Folders |
2015 Results - Arkansas AAA Indoor State ChampionshipsPublished by
Results by: Y Timing Boys 60 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Jewell, Zach JR Mena 7.16 10
2 Walker, Sydney JR Prairie Grove 7.33 8
3 Pippen, Keith SR Crossett 7.41 6
4 Williams, Darris SR Crossett 7.51 5
5 Gullage, Deshawn SO Bald Knob 7.52 4
6 Beavert, Jackson SR Nashville 7.52 3
7 Jones, Jalen SR Nashville 7.55 2
8 Shackleford, Justin SR Booneville 7.56 1
9 Solomon, Matthew SR Shiloh Christian 7.59
10 Hickman, Mason SO Bald Knob 7.61
11 Castle, Trevor SO Waldron 7.61
12 Harris, Bryan JR Gentry 7.62
13 Smith, Josh SR Booneville 7.63
14 Millard, Sam SR Danville 7.67
15 Millet, Dre' JR Monticello 7.69
16 Payton, Deonte SR Berryville 7.70
17 Phipps, Travis JR Melbourne 7.72
18 Banks, D'Anglelo SR Monticello 7.73
19 Berry, Matthew SR Booneville 7.74
20 Chamberlin, Elliot SR Prairie Grove 7.75
21 Scroggins, Lee JR Nashville 7.75
22 Harp, Dominiac SO Bald Knob 7.79
23 Garcia, Andres SO Jessieville 7.81
24 Sumner, Garret SR Gentry 7.82
25 Engel, Andrew FR Heber Springs 7.84
26 Lilly, Zac SR Central Ark. Christian 7.85
27 Feemster, Justin SO Heber Springs 7.90
28 Gonzales, Chito JR Elkins 7.92
29 Moore, Daylon SR Central Ark. Christian 7.94
30 Brooks, Nick SR Greenland 7.94
31 Holloway, Brandon SR Gravette 7.95
32 Roberts, Carl JR Green Forest 7.96
33 Barker, Devin JR Elkins 8.03
34 Minyard, Kyle SO Melbourne 8.03
35 Hensler, Ryan SR Heber Springs 8.04
36 Falconer, Logan JR Waldron 8.06
37 Vickery, Andrew SR Melbourne 8.10
38 Johnson, Tyone SO Palestine-Wheatley 8.23
39 Callahan, Bret SO Gravette 8.25
40 Yang, Chenew SR Magazine 8.25
41 Yang, Billy SR Magazine 8.28
42 Dobbins, William FR Hughes 8.33
43 Lor, Tyis JR Waldron 8.35
44 Wilson, Zeke FR Greenland 8.49
45 Cravens, Derrick FR Gravette 8.53
46 Hall, Austin SR Prairie Grove 8.72
47 Grimes, Chris FR Greenland 8.88
48 Easter, Zach SO Green Forest 9.43
Boys 200 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Walker, Sydney JR Prairie Grove 23.58 10
2 Pippen, Keith SR Crossett 23.65 8
3 Jewell, Zach JR Mena 23.73 6
4 Jones, Jalen SR Nashville 24.34 5
5 Engel, Andrew FR Heber Springs 24.96 4
6 Lilly, Zac SR Central Ark. Christian 25.08 3
7 Garcia, Andres SO Jessieville 25.10 2
8 Castle, Trevor SO Waldron 25.13 1
9 Tillman, Destry SO Palestine-Wheatley 25.16
10 Wynn, Kiawan SR Nashville 25.27
11 Millard, Sam SR Danville 25.33
12 Romero, Dalton SR Melbourne 25.35
13 Williams, Darris SR Crossett 25.35
14 Gullage, Deshawn SO Bald Knob 25.42
15 Rhodes, Hayes JR Greenland 25.43
16 Hickman, Mason SO Bald Knob 25.72
17 Moore, Daylon SR Central Ark. Christian 25.85
18 Mcwilliams, Elijah SO Waldron 25.91
19 Chamberlin, Elliot SR Prairie Grove 25.95
20 Banks, D'Anglelo SR Monticello 26.15
21 Minyard, Kyle SO Melbourne 26.32
22 Wesson, Trey SR Nashville 26.32
23 Millet, Dre' JR Monticello 26.38
24 Brooks, Nick SR Greenland 26.39
25 Feemster, Justin SO Heber Springs 26.44
26 Glover, Jacob SR Gravette 26.47
27 Johnson, Tyone SO Palestine-Wheatley 26.48
28 Rachel, Logan FR Gravette 26.69
29 Lee, Tremaine JR Bald Knob 26.95
30 Moore, Dillion SR Heber Springs 27.01
31 Curne, Marquelle SR Hughes 27.03
32 Inzunza, Kiyoze JR Danville 27.15
33 Williams, Andrew JR Melbourne 27.15
34 Roberts, Carl JR Green Forest 27.32
35 Cravens, Derrick FR Gravette 27.62
36 Gorena, Blaze SO Jessieville 28.21
37 Dobbins, William FR Hughes 28.35
38 Wilson, Zeke FR Greenland 28.84
39 Barberato, Enrico SR Waldron 28.93
40 Easter, Zach SO Green Forest 30.39
41 Roberts, Jeffery SO Palestine-Wheatley 31.99
Boys 400 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Pippen, Keith SR Crossett 53.95 10
2 Walker, Sydney JR Prairie Grove 54.52 8
3 Beavert, Jackson SR Nashville 54.53 6
4 Smith, John SR Bald Knob 56.89 5
5 May, Warren SR Nashville 57.34 4
6 Tillman, Destry SO Palestine-Wheatley 57.38 3
7 Matthews, Richie FR Heber Springs 57.77 2
8 Burgelbaugh, Shawn FR Melbourne 57.87 1
9 Falconer, Logan JR Waldron 58.16
10 Wood, Jonathon JR Berryville 58.51
11 Mcclung, Mathew JR Eureka Springs 58.58
12 Parker, Chad SR Smackover 58.73
13 Roberts, Wesley SO Palestine-Wheatley 58.78
14 Berger, Gunner FR Gravette 58.91
15 Harp, Dominiac SO Bald Knob 59.15
16 Scott, Chas SR Nashville 59.35
17 Brooks, Nick SR Greenland 59.77
18 Minyard, Kyle SO Melbourne 59.80
19 Phipps, Travis JR Melbourne 1:00.75
20 Burton, Dustin FR Prairie Grove 1:00.82
21 Dawkins, Christian SO Heber Springs 1:00.98
22 Moore, Dillion SR Heber Springs 1:01.03
23 Smith, Bonner FR Bald Knob 1:01.29
24 Fennell, Hayden SO Booneville 1:01.39
25 Johnson, Martavious JR Hughes 1:01.58
26 Smith, Dakota SR Gentry 1:01.74
27 Carmical, Jeff SO Monticello 1:02.79
28 Inzunza, Kiyoze JR Danville 1:03.41
29 Grimes, Chris FR Greenland 1:04.37
30 Chick, Mason SO Waldron 1:04.40
31 Moore, Justin SO Booneville 1:04.61
32 Draper, Caleb SO Booneville 1:05.67
33 Hall, Austin SR Prairie Grove 1:05.84
34 Easter, Zach SO Green Forest 1:07.00
35 Calderon, Luis JR Green Forest 1:07.81
36 Wolfinbarger, Linzy FR Eureka Springs 1:09.59
37 Sanabria, Darian FR Monticello 1:10.43
38 Roberts, Jeffery SO Palestine-Wheatley 1:12.68
39 Joao, Degodoi SR Waldron 1:15.60
Boys 800 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Cannon, Malachi SR Heber Springs 2:00.19 10
2 Applewhite, Jesse SO Heber Springs 2:09.15 8
3 Dennis, Paycen SO Greenland 2:09.35 6
4 Johnson, Martavious JR Hughes 2:11.37 5
5 Hill, Patrick JR Heber Springs 2:13.67 4
6 Zargari, Max FR Smackover 2:14.41 3
7 Thompson, Jacob SO Green Forest 2:15.48 2
8 Morphew, Robbie SR Nashville 2:15.70 1
9 Mina, Alex FR Central Ark. Christian 2:16.42
10 Harriman, Marshall JR Elkins 2:19.46
11 Mcnealy, Clint JR Jessieville 2:25.20
12 Jamison, Zach SO Nashville 2:25.45
13 Dickard, Wythe SR Greenland 2:25.54
14 Osburn, Hunter SR Prairie Grove 2:26.99
15 Hare, Austin JR Bald Knob 2:27.07
16 Smith, Dakota FR Palestine-Wheatley 2:29.95
17 Gray, Trenton SO Shiloh Christian 2:30.33
18 Rosales, Rafael FR Green Forest 2:30.77
19 Pettyjohn, Blake SO Melbourne 2:31.00
20 Clairday, Preston FR Melbourne 2:31.53
21 Martin, Blake JR Prairie Grove 2:32.18
22 Wade, Chase FR Prairie Grove 2:34.39
23 Armstrong, Jeffery JR Palestine-Wheatley 2:34.79
24 Caradine, Orelando FR Monticello 2:35.50
25 Humphrey, Jared SR Melbourne 2:36.07
26 Martin, Alex SR Waldron 2:36.07
27 Mcconnell, Jeremy JR Bald Knob 2:37.69
28 Hansen, Matthew SO Green Forest 2:38.00
29 Vannortrick, Shannon SR Booneville 2:40.52
30 Cardenas, Isidro SR Waldron 2:41.74
31 Williams, Tripp JR Booneville 2:43.42
32 Jamal, Mccray SO Monticello 2:43.74
33 Vaughn, Thomas SR Jessieville 2:45.67
34 Brittian, Justin SO Booneville 2:45.98
35 Black, Lance JR Waldron 2:49.77
36 Anthony, Chandler JR Palestine-Wheatley 2:58.87
Mondragon, Orlando FR Crossett No Time
Boys 1600 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Cannon, Malachi SR Heber Springs 4:35.91 10
2 Eskew, Noah FR Jessieville 4:43.29 8
3 Perez, Oliver JR Berryville 4:44.05 6
4 Johnson, Martavious JR Hughes 4:45.60 5
5 Andres, Nathan SR Eureka Springs 4:46.56 4
6 Games, Michael SR Central Ark. Christian 4:46.83 3
7 Harris, Michael JR Elkins 4:47.45 2
8 Applewhite, Jesse SO Heber Springs 4:48.22 1
9 Daniel, Connor JR Elkins 5:00.38
10 Zargari, Max FR Smackover 5:05.47
11 Mina, Alex FR Central Ark. Christian 5:06.06
12 Hill, Patrick JR Heber Springs 5:06.15
13 Harriman, Marshall JR Elkins 5:08.30
14 Her, Alex SO Waldron 5:09.47
15 Perez, Ignacio JR Nashville 5:10.24
16 Ramos, Gabriel SO Green Forest 5:10.88
17 Webb, Tyler SR Melbourne 5:12.18
18 Young, Noah JR Greenland 5:15.55
19 Capehart, Christian SR Gentry 5:19.81
20 Pavelsek, Wyatt JR Eureka Springs 5:22.67
21 Asbury, Levi SO Waldron 5:23.25
22 Lawrence, Jared FR Gentry 5:23.65
23 Van Herpen, Alex SR Mansfield 5:24.58
24 Mcnealy, Clint JR Jessieville 5:30.95
25 Alvarez, Braden SO Greenland 5:35.59
26 Henley, Austin JR Shiloh Christian 5:36.39
27 Hood, Ethan SO Shiloh Christian 5:39.14
28 Wade, Chase FR Prairie Grove 5:39.65
29 Caldwell, Brian JR Crossett 5:40.49
30 Smith, Elijah JR Berryville 5:41.52
31 Reyes, Urbano FR Green Forest 5:45.42
32 Lozano, Jose SO Green Forest 5:46.12
