Folders |
2015 Results - UK High School Indoor InvitationalPublished by
Website:Click here Results by: AllTrax Timing AllTrax Timing - Contractor License 2/21/2015 - 12:42 PM
U.of KY HIGH SCHOOL INVITATIONAL
Indoor Track & Field Meet
Nutter Fieldhouse (291m) - Lexington,KY - 2/21/2015
Event 1 Women 60 Meter Dash
==================================================================
FieldhouseHS: F 7.26 2007 Shayla Mahan, Motor City TC-MI
2014 Winner: * 7.65 2014 Khianna Gray, KY Elite
Name Year School Prelims H#
==================================================================
Preliminaries
1 Greer, DeAndra SR Unattached * 7.52q 6
2 Hall, Cassondra JR Unattached * 7.55q 2
3 Marshall, Tonea North Texas * 7.58q 3
4 Irby, Lynna Indiana Storm * 7.63q 4 7.625
5 Bracey, Sekayi' JR G.Rapids FIRE * 7.63q 3 7.629
6 Gray, Khianna SR Kentucky Elite * 7.64q 5
7 Pate, Janel Training Ground 7.66q 1
8 Henderson, De'Stini North Texas 7.67q 2
9 Morgan, Lauren SO Elizabeth Seton 7.71q 2
10 Rhodes, Kiara SO Memph.Mustangs 7.78 2
11 Singletary, Cedrina Young Achievers 7.82 4
12 Battle, Diamond JR Unattached 7.84 4
13 Hall, Eboni SR Pickerington 7.86 1
14 Gay, Jaela SR Riverdale Baptist 7.87 3
15 Savoy, Chynna JR Elizabeth Seton 7.94 5 7.933
16 Bogan, Brooke SR Michigan All-Stars 7.94 2 7.937
17 Fowler, Destiny Young Achievers 7.94 4 7.940
18 Simmons, Jacqueline SO Elizabeth Seton 7.96 5
19 Townsend, Taliyah JR Unattached 8.00 4
20 Wilson, Sylvia D.C. Express 8.01 3
21 Woodson, Ravon JR Indy Wayne 8.02 3
22 Johnson, Gabriella SO Elizabeth Seton 8.03 5
23 Roberts, Maya Elite Performance 8.04 1 8.032
24 Robinson, Jasmine SR Elizabeth Seton 8.04 6 8.036
25 Woods, Taylor JR Riverdale Baptist 8.06 3 8.053
26 Ridgeway, Aubrey North Texas 8.06 1 8.054
27 Gardner, Asia SR Michigan All-Stars 8.07 4
28 McKelvy, Tamea SO Motor City TC 8.09 1
29 Davis, Emone SR Danville 8.11 1
30 Simmons, Kyara SO Indy Wayne 8.14 6
31 Henderson, Laiya JR Lakota West 8.16 2
32 Couturier, Casey Elite Performance 8.17 6
33 McHenry, Jayleisha Unattached 8.22 3
34 Teague, Nicole JR QTC 8.26 5
35 Arnett, Shelby Valkyrie Athletics 8.29 3
36 Rodriguez, Lauren SR Unattached 8.46 1
37 Long, Jailah SO Unattached 8.52 2
Event 1 Women 60 Meter Dash
=====================================================================
FieldhouseHS: F 7.26 2007 Shayla Mahan, Motor City TC-MI
2014 Winner: * 7.65 2014 Khianna Gray, KY Elite
Name Year School Finals Points
=====================================================================
Finals
1 Greer, DeAndra SR Unattached 7.40*
2 Marshall, Tonea North Texas 7.47*
3 Irby, Lynna Indiana Storm 7.52*
4 Hall, Cassondra JR Unattached 7.53*
5 Gray, Khianna SR Kentucky Elite 7.54*
6 Pate, Janel Training Ground 7.59*
7 Morgan, Lauren SO Elizabeth Seton 7.69
8 Bracey, Sekayi' JR G.Rapids FIRE 7.70
9 Henderson, De'Stini North Texas 7.76
Event 2 Men 60 Meter Dash
==================================================================
FieldhouseHS: F 6.70 1999 Casey Combest, Owensboro -KY
2014 Winner: * 6.78 2014 Eli Minor, Motor City TC
Name Year School Prelims H#
==================================================================
Preliminaries
1 Haraway, Darryl SR DeMatha Catholic * 6.78q 1
2 Blunt, Stephen Michigan All-Stars 6.89q 3
3 Saunders, Khari Kentucky Elite 6.91q 5
4 Cleaver, Derris MI Accelerators 6.92q 3
5 McFarland, Anthony SO DeMatha Catholic 6.93q 2
6 Flournoy, Jaron SR Michigan All-Stars 6.99q 4 6.982
7 Chambers, Mykel SR Lakota West 6.99q 2 6.986
7 Cobb, Ken Unattached 6.99q 3 6.986
9 Ford, Alize' Unattached 7.00q 1
10 Ruffin, Jr., Alonzo SR St. John's College 7.01 1 7.004
11 Collins, Joshua SR Unattached 7.01 5 7.007
12 Harrison, Eric SO St. John's College 7.03 5
13 Hayes, Austin SR Unattached 7.04 4
14 Robinson, Davonte JR Blue Devil TC 7.05 2
15 Buchanan, Deshon JR Belleville West 7.06 2
16 Scott, Cornelius SR RSS 7.09 6 7.081
17 Erpenbeck, Jake SR Colonel TC -KY 7.09 6 7.088
18 Smith, Danottis Elite Performance 7.11 6
19 Brown, Ricardo SR Motor City TC 7.12 4
20 Thomas, Jordan A SR Unattached 7.13 3 7.121
21 Thomas, Kenneth Peak Performnce 7.13 2 7.126
22 Johnson, Michael SR UNAT-Owensboro 7.13 3 7.129
23 Denmark, Samuel SR Peak Performnce 7.14 1
24 Coleman, Jayshawn SR Bulldog TC 7.18 3
25 Ellington, Blaine SR Michigan All-Stars 7.21 5 7.203
25 Hatter, Romello SR Belleville West 7.21 4 7.203
27 Turner, Darryl JR DeMatha Catholic 7.22 6 7.212
28 Marshall Jr., Darryl SR DeMatha Catholic 7.22 5 7.220
29 Madison, Jordan SR Sprint Athletics 7.23 2
30 James, Rhoman SR Blue Devil TC 7.24 2
31 McDowell, Logan SR Colonel TC -KY 7.26 6
32 Harris, Shane JR Kentwood Track Club 7.27 3
33 Callari, Michael Precision TC 7.28 6 7.273
34 Moton, Jaylon SR Belleville West 7.28 5 7.278
35 Anderson, Jarell FR Belleville West 7.29 3
36 Simmons, Jonathan JR Riverdale Baptist 7.35 4
37 Young, Jaison SR Riverdale Baptist 7.37 1
38 Boughner, Conolly SR Lakota East 7.39 4
39 Oliver, John FR Riverdale Baptist 7.40 1
Event 2 Men 60 Meter Dash
=====================================================================
FieldhouseHS: F 6.70 1999 Casey Combest, Owensboro -KY
2014 Winner: * 6.78 2014 Eli Minor, Motor City TC
Name Year School Finals Points
=====================================================================
Finals
1 Haraway, Darryl SR DeMatha Catholic 6.76*
2 Saunders, Khari Kentucky Elite 6.83
3 McFarland, Anthony SO DeMatha Catholic 6.84
4 Flournoy, Jaron SR Michigan All-Stars 6.85
5 Blunt, Stephen Michigan All-Stars 6.90
6 Cleaver, Derris MI Accelerators 6.94
7 Ford, Alize' Unattached 6.96
8 Chambers, Mykel SR Lakota West 6.98
9 Cobb, Ken Unattached 7.04
Event 3 Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
FieldhouseHS: F 8.17 2007 Jacq. Coward, Track Knoxville-TN
2014 Winner: * 8.37 2014 Chantel Ray, Hampton
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Marshall, Tonea North Texas 8.47q 1
2 Rhodes, Kiara SO Memph.Mustangs 8.71q 2
3 Gonzalez, Samantha North Texas 8.73q 3
