 Burchett, Trevor   Forsan 11.08w +2.7 1  
9 Weaver, Pietro   Electra 11.17w +2.7 1  
 
Mens 100m 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Buchanan, Kameron   Turkey Valley 11.22 +0.1 1 10
2 Morris, Lance   Ira 11.29 +0.1 1 8
3 Jackson, Karlonte   Anton 11.37 +0.1 1 6
4 Williams, Darryl   Rule 11.41 +0.1 1 4
5 Steels, Danial   Frost 11.46 +0.1 1 2
6 Stoelke, Logan   Fayetteville 11.48 +0.1 1 1
7 Morrison, Kevin   Universal 11.49 +0.1 1  
8 Johnson, Rowdy   Blanket 11.51 +0.1 1  
9 Mann, Ty   Richland Springs 11.61 +0.1 1  
 
Mens 100m 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Deion   Dallas Jefferson 10.85 +1.7 1 10
2 Foulks, Shawn   Life Red Oak 10.87 +1.7 1 8
3 Sanders, Devon   Clarksville 10.92 +1.7 1 6
4 Slanina, Ty   East Bernard 11.02 +1.7 1 4
5 Lara, Jeff   Schulenburg 11.08 +1.7 1 2
6 Lockhart, Dominique   Woodville 11.24 +1.7 1 1
7 Seabourn, Jonathan   Clyde 11.29 +1.7 1  
8 Ewing, Dontra   Dimmitt 11.40 +1.7 1  
-- Moore, Andrew   Rosebud-Lott DQ +1.7 1  
 
Mens 100m 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bradford, Jay   Splendora 10.49 +1.3 1 10
2 Caldwell, Royce   Columbus 10.57 +1.3 1 8
3 Reeves, Broderick   Mexia 10.67 +1.3 1 6
4 Anumnu, Carlton   Stafford 10.72 +1.3 1 4
5 Lane, Clay   Kaufman 10.82 +1.3 1 2
6 Bills, Donte   Paris 10.83 +1.3 1 1
7 Ridge, Tadarius   Andrews 10.91 +1.3 1  
8 Sanders, Aaron   Bellville 11.11 +1.3 1  
-- Hicks, Emanuel   Mineral Wells FS +1.3 1  
 
Mens 100m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Burrell, Cameron   Fort Bend Ridge 10.36 +0.5 1 10
2 Brown, Tony   Beaumont Ozen 10.53 +0.5 1 8
3 Davis, Antwuan   Bastrop 10.63 +0.5 1 6
4 Tennon, Darien   Fort Worth Trimb 10.68 +0.5 1 4
5 Champlin, Steven   Castroville Medi 10.75 +0.5 1 2
6 Texada, Ranthony   Frisco Centennia 10.81 +0.5 1 1
7 Lott, Vernon   San Antonio High 10.82 +0.5 1  
8 Newsome, Ryan   Aledo 10.83 +0.5 1  
9 Cannon, Kadarrius   Mt Pleasant 10.86 +0.5 1  
 
Mens 100m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hall-Thompson, Eli   Katy Morton Ranc 10.26w +2.7 1 10
2 Fulks, Kyle   Katy 10.29w +2.7 1 8
3 Franklin, Antonio   Euless Trinity 10.45w +2.7 1 6
4 LeJeune, Aaron   Klein Collins 10.55w +2.7 1 4
5 Stewart, Larenzo   Klein Oak 10.56w +2.7 1 2
6 Piper, Aaron   Duncanville 10.56w +2.7 1 1
7 Lee, Isiah   San Antonio Wagn 10.64w +2.7 1  
8 Wiltz, Jomal   North Shore Seni 10.74w +2.7 1  
9 Stockton, Justin   Cibolo Steele 10.77w +2.7 1  
 
Mens 200m 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Washington, James   Stamford 21.49w +2.9 1 10
2 Wells, Payton   Weimar 21.81w +2.9 1 8
3 Simmons, Alfred   Lovelady 21.82w +2.9 1 6
4 Williams, Austin   Quanah 22.04w +2.9 1 4
5 Totten, Matthew   Evadale 22.34w +2.9 1 2
6 Weaver, Pietro   Electra 22.50w +2.9 1 1
7 Hutchinson, Hagen   Stamford 22.81w +2.9 1  
8 Wood, Seth   Panhandle 22.86w +2.9 1  
 
Mens 200m 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Johnson, Rowdy   Blanket 22.66 +0.0 1 10
2 Paul, Josh   New Home 22.75 +0.0 1 8
3 Cantrell, Colton   Abbott 22.98 +0.0 1 6
4 Jackson, Karlonte   Anton 23.00 +0.0 1 4
5 Bustos, Juan   Garden City 23.06 +0.0 1 2
6 Gill, Taylor   Clyde Eula 23.08 +0.0 1 1
7 Grant, Rondrick   Leveretts Chapel 23.10 +0.0 1  
8 Borchers, EJ   Cherokee 23.46 +0.0 1  
9 Lewis, Quinton   Knippa 24.09 +0.0 1  
 
Mens 200m 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Lyons, Dontrell   Karnes City 21.14w +3.1 1 10
2 Lopez, Darien   Sonora 21.68w +3.1 1 8
3 Smith, Chris   Dallas Jefferson 21.70w +3.1 1 6
4 Slanina, Ty   East Bernard 22.12w +3.1 1 4
5 Harmon, Benjaman   Frankston 22.24w +3.1 1 2
6 Sanders, Devon   Clarksville 22.26w +3.1 1 1
7 Fulmer, Vester   Buffalo 22.28w +3.1 1  
8 Dietz, Ian   Pilot Point 22.51w +3.1 1  
9 Lopez, Devon   Littlefield 22.56w +3.1 1  
 
Mens 200m 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bobo, Dominique   WF Hirschi 21.39 +1.6 1 10
2 Caldwell, Royce   Columbus 21.55 +1.6 1 8
3 Kerley, Fred   Taylor 21.56 +1.6 1 6
4 Reynolds, Josh   Paris 21.58 +1.6 1 4
5 Ellis, Sed   Paris 21.82 +1.6 1 2
6 Ridge, Tadarius   Andrews 21.93 +1.6 1 1
7 Herron, D'Andre   Rockport-Fulton 21.96 +1.6 1  
8 Angers, Kagan   Splendora 22.15 +1.6 1  
9 Williams, Kam   Midland Greenwoo 22.50 +1.6 1  
 
Mens 200m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Sharp, Aaron   Humble Summer Cr 21.19 +0.5 1 10
2 Davis, Antwuan   Bastrop 21.22 +0.5 1 8
3 Rhodes, Robert   Southwest (FW) 21.41 +0.5 1 6
4 Smith, Tevin   Leander 21.51 +0.5 1 4
5 Meander, Montrel   Palo Duro 21.55 +0.5 1 2
6 Harris, Kevin   Texarkana Texas 21.62 +0.5 1 1
7 Lott, Vernon   San Antonio High 21.88 +0.5 1  
8 Cannon, Kadarrius   Mt Pleasant 21.98 +0.5 1  
9 Pradia, J J   Corpus Christi F 22.05 +0.5 1  
 
Mens 200m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hall-Thompson, Eli   Katy Morton Ranc 20.60 +1.0 1 10
2 Gatewood, Jerome   Judson 20.85 +1.0 1 8
3 Piper, Aaron   Duncanville 21.23 +1.0 1 6
4 Hudson, Andrew   Cibolo Steele 21.24 +1.0 1 4
5 Williams, Cameron   San Antonio John 21.32 +1.0 1 2
6 Mapps, Desmond   Garland 21.48 +1.0 1 1
7 Summers, Malik   Lewisville 21.61 +1.0 1  
8 Dempsey, Jayvon   Pflugerville 21.80 +1.0 1  
 
Mens 400m 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Messer, Dominique   Milano 48.92 1 10
2 Jones, Evel   Shiner 49.00 1 8
3 Bumguardner, Jake   Albany 49.17 1 6
4 Swierc, Joseph   Falls City 49.91 1 4
5 Markey, Garrett   Haskell 50.57 1 2
6 Reese, Kaleb   Ralls 50.60 1 1
7 Stringer, Corey   Evadale 52.62 1  
8 Saucedo, Garrett   Axtell 52.70 1  
-- Gilbreath, Terry   Wellington DQ 1  
 
Mens 400m 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Grant, Rondrick   Leveretts Chapel 49.30 1 10
2 Jaramillo, Julio   Hartley 51.64 1 8
3 Michum, Dalton   Rankin 51.94 1 6
4 Hall, Sheldon   Roscoe Highland 52.20 1 4
5 Graham, Grayson   Rocksprings 52.30 1 2
6 Dunn, Brandon   Bynum 53.57 1 1
7 Brandt, Jody   Vernon North 53.97 1  
8 Storie, Lane   Rankin 54.00 1  
9 Starling, Dante   Chireno 54.25 1  
 
Mens 400m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dean, Dale   Newton 48.85 1 10
2 Hale, Scout   Childress 48.88 1 8
3 Quinn, Josh   Sunnyvale 49.65 1 6
4 Kilcrease, Collin   Whitesboro 49.77 1 4
5 Reynolds, Andrew   Sanford-Fritch 50.66 1 2
6 Henderson, Roderick   Life Oak Cliff 50.89 1 1
7 Russ, Armonis   San Antonio Cole 51.23 1  
8 Blount, Leo   Randolph 51.63 1  
9 Hammond, Cody   Warren 52.20 1  
 
Mens 400m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cooper, Kahlil   Monahans 47.56 1 10
2 Hickey, Deon   Giddings 47.58 1 8
3 Robinson, Terrance   Ingleside 48.23 1 6
4 Goree, Terian   Carthage 48.45 1 4
5 Vanzandt, Tevin   Henderson 48.64 1 2
6 Urquizo, Brandon   Vernon 49.25 1 1
7 Blake, Kendrick   Texarkana Libert 49.64 1  
8 Ogle, Carson   Shallowater 49.68 1  
9 McDonald, Ra'Shon   West Orange-Star 51.13 1  
 
Mens 400m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Platt, Chris   Willis 46.64 1 10
2 Champlin, Steven   Castroville Medi 46.92 1 8
3 Johnson, Anthony   Hutto 47.91 1 6
4 Age, Eric   Lancaster 48.25 1 4
5 Kerr, Joshua   Rosenberg Lamar 48.29 1 2
6 Schulz, Cody   Marble Falls 48.68 1 1
7 Calderon, Daniel   San Elizario 48.70 1  
8 Anderson, Desmond   Lancaster 48.75 1  
9 Richardson, Chris   Granbury 49.61 1  
 
Mens 400m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Young, DreVian   Chester W Nimitz 46.80 1 10
2 Sanders, Brandon   Judson 47.44 1 8
3 Steptoe, James   Humble Kingwood 47.75 1 6
4 Mahler, Wolf   Belton 47.97 1 4
5 Williams, Sam   Cypress Springs 48.58 1 2
6 Wilson, Jorrian   Odessa Permian 48.86 1 1
7 Reyna, Jesse   Theodore Rooseve 48.90 1  
8 Reyes, Javier   El Paso Montwood 49.68 1  
9 Moore, Brandon   South Garland 50.55 1  
 
Mens 800m 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rushing, Dallas   Axtell 1:52.24 1 10
2 Mays, Keon   Thorndale 1:57.91 1 8
3 Calderon, Javier   Plains 1:58.78 1 6
4 Spurgeon, Lloyd   Simms Bowie 2:00.07 1 4
5 Gonzales, Grayson   Stratford 2:02.45 1 2
6 Sadberry, Auston   De Leon 2:03.88 1 1
7 Smith, Henry   Haskell 2:07.46 1  
8 Buchanan, Jamaal   San Antonio Stac 2:09.52 1  
-- Johnson, Patrick   Broaddus DNF 1  
 
Mens 800m 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cowan, Kade   Buckholts 1:59.91 1 10
2 Michum, Dalton   Rankin 2:00.48 1 8
3 Hall, Sheldon   Roscoe Highland 2:01.30 1 6
4 George, Nathan   Miller Grove 2:01.51 1 4
5 Apodaca, Angel   Spur 2:02.15 1 2
6 Vasquez, Jose   Rocksprings 2:05.51 1 1
7 Lehman, Titus   Miller Grove 2:05.58 1  
8 Johnson, Mitchell   Hartley 2:05.86 1  
9 Thompson, Taylor   Rankin 2:07.68 1  
 
Mens 800m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hammond, Cody   Warren 1:56.35 1 10
2 Garza, Daniel   East Bernard 1:56.71 1 8
3 Baca, Frank   Muleshoe 1:56.84 1 6
4 Belmares, Noe   Altair Rice 1:57.69 1 4
5 Hemphill, Trevor   Lone Oak 1:57.72 1 2
6 Moody, Olin   Crawford 1:58.34 1 1
7 Barnes, Justice   Boys Ranch 1:58.43 1  
8 Pereria, Robert   Salado 1:59.57 1  
9 Bostick, Blake   Eddy Bruceville- 2:00.96 1  
 
Mens 800m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ibarra, Chris   Atlanta 1:52.21 1 10
2 Montgomery, Jesse   Dallas Madison 1:58.94 1 8
3 Valencia, Pierre   Dalhart 1:59.44 1 6
4 Rivera, Brandon   Decatur 2:00.54 1 4
5 Studebaker, Samuel   Fredericksburg 2:00.75 1 2
6 Galarza, Andres   La Feria 2:03.27 1 1
7 Matlock, Jeremy   Carthage 2:04.41 1  
8 Munoz, Mason   Palestine 2:05.68 1  
9 Wheat, Talor   Graham 2:10.74 1  
 
Mens 800m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Uhr, Robert   Lockhart 1:54.61 1 10
2 Johnson, Michael   San Elizario 1:54.95 1 8
3 Escapita, Gerardo   El Paso Jefferso 1:55.29 1 6
4 Lopez, Ulisses   Royse City 1:56.20 1 4
5 Tatum, Chris   Humble Kingwood 1:56.52 1 2
6 Medrano, Darren   Georgetown 1:57.53 1 1
7 Beacham, Caleb   Tomball 1:58.46 1  
8 Vasquez, Kaleb   San Antonio Brac 1:58.66 1  
9 Saucedo, Alec   Red Oak 1:59.31 1  
 
Mens 800m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Marshall, Myles   Humble Kingwood 1:51.32 1 10
2 Moore, Brandon   South Garland 1:51.50 1 8
3 Ford, Robert   San Antonio John 1:51.50 1 6
4 Reyna, Jesse   Theodore Rooseve 1:52.64 1 4
5 Lewis, D'Andre   Ft. Bend Bush 1:52.95 1 2
6 Shelton, Daniel   North Shore Seni 1:53.80 1 1
7 Kirkland, Zach   Justin Northwest 1:55.40 1  
8 Muniz, James   Abilene 1:55.83 1  
9 Kinsey, Gaines   Rockwall 1:56.53 1  
 
Mens 1600m 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dominguez, Gonzo   Valley View 4:40.79 1 10
2 Davidson, Micah   Valley View 4:41.42 1 8
3 Wing, Samuel   Ralls 4:42.40 1 6
4 Seabolt, Jacob   Louise 4:44.91 1 4
5 Montanez, Moises   Bartlett 4:48.55 1 2
6 Cunningham, Zach   Honey Grove 4:49.61 1 1
7 Rocha, Abel   Bovina 4:51.13 1  
8 Allen, Marcus   Big Sandy 4:57.17 1  
9 Glenn, Stephen   Grapeland 5:17.37 1  
 
Mens 1600m 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 George, Nathan   Miller Grove 4:40.65 1 10
2 Roberts, Jesse   Sanderson 4:41.73 1 8
3 Ontiveros, Jasiel   Loop 4:42.27 1 6
4 Carrasco, Joseph   Sanderson 4:42.30 1 4
5 Santiago, Jonathan   Paint Rock 4:44.84 1 2
6 Rhoades, Ross   Priddy 4:45.95 1 1
7 Cowan, Kade   Buckholts 4:48.43 1  
8 Keene, Jacob   Comstock 4:50.75 1  
 
Mens 1600m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McGregor, Quinlin   Amarillo Highlan 4:18.90 1 10
2 Cooke, Alex   Salado 4:19.20 1 8
3 Arambula, Evan   Eustace 4:22.70 1 6
4 Arnold, Stefan   San Antonio Cole 4:24.28 1 4
5 Fair, Hunter   Hawkins 4:28.26 1 2
6 Campos, Jose   Luling 4:29.29 1 1
7 McQuirk, Evan   Van Alstyne 4:29.65 1  
8 Webb, Elliott   Canadian 4:35.61 1  
9 Phelps, Trent   Grand Saline 4:44.27 1  
 
Mens 1600m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ibarra, Chris   Atlanta 4:20.79 1 10
2 Speaks, Christopher   Coldspring-Oakhu 4:24.04 1 8
3 Munoz, Edwin   Kaufman 4:24.87 1 6
4 Gonzalez, Cesar   Lytle 4:27.06 1 4
5 Nunez, Kevin   Alvarado 4:28.64 1 2
6 Clayton, Taylor   Decatur 4:30.26 1 1
7 Person, Dylan   Brownwood 4:38.92 1  
8 Hillhouse, BJ   Brookshire Royal 4:39.82 1  
9 Munoz, Mason   Palestine 4:51.29 1  
 
Mens 1600m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lindberg, Michael   Humble Kingwood 4:11.05 1 10
2 Teel, Ryan   Friendswood 4:16.33 1 8
3 Robertson, Jared   Canyon Randall 4:17.84 1 6
4 Rodriguez, Ivan   El Paso Del Vall 4:17.86 1 4
5 HAYDEN, TROY   Whitehouse 4:19.41 1 2
6 Blunt, Carter   Frisco Heritage 4:21.79 1 1
7 Mulverhill, Chris   Cedar Park 4:23.30 1  
8 Tankersley, Andrew   Boerne Champion 4:23.55 1  
9 Abdi, Hassan   Palo Duro 4:30.61 1  
 