33 Caldwell, Colt FR Monticello 5:46.87
34 Carver, Matthew SR Nashville 5:48.96
35 Frerking, Timothy SO Prairie Grove 5:51.38
36 Weatherford, Will JR Melbourne 5:52.06
37 Herman, William FR Bald Knob 5:55.42
38 Armstrong, Jeffery JR Palestine-Wheatley 5:55.96
39 Caradine, Orelando FR Monticello 5:58.09
40 Moody, Devin SR Booneville 6:01.67
41 Martin, Alex SR Waldron 6:05.98
Decker, Dustin JR Booneville No Time
Brinkley, David SR Gentry No Time
Franklin, Isaiah SO Booneville No Time
Anthony, Chandler JR Palestine-Wheatley No Time
Mcfarland, Will FR Prairie Grove No Time
Lyall, Jack SO Shiloh Christian No Time
Boys 3200 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Eskew, Noah FR Jessieville 10:19.61 10
2 Cannon, Malachi SR Heber Springs 10:35.05 8
3 Games, Michael SR Central Ark. Christian 10:43.30 6
4 Falco, Trevor SO Salem 10:56.58 5
5 Van Herpen, Alex SR Mansfield 10:58.82 4
6 Perez, Ignacio JR Nashville 11:01.75 3
7 Daniel, Connor JR Elkins 11:06.34 2
8 Harris, Michael JR Elkins 11:12.72 1
9 Ogle, Jonathan SR Heber Springs 11:14.46
10 Weatherford, Will JR Melbourne 11:15.99
11 Gonzales, Junior JR Caddo Hills 11:24.02
12 Carter, Lane FR Heber Springs 11:27.55
13 Webb, Tyler SR Melbourne 11:36.10
14 Galacia, Andrew SO Berryville 11:36.53
15 Vaughn, Thomas SR Jessieville 11:44.44
16 Harriman, Marshall JR Elkins 11:57.27
17 Ramos, Gabriel SO Green Forest 12:02.12
18 Carver, Matthew SR Nashville 12:12.64
19 Roton, Avery SO Prairie Grove 12:21.36
20 Caldwell, Brian JR Crossett 12:34.16
21 Caldwell, Colt FR Monticello 12:49.47
22 Cunningham, Jack SO Shiloh Christian 12:53.49
23 Moales, Thomas SR Waldron 13:00.93
24 Frerking, Timothy SO Prairie Grove 13:03.38
Young, Noah JR Greenland No Time
Richards, Marshall SO Shiloh Christian No Time
Combs, Dalton JR Green Forest No Time
Capehart, Christian SR Gentry No Time
Armstrong, Jeffery JR Palestine-Wheatley No Time
Gracie, Travis FR Palestine-Wheatley No Time
Anthony, Chandler JR Palestine-Wheatley No Time
Andres, Nathan SR Eureka Springs No Time
Her, Alex SO Waldron No Time
Asbury, Levi SO Waldron No Time
Henley, Austin JR Shiloh Christian No Time
Johnson, Martavious JR Hughes No Time
Calderon, Luis JR Green Forest No Time
Perez, Oliver JR Berryville No Time
Herman, William FR Bald Knob No Time
Boys 60 Meter Hurdles
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Hopper, Nathan JR Ozark 9.33 10
2 Romero, Dalton SR Melbourne 9.35 8
3 Banks, D'Anglelo SR Monticello 9.64 6
4 Gibbs, Austin SO Nashville 9.66 5
5 Cogburn, Sam SO Nashville 9.69 4
6 Feemster, Justin SO Heber Springs 10.21 3
7 Hoskins, Coty JR Prairie Grove 10.22 2
8 Freeman, Galvin SO Ozark 10.30 1
9 Rota, Jj JR Elkins 10.83
10 Winslow, Austin FR Melbourne 10.84
11 Jones, Dylan SO Elkins 10.92
12 Childress, Steve SR Heber Springs 11.08
13 Lewis, Colton SO Elkins 11.18
14 Carmical, Jeff SO Monticello 11.29
15 Pruitt, William SO Prairie Grove 11.45
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================
Place School Final Score
=======================================================
1 Heber Springs 3:45.99 10
2 Greenland 3:48.91 8
3 Nashville 3:51.97 6
4 Melbourne 4:01.14 5
5 Jessieville 4:01.25 4
6 Palestine-Wheatley 4:06.72 3
7 Green Forest 4:08.33 2
8 Waldron 4:10.60 1
9 Eureka Springs 4:16.29
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================
Place School Final Score
=======================================================
1 Heber Springs 8:48.92 10
2 Greenland 9:14.21 8
3 Berryville 9:15.10 6
4 Nashville 9:18.32 5
5 Eureka Springs 9:27.92 4
6 Green Forest 9:50.93 3
7 Palestine-Wheatley 9:52.77 2
8 Waldron 9:54.33 1
9 Shiloh Christian 9:58.39
10 Bald Knob 10:44.31
11 Melbourne 11:25.88
Boys High Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Western, Dylan SO Bald Knob 6' 2" 10
2 Vance, Landon SR Booneville 5' 10" 8
3 Grundy, Terrell JR Nashville 5' 6" 6
4 Banks, D'Anglelo SR Monticello 5' 6" 5
5 Lewis, Colton SO Elkins 5' 6" 3
5 Berry, Matthew SR Booneville 5' 6" 3
5 Falconer, Logan JR Waldron 5' 6" 3
Feemster, Justin SO Heber Springs No Time
Sanchez, Desmond SR Heber Springs No Time
Engel, Andrew FR Heber Springs No Time
Delozier, Trace JR Green Forest No Time
Thompson, Jacob SO Green Forest No Time
Ramos, Gabriel SO Green Forest No Time
Cogburn, Sam SO Nashville No Time
Beavert, Jackson SR Nashville No Time
Rota, Jj JR Elkins No Time
Castle, Trevor SO Waldron No Time
Inzunza, Kiyoze JR Danville No Time
Harris, Sam FR Eureka Springs No Time
Pippen, Keith SR Crossett No Time
Williams, Darris SR Crossett No Time
Bornslater, Marcus SO Crossett No Time
Mcwilliams, Elijah SO Waldron No Time
Boys Pole Vault
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Carr, Michael SR Westside, Jonesboro 15' 6" 10
2 Standridge, Matthew SO Caddo Hills 14' 6" 8
3 Mcbride, Dillon JR Union Christian 13' 6" 6
4 Barker, Devin JR Elkins 13' 0" 5
5 Harris, Bryan JR Gentry 12' 6" 4
6 Martinez, Lane JR Gravette 12' 0" 3
7 Scott, Jimmy SR Booneville 11' 6" 2
8 Myers, Nick SR Nashville 11' 6" 1
9 Beene, Trace SO Nashville 11' 0"
9 Clark, Evan JR Elkins 11' 0"
9 Ogle, Jonathan SR Heber Springs 11' 0"
12 Lambert, Terrick JR Ozark 10' 6"
12 Hill, Patrick JR Heber Springs 10' 6"
12 Rodriquez, J.R, SO Waldron 10' 6"
12 Cresswell, Ethan SO Heber Springs 10' 6"
16 Darden, Denver JR Smackover 10' 0"
16 Her, Alex SO Waldron 10' 0"
Xiong, Sonny FR Gentry No Time
Figueroa, Brandon JR Waldron No Time
Yang, Khane FR Gentry No Time
Delozier, Trace JR Green Forest No Time
Lozano, Jose SO Green Forest No Time
Ramos, Gabriel SO Green Forest No Time
Smead, Dalton SO Nashville No Time
Bornslater, Marcus SO Crossett No Time
Brewer, Devon SO Jessieville No Time
Boys Long Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Vance, Landon SR Booneville 20' 7.5" 10
2 Bornslater, Marcus SO Crossett 20' 1" 8
3 Romero, Dalton SR Melbourne 19' 10.5" 6
4 Castle, Trevor SO Waldron 19' 10.5" 5
5 Smith, Josh SR Booneville 19' 10.25" 4
6 Smith, John SR Bald Knob 19' 9.5" 3
7 Sanchez, Desmond SR Heber Springs 19' 7.25" 2
8 Grundy, Terrell JR Nashville 19' 7" 1
9 Beavert, Jackson SR Nashville 19' 5.5"
10 Hensler, Ryan SR Heber Springs 19' 4.5"
11 Shackleford, Justin SR Booneville 19' 3.5"
12 Gullage, Deshawn SO Bald Knob 19' 2.25"
13 Williams, Darris SR Crossett 18' 11"
13 Banks, D'Anglelo SR Monticello 18' 11"
15 Jones, Dylan SO Elkins 18' 10.25"
16 Brummett, Aiden SR Berryville 18' 9.25"
17 Millard, Sam SR Danville 18' 7.25"
Boys Triple Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Millard, Sam SR Danville 41' 3.75" 10
2 Williams, Darris SR Crossett 40' 0.25" 8
3 Bornslater, Marcus SO Crossett 40' 0" 6
4 Pippen, Keith SR Crossett 39' 9.75" 5
5 Berry, Matthew SR Booneville 39' 4.25" 4
6 Smith, John SR Bald Knob 39' 1.75" 3
7 Payton, Deonte SR Berryville 38' 11.75" 2
8 Castle, Trevor SO Waldron 38' 11" 1
9 Banks, D'Anglelo SR Monticello 38' 10.75"
10 Grundy, Terrell JR Nashville 38' 10.5"
11 Hickman, Mason SO Bald Knob 38' 9"
11 Romero, Dalton SR Melbourne 38' 9"
13 Catt, Bobby SR Prairie Grove 38' 8"
14 Jones, Dylan SO Elkins 38' 0.25"
15 Smith, Josh SR Booneville 37' 10.75"
16 Brummett, Aiden SR Berryville 37' 5.5"
17 Byford, Logan JR Waldron 37' 4"
18 Lewis, Colton SO Elkins 36' 9.5"
Boys Shot Put
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Lawson, Dre SO Crossett 42' 9" 10
2 May, Bryson SR Booneville 41' 0.5" 8
3 Holmes, Jarvis SO Nashville 41' 0" 6
4 Mcgowan, Luke SO Heber Springs 41' 0" 5
5 Honea, Dillon SR Nashville 40' 11" 4
6 Yang, Billy SR Magazine 40' 6.5" 3
7 Ellis, Zach SR Gentry 40' 2" 2
8 Jenkins, Michael SO Crossett 39' 7.5" 1
9 Adcock, Kirby SO Nashville 39' 1.5"
10 Moore, Stedric SO Monticello 38' 10"
11 Center, Kelton SR Elkins 38' 8"
12 Alvatez, Gabriel SO Waldron 38' 4"
13 Callahan, Xavier SR Crossett 37' 10"
14 Mccormick, Zac SR Heber Springs 37' 6"
15 Dobbs, Jeff JR Booneville 37' 0"
16 King, Justin Berryville 36' 10.5"
17 Bruce, William SR Caddo Hills 36' 8.5"
18 Chumly , Raymond JR Booneville 36' 8"
19 Yang, Chenew SR Magazine 36' 6.5"
20 Hicks, Johnathon FR Palestine-Wheatley 36' 5.5"
21 Johnson, Perrie SR Hughes 36' 5"
Girls 60 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Perkins, Paris SO Hughes 7.90 10