4 Wilson, Sylvia D.C. Express 8.94q 3
5 Holloway, Brianna JR Motor City TC 8.97q 3 8.963
6 Pierre-Antoine, Alexis JR Lincoln-Way East 8.97q 2 8.964
7 Neal, Maya SR Unattached 9.00q 1
8 Roberts, Maya Elite Performance 9.06q 1
9 Meadow, Megan SR Kindersport 9.14q 2
10 Latta-Thompson, Kailsi JR Motor City TC 9.16 2
11 Rodriguez, Lauren SR Unattached 9.20 1 9.194
12 Zoller, Chelsea Gazelle Track Club 9.20 3 9.196
13 Dabney, Gabbi SR Unattached 9.37 3
14 Hill, Sydney SR Lakota West 9.39 1 9.383
15 Ballard, Madeline Kindersport 9.39 1 9.389
16 Langdon, Jenna Talon Track Club 9.61 3
17 Jantzi, Rachel SR Kindersport 9.69 1
18 Welsing, Melanie FR Ledom TC -KY 9.80 3
19 Conner, Alexis JR Madison Co. TC 10.23 1
Event 3 Women 60 Meter Hurdles
=======================================================================
FieldhouseHS: F 8.17 2007 Jacq. Coward, Track Knoxville-TN
2014 Winner: * 8.37 2014 Chantel Ray, Hampton
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Marshall, Tonea North Texas 8.39
2 Gonzalez, Samantha North Texas 8.64
3 Rhodes, Kiara SO Memph.Mustangs 8.65
4 Wilson, Sylvia D.C. Express 8.73
5 Roberts, Maya Elite Performance 8.84
6 Neal, Maya SR Unattached 8.85
7 Holloway, Brianna JR Motor City TC 8.90
8 Pierre-Antoine, Alexis JR Lincoln-Way East 8.94
Event 4 Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
FieldhouseHS: F 7.69 2009 Wayne Davis II, SE Raleigh-NC
2014 Winner: * 8.04 2014 David Gilstrap, RSS
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Monroe, Ayron SR St. John's College * 8.02q 2
2 Wilt, Caleb SR Wash. C.H. M 8.05q 1
3 Moore, Martice Exchange Zone 8.08q 2 8.071
4 Moore, Matthew SR Sprint Athletics 8.08q 1 8.075
5 Patrick, George Kindersport 8.10q 3
6 Walker, Eric SR St. Rita 8.30q 2
7 Stephens, Bijay JR Ft. Wayne Northrop 8.33q 3
8 Wiley, Paxton Kentucky Elite 8.39q 1
9 Wright, Tyson Young Achievers 8.49q 3
10 Batten, Domond SR Motor City TC 8.58 3 8.574
11 Jackson, Chris Elite Performance 8.58 1 8.579
12 Givens, Kinard SR Peak Performnce 8.87 2
13 Riekens, Matthew SO Beavercreek 9.09 2
-- Cassleman, Greg SR Peak Performnce DQ 1 hooked
Event 4 Men 60 Meter Hurdles
=======================================================================
FieldhouseHS: F 7.69 2009 Wayne Davis II, SE Raleigh-NC
2014 Winner: * 8.04 2014 David Gilstrap, RSS
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Wilt, Caleb SR Wash. C.H. M 7.91*
2 Moore, Matthew SR Sprint Athletics 7.98*
3 Monroe, Ayron SR St. John's College 8.06
4 Moore, Martice Exchange Zone 8.07
5 Stephens, Bijay JR Ft. Wayne Northrop 8.23
6 Walker, Eric SR St. Rita 8.33
7 Patrick, George Kindersport 8.37
8 Wiley, Paxton Kentucky Elite 8.43
9 Wright, Tyson Young Achievers 8.47
Event 5 Women 200 Meter Dash
==========================================================================
FieldhouseHS: F 23.70 2008 Chalonda Goodman, New Horizon-GA
2014 Winner: * 24.51 2014 Makenzie Dunmore, Unattached
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Gray, Khianna SR Kentucky Elite 24.42* 1
2 Dunmore, MaKenzie Exchange Zone 24.47* 1
3 Greer, DeAndra SR Unattached 24.56 3
4 Singletary, Cedrina Young Achievers 24.58 1
5 Morgan, Lauren SO Elizabeth Seton 24.66 2
6 Rhodes, Kiara SO Memph.Mustangs 24.71 2
7 Hall, Cassondra JR Unattached 24.72 1
8 Marshall, Tonea North Texas 24.74 6
9 Irby, Lynna Indiana Storm 24.81 2
10 Gonzalez, Samantha North Texas 25.15 2
11 Manson, Taylor SO Motor City TC 25.27 6
12 Hylton, Kayla SR Illinois Elite 25.29 4
13 Brown, Asia JR Lincoln-Way East 25.35 4
14 Gay, Jaela SR Riverdale Baptist 25.41 3
15 Henderson, De'Stini North Texas 25.42 5
16 Savoy, Chynna JR Elizabeth Seton 25.48 7
17 Freeman, Dnia JR Riverdale Baptist 25.49 2 25.482
18 Lewis, Zion RSS 25.49 5 25.489
19 Pierre-Antoine, Alexis JR Lincoln-Way East 25.56 4
20 Townsend, Taliyah JR Unattached 25.60 7
21 Hatcher, Lakin SR McDonogh School 25.72 7
22 Simmons, Jacqueline SO Elizabeth Seton 25.74 8
23 Bogan, Brooke SO Michigan All-Stars 25.79 8
24 Johnson, Gabriella SO Elizabeth Seton 25.84 7
25 Woods, Taylor JR Riverdale Baptist 25.86 9
26 Moore, Sarah SR 5 STAR MD 25.94 7
27 Ballard, Madeline Kindersport 25.95 4
28 Heard, Kayla Young Achievers 25.96 4 25.958
29 McKelvy, Tamea SO Motor City TC 25.96 6 25.959
30 Robinson, Nashaa Unattached 25.97 9
31 Edwards, Laura SR Bulldog TC 26.00 6
32 Andres, Sierra SR Unattached 26.01 3
33 Fowler, Destiny Young Achievers 26.06 6
34 Neal, Maya SR Unattached 26.14 4
35 Hall, Eboni SR Pickerington 26.15 8
36 Jones, Kaela SR 5 STAR MD 26.16 7
37 Simmons, Kyara SO Indy Wayne 26.22 3
38 Battle, Diamond JR Unattached 26.33 8
39 McHenry, Jayleisha Unattached 26.49 9
40 Gardner, Asia SR Michigan All-Stars 26.62 8
41 Davis, Emone SR Danville 27.21 9
Event 6 Men 200 Meter Dash
==========================================================================
FieldhouseHS: F 21.38 2011 Torri Tillman, Suwanee-GA
2014 Winner: * 21.61 2014 De' ondre McClain, Unattached
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Flournoy, Jaron SR Michigan All-Stars 21.16F 1
2 Gray, Nicholas SR Pick. North 21.43* 2
3 Allen, Will JR Bulldog TC 21.53* 1
4 Haraway, Darryl SR DeMatha Catholic 21.57* 1
5 Blunt, Stephen Michigan All-Stars 21.99 2
6 Ford, Alize' Unattached 22.06 4
7 Ruffin, Jr., Alonzo SR St. John's College 22.09 3
8 Harrison, Eric SO St. John's College 22.11 3
9 Robinson, DeQuan SR Blue Devil TC 22.12 1
10 Saunders, Khari Kentucky Elite 22.18 2
11 Hayes, Austin SR Unattached 22.29 4
12 Burton, Lorenzen SR Memph.Mustangs 22.34 2
13 Collins, Joshua SR Unattached 22.48 3
14 James, Kasaun Kentucky Elite 22.54 5 22.531
15 Chambers, Mykel SR Lakota West 22.54 6 22.539
16 Scott, Cornelius SR RSS 22.69 2
17 Cobb, Ken Unattached 22.70 6
18 Moore, Matthew SR Sprint Athletics 22.73 8
19 Denmark, Samuel SR Peak Performnce 22.81 3
20 Erpenbeck, Jake SR Colonel TC -KY 22.83 3
21 Turner, Darryl JR DeMatha Catholic 22.87 7
22 Smith, Danottis Elite Performance 22.90 5
23 White, Marvin SR Motor City TC 22.91 2