Mens 1600m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Domanic, Robert   Lewisville Hebro 4:07.49 1 10
2 Gilley, Trevor   Southlake Carrol 4:07.87 1 8
3 Villarreal, Cameron   Arlington Martin 4:09.24 1 6
4 Hedges, Brigham   The Woodlands 4:14.09 1 4
5 Wells, Austin   San Antonio Clar 4:16.21 1 2
6 Emery, Logan   The Woodlands 4:16.49 1 1
7 Cazares, Ian   Cypress Lakes 4:16.64 1  
8 Ammons, Robert   Strake Jesuit Co 4:19.00 1  
9 Martinez, Jose   Weslaco East 4:19.43 1  
 
Mens 3200m 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rushing, Dallas   Axtell 10:09.66 1 10
2 Dominguez, Gonzo   Valley View 10:11.61 1 8
3 Evans, Tyler   Forsan 10:12.41 1 6
4 Davidson, Micah   Valley View 10:12.43 1 4
5 Montanez, Moises   Bartlett 10:24.98 1 2
6 Ruiz, Christian   Sudan 10:34.50 1 1
7 Seabolt, Jacob   Louise 10:41.71 1  
8 Allen, Marcus   Big Sandy 10:46.48 1  
9 Johnson, Cory   San Antonio Stac 11:02.22 1  
 
Mens 3200m 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Santiago, Jonathan   Paint Rock 10:19.08 1 10
2 Ontiveros, Jasiel   Loop 10:19.50 1 8
3 Leanos, Jesus   Roscoe 10:27.70 1 6
4 Roberts, Jesse   Sanderson 10:29.60 1 4
5 Reyes, Alex   Moulton 10:29.67 1 2
6 Perez, Michael   Rule 10:35.32 1 1
7 Keene, Jacob   Comstock 10:58.51 1  
8 Jones, Clayton   Saltillo 11:18.41 1  
9 Miller, Logan   Miller Grove 11:46.76 1  
 
Mens 3200m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McGregor, Quinlin   Amarillo Highlan 9:29.38 1 10
2 Arambula, Evan   Eustace 9:30.25 1 8
3 Kieler, Wyatt   East Bernard 9:33.33 1 6
4 Arnold, Stefan   San Antonio Cole 9:35.62 1 4
5 Cooke, Alex   Salado 9:39.75 1 2
6 Flores, Ryan   Luling 9:50.94 1 1
7 Fair, Hunter   Hawkins 10:00.48 1  
8 Beckham, Brad   New Diana 10:08.01 1  
9 Webb, Elliott   Canadian 10:20.97 1  
 
Mens 3200m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gonzalez, Cesar   Lytle 9:19.78 1 10
2 Munoz, Edwin   Kaufman 9:19.84 1 8
3 Perry, Jacob   Sanger 9:23.66 1 6
4 Speaks, Christopher   Coldspring-Oakhu 9:35.31 1 4
5 Clayton, Taylor   Decatur 9:38.15 1 2
6 Anderson, Kody   Burkburnett 10:01.90 1 1
7 Lugo, Gustavo   Big Spring 10:11.36 1  
8 Garza, Luis   Zapata 10:22.53 1  
9 Woods, Tristen   Lufkin Hudson 10:44.62 1  
 
Mens 3200m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lindberg, Michael   Humble Kingwood 9:14.58 1 10
2 Teel, Ryan   Friendswood 9:22.27 1 8
3 HAYDEN, TROY   Whitehouse 9:25.13 1 6
4 Abdi, Hassan   Palo Duro 9:25.13 1 4
5 Mulverhill, Chris   Cedar Park 9:30.85 1 2
6 Blunt, Carter   Frisco Heritage 9:31.43 1 1
7 Rodriguez, Ivan   El Paso Del Vall 9:47.21 1  
8 Ryan, Jacob   Boerne Champion 9:56.80 1  
9 Castellano, Julian   San Antonio Hous 10:07.37 1  
 
Mens 3200m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Domanic, Robert   Lewisville Hebro 8:57.95 1 10
2 Sansone, Joe   Southlake Carrol 9:03.05 1 8
3 Ammons, Robert   Strake Jesuit Co 9:03.60 1 6
4 Wells, Austin   San Antonio Clar 9:07.89 1 4
5 Barraza, Brian   El Paso Franklin 9:15.90 1 2
6 Martinez, Jose   Weslaco East 9:18.40 1 1
7 Lara, Frank   Strake Jesuit Co 9:23.02 1  
8 Hedges, Brigham   The Woodlands 9:30.13 1  
9 Irvin, Craig   The Woodlands 9:30.15 1  
 
Mens 110m Hurdles 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Morris, Kolten   Farwell 14.56 1 10
2 Htizfeld, Cade   Hico 14.89 1 8
3 Williams, Walker   Wellington 15.02 1 6
4 Vesely, Clay   Ganado 15.53 1 4
5 Flye, Warren   Haskell 15.54 1 2
6 Hampton, Austin   Goldthwaite 15.64 1 1
7 Cabral, Hunter   Pineland West Sa 15.95 1  
8 Newton, Lucas   Harleton 15.97 1  
9 Franke, Derek   Yorktown 16.32 1  
 
Mens 110m Hurdles 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Farquhar, Gary   Throckmorton 14.31 1 10
2 Richey, Tanner   Borden County 15.36 1 8
3 McLain, Grant   Channing 15.41 1 6
4 Hampton, Gordon   Spur 15.77 1 4
5 Brisco, Devron   Paducah 15.87 1 2
6 Emmons, Grant   Menard 16.31 1 1
7 Bradshaw, Jimmy   Jonesboro 16.92 1  
8 Urbanovsky, Brandon   Abbott 17.02 1  
9 Brown, Jaquay   Milford 17.04 1  
 
Mens 110m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kennedy, Hagen   Sonora 14.57 1 10
2 Shans-Sheppard, Jaylen   Tatum 14.63 1 8
3 Haines, Ryan   Howe 14.73 1 6
4 Houston, Jimmie   Hooks 14.77 1 4
5 Sullivan, John Ryan   Olton 14.80 1 2
6 Blackwood, Ismael   East Bernard 15.12 1 1
7 Chadbourne, Colton   Winona 15.21 1  
8 Minter, Jordan   Wallis Brazos 15.47 1  
9 Thomes, Ben   Grandview 16.28 1  
 
Mens 110m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gibbs, William   Houston Washingt 14.17 1 10
2 Dodd, Kyle   Abilene Wylie 14.20 1 8
3 Shedd, Derek   Sinton 14.50 1 6
4 Monk, Mitchell   Levelland 14.55 1 4
5 Thomas, Josh   Jasper 14.69 1 2
6 Prieto, Joe   Andrews 14.75 1 1
7 Guzman, Christian   Brookshire Royal 14.80 1  
8 Bryant, Haden   Bullard 14.81 1  
9 Morgan, Justus   Sanger 14.91 1  
 
Mens 110m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brown, Tony   Beaumont Ozen 13.40 1 10
2 Sheffield, Kendall   FB Thurgood Mars 13.85 1 8
3 Johnson, Isaiah   Bryan Rudder 13.99 1 6
4 Tennon, Darien   Fort Worth Trimb 14.05 1 4
5 Hunter, Jaylen   Denton Guyer 14.17 1 2
6 Jefferson, Jonathan   San Antonio High 14.38 1 1
7 Fincher, Victor   McKinney North 14.43 1  
8 Nwangwu, Emeka   Frisco Heritage 14.62 1  
9 Harris, James   San Antonio Brac 14.66 1  
 
Mens 110m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Zamora, Ishmael   Alief Elsik 13.70 1 10
2 Armstrong, Chris   San Antonio East 13.92 1 8
3 Winchester, Jeremy   Klein Collins 13.97 1 6
4 Jerry, Don   Arlington Bowie 14.00 1 4
5 Woods, Josh   DeSoto 14.12 1 2
6 Reynolds, Joshua   San Antonio John 14.14 1 1
7 Mehl, Ryan   Jesuit College P 14.19 1  
8 Armstead, Chevis   DeSoto 14.25 1  
 
Mens 300m Hurdles 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Paul, De'Metrius   Munday 37.78 1 10
2 Morris, Kolten   Farwell 40.03 1 8
3 Berryman, David   Alto 40.11 1 6
4 Johnson, Barry   Sudan 40.84 1 4
5 Hampton, Austin   Goldthwaite 40.92 1 2
6 Metting, Dustin   Yorktown 41.16 1 1
7 Chanriang, Hasanai   Mason 41.38 1  
8 Newton, Lucas   Harleton 41.83 1  
9 Bird, Austin   Lindsay 41.97 1  
 
Mens 300m Hurdles 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Farquhar, Gary   Throckmorton 38.78 1 10
2 Richey, Tanner   Borden County 41.20 1 8
3 Stovall, Keenan   Aspermont 41.44 1 6
4 Painter, Brady   Groom 41.62 1 4
5 McLain, Grant   Channing 41.98 1 2
6 Emmons, Garret   Menard 43.23 1 1
7 Davis, Julian   Apple Springs 44.38 1  
8 Watson, Layton   Blum 44.43 1  
9 Holland, Stephen   Fruitvale 46.90 1  
 
Mens 300m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Chadbourne, Colton   Winona 38.44 1 10
2 Wilson, Buck   Commerce 38.80 1 8
3 Huston, Dylan   Brownfield 39.34 1 6
4 Blackwood, Ismael   East Bernard 39.64 1 4
5 Shans-Sheppard, Jaylen   Tatum 39.77 1 2
6 Adams, William   Buffalo 40.33 1 1
7 Munoz, Anastacio   Sonora 40.57 1  
8 Garza, Ryan   Odem 40.86 1  
9 Skala, Carson   Rogers 40.97 1  
 
Mens 300m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Thiel, Ben   Celina 36.85 1 10
2 Fahrenthold, Alex   Rockport-Fulton 38.61 1 8
3 Twomey, Jared   Carthage 39.14 1 6
4 Nemir, Nick   Sweetwater 39.36 1 4
5 Guzman, Christian   Brookshire Royal 39.39 1 2
6 Walker, Patrick   Abilene Wylie 39.78 1 1
7 Eschbach, Blake   Glen Rose 40.07 1  
8 Johnson, Will   West Orange-Star 40.61 1  
-- Smith, Nick   Gilmer DQ 1  
 
Mens 300m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Tennon, Darien   Fort Worth Trimb 37.45 1 10
2 Sheffield, Kendall   FB Thurgood Mars 37.50 1 8
3 Smith, JW   Elgin 37.67 1 6
4 Hunter, Jaylen   Denton Guyer 38.14 1 4
5 Moore, Garrett   Mansfield Legacy 38.46 1 2
6 Smith, Lafiel   Lancaster 38.51 1 1
7 Ley, Austin   Boerne Champion 38.72 1  
8 Bates, Keandre   El Paso Burges 39.38 1  
9 Hernandez, Paul   San Antonio Alam 40.31 1  
 
Mens 300m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Castillo, Vince   Donna 36.71 1 10
2 Zamora, Ishmael   Alief Elsik 37.08 1 8
3 Peeples, Jammil   Port Arthur Memo 37.57 1 6
4 Brander, Kris   Katy Seven Lakes 37.86 1 4
5 Hernandez, Roman   Harlingen 37.92 1 2
6 Winchester, Jeremy   Klein Collins 38.01 1 1
7 Farmer, Bryant   Killeen 39.12 1  
8 Parks, Dorian   Stephen F Austin 40.31 1  
-- Woods, Josh   DeSoto DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay 1A-D1 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Weaver, Stinnett,
Taylor, Paul
  Munday 42.05 1 20
2 Taylor, Smith,
Tanner, Davis
  San Augustine 42.43 1 16
3 Williams, Cargil,
Johnson, Morgan
  Gateway Charter 42.64 1 12
4 Williams, Simmons,
Feild, Kelly
  Lovelady 42.88 1 8
5 Shaw, Mumphrey,
Berryman, Whitaker
  Alto 43.29 1 4
6 Powers, Wood,
Shadid, Hall
  Panhandle 43.30 1 2
7 Burchett, Self,
Horton, Roman
  Forsan 43.52 1  
8 Ortiz, Jenkins,
Simon, Jackson
  Medina 43.90 1  
9 Miller, Mays,
Austin, Brooks
  Thorndale 44.00 1  
 
Mens 4x100m Relay 1A-D2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Austin, Mathis,
Brisco, Parton
  Paducah 43.56 1 20
2 Lucas, Lucas,
Jimenez, Rodrigue
  Lenorah Grady 43.74 1 16
3 Neves, Almanza,
Williams, Lee
  Rotan 44.02 1 12
4 Hoyle, Morris,
Morris, Morris
  Ira 44.11 1 8
5 Davila, Harrison,
Flores, Estrada
  Meadow 44.56 1 4
6 Fowler, Phillips,
Bush, Mann
  Richland Springs 44.75 1 2
7 King, Allen,
Cherry, Wigingto
  Gordon 44.97 1  
8 Essary, Owens,
Sprabary, Russell
  Milford 45.05 1  
9 Flores, Graham,
Trevino, Shanklin
  Rocksprings 45.23 1  
 
Mens 4x100m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Dean, Stewart,
Foster, Shorter
  Newton 41.70 1 20
2 Caldwell, Smith,
Whitaker, Williams
  Dallas Jefferson 41.81 1 16
3 Roberson, Salazar,
Johnson, Moore
  Rosebud-Lott 42.04 1 12
4 Vaughan, Kinney,
Lyons, Glenn
  Karnes City 42.17 1 8
5 Potts, Hawkins,
Tucker, Johnson
  Arp 42.71 1 4
6 Bailey, Juarez,
Trinklei, Dietz
  Pilot Point 42.76 1 2
7 Johnson, Hodge,
Nicholas, Rice
  Altair Rice 43.22 1  
8 Dutton, Martinez,
Castillo, Penningt
  Sonora 43.68 1  
9 Brom, Reynolds,
Henry, Hansen
  Sanford-Fritch 43.80 1  
 
Mens 4x100m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Washingt, Powell,
Darville, Lovings
  Kennedale 41.24 1 20
2 Morris, James,
Fontenot, Janice
  West Orange-Star 41.25 1 16
3 Nelson, Elliott,
Thiel, Davis
  Celina 41.42 1 12
4 Parker, Sanders,
Allen, Edmond
  Bellville 41.65 1 8
5 Smith, Dowden,
Clark, Talton
  Atlanta 41.69 1 4
6 Weathers, Porter,
Mack, Reeves
  Mexia 41.71 1 2
7 Johnson, Richards,
Lewis, Harris
  Hillsboro 42.21 1  
8 Lockett, Cloud,
Simmons, Edmonson
  Jack Yates 42.32 1  
-- Richmond, Mack,
Hickey, Hickey
  Giddings DNF 1  
 
Mens 4x100m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Crowell, Walker,
Rachal, Harris
  Texarkana Texas 40.40 1 20
2 Polley, Sheffiel,
Jenkins, Barre
  FB Thurgood Mars 40.80 1 16
3 Collins, Coleman,
Allen, Porter
  Dallas Lincoln 40.83 1 12
4 Jones, Hamlin,
Jones, Colbert
  El Paso Burges 40.87 1 8
5 Johns, Sellers,
Ceaser, Brown
  Beaumont Ozen 40.98 1 4
6 Martin, Dilworth,
Garza, Pradia
  Corpus Christi F 41.08 1 2
7 Wesley, LeCounte,
Roman, Burrell
  Fort Bend Ridge 41.11 1  
8 Love, Ladson,
Middleto, Lott
  San Antonio High 41.55 1  
9 Adams, Marshell,
Rosemond, Musgrove
  O D Wyatt 41.63 1  
 
Mens 4x100m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Smith, Lacy,
Estes, Stewart
  Klein Oak 40.66 1 20
2 Hasty, Wall,
Love, Jones
  Longview 40.78 1 16
3 Land, Wilson,
Davis, Grice
  Ft. Bend Bush 41.01 1 12
4 Justice, Lloyd,
Haynes, Jefferso
  Shoemaker 41.08 1 8
5 Brown, Winters,
Imagbe, Hardeman
  Alief Taylor 41.48 1 4
6 Lee, Allen,
Gardner, Lee
  San Antonio Wagn 41.66 1 2
7 Orr, Wilson,
Tribble, Turner
  DeSoto 41.67 1  
8 Simmons, Guy,
Johnson, Summers
  Lewisville 41.80 1  
9 Pounds, Balous,
Childres, Reynolds
  San Antonio John 42.02 1  
 
Mens 4x200m Relay 1A-D1 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wimberly, Hutchins,
Llewelly, Washingt
  Stamford 1:28.62 1 20
2 Taylor, Smith,
Tanner, Davis
  San Augustine 1:29.46 1 16
3 Daniels, Jack,
Thomas, Bryant
  Mart 1:29.69 1 12
4 Williams, Garcia,
Johnson, Morgan
  Gateway Charter 1:30.64 1 8
5 Morgan, Hinson,
Torrez, Sanchez
  Sundown 1:31.02 1 4
6 Graves, Young,
Alston, Landrum
  Chilton 1:31.12 1 2
7 Hernande, Roman,
Vega, Jackson
  New Deal 1:31.24 1  
8 Schmidt, Wood,
Castillo, Chanrian
  Mason 1:31.36 1  
9 Gantt, Huffer,
Mathis, Brown
  Burton 1:34.27 1  
 
Mens 4x200m Relay 1A-D2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Lucas, Lucas,
Jimenez, Rodrigue
  Lenorah Grady 1:31.21 1 20
2 Marquez, Martinez,
Chasteen, Johnson
  Blanket 1:31.79 1 16
3 Neves, Lee,
Williams, Almanza
  Rotan 1:32.97 1 12
4 Davila, England,
England, Estrada
  Meadow 1:33.80 1 8
5 Morrell, Farquhar,
Hernande, Haggard
  Throckmorton 1:34.31 1 4
6 Flores, Baldille,
Vasquez, Shanklin
  Rocksprings 1:34.94 1 2
7 Cantrell, Popp,
Russell, Johnson
  Abbott 1:35.72 1  
8 King, Johnston,
Wigingto, Allen
  Gordon 1:36.18 1  
9 Peevler, Canik,
Bertsch, Stoelke
  Fayetteville 1:37.72 1  
 