2 Hodges, Kyelah SR Crossett 7.97 8
3 Brown, Dontazsha SR Monticello 8.20 6
4 Smith, Kirby SR Des Arc 8.26 5
5 Cooks, Cleondra SO Crossett 8.34 4
6 Mondy, Ashtyn JR Pea Ridge 8.48 3
7 Rogers, Cristy SR Mansfield 8.62 2
8 Pitts, Emma SR Pea Ridge 8.62 1
9 Newberry, Jennifer SO Green Forest 8.65
10 Ellingburg, Leann SR Mansfield 8.66
11 Powell, Wintney SO Waldron 8.71
12 Earl, Alysa JR Des Arc 8.71
13 Easter, Sienna JR Lafayette 8.72
14 Hector, Shanqueneshia JR Lafayette 8.81
15 Ross, Lexi FR Booneville 8.81
16 Spears, Diamond JR Hughes 8.82
16 Huitt, Amari SO Monticello 8.82
18 Miller, Skye SR Heber Springs 8.85
19 Robbins, Kylie JR Mansfield 8.85
20 Bogue, Justice JR Eureka Springs 8.95
21 Griddine, Sedreaunna SR Monticello 9.01
22 Hollis, Shelby SR Des Arc 9.04
23 Ward, Cynetra SR Lafayette 9.05
24 Avance, Jordan SR Genoa Central 9.07
25 Cooley, Natalie FR Melbourne 9.08
26 Williams, Adrianna SO Smackover 9.12
27 Betz, Haley FR Gravette 9.15
28 Mangum, Hannah SR Heber Springs 9.18
29 Badley, Tessa JR Green Forest 9.19
30 Smith, Paige SO Danville 9.20
31 Taylor, Riley SO Jessieville 9.24
32 Ragsdale, Lydia JR Jessieville 9.26
33 Millard, Regina SR Waldron 9.41
34 Mandoza, Dahlia SR Gentry 9.53
35 Hamilton, Anna JR Greenland 9.56
36 Burnett, Anna FR Crossett 9.85
Jones, Legacy FR Waldron No Time
Girls 200 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Perkins, Paris SO Hughes 26.03 10
2 Smith, Kirby SR Des Arc 27.71 8
3 Cooks, Cleondra SO Crossett 28.44 6
4 Brown, Dontazsha SR Monticello 28.64 5
5 Ellingburg, Leann SR Mansfield 28.66 4
6 Pitts, Emma SR Pea Ridge 29.01 3
7 Mondy, Ashtyn JR Pea Ridge 29.36 2
8 Huitt, Amari SO Monticello 29.49 1
9 Easter, Sienna JR Lafayette 29.52
10 Avance, Jordan SR Genoa Central 29.78
11 Rogers, Cristy SR Mansfield 30.05
12 Morrison, Nicole SO Eureka Springs 30.15
13 Powell, Wintney SO Waldron 30.25
14 Laymon, Destiny JR Gravette 30.33
15 Earl, Alysa JR Des Arc 30.41
16 Williams, Adrianna SO Smackover 30.50
17 Hollis, Shelby SR Des Arc 30.73
18 Hamilton, Kaitlyn SR Waldron 30.74
19 Bogue, Justice JR Eureka Springs 31.11
20 Taylor, Riley SO Jessieville 31.21
21 Badley, Tessa JR Green Forest 31.26
22 Griddine, Sedreaunna SR Monticello 31.41
23 Jones, Legacy FR Waldron 31.46
24 Cooley, Natalie FR Melbourne 31.66
25 Ragsdale, Lydia JR Jessieville 31.71
26 Hamilton, Anna JR Greenland 32.27
27 Spears, Diamond JR Hughes 32.49
28 Burnett, Anna FR Crossett 32.90
29 Selig, Madison SO Jessieville 33.00
30 Robbins, Kylie JR Mansfield 33.66
31 Robinson, Mariah JR Eureka Springs 37.05
Girls 400 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Perkins, Paris SO Hughes 57.05 10
2 Smith, Kirby SR Des Arc 1:03.20 8
3 Laymon, Destiny JR Gravette 1:07.58 6
4 Pitts, Emma SR Pea Ridge 1:08.33 5
5 Easter, Sienna JR Lafayette 1:08.34 4
6 Hollis, Shelby SR Des Arc 1:09.41 3
7 Hector, Shanqueneshia JR Lafayette 1:09.61 2
8 Soloman, Jarkelah SO Lafayette 1:10.16 1
9 Lyons , Savannah FR Greenland 1:10.52
10 Mondy, Ashtyn JR Pea Ridge 1:10.56
11 Walker, Audrey SO Mansfield 1:11.51
12 Erickson, Carlie FR Gravette 1:12.96
13 Bogue, Justice JR Eureka Springs 1:13.05
14 Kinley, Skylar SO Smackover 1:13.46
15 Watson, Tessa SO Smackover 1:13.46
16 Mondragon, Claudia JR Waldron 1:13.69
17 Salmon, Dawn SR Waldron 1:14.76
18 Hamilton, Anna JR Greenland 1:14.81
19 Miller, Skye SR Heber Springs 1:15.73
20 Mohr, Lucia JR Mansfield 1:15.78
21 Southerland, Hailey FR Heber Springs 1:16.05
22 Malin, Haley SR Des Arc 1:16.99
23 Mandoza, Dahlia SR Gentry 1:17.59
24 Slater, Adrianna FR Waldron 1:18.10
25 Walker, Bailey SO Mansfield 1:20.49
26 Mott, Adrianna FR Booneville 1:21.09
27 Gililland, Jasmine SO Danville 1:22.93
28 Pennington, Samantha FR Monticello 1:26.84
29 Williams, Savanna FR Booneville 1:31.86
Girls 800 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Claycomb, Sarah SR Monticello 2:28.55 10
2 Lyons, Cheyenne JR Greenland 2:39.83 8
3 Dohm, Alysaa FR Des Arc 2:40.86 6
4 Laird, Jenny SR Waldron 2:46.82 5
5 Hill, Ellison FR Greenland 2:50.76 4
6 Gonzalez, Samantha SR Des Arc 2:51.52 3
7 Simmons, Adrianna SR Heber Springs 2:52.24 2
8 Wilson, Millie SO Heber Springs 2:52.34 1
9 May, Tiffany FR Gravette 2:55.95
10 Frayer, Kacee SO Waldron 2:58.07
11 Dickinson, Audrey SO Green Forest 2:59.77
12 Pullen, Kaylie FR Crossett 3:04.62
13 Deer, Aubrey FR Waldron 3:06.46
14 Wesley, Corrina FR Mansfield 3:06.67
15 Terry, Shaye SO Booneville 3:08.42
16 Poor, Kenzie JR Mansfield 3:08.56
17 Tate, Danica SO Gravette 3:08.65
18 Andrews, Harleigh SR Green Forest 3:11.06
19 Williams, Skylon FR Des Arc 3:12.28
20 Green, Destany FR Crossett 3:16.06
21 Taylor, Riley JR Booneville 3:17.13
22 Archer, Sarah SR Heber Springs 3:17.22
23 Mccarty, Hannah SO Smackover 3:19.54
24 Powell, Ashley SR Booneville 3:20.25
25 Adams, Rachel FR Eureka Springs 3:20.34
26 Kirk, Heidi SO Eureka Springs 3:26.04
27 Wiliford, Emily SR Jessieville 3:26.08
28 Calloway, Armani SO Lafayette 3:45.94
29 Lewis, Kelsea JR Crossett 3:50.16
30 Montero, Vicki SR Lafayette 3:58.53
Hughbanks, Natalie FR Mount Ida Lions No Time
Soloman, Jarkelah SO Lafayette No Time
Girls 1600 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Claycomb, Sarah SR Monticello 5:17.20 10
2 Larkan, Kristen SR Greenland 5:38.41 8
3 Elliott, Brynn FR Gentry 5:54.58 6
4 Bowman, Shelby SO Greenland 6:00.18 5
5 Lehfeldt, Grace SO Heber Springs 6:02.44 4
6 Dickard, Wrylee SO Greenland 6:03.93 3
7 Dohm, Alysaa FR Des Arc 6:04.22 2
8 Reyman, Ruthie SO Waldron 6:26.12 1
9 Frayer, Kacee SO Waldron 6:27.42
10 Wilson, Millie SO Heber Springs 6:32.75
11 Pullen, Kaylie FR Crossett 6:35.87
12 Rose, Megan FR Mansfield 6:39.24
13 Bostian, Christina SO Monticello 6:40.63
14 Brooks, Misty JR Waldron 6:57.02
15 Brasel, Brooke FR Gravette 7:01.93
16 Archer, Sarah SR Heber Springs 7:04.67
17 Brown, Jillian FR Gravette 7:04.78
18 Hupp, Auroara FR Pea Ridge 7:09.59
19 Adams, Rachel FR Eureka Springs 7:10.44
20 Cenobio, Laraina SO Green Forest 7:14.45
21 Green, Destany FR Crossett 7:23.14
22 Kirk, Heidi SO Eureka Springs 7:30.80
23 Morrison, Kirstie SO Mansfield 7:46.75
24 Claude, Kenzie JR Mansfield 7:54.40
25 Langford, Allison SO Pea Ridge 8:14.24
26 Lewis, Kelsea JR Crossett 9:07.36
Montero, Vicki SR Lafayette No Time
Girls 3200 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Claycomb, Sarah SR Monticello 11:37.54 10
2 Lehfeldt, Grace SO Heber Springs 12:58.77 8
3 Jones, Ali FR Heber Springs 13:42.39 6
4 Reyman, Ruthie SO Waldron 14:26.94 5
5 Frayer, Kacee SO Waldron 14:34.74 4
6 Holland, Erin SO Heber Springs 14:35.62 3
7 Rose, Megan FR Mansfield 14:45.46 2
8 Brooks, Misty JR Waldron 14:56.83 1
9 Bostian, Christina SO Monticello 15:13.56
10 Harper, Mia SR Mansfield 15:35.07
Morrison, Kirstie SO Mansfield No Time
Bowman, Shelby SO Greenland No Time
Dickard, Wrylee SO Greenland No Time
Elliott, Brynn FR Gentry No Time
Gonzalez, Samantha SR Des Arc No Time
Girls 60 Meter Hurdles
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Smith, Kirby SR Des Arc 10.26 10
2 Powell, Wintney SO Waldron 10.31 8
3 Griddine, Sedreaunna SR Monticello 10.34 6
4 Laird, Jenny SR Waldron 10.74 5
5 Thomas, Szaria SR Monticello 10.85 4
6 Battles, Georgia FR Waldron 10.90 3
7 Huitt, Amari SO Monticello 10.96 2
8 Patchell, Ashley SO Heber Springs 10.96 1
9 Avance, Jordan SR Genoa Central 11.05
10 Holmes, Makiah SO Mansfield 11.41
11 Plymale, Megan FR Mansfield 11.59
12 Glassell, Emily SR Green Forest 11.61
13 Cooley, Natalie FR Melbourne 11.76
14 Fuller, Taylor SO Mansfield 11.85
15 Mandoza, Dahlia SR Gentry 11.98
16 Newberry, Jennifer SO Green Forest 12.39
17 Turley, Riley SO Danville 12.44
18 Smith, Sydney SO Heber Springs 12.49
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================
Place School Final Score
=======================================================
1 Greenland 4:31.45 10
2 Waldron 4:41.53 8
3 Des Arc 4:46.38 6
4 Monticello 4:49.31 5
5 Lafayette 4:54.11 4
6 Heber Springs 5:01.85 3
7 Mansfield 5:03.62 2
8 Green Forest 5:14.54 1
9 Jessieville 5:34.05
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================
Place School Final Score