24 Meyes, Khance SO Grand Rapids Fire 22.93 7
25 Thomas, Jordan A SR Unattached 23.04 9
26 Coleman, Jayshawn SR Bulldog TC 23.08 4
27 Johnson, Michael SR UNAT-Owensboro 23.10 9
28 bowen, patrick JR KC Flyers 23.21 5
29 Crim-Harbison, Corbin JR Harrisburg 23.35 4 23.347
30 Wilson, Quincey SR Sprint Athletics 23.37 9
31 Madison, Jordan SR Sprint Athletics 23.43 9
32 Brown, Ricardo SR Motor City TC 23.47 8
33 Portis, Damare SR Unattached 23.57 3
34 Boughner, Conolly SR Lakota East 23.68 6
35 Glenn, D'Vante SR St. Rita 23.75 5
36 Nelson, Brenton JR DeMatha Catholic 23.76 4
37 Moton, Jaylon SR Belleville West 23.96 7 23.956
38 Fields, Tyler SR DeMatha Catholic 23.96 8 23.957
39 Cox, Louis FR St. Rita 24.14 9 24.133
40 Rochester, Miles SR DeMatha Catholic 24.14 8 24.138
41 Hein, Alex FR Unattached 24.66 7
-- Marshall Jr., Darryl SR DeMatha Catholic DQ 6 Lane Violation 2
Event 7 Women 400 Meter Dash
==========================================================================
FieldhouseHS: F 53.88 2012 Felicia Brown, Sprint Athltc-GA
2014 Winner: * 54.30 2014 Anna Jefferson, Motor City TC
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Gonzalez, Samantha North Texas 54.62 2
2 Dunmore, MaKenzie Exchange Zone 54.71 1
3 Zoller, Chelsea Gazelle Track Club 55.02 1
4 Sam, Martha SR 5 STAR MD 55.46 1
5 Manson, Taylor SO Motor City TC 56.04 3
6 Heard, Kayla Young Achievers 56.37 2
7 Tanner, Amber SR Kindersport 56.86 3
8 Andres, Sierra SR Unattached 57.46 2
9 Robinson, Nashaa Unattached 57.69 5
10 Freeman, Dnia JR Riverdale Baptist 58.02 2
11 James, Alexis JR Elizabeth Seton 58.10 5
12 Ayoola, Ololade SO Lincoln-Way East 58.12 6
13 Johnson, T'Reyah JR Elizabeth Seton 58.20 6
14 Brown, Asia JR Lincoln-Way East 58.27 5
15 Irby, Lynna Indiana Storm 58.45 1
16 Hatcher, Lakin SR McDonogh School 58.81 8
17 Johnson, Ayanna SO Riverdale Baptist 58.82 6
18 Crawford, Nina JR Elizabeth Seton 58.90 4
19 Edwards, Laura SR Bulldog TC 58.91 4
20 Townsend, Taliyah JR Unattached 59.12 5
21 Thompson, Jennifer SR RSS 59.45 5
22 Davenport, Sheridan SR RSS 59.83 8
23 Taylor, Carlita SO Motor City TC 59.99 4
24 Palodichuk, Madolyn JR KC Flyers 1:00.09 9
25 Wallace, Kyndall JR Lincoln-Way East 1:00.23 3
26 Johnson, Malana SO Elizabeth Seton 1:00.53 9
27 Baisden, Karrington SO Motor City TC 1:00.59 9
28 Bowen, Gabby SR RSS 1:00.68 6
29 Hendren, Brigetta SR Kentucky Elite 1:01.25 9
30 Beecher, Madison SR RSS 1:01.32 9
31 Frazier, Areale JR Gazelle Track Club 1:01.54 6
32 Blair, Reanna JR Motor City TC 1:01.55 8
33 Sabbakhan, Sahna JR St. John's College 1:01.72 8
34 Caruth, Chalys SO Elizabeth Seton 1:02.00 9
35 Eaton, Madison Elite Perf. XL 1:02.44 6
36 Hall, Imani JR Danville 1:03.29 8
37 Pless, Marii JR Elizabeth Seton 1:03.43 8
-- Ridgeway, Aubrey North Texas DNF 3
Event 8 Men 400 Meter Dash
==========================================================================
FieldhouseHS: F 46.94 2003 Reggie Witherspoon, New Horizon-GA
2014 Winner: * 48.45 2014 Maurice Allen, Motor City TC
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Allen, Will JR Bulldog TC 47.16* 1
2 Bowden, Skyler SR Michigan All-Stars 47.66* 1
3 Hamilton, Justin SR DeMatha Catholic 48.07* 1
4 Gomez, Rico FASST Track 48.18* 1
5 Banks, Jaylen SR Unattached 48.78 2
6 Orange, Carlton SR Memph.Mustangs 49.56 2
7 Green, Tanner SR KC Flyers 49.81 2
8 James, Kasaun Kentucky Elite 49.94 5
9 Garcia, Wilber SR St. John's College 50.07 5
10 Wilson, Quincey SR Sprint Athletics 50.23 2
11 Burton, Lorenzen SR Memph.Mustangs 50.27 3
12 Akil, Isaiah SR Riverdale Baptist 50.35 3
13 Tanner, Simpson SR Unattached -TN 50.47 3
14 Moore, Martice Exchange Zone 50.49 3
15 bowen, patrick JR KC Flyers 50.61 4
16 Tavares, Montgomery SO Cobb Track 51.10 5
17 Meyes, Khance SO Grand Rapids Fire 51.11 4 51.107
18 Pickett, Bryce SO Motor City TC 51.11 4 51.109
19 Johnson, Aidan SR KC Flyers TC 51.21 4
20 Mitchell, Gerald SR RSS 51.38 6
21 Norment, Naaman SR Memph.Mustangs 51.43 5
22 Chigbue, Kenneth SR DeMatha Catholic 51.57 8
23 McGluen, Jhonny SR Memph.Mustangs 51.74 6
24 Green, Noah FR KCFLYER 51.79 6
25 Westbrook, Alvin JR Unattached 51.95 5 51.941
26 Dunwell, Stanley SR RSS 51.95 8 51.947
27 Gilcrease, Aaron SR Flying Rocks TC 52.12 6
28 Fields, Tyler SR DeMatha Catholic 52.89 6
29 Crim-Harbison, Corbin JR Harrisburg 53.57 3
30 Wright, Tyson Young Achievers 53.71 9
31 Harris, Michael JR Unattached 54.05 8
32 Crockett, Lester SR DeMatha Catholic 54.25 9
33 Hein, Alex FR Unattached 54.47 8
34 Harris, Shane JR Kentwood Track Club 55.38 6
35 Ruff, Donovan SR Sprint Athletics 55.50 9
36 Johnson, Tyler SR St. Rita 57.33 8
Event 9 Women 800 Meter Run
==========================================================================
FieldhouseHS: F 2:08.84 2011 Danielle Pfeifer, McAuley-OH
2014 Winner: * 2:10.93 2014 Ersula Farrow, Grosse Pointe TC
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Farrow, Ersula SR Motor City TC 2:09.21* 1
2 Faust, Caitie SR RSS 2:10.94 1
3 Mundekis, Cassandra SR Unattached 2:13.12 1
4 Coleman, Dorriann FR Motor City TC 2:14.75 1
5 Lewis, Marielle Gazelle Track Club 2:16.87 1
6 Fleming, Jayla SR Motor City TC 2:17.64 2
7 Welker, Lindsay JR Unattached 2:19.43 1
8 Dykstra, Chandler JR Unattached 2:19.95 2
9 Allen, Maggie Valkyrie Athletics 2:20.79 2
10 McDowell, Delaney SR Mason 2:21.72 2 2:21.712
11 Coggins, Calli SR Unattached 2:21.72 3 2:21.716
12 Grant, Jordan SO Beavercreek 2:22.24 1
13 Kuntz, Emma SO Louisville Rams 2:22.27 1
14 Coggins, Addi SO Unattached 2:22.97 2
15 Brush, Erin SR Mason 2:24.12 2
16 Jackson, Lauren Sprint Athletics 2:24.82 1
17 Tucker, Kayla SR Riverdale Baptist 2:24.92 3
18 Simms, Kathleen Valkyrie Athletics 2:25.04 3
19 Pierce, Stephanie FR Beavercreek 2:26.42 3
20 Johnson, Vanessa SR Elizabeth Seton 2:26.73 3
21 Garbutt, Deneisha SR Danville 2:29.14 3
22 Williams, Sydney JR Elizabeth Seton 2:30.37 3
23 Neltner, Lillie JR Valkyrie Athletics 2:30.94 3