Mens 4x200m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Vaughan, Kinney,
Glenn, Lyons
  Karnes City 1:27.02 1 20
2 Salazar, Roberson,
Johnson, Moore
  Rosebud-Lott 1:27.67 1 16
3 Potts, Hawkins,
Tucker, Johnson
  Arp 1:28.56 1 12
4 Boyd, Mims,
Miles, Moore
  Daingerfield 1:29.86 1 8
5 Dutton, Kennedy,
Penningt, Lopez
  Sonora 1:29.99 1 4
6 Johnson, McGrew,
Dancy, Nicholas
  Altair Rice 1:30.37 1 2
7 Escobar, Escobar,
Richards, Whaley
  Slaton 1:30.70 1  
8 Juarez, Bailey,
Trinklei, Dietz
  Pilot Point 1:30.74 1  
-- Villalob, Winkle,
Jones, Roberts
  Winnsboro DNF 1  
 
Mens 4x200m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Reynolds, Wallace,
Bills, Ellis
  Paris 1:25.82 1 20
2 Morris, James,
Fontenot, Janice
  West Orange-Star 1:26.14 1 16
3 Washingt, Dickens,
Lovings, Powell
  Kennedale 1:26.51 1 12
4 Randle, Lipscomb,
Blair, Collins
  Navasota 1:27.66 1 8
5 Edmond, Sanders,
Runnels, Parker
  Bellville 1:27.95 1 4
6 Bolton, Ford,
Garrett, Ingram
  Center 1:28.08 1 2
7 Ridge, Prieto,
Ives, Ridge
  Andrews 1:29.62 1  
8 Hights, Hights,
McCracke, Kristek
  Yoakum 1:29.93 1  
-- Simmons, James,
Braxton, Hall
  Texarkana Libert DQ 1  
 
Mens 4x200m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hobley, George,
Benford, Sharp
  Humble Summer Cr 1:26.26 1 20
2 Collins, Porter,
Dixon, Coleman
  Dallas Lincoln 1:26.29 1 16
3 Williams, Porter,
Luke, Rhodes
  Southwest (FW) 1:26.80 1 12
4 Polley, Barre,
Jenkins, Jones
  FB Thurgood Mars 1:26.97 1 8
5 Homan, Cross,
Patterso, Wilson
  Brenham 1:27.23 1 4
6 Mendoza, Pradia,
Dilworth, Martin
  Corpus Christi F 1:27.55 1 2
7 Schillec, Heard,
Harris, Hunter
  Denton Guyer 1:27.62 1  
8 Quintana, Woodward,
Dawkins, Smith
  Leander 1:28.11 1  
-- Crowell, Rachal,
Walker, Harris
  Texarkana Texas DQ 1  
 
Mens 4x200m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Williams, Lloyd,
Hill, Jefferso
  Shoemaker 1:24.21 1 20
2 Davis, Poole,
Wilson, Grice
  Ft. Bend Bush 1:25.22 1 16
3 Stewart, Lacy,
Estes, Smith
  Klein Oak 1:25.44 1 12
4 Johnson, Sanders,
Lewis, Gatewood
  Judson 1:25.92 1 8
5 Wiltz, Houston,
Gillis, Alley
  North Shore Seni 1:26.27 1 4
6 Woodard, Esukpa,
Evans, Lewis
  Mansfield 1:26.52 1 2
7 Stockton, Harris,
Edmondso, Hudson
  Cibolo Steele 1:26.74 1  
8 Simmons, Johnson,
Guy, Summers
  Lewisville 1:27.26 1  
9 Atandare, Clark,
Jackson, Mapps
  Garland 1:27.58 1  
 
Mens 4x400m Relay 1A-D1 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Taylor, Stinnett,
Weaver, Paul
  Munday 3:20.01 1 20
2 Shadid, Wood,
Lamberso, Hall
  Panhandle 3:23.99 1 16
3 Jantes, Ortiz,
Davis, Gilbreat
  Wellington 3:24.32 1 12
4 Saucedo, Even,
Mitchell, Rushing
  Axtell 3:24.51 1 8
5 Pleasant, Masters,
Kelly, Bumguard
  Albany 3:25.15 1 4
6 Johnson, Vanderle,
Harper, Fisher
  Sudan 3:25.25 1 2
7 Lyssy, Soto,
Stulting, Swierc
  Falls City 3:25.70 1  
8 Landrum, Young,
McKee, Alston
  Chilton 3:26.07 1  
9 Castillo, Chanrian,
Wood, Silguero
  Mason 3:26.90 1  
 
Mens 4x400m Relay 1A-D2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Lucas, Briseno,
Jimenez, Lucas
  Lenorah Grady 3:31.00 1 20
2 Flores, Graham,
Vasquez, Shanklin
  Rocksprings 3:32.44 1 16
3 Perez, Scott,
Puentez, Lee
  Bronte 3:32.68 1 12
4 Choat, Rogers,
Ezra, Williams
  Zephyr 3:33.98 1 8
5 Storie, Thompson,
Thompson, Michum
  Rankin 3:34.80 1 4
6 Ham, Proulx,
Richey, Martinez
  Borden County 3:34.91 1 2
7 Castenad, Lynn,
Johnston, Collins
  Gordon 3:41.54 1  
8 Benitz, Stone,
DeLuna, Acevado
  Lometa 3:42.12 1  
9 Stovall, Miller,
Lehman, George
  Miller Grove 3:46.53 1  
 
Mens 4x400m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Long, Delmar,
Pettit, Slanina
  East Bernard 3:21.06 1 20
2 Johnson, Fort,
Hight, Houston
  Hooks 3:22.14 1 16
3 Munoz, Kennedy,
Penningt, Lopez
  Sonora 3:22.72 1 12
4 Chaney, Stringer,
Dyer, Kilcreas
  Whitesboro 3:26.06 1 8
5 Martinez, Ross,
Manzanar, Baca
  Muleshoe 3:26.28 1 4
6 Johnson, Hodge,
Dancy, Belmares
  Altair Rice 3:28.45 1 2
7 Peace, Jackson,
Gutierre, Henderso
  Life Oak Cliff 3:28.79 1  
8 Hawkins, Roberson,
Summers, Tucker
  Arp 3:33.86 1  
-- Garrett, Ross,
Nelson, Roberson
  Tatum DNF 1  
 
Mens 4x400m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Nelson, Elliott,
Brown, Thiel
  Celina 3:16.15 1 20
2 Hickey, Richmond,
Ellison, Hickey
  Giddings 3:18.38 1 16
3 Johnson, Kerley,
Pittman, Kerley
  Taylor 3:18.41 1 12
4 Striblin, Creeks,
Blair, Collins
  Navasota 3:19.97 1 8
5 McDonald, Tims,
Thompson, Janice
  West Orange-Star 3:21.85 1 4
6 James, Hall,
Braxton, Blake
  Texarkana Libert 3:22.11 1 2
7 Lopez, Roberson,
Tannehil, Burkhart
  Big Spring 3:22.36 1  
8 Smith, Brandt,
Lamb, Eschbach
  Glen Rose 3:22.86 1  
9 Burks, Clay,
Darby, Thornton
  San Antonio Hous 3:23.91 1  
 
Mens 4x400m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Washingt, Hubbard,
Lightene, Sharp
  Humble Summer Cr 3:15.82 1 20
2 Anderson, Robinson,
Waters, Age
  Lancaster 3:15.92 1 16
3 Crowell, Cross,
Bunn, Clayton
  Texarkana Texas 3:17.16 1 12
4 LeCounte, Ford,
Roman, Burrell
  Fort Bend Ridge 3:19.65 1 8
5 Camacho, Holcombe,
Fresquez, Soto
  Clint Horizon 3:21.02 1 4
6 Franz, Burrhus,
Medina, Williams
  Richmond Foster 3:21.05 1 2
7 May, Alcaraz,
Cruz, Richards
  San Antonio Brac 3:24.97 1  
8 Porter, Rhodes,
Hodges, Luke
  Southwest (FW) 3:25.06 1  
-- Colunga, Brooks,
Mosley, Levingst
  W B Ray DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Johnson, Lewis,
Sanders, Gatewood
  Judson 3:13.88 1 20
2 Marshall, Loiodice,
Williams, Steptoe
  Humble Kingwood 3:13.99 1 16
3 Lackey, Edwards,
Stramble, Young
  Chester W Nimitz 3:15.02 1 12
4 George, Cross,
Black, Chappell
  Denton Ryan 3:16.73 1 8
5 Saddler, Murray,
Lewis, Davis
  Ft. Bend Bush 3:17.66 1 4
6 Cooks, Whitaker,
Ogero, Corsey
  South Grand Prai 3:17.76 1 2
7 Henderso, Joe,
McGann, Bofinger
  Colleyville Heri 3:20.28 1  
8 Munn, Coleman,
Spann, Armstron
  San Antonio East 3:21.14 1  
9 Zebrowsk, Mackey,
Bramante, Murphy
  Round Rock Austi 3:24.41 1  
 
Mens Shot Put 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cook, Austin   Overton 59-08.00(18.19m) 1 10
2 Reynolds, Thomas   Harleton 56-09.00(17.30m) 1 8
3 Dockins, Tyrone   Munday 55-01.50(16.80m) 1 6
4 Weiss, Kyle   Panhandle 52-07.75(16.05m) 1 4
5 Walker, Lorenzo   Holland 50-01.00(15.27m) 1 2
6 Amos, Luke   Panhandle 48-09.50(14.87m) 1 1
7 Bulliner, Xzavier   Munday 47-11.50(14.62m) 1  
8 Garcia, Michael   Ganado 47-08.25(14.54m) 1  
9 Collier, L.J.   Munday 46-09.25(14.26m) 1  
 
Mens Shot Put 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burleson, Hershel   Rocksprings 54-04.50(16.57m) 1 10
2 Farquhar, Hayden   Throckmorton 49-01.25(14.97m) 1 8
3 Gilbreath, Kylor   Guthrie 49-01.00(14.96m) 1 6
4 Basquez, TJ   Borden County 48-01.75(14.67m) 1 4
5 Roberson, Matthew   Borden County 48-01.25(14.66m) 1 2
6 Harris, Jessie   Leveretts Chapel 45-11.00(14.00m) 1 1
7 Green, Jake   Baird 44-10.00(13.67m) 1  
8 Dowell, Jordan   Trinidad 43-11.75(13.40m) 1  
9 Rivera, Mark   Jonesboro 43-01.25(13.14m) 1  
 
Mens Shot Put 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wendt, Tristan   Schulenburg 55-00.75(16.78m) 1 10
2 Simmons, Ryan   Salado 54-05.25(16.59m) 1 8
3 Campbell, Cole   Bushland 53-07.50(16.34m) 1 6
4 Singletary, Kalvin   Van Vleck 50-08.75(15.46m) 1 4
5 Spargo, Derick   Idalou 50-07.75(15.44m) 1 2
6 Rieken, Chance   Comfort 50-04.25(15.35m) 1 1
7 Davis, Michael   Troup 49-10.50(15.20m) 1  
8 Heim, Jason   White Oak 49-10.25(15.20m) 1  
9 Owens, Tavaris   Whitney 48-09.50(14.87m) 1  
 
Mens Shot Put 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Finke, Tyler   Celina 58-02.75(17.75m) 1 10
2 Knight, Morgan   Longview Spring 57-04.50(17.49m) 1 8
3 Anthony, Ladarrin   Kilgore 55-06.75(16.94m) 1 6
4 Frazier, Ramon   Wharton 54-11.25(16.74m) 1 4
5 Card, Evan   Fort Stockton 54-03.50(16.55m) 1 2
6 Pratt, Austin   Sealy 53-10.00(16.41m) 1 1
7 Pratt, Zach   Fairfield 52-02.50(15.91m) 1  
8 Scott, Frederick   Kennedale 50-04.50(15.35m) 1  
9 Dunham, Gregory   Coldspring-Oakhu 45-02.50(13.78m) 1  
 
Mens Shot Put 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hughes, Ben   Waco University 56-00.75(17.09m) 1 10
2 Hayes, Cody   Eastern Hills 55-11.50(17.06m) 1 8
3 Hood, Adam   Frenship 53-02.00(16.21m) 1 6
4 Hall, Patrick   Seguin 52-04.75(15.97m) 1 4
5 Bisby, Devin   Gregory-Portland 52-02.25(15.91m) 1 2
6 Oubre, Mathew   Dayton 51-01.50(15.58m) 1 1
7 Luke, Garrett   Willis 50-06.00(15.39m) 1  
8 Bragg, Jacob   Nacogdoches 49-09.00(15.16m) 1  
9 Bibby, Benjamin   The Colony 49-03.50(15.02m) 1  
 
Mens Shot Put 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Valencia, Felipe   La Joya Palmview 60-05.25(18.42m) 1 10
2 Newman, Tristen   Woodlands Colleg 59-09.75(18.23m) 1 8
3 Covos, Mark   Del Rio 57-01.25(17.41m) 1 6
4 Young, Luke   Keller 56-06.00(17.22m) 1 4
5 Morales, Hiram   Brownsville Pace 56-03.25(17.15m) 1 2
6 Huckins, Jonathan   The Woodlands 54-00.50(16.47m) 1 1
7 Gay, Julian   Clear Brook 53-11.75(16.45m) 1  
8 Cornelius, Cameron   Deer Park 52-05.25(15.98m) 1  
9 gay, josh   DeSoto 52-02.25(15.91m) 1  
 
Mens Discus 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cook, Austin   Overton 174-11(53.31m) 1 10
2 Collier, L.J.   Munday 172-03(52.50m) 1 8
3 Barnett, Tanner   Panhandle 162-09(49.61m) 1 6
4 Bulliner, Xzavier   Munday 161-00(49.07m) 1 4
5 Martinez, Tyler   Axtell 154-06(47.09m) 1 2
6 Sembritsky, Dalton   Harper 154-02(46.99m) 1 1
7 Garcia, Michael   Ganado 153-01(46.66m) 1  
8 Dockins, Tyrone   Munday 148-01(45.14m) 1  
9 Dominguez, Alejandro   Eldorado 144-02(43.94m) 1  
 
Mens Discus 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burleson, Hershel   Rocksprings 162-00(49.38m) 1 10
2 Matta, Joshua   Balmorhea 152-06(46.48m) 1 8
3 Bernal, Tylynne   Knox City 151-00(46.02m) 1 6
4 Bruce, Maliko   Frost 143-04(43.69m) 1 4
5 Roberson, Matthew   Borden County 134-09(41.07m) 1 2
6 Kleibrink, Jace   Eden 127-11(38.99m) 1 1
7 Harris, Jessie   Leveretts Chapel 126-07(38.58m) 1  
8 Farquhar, Hayden   Throckmorton 123-00(37.49m) 1  
-- Campos, Krystofer   Knox City FOUL(--) 1  
 
Mens Discus 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Zapalac, Alan   Wallis Brazos 180-07(55.04m) 1 10
2 Simmons, Ryan   Salado 174-05(53.16m) 1 8
3 Singletary, Kalvin   Van Vleck 159-04(48.56m) 1 6
4 Reagan, Seth   Idalou 158-09(48.39m) 1 4
5 Campbell, Cole   Bushland 156-03(47.63m) 1 2
6 Henderson, Ragan   Rice 153-11(46.91m) 1 1
7 Jones, Keilan   Kountze 144-07(44.07m) 1  
8 Owings, Vernon   Cisco 142-11(43.56m) 1  
9 Gearner, Ryan   Winnsboro 140-01(42.70m) 1  
 
Mens Discus 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Knight, Morgan   Longview Spring 171-01(52.15m) 1 10
2 Pratt, Austin   Sealy 164-04(50.09m) 1 8
3 Card, Evan   Fort Stockton 157-07(48.03m) 1 6
4 Hudson, Slade   Geronimo Navarro 154-04(47.04m) 1 4
5 Finke, Tyler   Celina 154-02(46.99m) 1 2
6 Lively, Jody   Midland Greenwoo 149-02(45.47m) 1 1
7 Norman, Christopher   West 140-04(42.77m) 1  
8 Kennedy, Kevone   Tyler Chapel Hil 139-03(42.44m) 1  
9 Macharro, Jared   Coldspring-Oakhu 138-08(42.27m) 1  
 
Mens Discus 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Aguilar, Joas   Birdville 179-01(54.58m) 1 10
2 Ford, Jon   McKinney North 165-06(50.44m) 1 8
3 Barnes, J.W.   Georgetown 160-07(48.95m) 1 6
4 Lee, Ramon   Newman Smith 154-07(47.12m) 1 4
5 Hines, Jayvion   Humble Summer Cr 152-05(46.46m) 1 2
6 Henderson, Marcellus   Austin Crockett 150-07(45.90m) 1 1
7 Baltazar, Rey   Marble Falls 149-11(45.69m) 1  
8 Leyva, Christopher   Ysleta 147-04(44.91m) 1  
9 Dudley, Anthony   El Paso Parkland 114-11(35.03m) 1  
 
Mens Discus 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Oliva, Zach   Spring Branch Sm 165-05(50.42m) 1 10
2 Gatlin, Paden   Jesuit College P 164-00(49.99m) 1 8
3 Morales, Hiram   Brownsville Pace 161-09(49.30m) 1 6
4 Akens, Aaron   Mesquite North M 159-06(48.62m) 1 4
5 Samuels, Isaac   Cypress Springs 155-03(47.32m) 1 2
6 Wright, Zach   New Braunfels 154-09(47.17m) 1 1
7 Ferrin, Jon   Amarillo Tascosa 152-09(46.56m) 1  
8 Blackmar, Blake   Houston Clear La 151-08(46.23m) 1  
9 Garza, Daniel   Waco Midway 123-05(37.62m) 1  
 
Mens High Jump 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Poindexter, Dearius   Hale Center 6-11.00(2.11m) 1 10
2 Fisher, Dayton   Sudan 6-10.00(2.08m) 1 8
3 Listach, Blaine   Waco Meyer 6-08.00(2.03m) 1 6
4 Grange, Casey   White Deer 6-02.00(1.88m) 1 4
5 Lankford, Cody   Holland 6-02.00(1.88m) 1 2
6 Harbin, Cody   Wolfe City 6-00.00(1.83m) 1 1
7 Sheppard, Tamarcus   Itasca 6-00.00(1.83m) 1  
8 Brown, Louis   Burton 6-00.00(1.83m) 1  
-- Wise, Braden   Beckville NH(--) 1  
 