=======================================================
1 Greenland 10:42.35 10
2 Heber Springs 11:16.93 8
3 Des Arc 11:18.70 6
4 Waldron 11:22.02 5
5 Mansfield 12:16.58 4
6 Green Forest 12:41.55 3
Girls High Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Lane, Sydney FR Rivercrest 5' 2" 10
2 Morrison, Nicole SO Eureka Springs 4' 10" 8
3 Huitt, Amari SO Monticello 4' 8" 6
4 Holmes, Mackenzie SR Mansfield 4' 8" 4
4 Barick, Josie JR Gentry 4' 8" 4
4 Music, Stephanie JR Heber Springs 4' 8" 4
7 Ross, Lexi FR Booneville 4' 8" 2
8 Schafer, Morgan JR Waldron 4' 6" 0.5
8 Ellingburg, Leann SR Mansfield 4' 6" 0.5
10 Rogers, Cristy SR Mansfield 4' 6"
10 Glassell, Emily SR Green Forest 4' 6"
10 Langley, Morgan SO Waldron 4' 6"
13 Soloman, Jarkelah SO Lafayette 4' 4"
13 Frayer, Kacee SO Waldron 4' 4"
13 Selig, Madison SO Jessieville 4' 4"
Girls Pole Vault
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Torbett, Kayla SO Caddo Hills 11' 0" 10
2 Holmes, Mackenzie SR Mansfield 9' 0" 8
3 Patchell, Ashley SO Heber Springs 9' 0" 6
4 Parish, Jenna SR Mansfield 8' 6" 5
5 Mangum, Hannah SR Heber Springs 8' 0" 4
6 Schwartz, Fayth SO Mansfield 7' 6" 3
7 Langley, Morgan SO Waldron 7' 6" 1.5
7 Reynolds, Krisanna JR Smackover 7' 6" 1.5
9 Cooks, Cleondra SO Crossett 7' 0"
9 Williams, Kenley SR Green Forest 7' 0"
Dickinson, Audrey SO Green Forest No Time
Battles, Georgia FR Waldron No Time
Gallup, Lori FR Waldron No Time
Girls Long Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Perkins, Paris SO Hughes 16' 11.5" 10
2 Hodges, Kyelah SR Crossett 15' 10.5" 8
3 Newberry, Jennifer SO Green Forest 15' 6.5" 6
4 Easter, Sienna JR Lafayette 15' 6" 5
5 Smith, Kirby SR Des Arc 15' 2.25" 4
6 Rogers, Cristy SR Mansfield 15' 2" 3
7 Battles, Georgia FR Waldron 15' 2" 2
8 Pitts, Emma SR Pea Ridge 14' 11.75" 1
9 Cooks, Cleondra SO Crossett 14' 10"
10 Ellingburg, Leann SR Mansfield 14' 9.5"
11 Harrison, Nikki SR Waldron 14' 8"
11 Soloman, Jarkelah SO Lafayette 14' 8"
13 Powell, Wintney SO Waldron 14' 6.75"
14 Music, Stephanie JR Heber Springs 14' 5.5"
15 Griddine, Sedreaunna SR Monticello 14' 5"
16 Avance, Jordan SR Genoa Central 14' 4"
17 Hector, Shanqueneshia JR Lafayette 14' 3.5"
18 Brown, Dontazsha SR Monticello 14' 3"
19 Overstreet, Allison JR Mansfield 14' 1"
20 Huitt, Amari SO Monticello 13' 11"
21 Betz, Haley FR Gravette 13' 9"
22 Taylor, Riley SO Jessieville 13' 8"
22 Patchell, Ashley SO Heber Springs 13' 8"
24 Williams, Kenley SR Green Forest 13' 6.5"
25 Yarbrough, Kendall FR Gravette 13' 6.25"
Girls Triple Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Hodges, Kyelah SR Crossett 34' 3.5" 10
2 Ellingburg, Leann SR Mansfield 33' 0" 8
3 Cooks, Cleondra SO Crossett 32' 11.5" 6
4 Harrison, Nikki SR Waldron 32' 4" 5
5 Easter, Sienna JR Lafayette 32' 2" 4
6 Powell, Wintney SO Waldron 31' 1" 3
7 Mondy, Ashtyn JR Pea Ridge 31' 0.25" 2
8 Glasper, Kendra JR Hughes 30' 1.5" 1
9 Battles, Georgia FR Waldron 30' 0.25"
10 Music, Stephanie JR Heber Springs 29' 9.75"
11 Griddine, Sedreaunna SR Monticello 29' 8.5"
12 Newberry, Jennifer SO Green Forest 29' 6"
13 Mangum, Hannah SR Heber Springs 29' 5"
14 Betz, Haley FR Gravette 29' 3.25"
15 Earl, Alysa JR Des Arc 28' 7.5"
16 Clark, Whittney SO Mansfield 28' 6"
16 Carson, Bailey SR Mansfield 28' 6"
Girls Shot Put
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Smith, Kirby SR Des Arc 34' 8" 10
2 Moore, Dejia FR Monticello 32' 0" 8
3 Iboy, Veronica SO Waldron 31' 8" 6
4 Doss, Alicia SR Hughes 30' 4" 5
5 Davis, Sara SO Heber Springs 30' 0" 4
6 Allen, Brianna SR Waldron 29' 11" 3
7 Brown, Meghan JR Mansfield 29' 10.5" 2
8 Andrews, Harleigh SR Green Forest 29' 7" 1
9 Wiliams, Isis JR Hughes 29' 5"
10 Brouhard, Kaylin JR Pea Ridge 29' 3"
11 Leonard, Abby JR Gravette 29' 0.5"
12 Schafer, Morgan JR Waldron 27' 11.75"
13 Brown, Dontazsha SR Monticello 27' 1.5"
14 Feimster, Shariesa SO Mansfield 26' 8"
15 Lang, Shawna SO Booneville 26' 0.5"
Boys 60 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Payton, Keson SR Bentonville 7.10 10
2 Stuckey, Timothy JR Arkansas 7.17 8
3 Nazario, Josh SR Lake Hamilton 7.27 6
4 Murdock, Steven SR Bryant 7.30 5
5 Collier, Kary JR Bentonville 7.34 3.5
5 Golliday, Anfernee SR Fayetteville 7.34 3.5
7 Sigears, Colby JR Fayetteville 7.34 2
8 Davis, Jacobi SR LR McClellan 7.34 1
9 Shaw, Brandon JR Heritage 7.35
10 Copher, Payton FR Har-Ber 7.37
11 Rock, Terrance SO Fayetteville 7.41
12 Hooper, Evan JR Cabot 7.42
13 Young, Brenden SR Bryant 7.46
14 Christensen, Caleb SO Van Buren 7.48
15 Little, Dylan SR Bentonville 7.48
16 Sanford, Quindarius SO Har-Ber 7.49
17 Davis, Logan JR Springdale 7.49
18 Brigance, Landon JR Alma 7.51
19 Grandstaff, Tanner JR FS Southside 7.51
20 Grom, Eric SR Heritage 7.55
21 Evans, Cole SR Rogers 7.57
22 Rodriguez, Jessey JR Heritage 7.58
23 Wyrick, Jovan JR Beebe 7.59
24 Debose, Brealyn SR Maumelle 7.60
25 Hood, Daylon SO Greenwood 7.61
26 Alley, Britton SO Cabot 7.68
27 Price, Harrison SR Maumelle 7.68
28 Daigle, Connor SO Cabot 7.73
29 Slater, Kenneth SO Fair, J. A. 7.77
30 Baldwin, Ezekiel SR LR McClellan 7.77
31 Isom-Green, Phillip SO Bryant 7.78
32 Jackson, Jaron JR Conway 7.82
33 Horne, John David SO Siloam Springs 7.83
34 Stephens, Cody JR De Queen 7.83
35 Parker, Josh SR Alma 7.85
36 Brown, Daterrius SO LR McClellan 7.85
37 Armstrong, Kelen JR Maumelle 7.86
38 Martin, Caden JR Greenwood 7.88
39 Crawford, Ian SR Springdale 7.91
40 Webb, Aaron JR Mountain Home 7.92
41 Guillen, Dominic JR Van Buren 7.94
42 Smith, Tripp JR Beebe 7.94
43 Clifton, Nathan SO Beebe 7.95
43 Benitez, Johnathan SR Lake Hamilton 7.95
45 Lang, Jiacai JR Fair, J. A. 8.03
46 Keeling, Jacob SO Lake Hamilton 8.03
47 Bowlin, Gage SO Van Buren 8.07
48 Nava, Felipe SO Har-Ber 8.07
49 Goynes, Carlos JR Fair, J. A. 8.15
50 Brock, Chandler JR Russellville 8.17
51 Mcwhorter, Drew JR Siloam Springs 8.17
52 Coleman, Asante SR Russellville 8.19
53 Downing, Matt JR Siloam Springs 8.22
54 Huerta, Ricardo JR Springdale 8.28
55 Alexander, Ethan SO FS Southside 8.31
56 Martin, Matthew SR De Queen 8.54
57 Cruce, Taylor JR Rogers 8.61
58 Owen, Sean JR De Queen 8.76
Boys 200 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Winn, John SR Bryant 22.78 10
2 Nazario, Josh SR Lake Hamilton 22.82 8
3 Murdock, Steven SR Bryant 22.87 6
4 Stuckey, Timothy JR Arkansas 23.28 5
5 Grom, Eric SR Heritage 23.29 4
6 Featherston, Aaron SR Har-Ber 23.31 3
7 Golliday, Anfernee SR Fayetteville 23.39 2
8 Shaw, Brandon JR Heritage 23.42 1
9 Evans, Cole SR Rogers 23.57
10 Davis, Jacobi SR LR McClellan 23.80
11 Rock, Terrance SO Fayetteville 23.83
12 Davis, Logan JR Springdale 23.98
13 Hooper, Evan JR Cabot 23.99
14 Young, Brenden SR Bryant 24.04
15 Collier, Kary JR Bentonville 24.08
16 Clemence, Colter SR Bentonville 24.11
17 Grigsby, Bryan SR Rogers 24.12
18 Holcomb, John SO Rogers 24.39
19 Copher, Payton FR Har-Ber 24.47
20 Ellis, Jabraylon JR Fair, J. A. 24.55
21 Armstrong, Kelen JR Maumelle 24.57
22 Daigle, Connor SO Cabot 24.61
23 Vandlandingham, Chandler JR Fayetteville 24.64
24 Stanhope, Bradley SR Springdale 24.68
25 Alley, Britton SO Cabot 24.71
26 Christensen, Caleb SO Van Buren 24.73
27 Walter, Gunner SR Greenwood 24.75
28 Nava, Felipe SO Har-Ber 25.00
29 Parker, Josh SR Alma 25.05
30 Allen, Justyce JR Fair, J. A. 25.11
31 Stephens, Cody JR De Queen 25.33
32 Webb, Phillip SR De Queen 25.35
33 Wyrick, Jovan JR Beebe 25.38
34 Martin, Caden JR Greenwood 25.51
35 Clifton, Nathan SO Beebe 25.51
36 Hood, Daylon SO Greenwood 25.58
37 Baldwin, Ezekiel SR LR McClellan 25.67
38 Little, Dylan SR Bentonville 25.76
39 Ollie, Emmanuel JR Maumelle 25.82
40 Burlison, Justin JR Beebe 25.90
41 Horne, John David SO Siloam Springs 25.91
42 Pearson, Christian SO Siloam Springs 26.03
43 Love, Dawson SO Van Buren 26.26
44 Benitez, Johnathan SR Lake Hamilton 26.35
45 Coleman, Asante SR Russellville 26.43
46 Webb, Aaron JR Mountain Home 26.47
47 Brock, Chandler JR Russellville 26.48
48 Oden, Ashton SR Van Buren 26.51
49 Rincon, Ryan JR De Queen 26.65
50 Goynes, Carlos JR Fair, J. A. 26.98
51 Pettus, Xzavier SR Maumelle 27.86
52 Escalante, Roland SR Springdale 28.00
53 Eppensberger, Ben SO Mountain Home 29.25