24 Dottin, Siyana JR Elizabeth Seton 2:31.52 3
25 Frazier, Areale JR Gazelle Track Club 2:45.54 3
Event 10 Men 800 Meter Run
==========================================================================
FieldhouseHS: F 1:51.08 2007 Chris Bilbrew, Smiths Statn-AL
2014 Winner: * 1:53.24 2014 Terrell Jackson, Memphis Mustangs
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Jackson, Terrell SR Memph.Mustangs 1:51.62* 1
2 Muhammad, Kendall SR Bulldog TC 1:52.78* 1
3 Long, Zach SR Unattached 1:53.10* 1
4 Cooper, Cameron SO Motor City TC 1:53.66 1
5 Groos, Dylan SR Unattached -TN 1:54.12 1
6 Barnes, Devin SR Unattached 1:54.88 1
7 Ferrante, Jason MI Accelerators 1:54.95 1
8 Olige, Elijah SR Bulldog TC 1:55.69 1
9 Chapman, Peyton SR Unattached 1:56.94 3
10 Greer, Miles SR Unattached 1:57.29 3
11 Pittman, Frank JR Ave Maria 1:58.27 2
12 Freeman, Dekaryea JR Motor City TC 1:58.42 1
13 Young, Benjamin SR Commodore TC -KY 1:58.55 2
14 Powell, Andrew Slicc Eagle TC 1:58.59 2
15 Boullie, Tyler JR Oak Ridge 1:58.89 2
16 Hasty, Gavin SR Unattached 1:59.51 2
17 Lee, Ryan JR Unattached 1:59.59 3
18 Crawford, Johnny SR Westfield 1:59.79 2
19 Duggan, Mark SR Unattached 2:00.52 2
20 Faust, Brian SR RSS 2:00.90 4
21 Terkula, David SR Mustang TC 2:01.79 2
22 George, Eli SR Louisvile Xtreme 2:01.94 4
23 Davis, Richard SR Sprint Athletics 2:01.98 3
24 Graham, Joe SR DeMatha Catholic 2:02.33 3
25 Mitchell, Jaison SR RSS 2:02.55 4
26 Horter, Dustin FR Lakota East 2:03.04 4
27 Sandman, Phillip JR Unattached 2:03.05 4
28 Kleine-Kracht, Ben SR Louisvile Xtreme 2:03.22 4
29 Doktycz, Will SR Cherokee Elite 2:03.47 4
30 Glick, Daniel SR Unattached 2:05.20 3
31 Hengst, Dalton FR McDonogh School 2:10.53 3
32 Langley, Jeremy SR DeMatha Catholic 2:17.18 4
33 Tavares, Montgomery SO Cobb Track 2:27.16 1
Event 11 Women 1 Mile Run
==========================================================================
FieldhouseHS: F 4:52.70 2008 Madeline Morgan, Mtn. Brook-AL
2014 Winner: * 4:56.79 2014 Annie Heffernan, Cin. St. Ursula
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Hendry, Hailey JR Unattached 5:06.00 1
2 Allen, Maggie Valkyrie Athletics 5:06.39 1
3 Sapienza-Wright, Alena FR Louisville Rams 5:07.30 1
4 Brookover, Hannah JR Unattached 5:07.45 1
5 Studebaker, Lainey JR Unattached 5:11.65 1
6 Reinhart, Michaela SO Unattached 5:12.75 1
7 Gawarecki, Karly SR CROSS Track Club 5:13.96 2
8 Cheeseman, Claire Talon Track Club 5:15.24 2
9 Meyers, Sydney SR Unattached 5:15.97 1
10 Simms, Kathleen Valkyrie Athletics 5:16.28 1
11 Lacy, Kaitlyn FR Louv. Derby City 5:18.29 1
12 Welker, Lindsay JR Unattached 5:19.42 1
13 Beckstead, Danielle JR Unattached 5:22.27 2
14 Caldwell, Hannah JR Unattached 5:22.62 1
15 Cooke, Tori SR WV Flyers 5:22.98 2
16 Lowe, Katherine JR Pick. North 5:23.23 3
17 Hatcher, Samantha SR WV Flyers 5:23.65 3
18 Patterson, Maddox SR Spartans TC 5:26.43 2
19 Davis, Natalie Irish Pride 5:26.87 3
20 Hensley, Emma SR Beavercreek 5:27.12 2
21 Tolson, Brittany JR Unattached 5:28.62 3
22 Brush, Ellie SO Mason 5:28.94 1
23 Roy, Breanna FR Unattached 5:29.05 2
24 Simms, Samantha Valkyrie Athletics 5:29.15 1
25 Ford, Leah JR Mason 5:29.35 1
26 Wills, Sarah SR WV Flyers 5:32.13 2
27 Koshy, Brianna SR Unattached 5:32.57 3
28 Bowens, Lashae JR Motor City TC 5:40.45 3
29 Wentworth, Ariel Garaway 5:44.01 2
30 Reburn, Abby Valkyrie Athletics 5:50.23 3
31 Shuman, Lauren SO Beavercreek 5:51.36 2
32 Sabino, Ivanna JR Madison Co. TC 5:51.70 3
33 Lawhorn, Ashley JR Unattached 5:53.75 3
Event 12 Men 1 Mile Run
==========================================================================
FieldhouseHS: F 4:12.25 2010 Colby Alexander, Strongsvll-OH
2014 Winner: * 4:13.15 2014 Wesley Pectol, Unattached
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Weisel, Ben Irish Pride 4:18.45 1
2 Young, Benjamin SR Commodore TC -KY 4:19.18 1
3 Pittman, Frank JR Ave Maria 4:19.74 1
4 Hengst, Dalton FR McDonogh School 4:19.97 1
5 Bindner, Joe SR Cherokee Elite 4:20.27 1
6 Mulloy, William Louisvile Xtreme 4:20.91 1
7 Fryman, Trenton Derby City A 4:22.04 1
8 Hartman, Alec JR Westfield 4:22.96 2
9 Hasty, Gavin SR Unattached 4:23.57 2
10 Thomas, Matthew SR Louisvile Xtreme 4:24.18 2
11 Hasty, Brodey FR Unattached 4:25.46 3
12 McCoy, Eamon SR Unattached -DE 4:25.96 1
13 Harvey, Tristan SR WV Flyers 4:26.19 1
14 Payne, John SR Unattached 4:26.60 2
15 Henthorn, Sam JR Westfield 4:26.93 2
16 Powell, Andrew Slicc Eagle TC 4:28.20 2
17 Ewert, Ben SO Beavercreek 4:28.42 1
18 Robinson, Wesley SR Oak Ridge 4:28.59 2
19 Hodge, Ian SR Unattached 4:28.92 3
20 Glick, Daniel SR Unattached 4:28.98 1
21 Mylenek, Nathan Elite Performance 4:29.29 2
22 Horter, Dustin FR Lakota East 4:30.61 3
23 Hawkins, Conner SO Unattached 4:30.99 3
24 Austell, Clay SR Unattached 4:31.15 2
25 Lang, Evan SR Unattached 4:34.88 3
26 Lamb, Colin SO Unattached 4:39.64 3
27 Wier, Aaron JR Lex Running 4:40.59 3
28 Bennett, Aaron SO Westfield 4:42.39 2
29 Moore, Mason SR Unattached 4:43.12 1
30 Galvin, Jared SR Unattached 4:47.15 3
31 Harrison, Hayden JR Unattached 4:48.80 2
32 Vines, Jonathan JR Unattached 4:49.40 3
33 Allen, Stephen JR DeMatha Catholic 5:04.57 3
Event 13 Women 2 Mile Run
=======================================================================
FieldhouseHS: F 10:46.32 2014 Annie Heffernan, Cin. St. Ursula-
2014 Winner: * 10:46.32 2014 Annie Heffernan, Cin. St. Ursula
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Cuneo, Taylor FR Unattached 10:53.18
2 Reinhart, Michaela SO Unattached 10:58.06
3 Wentworth, Rachel Garaway 11:07.67
4 Brookover, Hannah JR Unattached 11:19.85
5 Murphey, Maegan JR Mason 11:20.46
6 Menyhert, Rosie SR Cin. Sycamore 11:24.63
7 Warren, Presley Derby City A 11:32.39
8 Connaughton, Olivia Turpin Track Club 11:45.16
9 entrekin, rebecca SR Unattached 11:49.53
10 Boatright, Paige SO Team Bird Elite 11:50.02
11 Sloan, Emma SR Unattached 11:52.49
12 Little, Abi FR Noblesville 11:53.90
13 Poppell, Sierra JR Unattached 11:57.25