Mens High Jump 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Leonard, Jacob   Klondike 6-03.00(1.91m) 1 10
2 Farquhar, Gary   Throckmorton 6-03.00(1.91m) 1 8
3 McSherry, Kyle   Menard 6-02.00(1.88m) 1 6
4 Lowry, Matthew   Blackwell 6-01.00(1.85m) 1 4
5 Killough, Luke   Utopia 5-10.00(1.78m) 1 2
6 Garnsey, Latham   Valentine 5-10.00(1.78m) 1 0.33
6 Wolf, Clint   Sulphur Bluff 5-10.00(1.78m) 1 0.33
6 Speed, Trevor   Jayton 5-10.00(1.78m) 1 0.33
-- Steels, Danial   Frost NH(--) 1  
 
Mens High Jump 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anderson, Ty   Luling 6-07.00(2.01m) 1 10
2 Johnson, Artis   Rosebud-Lott 6-07.00(2.01m) 1 8
3 Eidenschink, Christian   Randolph 6-06.00(1.98m) 1 6
4 Elliott, Dylan   Franklin 6-04.00(1.93m) 1 4
5 Doddy, Aaron   Hooks 6-04.00(1.93m) 1 2
6 Allison, Troy   McGregor 6-04.00(1.93m) 1 1
7 Hemphill, Jaquan   Coleman 6-02.00(1.88m) 1  
8 McDaniel, Quaylon   Slaton 6-02.00(1.88m) 1  
9 Quinn, Josh   Sunnyvale 6-00.00(1.83m) 1  
 
Mens High Jump 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McCloud, Spencer   Argyle 6-08.00(2.03m) 1 10
2 Howard, Shonderius   Lampasas 6-07.00(2.01m) 1 8
3 Minor, Jeffery   Tyler Chapel Hil 6-07.00(2.01m) 1 6
4 Hights, Trevonte   Yoakum 6-06.00(1.98m) 1 4
5 Bednarz, Braxton   Lubbock Cooper 6-04.00(1.93m) 1 2
6 Kerley, Mylik   Taylor 6-02.00(1.88m) 1 1
7 Baker, John   Stafford 6-02.00(1.88m) 1  
8 Robinson, Gabriel   Tyler Chapel Hil 6-02.00(1.88m) 1  
8 Anderson, Jordan   Fischer Canyon L 6-02.00(1.88m) 1  
 
Mens High Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brittain, Logan   Canyon Randall 6-08.00(2.03m) 1 10
2 Malbrough, Landon   Beaumont Central 6-07.00(2.01m) 1 8
3 Lorimier, Jared   Nederland 6-07.00(2.01m) 1 6
4 Arnold, Khalil   Mesquite Poteet 6-06.00(1.98m) 1 4
5 Merrill, Coleman   Frenship 6-04.00(1.93m) 1 2
6 Tatum, Derrick   Saginaw 6-02.00(1.88m) 1 1
7 Jefferson, Jamal   Brennan 6-02.00(1.88m) 1  
8 Cooks, Devante   Gregory-Portland 6-00.00(1.83m) 1  
-- Mallet, Dzifa   Corsicana NH(--) 1  
 
Mens High Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Scott, Cory   Copperas Cove 7-00.00(2.13m) 1 10
2 Gipson, Natron   Arlington Bowie 6-10.00(2.08m) 1 8
3 Leonard, Steve   Klein 6-10.00(2.08m) 1 6
4 Dyer, Elton   South Houston 6-06.00(1.98m) 1 3
4 Ward, Christopher   San Antonio Wagn 6-06.00(1.98m) 1 3
6 Simien, Akeem   Los Fresnos 6-06.00(1.98m) 1 1
7 Olumba, Morris   San Antonio John 6-06.00(1.98m) 1  
8 Kidsy, Darvin   Ft. Bend Elkins 6-06.00(1.98m) 1  
-- Estill, Max   Richardson NH(--) 1  
 
Mens Long Jump 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Paul, De'Metrius   Munday 23-10.50(7.28m) -0.4 1 10
2 Poindexter, Dearius   Hale Center 23-03.00(7.09m) -0.5 1 8
3 Stinnett, Trey   Munday 22-04.00(6.81m) +1.7 1 6
4 Fisher, Dayton   Sudan 22-01.75(6.75m) -1.2 1 4
5 Jackson, Adrian   Medina 21-01.75(6.45m) +0.8 1 2
6 Walterscheid, Cole   Muenster 21-00.00(6.40m) +0.9 1 1
7 Mathis, Juwan   Burton 20-09.50(6.34m) -0.7 1  
8 Eagans, Caleb   Leon 20-05.75(6.24m) -1.1 1  
9 Tanner, Bobby   St Augustine 20-03.50(6.18m) +0.1 1  
 
Mens Long Jump 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Morris, Lance   Ira 22-01.00(6.73m) +2.5 1 10
2 Scott, Jared   Bronte 21-10.75(6.67m) +3.1 1 8
3 Lucas, Brandon   Lenorah Grady 21-08.00(6.60m) +2.5 1 6
4 Hampton, Gordon   Spur 21-02.75(6.47m) +2.5 1 4
5 Stephens, Christopher   Fort Davis 21-00.00(6.40m) +6.3 1 2
6 Hernandez, Jorge   Lipan 20-07.75(6.29m) +2.5 1 1
7 Killough, Luke   Utopia 19-03.25(5.87m) +2.3 1  
8 Callier, Jacoby   Premier Learning 18-11.00(5.77m) +2.5 1  
9 Daniel, Cade   Saltillo 18-10.50(5.75m) +2.6 1  
 
Mens Long Jump 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Slanina, Ty   East Bernard 23-02.50(7.07m) -1.1 1 10
2 Shorter, Kevin   Newton 22-11.75(7.00m) -0.5 1 8
3 Moore, Andrew   Rosebud-Lott 22-09.25(6.94m) +2.2 1 6
4 Ross, Austin   Muleshoe 22-03.75(6.80m) -1.5 1 4
5 Salazar, Tyler   Rosebud-Lott 22-02.75(6.78m) +2.0 1 2
6 McKenzie, Clay   Callisburg 21-07.50(6.59m) -0.5 1 1
7 Potts, Mike   Arp 21-05.75(6.55m) +1.2 1  
8 Ewing, Dontra   Dimmitt 21-04.00(6.50m) -0.4 1  
9 Butler, William   Aransas Pass 21-00.50(6.41m) -0.3 1  
 
Mens Long Jump 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bradford, Jay   Splendora 23-11.50(7.30m) +0.6 1 10
2 Richardson, Deontre   Hillsboro 23-00.50(7.02m) +2.4 1 8
3 Cooper, Kahlil   Monahans 22-10.00(6.96m) +2.8 1 6
4 Angers, Kagan   Splendora 22-08.25(6.92m) +3.2 1 4
5 Moore, David   Gainesville 21-11.75(6.70m) +2.4 1 2
6 Flowers, De'Shaven   Brookshire Royal 21-11.50(6.69m) +1.4 1 1
7 Wallace, Joe   Paris 21-10.00(6.65m) +1.8 1  
8 Hights, Trevonte   Yoakum 21-08.50(6.62m) +0.8 1  
9 Sims, Willie   Celina 20-10.25(6.36m) +2.2 1  
 
Mens Long Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jefferson, Andre   John Tyler 24-00.75(7.33m) +2.1 1 10
2 Burrell, Cameron   Fort Bend Ridge 23-10.50(7.28m) +2.6 1 8
3 Brittain, Logan   Canyon Randall 22-11.75(7.00m) +0.4 1 6
4 Hodge, Xavier   Dallas Carter 22-08.00(6.91m) +2.5 1 4
5 Lopez, Erin   Lubbock 22-04.75(6.83m) +1.4 1 2
6 Hogan, Greg   Humble Summer Cr 22-02.00(6.76m) +2.5 1 1
7 Moritz, David   Cedar Park 21-10.25(6.66m) +2.6 1  
8 Jones, Jakobi   Beaumont Ozen 21-09.50(6.64m) +2.4 1  
9 Garza, Bobby   San Antonio McCo 21-00.75(6.42m) +2.1 1  
 
Mens Long Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Peeples, Jammil   Port Arthur Memo 23-10.50(7.28m) +3.6 1 10
2 King, Cedric   Longview 23-00.75(7.03m) +3.0 1 8
3 Wiltz, Jomal   North Shore Seni 22-10.25(6.97m) +2.9 1 6
4 Houston, Ramone   Killeen Harker H 22-09.25(6.94m) +2.9 1 4
5 Zamora, Ishmael   Alief Elsik 22-09.25(6.94m) +3.1 1 2
6 Jones, Cameron   Spring Branch Sm 22-07.25(6.89m) +4.0 1 1
7 Guy, Ahkeel   Lewisville 22-05.25(6.84m) +3.0 1  
8 Flowers, Tre   Judson 21-10.25(6.66m) +2.2 1  
9 Wilson, Justin   Boyd 20-09.75(6.34m) +3.0 1  
 
Mens Triple Jump 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Messer, Dominique   Milano 46-02.75(14.09m) +1.3 1 10
2 Washington, James   Stamford 45-10.00(13.97m) +1.4 1 8
3 Fisher, Dayton   Sudan 44-11.75(13.71m) +3.8 1 6
4 Jones, Evel   Shiner 44-10.25(13.67m) +3.2 1 4
5 Thompson, Trealan   Overton 44-10.25(13.67m) +2.2 1 2
6 Stinnett, Trey   Munday 44-09.75(13.66m) +0.7 1 1
7 Poindexter, Dearius   Hale Center 44-04.75(13.53m) +3.4 1  
-- Tanner, Bobby   St Augustine FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hampton, Gordon   Spur 44-08.50(13.63m) +1.6 1 10
2 Taylor, Levi   Throckmorton 43-01.75(13.15m) +2.9 1 8
3 Essary, Jacobe   Milford 42-07.50(12.99m) +1.9 1 6
4 Paul, Josh   New Home 42-03.50(12.89m) +2.4 1 4
5 Stephens, Christopher   Fort Davis 42-00.25(12.81m) +1.9 1 2
6 Smith, Delvin   Coolidge 41-09.50(12.74m) +1.5 1 1
7 Graham, Grayson   Rocksprings 41-03.25(12.58m) +1.7 1  
8 Gray, Chris   London 40-09.75(12.44m) +1.3 1  
9 Ross, Stefan   Sierra Blanca 40-04.75(12.31m) +1.5 1  
 
Mens Triple Jump 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wilson, Buck   Commerce 47-10.75(14.60m) +1.2 1 10
2 Nelson, Jordan   Tatum 47-05.50(14.47m) +1.1 1 8
3 Steele, Devonte   Marlin 46-11.25(14.31m) +0.8 1 6
4 Larson, B.   Danbury 45-03.00(13.79m) +1.1 1 4
5 Spirling, Vaughn   Olton 44-11.75(13.71m) +0.6 1 2
6 McDaniel, Quaylon   Slaton 44-00.25(13.42m) +0.7 1 1
7 Cooper, Darion   Kirbyville 43-03.50(13.20m) +0.4 1  
8 Stanley, Jourden   Marion 43-00.00(13.11m) +2.6 1  
-- Irons, Marcus   McGregor FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hights, Trevonte   Yoakum 48-05.00(14.76m) +4.3 1 10
2 Durity, Jadon   Liberty Hill 47-00.00(14.33m) +2.6 1 8
3 Brown, Kristopher   Sealy 46-09.50(14.26m) +2.0 1 6
4 Kerley, Fred   Taylor 45-06.75(13.89m) +3.3 1 4
5 Russell, Grant   Emory Rains 44-10.75(13.68m) nwi 1 2
6 Nworka, Armstrong   Carrollton Ranch 44-05.25(13.54m) +2.5 1 1
7 Woodard, Preston   Levelland 43-08.25(13.32m) +0.8 1  
8 Richardson, Deontre   Hillsboro 43-07.50(13.30m) nwi 1  
9 Collins, Austin   Navasota 43-04.25(13.21m) +2.0 1  
 
Mens Triple Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jones, Jakobi   Beaumont Ozen 48-03.25(14.71m) +1.7 1 10
2 Fawehinmi, Tobi   Mansfield Summit 47-04.50(14.44m) +1.5 1 8
3 Bates, Keandre   El Paso Burges 47-04.50(14.44m) +0.7 1 6
4 Sellers, Kaylon   Beaumont Ozen 46-09.00(14.25m) +2.2 1 4
5 Whiteside, James   Corpus Christi M 46-05.75(14.17m) +1.4 1 2
6 Brefo, David   Mansfield Summit 46-04.25(14.13m) +1.1 1 1
7 Whaley, Devwah   Beaumont Central 46-00.50(14.03m) +0.8 1  
8 Jackson, Joshua   Lake Dallas 45-03.75(13.81m) +1.1 1  
9 Key, Da'Shawn   Brennan 44-05.25(13.54m) +0.8 1  
 
Mens Triple Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gordon, Angelo   Judson 49-02.00(14.99m) +3.1 1 10
2 Drayden, Dominique   DeSoto 48-09.75(14.88m) +3.1 1 8
3 Roach, Kerwin   North Shore Seni 48-09.25(14.87m) +1.5 1 6
4 Williams, Austin   Sachse 48-04.75(14.75m) +2.4 1 4
5 Jefferson, Chris   South Grand Prai 48-03.75(14.73m) +3.5 1 2
6 Davis, Juaquin   Garland Naaman F 46-08.50(14.24m) +2.6 1 1
7 Johnson, Joseph   Midlothian 46-07.00(14.20m) +3.6 1  
8 Jones, Cameron   Spring Branch Sm 45-10.50(13.98m) +2.2 1  
9 Coney, LaDamian   LC Clear Springs 44-02.50(13.47m) +1.6 1  
 
Mens Pole Vault 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hood, Chase   Bosqueville 14-03.00(4.34m) 1 10
2 Patterson, Morgan   West Hardin 14-00.00(4.27m) 1 8
3 Carter, Mikel   Shelbyville 14-00.00(4.27m) 1 6
4 Malcolm, Tyler   Falls City 13-06.00(4.11m) 1 4
5 Turner, Tyler   Hico 13-06.00(4.11m) 1 2
6 Rightmer, Reed   Flatonia 13-06.00(4.11m) 1 1
7 Conn, Aaron   Iraan 13-00.00(3.96m) 1  
8 Gentry, Shane   Crosbyton 13-00.00(3.96m) 1  
-- Britting, Levi   Albany NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Jayden   Blackwell 13-06.00(4.11m) 1 10
2 Helfer, Colten   Lefors 12-09.00(3.89m) 1 8
3 Hyde, Michael   Roscoe Highland 12-06.00(3.81m) 1 6
4 Hendricks, Brayton   Groom 12-06.00(3.81m) 1 4
5 Alison, Owen   Strawn 12-00.00(3.66m) 1 2
6 Tinney, Trevor   Richland Springs 12-00.00(3.66m) 1 1
7 McClellan, Jake   Richards 10-06.00(3.20m) 1  
8 Bays, Tyler   Strawn 10-00.00(3.05m) 1  
-- Magness, Mason   Blackwell NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Murphree, Daven   Big Sandy Harmon 15-03.00(4.65m) 1 10
2 Lakin, Riley   White Oak 14-09.00(4.50m) 1 8
3 Dixon, Aaron   Ballinger 14-06.00(4.42m) 1 6
4 Martin, Bryce   Salado 14-06.00(4.42m) 1 4
5 Garcia, Anthony   Palacios 14-00.00(4.27m) 1 2
6 Brister, Rodie   Tolar 13-06.00(4.11m) 1 1
7 Willett, Garrett   Karnes City 13-06.00(4.11m) 1  
-- Enloe, Hunter   Tuscola Jim Ned NH(--) 1  
-- Taylor, Weston   Bushland NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Webb, Hunter   China Spring 15-06.00(4.72m) 1 10
2 Brokenshire, Benji   Springtown 15-06.00(4.72m) 1 8
3 Cohea, Colton   Sinton 15-00.00(4.57m) 1 6
4 Mereulo, Gabe   Henderson 14-09.00(4.50m) 1 4
5 Jazdyk, Steven   Lampasas 14-00.00(4.27m) 1 2
6 Gatlin, Rayce   Orange Grove 14-00.00(4.27m) 1 1
7 Pucciarello, Jon   Argyle 13-06.00(4.11m) 1  
8 Knocke, Cole   Yoakum 13-06.00(4.11m) 1  
-- Bray, Brandon   China Spring NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Larson, Garrett   Brenham 15-06.00(4.72m) 1 10
2 Gilfillan, Noah   Corsicana 15-06.00(4.72m) 1 8
3 Hardy, Mason   Nacogdoches 15-06.00(4.72m) 1 6
4 Breaux, Dakota   Pearland Dawson 15-00.00(4.57m) 1 2.33
4 McNeil, Parks   Kerrville Tivy 15-00.00(4.57m) 1 2.33
4 Antionio, Ruiz   Tomball 15-00.00(4.57m) 1 2.33
7 Wood, Shea   Aledo 15-00.00(4.57m) 1  
8 Padilla, Jose   Edcouch Elsa 15-00.00(4.57m) 1  
9 Saavedra, Wiley   El Paso Hanks 14-00.00(4.27m) 1  
 
Mens Pole Vault 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Roberson, Jay   Tyler Lee 16-06.00(5.03m) 1 10
2 Zorsky, Noah   Amarillo Tascosa 16-03.00(4.95m) 1 8
3 Benavides, Paulo   El Paso Franklin 16-00.00(4.88m) 1 6
4 Mahler, Wolf   Belton 16-00.00(4.88m) 1 4
5 Denham, Augustus   Mission Sharylan 15-06.00(4.72m) 1 2
6 Poth, Barrett   Klein Oak 15-06.00(4.72m) 1 1
7 Toliver, Travis   Houston Cypress 15-00.00(4.57m) 1  
8 Spencer, Dawson   Del Rio 15-00.00(4.57m) 1  
9 Mcgough, Grant   Houston Clear La 14-00.00(4.27m) 1  
 