Boys 400 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Winn, John SR Bryant 49.54 10
2 Murdock, Steven SR Bryant 50.26 8
3 Featherston, Aaron SR Har-Ber 50.82 6
4 Michael, Taylor JR Bentonville 52.55 5
5 Smith, Sterling JR Rogers 52.64 4
6 Horton, Billy JR Bentonville 53.04 3
7 West, Donell SR Lake Hamilton 53.30 2
8 Case, Cameron SR Fayetteville 53.51 1
9 Finney, Pierce JR Bryant 53.53
10 Jones, Jordan SR Fair, J. A. 53.78
11 Shewmaker, Harrison JR Bentonville 53.83
12 Cook, Cj JR Heritage 54.07
13 Turley, Sean SR Har-Ber 54.12
14 Wentz, Matthew JR Har-Ber 54.39
15 Curry, Austin SR Greenwood 54.59
16 Willis, Jared SR Vilonia 54.74
17 Gomez, Adrian JR Springdale 54.78
18 Ellis, Jabraylon JR Fair, J. A. 54.91
19 Webb, Phillip SR De Queen 54.91
20 Rodriguez, Jessey JR Heritage 55.03
21 Russell, Gerald SR LR Central 55.28
22 Stanhope, Bradley SR Springdale 55.42
23 Hicks, Xaiver JR Conway 55.47
24 Howard, Jacob SO Cabot 55.48
25 Kennedy, Tazzel SR FS Southside 55.60
26 Vandlandingham, Chandler JR Fayetteville 55.66
27 Mortimeyer, Spencer JR Heritage 55.94
28 Martens, Hendrik SR Rogers 56.17
29 Feregrino, Brayan JR De Queen 56.23
30 Menendez, Byron SR Rogers 56.47
31 Penry, Cole SR Russellville 56.55
32 Worst, Caleb SO Alma 56.70
33 Allen, Justyce JR Fair, J. A. 57.31
34 Stephens, Cody JR De Queen 57.32
35 Westby, Braden FR Vilonia 57.66
36 Jackson, Jaron JR Conway 57.93
37 Sailor, Glen SO Mountain Home 57.97
38 Burlison, Justin JR Beebe 58.01
39 Adams, Sean JR Maumelle 58.09
40 Tomlinson, Robert SR Fayetteville 58.13
41 Scarbrough, Nathan JR Siloam Springs 58.51
42 Killough, Dylan SR Van Buren 59.08
43 Testerman, Aaron SO Greenwood 59.57
44 Kennedy, Will FR Conway 59.66
45 Diaz, Austen SR Van Buren 59.78
46 Pearson, Christian SO Siloam Springs 1:00.24
47 Nickell, Spencer SO Cabot 1:00.64
48 Ollie, Emmanuel JR Maumelle 1:01.27
49 Martsching, Brad SR Springdale 1:01.74
50 Bowers, Connor SR Van Buren 1:01.80
51 Redd, Hunter SO Cabot 1:02.21
52 Norwood, Bobby JR Siloam Springs 1:02.30
53 Pettus, Xzavier SR Maumelle 1:03.26
54 Tozer, Tanner JR Beebe 1:04.82
55 Eppensberger, Ben SO Mountain Home 1:06.42
Hughes, Skylar JR Russellville No Time
Boys 800 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Ramirez, Jessie SO Rogers 2:00.47 10
2 Contreras, Miguel JR Bentonville 2:01.71 8
3 Freyaldenhoven, Toler JR Conway 2:01.96 6
4 Winn, Mark SR Bryant 2:02.33 5
5 Bryant, Taylor SR Rogers 2:04.92 4
6 Sims, Braden SR Rogers 2:05.32 3
7 Antony, Noah SR Har-Ber 2:05.48 2
8 Windley, Tucker SR Searcy 2:05.80 1
9 Camp, Cameron SR Har-Ber 2:06.52
10 Garcia, Jordy JR Springdale 2:08.86
11 Jimenez, James JR Springdale 2:09.71
12 Sartini, Joe SO Bryant 2:09.87
13 Parker, James SO Heritage 2:10.10
14 Martin, Finis JR Fair, J. A. 2:10.62
15 Willis, Jonah SO Conway 2:10.81
16 Gomez, Juan SO Har-Ber 2:11.55
17 Hurtado, Pablo SR Conway 2:11.64
18 Wolfe, Mason SR Heritage 2:12.68
19 Dick, Joshua SO Bentonville 2:12.92
20 Johnson, Jack SR Heritage 2:13.01
21 Luck, Kyle JR Vilonia 2:15.19
22 Johnson, Jared SR Russellville 2:15.40
23 Anderson, Jordan SR Maumelle 2:15.91
24 Nosari, Hunt SO Mountain Home 2:16.48
25 Weldon, Cody FR Lake Hamilton 2:16.78
26 Shreve, Hudson JR Fayetteville 2:16.82
27 Cumming, Travis JR Bryant 2:17.02
28 Tucker, Hunter SO Lake Hamilton 2:17.30
29 Harpole, Caleb SO Cabot 2:17.64
30 Weeks, Dylan SO Fayetteville 2:17.94
31 Tinajero, Daniel SR De Queen 2:18.39
32 Paladino, Thomas SO LR Catholic 2:18.74
33 Kirkland, Quinton JR Bentonville 2:19.66
34 Maya, Jose SO De Queen 2:22.30
35 Brown, Logan JR Beebe 2:23.36
36 Guyor, Wells FR Cabot 2:24.18
37 Powell, Jerod SR Greenwood 2:24.25
38 Lechek, Dillon SR Lakeside, HS 2:24.35
39 Bryant, Morgan SO FS Southside 2:24.95
40 Morales, Ramon FR Lake Hamilton 2:25.15
41 Osman, Caleb SO Alma 2:26.07
42 Bell, Avery SO Cabot 2:27.33
43 Langley, Sean FR Beebe 2:28.32
44 Cooper, Austin SR Siloam Springs 2:29.52
45 Odom, Tray FR Maumelle 2:30.53
46 Hubbard, Aaron FR FS Southside 2:33.21
47 Mcdaniel, Jimmy SR Mountain Home 2:33.85
48 Townsend, Aaron SO Alma 2:35.14
49 Childress, Brad JR Beebe 2:35.25
50 Cawyer, Steven SR Russellville 2:37.85
51 Leppold, Michael SR Mountain Home 2:38.02
52 Scott, Eli SO Greenwood 2:40.52
53 James, Lathan SO Greenwood 2:41.62
54 Lee, Brandon JR Van Buren 2:42.22
Boys 1600 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Liddell, Christian SR Rogers 4:20.74 10
2 Rail, Zachary SR Vilonia 4:26.75 8
3 Taylor, Kieran JR LR Catholic 4:28.62 6
4 Smith, Ian SR Rogers 4:31.30 5
5 Salazar, Austin SR Rogers 4:34.29 4
6 Ley, Nathan JR Bentonville 4:44.84 3
7 Casey, Sammy JR Har-Ber 4:46.36 2
8 Martin, Mckree SO Lake Hamilton 4:47.13 1
9 Gomez, Juan SO Har-Ber 4:47.15
10 Medina, Emilo JR Van Buren 4:48.23
11 Owen, Kimball SO Bentonville 4:49.14
12 Hedstrom, Brooks SR Bentonville 4:50.87
13 Tucker, Hunter SO Lake Hamilton 4:50.98
14 Wen, Dru SR Bryant 4:52.26
15 Crommett, Jacob JR Har-Ber 4:52.65
16 Davis, Nick SR Cabot 4:56.04
17 Clark, Ethan SR Searcy 4:56.29
18 Anderson, Seth SR Springdale 4:57.10
19 Owen, Chris JR Beebe 4:58.75
20 Pearson, Elliott JR Siloam Springs 4:59.26
21 Mendoza, Chris SR Conway 4:59.53
22 Johnson, Jared SR Russellville 4:59.81
23 Mccasland, Bo SO Fayetteville 4:59.85
24 Henson, Clarke SR Van Buren 4:59.97
25 Rail, Jason SO Vilonia 5:00.67
26 Dodd, Evan JR FS Southside 5:01.06
27 Schmidt, Nicholas SR Bryant 5:02.13
28 Burgess, Joel SO Fayetteville 5:02.20
29 Stewart, Eric JR Bryant 5:02.65
30 Farrell, Ben SO Fayetteville 5:04.42
31 Gasaway, Tyler SR Vilonia 5:05.76
32 Byrd, David SO Mountain Home 5:06.02
33 Savage, John Paul JR Beebe 5:06.05
34 Lasater, Porter SR Siloam Springs 5:07.07
35 Solis, Ricardo JR Springdale 5:08.26
36 Hernandez, Javier SO Heritage 5:10.15
37 Gonzalez, Luis SR De Queen 5:12.68
38 Howze, Gardner FR Cabot 5:17.67
39 Victoriano, Omar JR De Queen 5:21.59
40 Carter, Will FR LR Catholic 5:30.77
41 Powell, Jerod SR Greenwood 5:32.36
42 Johnson, Eli FR LR Catholic 5:59.68
43 Scott, Blake FR Cabot 6:15.07
44 Hickman, Reece SR Mountain Home 6:15.36
45 Pacheco, Edgar SR De Queen 6:17.61
46 Hubbard, Aaron FR FS Southside 6:19.04
47 Cooper, Austin SR Siloam Springs 6:19.96
48 Looper, Zach FR Greenwood 6:23.45
49 Follett, Eddie SR Searcy 6:26.13
50 Hickman, Bryston SR Mountain Home 6:29.30
51 Landon, Cordell SO Van Buren 6:29.75
52 Pina, Audel JR Alma 6:38.36
53 Mccoy, Gus SO Beebe 6:39.01
54 Yeager , James SO Greenwood 6:40.85
55 Lodwick, Adam SR Springdale 6:43.21
56 Shields, Ethan FR Lake Hamilton 6:44.93
57 Tapp, Drew SO Russellville 7:04.16
Boys 3200 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Liddell, Christian SR Rogers 9:47.37 10
2 Prince, Johnathan SO Bentonville 9:56.14 8
3 Pilkington, Collin JR Fayetteville 9:59.37 6
4 Rail, Zachary SR Vilonia 10:00.58 5
5 Smith, Ian SR Rogers 10:01.42 4
6 Garcia, Jesse JR Rogers 10:09.60 3
7 Terry, Charlie JR Bryant 10:12.11 2
8 Kruse, Joshua SR Bentonville 10:18.05 1
9 Anderson, Hayden JR Maumelle 10:23.71
10 Forte, Matthew JR LR Catholic 10:28.09
11 Sandoval, Chris SR Har-Ber 10:34.86
12 Stephens, Dylan FR Lake Hamilton 10:34.96
13 Uzelac, Josh SR Har-Ber 10:38.53
14 Otts, Hunter JR Vilonia 10:40.38
15 Carder, John SO Bryant 10:45.16
16 Davis, Nick SR Cabot 10:48.62
17 Davis, Tyler JR Fayetteville 10:50.54
18 Farrell, Ben SO Fayetteville 10:54.92
19 Kohrs, Austin JR Lake Hamilton 10:55.13
20 Larey, Andrew JR Lake Hamilton 10:55.76
21 Lerma, Michael JR De Queen 10:56.98
22 Rail, Jason SO Vilonia 10:59.21
23 Stewart, Nathan SR Bryant 11:05.83
24 Owen, Chris JR Beebe 11:14.25
25 Mccoy, Gus SO Beebe 11:19.52
26 Fox, Mac FR Maumelle 11:20.98
27 Graziani, Ryan JR Bentonville 11:23.81
28 Paladino, Benjamin SO LR Catholic 11:34.77
Leachman, Isaac FR Siloam Springs No Time
Hugentobler, Nathan JR Lakeside, HS No Time
Nickell, Stuart FR Cabot No Time
Murtha, John JR LR Catholic No Time
Boys 60 Meter Hurdles
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Young, Brenden SR Bryant 8.82 10
2 O'Connor, Thor SR Bentonville 8.93 8
3 Holder, Ke'Von SO Conway 8.99 6
4 Roller, Tony JR Rogers 9.15 5
5 Beaulieu, Gardner SR Fayetteville 9.18 4
6 Southern, Connor SR Bentonville 9.24 3