14 Schaeffer, Eliza Jane JR Blue Devil TC 12:01.93
15 Koshy, Brianna SR Unattached 12:03.04
16 Malchow, Taylor JR Centerville 12:04.79
17 Manning, Julia JR Madison Co. TC 12:09.94
18 Helton, Meredith Talon Track Club 12:14.93
19 Henderson, Ailee SO Mason 12:15.60
20 Wood, Taylor SR Mason 12:20.83
21 Facktor, Rebecca SR Bruin Elite 12:47.41
22 Manning, Melanie JR Madison Co. TC 13:08.00
Event 14 Men 2 Mile Run
=======================================================================
FieldhouseHS: F 8:59.39 2013 Brock Baker, Unatt -TN
2014 Winner: * 9:18.90 2014 Wesley Pectol, Unattached
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Murdock, John SR Unattached 9:27.97
2 Winders, Javan JR Team Mansfield 9:28.59
3 Chavez, John SR Cherokee Elite 9:28.98
4 Laurtia, Anthony SR WV Flyers 9:30.94
5 Weisel, Ben Irish Pride 9:34.15
6 Dowdy, Tanner JR Unattached 9:37.74
7 Grismer, Nick SR Mason 9:38.89
8 Dowdy, Cole JR Unattached 9:45.64
9 Bell, Joshua Slicc Eagle TC 9:46.50
10 Edwards, Seth JR WV Flyers 9:49.99
11 Bragg, Micah SR Dayton Christian HS 9:50.74
12 Nuguse, Yared SO Louisville Rams 9:50.78
13 Peck, Ryan SR Unattached 9:51.18
14 Cook, Johnathon SR Unattached 9:52.11
15 Mortimer, Alex SO Commodore TC -KY 9:53.65
16 McCoy, Eamon SR Unattached -DE 9:58.54
17 Garvey, Andrew Louisvile Xtreme 9:59.41
18 Fryman, Trenton Derby City A 10:06.09
19 Longfellow, Nathan JR Unattached 10:06.95
20 Harrison, Hayden JR Unattached 10:07.81
21 Rupp, Robert Kentucky Elite 10:10.09
22 Winders, Titus FR Team Mansfield 10:11.52
23 Grandstaff, Mycah SR Crestview 10:24.15
24 Fields, Brennan JR Madison Co. TC 10:27.81
25 Fazili, Waqqas SR Unattached 10:37.25
26 Lawson, Kevin SO Cin. Sycamore 10:39.56
Event 15 Women 4x400 Meter Relay
==========================================================================
FieldhouseHS: F 3:47.02 2014 Motor City Track Club, Motor City TC
2014 Winner: * 3:47.02 2014 Motor City Track Club, Motor City TC
School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Motor City Track Club 'A' 3:45.91F 1
1) Jefferson, Anna JR 2) Powell, Johnyce SR
3) Coleman, Dorriann FR 4) Farrow, Ersula SR
2 5 STAR MD 'A' 3:54.77 1
1) Allison, Kenya SR 2) Jones, Kaela SR
3) Moore, Sarah SR 4) Sam, Martha SR
3 Lincoln-Way East 'A' 3:56.16 2
1) Ayoola, Ololade SO 2) Brown, Asia JR
3) Pierre-Antoine, Alexis JR 4) Wallace, Kyndall JR
4 RSS 'A' 3:57.88 2
1) Beecher, Madison SR 2) Davenport, Sheridan SR
3) Gitonga, Tammy SR 4) Bowen, Gabby SR
5 Elizabeth Seton 'B' 4:02.31 2
1) Robinson, Jasmine SR 2) Pless, Marii JR
3) Johnson, Malana SO 4) Caruth, Chalys SO
6 St. John's College 'A' 4:06.02 1
1) Ebb, Kasey FR 2) Graves, Jasmine SR
3) Sabbakhan, Sahna JR 4) Williams, Aliya FR
7 Michigan All-Stars 'A' 4:08.54 2
1) Bogan, Brooke SO 2) Gardner, Asia SR
3) Adams, Donae' SR 4) Hunt, Lauryn SR
8 Louisville Rams 'A' 4:14.48 2
1) Sapienza-Wright, Alena FR 2) Kuntz, Emma SO
3) Hall, Labreea JR 4) duPlessis, Grace SR
9 Commodore TC -KY 'A' 4:20.24 1
1) Hardin, Aneya SR 2) Brooks, Waveney FR
3) Hardin, Aleisa JR 4) Bentley, Tyanne JR
10 Kentucky Elite 'A' 4:20.99 1
1) Hendren, Brigetta SR 2) Gray, Khianna SR
3) Young, Sydney SR 4) Radliff, Claire SR
-- Elizabeth Seton 'A' DNF 1
1) Crawford, Nina JR 2) Johnson, T'Reyah JR
3) James, Alexis JR 4) Morgan, Lauren SO
Event 16 Men 4x400 Meter Relay
==========================================================================
FieldhouseHS: F 3:13.32 2003 New Horizon-GA
2014 Winner: * 3:20.69 2014 DeMatha Catholic, DeMatha Catholic
School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Michigan All-Stars 'A' 3:18.07* 1
1) Bowden, Skyler SR 2) Ellington, Blaine SR
3) Flournoy, Jaron SR 4) Liebert, Jacob SR
2 Memphis Mustangs Track Culb 'A' 3:18.11* 1
1) Burton, Lorenzen SR 2) Orange, Carlton SR
3) McGluen, Jhonny SR 4) Jackson, Terrell SR
3 Riverdale Baptist 'A' 3:24.18 2
1) Akil, Isaiah SR 2) Castro Fields, Tariq SO
3) Prince, Malik FR 4) Davis, Justin JR
4 Pick. North 'A' 3:24.69 2
1) Miller, Lucas SR 2) Tolliver, Jayvonta SO
3) Jackson, Che' SR 4) Gray, Nicholas SR
5 KC Flyers Track Club 'A' 3:26.63 1
1) Bowen, Patrick JR 2) Green, Noah FR
3) Johnson, Aidan SR 4) Green, Tanner SR
6 Peak Performance Track Club 'A' 3:28.54 2
1) Bennett, Damon SR 2) Cassleman, Greg SR
3) Kinlock, Dyrell SR 4) Denmark, Samuel SR
7 RSS 'A' 3:29.54 2
1) Faust, Brian SR 2) Harper, Cedric SR
3) Scott, Cornelius SR 4) Mitchell, Gerald SR
8 Sprint Athletics Track Club 'A' 3:29.74 2
1) Davis, Richard SR 2) Moore, Matthew SR
3) Ruff, Donovan SR 4) Wilson, Quincey SR
9 Peak Performance Track Club 'B' 3:30.67 2
1) Johnson, Terik SR 2) Givens, Kinard SR
3) Fuller, Devonte SR 4) Barnwell, Javarus SR
10 Belleville West 'A' 3:31.49 1
1) McMath, Thomas SR 2) Anthony, Teantez JR
3) Lewis, Anthony JR 4) Buchanan, Deshon JR
11 DeMatha Catholic 'A' 3:32.56 1
1) Hamilton, Justin SR 2) Chigbue, Kenneth SR
3) Haraway, Darryl SR 4) Fields, Tyler SR
-- Motor City Track Club 'A' DQ 1 broke in too early
1) Davis, Dajion SO 2) Pickett, Bryce SO
3) Freeman, Dekaryea JR 4) Cooper, Cameron SO
Event 17 Women 4x800 Meter Relay
=======================================================================
FieldhouseHS: F 9:29.08 2004 Detroit Cheetahs-MI
2014 Winner: * 9:49.32 2014 Flashes Track Club, Flashes TC
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Kindersport 'A' 9:32.55*
1) Tanner, Amber SR 2) lobelson, rose SR
3) Jantzi, Rachel SR 4) Meadow, Megan SR
2 Motor City Track Club 'A' 9:38.43*
1) Fleming, Jayla SR 2) Coleman, Dorriann FR
3) Powell, Johnyce SR 4) Farrow, Ersula SR
3 Noblesville 'A' 9:43.03*
1) Dombroski, Kat SO 2) Crouch, Abby SR
3) Sharples-Gordon, Susanna SO 4) Line, Megan SR
4 Pick. North 'A' 9:53.45
1) Rumora, Rosa SR 2) McSurley, Anna SO
3) Blankenship, Leah SR 4) Lowe, Katherine JR
5 Mason 'A' 9:54.44
1) Peebles, Cassidy SR 2) McDowell, Delaney SR
3) Brush, Ellie SO 4) Brush, Erin SR
6 WV Flyers 'A' 10:08.55
1) Wills, Sarah SR 2) Hatcher, Samantha SR