Womens 100m 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Johnson, Kortnei   Italy 11.52w +3.6 1 10
2 Caraway, Jakelia   Timpson 12.28w +3.6 1 8
3 Hunt, Laneshia   Shiner 12.37w +3.6 1 6
4 Ramos, Tanae   Lockney 12.38w +3.6 1 4
5 Ortiz, Lauren   Medina 12.45w +3.6 1 2
6 Bonner, Raven   Detroit 12.46w +3.6 1 1
7 Noble, Nicolette   Colmesneil 12.68w +3.6 1  
8 Lee, Ginnie   Texas Leadership 12.69w +3.6 1  
9 McCoy, Rosalind   Grapeland 12.70w +3.6 1  
 
Womens 100m 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Mosley, LaKeydra   Calvert 12.39 +2.0 1 10
2 Williams, Tiffany   Calvert 12.57 +2.0 1 8
3 Cornell, Emily   Savoy 12.86 +2.0 1 6
4 Schmidt, Tori   Happy 12.90 +2.0 1 4
5 Williams, Brittnay   Rotan 12.91 +2.0 1 2
6 Bedinghaus, Jackie   D'Hanis 12.95 +2.0 1 1
7 Steels, Jasmyn   Frost 13.08 +2.0 1  
8 Benton, Taylor   Robert Lee 13.19 +2.0 1  
9 Clardy, Layna   Anton 13.21 +2.0 1  
 
Womens 100m 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Taylor, Keandria   Rosebud-Lott 11.98w +2.8 1 10
2 McKnight, Caitlin   Crockett 12.03w +2.8 1 8
3 Ellison, Re'Jana   Hearne 12.07w +2.8 1 6
4 Brewer, Kayla   Centerville 12.24w +2.8 1 4
5 Jackson, Lyric   Grandview 12.32w +2.8 1 2
6 Brown, Sarah   Comfort 12.45w +2.8 1 1
7 Coleman, LaQuishea   Breckenridge 12.53w +2.8 1  
8 Mayes, Marissa   Anahuac 12.53w +2.8 1  
9 Hemphill, Shirley   Colorado 12.79w +2.8 1  
 
Womens 100m 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Mitchell, Akeyla   Corpus Christi W 11.57 +1.8 1 10
2 Lowe, Chianne   Kennedale 11.94 +1.8 1 8
3 Weathersby, Jade   Coldspring-Oakhu 12.06 +1.8 1 6
4 Lewis, Lexi   Brownwood 12.11 +1.8 1 4
5 Armstrong, Myavia   Wharton 12.13 +1.8 1 2
6 Bronner, Travisheona   Paris 12.15 +1.8 1 1
7 Fowler, Chanissey   Silsbee 12.17 +1.8 1  
8 Love, Chassity   Lone Star 12.21 +1.8 1  
9 Oliver, Jessica   Coldspring-Oakhu 12.26 +1.8 1  
 
Womens 100m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Coby, Eboni   Lancaster 11.84 +0.7 1 10
2 Brown, Marika   Little Elm 11.84 +0.7 1 8
3 Leppin, Shelby   Cedar Park 11.91 +0.7 1 6
4 Berry, Jaynisha   Western Hills 11.99 +0.7 1 4
5 Smith, Melicha   Texas City 12.01 +0.7 1 2
6 Giles, Alexus   Little Elm 12.11 +0.7 1 1
7 Richardson, Deana   Brennan 12.18 +0.7 1  
8 Hardy, Tramesha   C E King 12.22 +0.7 1  
-- Lyons, Candalyn   Denton Guyer FS +0.7 1  
 
Womens 100m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Harvey, Rushell   Ft. Bend Bush 11.57w +2.4 1 10
2 Emeodi, Judy   Round Rock Austi 11.63w +2.4 1 8
3 Bennett, Taylor   Spring 11.65w +2.4 1 6
4 Hamilton, I'Shunique   Cedar Hill 11.72w +2.4 1 4
5 Murrell, Talajah   Judson 11.79w +2.4 1 2
6 White, Kira   DeSoto 11.79w +2.4 1 1
7 Carter, Bria   Cypress Lakes 11.83w +2.4 1  
8 Samuels, Samiyah   Cypress Springs 11.90w +2.4 1  
9 Richards, Yasmyn   San Antonio Madi 11.99w +2.4 1  
 
Womens 200m 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Johnson, Kortnei   Italy 23.94 +1.5 1 10
2 Dockery, Breanna   Gateway Charter 24.62 +1.5 1 8
3 Molnar, Jordan   Panhandle 24.77 +1.5 1 6
4 Menton, Jordan   New Deal 25.47 +1.5 1 4
5 Ortiz, Lauren   Medina 25.75 +1.5 1 2
6 Bonner, Raven   Detroit 26.24 +1.5 1 1
7 Edwards, Courtney   Tenaha 26.42 +1.5 1  
8 Riley, Rachel   Holland 26.63 +1.5 1  
9 Gooden, Kaymee   Mart 26.65 +1.5 1  
 
Womens 200m 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Kirven, Dianna   Coolidge 26.43 +1.4 1 10
2 Mosley, LaKeydra   Calvert 26.63 +1.4 1 8
3 Williams, Tiffany   Calvert 26.87 +1.4 1 6
4 Carrion, Isabel   Roby 26.88 +1.4 1 4
5 Avery, Ellyn   Lenorah Grady 27.32 +1.4 1 2
6 Escamilla, Claudia   Morgan 27.52 +1.4 1 1
7 Beaver, Britney   Trent 27.64 +1.4 1  
8 Hill, Abby   Turkey Valley 28.08 +1.4 1  
9 Leister, Alyssa   Nordheim 28.35 +1.4 1  
 
Womens 200m 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Taylor, Teandira   Rosebud-Lott 24.94 +1.7 1 10
2 Ellison, Re'Jana   Hearne 24.95 +1.7 1 8
3 Carr, Destiny   Dallas Jefferson 25.14 +1.7 1 6
4 Pettit, Jaelyn   Dallas Hampton P 25.21 +1.7 1 4
5 Zamzow, Avery   Goliad 25.33 +1.7 1 2
6 Walker, Sarah   Schulenburg 25.82 +1.7 1 1
7 Brinson, Jasmine   San Antonio Cole 25.84 +1.7 1  
8 Jones, Latonya   Littlefield 25.85 +1.7 1  
9 Hicks, Markeyla   Tulia 27.64 +1.7 1  
 
Womens 200m 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Mitchell, Akeyla   Corpus Christi W 23.34w +2.6 1 10
2 Stewart, Antonisha   Carrollton Ranch 24.34w +2.6 1 8
3 Lewis, Lexi   Brownwood 24.54w +2.6 1 6
4 Adams, Timeya   Waco Connally 24.79w +2.6 1 4
5 Williams, Monesha   WF Hirschi 25.06w +2.6 1 2
6 Love, Chassity   Lone Star 25.07w +2.6 1 1
7 Weathersby, Jade   Coldspring-Oakhu 25.18w +2.6 1  
8 Bronner, Travisheona   Paris 25.26w +2.6 1  
9 Rendon, Kim   Pearsall 25.86w +2.6 1  
 
Womens 200m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brown, Bealoved   Beaumont Ozen 24.37 +0.6 1 10
2 Mitchell, Shaniya   Bay City 24.43 +0.6 1 8
3 Brown, Marika   Little Elm 24.43 +0.6 1 6
4 Roberson, Takyera   Phillis Wheatley 24.47 +0.6 1 4
5 Wesley, Macahla   Austin Johnson 24.48 +0.6 1 2
6 Leppin, Shelby   Cedar Park 24.75 +0.6 1 1
7 Berry, Jaynisha   Western Hills 24.75 +0.6 1  
8 Giles, Alexus   Little Elm 25.03 +0.6 1  
9 Joiner, Dominique   Southwest (FW) 25.07 +0.6 1  
 
Womens 200m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Harvey, Rushell   Ft. Bend Bush 23.58w +2.3 1 10
2 Bennett, Taylor   Spring 23.77w +2.3 1 8
3 Emeodi, Judy   Round Rock Austi 23.81w +2.3 1 6
4 Akomolafe, Adeola   El Paso El Dorad 24.17w +2.3 1 4
5 Ivy, Amber   Houston Cypress 24.38w +2.3 1 2
6 Nelson, Katara   South Grand Prai 24.66w +2.3 1 1
7 Smith, Alecia   San Antonio Chur 24.79w +2.3 1  
8 Phoenix, Qiana   San Antonio John 25.28w +2.3 1  
9 White, Danyel   Cedar Hill 26.06w +2.3 1  
 
Womens 400m 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Barnes, Shakera   Snook 56.72 1 10
2 Wilson, Hayley   Goldthwaite 58.06 1 8
3 Garcia, Cynthia   Ozona 59.16 1 6
4 Landrum, Tedavon   Chilton 59.37 1 4
5 Brown, Chloe   Joaquin 59.52 1 2
6 Elder, Anna   Pettus 1:00.50 1 1
7 Davis, Macy   Wellington 1:00.58 1  
8 Wood, Stormy   Panhandle 1:01.79 1  
9 Shead, Melissa   Gateway Charter 1:03.41 1  
 
Womens 400m 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Williams, Tiffany   Calvert 58.51 1 10
2 Kirven, Dianna   Coolidge 58.77 1 8
3 Ramirez, Melissa   Gorman 1:00.73 1 6
4 Miller, Sasha   Aspermont 1:01.29 1 4
5 Leister, Alyssa   Nordheim 1:01.30 1 2
6 Newsome, Mariah   Round Top-Carmin 1:01.60 1 1
7 Avery, Ellyn   Lenorah Grady 1:01.78 1  
8 Hoekman, Meagan   Gustine 1:03.43 1  
9 Ruthardt, Megan   Groom 1:03.56 1  
 
Womens 400m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Baker, Payton   Gunter 56.58 1 10
2 Ellison, Re'Jana   Hearne 57.54 1 8
3 Simpson, Ro'neshia   Tatum 58.04 1 6
4 Smith, Latriceia   Stanton 58.40 1 4
5 Gotthardt, Katy   Karnes City 1:00.59 1 2
6 Jones, London   Dublin 1:00.75 1 1
7 Atkins, Natasha   Randolph 1:00.94 1  
8 Clark, J'Kaylee   Farmersville 1:02.26 1  
9 Sangster, Rolandria   Slaton 1:02.49 1  
 
Womens 400m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Freeman, Sahari   Lubbock Estacado 55.78 1 10
2 Johnson, Ashley   Mexia 56.96 1 8
3 Burks, Tonye'cia   Kilgore 57.30 1 6
4 Ortega, Rossina   Fort Worth Castl 58.64 1 4
5 Jackson, Jalen   Stafford 58.92 1 2
6 Wesley, Miccah   Snyder 59.61 1 1
7 Watson, Acacia   Wharton 59.67 1  
8 Duffey, Shakira   Pittsburg 59.89 1  
9 Fey, Sierra   Boerne 1:01.28 1  
 
Womens 400m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Roberson, Daye Shon   Phillis Wheatley 54.50 1 10
2 Wesley, Ambra   Wylie 57.06 1 8
3 Rideaux, Bryanah   Humble Summer Cr 57.31 1 6
4 Spivey, Teona   Willis 58.22 1 4
5 Covington, Kiana   El Paso Hanks 58.23 1 2
6 Scoggins, Samantha   Canyon Randall 58.41 1 1
7 Stone, Brianna   Mansfield Legacy 58.75 1  
8 McGill, Dominique   Corpus Christi M 58.99 1  
9 Broadnax, Dana   Austin Johnson 1:02.39 1  
 
Womens 400m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Terry, Tiffany   LC Clear Springs 54.40 1 10
2 Harper, Daina   Houston Cypress 54.40 1 8
3 Jones, Travia   Garland Rowlett 55.05 1 6
4 Owens, Jarra   Ft. Bend Bush 55.09 1 4
5 Horton, Kiana   Judson 55.45 1 2
6 Olowe, Olamide   El Paso El Dorad 55.60 1 1
7 Joyner, Ashley   San Antonio O'Co 55.81 1  
8 Miller, Aaliyah   Boyd 56.55 1  
9 Adams, Briana   Mansfield Timber 56.64 1  
 
Womens 800m 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gibbs, Lauren   Lindsay 2:19.72 1 10
2 Bass, Chelsea   Farwell 2:19.93 1 8
3 Stevenson, Mandy   Hamlin 2:20.67 1 6
4 Abbey, Jaclyn   Brackettville Br 2:23.58 1 4
5 Warren, Kelsey   Hico 2:23.93 1 2
6 Evans, Dessera   Holland 2:26.30 1 1
7 Castro, Marisa   Ralls 2:33.69 1  
 
Womens 800m 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Shed, Cheyenne   Dime Box 2:23.89 1 10
2 Carrasco, Abrianna   Sanderson 2:26.60 1 8
3 Ramirez, Abellyca   Rocksprings 2:27.01 1 6
4 Goldsby, Victoria   North Zulch 2:30.15 1 4
5 McWilliams, Shelby   Cross Plains 2:30.98 1 2
6 Rios, Diana   Frost 2:31.71 1 1
7 Halfmann, Hannah   Garden City 2:33.13 1  
8 Alanis, Monica   Turkey Valley 2:36.05 1  
9 Roberts, Lanie   Lipan 2:38.38 1  
 
Womens 800m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dunlap, Ann Marie   Crawford 2:18.83 1 10
2 Williams, Savannah   Alvord 2:21.43 1 8
3 Schroder, Aundera   Bushland 2:22.41 1 6
4 McClain, Allissa   Gladewater Sabin 2:24.53 1 4
5 Nance, Brett   Blanco 2:26.06 1 2
6 Younger, Haley   Millsap 2:27.21 1 1
7 Munos, Nancy   Abernathy 2:27.86 1  
8 Driewer, Tara   Marion 2:28.77 1  
9 Parker, Paige   Edgewood 2:44.24 1  
 
Womens 800m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Chavers, Bayleigh   Stephenville 2:14.91 1 10
2 Ortega, Rossina   Fort Worth Castl 2:15.21 1 8
3 Janicek, Charlette   Sealy 2:17.59 1 6
4 Haas, Danielle   Lyford 2:18.83 1 4
5 Hawn, Elise   Melissa 2:21.09 1 2
6 Lynch, Paulena   Carrollton Ranch 2:21.70 1 1
7 Dennard, Haley   Decatur 2:22.87 1  
8 Rodriguez, Rian   Caldwell 2:23.01 1  
9 DeLord, Becca   Hamshire Fannett 2:23.95 1  
 
Womens 800m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rice, Arin   Canyon 2:12.99 1 10
2 Hamilton, Mary Beth   Dallas Highland 2:13.34 1 8
3 Crank, Gabby   Dallas Highland 2:13.86 1 6
4 Santana, Kierstin   Barbers Hill 2:14.09 1 4
5 Purtell, Jessica   Georgetown 2:15.94 1 2
6 Ryan, Rana   Northwest Nelson 2:15.98 1 1
7 McCall, Briana   Huntsville 2:18.15 1  
8 Buerk, Karina   Gregory-Portland 2:18.85 1  
9 Katherine, Ramirez   Alice 2:19.75 1  
 
Womens 800m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willard, Katie   The Woodlands 2:09.32 1 10
2 Miller, Aaliyah   Boyd 2:10.06 1 8
3 Terry, Tiffany   LC Clear Springs 2:10.20 1 6
4 Gorham, Tamerah   Arlington Lamar 2:12.27 1 4
5 Roberson, Keon   Cypress Falls 2:14.26 1 2
6 Santos, Ashley   Cibolo Steele 2:16.50 1 1
7 Rodriguez, Keila   Brownsville Rive 2:17.54 1  
8 Grigsby, Camry   DeSoto 2:17.62 1  
9 Gills, Meschelle   Manvel 2:21.10 1  
 
Womens 1600m 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gibbs, Lauren   Lindsay 5:20.39 1 10
2 Hillman, Sarah   Leon 5:21.44 1 8
3 Shelton, Audrey   Clarendon 5:21.63 1 6
4 Jalomo, Olivia   Quanah 5:24.18 1 4
5 Calhoun, Kayley   Valley View 5:28.63 1 2
6 Padilla, Abril   Van Horn 5:36.23 1 1
7 Abbey, Jaclyn   Brackettville Br 5:40.10 1  
8 Inmon, Kayla   Harper 5:40.51 1  
 
Womens 1600m 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Halfmann, Kamie   Garden City 5:36.88 1 10
2 Shed, Cheyenne   Dime Box 5:38.91 1 8
3 Rogers, Haven   Zephyr 5:42.56 1 6
4 Bell, Kaitlin   Loop 5:48.38 1 4
5 Taylor, Cassandra   Sierra Blanca 5:55.04 1 2
6 Burkhart, Melissa   Aquilla 5:55.18 1 1
7 Goldsby, Rebecca   North Zulch 6:05.86 1  
8 Thormann, Catherine   Lipan 6:12.86 1  
 
Womens 1600m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dunlap, Ann Marie   Crawford 5:10.95 1 10
2 Munoz, Kristaly   Luling 5:16.02 1 8
3 Schulte, Macy   Comanche 5:16.51 1 6
4 Glass, Carley   Luling 5:19.12 1 4
5 Marquez, Pamela   Keene 5:23.31 1 2
6 High, Courtney   Vanderbilt Indus 5:32.16 1 1
7 McClain, Allissa   Gladewater Sabin 5:47.73 1  
8 Nichol, Hanah   Lone Oak 5:48.13 1  
9 Grauel, Cortnie   Bushland 5:48.33 1  
 
Womens 1600m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Warren, Kelsie   A&M Consolidated 5:06.87 1 10
2 Prado, Miranda   Lorena 5:12.88 1 8
3 Moreno, Diana   Brookshire Royal 5:13.89 1 6
4 Amaram, Lynette   Stafford 5:17.62 1 4
5 Rayas, Cashlee   El Paso Clint 5:18.03 1 2
6 Crenwelge, Jacquelyn   Fredericksburg 5:20.02 1 1
7 Smith, Sara   Dalhart 5:21.86 1  
8 Perry, Bryce   Sanger 5:22.94 1  
9 Hughes, Courtnie   Anna 5:23.12 1  
 