7 Hinton, Deon JR Har-Ber 9.25 2
8 Branch, Robert JR Bentonville 9.28 1
9 Featherston, Aaron SR Har-Ber 9.29
10 Brandon, Derek SO Fayetteville 9.62
11 Price, Harrison SR Maumelle 9.63
12 Marquez, Cesar SR Fayetteville 9.73
13 Willis, Jared SR Vilonia 9.76
14 Delossantos, Bryant JR Heritage 9.76
15 Wentz, Matthew JR Har-Ber 9.81
16 Abernathy, Landon SO Bryant 9.83
17 Richards, Wade JR Vilonia 10.06
18 Brockinton, Brett SO Cabot 10.08
19 Loomis, Jacob SO Bryant 10.08
20 Valdez, Devin SO Siloam Springs 10.18
21 Cook, Cj JR Heritage 10.33
22 Smith, Tripp JR Beebe 10.39
23 Taylor, Zeb SO Russellville 10.40
24 Williams, Alvin JR Maumelle 11.19
25 Williams, Braylon SO Maumelle 11.24
26 Brown, Bradley JR Rogers 11.42
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================
Place School Final Score
=======================================================
1 Bryant 3:25.87 10
2 Bentonville 3:30.63 8
3 Har-Ber 3:33.95 6
4 Fayetteville 3:37.63 5
5 Rogers 3:37.79 4
6 Fair, J. A. 3:39.77 3
7 Heritage 3:40.04 2
8 Maumelle 3:40.54 1
9 Springdale 3:41.28
10 Cabot 3:41.76
11 De Queen 3:41.94
12 Lake Hamilton 3:45.34
13 LR Central 3:49.41
14 Van Buren 3:53.08
15 Greenwood 3:53.09
16 Russellville 3:53.80
17 Mountain Home 3:54.82
18 Siloam Springs 4:02.25
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================
Place School Final Score
=======================================================
1 Rogers 8:10.13 10
2 Har-Ber 8:17.71 8
3 Conway 8:30.19 6
4 Bentonville 8:30.25 5
5 Bryant 8:30.74 4
6 Heritage 8:41.22 3
7 Fayetteville 8:47.31 2
8 Beebe 9:01.90 1
9 Maumelle 9:06.38
10 Cabot 9:08.45
11 Lake Hamilton 9:14.29
12 De Queen 9:18.88
13 Siloam Springs 9:23.74
14 Fair, J. A. 9:24.54
15 Alma 9:41.08
16 LR McClellan 9:55.07
17 Greenwood 10:04.55
18 LR Central 10:06.31
19 Mountain Home 10:30.74
Boys High Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Benninghoff, Jake SO Rogers 6' 4" 10
2 Jones, Andre JR LR McClellan 6' 4" 8
3 Raines, Nate JR Heritage 6' 0" 6
4 Stanley, Matthew SO Vilonia 6' 0" 5
5 Youngblood, Demaunte JR Fayetteville 5' 10" 3.5
5 Case, Cameron SR Fayetteville 5' 10" 3.5
7 Davis, Cole SR Van Buren 5' 8" 2
8 Roller, Tony JR Rogers 5' 8" 0.33
8 Grigsby, Bryan SR Rogers 5' 8" 0.33
8 Christensen, Caleb SO Van Buren 5' 8" 0.33
Boys Pole Vault
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Johnson, Nick JR Lake Hamilton 15' 6" 10
2 Stalnaker, Camron SR Searcy 15' 0" 8
3 Mcwhorter, Zach SO Har-Ber 15' 0" 6
4 Combs, Justin SR Bryant 14' 0" 5
5 Laiyanan, Jay JR Bentonville 13' 6" 4
6 Mcclung, Landon SO Rogers 13' 0" 3
7 Salazar, Pedro SR De Queen 12' 6" 2
8 Gross, Josh SR Rogers 12' 6" 1
9 Burton, Braxton SO Cabot 12' 0"
9 Hoffman, Dalton JR Bentonville 12' 0"
9 Keown, Matthew SO Bentonville 12' 0"
9 Shaw, Brandon JR Heritage 12' 0"
9 Hurley, Harrison SO Fayetteville 12' 0"
Burke, Rocky JR Cabot No Time
Guillen, Dominic JR Van Buren No Time
Delossantos, Bryant JR Heritage No Time
Cox, Brett JR Siloam Springs No Time
Bersi, Nicco FR Har-Ber No Time
Kendrick , Nick JR Har-Ber No Time
Jackson, Blake SO Siloam Springs No Time
Little, Braden JR Fayetteville No Time
Mcclung, Spencer SR Rogers No Time
Fairchild, Kyle FR Heritage No Time
Boys Long Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Payton, Keson SR Bentonville 21' 11" 10
2 Rock, Terrance SO Fayetteville 21' 6.5" 8
3 Collier, Kary JR Bentonville 21' 6" 6
4 Little, Dylan SR Bentonville 21' 5.25" 5
5 Nelson, Mar'Kevius SR Bryant 21' 1.5" 4
6 Ridout, Rivers SR Searcy 21' 1" 3
7 Golliday, Anfernee SR Fayetteville 20' 11" 2
8 Case, Cameron SR Fayetteville 20' 9" 1
9 Jackson, Jaron JR Conway 20' 7.5"
10 Davis, Devon SO Bryant 20' 3"
11 Hooper, Evan JR Cabot 20' 2.5"
12 Roller, Tony JR Rogers 20' 1.75"
13 Shaw, Brandon JR Heritage 20' 1.5"
14 Henderson, Austin JR Har-Ber 20' 1"
15 Lane, Kenneth JR Springdale 19' 8"
16 Hicks, Xaiver JR Conway 19' 4.75"
17 Amaya, Justin JR Rogers 19' 4"
18 Hannon, Luke JR Har-Ber 19' 3.5"
19 Christensen, Caleb SO Van Buren 19' 0.5"
Delossantos, Bryant JR Heritage No Time
Stout, Michael SO Har-Ber No Time
Slater, Kenneth SO Fair, J. A. No Time
Holder, Ke'Von SO Conway No Time
Raines, Nate JR Heritage No Time
Armstrong, Kelen JR Maumelle No Time
Finney, Pierce JR Bryant No Time
Parker, Josh SR Alma No Time
Crawford, Ian SR Springdale No Time
Walter, Gunner SR Greenwood No Time
Penry, Cole SR Russellville No Time
Wyrick, Jovan JR Beebe No Time
Breashers, Braden SR Greenwood No Time
Inge, Lane SR Alma No Time
Coleman, Asante SR Russellville No Time
Clifton, Nathan SO Beebe No Time
Bowlin, Gage SO Van Buren No Time
Boys Triple Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Cooper, Caleb JR Fayetteville 45' 8.5" 10
2 Nelson, Mar'Kevius SR Bryant 44' 11" 8
3 Henderson, Austin JR Har-Ber 44' 6.75" 6
4 Payton, Keson SR Bentonville 42' 11.25" 5
5 Wheeler, Char'Von JR Fayetteville 42' 5.75" 4
6 Little, Dylan SR Bentonville 42' 3.5" 3
7 Hurley, Turner JR Fayetteville 41' 5.25" 2
8 O'Connor, Thor SR Bentonville 41' 3.5" 1
9 Davis, Devon SO Bryant 40' 11.5"
10 Roller, Tony JR Rogers 40' 7"
11 Christian, Collin JR Heritage 40' 5.75"
12 Hicks, Xaiver JR Conway 39' 10"
13 Hannon, Luke JR Har-Ber 39' 7"
14 West, Donell SR Lake Hamilton 39' 3.5"
15 Hinton, Deon JR Har-Ber 37' 8"
16 Kennedy, Will FR Conway 37' 4.5"
17 Brown, Austin JR Rogers 37' 3.25"
18 Crawford, Ian SR Springdale 36' 6"
19 Kim, Juneil JR Heritage 35' 9"
Boys Shot Put
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Young, Blake JR Fayetteville 50' 8" 10
2 Turner, Drew JR Russellville 47' 1.5" 8
3 Eldridge, Parker SR Vilonia 46' 6" 6
4 Dobbins, Ricky SR Har-Ber 46' 6" 5
5 Ashworth, Darrell SR Mountain Home 45' 5.5" 4
6 Mccluskey, Davon JR Vilonia 44' 6" 3
7 Gentry, Nick SO Vilonia 43' 7.5" 2
8 Domineack, Xavier SR Bentonville 42' 11" 1
9 Harp, Chakota SR Har-Ber 42' 9.5"
10 Jones, Jack SR Springdale 42' 7"
11 Johnson, Ashton JR Heritage 42' 1"
12 Grier, Dusty SR Beebe 41' 11.5"
13 Stone, Spencer SO Fayetteville 41' 10"
14 Hall, Marcis SO LR McClellan 41' 8"
15 Martinez, Miguel JR De Queen 41' 7.75"
16 Mullins, David SO Alma 41' 6.5"
17 Story, Shelby SR Bentonville 41' 5.75"
18 Mcdonald, Carter SR Har-Ber 41' 1.75"
19 Davis, Jacobi SR LR McClellan 40' 7.5"
20 Fox, Jonathon SO Mountain Home 40' 2"
21 Edwards, Daniel JR Alma 40' 1"
22 Dorsey, Lucas SO De Queen 39' 6.5"
23 Crisco, Jesse SR Beebe 39' 2"
24 Murillo, Dany JR Bryant 39' 1"
Girls 60 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Lueders, Hannah SO Rogers 8.03 10
2 Mckinney, Nikirah SR Forrest City 8.25 8
3 Signorelli, Luba JR Lake Hamilton 8.25 6
4 Benson, Jasmine FR Arkansas 8.25 4.5
4 Junior, Ra'Sheuna SR Lakeside, HS 8.25 4.5
6 Allen, Brandi SO Maumelle 8.26 3
7 Smithpeters, Reaghan FR Har-Ber 8.28 2
8 Edgar, Tristyn FR Cabot 8.29 1
9 Penne, Kenzie JR Fayetteville 8.33
10 Lewis, Jadyn SO Bryant 8.34
11 Britt, Jurnee JR Fayetteville 8.35
12 Mahone, Taylor SR Bentonville 8.40
13 Harmon, Callie SR Greenwood 8.41
14 Talley, Dametria SO El Dorado 8.41
15 Stevens, Jessica SR Bentonville 8.45
16 Moore, Raquel SR Heritage 8.46
17 Hayes, Brielle FR Sylvan Hills 8.48
18 Banks, Tashira SO Arkansas 8.50
19 Jones, Jamon JR Conway 8.51
20 Miller, Chanel FR Sylvan Hills 8.52
21 Jones, Helena SR Rogers 8.53
22 Andrews, Diamond JR LR McClellan 8.54
23 Passmore, Anna FR Bentonville 8.56
24 Williams, Lauren SR Vilonia 8.57
25 Jones, Jaisha SO Forrest City 8.57
26 Garrett, Derricka JR LR McClellan 8.61
27 Risenhoover, Grace FR Rogers 8.63
28 Von Gremp, Faith JR Heritage 8.65
29 Penn, Mercedes FR Forrest City 8.68
30 Lingard-Burke, Nicoy SO Lake Hamilton 8.69
31 Scroggins, Maggie SR Heritage 8.69
32 Edwards, Elicia SO Maumelle 8.71
33 Elliot, Naija JR El Dorado 8.73
34 Harris, Chelsea SO El Dorado 8.74
35 Crite, Ja Kira JR Fayetteville 8.77
36 Stewart , Raeneesha SO Maumelle 8.77
37 Robinson, Ericka JR Conway 8.79
38 Rogers, Dameeria JR Camden Fairview 8.82
39 Siler, Ashley SO Vilonia 8.84
40 Smith, April SR Lake Hamilton 8.86
41 Ballard, Kassy SR Greenwood 8.94
42 Hill, Rebekah SR Siloam Springs 8.99
43 Williams, Kylin FR Sylvan Hills 9.02
44 Smith, Kendahl SO Cabot 9.06
45 Mccoy, Tyra FR Camden Fairview 9.12