3) Kukura, Peyton SR 4) Cooke, Tori SR
7 Beavercreek 'A' 10:09.58
1) Ott, Emily SO 2) Baird, Cami JR
3) Turner, Aurora SR 4) Fitzgerald, Aislinn JR
8 Commodore TC -KY 'A' 10:46.94
1) Plucinski, Mayah SR 2) Hurley, Jordyn FR
3) Duff, Savanna FR 4) Covey, Maddie SO
Event 18 Men 4x800 Meter Relay
=======================================================================
FieldhouseHS: F 7:48.77 2007 Smiths Station-AL
2014 Winner: * 8:01.78 2014 Providence Day School, Providence
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Cherokee Elite Track Club 'A' 8:05.95
1) Bindner, Joe SR 2) Doktycz, Will SR
3) Long, Zach SR 4) Chavez, John SR
2 Cin. Sycamore 'A' 8:08.86
1) Berling, Ray JR 2) Lucken, Adam SR
3) Menyhert, Miles SO 4) Gonzalez, Martin JR
3 Westfield 'A' 8:18.92
1) Crawford, Johnny SR 2) Henthorn, Sam JR
3) Hartman, Alec JR 4) Bennett, Aaron SO
4 365 Track Club 'A' 8:20.31
1) Allen, Jack SR 2) Bosley, Cole SR
3) Corley, Austin SR 4) Zuniga, Austin SR
5 Bulldog TC 'A' 8:21.74
1) Inman, Matthew SO 2) Michael, Timmy JR
3) Shoaf, Andrew SR 4) Olige, Elijah SR
6 Beavercreek 'A' 8:22.72
1) Peterson, Jayman JR 2) Nader, Austin SR
3) Enderson, Gavin JR 4) Johnson, Ian SO
7 Louisvile Xtreme 'A' 8:24.05
1) George, Eli SR 2) Just, Tyler SR
3) Kleine-Kracht, Ben SR 4) Thomas, Matthew SR
8 Oak Ridge 'A' 8:28.14
1) Etheridge, Jacob SO 2) Robinson, Wesley SR
3) Boullie, Tyler JR 4) Colburn, Thomas JR
9 DeMatha Catholic 'A' 9:03.12
1) Allen, Stephen JR 2) Crockett, Lester SR
3) Langley, Jeremy SR 4) Graham, Joe SR
Event 19 Women Distance Medley
================================================================
School Finals
================================================================
Finals
1 Noblesville 'A' 12:54.16
1) Little, Abi FR 2) Cox, Deja JR
3) Line, Megan SR 4) Crouch, Abby SR
2 Mason 'A' 13:24.62
1) Synder, Regan SO 2) Satterthwaite, Amy SO
3) Myrie, Nia JR 4) Peebles, Cassidy SR
3 Louisville Rams 'A' 14:11.59
1) Mitchell, Helen JR 2) Been, Rachel JR
3) duPlessis, Grace SR 4) Steen, Bria SR
Event 20 Men Distance Medley
===============================================================
School Finals
===============================================================
Finals
1 365 Track Club 'A' 11:19.50
1) Allen, Jack SR 2) Bosley, Cole SR
3) Corley, Austin SR 4) Zuniga, Austin SR
2 Riverdale Baptist 'A' 11:27.81
1) Brown, Edwin SR 2) Betts, Brandon FR
3) Glasper, Kevin JR 4) Davis, Justin JR
3 Louisville Rams 'A' 11:32.72
1) Adams, Chris JR 2) Grossman, Gavin FR
3) Gerhardt, Connor SO 4) Canada, CJ SR
Event 21 Women High Jump
=================================================================================
FieldhouseHS: F 5-11 1999 C.Estric & K.Williams, OH & GA
2014 Winner: * 1.62m 2014 Jordan Gray, The Heat TC
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Lowe, Lillie Kentucky Elite 5-07.00* 1.70m
2 Pennington, Taylor SR Center Grove 5-05.00* 1.65m O+ 0 misses
2 Ayoola, Ololade SO Lincoln-Way East 5-05.00* 1.65m O+ 0 misses
4 Junkroski, Julia SR Lincoln-Way East 5-05.00* 1.65m XO+ 1 miss
5 Campbell, Grace Kentucky Elite 5-05.00* 1.65m XXO+ 2 misses
6 Hinkle, Carly SO Unattached 5-01.00* 1.54m O+ 0 misses
7 Meadow, Megan SR Kindersport 5-01.00* 1.54m O+ 2 misses
8 Graves, Megan Indy Flight Club 5-01.00* 1.54m XO+ 0 misses
9 Bigelow, Heaven JR Commodore TC -KY 4-11.00* 1.49m O+ 0 misses
10 Coleman, Drew SO Motor City TC 4-09.00* 1.44m XO
10 Shively, Megan SO Beavercreek 4-09.00* 1.44m XO
-- Hall, Imani JR Danville NH
-- Browning, Rachel JR Commodore TC -KY NH
-- Moore, Aneisha FR St. John's College NH
Event 22 Men High Jump
=================================================================================
FieldhouseHS: F 7-00 2008 Erik Kynard, Toledo Rogers-OH
2014 Winner: * 2.03m 2014 Isaiah Kyle, Unattached
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Brooks, Jaron JR Blue Devil TC 7-01.00F 2.15m
2 Claitt, Tequan SR Unattached 6-06.00* 1.98m
3 Scott, Jordan Knox. Youth A 6-04.00* 1.93m
4 Bouchard, Adam SO Unattached 6-02.00* 1.87m
5 Patrick, George Kindersport 6-00.00* 1.82m O+ 0 misses
5 Kabi, Mandela SR St. John's College 6-00.00* 1.82m O+ 0 misses
7 Monroe, Ayron SR St. John's College 6-00.00* 1.82m XO+ 0 misses
8 Copi, Jeff Michigan All-Stars 5-10.00* 1.77m
9 Lewis, Anthony JR Belleville West 5-08.00* 1.72m O
10 Liebert, Jacob SR Michigan All-Stars 5-08.00* 1.72m XO
Event 23 Women Pole Vault
=================================================================================
FieldhouseHS: F 12-09 2010 Margo Tucker, East Indy TC-IN
2014 Winner: * 3.81m 2014 Leah Frischmann, Lawrence Cylclones
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Junkroski, Julia SR Lincoln-Way East 12-00.00* 3.65m O+ 0 misses
2 Hall, Eboni SR Pickerington 12-00.00* 3.65m XO+ 3 misses
3 Gordon, Nicolette SR Tim Mack PV 11-06.00* 3.50m O+1 miss
4 Smith, Kayla FMF Track Club 11-06.00* 3.50m O+ 2 misses
5 Langins, Taylen FR Fuzion Athletics 11-00.00* 3.35m O+ 0 misses
5 Jackson, Kim SR PoleVaultElite 11-00.00* 3.35m O+ 0 misses
7 Fletchall, Emily Indy Flight Club 11-00.00* 3.35m XO+ 0 misses
7 Brown, Sandra JR PoleVaultElite 11-00.00* 3.35m XO+ 0 misses
7 Hix, Dascha SR Fort Campbell -KY 11-00.00* 3.35m XO+ 0 misses
10 Mangold, Camille Fuzion Athletics 10-06.00* 3.20m XO+ 1 miss
11 Nelson, Alexis Fuzion Athletics 10-06.00* 3.20m XO+ 2 misses
12 Leggas, Kristina Fuzion Athletics 9-10.00* 2.99m O+ 0 misses
12 Bickett, Jaci Spottsvll Monstr 9-10.00* 2.99m O+ 0 misses
12 Toole, Clare JR Lakewood, OH 9-10.00* 2.99m O+ 0 misses
15 Burkart, Jordan Axis Athletics 9-02.00* 2.79m O+ 0 misses
15 Leichner, Mary Axis Athletics 9-02.00* 2.79m O+ 0 misses
15 Holland, Maddie SO Fuzion Athletics 9-02.00* 2.79m O+ 0 misses
17 Snodgrass, Haley SO Unattached 9-02.00* 2.79m XXO+ 0 misses
Event 24 Men Pole Vault
=================================================================================
FieldhouseHS: F 16-00.75 2006 Hunter Hall, Ft.Wayne Vault-IN
2014 Winner: * 5.03m 2014 Deakin Volz, Indiana TC