Womens 1600m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Boreman, Madie   Leander Rouse 4:48.16 1 10
2 Rice, Arin   Canyon 4:49.08 1 8
3 Cartwright, Abigail   Dallas Adams 4:56.98 1 6
4 Prickett, Jessica   Burleson 4:57.07 1 4
5 Rathjen, Natalie   Dallas Highland 5:01.14 1 2
6 Chavez, Evelyn   Brownsville Port 5:05.46 1 1
7 Martinez, Krysta   Edcouch Elsa 5:08.95 1  
8 McMillan, Caylon   Forney 5:10.09 1  
9 Spraggins, Fallon   Humble Kingwood 5:20.14 1  
 
Womens 1600m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kriegshauser, Courtney   Southlake Carrol 4:51.10 1 10
2 McLellan, Madi   The Woodlands 4:53.25 1 8
3 Clark, Devin   Spring Branch Sm 4:54.08 1 6
4 Jones, Rachel   Lewisville Hebro 4:54.52 1 4
5 Raines, Sandie   Humble Kingwood 4:57.90 1 2
6 Szekely, Morgan   New Braunfels 5:01.20 1 1
7 Jensen, Katie   Woodlands Colleg 5:05.93 1  
8 Brown, Erica   Katy Seven Lakes 5:09.08 1  
9 Taylor, Debra   Alief Elsik 5:20.14 1  
 
Womens 3200m 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Shelton, Audrey   Clarendon 11:31.84 1 10
2 Calhoun, Kayley   Valley View 11:44.97 1 8
3 Hillman, Sarah   Leon 11:51.12 1 6
4 Jalomo, Olivia   Quanah 11:59.17 1 4
5 Holt, Megan   Lindsay 11:59.62 1 2
6 Davis, Macy   Wellington 12:34.40 1 1
7 Schlueter, Crystal   Harper 12:37.15 1  
8 Bridges, Ashley   Ganado 13:04.78 1  
9 Schattschneider, Anna   Waco Meyer 13:14.14 1  
 
Womens 3200m 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Halfmann, Kamie   Garden City 11:58.74 1 10
2 Bell, Kaitlin   Loop 12:07.99 1 8
3 Carrasco, Abrianna   Sanderson 12:08.77 1 6
4 Smith, Riley   Bryson 12:23.25 1 4
5 Sosa, Jessica   Anton 12:40.52 1 2
6 Burkhart, Melissa   Aquilla 12:42.89 1 1
7 Goldsby, Rebecca   North Zulch 12:52.50 1  
8 Kuzenka, Katie   Jonesboro 13:20.60 1  
9 Suaste, Maria   Frost 13:20.81 1  
 
Womens 3200m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Glass, Carley   Luling 11:33.96 1 10
2 Munoz, Kristaly   Luling 11:40.28 1 8
3 High, Courtney   Vanderbilt Indus 11:42.90 1 6
4 Schulte, Macy   Comanche 11:52.27 1 4
5 Marquez, Pamela   Keene 12:00.07 1 2
6 Brockus, Chelsea   Leonard 12:12.11 1 1
7 Eaton, Aspen   Tuscola Jim Ned 12:19.34 1  
8 Wall, Lexie   Centerville 12:26.89 1  
9 Clark, Anna   Elkhart 13:29.73 1  
 
Womens 3200m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Warren, Kelsie   A&M Consolidated 10:53.55 1 10
2 Prado, Miranda   Lorena 11:05.82 1 8
3 Moreno, Diana   Brookshire Royal 11:17.81 1 6
4 Perry, Bryce   Sanger 11:17.93 1 4
5 Smith, Sara   Dalhart 11:23.49 1 2
6 McCutchen, Morgan   Levelland 11:33.80 1 1
7 Lewis, Leah   A&M Consolidated 11:34.17 1  
8 Hughes, Courtnie   Anna 11:34.31 1  
9 Hinojosa, Olivia   La Vernia 11:44.51 1  
 
Womens 3200m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Prickett, Jessica   Burleson 10:26.91 1 10
2 Boreman, Madie   Leander Rouse 10:39.29 1 8
3 Chavez, Evelyn   Brownsville Port 11:01.79 1 6
4 Innis, Brittany   Cedar Park 11:04.84 1 4
5 Fritz, Jenny   Dripping Springs 11:06.70 1 2
6 Ruhala, Katie   Lucas Lovejoy 11:15.48 1 1
7 Spraggins, Fallon   Humble Kingwood 11:41.27 1  
8 Dewitt, Erika   Canyon Randall 12:10.01 1  
-- Rathjen, Natalie   Dallas Highland DNF 1  
 
Womens 3200m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Raines, Sandie   Humble Kingwood 10:13.81 1 10
2 Clark, Devin   Spring Branch Sm 10:38.11 1 8
3 Hofstad, Paige   New Braunfels 10:45.31 1 6
4 McCann, Kellee   Justin Northwest 10:50.00 1 4
5 Chapin, Shelby   Southlake Carrol 10:51.75 1 2
6 Jones, Rachel   Lewisville Hebro 10:54.28 1 1
7 Brown, Erica   Katy Seven Lakes 11:12.44 1  
8 Patel, Khayla   Houston Memorial 11:19.49 1  
9 Jensen, Katie   Woodlands Colleg 12:11.56 1  
 
Womens 100m Hurdles 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Norton, Kami   Albany 14.33 1 10
2 Wood, Blake   Hico 15.64 1 8
3 Lumpkins, Kaitlin   Junction 15.89 1 6
4 White, Logan   Harper 15.96 1 4
5 Edwards, Latavia   St Augustine 16.03 1 2
6 Turner, Halee   Italy 16.39 1 1
7 Westbrook, Jayde   Grapeland 16.43 1  
8 Sawyer, Ashton   Sudan 16.74 1  
9 Shadle, Jentry   Clarendon 16.94 1  
 
Womens 100m Hurdles 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Escamilla, Claudia   Morgan 16.27 1 10
2 Richburg, Beth   Roscoe Highland 16.31 1 8
3 Hartman, Hannah   Santa Anna 16.37 1 6
4 Auld, Keena   Leakey 16.41 1 4
5 Diaz, Karia   Evant 16.91 1 2
6 Guill, Chanel   Lefors 17.07 1 1
7 Inman, Meghan   Miami 17.21 1  
8 Walker, Jessica   Spur 17.56 1  
9 Chavez, Cristal   Leveretts Chapel 18.29 1  
 
Womens 100m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bedrich, Lauren   Rogers 13.84 1 10
2 Morgan, Andi   Sunnyvale 14.85 1 8
3 Williams, Terralyn   East Bernard 14.85 1 6
4 Brown, Sarah   Comfort 15.38 1 4
5 Swindell, Nocona   Breckenridge 15.42 1 2
6 Johnson, Shan   Daingerfield 15.93 1 1
7 Holifield, Loren   Wall 15.93 1  
8 Som, Christina   Gladewater Sabin 15.94 1  
9 Lea, Rachel   Salado 16.37 1  
 
Womens 100m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stewart, Antonisha   Carrollton Ranch 14.05 1 10
2 Sheppard, Abigail   Cuero 14.09 1 8
3 Ridge, Oceana   Andrews 14.45 1 6
4 Robinson, Ashley   Waco Connally 14.88 1 4
5 Cowser, Cara   Graham 15.15 1 2
6 Stokes, Sheridan   Stephenville 15.20 1 1
7 Luce, Reagan   Hondo 15.55 1  
8 Neighbors, Nicole   Decatur 15.77 1  
9 Logsdon, Bailee   Huffman Hargrave 43.00 1  
 
Womens 100m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hawn, Kiana   Forney 13.99 1 10
2 Johnson, Victoria   Mansfield Legacy 14.18 1 8
3 Hatton, Jaelin   FB Thurgood Mars 14.34 1 6
4 Trought, Danielle   Aledo 14.42 1 4
5 Lawrence, Lyric   Saginaw 14.44 1 2
6 Scales, Autymn   Brennan 14.55 1 1
7 Smith, Aerial   Texas City 14.58 1  
8 Gonzalez, Sami   Carrollton Creek 14.93 1  
9 Paellmann, Maike   W B Ray 15.47 1  
 
Womens 100m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Johnson, Alaysh'A   Spring 13.52 1 10
2 Jones, Ariel   Humble Atascocit 13.56 1 8
3 Ross Ransom, Skylar   Langham Creek 13.90 1 6
4 Haggerty, Olivia   Richardson 13.95 1 4
5 Love, Jerica   San Antonio Warr 14.13 1 2
6 Duckett, Jessica   Cypress Lakes 14.13 1 1
7 Milton, Taryn   Cedar Hill 14.18 1  
8 Brown, Leigha   Economedes 14.37 1  
9 Krenek, Kaylee   Belton 14.47 1  
 
Womens 300m Hurdles 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Norton, Kami   Albany 43.71 1 10
2 Brashears, Samantha   Cushing 46.62 1 8
3 Walterscheid, Amber   Muenster 47.07 1 6
4 Wood, Blake   Hico 47.19 1 4
5 Fangman, Catie   Vega 47.60 1 2
6 Reid, Taylor   Harper 48.06 1 1
7 Warren, Courtney   Dawson 48.32 1  
8 Berger, Meloni   Shiner 49.34 1  
9 Richardson, Erin   Wellington 50.26 1  
 
Womens 300m Hurdles 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rhodes, Kaney   Crowell 47.24 1 10
2 Forbes, Hanna   Borden County 47.31 1 8
3 Schmidt, Tori   Happy 47.71 1 6
4 Richburg, Beth   Roscoe Highland 49.15 1 4
5 Cowan, Sara   Buckholts 50.11 1 2
6 Diaz, Karia   Evant 51.02 1 1
7 Chavez, Cristal   Leveretts Chapel 53.58 1  
8 Bontke, Shelby   Lipan 55.33 1  
 
Womens 300m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bedrich, Lauren   Rogers 41.86 1 10
2 Morgan, Andi   Sunnyvale 44.00 1 8
3 Nolen, Avery   Sonora 44.48 1 6
4 Bailey, Morgan   Howe 45.27 1 4
5 Bickham, Kara   Van Vleck 45.55 1 2
6 Fillmore, Paige   Elkhart 45.56 1 1
7 Menifee, Meagan   Corrigan Camden 45.99 1  
8 Faas, Brianna   Altair Rice 47.34 1  
9 Washington, Chyna   Brady 47.72 1  
 
Womens 300m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sheppard, Abigail   Cuero 42.99 1 10
2 Ridge, Oceana   Andrews 43.58 1 8
3 Cox, Kendall   Carrollton Ranch 44.53 1 6
4 Neighbors, Nicole   Decatur 45.23 1 4
5 Luce, Reagan   Hondo 45.42 1 2
6 Hampton, Nesha   Anna 46.00 1 1
7 Stokes, Sheridan   Stephenville 46.43 1  
8 Orzabal, Gabbi   A&M Consolidated 46.43 1  
9 Davis, De'jhoria   Rockdale 47.09 1  
 
Womens 300m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hawn, Kiana   Forney 42.73 1 10
2 Amadu, Friddaus   Humble Kingwood 42.87 1 8
3 Johnson, Victoria   Mansfield Legacy 43.23 1 6
4 Wilson, Brook   Pearland Dawson 43.27 1 4
5 Gonzalez, Sami   Carrollton Creek 43.60 1 2
6 Lawrence, Lyric   Saginaw 44.36 1 1
7 Mills, Brittanie   Crowley 44.78 1  
8 Scales, Autymn   Brennan 44.84 1  
9 Lewis, Sarah   Marble Falls 47.34 1  
 
Womens 300m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Johnson, Alaysh'A   Spring 41.24 1 10
2 Jones, Ariel   Humble Atascocit 41.56 1 8
3 Smith, Raygen   Clear Brook 42.92 1 6
4 Brown, Leigha   Economedes 43.22 1 4
5 Derrow, Erin   Langham Creek 43.37 1 2
6 Duckett, Jessica   Cypress Lakes 43.50 1 1
7 Richardson, Markaaisha   Amarillo Tascosa 43.53 1  
8 Robinson, Sarah   Southlake Carrol 44.27 1  
9 Love, Jerica   San Antonio Warr 47.76 1  
 
Womens 4x100m Relay 1A-D1 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Goodwin, Samuel,
Pearce, Dockery
  Gateway Charter 47.89 1 20
2 Hoskins, Barnes,
Howard, Barnes
  Snook 49.30 1 16
3 Westbroo, Scott,
Smith, McCoy
  Grapeland 49.47 1 12
4 Kinney, Paul,
Anderson, Williams
  Bremond 49.94 1 8
5 Quintana, Gonzales,
Ramirez, Ramirez
  Van Horn 49.95 1 4
6 Turner, Copeland,
Copeland, Johnson
  Italy 50.04 1 2
7 Daniel, Roman,
Hergert, Haggard
  Forsan 50.25 1  
8 Lathan, Turner,
Cartwrig, Lathan
  Shelbyville 50.68 1  
9 Berger, Hamilton,
Gamez, Hunt
  Shiner 51.02 1  
 
Womens 4x100m Relay 1A-D2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Williams, Sparks,
Martinez, Posey
  Rotan 51.53 1 20
2 Al-ag, Wiley,
Stuart, Stuart
  Follett 51.64 1 16
3 Edmondso, Carrion,
Johnson, Harris
  Roby 52.06 1 12
4 Clardy, Flores,
Jimenez, Coronado
  Anton 52.35 1 8
5 Gray, Odom,
Wade, Auld
  Leakey 52.71 1 4
6 Johnston, Gray,
Spivey, Ramirez
  Gorman 52.89 1 2
7 Tucker, Soto,
Massingi, Etheredg
  Borden County 53.21 1  
8 Lassette, Schwartz,
Bowling, Steels
  Frost 54.05 1  
9 West, Arellano,
Moore, Jasso
  Lometa 54.20 1  
 
Womens 4x100m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Bell, Simpson,
Collier, Turner
  Tatum 47.80 1 20
2 Zamzow, Zamzow,
Ellis, Perry
  Goliad 47.85 1 16
3 Lucas, Taylor,
Perez, Taylor
  Rosebud-Lott 48.06 1 12
4 Williams, Anderson,
Malone, Knox
  Omaha Pewitt 48.91 1 8
5 Fredregi, Gomez,
Douglas, Brinson
  San Antonio Cole 49.21 1 4
6 Colvin, Sebek,
Hill, Atwood
  Salado 49.52 1 2
7 Friess, Nolen,
Sanchez, Nolen
  Sonora 49.84 1  
8 Young, Powell,
Rodrigue, Hicks
  Tulia 49.92 1  
9 Roberson, Holt,
Jones, Carr
  Dallas Jefferson 52.03 1  
 
Womens 4x100m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 O'Neal, Patterso,
Powell, Lowe
  Kennedale 46.38 1 20
2 Wagner, Mainoo,
Apari, Love
  Lone Star 46.85 1 16
3 Hall, Gill,
Hicks-Bo, Gill
  Waco La Vega 46.99 1 12
4 Stewart, Frazier,
Lofton, Howard
  Carrollton Ranch 47.08 1 8
5 Porter, King,
Ballard, Owens
  Mexia 47.62 1 4
6 Adams, Robinson,
Williams, Brooks
  Waco Connally 47.90 1 2
7 Bledsoe, Forgason,
Grant, Bradshaw
  El Campo 47.92 1  
8 Brannon, Mayes,
High, Freeman
  Lubbock Estacado 47.99 1  
9 Citizen, Young,
Gunnels, Williams
  San Antonio Hous 48.02 1  
 
Womens 4x100m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Howard, Roberson,
Duncan, Roberson
  Phillis Wheatley 46.66 1 20
2 Ellis, Brown,
Giles, Giles
  Little Elm 46.78 1 16
3 Daron, Henderso,
Mann, Rideaux
  Humble Summer Cr 46.80 1 12
4 Flores, Berkhaul,
Rockwell, Coby
  Lancaster 46.90 1 8
5 Garcia, White,
Smith, Smith
  Texas City 47.15 1 4
6 Barlow, Broadnax,
Ochoa, Wesley
  Austin Johnson 47.92 1 2
7 Williams, Porter,
Neal, Maroney
  Crowley 47.95 1  
8 Boyd, Kashaka,
Braswell, Joiner
  Southwest (FW) 48.33 1  
9 Bishop, Turman,
Warren, South
  Samuel Clemens 48.46 1  
 
Womens 4x100m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Mapps, Mapps,
Jones, Coleman
  Garland 45.64 1 20
2 Johnson, Griffin,
Earnhear, White
  DeSoto 45.79 1 16
3 Sample, Blake,
Monroe, Samuels
  Cypress Springs 46.24 1 12
4 Peavie-J, Milton,
Hamilton, White
  Cedar Hill 46.27 1 8
5 Taylor, Young,
Cook, Wash
  Dallas Skyline 46.39 1 4
6 Gordon, Banks,
Mbonu, Nave
  Klein 47.02 1 2
7 Tiemann, Smith,
Bazar, Ogbonna
  San Antonio Chur 47.25 1  
8 Roberson, Mack,
Lewis, Harper
  Houston Cypress 47.41 1  
9 Gordon, Horton,
Johnson, Murrell
  Judson 47.50 1  
 
Womens 4x200m Relay 1A-D1 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Goodwin, Samuel,
Pearce, Dockery
  Gateway Charter 1:41.99 1 20
2 Rusk, Molnar,
Bonner, Cates
  Panhandle 1:45.61 1 16
3 McCoy, Smith,
Westbroo, Scott
  Grapeland 1:45.85 1 12
4 Kotara, Dzuik,
Moy, Blocker
  Falls City 1:46.01 1 8
5 Quintana, Gonzales,
Ramirez, Ramirez
  Van Horn 1:46.37 1 4
6 Siegert, Barringt,
Slaggle, Baldwin
  Seymour 1:46.42 1 2
7 Mora, Kirkland,
Bass, Carpente
  Farwell 1:47.02 1  
8 Kelly, Lindsey,
Armant, Wells
  Kerens 1:47.61 1  
9 Hoskins, Barnes,
Howard, Barnes
  Snook 1:49.02 1  
 