46 Franklin, Danika SO Russellville 9.13
47 Williams, Bailey SO Alma 9.22
48 Sharp, Bailey SO Har-Ber 9.34
49 Callaham, Mykayla JR Alma 9.47
50 Rexwinkle, Destiny JR Alma 9.52
51 Gibson, Katelynn JR Vilonia 9.57
52 Looper, Alexis SR Greenwood 9.58
53 Corbin, Bailey SO Russellville 9.80
54 Park, Aubrey SR Har-Ber 9.81
55 Switzer, Kayla SO Van Buren 10.06
56 Blandon, Roxy SR Russellville 10.73
Girls 200 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Boone, Feniece SR Bryant 25.60 10
2 Lueders, Hannah SO Rogers 25.96 8
3 Smithpeters, Reaghan FR Har-Ber 26.04 6
4 Mckinney, Nikirah SR Forrest City 26.87 5
5 Edgar, Tristyn FR Cabot 27.05 4
6 Lewis, Jadyn SO Bryant 27.06 3
7 Washington, Danielle SR Lakeside, HS 27.21 2
8 Signorelli, Luba JR Lake Hamilton 27.24 1
9 Rochell, Najada SO Maumelle 27.25
10 Jones, Jamon JR Conway 27.43
11 Banks, Tashira SO Arkansas 27.70
12 Risenhoover, Grace FR Rogers 27.75
13 Ray, Rachel SR Alma 27.75
14 Benson, Jasmine FR Arkansas 27.78
15 Harmon, Callie SR Greenwood 27.81
16 Jones, Jaisha SO Forrest City 27.89
17 Bond, Jennifer FR Cabot 28.00
18 Brock, Emily SO Lake Hamilton 28.12
19 Miller, Chanel FR Sylvan Hills 28.13
20 Hayes, Brielle FR Sylvan Hills 28.15
21 Manago, Kamoni JR Camden Fairview 28.16
22 Stevens, Jessica SR Bentonville 28.21
23 Harris, Chelsea SO El Dorado 28.28
24 Moore, Raquel SR Heritage 28.45
25 Valenzula, Cassidy SO Fayetteville 28.53
26 Andrews, Diamond JR LR McClellan 28.69
27 Talley, Dametria SO El Dorado 28.69
28 Mahone, Taylor SR Bentonville 28.76
29 Johnson, Alexis SO Bentonville 28.80
30 Penne, Kenzie JR Fayetteville 28.92
31 Stewart , Raeneesha SO Maumelle 28.93
32 Bratton, Jessica JR Rogers 29.08
33 Smith, April SR Lake Hamilton 29.08
34 Robinson, Ericka JR Conway 29.35
35 Williams, Kylin FR Sylvan Hills 29.36
36 Siler, Ashley SO Vilonia 29.41
37 Anderson, Jayla SR Bryant 29.47
38 Scroggins, Maggie SR Heritage 29.50
39 Crite, Ja Kira JR Fayetteville 29.60
40 Garrett, Derricka JR LR McClellan 29.72
41 Short, Taylor SR Alma 29.78
42 Rogers, Dameeria JR Camden Fairview 29.85
43 Penn, Mercedes FR Forrest City 29.86
44 Ballard, Kassy SR Greenwood 29.88
45 Casey, Autumn JR Siloam Springs 29.93
46 Hill, Rebekah SR Siloam Springs 29.99
47 Edwards, Elicia SO Maumelle 30.08
48 Thrower, Taliyah JR Camden Fairview 30.13
49 Skouras, Allie JR Vilonia 30.36
50 Barbemann, Inga JR Greenwood 30.66
51 Ebert, Kenna FR Har-Ber 30.95
52 Mendez, Alondra JR Heritage 31.03
53 Franklin, Danika SO Russellville 31.19
54 Williams, Bailey SO Alma 31.38
55 Smith, Kendahl SO Cabot 31.64
56 Corbin, Bailey SO Russellville 31.97
57 Switzer, Kayla SO Van Buren 32.38
58 Cordero, Daniela SO Har-Ber 33.49
59 Joyce, Savannah SR Vilonia 33.82
Elliot, Naija JR El Dorado No Time
Girls 400 Meter Dash
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Boone, Feniece SR Bryant 57.12 10
2 Lewis, Jadyn SO Bryant 1:00.49 8
3 Leak, Merrill FR Bentonville 1:01.29 6
4 Byrd, Shebria JR Arkansas 1:01.62 5
5 Harmon, Callie SR Greenwood 1:02.23 4
6 Polk, Kallie SR Bentonville 1:02.51 3
7 Allen, Brandi SO Maumelle 1:02.66 2
8 Mckinney, Nikirah SR Forrest City 1:02.98 1
9 Swaim, Ally FR Vilonia 1:03.27
10 Washington, Danielle SR Lakeside, HS 1:03.55
11 Smith, Tytianna JR Arkansas 1:03.89
12 Bouwhuis, Caroline SO Bentonville 1:04.30
13 Dorch, Sydney SR Rogers 1:04.86
14 Harris, Chelsea SO El Dorado 1:04.87
15 Blaine, Maddie SO Heritage 1:05.82
16 Beneux, Audra JR FS Southside 1:05.83
17 Anderson, Victoria JR Lake Hamilton 1:05.89
18 Jenkins, Mercedes SO Lake Hamilton 1:06.38
19 Gilreath, Halle SO Rogers 1:06.60
20 Raphael, Tori SR Rogers 1:06.78
21 Brya, Bailey JR Heritage 1:07.07
22 Fogle, Courtney JR Camden Fairview 1:07.50
23 Yeager, Laurel SR Greenwood 1:07.53
24 Jackson, Kimberlee SO Camden Fairview 1:08.45
25 Dell'Orco, Martina JR Heritage 1:08.81
26 Rogers, Dameeria JR Camden Fairview 1:08.90
27 Owens, Stormie SO Lake Hamilton 1:09.29
28 Jones, Jaisha SO Forrest City 1:09.64
29 Mcdaniel, Kenya JR Russellville 1:10.63
30 Ebert, Kenna FR Har-Ber 1:10.80
31 Sharp, Bailey SO Har-Ber 1:10.81
32 Miller, Chanel FR Sylvan Hills 1:11.03
33 Callaham, Mykayla JR Alma 1:11.07
34 Mckissack, Macy FR Vilonia 1:11.50
35 Shumaker, Veronica SO Greenwood 1:13.57
36 Garcia, Michelle SO Russellville 1:13.63
37 Escobedo, Becca JR Maumelle 1:14.37
38 Thompson, Kristen JR Bryant 1:16.77
39 Rexwinkle, Destiny JR Alma 1:16.88
40 Hayes, Brielle FR Sylvan Hills 1:18.84
41 Carlisle, Alex SO Mountain Home 1:19.38
42 Freeland, Chloe SO Mountain Home 1:20.47
43 Smith, Ashunteia SO Forrest City 1:24.33
Harris, Dasia SO Sylvan Hills No Time
Girls 800 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Chandler, Kyandra SR Nettleton 2:25.28 10
2 Mitchell, Victoria SO Bentonville 2:26.81 8
3 Dillon, Julie FR Har-Ber 2:26.84 6
4 Efurd, Emily FR Rogers 2:27.61 5
5 Wendel, Mary Kate SO Mt. St. Mary 2:27.97 4
6 Sanders, Tori SR Searcy 2:29.54 3
7 Groeber, Olivia JR Rogers 2:30.15 2
8 Quandt, Sophie SO Bentonville 2:31.87 1
9 Porter, Courtney SR Lake Hamilton 2:32.06
10 Kotoucek, Katie SO Bentonville 2:32.70
11 Purcell, Corrie SO Fayetteville 2:34.18
12 Darnley, Breana SR Lake Hamilton 2:35.43
13 Yeager, Laurel SR Greenwood 2:36.44
14 Tubb, Myra SO Fayetteville 2:38.05
15 Joyner, Akeia SR Maumelle 2:39.01
16 Brown, Kelsey SR Heritage 2:39.20
17 Bradley, Megan SR Har-Ber 2:39.85
18 Gore, Ashley JR Cabot 2:40.06
19 Wilson, Sydney SO Bryant 2:44.78
20 Milbourn, Emily FR Lakeside, HS 2:44.95
21 Herring, Hannah SO Siloam Springs 2:45.20
22 Chandler, Keyanna FR Nettleton 2:46.20
23 Hill, Caitlyn SR Vilonia 2:48.61
24 Ware, Maddie SO Heritage 2:49.72
25 Odom, Ashley JR Cabot 2:49.91
26 Cordova, Alyssa SR Bryant 2:51.59
27 Haley, Kalyn SO Har-Ber 2:52.91
28 Hubbard, Madelyn FR Russellville 2:55.47
29 Edwards , Jarah FR Maumelle 2:55.75
30 Mcdore, Alexia SO Camden Fairview 2:56.32
31 Hobson, Hayley JR Heritage 2:56.56
32 Smith, Shelby JR Russellville 2:57.95
33 Lampton, Lindsey FR Siloam Springs 2:58.60
34 Towles, Sierra FR Sylvan Hills 2:58.86
35 Hogan, Krista SO Vilonia 2:59.18
36 Wheeler, Mckenzie SO Greenwood 3:02.14
37 Mclellan, Sarahbeth SR Greenwood 3:02.95
38 Davis , Emme FR Maumelle 3:04.24
39 Banks, Kennedy SO Sylvan Hills 3:09.80
40 Mckay, Mary Beth SO Vilonia 3:10.43
41 Sowa, Kaci JR Mountain Home 3:16.86
42 Cruz, Atziri JR Russellville 3:17.08
43 Jackson, Brittany JR El Dorado 3:20.55
44 Hunter, Haley JR Mountain Home 3:48.63
45 Hawley, Sydney SO Forrest City 4:12.51
46 Fryer, Naterrika FR Forrest City 4:38.58
Girls 1600 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Chandler, Kyandra SR Nettleton 5:13.83 10
2 Reina, Elise JR Har-Ber 5:19.63 8
3 Ritchey, Alex JR Mt. St. Mary 5:19.85 6
4 Lauschke, Lisa JR Rogers 5:23.97 5
5 Andrews, Katie SO Bentonville 5:25.54 4
6 Purcell, Corrie SO Fayetteville 5:28.07 3
7 Page, Carly SR Fayetteville 5:28.88 2
8 Efurd, Emily FR Rogers 5:29.23 1
9 Hedstrom, Cami JR Bentonville 5:30.04
10 Groeber, Olivia JR Rogers 5:31.98
11 Campbell, Lauren SO Conway 5:42.92
12 Hedstrom, Carmen JR Bentonville 5:45.46
13 Milbourn, Emily FR Lakeside, HS 5:47.11
14 Sweet, Caroline JR Maumelle 5:47.26
15 Gore, Casey FR Cabot 5:49.57
16 Banko, Lauren FR Mt. St. Mary 5:50.34
17 Lebow, Bailey FR Cabot 5:51.23
18 Kirschman, Jenny SO Lake Hamilton 5:54.97
19 Turner, Cassidy SR Lake Hamilton 5:58.11
20 Dryer, Kayle JR FS Southside 6:00.58
21 Giesler, Brayden SO Cabot 6:02.93
22 Reynolds, Sarah JR Lakeside, HS 6:05.94
23 Mcgough, Rebecca SO Mountain Home 6:12.54
24 Lisle, Olivia FR Har-Ber 6:13.03
25 Lea, Brenn JR Conway 6:18.07
26 Devecsery, Chloe SO Fayetteville 6:18.47
27 Hart, Lauren FR Bryant 6:21.25
28 Reed, Kayla SR Greenwood 6:22.65
29 Brodie, Jordan SO Van Buren 6:24.17
30 Ratliff, Averi JR Vilonia 6:24.32
31 Stubbs, Dallyn SO Sylvan Hills 6:26.62
32 Cole, Anna FR Lake Hamilton 6:27.19
33 George, Chloe SO Sylvan Hills 6:27.81
34 Mckay, Malynn SR Vilonia 6:32.37
35 Cordova, Alanna SR Bryant 6:32.48
36 Chavez, Lesley SO Heritage 6:35.05
37 Ramey, Lauren JR Searcy 6:36.04
38 Mckay, Rose FR Vilonia 6:38.72
39 Smith, Shelby JR Russellville 6:41.29
40 Smith, Annabelle FR Russellville 6:53.66
41 Banks, Kennedy SO Sylvan Hills 7:11.09