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Volz, Deakin SR Unattached 16-11.00F 5.15m
2 Slater, Tristan JR Unattached 16-05.00F 5.00m
3 Cobb, Coty SR Middletown Madison 14-05.00* 4.39m
4 Palmer, Nick SR Fuzion Athletics 13-09.00* 4.19m O+ 2 misses
5 Huzyak, Ed JR Unattached 13-09.00* 4.19m XO+ 0 misses
5 Carey, Sam Axis Athletics 13-09.00* 4.19m XO+ 0 misses
7 Cappola, Anthony SO Fuzion 13-09.00* 4.19m XO+ 1 miss
8 Parker, Antonio Kentucky Elite 13-01.00* 3.98m O+ 0 misses
9 Zeinemann, Kyle SO Floyd Central 13-01.00* 3.98m O+ 1 miss
10 Quire, Jonah SR Fuzion Athletics 13-01.00* 3.98m XO+ 1 miss
11 Leichner, Peter Axis Athletics 13-01.00* 3.98m XXO+ 0 misses
12 Stevens, Slade SR Unattached 12-05.00* 3.78m
13 Townsend, Devante SO Madison Co. TC 11-05.00* 3.47m
-- Hopkins, Kyle JR Commodore TC -KY NH
-- Ikard, Cameron JR Madison Co. TC NH
-- Wright, Seth JR Eaton NH
Event 25 Women Long Jump
=================================================================================
FieldhouseHS: F 19-01.25 2012 Kendell Williams, The Heat TC-GA
2014 Winner: * 5.81m 2014 Jordan Gray, The Heat TC
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Robinson, Autumn SR Elizabeth Seton 18-05.50* 5.62m
17-11.25 18-05.50 17-10.25 17-08.25
2 Ballard, Madeline Kindersport 17-10.50* 5.44m
17-09.75 17-05.50 17-10.50 17-00
3 Woods, Taylor JR Riverdale Baptist 17-10.00* 5.43m
17-05.75 17-10 17-00.50 17-03.50
4 Neal, Maya SR Unattached 17-07.00* 5.35m
17-03.25 17-04.75 17-03.50 17-07
5 Jantzi, Rachel SR Kindersport 17-04.25* 5.28m
16-03.25 17-04.25 16-06.50 17-03
6 Pate, Janel Training Ground 16-11.75* 5.17m
16-11.75 16-00.50 15-10 15-07
7 Latta-Thompson, Kailsi JR Motor City TC 16-07.75* 5.07m
FOUL 16-06.50 16-07 16-07.75
8 Robertson, Keila JR Unattached 16-06.75* 5.04m
15-10.25 16-06.75 15-10.50 15-08.50
9 Bayless, Madelaine Kindersport 16-06.00* 5.02m
16-05.25 16-00.50 16-06 FOUL
10 Camp, Taylor SR St. John's College 16-03.75* 4.97m
16-03.75 15-09.25 14-11 14-05.50
11 Hatcher, Lakin SR McDonogh School 16-02.25* 4.93m
16-02.25 15-09 15-11.50 16-00.75
12 Dabney, Gabbi SR Unattached 16-01.25* 4.90m
FOUL 16-00 15-11.50 16-01.25
13 Couturier, Casey Elite Performance 15-10.50* 4.83m
15-04.75 14-03 15-10.50 14-09.75
14 Strickland, Nay SR Unattached 15-02.25* 4.62m
FOUL FOUL FOUL 15-02.25
15 Langdon, Jenna Talon Track Club 15-00.75* 4.59m
15-00.75 13-06.25 15-00.50 14-11.75
16 Aull, Lara SR Unattached 14-00.75* 4.28m
FOUL 13-07.25 13-07 14-00.75
Event 26 Men Long Jump
=================================================================================
FieldhouseHS: F 25-00.50 2008 Christian Taylor, Quicksilver-GA
2014 Winner: * 7.04m 2014 Fred Dorsey, Chi-Rho
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Monroe, Ayron SR St. John's College 22-00.50* 6.71m
20-11.50 21-05.75 21-09.25 22-00.50
2 Patrick, George Kindersport 21-10.00* 6.65m
21-10 FOUL 21-09.50 21-07.75
3 James, Kasaun Kentucky Elite 21-07.50* 6.59m
19-02 19-02 20-01.50 21-07.50
4 Portis, Damare SR Unattached 21-06.50* 6.56m
21-02.50 FOUL 21-06.50 FOUL
5 Kabi, Mandela SR St. John's College 21-03.75* 6.49m
20-09.75 21-03.75 20-07.75 20-10.75
6 Butler, Devin FASST Track 21-03.75* 6.49m
FOUL 21-03.75 20-08.50 FOUL
7 carver, Tres Indy Flight Club 21-02.50* 6.46m
21-02.50 FOUL 17-11.50 20-09.50
8 Hardy, Malik SR Oak Ridge 21-01.75* 6.44m
21-01.75 20-07.25 20-05.25 20-08.50
9 mcKinney, Kyle SR Day. Cham-Juli 21-01.25* 6.43m
FOUL 21-01.25 FOUL 20-08.25
10 Callari, Michael Precision TC 21-00.50* 6.41m
21-00.50 20-02.25 20-06.25 20-03.75
11 Moore, Kendall Unattached 20-10.00* 6.35m
19-11.50 20-10 20-08.25 20-06
12 Patton, Trevor Precision TC 20-00.75* 6.11m
FOUL FOUL 20-00.75 FOUL
13 Nelson, Brenton JR DeMatha Catholic 19-09.75* 6.03m
19-09.75 19-07 FOUL 16-07
14 Scott, Jordan Knox. Youth A 19-09.00* 6.01m
18-07 FOUL 17-09.75 19-09
15 hartman, isiah Indy Flight Club 18-11.75* 5.78m
18-11.75 12-11.50 18-09.25 18-08.50
16 Richardson, Tony SO St. Rita 18-09.50* 5.72m
18-09.50 18-00.75 17-08.75 FOUL
17 Rule, Lashaun SO St. Rita 18-02.00* 5.53m
FOUL 18-02 17-01 16-09.75
18 Phipps, Theo SO St. Rita 17-01.00* 5.20m
17-01 16-09.75 15-05.75 17-00.50
Event 27 Women Triple Jump
=================================================================================
FieldhouseHS: F 39-04 2002 LaToya LeGree, GA Goldn Wings
2014 Winner: * 12.12m 2014 Javonne Antoine, Elizabeth Seton
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Meadow, Megan SR Kindersport 39-08.75F 12.10m
39-05.75 39-08.50 39-08.75 39-08.25
2 Robinson, Autumn SR Elizabeth Seton 37-05.25* 11.41m
37-05.25 36-09 37-02.25 FOUL
3 Strickland, Nay SR Unattached 37-04.25* 11.38m
35-09.25 34-04.50 36-06.25 37-04.25
4 Bayless, Madelaine Kindersport 37-02.75* 11.34m
FOUL 36-07 37-02.75 FOUL
5 Robertson, Keila JR Unattached 35-01.50* 10.70m
FOUL FOUL FOUL 35-01.50
6 Cole, Reagan JR Ledom TC -KY 32-04.00* 9.85m
32-04 FOUL FOUL FOUL
-- Lakshmanan, Tegan FR Unattached FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 28 Men Triple Jump
=================================================================================
FieldhouseHS: F 51-10.75 1999 Jason Ward, Pad.Tilghman-KY
2014 Winner: * 13.65m 2014 Fred Dorsey, Chi-Rho
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Nelson, Brenton JR DeMatha Catholic 45-05.50* 13.85m
42-08.75 43-03.75 45-05.50 38-08
2 Butler, Devin FASST Track 44-10.75* 13.68m
44-10.75 42-02.50 43-02 43-10.50
3 Lofton, Robbie JR Commodore TC -KY 44-07.50* 13.60m
42-09.50 44-07.50 37-09.50 PASS
4 Stacker, Ramon SR Belleville West 43-08.00* 13.30m
43-07.75 43-08 43-07.25 40-10.25
5 mcKinney, Kyle SR Day. Cham-Juli 43-07.50* 13.29m
43-07.50 43-07 41-11.25 42-07.25
6 Tyner, Jordan SR St. John's College 40-06.75* 12.36m
39-02.50 39-08.75 39-07.25 40-06.75
7 Patton, Trevor Precision TC 40-05.25* 12.32m
40-05.25 38-09 37-08.75 39-06.75
8 Riekens, Matthew SO Beavercreek 39-00.50* 11.89m
38-11.75 39-00.50 38-04.75 38-00.25