Womens 4x200m Relay 1A-D2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Soto, Gass,
Massingi, Forbes
  Borden County 1:50.21 1 20
2 Harris, Johnson,
Edmondso, Carrion
  Roby 1:50.54 1 16
3 Eaton, Tolson,
Ward, Baxter
  Knox City 1:51.31 1 12
4 Wallace, Mitchell,
Richards, Walls
  Rochelle 1:52.57 1 8
5 Price, Roby-Fry,
Molina, Castaned
  Spur 1:52.85 1 4
6 Gilpin, Roberts,
Hester, Williams
  Blum 1:53.21 1 2
7 Flores, Juarez,
Jimenez, Coronado
  Anton 1:53.77 1  
8 Johnston, Madera,
Spivey, Gray
  Gorman 1:55.65 1  
9 Conley, Noak,
Cies, Kraemer
  Round Top-Carmin 1:57.17 1  
 
Womens 4x200m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Jones, Roberson,
Holt, Carr
  Dallas Jefferson 1:41.24 1 20
2 Bell, Minor,
Turner, Collier
  Tatum 1:41.77 1 16
3 Zamzow, Perry,
Howard, Zamzow
  Goliad 1:42.23 1 12
4 Williams, Anderson,
Malone, Knox
  Omaha Pewitt 1:42.23 1 8
5 Quick, Hill,
Sebek, Atwood
  Salado 1:45.09 1 4
6 Singleto, Davis,
King, Coleman
  Breckenridge 1:45.26 1 2
7 Nolen, Sanchez,
Nolen, Gutierre
  Sonora 1:45.85 1  
8 Coats, Hutchers,
Adams, Williams
  Life Oak Cliff 1:46.56 1  
9 Culton, Barnett,
McClinto, Beard
  Blanco 1:47.83 1  
 
Womens 4x200m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Sanders, Hicks-Bo,
Gill, Gill
  Waco La Vega 1:39.21 1 20
2 O'Neal, Patterso,
Powell, Lowe
  Kennedale 1:39.99 1 16
3 Wagner, Apari,
Fletcher, Mainoo
  Lone Star 1:40.15 1 12
4 Gunnels, Williams,
Ditimus, Young
  San Antonio Hous 1:40.50 1 8
5 Johnson, Ballard,
King, Owens
  Mexia 1:40.59 1 4
6 Hardin, Teel,
Cole, Thomas
  West Orange-Star 1:41.33 1 2
7 Khadijah, Frances,
Felton, Armstron
  Wharton 1:41.34 1  
8 Brannon, Moses-Ca,
High, Mayes
  Lubbock Estacado 1:42.27 1  
9 Alldridg, Stewart,
Barnes, Chancey
  Henderson 1:43.48 1  
 
Womens 4x200m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Berkhaul, Rockwell,
Flores, Coby
  Lancaster 1:39.15 1 20
2 Carter, Hardy,
Dobbin, Hardy
  C E King 1:41.02 1 16
3 Houston, Parker,
Williams, Williams
  Huntsville 1:41.53 1 12
4 Tripp, Sloan,
Bostic, Doggett
  Frisco Heritage 1:41.72 1 8
5 Gipson, Lampkin,
Jones, Vaughn
  John Tyler 1:42.07 1 4
6 Henry, Lewis,
Porter, Maroney
  Crowley 1:42.73 1 2
7 Uchebo, Slaughte,
Jefferso, Tennison
  Lubbock 1:43.10 1  
8 Conway, Poses,
Perez, Richards
  Corpus Christi F 1:44.03 1  
9 Bishop, South,
Warren, Turman
  Samuel Clemens 1:44.09 1  
 
Womens 4x200m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hamilton, Evans,
Williams, White
  Cedar Hill 1:37.37 1 20
2 Mapps, Jones,
Coleman, Mapps
  Garland 1:37.71 1 16
3 Griffin, Logan,
Earnhear, White
  DeSoto 1:37.82 1 12
4 Gordon, Banks,
Mbonu, Nave
  Klein 1:38.03 1 8
5 Samuels, Sample,
Blake, Monroe
  Cypress Springs 1:38.99 1 4
6 Willis, Baldwin,
Hedgepet, Gorham
  Arlington Lamar 1:41.13 1 2
7 Gordon, Johnson,
Gibson, Murrell
  Judson 1:42.37 1  
8 Moore, Ransom,
Ward, Richards
  San Antonio Madi 1:42.61 1  
 
Womens 4x400m Relay 1A-D1 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Kotara, Cheatham,
Moy, Blocker
  Falls City 4:01.16 1 20
2 Balencia, Ilgenfri,
Padgett, Wilson
  Goldthwaite 4:01.54 1 16
3 Siegert, Slaggle,
Haynes, Baldwin
  Seymour 4:03.91 1 12
4 Rusk, Cates,
Wood, Molnar
  Panhandle 4:04.54 1 8
5 Mora, Carpente,
Kirkland, Bass
  Farwell 4:05.76 1 4
6 Collins, Reid,
Myers, Reid
  Harper 4:06.56 1 2
7 Lehman, Gephart,
Wood, Warren
  Hico 4:07.08 1  
8 Galvan, Peel,
Andrade, Landrum
  Chilton 4:08.20 1  
9 Sigford, Hastings,
Badall, Hastings
  Leon 4:11.42 1  
 
Womens 4x400m Relay 1A-D2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Collins, White,
Bressler, Schmidt
  Happy 4:13.94 1 20
2 Massingi, Basquez,
Forbes, Gass
  Borden County 4:14.06 1 16
3 Goode, Wright,
Wheeler, McWillia
  Cross Plains 4:14.18 1 12
4 Rios, Schwartz,
Bowling, Steels
  Frost 4:19.36 1 8
5 Sawyer, Glaze,
Marshall, Avery
  Lenorah Grady 4:20.38 1 4
6 Allen, Stewart,
Richburg, Allen
  Roscoe Highland 4:20.52 1 2
7 Wade, Rubio,
Garcia, Odom
  Leakey 4:26.29 1  
8 Madera, Spivey,
Gray, Ramirez
  Gorman 4:26.55 1  
9 Keller, Goldsby,
Tobias, Goldsby
  North Zulch 4:28.84 1  
 
Womens 4x400m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Jordan, Douglas,
Gomez, Brinson
  San Antonio Cole 3:59.66 1 20
2 Motl, Granillo,
Ketterma, Bedrich
  Rogers 3:59.78 1 16
3 Perez, Miller,
Taylor, Taylor
  Rosebud-Lott 4:03.87 1 12
4 Griffin, Davis,
King, Singleto
  Breckenridge 4:04.78 1 8
5 Wideman, Malone,
Rigg, Marburge
  Pottsboro 4:09.60 1 4
6 Pettit, Finley,
Allen, Lipsey
  Bangs 4:11.38 1 2
7 Sutton, Sanders,
Pecot, Swanson
  White Oak 4:13.19 1  
8 Koehl, Barnett,
Jenkins, Beard
  Blanco 4:14.90 1  
9 Hanson, Porter,
Bradley, Bunton
  Daingerfield 4:23.51 1  
 
Womens 4x400m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Sanders, Hicks-Bo,
Gill, Gill
  Waco La Vega 3:49.75 1 20
2 Brannon, Mayes,
High, Freeman
  Lubbock Estacado 3:52.27 1 16
3 Green, Mosley,
Bell, Lewis
  Jack Yates 3:53.74 1 12
4 Wagner, Overstre,
Snell, Spann
  Lone Star 3:56.35 1 8
5 Armstron, Felton,
Scott, Watson
  Wharton 3:58.67 1 4
6 Robertso, Lowry,
Hargrove, Mueller
  Argyle 3:59.44 1 2
7 Erck, Stokes,
Kaiser, Ivey
  Stephenville 4:02.66 1  
8 Read, Zuhn,
Fritsch, Zbranek
  La Grange 4:04.20 1  
9 Wallace, Gibbs,
McCarthy, Miles
  Dallas Madison 4:16.18 1  
 
Womens 4x400m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Berkhaul, Rockwell,
Harris, Flores
  Lancaster 3:46.59 1 20
2 Roberson, Gosby,
Duncan, Roberson
  Phillis Wheatley 3:49.55 1 16
3 Bostic, Doggett,
Williams, Tripp
  Frisco Heritage 3:51.67 1 12
4 Parker, Johnson,
Lewallen, Amadu
  Humble Kingwood 3:55.04 1 8
5 Johnston, Dewey,
Montgome, Scoggins
  Canyon Randall 3:55.69 1 4
6 Armendar, Ozone,
Saenz, Covingto
  El Paso Hanks 3:55.73 1 2
7 Agbasoga, Boreman,
Lentz, Franklin
  Leander Rouse 3:56.78 1  
8 Harris, Lyons,
Akinniyi, Bell
  Denton Guyer 3:57.37 1  
9 Turman, Bishop,
Warren, Sabsook
  Samuel Clemens 4:04.19 1  
 
Womens 4x400m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Sampson, Rodrigue,
Kelly, Terry
  LC Clear Springs 3:44.83 1 20
2 Grigsby, Parker,
Earnhear, Montgome
  DeSoto 3:46.08 1 16
3 Phillips, Cotton,
Stevenso, Walker
  Klein Forest 3:46.25 1 12
4 Gibson, Allen,
Johnson, Horton
  Judson 3:47.25 1 8
5 Penningt, McMurray,
Puente, Richards
  Amarillo Tascosa 3:50.16 1 4
6 Wilken, Willard,
Gillespi, Lindsey
  The Woodlands 3:51.92 1 2
7 Willis, Gorham,
Junious, Willis
  Arlington Lamar 3:51.94 1  
8 Arinze, Owens,
Egwuatu, Harvey
  Ft. Bend Bush 3:55.09 1  
9 Uecker, Cozart,
Clark, Riedel
  Spring Branch Sm 3:57.65 1  
 
Womens Shot Put 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Price, Shaleigh   Panhandle 40-00.00(12.19m) 1 10
2 Underwood, Stacey   Hico 39-08.00(12.09m) 1 8
3 Davis, Cymone   Grapeland 39-05.50(12.03m) 1 6
4 Vanckhoven, Holly   Junction 38-05.50(11.72m) 1 4
5 Neimeier, Vicki   Yorktown 37-09.75(11.53m) 1 2
6 Pleasant, Patrice   Somerville 37-08.00(11.48m) 1 1
7 Dewbre, Brie   Morton 35-01.50(10.71m) 1  
8 Rhyne, Ski   Ranger 34-04.00(10.46m) 1  
9 Lambert, Caitlyn   Zavalla 32-02.50(9.82m) 1  
 
Womens Shot Put 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Williams, Tricia   Lometa 42-10.25(13.06m) 1 10
2 Reeves, Kyla   Saint Jo 38-01.25(11.61m) 1 8
3 Lozano, Audrey   Balmorhea 37-00.25(11.28m) 1 6
4 Lancaster, Brittany   Moran 36-09.50(11.21m) 1 4
5 Posey, Taylor   Rotan 36-08.25(11.18m) 1 2
6 Kirven, Brianna   Coolidge 35-09.00(10.90m) 1 1
7 Burks, Lindy   Evant 34-03.00(10.44m) 1  
8 Parker, Britni   Anton 33-00.25(10.06m) 1  
9 Gibson, Katie   Aspermont 31-10.25(9.71m) 1  
 
Womens Shot Put 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wells, Kausion   Cameron Yoe 40-09.25(12.43m) 1 10
2 Hildebrand, Rachel   Salado 40-06.25(12.35m) 1 8
3 Tuerck, Kacie   Little River Aca 39-11.00(12.17m) 1 6
4 Graham, Amber   Cisco 38-01.50(11.62m) 1 4
5 Williams, Julisa   Woodville 37-08.75(11.50m) 1 2
6 Kucera, Madison   Edna 36-10.75(11.25m) 1 1
7 Gresham, Shelby   Garrison 36-08.50(11.19m) 1  
8 Jasper, Jacky   Aransas Pass 36-02.25(11.03m) 1  
9 Alarcon, Marissa   Kermit 36-01.25(11.00m) 1  
 
Womens Shot Put 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Murchison, Daniela   Port Isabel 41-05.00(12.62m) 1 10
2 Henry, Victoria   Brownwood 40-07.00(12.37m) 1 8
3 Hulgan, Lyndsay   Ferris 38-05.50(11.72m) 1 6
4 Raglin, Shuntay   Waco Connally 38-04.25(11.69m) 1 4
5 Murphree, Falicity   Levelland 37-03.00(11.35m) 1 2
6 Hernandez, Ericka   Gonzales 36-06.75(11.14m) 1 1
7 Williams, Cheyenne   Pampa 36-02.50(11.04m) 1  
8 James, Paige   Diboll 35-02.00(10.72m) 1  
9 Cunigan, Holly   Wills Point 30-03.75(9.24m) 1  
 
Womens Shot Put 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Teel, Haley   Gregory-Portland 48-03.25(14.71m) 1 10
2 Jones, Nekia   Beaumont Ozen 46-05.25(14.15m) 1 8
3 Linnear, Anease   Frisco Heritage 44-07.25(13.60m) 1 6
4 Nlemchi, Tochi   Waxahachie 41-10.75(12.77m) 1 4
5 Miles, Leilyn   Northwest Nelson 41-05.50(12.64m) 1 2
6 Scheetz, Heather   El Paso Hanks 41-03.00(12.57m) 1 1
7 Hanks, Kristine   Huntsville 41-00.75(12.52m) 1  
8 Onwukaife, Crystal   Cedar Park 40-03.75(12.29m) 1  
9 Antwi, Myah   Huntsville 39-03.25(11.97m) 1  
 
Womens Shot Put 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hicks, Cion   Shoemaker 47-09.00(14.55m) 1 10
2 Caldwell, Lauryn   Dickinson 46-03.50(14.11m) 1 8
3 Warren-Jacques, N'Dia   Oakridge 45-10.25(13.98m) 1 6
4 Lewis, Adrienne   DeSoto 44-03.50(13.50m) 1 4
5 Gilliam, Jeia   Ft. Bend Hightow 42-08.25(13.01m) 1 2
6 Gordon, Meia   Houston Cypress 40-11.75(12.49m) 1 1
7 Abren, Asia   Richardson 38-07.00(11.76m) 1  
8 Brown, Leigha   Economedes 37-07.50(11.47m) 1  
9 Cox, Corina   Los Fresnos 36-08.00(11.18m) 1  
 
Womens Discus 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hockenberry, Mckenzi   New Deal 125-10(38.35m) 1 10
2 Canada, Haven   Windthorst 121-04(36.98m) 1 8
3 Lambert, Caitlyn   Zavalla 118-03(36.04m) 1 6
4 Mackey, Abby   Overton 117-01(35.69m) 1 4
5 Head, Abbey   Albany 112-11(34.42m) 1 2
6 Walter, Ashley   Center Point 111-06(33.99m) 1 1
7 Everett, Bethany   Stratford 110-00(33.53m) 1  
8 Bills, Olivia   Hamlin 108-01(32.94m) 1  
9 Dzuik, Tiffany   Falls City 105-04(32.11m) 1  
 
Womens Discus 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Williams, Tricia   Lometa 131-07(40.11m) 1 10
2 Lancaster, Brittany   Moran 126-06(38.56m) 1 8
3 Head, Courtney   Groom 123-11(37.77m) 1 6
4 Reeves, Kyla   Saint Jo 117-02(35.71m) 1 4
5 Bullock, Katey   Silverton 115-02(35.10m) 1 2
6 Colbert, Kelsi   Union Hill 110-06(33.68m) 1 1
7 Riddle, Kaitlin   Crowell 108-11(33.20m) 1  
-- Thomas, Destinee   Tilden Mcmullen FOUL(--) 1  
-- Posey, Taylor   Rotan FOUL(--) 1  
 
Womens Discus 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gresham, Shelby   Garrison 132-09(40.46m) 1 10
2 Kitchen, Whitney   Hawley 124-05(37.92m) 1 8
3 Graham, Amber   Cisco 123-06(37.64m) 1 6
4 Grottie, Kelsey   Bowie 119-08(36.47m) 1 4
5 Akers, Meredith   Grandview 113-10(34.70m) 1 2
6 Targac, Cassidy   Hallettsville 106-09(32.54m) 1 1
7 Simmons, Whitney   White Oak 106-08(32.51m) 1  
8 Coffman, Brianne   Jarrell 106-05(32.44m) 1  
9 Vincent, Hailee   Wallis Brazos 102-04(31.19m) 1  
 
Womens Discus 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Markert, Celine   Yoakum 136-02(41.50m) 1 10
2 Shelstead, Sydney   Mineral Wells 131-05(40.06m) 1 8
3 Murphree, Falicity   Levelland 128-09(39.24m) 1 6
4 Murchison, Daniela   Port Isabel 126-04(38.51m) 1 4
5 Morrisey, Anshawnique   Silsbee 124-06(37.95m) 1 2
6 Henry, Victoria   Brownwood 121-07(37.06m) 1 1
7 Wilson, Madi   Sanger 120-11(36.86m) 1  
8 Reneger, Ashley   West 100-09(30.71m) 1  
9 Pettijohn, Mallory   Crandall 95-02(29.01m) 1  
 
Womens Discus 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Nekia   Beaumont Ozen 149-09(45.64m) 1 10
2 Teel, Haley   Gregory-Portland 143-01(43.61m) 1 8
3 Scheetz, Heather   El Paso Hanks 133-07(40.72m) 1 6
4 Garcia, Keilah   Mission Veterans 132-01(40.26m) 1 4
5 UGWUNZE, IJEOMA   McKinney North 127-03(38.79m) 1 2
6 Fatheree, Alexis   Richmond Foster 126-08(38.61m) 1 1
7 Cannon, Jacquetta   Lancaster 122-03(37.26m) 1  
8 Caswell, Taylor   Wichita Falls 120-04(36.68m) 1  
9 Gee, Hannah   Frisco Heritage 116-02(35.41m) 1  
 