42 Osorio, Marisol JR Van Buren 7:26.22
Plumlee, Abbi SR Mountain Home No Time
Shelby, Hannah JR Bryant No Time
Girls 3200 Meter Run
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Page, Carly SR Fayetteville 11:52.58 10
2 Andrews, Katie SO Bentonville 11:53.58 8
3 Lauschke, Lisa JR Rogers 12:04.46 6
4 Smith, Braelyn SR Rogers 12:08.94 5
5 Allen, Rachel SO Fayetteville 12:16.79 4
6 Shelby, Hannah JR Bryant 12:20.97 3
7 Carson, Josie FR Lake Hamilton 12:25.07 2
8 Devecsery, Chloe SO Fayetteville 12:25.64 1
9 Harrell, Lauren SR Rogers 12:41.17
10 Turner, Cassidy SR Lake Hamilton 12:41.99
11 Chitwood, Madi JR Van Buren 12:43.31
12 Quinn, Elizabeth SR Bentonville 12:49.05
13 Nickell, Samantha JR Cabot 12:51.22
14 Campbell, Lauren SO Conway 12:51.42
15 Sweet, Caroline JR Maumelle 12:58.07
16 Bell, Caitlyn SR Bryant 13:02.19
Lebow, Bailey FR Cabot No Time
Spellins, Caroline SO Mt. St. Mary No Time
Crommett, Halley FR Har-Ber No Time
Sykes, Grace FR Russellville No Time
Lee, Rebecca SO Sylvan Hills No Time
Lynch, Katie SR Bryant No Time
Hedstrom, Cami JR Bentonville No Time
Kirschman, Jenny SO Lake Hamilton No Time
Girls 60 Meter Hurdles
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Ray, Rachel SR Alma 9.67 10
2 Penne, Kenzie JR Fayetteville 9.68 8
3 Harmon, Callie SR Greenwood 9.69 6
4 Dixon, Mckenzie SR Bentonville 9.87 5
5 Brock, Emily SO Lake Hamilton 10.06 4
6 Potter, Genna JR Fayetteville 10.08 3
7 Passmore, Anna FR Bentonville 10.26 2
8 Anderson, Jayla SR Bryant 10.29 1
9 Welch, Katie SO Lake Hamilton 10.30
10 Beneux, Audra JR FS Southside 10.32
11 Stevens, Jessica SR Bentonville 10.34
12 Jones, Helena SR Rogers 10.34
13 Simpson, Scout SO Alma 10.35
14 Valenzula, Cassidy SO Fayetteville 10.40
15 Williams, Lauren SR Vilonia 10.52
16 Manago, Kamoni JR Camden Fairview 10.53
17 Dunn, Darby FR Lake Hamilton 10.74
18 Ivey, Sabra JR Rogers 10.78
19 Tatta, Kenzie SR De Queen 10.85
20 Smith, Reagan JR Bryant 10.88
21 Brya, Bailey JR Heritage 10.88
22 Stumbaugh, Olivia SO Har-Ber 10.89
23 Gay, Taylor SR Siloam Springs 10.93
24 Hey, Lauran JR Heritage 10.97
25 Porchay, Jasia SO Maumelle 11.01
26 Swaim, Ally FR Vilonia 11.21
27 Erby, Shanice SO Heritage 11.63
28 Bradley, Marie SO Vilonia 11.76
29 Kolovrat, Manuela JR Alma 12.34
30 Shropshire, Taelor JR Bryant 12.55
Thrower, Taliyah JR Camden Fairview No Time
Odom, Ashley JR Cabot No Time
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================
Place School Final Score
=======================================================
1 Cabot 4:03.15 10
2 Har-Ber 4:12.77 8
3 Rogers 4:14.20 6
4 Bentonville 4:17.41 5
5 Lake Hamilton 4:22.14 4
6 Alma 4:22.82 3
7 Maumelle 4:26.37 2
8 Vilonia 4:27.24 1
9 Heritage 4:33.28
10 Siloam Springs 4:37.76
11 Fayetteville 4:39.46
12 LR Central 4:46.52
13 Russellville 4:48.06
14 Greenwood 5:00.57
15 Mountain Home 5:14.47
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================
Place School Final Score
=======================================================
1 Bentonville 9:59.15 10
2 Rogers 10:09.33 8
3 Fayetteville 10:14.92 6
4 Cabot 10:28.83 5
5 Bryant 10:31.14 4
6 Heritage 10:56.60 3
7 Vilonia 11:10.24 2
8 Russellville 11:39.92 1
9 LR Central 11:44.29
10 Sylvan Hills 11:46.07
11 Mountain Home 12:13.02
12 Forrest City 13:48.86
Greenwood No Time
Girls High Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Thomas, Olivia SR Fayetteville 5' 2" 10
2 Duffy, Alexis JR Siloam Springs 5' 0" 8
3 Cook, Abby SO Heritage 5' 0" 6
4 Teague, Brooke SR Bentonville 5' 0" 5
5 Potter, Genna JR Fayetteville 5' 0" 4
6 Sandor, Morgan SR Rogers 5' 0" 3
7 Smithpeters, Reaghan FR Har-Ber 4' 10" 1
7 Douthit, Madison SO Har-Ber 4' 10" 1
7 Beneux, Audra JR FS Southside 4' 10" 1
10 Joyce, Savannah SR Vilonia 4' 10"
11 Exner, Julianne SR Bentonville 4' 8"
11 Shinn, Madison SO Lake Hamilton 4' 8"
11 Shumaker, Veronica SO Greenwood 4' 8"
11 Wright, Katie JR Cabot 4' 8"
11 Daves, Madison JR Vilonia 4' 8"
11 Manago, Kamoni JR Camden Fairview 4' 8"
11 Woods, Katherine SR Har-Ber 4' 8"
11 Webb, Gabriella JR Lake Hamilton 4' 8"
19 Jackson, Kimberlee SO Camden Fairview 4' 6"
19 Erby, Shanice SO Heritage 4' 6"
19 Hey, Lauran JR Heritage 4' 6"
19 Martins, Anna-Claire SO Rogers 4' 6"
Girls Pole Vault
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Weeks, Tori SR Cabot 13' 6" 10
2 Weeks, Lexi SR Cabot 13' 6" 8
3 Mccorkle, Bailee SO Greenwood 12' 6" 6
4 Milnes, Rachel SO Nettleton 11' 6" 5
5 Shinn, Madison SO Lake Hamilton 11' 6" 4
6 Neal, Isabel SO Bentonville 11' 6" 3
7 Meyer, Jadah SO Conway 10' 0" 1.5
7 Scroggins, Maggie SR Heritage 10' 0" 1.5
9 Dunn, Darby FR Lake Hamilton 10' 0"
9 Potter, Genna JR Fayetteville 10' 0"
10 Welch, Katie SO Lake Hamilton 10' 0"
12 Stumbaugh, Olivia SO Har-Ber 9' 3"
12 Donnell, Lily FR Bentonville 9' 3"
14 Sutherland, Lauren FR FS Southside 8' 6"
14 Gay, Taylor SR Siloam Springs 8' 6"
Barnes, Tori SR Russellville No Time
Hill, Julie FR Heritage No Time
Smith, Reagan JR Bryant No Time
Wilson, Sydney SO Bryant No Time
Avery, Sydney JR Siloam Springs No Time
Whisenhunt, Kambre JR Fayetteville No Time
Grandon, Hailey JR Fayetteville No Time
Christensen, Chloe FR Bentonville No Time
Williams, Lauren SR Vilonia No Time
Gibson, Katelynn JR Vilonia No Time
Stellwagen, Dara SR Heritage No Time
Girls Long Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Weeks, Tori SR Cabot 17' 4.25" 10
2 Weeks, Lexi SR Cabot 16' 10.75" 8
3 Yeager, Laurel SR Greenwood 16' 1.25" 6
4 Brock, Emily SO Lake Hamilton 15' 8.5" 5
5 Tatta, Kenzie SR De Queen 15' 7" 4
6 Thomas, Olivia SR Fayetteville 15' 6.5" 3
7 Penne, Kenzie JR Fayetteville 15' 4.25" 2
8 Gutzman, Taylor JR Bentonville 15' 3.75" 1
9 Risenhoover, Grace FR Rogers 15' 1.25"
10 Passmore, Anna FR Bentonville 14' 10"
11 Moreland, Carli JR Fayetteville 14' 9"
12 Hoyle, Alyssa SO Alma 14' 6.5"
13 Barbemann, Inga JR Greenwood 14' 2"
14 Lueders, Hannah SO Rogers 14' 1"
15 Erby, Shanice SO Heritage 14' 0.5"
16 Talley, Dametria SO El Dorado 14' 0"
Mahone, Taylor SR Bentonville No Time
Benson, Jasmine FR Arkansas No Time
Von Gremp, Faith JR Heritage No Time
Camp, Michaela FR Heritage No Time
Franklin, Danika SO Russellville No Time
Porchay, Jasia SO Maumelle No Time
Edwards, Elicia SO Maumelle No Time
Elliot, Naija JR El Dorado No Time
Bradley, Marie SO Vilonia No Time
Nuegebauer, Brianna JR Vilonia No Time
Ballard, Kassy SR Greenwood No Time
Girls Triple Jump
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Dixon, Mckenzie SR Bentonville 37' 3.5" 10
2 Weeks, Tori SR Cabot 36' 10" 8
3 Exner, Julianne SR Bentonville 34' 8" 6
4 Penne, Kenzie JR Fayetteville 34' 4" 5
5 Yeager, Laurel SR Greenwood 33' 10.5" 4
6 Brock, Emily SO Lake Hamilton 33' 7.5" 3
7 Thomas, Olivia SR Fayetteville 33' 4" 2
8 Teague, Brooke SR Bentonville 33' 4" 1
9 Tatta, Kenzie SR De Queen 33' 1.5"
10 Lueders, Hannah SO Rogers 32' 8"
11 Short, Taylor SR Alma 30' 10.5"
12 Erby, Shanice SO Heritage 30' 10"
13 Jackson, Kimberlee SO Camden Fairview 30' 6.5"
14 Manago, Kamoni JR Camden Fairview 30' 5.5"
15 Brya, Bailey JR Heritage 29' 8.5"
16 Woods, Katherine SR Har-Ber 29' 0"
17 Moreland, Carli JR Fayetteville 28' 11.5"
18 Thrower, Taliyah JR Camden Fairview 28' 10.5"
19 Porchay, Jasia SO Maumelle 28' 1.5"
Girls Shot Put
===========================================================================
Name Year School Final Score
===========================================================================
1 Griffin, Anna FR Bentonville 36' 10.5" 10
2 Mitchell, Leeann SR Bentonville 33' 5" 8
3 Squires, Cassidy SR Har-Ber 32' 6.5" 6
4 Gossett, Bailey SR Van Buren 32' 5.75" 5
5 Johnston, Morganne SR Bentonville 31' 7" 4
6 Mixon, Mallory JR Lake Hamilton 31' 3.5" 3
7 Sandor, Madison SO Rogers 30' 10" 2
8 Wright, Katie JR Cabot 30' 9.25" 1
9 Doss, Myria SO Fayetteville 29' 8.5"
10 Walker, Shikayla SO Arkansas 29' 5.75"
11 Bridges, Serenity SO Bryant 29' 2.5"
12 Grizzle, Sydney SO Van Buren 28' 8.75"
13 Kordsmeier, Chloe FR Heritage 28' 3.5"
14 Witherrow, Ashlin SR Fayetteville 28' 1.75"
15 Vogel, Sarah FR Har-Ber 28' 1.25"
15 White, Kaycee FR Bryant 28' 1.25"
17 Johnson, Montavia SO Russellville 27' 5.5"
More news |