9 Richardson, Tony SO St. Rita 38-07.00* 11.76m
FOUL FOUL 38-00.25 38-07
10 Haraway, Deon SR DeMatha Catholic 38-01.50* 11.62m
37-06.50 38-01.50 FOUL FOUL
Event 29 Women Shot Put
=================================================================================
FieldhouseHS: F 44-08 1994 Carla Prewitt, Bryan Station-KY
2014 Winner: * 13.72m 2014 Zakiya Rashid, 5 Star Track Program
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Young, Kathleen SO Unattached 47-09.50F 14.56m
46-06 47-07.50 47-09.50 46-07
2 Ruth, Jocelen JR Kutztown Area 42-10.50* 13.06m
41-10.50 42-10.50 FOUL FOUL
3 Antill, Kaylee SR Dresden Tri-Valley 41-06.50* 12.66m
40-02.75 41-06.50 38-09.50 39-07
4 Meier, Emily JR Unattached 41-02.50* 12.56m
38-09.50 40-02 41-02.50 40-00.50
5 King, Amaya FR Mason 38-10.50* 11.84m
38-10.50 36-02 36-08 38-05.75
6 Hudson, Halee SR Unattached 36-08.75* 11.19m
36-03 FOUL 36-08.75 FOUL
7 Adewumi, Aminat SR Mason 36-05.00* 11.09m
36-05 34-07 35-06.50 FOUL
8 Coleman, Lauren SR Elizabeth Seton 36-04.50* 11.08m
36-04.50 33-02 FOUL 34-11.75
9 Taylor, Courtney SR Motor City TC 35-10.00* 10.92m
35-07 32-02 33-08.50 35-10
10 Beverly, Jourdyn SR Elizabeth Seton 34-11.75* 10.66m
34-02 34-11.75 FOUL 33-05.75
11 Wilkinson, Nyah SR St. John's College 33-08.75* 10.28m
31-03 31-10 32-00 33-08.75
12 Thompson, Alli SO Unattached 32-08.50* 9.96m
30-09.50 31-06.50 32-08.50 31-04.25
13 Cain, Raeven SR Madison Co. TC 32-03.75* 9.84m
31-01.50 31-09.50 31-11 32-03.75
14 Langdon, Jenna Talon Track Club 32-00.25* 9.75m
30-08.75 31-07.50 29-04.50 32-00.25
15 Benitez, Ashlei SR Wash. C.H. M 31-11.00* 9.72m
FOUL 31-11 30-11.50 31-10.50
16 Statt, Emma JR Mason 31-10.25* 9.70m
31-01 28-07 31-04.50 31-10.25
17 Williams, Rachel JR Riverdale Baptist 30-10.50* 9.41m
30-10.50 30-01.25 28-04 26-00
18 Jones, Kayla SO Riverdale Baptist 29-09.00* 9.06m
27-03.50 29-04.25 29-09 28-05.25
19 Eaton, Taylor SO Elite Perf. XL 29-06.50* 9.00m
29-06.50 28-11 29-00.25 28-10.25
20 Brown, Olivia JR Day. Cham-Juli 28-05.00* 8.66m
26-06.50 24-05.50 FOUL 28-05
21 Walker, Nazarin JR Riverdale Baptist 26-07.00* 8.10m
26-04 26-00 FOUL 26-07
-- Engerman, Ariana SR Elizabeth Seton FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 30 Men Shot Put
=================================================================================
FieldhouseHS: F 60-10.50 2008 Tyler Hiatt, Noblesville-IN
2014 Winner: * 18.50m 2014 Rashad Manning, Riverdale Baptist
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 McCracken, Evan SR Unattached 56-03.50* 17.15m
FOUL 56-03.50 FOUL 56-02.50
2 abraham, marcus SR Unattached 55-11.50* 17.05m
53-08 55-11.50 FOUL 53-11.50
3 Glass, Jake Louisvile Xtreme 52-00.00* 15.84m
51-01 FOUL 52-00 FOUL
4 Stelljes, Connor SR Cin. St. Xavier 49-05.50* 15.07m
47-00.50 49-05.50 45-07 48-09
5 Adams, Terrell SR Madison Co. TC 49-00.00* 14.93m
47-05.50 47-09 43-11.50 49-00
6 Batten, Domond SR Motor City TC 47-10.75* 14.59m
43-07.50 47-10.75 FOUL FOUL
7 Scism, Ethan SR Unattached 46-02.00* 14.07m
42-00.50 45-06.50 44-05.50 46-02
8 Snyder, Austin JR Cin. Glen Este 46-01.50* 14.05m
44-07 46-01.50 42-05 42-01
9 Stanley, Jay JR Unattached 45-08.00* 13.91m
43-09 45-08 43-08.75 FOUL
10 Foster, Todd SR Wash. C.H. M 44-10.50* 13.67m
44-03.50 43-06.50 39-09.50 44-10.50
11 Fountaine, Austin FR DeMatha Catholic 44-02.50* 13.47m
41-03 43-07.25 41-09 44-02.50
12 Greene, Dominquise SR Oak Ridge 41-05.00* 12.62m
41-05 FOUL 41-02.75 40-04
13 James, Evin Louisvile Xtreme 40-11.50* 12.48m
40-08.50 39-04 FOUL 40-11.50
14 Jones, Terrill SO DeMatha Catholic 40-05.50* 12.33m
38-09.75 38-07 40-05.50 36-05.25
15 Miller, Trevor SO Unattached 39-10.25* 12.14m
36-07 39-05 FOUL 39-10.25
16 Moore, Troy JR Riverdale Baptist 35-07.00* 10.84m
33-08 31-09.25 35-07 34-11
-- Sullivan, Liam SR Unattached FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL
Event 31 Women Weight Throw
=================================================================================
FieldhouseHS: F 54-10 2013 Sabrina Gaitan, Throw1deep-GA
2014 Winner: * 16.90m 2014 Kelli Thomas, Unattached
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 Antill, Kaylee SR Dresden Tri-Valley 57-11.50F 17.66m
57-11.50 FOUL 57-09.75 FOUL
2 Marlow, Savannah SR Unattached 45-09.50* 13.95m
45-09.50 42-08 43-05.25 40-03.50
3 Ruth, Jocelen JR Kutztown Area 44-07.00* 13.58m
44-07 FOUL FOUL FOUL
4 Beverly, Jourdyn SR Elizabeth Seton 39-01.00* 11.91m
39-01 38-09.25 36-06.75 38-09.50
5 Brooks, Courtney SR Unattached 38-11.00* 11.86m
36-06.75 38-11 36-05.25 FOUL
6 Coleman, Lauren SR Elizabeth Seton 38-08.75* 11.80m
37-05.50 38-08.75 38-04.75 38-00.50
7 Walker, Nazarin JR Riverdale Baptist 36-04.25* 11.08m
36-04.25 FOUL 32-02.50 FOUL
8 Hudson, Halee SR Unattached 34-05.00* 10.49m
33-00 FOUL 34-05 FOUL
9 Young, Kathleen SO Unattached 32-11.50* 10.04m
27-05.25 27-07.25 32-11.50 28-11.50
10 Engerman, Ariana SR Elizabeth Seton 32-11.50* 10.04m
27-11 32-11.50 FOUL FOUL
11 Williams, Rachel JR Riverdale Baptist 32-03.00* 9.82m
27-04 32-03 28-01 29-00
12 Jones, Kayla SO Riverdale Baptist 26-10.50* 8.19m
FOUL 23-05.25 26-10.50 FOUL
Event 32 Men Weight Throw
=================================================================================
FieldhouseHS: F 50-08 2013 Zack Smelcer, Liberty-Benton-OH
2014 Winner: * 18.89m 2014 Tim Roop, Centerville
Name Year School Finals Points
=================================================================================
Finals
1 McCracken, Evan SR Unattached 60-08.75F 18.51m
60-08.75 FOUL FOUL FOUL
2 Scism, Ethan SR Unattached 55-05.00F 16.89m
FOUL 55-05 54-01.75 53-01.50
3 Glass, Jake Louisvile Xtreme 54-00.00F 16.45m
51-01.75 FOUL FOUL 54-00
4 abraham, marcus SR Unattached 51-06.00F 15.69m
49-07.75 51-06 FOUL FOUL
5 Stanley, Jay JR Unattached 49-10.50* 15.20m
45-03.75 47-04.25 49-10.50 47-09
6 Snyder, Austin JR Cin. Glen Este 45-11.50* 14.00m
45-05 FOUL 43-03 45-11.50
7 Moore, Troy JR Riverdale Baptist 39-02.25* 11.94m
FOUL 38-01 38-11.25 39-02.25
More news |