Womens Discus 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hicks, Cion   Shoemaker 160-06(48.92m) 1 10
2 Cox, Corina   Los Fresnos 150-08(45.92m) 1 8
3 Caldwell, Lauryn   Dickinson 149-09(45.64m) 1 6
4 Gilliam, Jeia   Ft. Bend Hightow 142-08(43.48m) 1 4
5 Hicks, Mia   Oakridge 139-11(42.65m) 1 2
6 Ruiz, Yesenia   Brownsville Pace 137-08(41.96m) 1 1
7 Simpson, Kiarra   Justin Northwest 133-09(40.77m) 1  
8 Gordon, Meia   Houston Cypress 128-00(39.01m) 1  
9 Temple, Meghan   Klein 119-10(36.53m) 1  
 
Womens High Jump 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Menton, Jordan   New Deal 5-06.00(1.68m) 1 10
2 Lumpkins, Kaitlin   Junction 5-05.00(1.65m) 1 8
3 Alexander, Natalee   Mkoff Cross Rds 5-05.00(1.65m) 1 6
4 Rubalcado, Kay Lynn   Ralls 5-04.00(1.63m) 1 4
5 Sigford, Morgan   Leon 5-01.00(1.55m) 1 1
5 Stephens, Brionna   Hico 5-01.00(1.55m) 1 1
5 Rodgers, Morgan   Hamlin 5-01.00(1.55m) 1 1
8 Wells, Breanna   Kerens 4-11.00(1.50m) 1  
8 Riley, Rachel   Holland 4-11.00(1.50m) 1  
 
Womens High Jump 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gillin, Heather   Tilden Mcmullen 5-03.00(1.60m) 1 10
2 Rhodes, Kaney   Crowell 5-01.00(1.55m) 1 8
3 Barnet, Mikkaila   Lometa 5-01.00(1.55m) 1 6
4 Bobo, Brittany   Douglass 5-00.00(1.52m) 1 4
5 Williamson, Madison   Blum 4-10.00(1.47m) 1 1.50
5 Sheppard, Hannah   Fruitvale 4-10.00(1.47m) 1 1.50
7 Wiley, Jordan   Follett 4-10.00(1.47m) 1  
8 Ruthardt, Megan   Groom 4-08.00(1.42m) 1  
8 McKay, Bree   Harrold 4-08.00(1.42m) 1  
 
Womens High Jump 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kallies, Alyssa   Poth 5-07.00(1.70m) 1 10
2 Wiley, Kerissa   El Maton Tidehav 5-06.00(1.68m) 1 8
3 Walker, Sarah   Schulenburg 5-06.00(1.68m) 1 6
4 LaCour, Chelsi   Life Red Oak 5-05.00(1.65m) 1 4
5 Brown, Micaela   Edgewood 5-03.00(1.60m) 1 2
6 Mack, LeAnna   Dallas Jefferson 5-03.00(1.60m) 1 1
7 Anderson, Kristen   Holliday 5-01.00(1.55m) 1  
8 Szabo, Allison   Merkel 5-01.00(1.55m) 1  
9 Motley, Sierra   Van Alstyne 5-01.00(1.55m) 1  
 
Womens High Jump 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ellis, Marisa   Fischer Canyon L 5-06.00(1.68m) 1 10
2 Erickson, Kara   Paris North Lama 5-06.00(1.68m) 1 8
3 Soignet, Kori   Silsbee 5-06.00(1.68m) 1 6
4 Apari, Whitney   Lone Star 5-06.00(1.68m) 1 4
5 McKee, Morgan   Midland Greenwoo 5-06.00(1.68m) 1 2
6 Henry, Alexus   Bridge City 5-04.00(1.63m) 1 1
7 Sato, Nina   Anthony 5-04.00(1.63m) 1  
8 Jander, Tracy   Lorena 5-02.00(1.57m) 1  
9 Luce, Reagan   Hondo 5-02.00(1.57m) 1  
 
Womens High Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Peters, Elisha   Azle 5-09.00(1.75m) 1 10
2 Mitchell, Shaniya   Bay City 5-06.00(1.68m) 1 8
3 Acy, Travicia   Lindale 5-06.00(1.68m) 1 6
4 Johnson, Courtney   Samuel Clemens 5-06.00(1.68m) 1 4
5 Brannon, Dominique   Beaumont Ozen 5-06.00(1.68m) 1 2
6 PARKS, MONIQUE   Nacogdoches 5-04.00(1.63m) 1 1
7 Gallegos, Ariana   Kyle Lehman 5-02.00(1.57m) 1  
8 Petties, Fulani   Whitehouse 5-02.00(1.57m) 1  
9 Ervin, Diamond   Waco 5-02.00(1.57m) 1  
 
Womens High Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smajstrla, Makenzie   Manvel 5-08.00(1.73m) 1 10
2 Martinez, Taylor   San Antonio Chur 5-08.00(1.73m) 1 8
3 Jefferson, Latyria   DeSoto 5-08.00(1.73m) 1 6
4 Brown, Leigha   Economedes 5-08.00(1.73m) 1 4
5 Miller, Makenzie   Klein Collins 5-06.00(1.68m) 1 2
6 May, Ericka   Allen 5-06.00(1.68m) 1 1
7 Richard, Emily   Katy Cinco Ranch 5-04.00(1.63m) 1  
8 Sheppard, Diayja   Arlington Bowie 5-04.00(1.63m) 1  
-- Oyeleke, Francesca   Katy Seven Lakes NH(--) 1  
 
Womens Long Jump 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Norton, Kami   Albany 18-06.00(5.64m) +2.4 1 10
2 Barnes, Shakera   Snook 18-01.75(5.53m) +2.0 1 8
3 Guerrero, Alexa   Harper 17-04.50(5.30m) +1.8 1 6
4 Molnar, Jordan   Panhandle 17-04.50(5.30m) +0.9 1 4
5 Tumlinson, Kati   Irion County 17-02.50(5.25m) -0.3 1 2
6 Dillon, Mikayla   Hamlin 16-07.25(5.06m) +2.3 1 1
7 Mackey, Abby   Overton 15-11.25(4.86m) +1.2 1  
8 Campbell, Shaterrika   Grapeland 13-08.75(4.18m) +1.7 1  
 
Womens Long Jump 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Escamilla, Claudia   Morgan 17-04.75(5.30m) +2.1 1 10
2 Leister, Alyssa   Nordheim 17-02.50(5.25m) +3.6 1 8
3 Kirven, Dianna   Coolidge 17-01.75(5.23m) +2.7 1 6
4 Tippie, Siera   Blanket 16-10.00(5.13m) +2.8 1 4
5 Steels, Jasmyn   Frost 16-07.00(5.05m) +1.5 1 2
6 Ruthardt, Megan   Groom 15-09.75(4.82m) +3.1 1 1
7 Carrion, Isabel   Roby 15-08.00(4.78m) +3.0 1  
8 Barlow, Tyanna   Leggett 15-07.25(4.76m) +3.1 1  
9 Stuart, Maddi   Follett 15-03.00(4.65m) +2.1 1  
 
Womens Long Jump 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Knox, Chadnee   Omaha Pewitt 19-06.75(5.96m) +0.7 1 10
2 Brewer, Kayla   Centerville 18-03.00(5.56m) +1.2 1 8
3 Sanchez, Jacinda   Sonora 18-02.25(5.54m) -0.9 1 6
4 Bedrich, Lauren   Rogers 17-10.75(5.45m) -2.9 1 4
5 Love, Shardai   Linden-Kildare 17-09.50(5.42m) +0.0 1 2
6 Zamzow, Avery   Goliad 17-09.25(5.42m) -0.7 1 1
7 Rushing, Brittyn   Leonard 17-03.25(5.26m) -1.7 1  
8 Lalonde, Zoie   Ingram Moore 17-00.00(5.18m) +2.4 1  
9 Climer, Sarah   Bushland 16-04.75(5.00m) +0.9 1  
 
Womens Long Jump 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Grant, Adrianna   El Campo 18-08.50(5.70m) +2.5 1 10
2 Love, Chassity   Lone Star 18-04.50(5.60m) +2.9 1 8
3 Axel, Felicienne   Columbus 18-03.75(5.58m) +1.2 1 6
4 Wagner, B'Ria   Lone Star 18-03.50(5.58m) +2.2 1 4
5 Ridge, Oceana   Andrews 18-03.25(5.57m) +1.5 1 2
6 Williams, Tashonna   San Antonio Hous 17-09.25(5.42m) +1.7 1 1
7 Williams, Khalaya   Waco Connally 17-06.00(5.33m) +1.3 1  
8 Logsdon, Bailee   Huffman Hargrave 17-03.50(5.27m) +1.5 1  
9 Stokes, Sheridan   Stephenville 9-11.50(3.04m) +0.9 1  
 
Womens Long Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jones, Crystal   Western Hills 19-03.50(5.88m) +3.1 1 10
2 Roberson, Daye Shon   Phillis Wheatley 18-11.25(5.77m) +0.4 1 8
3 Hawn, Kiana   Forney 18-10.25(5.75m) +1.8 1 6
4 Oliver, Briona   Mansfield Summit 18-00.25(5.49m) nwi 1 4
5 Crockett, Shamaujae   Houston Stratfor 17-09.00(5.41m) +1.9 1 2
6 Berry, Jaynisha   Western Hills 17-07.50(5.37m) +2.0 1 1
7 Beechum, Deja   Leander Rouse 17-01.75(5.23m) +1.5 1  
8 Vela, Sydnei   Alice 16-11.75(5.18m) +1.6 1  
-- Heuwitt, Hailey   Pearland Dawson FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Long Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wash, Bre'Yana   Dallas Skyline 20-01.75(6.14m) +3.0 1 10
2 Robinson, Anna   DeSoto 20-01.00(6.12m) +3.4 1 8
3 Johnson, Kelsey   Mansfield Timber 19-04.00(5.89m) +2.0 1 6
4 Hurst, Aleah   Stephen F. Austi 19-03.50(5.88m) +2.8 1 4
5 Druilhet, Bria   Stephen F. Austi 19-00.75(5.81m) +3.1 1 2
6 Harper, Daina   Houston Cypress 18-08.25(5.70m) +4.3 1 1
7 Grandcolas, Corinne   Austin Westlake 18-03.00(5.56m) +3.2 1  
8 Ozment, Keely   San Antonio Bran 18-02.50(5.55m) +1.4 1  
9 Alexander, Sarea   Douglas Macarthu 18-02.00(5.54m) +1.9 1  
 
Womens Triple Jump 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Menton, Jordan   New Deal 38-03.00(11.66m) +1.2 1 10
2 Garcia, Haleigh   Three Rivers 36-08.50(11.19m) +2.5 1 8
3 Lee, Ginnie   Texas Leadership 35-08.50(10.88m) +1.0 1 6
4 Westbrook, Jayde   Grapeland 35-03.75(10.76m) +1.5 1 4
5 Walterscheid, Amber   Muenster 34-11.50(10.66m) +1.1 1 2
6 Hudson, Courtney   Axtell 34-10.00(10.62m) +3.6 1 1
7 Bufkin, Tatum   Munday 34-07.00(10.54m) +1.8 1  
8 Turner, Halee   Italy 33-10.00(10.31m) +0.8 1  
9 Evans, Dessera   Holland 33-08.75(10.28m) +1.6 1  
 
Womens Triple Jump 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williamson, Madison   Blum 37-07.50(11.47m) +1.8 1 10
2 Escamilla, Claudia   Morgan 35-08.00(10.87m) +2.1 1 8
3 Auld, Keena   Leakey 35-05.25(10.80m) +0.8 1 6
4 Walls, Kendra   Rochelle 35-00.00(10.67m) +2.7 1 4
5 Steels, Jasmyn   Frost 34-09.00(10.59m) +2.3 1 2
6 Hill, Abby   Turkey Valley 34-02.00(10.41m) +2.3 1 1
7 Harris, Shelby   Roby 33-11.00(10.34m) +4.1 1  
8 Aguilar, Krystal   Marathon 33-06.00(10.21m) +3.0 1  
9 Metcalf, Stephanie   Blackwell 32-02.25(9.81m) +1.7 1  
 
Womens Triple Jump 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Collier, Kenija   Tatum 42-02.25(12.86m) +1.3 1 10
2 Bedrich, Lauren   Rogers 37-08.00(11.48m) +0.8 1 8
3 Williams, Terralyn   East Bernard 37-05.50(11.42m) +2.6 1 6
4 Berry, Haily   Post 37-02.50(11.34m) +2.2 1 4
5 Gulley, Jamece   Winona 37-01.75(11.32m) +0.4 1 2
6 Martinez, Molly   Bishop 36-00.75(10.99m) +0.6 1 1
7 Stuart, Haley   Gladewater Sabin 35-04.50(10.78m) +0.5 1  
8 Dodson, Jamie   Cisco 35-01.00(10.69m) +0.8 1  
9 Cooksey, Cabraile   Life Red Oak 34-00.00(10.36m) +0.5 1  
 
Womens Triple Jump 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Axel, Felicienne   Columbus 40-01.50(12.23m) +2.8 1 10
2 Williams, Khalaya   Waco Connally 40-00.00(12.19m) +4.7 1 8
3 Burks, Tonye'cia   Kilgore 39-06.00(12.04m) +2.5 1 6
4 Snell, Deja   Lone Star 38-11.50(11.87m) +3.6 1 4
5 Allen, Tyistyn   Sealy 38-08.50(11.80m) +5.2 1 2
6 McPheters, Malika   Ingleside 37-00.50(11.29m) +3.4 1 1
7 Booth, Maegan   Huffman Hargrave 36-11.50(11.26m) +3.1 1  
8 Mize, Julie   Lampasas 34-11.50(10.66m) +4.6 1  
9 Ives, Sarah   Andrews 34-11.00(10.64m) +5.0 1  
 
Womens Triple Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hearn, Mylana   FB Thurgood Mars 40-08.50(12.41m) +2.4 1 10
2 Crank, Gabby   Dallas Highland 39-06.50(12.05m) +2.3 1 8
3 Walker, Taylor   Waller 39-03.75(11.98m) +3.9 1 6
4 Garcia, Asa   Texas City 39-00.00(11.89m) +1.8 1 4
5 Nwachukwu, Andrea   Wylie 38-05.50(11.72m) +3.7 1 2
6 Amadi, Victoria   Denton 38-01.00(11.61m) +0.8 1 1
7 Porter, Beanndra   Crowley 37-10.00(11.53m) +2.8 1  
8 Ortiz, Melina   Port Lavaca Calh 36-08.75(11.20m) +1.5 1  
9 Hardeman, Kamri   Victoria East 35-06.75(10.84m) +4.4 1  
 
Womens Triple Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Druilhet, Bria   Stephen F. Austi 40-11.50(12.48m) +2.3 1 10
2 Revell, Paetyn   DeSoto 40-05.50(12.33m) +3.6 1 8
3 Latham, Viershanie   Mesquite 40-02.00(12.24m) +1.9 1 6
4 Iloanya, Nicole   Arlington Bowie 39-10.25(12.15m) +3.7 1 4
5 Lawrence, Brianna   Mansfield Timber 39-09.25(12.12m) +1.8 1 2
6 Dixon, Kiyana   Allen 38-10.50(11.85m) +2.1 1 1
7 Johnson, Tiara   Pearland 38-06.00(11.73m) +3.5 1  
8 Love, Jerica   San Antonio Warr 37-05.00(11.40m) +1.3 1  
9 Gulley, Ria   San Antonio Clar 36-00.75(10.99m) +2.4 1  
 
Womens Pole Vault 1A-D1 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wood, Blake   Hico 12-00.00(3.66m) 1 10
2 Craig, Claire   Olney 10-06.00(3.20m) 1 8
3 Gall, Landry   Weimar 10-00.00(3.05m) 1 6
4 Hockenberry, McKaela   New Deal 10-00.00(3.05m) 1 4
5 Patterson, Chase   Itasca 9-06.00(2.90m) 1 1.50
5 Moses, McKenna   Ozona 9-06.00(2.90m) 1 1.50
7 Simon, Kalea   Junction 9-06.00(2.90m) 1  
8 Freeman, Savannah   Mart 9-00.00(2.74m) 1  
8 Waters, Victoria   West Hardin 9-00.00(2.74m) 1  
 
Womens Pole Vault 1A-D2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Randolph, Celsey   Water Valley 11-06.00(3.51m) 1 10
2 Hartman, Hannah   Santa Anna 11-06.00(3.51m) 1 8
3 Oppegard, Caylee   Lenorah Grady 8-06.00(2.59m) 1 6
4 Johnson, Brittney   Ropes 8-06.00(2.59m) 1 4
5 Womack, Hannah   Ira 8-00.00(2.44m) 1 2
6 Jorgensen, Breanna   Comstock 8-00.00(2.44m) 1 1
7 Moreno, Alyssa   Comstock 7-06.00(2.29m) 1  
7 Woods, Kara   Nocona Prairie V 7-06.00(2.29m) 1  
9 Bristow, Anne   Nocona Prairie V 7-00.00(2.13m) 1  
 
Womens Pole Vault 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pecot, Madison   White Oak 12-00.00(3.66m) 1 10
2 Grudzieski, Kaylynn   Edna 11-03.00(3.43m) 1 8
3 Redding, Sam   Whitney 11-00.00(3.35m) 1 6
4 Bellows, Caroline   George West 10-06.00(3.20m) 1 4
5 Mabery, Reagan   Tolar 10-06.00(3.20m) 1 2
6 Boedeker, Cameron   Marion 10-06.00(3.20m) 1 1
7 Swindell, Nocona   Breckenridge 10-00.00(3.05m) 1  
8 Ragan, Skylar   Prairiland 9-06.00(2.90m) 1  
9 Fuentes, Stormie   Bushland 9-06.00(2.90m) 1  
 
Womens Pole Vault 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Long, Kally   Wimberley 12-09.00(3.89m) 1 10
2 Williams, Lexi   Yoakum 12-00.00(3.66m) 1 8
3 Timmons, Katherine   Robinson 11-09.00(3.58m) 1 6
4